Cruson overweegt gerechtelijke stappen tegen milieu-inspectie Geen omruil in uitvoering van Westerscheldedijken SEXCLUB SAS VAN GENT UITGEBRAND Geerebrug in Middelburg werd onder protest geopend Bezwaren bij Kroon tegen uitbreiding Hoechst-Vlissingen 't Koffiehuis Scandinavisch tafelen Schade geschat op twee ton Oorzaak nog niet bekend DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 BESCHULDIGING CHLOROTHENEGEBRUIK ONGEGROND' „WE ZIJN IN EEN HOEK GEDREVEN" BRESKENS - De directie van Cru son bv in Breskens laat op het ogen blik de mogelijkheden onderzoeken om via de burgerlijke rechter in het geweer te komen tegen de inspectie voor de volksgezondheid en milieu hygiëne. Directe aanleiding: de be schuldiging van die inspectie dat bij het gebruik van chlorothene bij Cruson kankerverwekkende stoffen zouden vrijkomen. De directie vindt die beschuldiging ongegrond. In een woensdagavond uitgegeven persbe richt, stelt men vast dat 'Cruson bv niet alleen direct of indirect schade ondervindt van de bij koninklijk be sluit afgedwongen sluiting, maar tevens wordt haar naam in diskre diet gebracht'. De Zeeuwse milieu-inspecteur dr A. Adnaanse liet, zoals bekend, dinsdag weten dat chlorothene op zich niet kankerverwekkend is. maar dat de manier waarop het by Cruson werd gebruikt, dat wel kan zijn. Adjunct- directeur A van Hanegem van Cru son vindt dat zijn bedrijf daarmee 'in een hoek is gedreven'. „We moeten nu alle mogelijkheden aangrijpen om ons tegen die beschuldiging te ver weren. Daarom ook hebben we overal informaties ingewonnen en nergens is gebleken dat niet veilig met chlorothene zouden omsprin gen. Als we dr Adriaanse moeten ge loven dan is het gebruik van chloro thene overal ter wereld veilig, be halve bij Cruson Dat wil er bij ons niet in, want onze installatie is in or de. ook volgens de arbeidsinspectie en we volgen de voorschriften op Wat de inspecteur zegt is zonder meer aanvechtbaar" aldus de heer Van Hanegem. Hij heeft trouwens de indruk dat de heer Adriaanse grote producenten van cholorothene (zoals DOW Chemical in Temeuzen) buiten schot wil laten en het vooral heeft gemunt op kleinere bedrijven als dat van Cruson Blijkens de door de Cruson-directie ingewonnen informaties zijn in Ne derland meer dan 350 ontvettmgs- baden (waarin chlorothene wordt toegepast) in gebruik, die op geen enkel punt afwijken van de installa tie van Cruson en die voldoen aan de eisen van de arbeidsinspectie. In het persbericht verwijt men de milieu- inspectie verder dat 'bij een bezoek aan Cruson in oktober 1975 de Qnt- vettingsinstallatie op geen enkele wijze aan een diepgaand onderzoek is onderworpen". De directie laatook weten dat TNO in Delft het Bres- kense bedrijf vrijblijvend hulp heeft aangeboden bij een onderzoek naai de ontvettingsinstallatie. Reactie van de heer Van Hanegem: „in prin cipe zeggen wij: graag, kom maar kijken" Onderzoek Over het pleidooi van de industrie bonden NVV en NKV voor een me disch onderzoek van alle werkne mers van Cruson zegt de adjunct directeur: „Als zou blijken dat het bij ons echt gevaarlijk is, dan vind ik een medisch onderzoek niet ver keerd, maar voorlopig is dat hele maal niet aan de orde. Wij zijn er van overtuigd dat we veilig werken". De bonden blijven inmiddels aan dringen op een onderzoek. Dat zou moeten gebeuren door een team van specialisten dat in het bijzonder eke- ning houdt met de omstandigheden bij Cruson. Districtsbestuurder G H Schneiders van de industriebond NVV: „Het is beslist onvoldoende als iedere werkenmer op z'n eigen houtje naar z'n huisarts zou gaan. Wij vin den een uitgebreid onderzoek nodig, toegespitst op de situatie bij Cru son". Verder vindt hij dat er een ant woord moet komen op vragen als. geven de productenten goede voor schriften, en wordt er bij Cruson naar de letter van de voorschriften gehan deld Volgens de heer Schneiders zal de affaire-Cruson een landelijk staartje krijgen. Hij heeft nu al de landelijke commissie veiligheid en gezondheid van de bond op heispoor gezet Die door deskundigen be mande commissie zal een onderzoek instellen naar chlorothene en naar de stoffen die bij het gebruik daarvan vrijkomen. „Ik ben heel benieuwd naar het resultaat van de onderzoe kingen, die zich natuurlijk uitstrek ken buiten het terrein van Cruson" zegt de heer Schneiders. Overigens hebben de bonden een 'niet helemaal onbevredigend' ant woord gekregen op hun verzoek aan de Cruson-directie om op korte ter mijn allerlei problemen rond de ge deeltelijk bedrijfssluiting te bespre ken. De directie heeft weliswaar niet meteen tijd voor een gesprek, maar heeft wel beloofd de bonden te zullen informeren over voor het personeel belangrijke ontwikkelingen. Milieu- inspecteur Adriaanse onthield zich woensdagavond van enig commen taar op de laatste stap van de Cruson-directie. STATENCOMMISSIE- WEL WERK BAALHOEK-PAAL VERSNELLEN MIDDELBURG - De adviescommissie voor de waterstaat uit provinciale staten voelt niet veel voor een omruiling in de uitvoering van de dijkvakken Baalhoek- Paal en Wilhelmuspolder^Kruispolder aan de Zeeuws-Vlaamse kant van de Wes- terschelde. Men is het ermee eens, dat - nu de minister van verkeer en waterstaat het goedvindt - Baalhoek-Paal volgens jaar in uitvoering komt, maar men wil tegelijkertijd dat ook de voorbereidingen voor de andere dijkverhoging worden voortgezet en dat dit niet wordt verschoven tot 1978-1980. ADVERTENTIE Die visie werd woensdagmiddag tijdens de commissie-vergadering met name duidelijk uit de opmerkingen van de he ren Th. Cambier (vvd) en G. J. de Jager (cda). Zij vonden de omruiling in uit voeringstijd 'een verplaatsing van de moeilijkheden'. Gedeputeerde mr. J. F. G. Schlinge- mann was het met die opvatting eens. Hij benadrukte, dat het dijkvak Baalhoek-Paal eigenlijk al klaar had moeten zijn. „Maar als we het ene stuk Gs houden affaire Spuikom in de gaten MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland zullen de 'Spuikom-affaire' tussen het waterschap Walcheren en de gemeente Vlissingen 'in de gaten hou den'. Gedeputeerde mr. J. F. G. Schlm- gemann zei dat woensdagmiddag in de vergadering van de adviescommissie voor de waterstaat, waar de heer J. B. Ventevogel (cdai naar de visie van het college over deze zaak had gevraagd. Zoals bekend wil het van het water schap grond op de Spuikom verkopen aan een particulier - Stok BV - terwijl de gemeente ook interesse heeft, in die grond en er een bestemmingsplan voor moet maken. De gedeputeerde: „Het is volledig een zaak tussen gemeente en waterschap en ze zijn allebei autonoom, wij hebben er alleen als toezichthouder mee te maken. Als je gaat bemiddelen loop je grote kans met allebei ruzie te knjgen. Je kunt na afwikkeling altijd nog bekijken wat je gaat doen, het kan voor de provincie zelfs ook onder ruimtelijke ordening vallen. We ivillen ons voorzichtig opstel len, we blijven de zaak in de gaten hou den. Maar we hebben ze al een keer bij elkaar geroepen en we kennen beide clubs een beetje." Ir. W.mde Beijl - ltd van provinciale wa terstaat - betoogd nog, dat er water- staatstechnisch terzake weinig aan de hand is. „De Spuikom heeft - na de bou- levardwerken - in feite geen water staatsfunctie meer, ze is nu gewoon bezit van het waterschap. De moeilijkheid is, dat er op hel moment nog geen bestem mingsplan geldt. De gemeente heeft een brief over de transactie geschreven, beide partijen hebben elkaar niet be reikt - technisch is er weinig aan de hand. maar op de griffie zal een beleid sadvies moeten komen op die briefen ik wens ze daar sterkte mee." nu mogen maken en het andere weer niet, moet de streek toch weer een veer laten. We hebben gespoediging van het dijkvak Paal-Baalhoek gevraagd en met een omwisseling". De hid van provinciale waterstaat ïr. W. de Beijl betoogde, dat Baalhoek-Paal een hogere urgentie had dan Wilhelmuspolder-Kruispolder. Naar zijn mening zou het niet ondenkbaar zijn, dat bij een omkering van de vol gorde zoals nu aan de orde is beide wer ken elkaar in zekere mate-overlappen. „De vraag is natuurlijk wel of er vol doende rijksfinanciën voorhande zijn", zei hij. Daarbij tekende ir. De Beijl nog aan, dat er bij de minister 'een willig oor' gevonden is voor de handhaving van een jachthaven bij Paal. Hij vond, dat het zin heeft druk op de minister uit te oefenen om fondsen te geven voor beide dijkvakken: „We moeten het ene stuk aan de gang houden en Baalhoek-Paal zien te bespoedigen. Dat moeten we wat handig en tactisch spelen", meende hij. In de advisering aan gs. zal deze wens van de commissie naar voren worden gebracht Wegenwerken Weinig moeite met een positief advies had de commissie bij ontwerp voorstellen over twee wegenwerken: de aanleg van een fietspad plus boch tafsnijding en de aanleg van een duiker langs de weg Kapelle-Wemeldinge en de grondaankoop vooreen gedeelte van de weg Ovezande-'s-Heercnhoek. Op vragen van de heren De Jager (cda) en C. Th. van Waterschoot (ppr) of met deze grondaankoop ook een uitspraak over de prioriteit van de wegaanleg wordt gedaan, betoogde ir. De Beijl dat dit niet het geval is. Hij wees erop, dat grondaankoop nu zinvol is in verband met de ruilverkavelingswerkzaamhe- den in het gebied. „Ik verwacht wel, dat het verkeer over tien jaar zo zal zijn toe genomen. datditstuk wegmoet worden aangelegd", zo zei hij nog Tot zolang kan de grond in gebruik blijven. De gedeputeerde deelde nog mee, dat gs. van plan zijn m de statenvergadering van 17 december de verdeelverordening Wet Uitkering Wegen aan de orde te stel len. Op verzoek van de heer De Jager zegde de gedeputeerde toe, dat het col lege zal proberen de beslissing over de bouw van het gemaal in het verkave- lingsgebied Kapelle-Wemeldinge te be spoedigen. Markt - Middelburg vrijdag 10 september Tafel res. 01180-12160 en 27543 WESTDORPE - Op het Ontspannings terrein in de nieuwe wijk te Westdorpe werd in het kader van de actie Sport Real een sportinstuif gehouden. Er was- grote belangstelling zowel van de oude ren als van de jeugd. Allen deden mee aan diverse sportactiviteiten. Studiecommissies concentratie Zeeuwse waterschappen MIDDELBURG - Gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann heeft woensdag- middaf in de (slaten)adviescommissie voor de waterstaat meegedeeld, dat gs de instelling /vin twee studiecommis sies rond het Zeeuwse waterschapsbes- tel overwegen. Eén zal de mogelijkhe den van waterschapsconcentratie in Zeeuwsch-Vlaanderen bezien, dc an dere datzelfde onderwerp voor Noord en Middel-Zeeland. Op korte termijn zal het college over de instelling en de bemanning van beide commissies beslissen. De coördinatie inzake de advisering m deze kwestie wil len gs opdragen aan de commissie wa- terschapsbestel. Hij liet een en ander weten in antwoord op een vraag van de heer A Maljaars. die naar de vorderin gen op het stuk van de voorbereidingen inzake de waterschapsconcentratie in Zeeland had geïnformeerd. SAS VAN GENT - Bij een felle uit slaande brand is woensdagmiddag de sex-club 'Moulin Rouge' aan de Poel straat in Sas van Gent voor een groot deel verwoest. Toen de brandweer aan het eind van de middag de slangen weer oprolde was van het gebouw niet meer over dan een zwartgeblakerde ruïne en de volledige inboedel een prooi van de vlammen geworden. De schade werdt voorlopig geschat op tweehonderddui zend gulden. Het was de politie woens dagavond nog niet duidelijk wat de oorzaak is geweest van de vuurzee. De bran dbrak woensdagmorgen rond half twaalf u-it. Toen de Sasse brand weer (later geassisteerd door de korpsen van Westdorpe en Philippine en een hoogwerker uit Terneuzen) in de Poel straat arriveerde, stond het gebouw al in lichterlaaie. Enkele mensen, die zich bij hetuitbreken van de brand in de Moulin Rouge bevonden, konden ruimschoots op tijd het pand verlaten. De brandweer heeft nog gepoogd de Bloedafname-avond te Heinkenszand HEINKENSZAND - Maandagavond houdt de afdeling Zuid-Beveland-West van het Nederlandse Rode Kruis een bloedafname-avond in de sportzaal 'de Stenge' te Heinkenszand. Een team van het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis uit Amster dam zal voor de afname zorgen, terzijde gestaan door leden van de plaatselijke EHBO. de plaatselijk arts en wijkver pleegkundige en enkele colonneleden. De avond begint om 7 uur. vlammen te bestrijden, maar het ge bouw was niet te redden Toen men het nutteloze van de bluspogingen inzag, beperkte men zich tot het beschermen ben de belendende huizen, die ook al dankzij de windstilte, geen ogenblik echt in gevaar zijn geweest. Rond half één had men de situatie dan ook al onder controle, maar de brand weer is nog wel tot vier uur bezig ge weest met nablussen. Vooral de mastiek op het plat dak bleef nasmeulen. Omdat men vreesde voor instorting is in de loop van de middag geprobeerd de noord elijke gevel omver te trekken, maar die stond nog zo stevig dat de poging mis lukte. Overigens waren zowel eigenaar C„ als exploitant J.F.H. (beiden uit Sas va: Gent) van de Molin Rouge tegen bracc verzekerd. De brand in de Sasse set club bracht woensdag bijna de helt middag talloze nieuwsgierigen op dt been, die door de politie op een al- standje moesten worden gehouden. Dt politie was gedurende enkele uren ooi genoodzaakt het verkeer in de Poel straat en aangrenzende straten om u leiden. door de technische relt cherche gaat de politie vandaag (doe derdag) nog eens proberen de oorzaak van de brand te achterhalen. HANDELWIJZEB. EN W. GELAAKT Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Verschillende organisaties en particulieren zijn bij de kroon ioj beroep gegaan tegen besluiten van burgemeester en wethouders van Vlissingen. waarbij aan Hocchst-Vlissingcn NV voorwaardelijke vergunningen zijn verleend tot het uitbreiden en wijzigen van de chemische fabriek in het Sloegebied. Het gaat om besluiten van 27 oktober 1970 en van 30 juli 1971. In grote lijn» richten de bezwaren zich tegen de manier waarop de besluitvorming tot standi! gekomen, tegen de deskundigheid en de adviseurs van degenen die de besluito hebben genomen, tegen de bij de vergunning gestelde voorwaarden en tegti vermeende lacunes in deze voorwaarden. RUIM 130 BEZWAARDEN Schatten Het zoontje van éen onzer collega's heeft in zijn jeugdig bestaan reeds een fijn gevoel ontwikkeld voor de capaciteiten van verplegend perso neel. tot wier iverkzaamheden het verstrekken van injecties aan daar voor in aanmerking komende pa- tienten hoort. Hij kan - na diverse prikken - nu de vaardigheid en dc kundigheid en vaak zelfs het aantal dienstjaren van injecterende ver pleegkundigen nauwkeurig schat ten. Gisteren werd hij gestoken door een wesp. Een netige steek was het, die hij als volgt lokaliseerde: „Tjonge, pa - dat was een harde steek. Doet hardstikke veel pijn. Ze ker van een jonge westp". KAAIBEWONERS CONTRA VERKEERSOVERLAST Tegen het eerstgenoemde besliiit van het Vlissingse college hebben ruim 130 personen beroep aangetekend. Eén van hen, de heer J. M. Moraal uit Vlissingen, stelt onder meer, dat de bestuurders die bij de besluitvorming betrokken zijn geweest zich - weliswaar binnen het ka der van de bestaande wetgeving - te eenzijdig en onvolledig hebben laten voorlichten door een aantal daartoe voldoende geachte deskundigen, op wier adviezen de vergunning werd afge geven. Een ander. drs. G. R. Heerebout uit Goes, voert aan dat in de verleende ver gunning onvoldoende rekening is ge houden met de ingediende schriftelijke bezwaren en dat de zuivering van fluor- houdende gassen die de fabriek verlaten onvoldoende blijft. Hij verzoekt het col lege van b. en w. de vergunning te ver nietigen. De heer I. A. van Royen uit Baarland meent, dat uit de voorwaar den niet blijkt wie opdracht moet geven tot het instellen van de in deze richtlij nen genoemde periodieke veiligheidsin specties Hij vindt dat de overheid die inspecties moet uitvoeren of erop moet toezien als een ander ze uitvoert Bo vendien vindt hij dat die inspecties moeten worden uitgevoerd op momen ten die Hoechst niet bekend zijn. Me vrouw mr. C. Kannegieter en 127 ande ren vinden dat het verslag van de veilig heidsinspecties moet worden ingele verd bij de arbeidsinspectie. Schadelijk INGEBRUIKNAME MET APPLAUS EN BOE-GEROEP MIDDELBURG - Onder protest van talrijke met borden en spandoeken aanwezige kaaibewoners is woens dagmiddag in Middelburg de Geere brug officieel geopend door wethouder W. P. J. Baars. Met de opening van deze nieuwe brug werd in feite de omstreden kaaien-route in gebruik gesteld als nieuwe doorgaande verbinding voor het autoverkeer. De officiële opening van de brug - als onderdeel van de jaarlijkse excursie van de gemeenteraad werd door de kaaibe woners aangegrepen om hun grieven over deze zaak nog eens onder de aan dacht van het gemeentebestuur te brengen. Zo als gemeld maakten burgemeester en wethouders vorige week bekend dat het door de kaaibewoners revraagde onderzoek naar de mogelijkheid van een alternatieve route negatief was uitge vallen. Een baileybrug over de buiten haven Maisbaai) om zo het verkeer over de Loskade te leiden zag men om ver schillende redenen niet als haalbaar Bij aankomst bij de Geerebrug werd de gemeenteraad opgewacht door een groot aantal kaaibewoners. Over de volle breedte van de brug voerden deze een vele meters groot spandoek met de tekst 'Kaaien onbewoonbaar door snel verkeer' met zich mee Daarnaast voerde men borden met tek sten als '1975 monumentenjaar, 1976 af braakjaar'; 'Voorbeeldstad, voor wie en 'Eén brug teveel'. Een van de actie voerders luidde temidden van de raads leden omstandig de noodklok. Midden op de brug sprak de woordvoer der van de kaaibewoners, ir. J. Mol de raad kort toe. Hij beklemtoonde dat men opnieuw aandacht vroeg omdat men als kaaibewoners tot nu toe niet die aandacht had gekregen die volgens hen nodig was. Overigens was de heer Mol - naar hij zei - 'overtuigd dat de gemeente iets wil doen maar het moeilijk is om geld op tafel te krijgen'. Hiervoor over handigde hij burgemeester drs. P A. Wolters een enveloppe met inhoud. Deze bleek een biljet van 100 gulden te bevatten om de gemeente met de finan ciering van alternatieven op weg te hel pen. De woordvoerder van de kaaibewoners vroeg de burgemeester vervolgens bij het gesprek over de kaaienroute dat nog met het gemeentebestuur volgt, alle kaai-bewoners toe te laten. Oplossing Na de ontvangst van de enveloppe gaf burgemeester Wolters te kennen dat de gemeente 'perse naar een oplossing wil streven', maar dat wel een oplossing moet zijn die haalbaar is. Deze oplos sing hoopte hij in nauw overleg met de bewoners te bereiken. Overigens wees de burgemeester een gesprek met alle kaaibewoners van de hand. Voorlopig wilde hij als b. en w. - zoals men vorige week al aanbood - eerst met de werkgroep van de bewo ners spreken. Na de protestactie volgde de ófficièle opening van de brug. Hiervoor werd we thouder Baars in een hoogwerker by een verkeerszuil gebracht die hij vervolgens onthulde Deze openingshandeling ver richtte hij onder applaus van de raads leden, terwijl de protesterenden op de achtergrond een boe-geroep aanhieven. De Geerebrug werd tenslotte openges teld voor het verkeer doordat burge meester Wolters met assistentie van een aantal van de raadsleden de nog aanwe zige afsluitingshekken wegnamen Voordat b. en w. van Vlissingen de ver gunning op 27 oktober 1970 verleenden, hebben velen bezwaren tegen de uit breiding van Hoechst gemaakt. De fa briek zou - zo stelden de reclamanten - schadelijk zijn voor de volksgezond heid, de recreatie, de landbouw en de veeteelt. Ook zou de fabriek de ooreaak zijn en kunnen zijn van ongewenste geluids hinder, luchtverontreiniging en stanko verlast. Gesteld werd toen ook al. dat er in de gemeenteraad van Vlissingen te weinig deskundigen zitten die over dit soort vergunningen kunnen oordelen. De deskundigen die zijn geraadpleegd, zouden ook het recht gehad moeten hebben om mee te beslissen. Ook werd onder meer gepleit voor een meldings plichtvoor bedrijfsongevallen waardoor het produktieproces wordt beïnvloed en voor het gebruik van de Nederlandse - en niet de Duitse - taal in de stukken die bij een vergunningaanvraag ter inzage liggen. B. en w. van Vlissingen hebben de bezwaren in hun besluitvorming be trokken en ze zijn van oordeel dat eraan wordt tegemoetgekomen als wordt ge let op de wettelijke voorschriften. Tegen het besluit van 30 juli 1971 het- ben de volgende organisaties en part culieren bij de kroon beroep aangek kend: de Vereniging Milieuhygiëne Zee land. de heer G. C. M. van WieringeniÉ Goes, het bestuur van de afdeling 'De Schaalhoom' van de christelijke jeugd bond van natuurvrienden te Middel burg, de heren H. Rijk en A. de Jager uit Nieuwdorp. Ieder brengt zijn eigen be zwaren naar voren en de heer van Wie ringen verzoekt niet toe te staan dei Hoechst een derde fosforoven krijgt Meyer Kruiningen bundelt invoer aardappelen VLISSINGEN - Het aardappelexpori- bedrijf C. Meyer te Kruiningen heeft voor dc invoer van aardappelen var overzee de krachten samengebundeld met nog twee grote ondernemingen ir dc aardappelhandel, H. A. van Tuylm: Gameren en Zingstra te Assen. Ge drieën hebben zij de naam 'Potato 1b port Group' gevormd. De groep, zo deel de de heer G. Meje woensdagavond desgevraagd n» denkt 150.000 tot 200.000 ton aanlap? len te importeren, voor een groot de uit de Verenigde Staten, die worden f leverd aan de industrie voor de verval? diging van frites en dergelijke. Inmifr dels is al in Amerika een hoeveelheid van 40.000 ton gekocht. Binnenkort zit I len de eerste schepen vertrekken De heer Meyer zei, dat deze gezamtn- lijke organisatie op touw is gezet'om(K fritesindustrie een dienst te bewijze" ..Vanwege de droogte", zo verduid* I lijkte de heer Meyer, „wordt: weinig goede grofaardappelen m oogst van dit jaar verwacht. De patatc- dustne wil alleen aardappelen groter dan 50 millimeter. Normaal zit erin dt oogst voor meer dan 50 pet aan ge aard appelen. NaarschatUngzaldatpt-' centage dit jaar de 25 niet te boven to men. Dat is dus een enorm verschil maar wij kunnen de fritesindustrie moeilijk 'nee' verkopen. Anders word! het volgend jaar helemaal moeilijk tt Amerika wordt wel een goede aardappe loogst verwacht Daarom doen we dit" i De drie ondernemingen hopen door dj bundeling - „die tijdelijk van aaid ri aldus de heer Meyer - van hun activity de invoer van grote hoeveelheden tt kunnen garanderen, de prys te kunnff stabiliseren op een lager niveau dan an ders mogelijk zou zijn en spectulatieve prijsvorming te kunnen verhinderen Door hun activiteit, zo verwachten aJ- zullen Nederlandse aardappelen vrij kunnen komen voor export. Voorts pas! hun gezamenlijke activiteit beter bij de structuur van hun overzeese leveran ciers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2