Voorronden beker nergens spectaculair WEDVLUCHTEN 1521 SCHIETINGEN WOENSDAG 1 StPTtMotH 197ö BELGISCH VOETBAL hVV'24 hield ledenvergadering ZEEUWSCH-VLAANDEREN KLASSEVERSCHIL GROTE EN KLEINE CLUBS STEEDS MINDER TE KNEUZEN - In België zijn zondag de voorrondun afgewerkt voor de Belgi sche beker. Er waren nog 32 ploegen in de strijd waaronder nog vrijwel alle eerst- en tweedeklassers. Spectaculair was het eigenlijk nauwelijks, want ie dere topclub kreeg in deze ronde nog een provinciale club tegenover zich. Toch is ook hier gebleken dat het klas- severschil tussen de kleinere clubs en de topclubs uit de eerste twee klassen de laatste jaren aanmerkelijker kleiner is geworden. Op enkele uitzonderingen na hadden die gerenommeerde ploegen het knap lastig met de fel van zich afbijtende tegenstanders. Dat begon al met An- derlecht. dat in verband met de superfi nale tegen Bayem Munchen al vrijda gavond tegen AC Olen speelde. Ander- lecht kwam niet verder dan 2-1. RWD Molenbeek deed het zondag al niet veel beter. De Brusselaars namen al vrij vlug een 2-0 voorsprong tegen Bastenaken maar ondanks een heftig offensief in de tweede helft bleef het daarbij. Club Brugge had eindelijk eens wat minder moeite met scoren. Stade Brakel moest er na doelpunten van Davies (2x), Ver- heecke. Decubber en Volders met 5-0 aan geloven. Berchem had zelfs tegen Sporting Has selt penalty's nodig om een ronde verder te geraken. Na de reglementaire speel- RIA-W KOOS NIEUW BESTUUR WESTDORPE - Onder voorzitterschap van R. Spuessens hield de voetbalver eniging 'RIA-W uit Westdorpe in de kantine van hetsportveld te Westdorpe, de algemene ledenvergadering. Het jaaroverzicht van de secretaris liet positieve geluiden horen; de vele suc cessen van de elftallen, ingebruikname van de nieuwe clubaccommodatie op het sportterrein en de toezegging van gemeentewege met betrekking tot uit- breiding van het veldencomplex. Er was voor de clubkas een batig saldo. De beurt was nu aan de bestuursverkie zing. De ruim 60 aanwezige leden herko zen het huidige bestuur Het ging om de drie periodiek aftredende bestuursle den L Oudenaerd. A. van Pamel en R. de Bakker. Zij stelden zich herkiesbaar. Er waren nog twee nieuwe kandidaten bijgekomen, zodat uit deze 5 personen drie bestuursleden moesten worden ge- kozen.De drie aftredende bestuursleden werden uiteindelijk herkozen, zij het, dat bij de tweede ronde dhr. A. van Paemel evenveel stemmen kreeg als een der andere kandidaten, de heer C. van den Abeele.e zodat het lot hier de oplos sing moest brengen. Hierna sloot voor zitter Spuessens deze vergadering. Uitslagen van de OZO-competitie HULST - Op het OZO-terrein nabij Hulst werden zondag zeven wedstrijden gespeeld in de voetbalcompetitie van de OZO. FC Niks I - Monkey I eindigde met een gelijke 1-1 stand, na een ruststand van 5-1G. Buysrogge maakte het doel punt voor Niks en A. Bouma, voor Mon key FC Trimvereniging I - FC Centrum I eindigde met een 1-3 stand, na een rust- stand van 1-0 W. van de Wiele maakte de goal voor Trimvereniging en R. Taelman. T. Warrens. A. van Damme de goals voor Centrum. FC Petit Paris I - Parochie Bar eindigde met een 2-2 stand en een ruststand van '1-0. C. Saman en F. Fokven maakten de goals voor Petit Paris en A. de Witte en B. Bosschaert voor Parochie Bar. FC Lam po - FC Noens eindigde in een 1-0 stand, na een ruststand van 1-0. FC Trimvereniging n - FC Stoffels/Wuy- tack eindigde 3-2 na een ruststand van 1-2. FC Centrum II - FC Monkey II eindigde m een 0-1 stand, na een ruststand van 0-0. J Saman maakte de winnende goaL FC Niks II - FC Petit Paris II eindigde in een gelijke 1-1 stand na een ruststand van 1-0 P. de Bruin maakte de goal voor Niks II en L. Koole voor Petit Paris. Uitslagen wedstrijden zaalvoetbal HULST Vrijdag en zaterdag werden in Den Dullaert te Hulst de zaalvoetbal- wedstrijden gehouden in het kader van de competitie. De uitslag van de vijf wedstrijden in de eerste klasse luidden Bogaert - 't Centrum 2-0. De doelpunten werden gemaakt door F. Huygens en H. Dujardin. Lijbaert/Voerman - Bleijke 4-1, P. Taelman maakte 3 doelpunten en M. vap Immerseel 1 voor Lij- baart,1 Voerman terwijl E. van de Wiele voor Bleijko de eer redde. Hans de Feber-De Bruyn 3-1, F. Lammens en E. Saman <2i. maakten voor De Feber de doelpunten en R. Buysrogge maakte voor De Bruyn het doelpunt HVV '24 - Goossens 4-2. R. Neefs. W. Block (2). W. Zwegers maakten voor HW '24 de doel punten, E Boogaerd maakte voor Goossens de twee doelpunten. Hans Boehlé - Spitters Sport 4-1. A. van Cad- sand(2), W Martens en H.Urgentmaak- ten voor Hans Boehlé de doelpunten. E. de Bruyn maakte voor Spitters Sport het doelpunt. Er werden vier wedstrij den in de tweede klas gespeeld. Van Deijk-Van Mullem 1-1, P. Morcus maakte voor Van Deijk en T Rodrigo voor Van Mullem de goal Parochie Bar - Rijschool Saman 4-2. E de Keijzer. L. Vare wijk (2) en A de Witte maakten voor Parochie Bar de doelpunten. G. Thuy en A Dophemont voor Rijschool Saman. Lansu - FC Thuisweg 1-2. F de Vos maakte voor Lansu de goal. Th. de Poorter maakte de beide goals voor Thuisweg. Monkey Bar - GTI 4-1, G. Bisschop, F. Bouma, A. Kint en A. Bouma maakten voor Monkey Bar de doelpunten. P. Coppiet redde voor GTI de eer. tijd stond het nog steeds 0-0. Berchem schootechter wel alle vijfde strafschop pen binnen. Jaap Meerman nam er één voor zijn rekening. Waregem had tegen SV Willebroek eveneens een verlenging nodig Wille broek nam een onverwachte 0-2 voor sprong en Waregem moest toen alle zei len bijzetten. Door twee doelpunten van Dreesen werd het 2-2 en Aad Koudijzer schoot de eindstand in de verlengingen naar 4-2. Johan Coninx scoorde het enige doelpunt voor Beveren in de wed strijd tegen Dessel. De enige twee eersteklassers die echt goed uitpakten waren KV Kortrijk en Cercle Brugge Kortrijk deed dat tegen Eendracht Aalst voornamelijk door goed werk van de Duitse spitsen Nickel en Sklarsky. Harold Nickel scoorde vier doelpunten had daarmee een groot aandeel in de 8-0 overwinning. Voor Cercle Brugge was Hesselt geen tegenstander van formaat De Brugge lingen schoten er lustig op los en stop ten pas toen de bordjes al op 12-0 hin gen. Turnhout werd verrassend gewipt door SC Lauwe. Renson scoorde al voor de rust het enige doelpunt Lauwe le verde overigens al eerder grootse pres taties in de bekerstrijd. Vorig jaar werd het pas heel laat uitgeschakeld door Anderlecht Eén van de mooiste wedstrijden was Royal Union tegen Antwerp. Twee ploegen die elkaar weinig toegaven hebben in dit duel tot de 1 aatste minuut strijd geleverd. Olagovic kon Antwerp tien minuten na rust op 1-0 schieten en dat was tevens de eindstand." Standard Luik won door doelpunten van Piot (strafschop), Keckes en Riedl (2xi met 4-0 van Merchtem. Beerschot had ook al weinig moeite met Looi 8port getuige de 5-1 cijfers. De volgende ronde werd ook gehaald door AA Gent de ploeg die tijdens het oefenprogramma voor de meest opzienbarende resultaten heeft gezorgd. Gent won met 1-0 van Doornik. De overige uitslagen luiden; Union Namen-Thor. Waterschei 0-4, Eendracht Gerhees-St Truiden 3-1, Zonhoven -Patro Eisden 1-4, Olympic Monügrues-FC Dessel Sport 5-0, Andennes-VK Mechelen 1-3, Charleroi- Jette 8-1, VG Oostende-SK Deinze 3-0, SV Zottegem-AS Oostende 0-2. FC Luik-FC Zele 2-0, Liers-Rac Harel- beke 3-2. Tongeren-Oudenaarde 4-0. Tilleur-Diest 1-0. Seraing-Boom 3-1. FC Geel-Lokeren 0-4. La Louvière-FC Putte 5-1. Dinant-Rac. Mechelen 1-0. SK Bree-Beringen 2-2. (Beringent na straf schoppen), Winterslag-Overpelt 2-0 en St. Niklaas-Zwarte Leeuw 3-0. SDO-Hansweertse Boys: 1-0 LAMSWAARDE - Op het sportterrein van SDO te Lamswaarde speelde het eerste elftal van SDO tegen het eerste elftal van Hansweertse Boys. De eind stand was, zoals de ruststand, 1-0. Het was de SDO-speler Y. Kuypers, die voor de winnende goal zorgde. Het tweede elftal van SDO nam het op tegen het tweede elftal van Hansweertse Boys. De eindstand was 4-2, de rust- stand 2-1. H. Claessens. G. Colpaert en Jos Bogaert (2x) maakten de doelpun ten voor SDO. Het veteranenelftal van SDO speelde in Liemde tegen het veteranenelftal van Liemde. De eindstand was zoals de rust stand 1-2. Het was P. Picavet, die voor SDO wist te scoren. Zandberg houdt jaarlijkse kermis ZANDBERG - Zaterdag 4. zondag 5 en maandag 6 september viert de buurt- schap Zandberg de jaarlijkse kennis. Voor de derde achtereenvolgende maal zal het buurtcomité 'Zandberg' zater dag 4 september de jaarlijkse zeskamp houden. Er nemen tien teams aan deel, de tafetennisvereniging 'Sint-Aloy' uit Graauw. de KPJ uit Graauw. het volks- koerscomité uit Graauw, de tnmsters uit Zandberg, de biljartclub uit Zand berg. de Gazelle-ploeg' uitZandberg. de jeugdploeg uit Zandberg, 'De Molen straat' uitClinge. 'De KoutermoUen' uit Nieuw-Namen en 'De Klaroen' uit Kloosterzande De zeskamp begint om 14 uur,. De prijsuitreiking is om 19 uur m het 'Paling- en Mosselhuis' te Zandberg. Aan deze zeskamp is 400 gulden aan prijzen verbonden 'sZaterdagsavonds maakt de fanfare en drumband van het muziekgezelschap 'Nooit Gedacht' uit Graauw een rond wandeling door Zandberg. Maandag ochtem is er een prijskaarting en om 13.30 uur begint de voetbalwedstrijd tussen het dameselftal 'Graauw' en het dameselftal 'Zandberg'. Zaterdag, zon dag en maandag zijn er 's middags schietwedstrijden en 's avonds is er vanaf 20 uur gelegenheid tot dansei ONA-Suiker-Rally in Sas van Gent SAS VAN GENT - In Sas van Gent en omgeving werd de ONA-suikerrally verreden, uitgaande van de perso neelsvereniging 'ONA' van de glasfa briek en Zuïd-Chemie en de Suikeru- nie te Sas van GenL Er namen 32 equi pes aan de rally deel. Na afloop gaven de uitzetters van de rit, de heren Picavet en De Baille. een uit- eenzetting over hoe de rit foutloos gere den had moeten worden. De directeur van de Suikerunie. de heer W. Duitemeyer, reikte de prijzen uit De uitslag was: 1 A. van Belleghem 195 strafpunten; 2 R de Bock 320 strafpun ten; 3 M. de Bock 360 strafpunten, 4 J. Gunter 447 strafpunten; 5 mevrouw Al 473 strafpunten; 6 AS. Rijckaard 480 strafpunten: 7 J Rottier 488 strafpun ten; 8 P. Verhoosel 500 strafpunten; 9 E. de Vriend 505 strafpunten en 10 J. Hamelink 505 strafpunten. EHBO-cursus SINT-JANSTEEN - De EHBO- vereninging uit Sint-Jansteen gaat in oktober weer van start met een EHBO- cursus. Dr. L. Adriaansens en mevrouw A. Valke-van Zwietering treden daarbij op als docenten. HULST - Onder leiding van voorzitter I. van Dam werd in de kantine op het gemeentelijk sportpark te Hulst een goed bezochte algemene ledenverga dering gehouden van de Hulster voet balvereniging 'HVV'24'. In verband met het tussentijds aftreden van de he ren W. Everaerd en W. Zwegers werd in de eerste vacature voorzien door de verkiezing van de heer A. van DorsL In de tweede vacature moet nog voor zien worden De aftredende leden M Kramers, E. Nijsen G. Boddaert werden herkozen. Om grotere inbreng te krijgen in het algemeen beleid werd de jeugdaf deling opgenomen in het. bestuur van de vereniging. Hetdagelijks bestuur wordt nu gevormd door de voorzitter, de secre taris en de penningmeester van de hui dige jeugdcommissie en drie senioren- bestuursleden. die respectievelijk vice- vooizitter. tweede secretaris en tweede penningmeester zijn. Uit de jaarverslagen blijkt dat de ver eniging op een financieel gezonde basis stoelt. Besloten werd tenslotte om de maandelijkse contributie bij de senio ren en bij de junioren met één gulden te verhogen. Dusardijn opent nieuwe bolbanen SAS VAN GENT - Met medewerking van de gemeente Sas van Gent en de directie van 'De Vlaanderen' is de krul- bolvereniging 'Ons Genoegen' uit Sas van Gent er in geslaagd, op het terrein van De Vlaanderen twee buiten- en twee binnenbanen aan te leggen. Men heeft de beschikking gekregen over een stuk terrein buiten en een grote berging. Za terdagmiddag is de officiële opening. Deze zal verricht worden door burge meester drs. W. R. Dusarduyn. Ook zal de Bolvriendenvereniging uit Philip pine aanwezig zijn. Na deze plechtigheid zal men met de aanwezigen boldess een prijsbolling organiseren. Aanvang 14.00 uur. 'Anderson Airplane' in buurthuis SLUISKIL - Onder zeer grote belang stelling trad de Sluiskilse popgroep 'Anderson Airoplane' op m het buur thuis 'St Albert' te Sas van Gent. Deze avond was speciaal georganiseerd voor de leden van de fanclub en genodigden. Tijdens de avond trad de popgroep re gelmatig op afgewisseld met muziek van de disco. Breskens Hengelwedstrijd BRESKENS - Zaterdag werd de 5e clubwedstrijd van HSV De Zeekrab ge houden tussen Breskens en Nummer Eén. Er werd deelgenomen door 67 hen gelaars. Door 57 deelnemers werden 31 bovenmaatse en 186 ondermaatse vis sen bovengehaald. Het totale gewicht bedroeg 3215 gram. Na afloop weiden de prijzen uitgereikt in het clublokaal café 't Zonneke door vooratter L. Riemens. Uitslag; 1 H. v. d. Weegen 445 pnt; 2 Aug. Sijnesael 264; 3 A. J. Versprille 255; 4 P. Ogenajr223; 5 J de Dobbelaere203; 6 A. Simpelaar 173: 7 L. Riemens 162; 8 S Versprille 151: 91. Verherbrugge 151; 10 H. de Looze 142. Jeugd: 1 F. Simpelaar 77 pnt. 2 J. Vonhout 4: 3 R. v. Hee 4. Diplomazwemmen in Sasse zwembad SAS VAN GENT - De stichting 'Het Sasse Zwembad' te Sas van Gent orga niseert onder leiding van badmeesters Hanny Langeraart. op 10. 17 en 24 sep tember in het verwarmd openlucht zwembad te Sas van Gent diploma- zwemmen. Op 10 september, examen voor diploma A. op 17 september, exa men voor diploma B en op 24 september worden examens afgenomen voor de- zwemvaardigheidsdiploma's 1 tot en met 4. Badmeester Langeraart wordt hierbij geassisteerd door mejuffrouw Linda Verschelden en mevrouw Feluis uit Axel. Sas van Gent Vriendschappelijk voetbal SAS VAN GENT - Het eerste team van de voetbalvereniging Com Boys uit Sas van Gent heeft een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld op het sportpark 'De Valcke' te Sas van Gent, tegen het tweede team uitTemeuzen. In een spor tieve wedstrijd moest Com Boys het onderspit delven tegen dit sterke tweede team met een 1-2 uitslag Bestuursverkiezing 'Klavertje Vier' SAS VAN GENT - De kaartvereniging 'Klavertje Vier* uit Sas van Gent. hield in hun lokaliteit van hotel 'Rotterdam' te Sas van Gent. een korte vergadering, waarby enkele bestuursleden werden gekozen. Aftredend en niet meer ker- kiesbaar waren voorzitter P. Meuleman. W. Guineau en M de Jager. Als nieuwe voorzitter werd gekozen W. de Maerte- laere, R. Samyn werd het nieuwe be stuurslid. Hierna werd. na enkele maanden vakantie, de kaartcompetitie voortgezet De uitslag was! lemevr Ramschaert 54, 2 P. Vale 54, 3 W. de Maertelaere 51,4 A. Ingels 50,5 R. Meer- veld 47, 6 C. Jonk 45. 7 A. Vermaet 45. 8 A. de Smi 143,9 A. Nelen 4210 R. Samij n •42 De poedelprijs was voor dr. Ver- meersch met 32 punten De loterij prijs was voor P. Vale Kaartwedstrijd 'Suiker Unie' De personeelsvereniging Suikerunie te Sas \an Gent Hield een grote kaarl- prijskamp in de kantine van net be drijf. Zevenendertig leden nomen aan deze prijskamp deel. waarbij reeds vanai net begin een gezellige sfeer m de kantine neerste Het kaartspel was 'bieden' met roem aan de speler en er werd gespeeld vol gens net bekende puntensysteem Na vijf ronden werd de uitslag opge maakt waarvan u onderstaand de eer ste tien van net klassement aantreft. 1 W. de vMiegner60 punten, 2 P. Dienks 57 punten; 3 R. Dellaert 57 punten, 4 E Neijt 55punten, 5 J. Vermast53 punten. 6 R. Dumez 53 punten; 7 R. de Wolf 53 punten; 8 A. Claeijs 50 punten; 9 Cn. de Grotï 50 punten; 10 P. Rammeloo 49 punten. GRAAUW - De postduivenhoudersve- reniging 'Dc Reisduif uit Graauw hield met 26 oude duiven een wedvlucht op Beaumetz. De snelheid was 998.00me- ter. De uitslag luidt; 1 C de Koning. 2-5-6 Alf. de Block 3 J van Denderen. 4 L van Vliemberghe. 7 P Heijens: 8 G Vioen. 9-10 J Kamoen De uitslag met de 56 jonge duiven luidt snelheid 931.50 me ter 1 Th Weemaes. 2 Ant de Koster. 3-9 P de Caluwe. 4-6 Gebr De Booy 5 E. Matthijssen.7 A Kamoen; 8G Vioen en 10 E. de Bakker KLOOSTERZANDE - De postduiven- houdersvereniging 'De Herleving' uit Kloosterzande hield met 108 duiven een wedvlucht op Orleans. De snelheid was 918.40 meter De uitslag luidt: 1 Fr. Roc.- tus; 2-8-9- R. Mahu. 3 W. Bogaert, 4 F. Pauwels; 5 H Goedhart, 6 R. Heijman: 7 Th. de Bruin en 10 R. van Goethem. KLOOSTERZANDE - De postduiven- houdersveremging De Herleving' uit Kloosterzande hield met 138 duiven een wedvlucht op Beaumetz. De snelheid was 1003.09 meter. De uitslag luidt 1 J. Pardon; 2 Gebr Van Poorten; 3-8-9 Th. Voet; 4-5 J van Goethem. 6 H. Lauret; 7 J van den Borght en 10 A Colpaert. CLINGE - De postduivenhoudersvere- niging 'De Snelle Duif uit Clinge hield met 31 jonge duiven een wedvlucht op Orleans. De snelheid was 900,72 meter per minuut De uitslag luidde: 1 Th. van Acker; 2 B. van den Branden; 3 J. van den Branden en zn; 4 R Pilaet; 5 en 9 A. Danckaert; 6 H. de Schepper; 7 A. van Goethem; 8 E. Pilaet; 10 gebrs. Bracke. Uitslagen van wedstrijden bridgeclub 'Hulst' HULST - De bridgeclub 'Hulst' hield m 'Den Dullaert' te Hulst comptftitiebrid- gewedstrijden. De uitslag van de A-groep luidde: aantal paren: 8 Howell: 8. spellen: 28 en maxi mum score; 168.1 mevrouw Biesbroeck en de heer Blommaert 119 pnt; 2 de he ren Snuverink en Burggrave 91 pnt; 3 het echtpaar Wendels 86 pnt; 4 mevr. Aronson en de heer Bar 85 pnt; 5 ex- aequo: mevrouw Nijenhuis en de heer Koopman en de heren D'Hondt en Van der Jagt75 pnt; 7 echtpaar Beusenberg 73 pnt.. en 8 de dames Roosmalen en Beaart 68 pnt.; De uitslag van de B-groep luidde: aantal paren: 8 Howell: 8 spellen, '28 en maximum score: 168; 1 de heer Biesbroeck en de heer Nijen- huijs jr. 101 pnt.; 2 ex-aequo: het echt paar Holla en de heren Verbunt, en D'Hondt 94 pnt.; 4 de dames De Booy en Van Esbroeck 85 pnt; 5 de heren Hermans en Kegels 83 pnt.; 6 de dames Van den Driesch en Van den Bogaert 80 pnt; 7 de dames Den Boer en Smul ders 74 PNT. EN 8 de heren Melchers en van uamme 58 pnt.; De uitslagen van de C-groep luidde: aantal paren: 6 ho- well: 6 en maximum score: 100; 1 de da mes Snuverinck en Sameel 60 pnt.. 2 de dames Hillege en Kindt 59 pnt.; 3 mevr. Molenaars en de heer Plag 58 pnt.; 4 me vrouw Stallaert en de heer Molenaars 49 pnt. 5 ex-aequo het echtpaar De Kort en de heren Melchers en de Maagt 37 pnt Jubilarissen bij Suiker Unie SAS VAN GENT - Vrijdagmiddag wor den in de kantine van de Siukerunie te Sas van Gent. tijdens een bijzondere vergadering van de ondernemingsraad, tweejublarissen gehuldigd wegens hun' 25-jange dienstverband met de onder neming. Het zijn de heren A. Govaert en J. Slock. De vergadering van de onder nemingsraad begint om 14.30 uur. Hengelwedstrijd SLUIS - De hengelsportvereniging Jantje van Sluis houdt zondagmorgen een hengelwedstrijd in de vaart van Darame naar Sluis De wedstrijd die duurt van 9 tot 11.30 is alleeen openges teld voor de leden van de vereniging. Sportweekend voor Sluisse jeugd SLUIS - De sportraad te Sluis organi seert op 10 en 11 september een sport weekend voor de Sluisse jeugd. Vrijdagavond 10 september is er om 7 uur een wallenloop waaraan iedereen kan meedoen. Zaterdagmorgen zijn er tenniswedstrijden voor de leerlingen van alle baaisscholen mocht de belang stelling hiervoor erg groot zijn. dan wordt reeds vnjdagmiddags na school tijd begonnen Zaterdagmiddag zijn er zwemwedstrijden voor de jeugd. Deze eindigen met detraditionele kilometer- wedstrijd waaraan iedereen kan mee doen. Rederijkerskamer 'De Oranjebloem' vergaderde SLUIS - In hotel 'Central' vergaderde de rederijkerskamer 'De Orajebloem'. In het bestuur werden de aftredende bestuursleden G. J. van Oorschot (voorzitter) M. A. de Moor (penning meester) en J. van Poucke herkozen. Dit jaar zal er gespeeld worden in de bovenzaal van restaurant 'De Linde hoeve' gespeeld worden omdat'Central' niet meer beschikbaar is. Aan de wer kende leden zal op 8 oktober een gezel lige avond worden aangeboden. Hiervoor werd een comité van voorbe reiding ingesteld bestaande uit me vrouw A. de Bree. mej. R. Ras de heer A. Oosterling en de heer J de le Hijs. Voortaan zal er per seizoen één uitvoer ing worden gegeven De Braakman-zwembad ontving de 75.000-ste bezoeker BIERVLIET-Tegelijk met de start van de langebaanwedstnjden in het zwem bad in Biervliet werd zaterdagmiddag de 75.000e bezoeker verwelkomd Het was de Belgische mevrouw G. Willems uit Wachtebeke. Namens het recreatieschap 'De Braak man' waren aanwezig wethouder Rek- veld, in zijn functie van voorzitter van het recreatieschap en de heer Dourleijn, beheerder van de recreatieterreinen. Mevrouw Willems ontving uit handen van wethouder Rekveld bloemen, een boekwerkje, handelend over De Braakman en een gezinsabonnement voor het jaar 1977. AXEL - De postduivenhoudersverenl- ging 'De Combinatie Axel-Rapenburg' hield met 160 duiven een wedvlucht op Orleans. De snelheid was 946.8 meter. De uitslag luidt: 1 K. Verbunt: 2 G. Koek koek: 3 P de Poorter; 4 F Herman: 5 D Dieleman. 6 M Klassen. 7 R Herman. 8 J Giele. 9-10 G. Serrarens AXEL - De postduivenhoudersvereni- ging De Combinatie Axel-Rapenburg' hield met 290 duiven een wedvlucht op Besumetz De snelheid was 1040.10 me ter De uitslag luidt 1 J Wentzler. 2 J. Nolet; 3-10 D. Dieleman: 4 mevrouw Lippens. 5-9 J. Giele; 6 H. de Waal; 7 L Kerckhaert; 8 J. Weesepoel. AXEL - Dezer dagen zijn de kampioe nen van de 'Rondvlucht van de Kring Centrum Zeeland' bekend gemaakt. De uitslagen luiden: 1 en kampioen J. Due- rinck. Stoppeldijk met 622 PNT 2 J. Haak. Hoek met571 pnt3 F. van Hoye, Sas van Gent met 499 pnt; 4 A. Bou- chaute. Sluiskil. 498 pnt. BOSCHKAPELLE - De postduiven- houdersvereniging 'Met Moed Vooruit' uit Boschkapelle hield met 53 oude dui ven een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag luidt: 1-8 Jos. de Klerk; 2-3 Fr. Dobbelaer; 4-7 J. S. Allaert; 5 Th Lam bert; 6 Jan de Klerk, 9 Th. Dobbelaer en 10 Th. van Vliebeghe. De uitslag met de 111 jonge duiven luidt: 1 E. Pieters; 2 C. Dobbelaer; 3-8-9 J. Stallaert; 4 P. van Doom; 5-7 J. Wouters; 6 J. Cappendijk en 10 Th. van Damme. ZAAMSLAG - De postduivenhouder- svereniging 'De Voorwaarts' uitZaams- lag hield met 150 Jonge duiven een wed vlucht op Orleans. De snelheid was 961 meter De uitslag luidt: 1-2-4-5-6-10 Visser-Lensen, 3-9 H. de Feijter; 7 J. de Feijter; 8 D. Bareman Dzn. ZAAMSLAG - De postduivenhouder- sverenigmg 'De Voorwaarts' uit Zaams- lag hield met 130 duiven een wedvlucht op Strombeek. De snelheid was 1134 meter De uitslag luidt: 1-2 D. de Jonge; 3-5-7 Visser-Lensen; 4-6-8 M. Scheele; 9 H. de Feijter en 10 P. Koopman. GRAAUW - De postduivenhoudersve- reniging 'De Reisduif uit Graauw hield met 20 jonge duiven een wedvlucht op Orleans. De snelheid was 951,70 meter. De uitslag luidt: 1-8-9 E. Matthijssen: 2 J. Pardon; 3 C. de Klerk: 4-7 Th. Ver- schueren; 5 P Bauwens; 6 j. Kamoen. ilüLST - Aan de scmeting voor bejaar den in 'De Blaauwe Hoeve' te Hulst na men 56 personen deel. De uitslag luidde- noge vogel' J. Manu. Hulst, eerste /.ijvo- gel G van Damme. Koewacnt, tweede zijvogel C de Scnepper. Koewacnt: grootste aantal i4 stuks»: mevrouw De Waal. Groenendijk. KOEWACHT An de sanering bij G van Rnnste te Koewacnt namen 66 scnutters deel De uitslag luidde: noge vogel: F. van de Steen. Koewacnt; eer ste zijvogel: A. de Vlieger. Koewacnt; tweede zijvogel: J. Ferket. Stekene (Bi; grootste aantal (4 stuksi: P. van de Steen. Koewacnt. KOEWACHT - Aan de sanering in 'De Oude Molen' te Koewacnt namen 32 scnutters deel. De uitslag luidde: noge vogel: J. de Waal, Koewacnt: eerste zij vogel: J. de Waal. Koewacnt: tweede zij vogel: C. Gijsel. Koewacnt; grootste aantal (4 stuksi: F. de Block. Koewacnt. KOEWACHT - Aan de sciueüng bij J. de Gucnteneire te Koewacnt namen 61 scnutters deel. De uitslag luidde: noge vogel: ri. Saman, Koewacnt; eerste zij vogel: J. Mariens, Koewacnt; tweede zij vogel: C. Saman, Koewacnt; grootste aantal (4 stuks): P. van de Steen en J. Martens, beiden van Koewacnt SLUISKIL- Aan de schieting bij H. Dal- linga te Sluiskil namen 25 schutters' deel. De uitslag luidde: hoge vogel: C. Stoffels; eerste zijvogel: A. de Ridder, tweede zijvogel: J. Baecke; grootste aan tal (4 stuks): R. Gusee en R. Willems. Vrouwengilde bezoekt Antwerpen Officiële opening van nieuw clubhuis 'Hulster Ambacht' HULST - De tennisclub 'Hulster Am bacht' viert vrijdag 10 september net feit dat het nieuwe clubgebouw bij de tennisbanen aan de Tabakstraat offi cieel zal worden geopend. Burgemeester F J. G. Moltnoff zal deze nandeling verrienten. Ter gelegemieid van de opening wordt aansluitend (van 18 00 tot 19 30 uur» een receptie in net nieuwe clubgebouw genouden. Tennistoernooi Zaamslag ZAAMSLAG - De sectie tennis van de sportvereniging Zaamslag houdt haar jaarlijks tennistoernooi zowel voor ge vorderden als beginners op zaterdag 11 september. Dit toernooi begint om 9 Verder wil de sectie onderzoeken in noeverre er onder de leden belangstel ling bestaat om gedurende de winter maanden. wanneer de banen besloten zullen zijn. badminton in de sportzaal te beoeienen. Clubkampioenschappen tennisclub 'SJEF' AARDENBi RG-Gedurende de laatste weken werden op het gemeentelijk sportpark te Aardenburg de jaarlijkse clubkampioenschappen gehouden van de Aardenburgse tennisclub SJEF. De uitslagen van de finalepartijen van dit gezellig en drukbezocht toernooi wa ren: dames enkel" mevrouw M. Trap man - mejuffrouw W Baert 6-2. 6-4; da mes dubbel finale gewonnen door me vrouw M. Trapman en mejuffrouw W. Baert; gemengd dubbel: eentpaar Trapman - een tpaar Sunderman 6-0,6-1; neren enkel: J. Trapman - P de Rijcke 7-6.6-3; neren dubbel: J. Trapman en F. Haaksman de Koster - Fr van Dongen en R. de Rijcke 4-6. 6-3. 6-3: jeugdkam pioenschap: meisjesenkel: Karin van de Velde - L. van Deursen 7-5. 6-2; jongen senkel: St. Grunter - P. Lippens 6-1.6-2. Vergadering buurtbewoners 'Klein Gent' WESTDORPE - Tijdens de vergadering van buurtbewoners van 'Klein Gent' in 'De PoIderbaF kozen de aanwezige me vrouw D. Oudenaert-Hemelvoet tot voorzitster van het buurtcomité. Se cretaris is de heer C. Elegaert, pen ningmeester werd de heer M. Weemaes. Het buurtcomité kwam bijeen ter be spreking van de feestelijkheden rond de gouden bruiloft van het echtpaar M. Dehulsters-Ingels te Westdorpe. op 16 september. Clinge speelde gelijk tegen Zaamslag CLINGE - Het eerste elftal van de voet balvereniging Clinge speelde op het veld te Clinge een wedstrijd tegen het eerste elftal van Zaamslag. De eind stand was 1-1, na een 0-0 ruststand. Het doelpunt voor Clinge werd gemaakt door R. Haak en het doelpunt voor Zaamslag door Joh. van Westen. BAKFIETSRACE TE LITH TERHOLE - Drie teams van de KPJ- afdeling Terhole deden mee aan de grote nationale bakfictsrace te Lith. De ploeg Benny van Duyse-Jozef van Houten viel uit door zadelpech. De ploeg Stan Brooymans - Paul van Duyse behaalde de negende prijs en de ploeg Fons Man gnus - Adema van Waes uit Vogelwaarde, de tiende prijs in de 50 km wedstrijd, waaraan 40 ploegen deelna men. In de één km tijdrit, waaraan dertig ploegen deelnamen, waren Stan Brooymans-Paul van Duyse zevende en de ploeg Fons Mangnus-Adema van Waes vijftiende. In het algemeen klas sement bezetten de ploeg Stan Brooy mans Paul van Duyse de zevende en de ploeg Fons Mangnus-Adema van Waes de tiende plaats. OOSTBURG - Het Katholiek Vrou wengilde in Oostburg brengt dinsdag 7 september een bezoek aan een dia mantslijperij in Antwerpen. Om kwart over acht vertrekt men van de Markt in Oostburg. Er kan tevens worden gewinkeld in Antwerpen. Bo vendien wordt er een bezoek gebracht aan St-Niklaas. Omstreeks zes uur komt het gezelschap terug in Oostburg. 't Kloortje' toonde de nieuwe uniformen KLOOSTERZANDE - Het majoretten- peloton en drumband 'Kloortje' uit Kloosterzande begonnen zaterdaga vond hun programma voor de tweede helft van ditseizoen. Hetbestond uiteen show voor de bevolking van Klooster zande van de nieuwe zomer-uniformen. In verband daarmee werd een rondwan deling gemaakt door het dorp, die heel veel belangstelling trok._ SDO speelt tegen Luctor LAMSWAARDE - In het kader van het nederlaagtoemooi speelt bet eerste elf tal van SDO tegen het eerste elftal van Luctor uit Heinkenszand en het tweede elftal van SDO tegen het tweede elftal van Luctor. De wedstrijden worden gespeeld op het SDO-terrein te Lamswaarde. De eerste wedstrijd begint om 13.00 uur. Kringvergadering NKV SLUISKIL - Dinsdagavond 14 septem ber wordt er in café Dallinga voor de regio Sluiskil een kringvergadering ge houden die om 19.30 uur begint. Hierbij zullen aanwezig zijn de besturen van NKV afdelingen en Herwonnen Leven skracht Op het agenda staat de opzet Cursussen Sociale Wetgeving. Bejaardenreisje TERHOLE - Onder leiding van de heer A van Hooff ging de afdeling Terhole van de 'Bond voor bejaarden en gepen sioneerden' met 44 leden op reis. Via Antwerpen, Breda en Wageningen bracht men eert een bezoek aan de Hoge Veluwe. Daarna ging men dineren in Hoenderloo. Om te kunnen genieten van het natuurschoon van de streek reed men later met de stoomtram van Dieren naar Apeldoorn. Langs de Postr bank ging men terug naar Westerbou- wing om vandaar weer langs Antwerpen huiswaarts te keren. Op een nog nader te bepalen dag in ok tober gaat de afdeling Terhole van de 'bond van bejaarden en gepensioneer den' naar Gent. (B). Vier elftallen 'Steen' speelden in Ammerzoden SINT-JANSTEEN - De voetbalclub 'Steen' speelde met vier elftallen in Ammerzoden tegen vier elftallen van 'Ammerzoden'. Het eerste elftal van 'Steen' verloor met 1-5. De rust ging in met een 3-1 stand Henk Willaert redde voor Steen de eer. Het tweede elftal van 'Steen' won met 4-3. De rust ging in met 2-2. J. Dobbelaer (2), M. d'Hooghe (1) en Th. Beijns (1) maakten voor 'Steen' de goals. Het derde elftal van 'Steen' ver loor met 0-1. Uitslag sjoelen HULST-In de Blaauwe Hoeve werd de laatste wedstrijd van de zomercompe titie sjoelen van de Hulster sjoelver eniging 'Onder Ons' gespeeld. De uitslag luidde: 1 mevrouw 1. Rijk 358 pnt. 2 mevrouw A vos 330 pnt: 3 F Burggrave 329 pnt: 4 F. Manu 312 pnt. 5 J. Vmke 291 pnt; 6 mevrouw C. Rorn- bout 290 pnt; 7 mevrouw F. Adnaensen 289 pnt. De eindstand luidt: 1 en kampioene me vrouw I. Rijk 7430 pnt; 2 mevrouw C. Rombout 5891 pnt; 3 mevrouw F. Ad naensen 5287 pnt; 4 F. Manu 5179 pnt; 5 mevrouw A. Vos 3841 pnt Bejaardenreisje HULST - Onder leiding van mevrouw 1. Begijn maakten 43 bejaarden van 'De Blaauwe Hoeve' uit Hulsteen uitstapje naar Oost- en West-Brabant. Via Antwerpen reed men door de Kem pen naar Eindnoven. De deelnemers konden genieten van de ongerepte na tuur en reden door Tilburg naar Rijen. Vandaar ging net naar Breda om tens lotte in Rijsbergen aan te zitten aan een Brabantse koffietatel. Mevrouw Rijk gaat in september weer een reis organi seren. Het ligt in de bedoeling om een bezoek te brengen aan net Westland. SINT-JAN STEEN - Aan de schieting van 'SintrJan' te Sint-Jansteen namen 67 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: eer ste hoge vogel: E. Savooye, Sint- Jansteen; tweede hoge vogel W Ivens, Clinge; eerste zij vogel: J. van Remortel, Sint-Jansteen; tweede ztjvogel. W. de Cousemaker. Belsele; derde zij vogel: E. de Letter. Koewacht; vierde zijvogel: A Leijns. Temse; eerste kal: J Verbeke, Elversele: tweede kal. P. Present^ Zwijndrecht; derde kal: A. Suy, Koe wacht; vierde kal: P Present. De uitslag van de tweede wip luidde: eerste hoge vogel: J. Verbeke, Elversele; tweede hoge vogel: niet afgeschoten; eerste zijvogel: A. Vonck. Sint- Jansteen; tweede zij vogel: J. Ferket, Axel; derde zij vogel: W. Duy, Koewacht; vierdezijvogel: J. Leeraert. Hulst; eerste kal: E. Savooye. Sint-Jansteen. tweede zijvogel: E. Savppye. Sint-Jansteen; derde zij vogel: J Verrummen. Sint. Jansteen; vierde zijvogel: P. Reijns, Sint-Jansteen. NOORDSTRAAT - Aan de zaterdag- schieting bij A. Menheere te Noord straat namen 49 schutters deel. De uit slag van de eerste wip luidde: hoge vo gel: A. de Wael, Sluiskil; eerste zijvogqL- A. Remeijn, Ossenisse; tweede zijvogel: J. de Wal. Groenendijk: grootste aantal (6 stuks): mevrouw Verschueren, Lamswaarde. De uitslag van de tweede schieting luid de: hoge vogel en eerste zijvogel: R. Ver schoten, Kloosterzande; tweede zijvo gel: P. van Goethem, Noordstraat; extn vogel: P. van Gassen. Ossenisse. HULST - Aan de schieting bij P. Leer aert te Hulst namen 42 schutters deel De uitslag van de eerste wip luidde; hoge vogel en eerste zijvogel: C. Herre- wegh, Heikant; tweede zijvogel: W, Koemans, Hulst; grootste aantal (4 stuks): L. Preenen, Hulst. De uitslag van de tweede wip luidde; hoge vogel: A. de Nijs, Hulst; eerste zij vogel: W. Koeman. Hulst; tweede zijvo gel: J. Strobbe, Lamswaarde NOORDSTRAAT- Aan de schietingb|) A. Menheere te Noordstraat namen 44 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hoge vogel: P. van Goethem; eerste zijvogel: A. Fassaert. Boschka pelle; tweede zijvogel: J. van Damme, Walsoorden; grootste aantal (6 stuks) J. Louwers, Terhole. De uitslag van de tweede wip luidde; hoge vogel: P. Neve, Kloosterzande; eerste zijvogel: J. Serrarens, Rapen burg; tweede zijvogel: P. d'Hondt, Kloosterzande: grootste aantal (4 stuks): J. van Damme. Walsoorden. Prognostiek CLINGE - Aan de prognostiekwedstiijd in café 'De Landbouw' te Clinge namen 235 personen deel. Er was geen enkele prijswinnaar. De extraprijzen gingen naar M. van Duyse en A. de Vet. CLINGE - Aan de prognostiekwedstrijd bij C. Weemaes te Clinge namen 101 personen deeL Er waren elf prijswin naars. De extra prijzen gingen naar Alb. van Tienen. G. van Puyvelde en Hub. Weemaes. Filatelisten bijeen OOSTBURG - Vrijdagavond wordt in café Chez René de maandelijkse rail en veilingbuers gehouden van de filatelis ten uit WestrZeeuwsch-Vlaanderen en enige aangrenzende Belgische buurge meenten. Er is dan weer een veiling van binnen- en buitenlandse stukken een gratis en een betaalde verloting, terwijl de aanwezige leden zeer in het bezit ge steld kunnen worden van de nieuwe emissies uit hun verzamelgebieden Bejaardenreisje BIERVLIET - De bejaarden van Bier vliet en Driewegen hebben hun jaar lijkse uitstapje gehouden. Om ook die bejaarden een kans te geven, die mei een hele dag kunnen reizen, vertrokken er twee bussen om 13.00 uur naar de Belgische kust Na het wafeleten werd een bezoek gebracht aan het vogelre servaat m 'tZwin'. De reis werd vervolgd meteen rondrit tot Zeebrugge. Vandaar ging het weer richting Biervliet. Na het pannekoeken eten was men ongeveer te tien uur weer thuis. Krulbolwedstijd in Oostburg groter van opzet OOSTBURG - De interlandwedstrij den krulbollen België-Nederland won den in de toekomst groter opgezet. Dit werd besloten tijdens een vergadering van het feestcomité van dc gemeente Ertvelde, het VW Oostburg en de krul- bolvereniging Zeeuwsch Vlaanderen. Er wordt een gezamenlijke commissi! van zes gevormd voor deze intemaü» nale contacten. De jaarlijkse bolkalet der wordt samengesteld in onderin? overleg en in de twee landen gaan a diverse vertegenwoordigers props ganda maken voor de bolsport Tijder de vergadering werd ook besloten om: maart 1977 de kalender voor 1977 reed! samen te stellen. Vrouwenbond NVV naar Ardennen OOSTBURG - De vrouwenbond var het NW afdeling Oostburg maakte met 49 personen een reis naar de Belgischs Ardennen. In de reis was tevens opge nomen een boottocht van Luik naaf Maastricht. Rond middernacht keerde het gezelschap terug in Oostburg. Wijzigingen in ondernemingsraad NSM Sluiskil SLUISKIL - Er zijn enkele wijziging» opgetreden in de samenstelling van de ondernemingsraad van de NSM 111 Sluiskil. In verband met de benoeming van ff- Bizotto tot lid van de hoofddirectie Q Brussel zal het voorzitterschap wow» overgenomen door de heer G Huys. De heer J. van den Meersschaut (geko zen door het hoger personeel, groep w heéïtln verband met zijn benoeming Wl adjunct-bedrijfsdirecteur fabricage ffl» plaats beschikbaar gesteld. Hij wordt opgevolgd door de heer J- Schippers, exploitatiechef verlading.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24