op als voorzitter VC Vlissingen Kanaalzwemmer verslagen door trainingspartner Eindhoven kon Feyenoord niet opmars blokkeren Koster volgt Ko van de Rafelaar TRAINERS NATIONALE ELFTAL SOVJET UNIE BEKRITISEERD Timman aan de leiding jPZC/sport14 TIJDENS KORTSTE JAARVERGADERING SINDS VELE JAREN Bestuurswisseling zonder sensatie Chileense officials bezorgd over OS 1980 THEO SMIT NIET NAAR WK Zeeuws record Niek Flipse opl 000 meter Van Houte in ploeg 30 km strijd te Luzern REUTEMANN RIJDT TWEEDE FERRARI TITELSTRIJD TENNIS MLTC ZEEUWSE HONK BLIJFT AAN WINNENDE HAND VLISSINGEN - De voetbalvereniging Vlissingen heeft sinds gis teravond een nieuwe voorzitter. Tijdens de kortste jaarvergader ing, die sinds jaren werd gehouden (de bijeenkomst duurde nog geen veertig minuten) volgde ex-scheidsrechter Piet Koster (38) voorzitter Ko van de Rafelaar, die aftrad en zich niet meer her kiesbaar stelde, op. Degenen van de ruim zestig leden van de VC Vlissingen, die voor de sensatie in verband met deze bestuurswis seling waren gekomen, kwamen echter voor niets. Er was niet eens een stemming nodig, want Koster was de enige kandidaat om Van de Rafelaar op te volgen. De aanvankelijke andere kandi daat. de heer J. Bleijenberg, had zich al geruime tijd voor de vergadering teruggetrokken. ■'Piet Koster lieeft nog maar net zijn scheidsrechtersflu.it terzijde gelegd, oj hij knjgt een nieuw voorwerp te hante ren de voorzittershamer van de VC Vhssingen. Tijdens de behandeling van agenda punt tien (bestuursbeleid) probeerde één der aanwezigen de scheldende voor zitter nog wat 'zwart' te maken. „Hoe komt het", zo wilde hij weten, „dat de voorzitter van Vlissingen bij enkele handelingen gefaald heeft en waarom was hij niet aanwezig bij thuiswedstrij den". „Ik ben bij aUe thuiswedstrijden aanwezig geweest en op twee na bij alle uitwedstrijden", ontnam Ko van de Ra felaar deze spreker alle grond voor enige kritiek. B(j de verkiezing van een nieuwe voor zitter had nog één lastige klip Koster kunnen doen struikelen. Zijn niet be taalde contributie overeen verenigings jaar (hij had de accept-girokaart, over het hoofd gezien) stond een kandidaatr stelling in de weg. maar deze zaak werd bijna onhoorbaar gladgestreken. Het bestuur stelde bij monde van voor zitter Van de Rafelaar namelijk voor om Koster in de gelegenheid te stellen als nog het te weinig betaalde contnbutie- geld te voldoen, zodat hij normaal kan didaat gesteld kon worden. De heer Wim Kodde zag een voor Koster goedkopere mogelijkheid: „Ik heb gehoord, dat het niet nodig is om een jaar lid te zijn te neinde voor een bestuursplaats in aan merking te kunnen komen." Voorzitter Van de Rafelaar: „Daar moe ten we maar niet over praten. Als we methet reglement beginnen dan komen we misschien in moeilijkheden". Op de vraag van Ko van de Rafelaar of er ie mand bezwaar had om Koster te be noemen, kwam geen enkele reactie, waarna Van de Rafelaar zijn opvolger succes kon toewensen voor de eerst volgende zittingsperiode van driejaar. Meer tegenstand De nieuwe Vlissingen voorzitter dankte de vergadering voor het vertrouwen met een puur vlotte en enthousiaste 'mai denspeech'. Over de procedure vooral zijn volgens Koster Koster enkele mis verstanden geweest, die echter snel op gelost zijn. „Ik had „Ik had echt wel iets meer tegenstand verwacht, want er zijn mensen geweest, die bezwaar hadden tegen de posities, die ik in de afgelopen jaren ingenomen heb. Ik ben nu 38 jaar. toen was ik echter jong. ik pakte van alles aan, maar wat ik gedaan heb deed ik met veel enthousiasme en plezier". Na er op gewezen te hebben, dat de leemte, die er viel na zijn scheidsrech- terscarnère. nu opgevuld is zei Piet Koster dankbaar te zijn voor de vele bewijzen van steun van Vlissingenleden om met zijn nieuwe functie door te zet ten. „De stuntman, die de trainer van Vlis singen in me zag, ben ik niet. Vergeet dat maar. De enige stunt in de toekomst is de terugkeer naar de eerste klas. Daarbij meen ik, dat we de pers, die na het verschijnen van de PZC- voetbalbijlage meerdere malen is be kritiseerd, keihard nodig hebben voor de opbouwperiode in de nabije toe komst". Koster verzekerde toezeggingen te heb ben van vele clubleden om steun te ver lenen in de diverse commissies. „Ik hoop nog op meer mensen te kunnen rekenen Ik weet. dat de jeugd goed functioneert, het damesvoetbal floreert, het grote knelpunt zit juist m de top, maar dat wil met zeggen, dat de VC Vhs singen dood is. zoals men in de PZC- voetbalkrant kon lezen", meende de nieuwe Vlissingenvoorzitter. die er zei van overtuigd te zijn. dat de club in de toekomst beslist een trapje hoger komt. Het Vlissingenbestuur onderging een verdere verjonging, nadat in de plaats van het afgetreden bestuurslid Wim Bos Peter Meliefste in het bestuur gekozen werd. Piet Koster kwam bij zijn intree in het Vlissingenbestuur niet met lege han den: hij verklaarde in onderhandeling te zijn met een eredivisieploeg 1G0 Ahead Eagles uit Deventer, sportred.i voor het spelen van een wedstrijd tegen Vlissin gen. bestuurslid Henk Verhage de speld van waardering op. omdat hij na het ver trek van Wim Bos als bestuurslid het bestuur voorlopig gecompleteerd had. Op zijn beurt bedankte de heer Verhage voorzitter Van de Rafelaar voor het vele werk, dat deze voor het clubge bouw heeft gedaan. In de rondvraag dankte de heer Van de Rafelaar zijn medebestuursleden voor hun vriendschap gedurende vele jaren. Tot de spelers zei hij: „Ik wens jullie veel succes in de nieuwe competitie en zorg, dat Vhssingen in de hoofdklas komt". Van Akkeren Eerste elftalspeler Eugéne Fagg herin nerde het bestuur er üjdens de rond vraag aan, dat de heer Hendrik van Ak keren dit jaar 60 jaar lid van de VC Vhs singen en van de KNVB is en dat hij 50 Verder dankte Koster de scheidende jaar verzorger is geweest van de club. voorzitter Van de Rafelaar voor 'het vele fantastische werk', dat hij in het belang van Vhssingen gedaan heeft. „Ik weet, „Had u daar mets aan kunnen doen" vroeg Fagg. De heer Van de Rafelaar: „De heer Van Akkeren heeft, de gouden dat er veel mensen zijn, die met hun kri- speld en de spelden van waardering en tiek klaar stonden, maar dat ze mplaats van zelf wat te doen onmiddellijk achter de coulissen zijn weggekropen". In zijn openingswoord bij de vergader ing (die ondanks liet belang er van niet op het aanvankelijke aanvangstijdstip geopend kon worden, omdat het ver eiste aantal leden niet verschenen was) had voorzitter Ko van de Rafelaar zijn verontschuldigingen aangeboden om dat het bestuur geen beter afgelopen had kunnen aanbieden. „Evenals vele andere Zeeuwse topclubs zijn we weggezakt naar de grauwe mid delmaat", oordeelde hij. „Het isjammer voor het hardwerkend kader, dat me nige bittere pil te slikken kreeg". Ook voor de verenigingskas had het slechte seizoen uiteraard gevolgen: de post en treegelden kende een dieptepunt door de negatieve thuiswedstrijden. De heer Van de Rafelaar liet verder weten, dat de viering van het 60-jarig bestaan van Vhssingen door gebrek aan geld met door kon gaan en dat twee feestavonden door de hitte van de afgelopen zomer zijn verschoven naar het najaar. Aan liet slot van zijn openingswoord speldde de scheidende voorzitter oud- SANTIAGO (ANP) - Chileense sportof- flcials hebben woensdag er hun be zorgdheid over uitgesproken dat de Sovjet-linie in 1980 Chili mogelijk van deelneming aan de Olympische Spelen zou uitsluiten om politieke redenen. De Sovjet-Unie maakte dinsdag n Mos kou bekend dat zijn tennisploeg in de halve finales van het toernooi om de davis-beker niet tegen Chili zal uitko men, als protest tegen 'het geweld en de willekeur van het fascistische regime m Chili'. Sportofficials in Santiago zeiden dat de weigering van de SovjetrUnie om tegen Chih uit te komen wel eens ge volgd zou kunnen worden door een zelfde houding van de Russen tijdens de Olympische Spelen in Moskou in 1980 Dit ondanks de belofte van de Sovjet unie aan het IOC om al de aangesloten leden toe te laten tot de Olympische Spelen. MIDDELBURG WON LAATSTE OEFENDUEL OOSTKAPELLE - Middelburg heeft de laatste oefenwedstrijd voor de compe titie, gisteravond tegen Oostkapelle, met 4-0 gewonnen. Op het veld in Oostkapelle ging de strijd de eerste vijftien minuten gelijk op. iwaarna Middelburg het initiatief in handen nam en voor rust drie maal raak schoot. Na de rust drie maal. treffer bij. Oostkapelle gaf goed partij, maar kwam niet tot scoren. DEN HAAG (ANP) - Theo Smit zal niet deelnemen aan het wereldkampioen schap wielrennen voor beroepsrenners op de weg zondag in Monteroni Di Lec- ca. Smit heeft last van een oude bles sure in de knieholte. Hij moet geope reerd worden. KIAI SOUBURG HOUDT CLUBKAMPIOENSCHAP OOST-SOUBURG - Zaterdag houdt de Souburgse judovcrcniging KIAI haar jaarlijkse clubkampioenschappen. Er wordt gestreden in tien klassen' acht jeugdklassen en twee seniorenklassen. De wedstrijden beginnen om 9 uur 's morgen, en worden gehouden in de Van Duy ven voordesporthal aan de Donge- straat te Souburg. De organisatie en de leiding zijn in handen van de heren Van der Linden. Swart. Van Schaik em me vrouw Van den Bogert MOSKOU (ANP) -Het Russische sport dagblad 'Sovjetski sport' heeft woens dag de trainers van het nationale elftal, Valeri Lobanovski en Oleg Basilicvitsj, scherp bekritiseerd. Na de matige pres taties van Dinamo Kiev, dat ïnl974 en 1975 tot de beste ploegen van Europa behoorde, en de 'bescheiden' derde plaats van de Sovjet-Unie tijdens het olympisch voetbaltoernooi, worden de beide trainers 'arrogantie en gebrek aan zelfkritiek' verweten, die hebben geleid tot 'een reeks van nederlagen'. Het artikel verschijnt op hetzelfde tijd stip dat leidende Russische voetbaloffi- cials zich in Moskou beraden over de huidige crisis in het Russische voetbaL Tijdens deze bijeenkomst zal ook een beslissing moeten vallen over de door Lobanovski en Basiüevitsj ingediende ontslagaanvrage. De toon en de tendens van het artikel wijzen er op dat het ver zoek ingewilligd zal worden. De krant vraagt tevens om het twee jaar geleden begonnen experiment Dinamo Kiev eveneens als nationale ploeg te la ten uitkomen te beeindigen. Ondanks de nodige versterking sppelde Dinamo Kiev als nationale ploeg bij het Euro pese kampioenschap en tijdens het olympisch voetbaltoernooi niet dc ver wachte hoogste toon In het Europese toernooi voor landskampioenen werd Dinamo in de kwartfinales uitgescha keld door jst.-Etienne. 'Sovjetski sport' bestrijdt Lobanovski en Basiüevitsj niet hun technische kwa liteiten, maar meent dat 'hen de succes sen van 1975 naar het hoofd zijn geste gen. Zij waren niet meer bereid naar kri tiek en raadgevingen van de pers, offi cials en aanhangers te luisteren" Hier- aan en ook aan 'de persoonsverheerüj- king' moet volgens 'Sovjetski sport' een eind worden gemaakt. „Wij moeten da- deüjk aan de slag gaan en weer eeen nieuwe nationale ploeg opbouwen. Wij hebben geen tijd te verliezen, want de wedstrijden in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap staan voor de deur", aldus 'Sovjetski sport'. DEN HAAG (ANP) - Roelof Veld en Gerard Mentink (beiden Daventria), Henk Kalf (GVAV), Co v.d. Weijden (AV '23), Barry Kneppers (Noordkop) en Wies van Houte iRKHAVi vormen de Nederlandse ploeg, die zaterdag in Luzern uitkomt in de jaarlijkse 30 kilometer drie-landenwedstrïjd. De tegenstanders van Nederland zijn Zwitserland en West-Duitsland. verdienste. Overigens waren we niet op de hoogte van zijn jubileum, we zullen het bondsbestuur er wel over berichten, maar ook daarvan heeft Van Akkeren al alles gekregen". Fagg: „Er is toch wel iets anders te bedenken?" Van de Rafe laar: „We zullen beslist wat voor hem doen" In de rondvraag maakte ex-keeper en ex-bestuursüd Wim Bos een opmerking over het feit, dat het bestuur aanvanke lijk deze vergadering voor de pers on toegankelijk had verklaard. MARANELLO - Carlos Reutemann zal, zoals verwacht mocht owrden, de tweede Ferrari rijden tijdens de grote prijs van Italié tellend voor het we reldkampioenschap. die op 12 septem ber op Monza wordt gereden. Een woordvoerder van de Italiaanse fa briek heeft verklaard dat zijn firma en de 34-jarige coureur zijn overeengeko men dat Reutemann de tweede Ferrari zal rijden zo lang Niki Lauda niet her steld is. Pas aan het eind van het huidige seizoen zal worden bekendgemaakt hoe de ren stal van Ferrari voor 1977 zal worden geformeerd. Volgens berichten in de Italiaanse pers zou Clay Reagazzoni. de tweede coureur van de renstal, Ferrari aan het eind van het jaar willen verlaten. Inmiddels is voorts beknd geworden dat de internationale automobiellederatie (FIA) pas op 15 september het protest van Ferrari zal behandelen tegen de zege van de MacLarenrijder James Hunt in de grote prijs van Engeland. Dat is een week later dan aanvankelijk was vastgeteld. Hunt, die twee punten op Lauda achterstaat in de competitie om de wereldtitel, is de enige coureur die de Oostenrijker van een prolongatie van het wereldkampioenschap kan afhou den. Lauda hoopt tijdens de grote pnjs van Canada op 3 oktober zijn rentree in de grand prix-races te maken. DOVER- De 20-jarige Britse studente Wendy Brooks, hier met haar mascotte 'Tarka'. die in een nieuwe wereldrecordtijd van Engeland naar Frankrijk ziüom. Het meisje volbracht de tocht over het Kanaal in een tijd van 8 uur en 56 min. FOLKESTONE - Acet Erdal, de breedgeschouderde pro fessional lange afstand- zwemmer uit Turkije, kwm dinsdag teleurgesteld uit het water na zijn oversteek over het Kanaal. De slanke 2- 0-jarige Engelse Wendy Brooks was hem te snel af geweest. In acht uur en 56 minuten - ruim een half urn- onder het oude record - had de 1,52 meter langr studente de 35 kilometer afgelegd. Zij was daarmee zes minuten sneller dan Erdal. De Turk klaagde na afloop wel over alle verwarring bij de start „Ik moest terug, omdat de klok niet aan het lopen was gebracht. En tegen het einde verspeelde ik tijd bij het vra- gem van instructies", zei Erdal, die ook bewondering had voor de pres tatie van het meisje, dat samen met hem getraind had. Wendy Brooks ondernam de tocht van Engeland naar Frankrijk „alleen voor ple zier". De liefhebster won het van de prof, die ze in de laatste tien kilome ter achter zich liet. Voor Erdal was er slechts de zeer schrale troost in een eeuw kanaalzwemmen de snel ste man te zijn geweest. MUNCHEN (ANP) - Bayem München, winnaar van de Europese beker voor landskampioenen, speelt in november twee wedstrijden om de wereldbeker tegen de kampioen van Zuid-Amerika, Belo Horizonte uit Brazilië. Dit heeft Wilhelm Neudecker, de president van Bayem München, woensdag in Mün chen bekendgemaakt. De eerste ont moeting wordt in het olympisch stadion REYKJAVIC - Jan Timman is in München gespeeld. Data zijn nog niet aan de leiding gekomen van het interna- bekend. HECHTEL (B) - Niek Flipse blijft in grote vorm. De atleet van AV'56 heeft tijdens wedstrijden op de kunststofbaan van het Belgische Hechtel opnieuw het Zeeus record op de 1000 meter verbeterd. Füpse liep de afstand in 2.24.6 en legde daarmee beslag op de vijfde plaats, waarmee hij de tweede Nedr- lander was Klaas Lok was met zijn derde plaats de beste Nederlander. De Belg De Gruyter won de wed strijd. Het was de tweede keer dit jaar dat Füpse het record op de kilometer scherper stelde. Het oude record stond op 2.25,7 EINDHOVEN - Ook Eindhoven, dat tot nog toe PSV. Go Ahead Eagles en FC Den Haag gelijke spelen wist af te dwingen, heeft Feyenoord niet kunnen temmen in zijn opmars. De blauw- witten gingen woensdagavond in het met bijna 10.000 toeschouwers be volkte sportpark aan de Eindhovense Aalterweg kansloos met 4-0 ten onder tegen de Rotterdammers, die naar de mening van de oprechte trainer Boskov hun beste wedstrijd tot nu toe speel den. Dat gold zeker voor de eerste helft, waarin Eindhoven zich een bange wezel toonde en nauwelijks tot een aanval van betekenis kwam. Feyenoord viel zonder veel complicaties aan. maar het had niettemin verdedigingsfouten van Eindhoven nodig om op afstand te ko men. Pas in de 33e minuut zorgde Nico Jansen voor een spectaculair hoogte punt in de tot dan toe vlakke wedstrijd, door vlot uit een voorzet van Wim Jan sen te scoren: 0-1. Reeds twee minuten later werd de hoop van Eindhoven op een goed resultaat definitief de bodem ingeslagen, toen Bloemers de laatste van een serie fouten in de Eindhovense verdediging beging, hetgeen wéér door Nico Jansen werd afgestraft: 0-2. Drie minuten na de hervatting rea geerde Vreijsen adequaat op een solo nummer van Van de Korput, 0-3. Bij deze stand gooide Eindhoven alle schuchterheid van zich af. Het begon onstuimig aan te vallen en het dwong zelfs enkele kansen af. maar werkelijk bedreigd werd de steeds attent reage rende doelman Treytel toch nimmer. Met nog vier minuten te spelen ging Eindhoven volledig door de knieën, toen Van Deinsen scoorde uit een pass van Nico Jansen. 0-4. „En toch is Eindhoven veel beter dan in het vorige seizoen", zei Feyenoord- trainer Boskov. „Met Den Haag be- prikkeld worden. Het werd dat pas bij haalde ik toen twee keer gemakkelijk een achterstand van 0-3: te laat natuur- grote overwinningen op Eindhoven". Ujk. Ook de ervaring speelde in deze Trainer Rinus Gosens van Eindhoven wedstrijd een rol. Feyenoord heeft die van zijn kant: „Eindhoven moest ge- veel meer dan Eindhoven". EINDHOVEN - Het derde Rotterdamse doelpunt door Martin Vreijssen iR.i. Voor het doelman Adjansky. tionalesehaaktoemooi in Reykjavic.De Nederlander won in de zesde ronde mei zwart van Angantysson uit IJsland. Hi] heeft nu 4,5 punt en een afgebroken par tij. Olafsson (IJs) en Najdorf (Argi vol gen met. 4 5 punt. Toekmakov (Son heeft vier punten. MIDDELBURG - Zaterdag start ia Middelburg het onderünge tennistoer nooi van de Middelburgse Lawn Tennis Club. Tijdens dit traditionele toernooi strijden 161 van de 640 leden om de club- titels. Er wordt gestreden op de onder delen heren- en damesenkel, mixed-er herendubbel. Zaterdag om negen uur beginnen de wedstrijden. Het toera» duurt tot en met zondag 19 september Wedstrijdleider is ir. B. P. Maat uitïSc- delburg. TERNEUZEN - De hoiikbalverenigiw het Zeeuwse Honk uit Terneuie zorgt de laatste weken voor oprienbi- rende prestaties. Na een overwinnfe op Brasschaat, de leider van de B-reA) in de Belgische hoofdklasse, kreegooü nr. 2 Berchem een gevoelige afstraf®! in Terneuzen. Het Zeeuwse Honk scoorde in de tweed' inning 1, in de derde 3 en in de acht# een 5e run met een totaal van alf bib waaronder doubles van Bram Dooms Gilbert Lamberts en Ko Dooms. I Door de 5-1 overwinning komt Brö schaat weer aan de leiding in des B-groep. Het Zeeuwse Honk heeft zever punten en staat daarmee nog steedss* voorlaatste. De voorsprong op hekfë; luiter Antwerp bedraagt inmiddels «j De dames van het Zeeuwse Honk won nen met 14-12 van Spartans. In de las.- ste inning van dit duel kwam sPa!^ zelfs nog aan een 12-9 voorsprong- Dw- goed slagwerk van Denise de Riddere» i Bloemers. v.d. Korput en de geslagen Monique Doppegieter kwam de Tem?-' zense formatie terug en won met 1F DONDERDAG 2 ScKltMötK 13/0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14