Motie VVD in de kamer: „Van Agt heeft gefaald KABINET ZAL VRIJDAG VREDESTEIN BESPREKEN Onderzoek goedkope versie Rapport-Donner Lockheed FNV eist toezegging van extra loontoeslag Lubbers wil snel beslissing NIET GEHANDELD ONDER DRUKKABINET 59 Van Agt doet niet mee aan abortusdebat PROTEST OP DAK Omprijzing door handel gespreid VERHOGING VAN BTW OP 1 OKTOBER GAAT DOOR 'Mao niet weg uit Peking Extraatje voor sociaal zwakke gemeenten Onderzoek ministerie in Tiel DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Minister Van Agt en de VVD zijn elkaar woensdag flink in de haren gevlogen tijdens het debat over de kwestie-Bloemenhove. Over en weer vielen harde woorden toen Van Agt met veront waardiging de VVD-beschuldiging afwees, dat hij de bescherming van het ongeboren leven opofferde aan het voortbestaan van het kabinet. Van Agt noemde liet een minderwaar dige aantijging, die de kans op samen werking met de VVD in de toekomst niet groter maakt. Mr. Koning, de libe rale woordvoerder, hield van zijn kant staande dat Van Agt. door de motie- Roethof inzake niel-ingrijpen openlijk naast zich neer te leggen, bewust tot de ontstane deining had opgeroepen. Hij diende tenslotte een motie in waarin wordt uitgesproken dat Van Agt inzake Bloemenhove heeft gefaald. De motie DEN HAAG - Minister Van Agt zal zich niet. mengen in het grote debat over abortus dat van 14 lot en met 16 september inde tweede kamer wordt gehouden. Alleen als de kamer hem uitdrukkelijk om vraagt, zal hij enkele technische adviezen geven. Over de inhoud van de twee wet sontwerpen die dan aan de orde zijn, kan hij als lid van het kabinet geen persoonlijke mening geven. Minister Van Agt deelde dit woens dag mee na afloop van het debat over de kwestie-Bloemenhove. Van Agt zal wel de beraadslagingen over de initiatief-ontwerpen van PvdA-VVD en KVP-ARP bijwonen, maar zich niet mlaten met de verdediging Deze zal worden gevoerd door respectie velijk mevr. Van Leeuwen larpi en Gardeniers- Berendsen ikvp) aan de ene kant en Lamberts-Roethof ipvdai en Veder-Smil-Geurtsen Ivvd) anderzijds. ..Ik wou dat een ac tievere opstelling mogelijk was. maar als lid van het kabinet, dat zoals bekend tn meerderheid een an derstandpunt inneemt, is dat staats rechtelijk onmogelijk' aldus Van Agt Wat betreft het plaatsen van zijn handtekening als een van de ont werpen i waarschijnlijk dat van PvdA-VVDwordt aanvaard, her haalde Van Agt dat hü zich alle rech ten voorbehoudt. Uit de afspraken tijdens de formatie-Burger, die Van Agt zélf samen met mede-formateur Alberda heeft vastgelegd, volgt zijns inziens niet dat hij tot tekenen ver plicht is. „Ik betivist dat ik tot werk tuiglijk ondertekenen gehouden ben van wat mij ook zal worden voorge legd", zo drukte Van Agt het uit. maakt echter niet veel kans omdat de PvdA bij monde van dr. Roethof duide lijk liet blijken aan een motie van af keuring tegen de vice-premier geen be hoefte te hebben. De felle woordenwisseling met nu Ko ning was voor Van Agt aanleiding nog eens openlijk zijn voorkeur vooi sa menwerking met de PvdA te belijden ..De opstelling van de VVD. plus de in itiatieven die zij inzake abortus ont plooit. sporen mij niet aan de samen werking met de Pv A te verbreken zo zei hij. en even later dn zijn karakteris tieke jargon): „De aantijgingen van de heer Koning vervullen mij allerminst met verlangen de politieke steven te wenden De WD had Van Agt er ook van beticht de bescherming van het ongeboren le ven onvoldoende ter harte te nemen, onder meer door zijn beleid in de Bloemenhove-zaak en door bij de formatie-Burger alle initiatief op abor- tusgebied uit handen te geven. Van Agt bestreed datmet klem. Hij verklaarde er zelfs een kabinetscrisis voor over te hebben als er een kans zou komen de Bloemenhovekliniek definitief te slui ten. „Het kabinet is mij veel offers waard, maar niet alle. Daarbij weiger ik de heer Koning te erkennen als pleitbe zorger van dat ongeboren leven", aldus Van Agt. De VVD-woordvoerder wierp hem tegen dat het standpunt van de PvdA in/aken abortus niet zoveel verschilt met dat van de VVD. Waarom ziet u al leen ons dan als de grote boosdoener, zo vroeg hij. Van Agt zei daarop dat de (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG-Debtw wordt op 1 oktober verhoogd van 16 tot 18 procent. De tweede kamer verwierp woensdagmiddag een motie van de VVD'er Portheine. die de btw-verhoging in ieder geval niet op 1 oktober wilde laten ingaan. Alleen de fracties van WD. DS'ïO, Boerenpartij, PSP. CPN en KKPN stemden voor. Ook het tweede-kamerlid Bremen (kvp) was voor de motie. De verhoogde omzetbelasting voor goe- dienst zal erop toezien, dat hij omprij- jzing voor 1 oktober een gelijkwaardig deel van het assortiment eerst na 1 ok tober in prijs wordt verhoogd, aldus het ministerie. Het is ook toegestaan gedurende de pe riode 1 oktober tot en met 15 oktober voor die artikelen die onder het alge mene tarief van 18 procent vallen de btw-verhoging ad 1.7 procent aan de consument afzonderlijk in rekening te brengen. Op de nota of kassabon mogen in dit geval uitsluitend artikelen voor komen die onder het algemeen tarief vallen Mocht de detaillist van deze mo gelijkheid gebruik maken dan dient in de etalages en in de winkels duidelijk vermeld te worden, dat de aangegeven prijzen van artikelen die vallen onder het algemeen tarief nog met 1.7 procent verhoogd dienen te worden Vanaf 16 oktober 1976 moeten alle con sumentenprijzen wederom inclusief de verschuldigde btw luiden. Tenslotte is het ook toegestaan op de artikelen twee prijzen te vermelden. In de etalages en in de winkel dient in dat geval duide lijk te zijn aangegeven, dal de hoogste prijs met ingang van 1 oktober 1976 in rekening zal worden gebracht, aldus het ministerie. PvdA zich beperkt had tot het etaleren van haar grote bezwaren tegen zijn be leid. maar hem geen verwijten a la de VVD had gemaakt. Over de rol van minister Vorrink. die per telefoon het bestuur van Bloemenhove van de naderende politieactie in de nacht van 19 op 20 mei op de hoogte zou hebben gesteld, kon Van Agt weinig op heldering geven Pas achteraf heeft hij vernomen dat zulke gesprekken hebben plaatsgehad, maar wie ze voerden en wat de inhoud was kon hij niet met ze kerheid zeggen. .Het kabinet heeft mij in elk geval niet onderdruk gezet om de actie te beëindigen, dat zou ik ook niet hebben aanvaard Het was de kans op onlusten bij Bloemenhove en de slechte indruk die dit ook op tegenstanders van abortus zou hebben gemaakt aldus Van Agt, Behalve met de WD kreeg Van Agt het ook danig aan de stok met dr. Drees (ds"70i. Van Agt verweet hem dat hij mede-schuldig was aan de verzetsac ties op Bloemenhove. doordat DS'ÏO de motie-Roethof om van optreden af te zien. had gesteund. Drees. wiens voor naamste verwijt tegen Van Agt dinsdag juist was geweest dat hij was gezwicht voor 'onwettige acties' noemde deze passage van Van Agt ongehoord. ,.De verantwoordelijkheid voor de acties ligt bij de actievoerders zelf. Het is nonsens om de oppositie in de schoenen te schuiven dat zij aan onwettige han delingen meewerkt, door hel beleid van een minister te doorkruisen", aldus een boze Drees. (Slot van pag. I) van die kamerdelegatie waren toen C. Boertien (ar). J van Eisen en H Noten boom (kvpi. J Kombrink. J Spmks en K de Vries <pvda>. S. Keuning ids 70) en H van Mierlo <d'66i. De Vries zei verbaasd te zijn over de zinsnede in de telegrammen, waarin geadviseerd wordt hem mee te nemen naar Farnborough. „Ik zou het ver standig vinden als de heren Van Eisen en Ploeg, zodra zij uit Italië terugkeren, volledige openheid van zaken geven. Overigens wil ik niet in het minst de schijn wekken dat er sprake is van om koping. Ik ken ze beide erg goed en ik geloof daar dan ook niet in". PEKING (AFP) - Partijl Mao Tse-Tocng bevindt zich in Pe king, zo heeft w oensdag het persbu reau Nieuw China gemeld. Het persbureau berichtte dit in een verslag over een bijeenkomst in het volkspaleis in de hoofdstad ter ere van de. belden van de aardbeving van 28 juli. Aan deze bijeenkomst namen ruim 3.500 vertegenwoordi gers deel van organisaties die aan het reddingswerk hebben deelgenomen. Nieuw China sprak hiermee berich ten in de Australische pers tegen, als zou Mao na de aardbeving Peking hebben verlaten, waardoor diens 'de finitieve val' zou zijn ingeluid Westerse en Aziatische diplomaten in de Australische hoofdstad hadden volgens de Sydney Sun verteld dat Mao's vertrek ter kennis was ge bracht van de belangrijkste ambas sadeurs in Peking ALS PRIJZEN BOVEN PEIL APRIL STIJGEN AMSTERDAM (ANP) - De Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) eist dat de regering op de meest korte termijn toezegt dal de werknemers een extra loontoe slag krijgen als de prijsstijging met twee procent is gestegen boven het prijs indexcijfer van april Dit heelt Wim Kok. voorzitter van de FNV. woensdag in Amsterdam gezegd in een rede tijdens hel oprichtingscongres van de voedings bonden FNV. Regering en oppositie in Bonn heb ben eenstemmig een DDR-onlwerp voor een grensverdrag tussen de beide Duitslanden afgewezen. Regerings woordvoerder Klaus Boelling zei woensdag in Bonn. dat het ontwerp naar inhoud en vorm onaanvaardbaar Als namelijk liet breekgetal' 173.2 wordt geevenaard of overschreden dan betekent dit. dat de door de regering voorgestelde maximale prijsstijging van 8 a 8,5 pel diljaar zal worden gepas seerd Op deze maximale stijging is ook de door de regering uitgeschreven loonmaatregel gebaseerd. De FNV hoopt dat het vragen van een extra- loontoeslag met nodig zal zijn. aldus Wim Kok. omdat daarmee zou worden aangetoond dat hel prijsbeleid dit jaar heeft gefaald Naar onze smaak had de regering deze toezegging vooreen extra loontoeslag al uit haarzelf moeten doen. zo voegde Kok er aan toe Kok verlangde van de regering ook een snelle uitspraak dat loonmgrepen in de toekomst met meer zullen voorkomen. DEN HAAG (ANP)- Dooreen verfijning van de algemene uitkering uit het ge meentefonds kunnen gemeenten met een sociaal zwakke structuur een extra uitkering uit het gemeentefonds krij gen. De ministeries van financiën en van binnenlandse zaken hebben dit woensdag bekendgemaakt. Als sociaal zwakke gemeenten worden die gemeenten aangemerkt waarin het aantal personen dat in de twee voor gaande jaren een penodieke uitkering ingevolge de bijstandswet of de werk loosheidswet is toegekend en het aantal werknemers in sociale werkplaatsen hoger ligt dan het landelijk gemiddelde Deverfijrungsregehnglie terugwerkende kracht heeft tot 1975. voorziet voor dat jaar in een uitkering van in totaal 50 miljoen. Dit bedrag is gekomen uit de overheidspot voor stimulering van de werkgelegenheid. De verfijningen pro bleemgebieden en ontwikkefingjsge- bieden zijn eveneens gefixeerd op het peil voor 1976. deren en diensten waarvoor prijsvooi schriften van kracht zijn mogen eerst op 1 oktober in de consumentenprijs wor den doorberekend. Slechts indien de omprijzing op eén dag op onoverkomelijke uitvoerings problemen stuit gaat het minister van economische zaken ermee akkoord, dat de omprijzing wordt gespreid over een zo kort mogelijke periode rond 1 okto ber. In ieder geval mag niet vóór 20 sep tember me.l de omprijzing worden be gonnen. De economische controle- Bezetting VU AMSTERFAM (ANP) - Ongeveer 50 studenten houden sinds woensdag middag het gebouw van de subfaculteit sociaal kulturele w etensehapppen (skw) van de Vrije Universiteit in Am sterdam bezet. De bezetting is een protest tegen het deze week genomen besluit van de sub- faculteitsraad om de student Cees van der Flier (20> wegens diens sympathie voor het communisme te weren uit een benoemingscommissie voor een nieuwe juridische docent aan de subfaculteit politicologie. ZAANDAMMER BIEDT RAPPORT VOOR TIENTJE AAN ZAANDAM - „Ik neem direct contact op met mijn advo caat en ik zal de mogelijkheid tot schadevergoeding la ten onderzoeken". Zo reageerde de heer R. Nihot veront waardigd op het bericht in 'De Volkskrant' van woens dag, waarin hij zonder meer een oplichter genoemd wordt. Zonder zijn naam te vermelden dan. want die was 'De Volkskrant' niet bekend. Aanleiding was een advertentie van de heer Nihot in twee landelijke ochtendbladen en een avondblad, waarin hij het rapporUDonner voor de prijs van 10 gulden aanbiedt, terwijl het bij de gewone boekhandel 15 gulden moet op brengen. In de advertentie staat het gironummer, dat op naam staat van post 68. postbus 1094 in Zaandam i Dam 1 Post 68 bleek op naam te staan van de heer Nihot. die op de A. F de Savomin Lohmanstraat 11een winkel in post zegels en munten, tapijten en kunst heeft. De Volkskrant' stelt dat de politie en staatsdrukkerij vermoeden met een oplichter van doen te hebben. .De oplichting die wordt vermoed kan op twee aspecten be trekking hebben. Of er wordt helemaal geen rapport gele verd. of slechts een deel. namelijk de eerste 33 pagina's zoals die in verschillende dagbladen zijn afgedrukt na het verschijnen van het rapport-Donncr. Het werkelijke rap port bestaat uit 240 pagina's. vervolgt 'De Volkskrant Het bencht vermeldt verder, dat de staatsdrukkerij het onmogelijk acht een volledig gedrukt rapport voor die prijs op de markt te brengen, maar dat het een drukkerij wel vrij staat de inhoud letterlijk over te nemen Inkoop sprijs kost het rapport bij de staatsdrukkerij f 10,75. De heer Nihot stelt, dat hij wel degelijk van plan is de hele tekst te leveren Ja natuurlijk. Er is ook niemand die zegt dat mijn tekst 240 pagina's moet worden. Als we bijvoor beeld een kleiner lettertype gebruiken kunnen we best op de helft uitkomen, dat kan ik nog niet precies zeggen. Inkoopsprijs kost dat rapport mij 2 tot 3 gulden. Ik licht dus niemand op. Iedereen die een tientje gireert krijgt het rapport". Ook in de advertentie staat dat het rapport uit voorraad leverbaar is. „Nou. het is nog niet klaar op dit ogenblik Ik verwacht dat het binnen 14 dagen bij de mensen thuis is", zegt de heer Nihot. Geen auteursrecht De heer J. G. van Rijn. plaatsvervangend hoofd van de uitgeverij van de staatsdrukkerij, zegt dat het hem on mogelijk lijkt de volledige tekst te geven: „Sommige stukken zijn gewoon niet opnieuw te zetten. De dagboe ken van Hauser bijvoorbeeld zijn fotokopieën uit een zakagenda, dat kun je niet zetten. Er rust inderdaad geen auteursrecht op. want het is een regeringsuitgave. Al leen de vormgeving mag men niet imiteren. We kunnen nu nog niet zeggen of die postzegelhandelaar inderdaad strafbaar is. Dan zullen we eerst onze uitgave met de zijne moeten vergelijken en die is nog niet voorhanden. We hebben in ieder geval de Zaandamse recherche ver zocht uit te zoeken hoe het zit". HULL - Gedetineerden in dc Engelse havenstad Huil, die op het dak van de gcvangenisal sinds dinsdagavond demonstreren, hebben woensdag een openbaar onderzoek geëist tegen de 'gewelddaden' waarvan zij het slachtoffer zouden zijn. Op het dak van de gevangenis bevinden zich ongeveer 100 mannen, sommigen gemaskerd, anderen in dekens gewikkeld. De hele dag lang gooiden zij stenen en dakpannen naar het cordon politie-agenten en bewakers dat de gevangenis om ringt. De gevangenisdirectie deelde mee. dat men de betogers niet met, geweld van het dak zal afhalen, maar zal afwachten tot zij zich van vermoeidheid overgeven. In de gevangenis van Huil zitten hoofdzakelijk langgestraften, onder wie moorde naars en bom-terroristen van het Iers-republikeinse lerrpr hbai Af en toe buien Wisselend bewolkt met enkele buieR. Matige, aan de kust af en toe krachtige noordwestelijke wind. Maximumtem peraturen omstreeks 18 graden. STRANDWEERSVERWACHTING Aan het strand minder fraai, buienkans en een vnj krachtige noordwesten wind. «n de middag 18 graden, zeewater 18 Vooruitzichten: enkele dagen koel met een buienkans. ZON EN MAAN 3 september Zon op 05.55 onder 19.23 Maan op 16.22 onder 00.22 Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag. Perioden met buien en tamelijk koel. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 1 tot 8; mm. temp. om streeks 9 graden; max. temp: omstreeks 16 graden: kans op een droge penode van minstens 12 uur: 70 procent, kans op een geheel droog etmaal: 40 procent Voor zaterdag: aantaltal uren zon:aantal uren zon. 1 tot 8; mm. temp: omstreeks 8 graden; max temp: omstreeks 17 graden; kans op een droge penode yan minstens 12 uur. 70 procent; kans op een geheel droog etr maal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 graden en voor zaterdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden i Van onze conespondenri DEN HAAG - Het kabinet zal zich vrij dag met de problemen van het Vredestein-concem bezighouden. Daarbij zal minister Lubbers (econo mische zaken) aandringen op een spoe dige beslissing. De bewindsman heeft dat woensdag bekend gemaakt tijdens een bespreking met enkele tweede- kamercommissies. Uitdemededelingen van Lubbers blijkt, dat het concern elke maand rond an derhalf miljoen gulden verlies lijdt Wil men het bedrijf weer gezond maken, dan zal reorganisatie nodig zijn Efficiency-maatregelen acht Lubbers nodig in de vestigingen Enschede. Doe- tinchem. Maastricht en de hoofdkanto ren van Loosduinen en Doorwerth Al eerder werd bekend gemaakt, dat die reorganisatie er onder meer toe zal lei den. dat de activiteiten van Loosduinen en Heveadoip moeten worden samen gevoegd in een nieuwe fabriek in Arn hem. Hel ligt in de bedoeling, de samenbun deling binnen hooguit vier jaar te vol tooien Aan werknemers, die met ontr slag bedreigd worden, zal zoveel moge lijk de gelegenheid worden gegeven binnen het concern een nieuwe werk kring te vinden. In het nieuwe bedrijf in Amhem zal naar verwachting werk voor 675 personeelsleden zijn. Het verlies in alle vestigingen van Vredestein wordt geschat op 950 arbeidsplaatsen. De feitelijke verantwoording voor en de uitvoering van het reorganisatieplan dient volgens Lubbers in handen te ko men van de nieuwe leiding „Indien deze nieuwe leiding na bestudering van het reorganisatieplan tot het inzicht komt. dat er andere oplossingen zijn. die te vens tot het gezondmaken van het be drijf kunnen leiden, zal het. gezien hun eigen veiantwoordelijkheid voor de be drijfsvoering mogelijk zijn. dat er in nauw overleg met werknemersorgani saties en andere betrokken partijen wij zigingen in dit reorganisatieplan wor den aangebrachtaldus de minister. Ten aanzien van Enschede heeft de be windsman nog meegedeeld, dat de ver liezen van dit concern 'verontrustend' zijn. Welke oplossing ook gekozen wordt, zaak is voor de minister, dat de vakbeweging er zich achter plaatst. Het ligt in zijn bedoeling opnieuw, na het kabinetsberaad van a.s. vrijdag, met vertegenwoordigers van de vak beweging in overleg te treden. Commentaar De heer L F. Laurier van de Unie van Beambten. Leidinggevend en Hoger Personeel) Unie BLHPizei desgevraagd te hopen dat Vredestein in Loosduinen toch nog kan worden gered „Sluiting van Loosduinen is ook vanuit sociaal- politiek oogpunt een moeilijke zaak. Aan de andere kant is het duidelijk dat minister Lubbers graag een nieuwe fa briek in Amhem wil bouwen. Dat is een oplossing waar de werkgelegenhe*ln de bouw weer mee is gediend" Loosduinen Mocht Loosduinen toch dit moeten dan denkt dc Unie BLHP aan een langere overgangsperiode dan de drie of vier Hij zei verder dat de onderhandelings- vrijheid van de vakbeweging vaaf 1 ja nuari volledig hersteld moet zijn Als de regering snel duidelijkheid verschaft kan dat het sociaal-economisch klimaat alleen maar verbeteren. „Dat is drin gend nodig, want het klimaat voor vruchtbaar overleg is nu allerbelab- berst" aldus Wim Kok. De heer Kok zei dat de manier waarop men in de afgelopen Jaren had gestreefd naar centrale akkoorden reden tot na denken geeft. Volgens hem zou er in de toekomst een andere benadering moe ten worden gekozen. Zo vindt hij het dringend nodig, dat de eerstverant- woordelijken en eerstbetrokkenen in bedrijven en bedrijfstakken veel nauwer bij de invulling en uitwerking van het arbeidsvoorwaardenbeleid worden be trokken. Een blauwdruk vooralle bedrijfstakken wil de FNV met meer geven Wel zou de federatie willen meewerken aan het le veren van de 'grote' lijnen (Van onze correspondent) TIEL - Het ministerie van volksge zondheid vertrouwt het medisch on derzoek niet dat de 'alternatieve' art sen van 'Voorkomen is beter' dezer da gen hebben verricht onder met arseni cum besmette inwoners van Tiel. De arts Joke van Bal legooien van 'Voor komen is beter' heeft maandag tegen over twee inspecteurs van de volksge zondheid geweigerd het volledige on derzoekmateriaal aan het ministerie ter beschikking te stellen. Het ministe rie heeft daarop definitief besloten een eigen onderzoek te doen instellen, dat woensdag onder leiding van bet rijks instituut voor de volksgezondheid in Bilthoven begint. De artsen van Voorkomen is beter' worden daarbij niet als waarnemers toegelaten Overigens wordt verwacht dat maar weinig Tielenaren aan dit on derzoek zullen deelnemen. Evenals 'Voorkomen is beter" zal het rijksinsti tuut haar- en urineproeven nemen om vast te stellen hoe lang en hoeveel ar- seenverbindingen door het chemisch bedrijf Verdugt in de openlucht zijn ge loosd. De artsen van 'Voorkomen is beteFi hebben in een voorlopig rapport gc-t meld dat niet het minder geconcen treerde natriumarseniet, maar het veel giftiger rattenkruid arseentrioxyde de> bewoners van Tiel West heeft aange tast. Zij achten de situatie zo ernstig dat naar hun mening ook beenmeron- derzoek moet worden uitgevoerd. De rapporteurs hebben ernstige kritiek op rijks- en gemeentelijke overheid, die onwillig en onkundig wordt genoemd. Het rapport wordt vandaag aan de overheid toegezonden. jaar die de minister in het hoofd heeft Hoe langer de overgangsperiode, hoe minder groot de sociale pijn zal worden, aldus de heer Laurier. In een eerste commentaar op de uitla tingen van minister Lubbers over Vre destein verklaarde bondsbestuur J. de Jong van de Industriebond NW niet ontevreden te zijn. „Voorzover ik het nu kan bekijken, is de bewindsman belang rijk tegemoet gekomen aan de wensen van de Industriebonden NW en NKV' aldus de heer De Jong Beide bonden hebben in het verleden het standpunt ingenomen, dat reorga nisatiemaatregelen voor het Vredestein-concern tot stand moeten komen in overleg tussen de vakbonden en een nieuwe ondernemingsleiding. Het is volgens dc heer De Jong verheu gend als de bewindsman nu zegt dat eventuele alternatieven van een nieuwe ondernemingsleiding voor het huidige reorganisatieplan mogelijk bespreekbaar zullen zijn. Directie: F van de Velde. K. Scherphuis en W F de Pagter Hoofdradacteur: G A de Kok. Adjunct-hoofdrad acteuren: M P Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlisaingen: Walstraat 56-60. tel (01184) 15144 Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651 Goaa: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140 Terneuzen: Nieuwstraat 22. tel (01150) 4457 Hulst: Steenstraat 6, tel (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Talafoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1584 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11 30 uur. Redactie: (01184) 14796 Voor klachten bezorging op za terdag de plaatselijke kantoren van 9 00-11 30 uur. Expeditie (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20 30 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur Abonnementsprijzen: per kwartaal 37.75; franco per post 42.-, per maand 12.75: losse Hummers 0,55 (inclusief 4 pet. btw) Advertentietarieven: 77 cent per mm. minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2'/»x tarief Voor brieven bureau van dit blad 2.50 meer Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3