Pop-diashow opent seizoen VJV-Hulst Actie Rode Kruis tegen nijpend tekort bloeddonors in Kanaalzone Wethouder Deurloo opende de tweede septemberfeesten Axel Hulster brandweer houdt middag voor schooljeugd r slagersvakman pRPILLOn OPEN DAG DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAGAVOND IN HOUTENKWARTIER AANDACHT VOOR MENS ACHTER DE MUZIEK HULST - Morgen, vrijdag, begint het Vormingscentrum Jong Volwassenen in Hulst het nieuwe seizoen met een pop-diashow. Vanaf acht uur 's-avonds kunnen belangstellenden in het Hou tenkwartier In Hulst waar het VJV do micilie houdt, terecht. De diashow met muziek gaat onder an deren over Maggie Mac Neal, de Tem- bleweeds en Golden Earring. Niet uit- sluitend komt de muziek van de groe pen of zangers en zangeressen aan bod. Uit interviews komt naar voren waarom ze popmuziek maken, hoe hun werkom standigheden zijn enzovoorts. Het VJV-Hulst heeft voor dit seizoen weer een groot aantal activiteiten op het pro gramma staan voor jongeren tussen de zeventien en 27 jaar. Elke avond is het Houtenkwartier van 19.30 tot 22.30 uur geopend. In Kloosterzande staat het gebouw aan de Cloosterstraat open. Op het programma staat onder meer Tennisvereniging 'Hoek' hield jeugdtoernooi een cursus fotografie. Er staat een don kere kamer ter beschikking voor de deelnemers Het VJV werkt op dit mo ment aan de oprichting van een eigen fotostudio De cursus fotografie wordt op woensdagavond gegeven, aanvang 19.30 uur Op donderdagavond is het thema muziek. Er kan zelf worden ge speeld. er kan over muziek worden ge sproken enzovoorts. Ook op woensda gavond wordt er gewerkt met verbale expressie. Dat uitbeelden kan via to neel. liedjes, dans en dia's, het ligt in de bedoeling dat het thema van dit onder deel 'werk' is. Dinsdagsavonds, is er de mogelijkheid om te praten over zelf standigwonen. Diezelfde avond kan ook worden deelgenomen aan de zoge naamde krantgroep. De bedoeling van deze groep is dat men zich niet alleen bezighoudt met het maken van een ei gen krant, maar dat men zich ook bezig houdt met de berichtgeving in kranten, radio en televisie. Voor alle deelnemende jongeren die zich niet gelijk willen aansluiten bij be staande activiteiten, houdt de VJV een introductieprogramma. Zo wordt tij dens de eerste bijeenkomst informatie gegeven over het vormingswerk in het algemeen en over de activiteiten binnen het VJV-Hulst. Voor dit seizoen staat ook de vertoning van zes films op het programma. 'De Platzak' derde in hengelwedstrijd WESTDORPE - Tijdens selectiewed strijden van de Deltafederatie, hebben de afgevaardigde deelnemers van de hengelsportvereniging 'De Platzak' uit Westdorpe goede resultaten geboekt. Het eerste team van 'Platzak' verza melde in totaal 69 punten en werd daar door derde in de totaaluitslag Mede door dit goede resultaat gaan de Westdorpse hengelaars over naar de eindwedstrijd om het nationaal kam pioenschap. Ook het tweede team van 'De Platzak' deed het uitstekend. De Westdorpse clubleden haalden 12 pun ten. hetgeen goed was voor de achtste plaats. Individueel eindigde Peter de Smet van 'Platzak 1' als vijfde, hij ving 483 cm vis. Zijn clubgenoten E. Soe- thaert. Fr. Gijsels. F. Sijnesael, W La- fort en J v. d. Kammen werden respec tievelijk 20e, 21e, 38e,45e en 48e. De eindwedstrijd om het Nederlands kampioenschap hengelen alle maten 1976 wordt gehouden op zaterdag 11 september in Dronten. Zeehengelwedstrijd HOEK - De hengelsportvereniging 'Sporten Genoegen' uit Hoek houdtzon- dag haar 14e internationale zeehengel wedstrijd. Dit gebeurt in de Wester- schelde nabij Temeuzen. De wedstrijd wordt gehouden tussen 11.00 en 14.00 uur. Men kan zich inschrijven in het- clublokaal 'De Instuif te Hoek, waar ook de prijzen, waaronder een fiets, zullen wor den uitgereikt. Deze wedstrijd is de laatste wedstrijd die meetelt voor het Westerschelde-kampioenschap. hield zaterdag en zóndag een jeugd- IN KEDER NATIONALE BRANDWEERDAG toernooi voor de leden. Voor de aller jongsten werd een minitoemooi ge speeld waaraan door 10 jongens en meis jes werd deelgenomen. Guido van Boom werd eerste voor Eric-Jan v. Leeuwen en Mariél Haak. In de groep jongens van 12 jaar werd Peter Meert winnaar hij ver sloeg Robert Gosselaar in de finale. Het jeugdclubkampioenschap werd bij de meisjes gewonnen door Carla 't Gilde. Elma de Jong werd tweede en Ineke Jurry werd derde. Het jeugdclubkam pioenschap bij de jongens werd ver overd door de talentrijke Marten Jongsma. Hij kreeg een medaille en een set tennisballen. Bennie Langeraert werd tweede voor Alex de Feijter. Beide Jeugdkampioenen zullen op 11 en 12 sept. meespelen in het seniorenclub- kampioenschap. Ziekenomroep 'Radio Nightingale' houdt 'open dag' in St-Liduina te Hulst HULST - Zaterdag houdt "Radio Nigh tingale' een 'open dag* in het Sint Li- duinaziekenhu is in Hulst De 'open dag" wordt gehouden in de aula van het zie kenhuis van 13 tot 19 uur. Zaterdag is het ongeveer twee jaar geleden dat de studio van de tot nu toe enige zieke nomroep in Zeeuwsch-VIaanderen werd geopend. Geneesheer-directeur dr. J. M. van Kalmthout verrichtte die handeling toen. Het doel van deze 'open dag' is om de bevolking van Zeeuwsch-VIaanderen eens te laten zien hoe een ziekenomroep werkt. Zaterdag is er ter gelegenheid van de 'open dag" tijdens de openstel ling een zes uur durend radioprogram ma. rechtstreeks vanuit de aula van het Llduinaziekenhuis. De omroep zal ge bruik maken van twee studio's. Alle reerst de studio van Radio Nightingale die in de aula staat opgesteld, daarnaast is Studio 3 uit Cadzand present met de zogenaamde selfsupporting studio. We kelijks verzorgt Studio 3 een drie uur durend programma via de ziekenom roep. Het programma voor zaterdag ziet er als volgt uit: van 13-14 uur Studio 3 allerlei: een programma waarin wordt uiteengezet wat er allemaal gebeurd bij Studio 3; van 14-25 uur geeft 'Radio Nightingale' een terugblik op de afgelo pen twee j aar. Dit uur is het eerste deel van een programma van twee uur. Van 15 tot 16.30 uur volgt het verzoekpla- tenprogramma van 'Radio Nightinga le': verzoekjes van en voor patiënten in het ziekenhuis. Om half vijf begint de eucharistieviering, die duurt tot vijf uur. Van vijf tot zes volgthet tweede deel van de terugblik op tweej aar ziekenomroep. Het laatste uur wordt gevuld door 'Ra dio Nightingale allerlei'. Alle medewer kers van de omroep zijn dan te horen. Aan het eind van het programma wordt de 'open dag" gesloten. De 'open dag' is niet alleen bedoeld voor belangstellen den, maar ook degenen die interesse hebben om voor 'Radio Nightingale' wat te gaan doen. Er zijn momenteel 25 medewerkers, maar de ziekenomroep kan nog best wat mensen gebruiken. 'DE STELTKLUUT' HIELD EXCURSIE HULST - Onder leiding van de heren G. Sponselee en J. Neve hielden veertien filmers en fotografen, leden van de Vogelwacht Oostelijk Zeeuwsch- VIaanderen' De Steltkluut een excursie in de Saeftinge. Men volgde de weg van de Rijskadam naar de Schelpkreek om weer terug te keren langs het Speel mansgat. Men maakte opnamen van kreek-en landschappen, van planten en vogels. Bij de planten vielen vooral op de zee-aster en bij de vogels de waaier- staartrietzanger en de kiekendief, de wintertaling en de groene- en zwart- pootruiter evenals veel scholeksters. VOOR VIJFDE EN ZESDE KLASSERS UIT DE GEMEENTE HULST - In het kader van de nationale brandweerdag houdt de vrijwillige brandweer van Hulst zaterdag 11 sep tember een middag voor de jeugd van de vijfde en zesde klas van het basison derwijs in de gemeente. De kinderen op die manier kennismaken met alle fa cetten van het brandweerwezen. Vooral het preventie brandweerwerk zal centraal staan zaterdagmiddag 11 september. Vandaag, donderdag, worden op alle scholen in de gemeente deelnemers kaarten uitgereikt De brandweer van Hulst, die van de zijde van de gemeente en het onderwij zend personeel alle medewerking ont vangt, verwacht dat ongeveer 500 kin deren aan de brandweerdag in Hulstzul- len deelnemen. Tegen 17 uur begint het festijn bij de brandweerkazerne. Na de ontvangst gaan de scholieren in brandweerwagens naar het Ravelèyn, waar de start van een aantal proeven is. In groepjes van drie starten de kinderen. Met een waterfiets moeten ze de vest oversteken om aan de overkant een kleine brand te blussen met een laged- rukslang. Vervolgens staat een condi tietest op helpprogramma. Met behulp van een touwladder, die aan een spe ciale stellage is opgehangen, moet ge probeerd worden de wallen te beklim men. Eenmaal bovenop de wallen ge komen, wacht de deelnemers een kleine versnapering. Daarna volgt een hinder- 'Normaal jaar' voor Algemeen Ziekenfonds Zeeuwsch-VIaanderen TERNEUZEN - Het algemeen zieken fonds voor Zeeuwsch-VIaanderen heeft een 'normaal' 1975 achter de rug. Dat blijkt uit het jaarverslag. In het alge meen overzicht wordt onder meer ge constateerd: 'in het jaar 1975 konden de werkzaamheden in het algemeen op normale wijze worden verricht'. Er deden zich. doorziekte, overigens wel enige problemen voor in de buiten dienst. Deze dienst kon geen beroep doen op de beide fondsbodes, wat tot gevolg had dat de werkzaamheden door dechef van de buitendienstzelfmoesten worden verricht. Het jaarverslag spreekt In dit verband van 'een zware belasting'. Op 31 december van het vo rig jaar telde het ziekenfonds: 33.956 verplicht verzekerden (in '74 waren dat er 33.147), 5625 bejaarden-verzekerden het jaar daarvoor 5595), 7169 vrijwillig verzekerden (in '74 7005) en 46.020 aan vullend verzekerden (het jaar daarvoor 44.990). Het jaarverslag: 'zoals te voor zien was stegen de kosten in het jaar 1975 weer beduidend. Voor de wettelijke verzekering stegen de kosten per verze kerde van 643,07 tot 757,28, voor de vrijwillige verzekering van 681,60 tot 805,85. Voor de vrijwillige verzekering werd in het bijzonder een aanmerkelijke stijging van de kosten van ziekenhuis verpleging geconstateerd." De vrijwil lige verzekering sloot uiteindelijk af met een nadelig saldo van 133.666.84. De aanvullende verzekering vertoonde een voordelig saldo van 188.177.93. Aan rente baten werd ten gunste van de vrijwillige verzekering een bedrag van 127.885,85 geboekt en ten gunste van de aanvullende verzekering 60.790,25. Het jaarverslag constateert: „Het laat zich aanzien dat ook in het jaar 1976 de kosten verder zullen stijgen'. Zwemclub Koewacht houdt wedstrijden VOLGENDE WEEK HUIS-AANHUIS BEZOEK nisbaan; er moet door hangende auto banden gekropen worden, een sirene moet met armkracht aan het loeien ge- Z.a^?ag 4 september houdt de zwem- bracht worden, er moet over een even- wichtsbalk gelopen worden en met een kruiwagen over een plank gemanoeu vreerd worden. Hierna volgt een precisie-werkje. De scholieren moeten met lagedrukstralen een emmer vol spuiten. Het parcours van de hindernis sen voertonderlangsde wallen tot bij de kazerne. Op het kazemeterrem aange komen, staat het oprollen van slangen op het programma. Ook de hogedruk spuit- nietop volle kracht- mag gehan teerd worden, om enkele blokken om ver te spuiten. De volgende proef is het beklimmen van het dak van de kazerne via een brandladder. Op het dag geko men. kan worden afgedaald met behulp van een zogenaamde brandsluit. Als sluitstuk van de tests mag met een lagearukslang op borden worden gespo ten. Het is de bedoeling de borden om te spuiten en zo het woord 'Brandweerdag" te voorschijn te halen. Nadat het sportieve deel van de brand weerdag Hulst achter de rug is. kunnen vragen worden gesteld aan brandweer lieden. De deelnemende kinderen krij: gen aanheteind van de middag een cer tificaat uitgereikt omdat ze de proeven op de brandweerdag hebben volbracht. Voorts krijgen ze het formulier van de nationale brandweerdag uitgereikt Hierna bestaat nog de mogelijkheid om de kazerne te bezichtigen en kan een film over het brandweerwezen worden bezichtigd - deze film draait doorlo pend. Van de zijde van de Hulster brandweer wordt er op gewezen dat het voor de kinderen die deelnemen niet verplicht is om alle tests afteleggen, als ze bijvoorbeeld niet durven. club Koewacht in samenwerking met de KNZB in het zwembad 'Het Plaatje' te Axel wedstrijden in de recreatieve sfeer. Aan deze wedstrijden, die om half drie beginnen zal worden deelgenomen door de volgende verenigingen: de Bruinvis uit Sas van Gent, de Braakman uit Hoek, 't Vrije uit Sluis en de organise rende zwemclubKoewacht te Koe wacht. Deze wedstrijden worden spe ciaal gehouden voor de met-start ver gunninghouders. Het aantal deelne mers zal rond de 100 liggen variërend van 8-14 jaar. De afstanden die afgelegd moeten worden zijn: 25 m voor jongens en 25 metervoormeisjestotlOjaar.SOm voor jongens en 50 meter voor meisjes van 10-12 jaar. 50 m voor jongens en 50 meter voormeisjes van 12-14jaaren4x 50 m estafette voor jongens en meisjes tot 14 jaar. Van de leden van de zwem club Koewacht hebben 59 personen al lerlei zwemdiploma'ss behaald. Men is ook van plan volgend jaardeel te nemen aan de officiële wedstrijden met startr vergunning en langebaanwedstrijden. SDO Lamswaarde houdt nederlaagtoernooi LAMSWAARDE - Zondag 5 september worden op het sportterrein van SDO te Lamswaarde voetbalwedstrijden ge houden. In het kader van het nederlaag- toernooi, datdoorSDcTwordtgeorgam- i- seerd. Het eerste elftal van SDO speelt tegen het eerste elftal van Luctor uit Heinkenszand en het tweede van SDO tegen het tweede van Luctor. De wed strijden beginnen om 13.00 uur. Bejaardereisje WESTDORPE - De bejaarden van Westdorpe hebben hun jaarlijkse reis gemaakt. In totaal 97 deelnemers, ver trokken via Perkpolder-Kruiningen naar Bergen op Zoom. waar het gezel schap in de 'Raayberg" koffie dronk. Vervolgens ging de rit door de Loonse en Drunense duinen naar Nieuwkuijk. Waar men de warme maaltijd gebruikte. In de middag reed het gezelschap naar Lage Zwaluwe, om in de haven aan boord te gaan van het motorschip 'Groenplaat'. Hiermee werd een twee uur durende rondvaart gemaakt door de Biesbosch. Ook werd een bezoek ge bracht aan een Bar-dancing in de Wouwse Plantage. AXELSE VLAG IN TOP AXEL - Met het hijsen van de vlag van de gemeente Axel heeft we thouder J. Deurloo woensdagmid dag de tweede septemberfeesten in Axel officieel geopend. Daarvoor sprak de heer Deurloo de wens uit dat de drie dagen durende braderie succesvol zal verlopen voor de mid denstand, 'de ambassadeur van Axel', zo zei hij. Hierna hees wethouder Deurloo de vlag aan de kop van de Noordstraat bij de Westraat (zie foto). De vlag was in Axel gekomen vanuit Texel. Van daar was woensdag een vliegtuig op gestegen. In het vliegtuig zaten drie parachutisten die na twee uur boven het Szydlowsklplein in Axel spron gen onder grote belangstelling van het publiek. Een van de para's had de vlag van de gemeente aan zijn voet meegenomen. Juist deze parachutist had de pech met goed te landen. Hij zou de vlag lopend naar de Noord- straat brengen, maar kon deze taak met volbrengen. Een andere para nam de taak van hem over. Onder begeleiding van ruiters van de Zeeuwse Ringlijders Vereniging gin gen wethouder Deurloo en zijn echt genote, het bestuur van de Stichting Streekcentrum Axel - de organisator van de Septemberfeesten - en de pa rachutist met de vlag naar de Noord straat, De ZRV verzorgde gistermid dag voor het eerst in Oost- Zeeuwsch-VIaanderen een demon stratie. Daarvoor bestond, vooral van de zijde van de jeugd, veel be langstelling. Theo Koomen was gis teren speciaal naar Axel gekomen om de parachutisten binnen te pra ten. Ook bij de plechtigheid in de Noordstraat voerde Koomen het woord. SLUISKIL OP DE BRES VOOR ZIEKENHUIZEN SLUISKIL - Met hel doel het steeds nijpender wordende tekort aan bloed donors in de Zeeuws-Vlaanse Kanaal zone te ondervangen, heeft het deta chement Sluiskil van het Rode Kruis, afdeling Terneuzen. besloten volgende week een grootscheepse wervingsactie te ondernemen. Vanaf dinsdag zullen de 57 colonneleden om te beginnen, over Sluiskil uitzwermen en liuis-aan- huis aanbellen om de mensen persoon lijk te verzoeken of zij zich willen op geven als bloeddonor voor de zieken huizen. We zijn eigenlijk wakker geschud door een krantepublikatie waarin werd ge steld dat er een schrikbarend, zelfs groeiend tekort aan bloeddonors in de kanaalzone bestaat. Wij als Rode Kruis-detachement in Sluiskil waren metmet de ernst van deze situatie op de hoogte Nu sve het wel weten, willen we direct tot actie overgaan. Sluiskil zal door ons van de eerste tot de laatste man worden afgestroopt. Want het is natuurlijk een verschrikkelijke zaak. als je leest dat patiënten voor een paar we ken moeten worden weggestuurd om dat er niet voldoende bloed voor een operatie voorradig is. Zoiets mag niet voorkomen. Het zal je maar treffen", zegt de heer A. Caluri. lid van de werk groep Rode Kruis van het Sluiskilse de tachement. Mevrouw G. Verlinde-Korstanje. ook een werkgroeplid. merkt over de op handen zijnde wervingsactie voor meer bloeddonors op: „Als we Sluiskil heb ben gedaan en we hebben dan in eerste instantie nog niet genoeg bloeddonors erbij, dan willen we daarna ook de inwo ners van andere plaatsen in de kanaal zone bezoeken. Maar in principe gaan we er voorlopig vanuit, hoe dichter de donors bij het ziekenhuis wonen, des te gunstiger is dat natuurlijk in verband met spoedgevallen. Er moeten zoveel donors geregistreerd zijn dat de zieken huizen voortdurend de beschikking hebben over voldoende bloed. Nu is het zo dat als er gelijktijdig een vaatopera- tie en een ernstig ongeluk plaatsvinden, er een tekort aan bloed is. Dan hangen de doktoren al en kunnen ze geen kant op". Donorbestand Een delegatie van het Sluiskilse Rode Kruis is deze feiten nog weer eens ge waar geworden tijdens een onderhoud met de Terneuzense klinisch chemicus drs. J. Witmans. Deze specialist is ver bonden aan het Elisabethziekenhuis in Sluiskil en heeft onlangs het bestaande bloedtekort in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone wereldkundig gemaakt. Caluri: „Dokter Witmans heeft ons ver teld dat 57 mensen zich naar aanleiding van die publikatie in het Zeeuws- Vlaamse advertentieblad als bloeddo nor hebben opgegeven. Slechts twee daarvan wonen in Sluiskil. Dat moeten er meer worden Volgens mevrouw Ver linde zijn er in het administratiesysteem van de bloedtransfusiedienst in het Sluiskilse ziekenhuis slechts 82 donors geregistreerd. Drs. Witmans heeft ge zegd dat er minstens 200 bloeddonors bij moeten komen, willen de ziekenhui zen in de Kanaalzone in geval van ope raties over constant voldoende bloed kunnen beschikken. Momenteel is de si tuatie dusdanig dat de perifere zieken huizen in Zeeuwsch-VIaanderen di kwijls een beroep moeten doen op de bloedbanken van grote ziekenhuizen, elders in den lande. Met name de chirurg G. M J Widdershoven in Sas van Gent, specialist in Zeeuwsch-VIaanderen die zich bezighoudt met de veel voorko mende vaatoperaties. laakt deze toe stand. Naar zijn mening moeten de zie kenhuizen in de kanaalzone voor opera ties die ze zelf kunnen uitvoeren, ook voldoende bloed daarvoor kunnen heb ben. Hij vindt de 'aanslag' op de bloed banken van grote ziekenhuizen, met de regelmaat van de klok tegenwoordig, een ongezonde toestand. Het Sluiskilse detachement van het Rode Kruis wil daarin, zoals reeds op gemerkt. verandering in brengen. In september zijn de donorkeuringen van de-inmiddels geregistreerde bloeddo nors In oktober wil men een extra keuring inlassen voor de eventuele donors die uit de wervingsactie naar voren komen. „We rekenen en hopen op velen", ver zucht mevrouw Verlinde. Teneinde de bezochte mensen informa tie te verschaffen over het doel. het nut en de gang van zaken bij bloedtransfu sie zullen de Rode Kruis-leden foldertjes achterlaten. Z. V U. opent 16 september seizoen in Axel met optreden 'Triangel' AXEL - De werkgroep Oost Zeeuwsch-VIaanderen van de Z.V.U. opent donderdag 16 september het sei zoen met een optreden van het 'Figu- renthealer Triangel' van Henk en Ans Boerwinkel in 'De Halle' te Axel. 'Triangel' speelt uitsluitende voor volwassenen het heeft een internatio naal repertoire. De voorstellingen be staande uit een aaneenschakeling van korte, tekstloze nummers met mario netten, maskers, stok- en handpoppen, afgewisseld door schimmenspel en demonstraties voor de kast van al deze bewegingstechnieken. Hierdoor ontstaat een contrastrijk pro gramma, dat zeer verrassend werkt. De nummers zijn. mede door de geraffi- naarde belichting, poëtische van sfeer, soms vreemd en obsederend en dan weer doortrokken van fijnzinnige hu mor. Henk en Ans Boerwinkel wonen en werken in een statige boerenhofstede in Meppel. waar ze tevens de beschikking hebben over een uniek zoldertheater. Henk Boerwinkel kreeg voor zijn pop penwerk in '73 de culturele prijs van Drenthe. 'Figurentheater Triangel' ver scheen ook een aantal malen op de tele visie. De voorstelling in 'De Halle' be gint om 20 uur. De Z.V.U.-werkgroep Oost Zeeuwsch-VIaanderen heeft te vens een aantal lezingen op het pro gramma staan. Op vrijdagavond 5 no vember zal de heer A. Dierick uit Gent in 'De Halle' een inleiding houden over het werk van de gebroeders van Eijck. Bij voldoende deelname is er zaterd ag 6 no vember een excursie naar de St. Baafs- kathedraal m Gent. Professor Quispel belicht vrijdag 11 maart eveneens In 'De Halle', het evangelie van Thomas. Titel van zijn causerie: 'Nieuwe woorden van Jezus'. Vrijdag 15 oktober vertelt de heerH. F. Volkerszbijhotel'Rotterdam' in Temeuzen over zijn 'weerzien met In donesië'. 'Watis antiek?' vraagtde anti quair A. I Verhage zich vrijdag 21 ja nuari af op een bijeenkomst in Temeu zen en tenslotte wordt er gedacht aan een inleiding over de vrijmetselarij op een nog nader aan te kondigen plaats en tijdstip. De Z.V U.-cursussen omvatten het seizoen '76-'77: Engels, Frans en Spaans alsmede karweitjes in huis en onderhoud van de tuin én bloëm-" schikken. Gelieve geen geld en/of goederen af te geven aan MEVR. SMOLENAERS daar door mij niets wordt betaald. P. A. Smolenaers IK BEGRIJP NIET WAAK DIE VOEfEAUÖïSZlcH zo druk o/a /aaken in be KRAKT STAAT j precies Hoede bac pg BEaotaciER KLEUREN- tv 66 cm 2000,- 78,- per maand (36 x d.I.) TOL Ook zondags open van 14.00-18.00 uur SAS VAN GENT PROMENADE GENTSESTRAAT 4 01158-1938 Met spoed gevraagd volledig uitbenen en slachten. H. B. PICAVET ZN. B.V. Stationsweg 4 - HULST Tel.: 01140-2345, na 19.00 uur: 01140-2794. LEDEL THEATER OOSTBURG Donderdag 2 sept. 8 uur; vrijdag 3 sept. 8 uur; zaterdag 4 sept. 7 uur. zondag 5 sept; 2 en 8 uur; maandag 6 sept 8 uur; dinsdag 7 sept. 8 uur; Brengen wij een der grootste films van het jaar met: Charlton Heston - Ava Gardner - George Kennedy - Lome Green e.v.a. in een film zoals u moet zien om er over te kunnen meepraten; Aardbeving, een rampenfilm om van te trillen. Scenes van een angstaanjagende echtheid zoals op dit moment overal ter we reld plaatsvinden. Alle leeft. Zaterdag 4 sept aanv. 9.15 uur; zondagmid dag 5 sept. 4.30 uur; Prolongeren wij voor de4e en laatste week: 'Sex sekte der In de ban v.e. occult gebeuren handelen de mooiste vrouwen zoals u niet voor mo gelijk houdt. Toegang strikt 18 jaar. LUXOR THEATER TERNEUZEN Donderdag 2 sept. 8 uur; vrijdag 3 sept. 8 uur; zondagmiddag 4.30 uur. maandag 6 sept. 8 uur; prolonge ren nu voor de 2e week Steve McQueen en Dustin Hoffman in: Zaterdag 4 sept. 7 uur; zondagmiddag 2 uur; zondag 5 sept. 8 uur: De film die 4 Gouden Oscars kreeg. beroepsversierders De grote belangstel ling en vele vraag no pen ons deze be roemde film over de Nachtvoorstelling op vrijdag 3 sept. 22.30 uur; zaterdag 4 sept, 9.15 uur; dinsdag 7 sept. 8 uur: Brengen wij de beste Neder landse film ooit ge maakt: Duivelseiland te pro longeren. 14 jaar. Manlui Would 8s King De spannende bele venissen van twee rasavonturiers in het oude Brits-lndië. Alle leeft. Het wereldberoemde boek van Jan Wolkers op zeer openhartige wijze verfilmd met Monique van de Ven en Rutger Hauer als het ideale paarEen film die u tweemaal moet zien. Stnkt 18 jaar. A.s. zaterdag 4 september houdt de Modelbouwclub 'Zeeuwsch-VIaanderen' in Axel een show van modelvliegtuigen en boten, demonstra- tie's enz. Op het terrein van de MBC achter de watertoren. Aanvang 11 tot 17 uur. Toegang vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 28