3 Axelse Sassing kost havenschap Terneuzen mogelijk zeer veel geld Goes heeft voor komende jaren veel wegen op verlanglijstje PZC/f Cursus kunstzinnige vorming in West-Zeeuwsch-Vlaanderen W ater kanaalzone 10 procentschoner door bouw zuivering' maak op 4 september opnieuw kennis met wonen in stijl groot Parkestonvlucht werd succes Zeeuwen ZCA heeft nieuw bestuur DINSDAG 31 AUGUSTUS 1976 ONDERZOEKNAAR VERPLICHTINGEN MIDDELBURG - Het is niet uitgesloten, dat het havenschap Terneuzen binnen Van de heer Don ook kwam het verzoek afzienbare tijd komt te staan voor aanmerkelijke onderhoudskosten van de voorlopig 'een pas op de plaats' te ma- Axelse Sassing. „Ik zie nog grote onderhoudskosten op ons afkomen', zei gedepu ken wat betreft plannen voor nieuwe teerde A. J. Kal and maandagmissag in de statencommissie economische zaken huisvesting van technische en admini- tegen het BP-commissielid P. de Jonge, die erop had geattendeerd, dat de 'bevaar baarheid' van de Axelse Sassing aanzienlijk is teruggelopen. De heer De Jonge dacht daarbij aan 2 tot 3 miljoen gulden. STATENCOMMISSIE OVER ZAKEN VAN HAVENSCHAPPEN De gedeputeerde liet weten, dat het ha venschap Terneuzen momenteel na gaat of er een verplichting tot onder houd op het havenschap rust „Als je geen verplichtingen hebt, kun je de paar bedrijven daar moeilijk ten koste van miljoenen gulden gemeenschaps geld in leven houden. Als wij het on- derhoudmoeten doen, zitten wij in de boot - en anders de betrokken bedrij ven," zei de gedeputeerde. De zaak kwam aan de orde. toen in de statencommissie nog eens een aantal onderwerpen werden doorgesproken, die in de juni-vergaderingen van de beide Zeeuwse havenschappen aan de orde zijn geweest. Bij die gelegenheid vroeg de heer W. Don (pvda) naar het 'sociaal vestigingsstatuut als politieke zaak." Dit naar aanleiding van een brief van het NW. waarin deze vakcentrale te kennen gaf dat het 'in de adviescom missie niet mogelijk is de werknemers- belangen direct te behartigen'. De heer Don vond. dat men over het sociaal statuut wel een inbreng zou kunnen hebben in de adviescommissie en be treurde de uittreding van NKV en NW. Hij vond, dat men in het havenschap - in navolging van Rotterdam - wel degelijk wat aan het totstandkomen van zo'n statuut voor het Zeeuwse gebied zou kunnen doen. Gedeputeerde A. J. Kaland wees erop. dat de situatie van Rotterdam ten op zichte van het rijk vrijer is, dan die van de beide havenschappen. „De rijksver tegenwoordigers wilden er niet aan, nu de SER een advies voorbereidt en de regering nog niet met een standpunt is gekomen. Ik vind zelf, dat we er in Zee land niet afzonderlijk mee moeten be ginnen en vond daarbij de raad van be stuur aan mijn zijde." De heer Don meende, dat men van de kant van de gemeenten of de provincie in het haven- schapsbestuur de kwestie van het sta tuut best had kunnen aanzwengelen. De heer Kaland meende dat het hier voor alles om een nationaal politieke zaak gaat. Dwaze zaak Door een vraag van de heer Don ging de gedeputeerde ook nog kort in op de kwestie van de havengelden en het con flict terzake tussen de NV Haven van Vlissingen en het havenschap Missin gen. Hij liet weten, dat er in deze kwes- tie nog geen oplossing is, maar zag twee Familie's Dobbelaar venschap zou worden - in welk verband houden grote reünie hij andere problemen voorzag bij kan- y. didatuur van een ander stuwadoor- QJl jSril22C sbedrijt Daartoe uitgelokt door de heer BRJ,GGE D<. familie.. Don: „Hoe kijkt de gedeputeerde er dan n-hhl.|aar LTODoeiaar straüeve diensten van het Vlissingse havenschap. Hij achtte voorzichtigheid geboden, gezien de financiële positie van het havenschap. De gedeputeerde zegde hem die behoedzaamheid bij de besluitvorming toe, maar vond het niet irreëel om in de omgeving van Vlissingen-Oost zelf wat accommodatie te krijgen voor het havenschap. Bij de rondvraag informeerden de heren G. van der Meijden (wdl en J. van de Voorde (ppr) op naar de situatie In het openbaar vervoer. De heer Kaland be toogde, dat nog steeds de 'tien passagiers'-eis op papier staat, maar d at bij de uitwerking wellicht enige sou plesse - vijf man - te verwachten is als men expliciete argumenten heeft. De heer Van de Voorde met name betoogde dat de minister de bezuinigingen moet zoeken in de steden, door tienminuten- diensten minder frequent te laten rij den: „Dan zijn de besparingen groter dan wanneer je een streeküjn opheft, waarmee je alleen maar ongelijkheid bewerkstelligt'' De gedeputeerde zei hem, dat gs 'al het mogelijke doet om op dit stuk van zaken waar het kan verzet te plegen tegen de plannen van de min ster'. andere Dobbelaere, arianten op België Nederland niet kunnen vinden?" zie de heer Ka land: „Datiseen dwaze zaak eigenlijk.' DUIVENRUBRIEK Souburg; 21 mevrouw Ritico. Breskens; 22 A. Schaap, G roede: 23 A. Breijaert, Aardenburg; 24 L Duininck, St-Kruis; 25 A. de Ruyter. Vlissingen. De hoofdpnjs werd gewonnen door G. Schier, Cadzand, de koningpoule door L. Verstraaten, Oostburg. de eerste serie onaangeduid door CL Waebeke, Hoofd plaat, die tevens de eerste ploegenprijs won en de eerste serie aangeduid door P. Goossen, Cadzand. SNELSTE DUIF VAN L. TRAAS BIERVLIET - Voor het eerst na lange tijd werd weereen Nationaal concours georganiseerd vanuit de Engelse los singsplaats Parkestone. Gezien de in feite voor Nationaal spel te korte af stand werd het land verdeeld in zones, namelijk zone 150-200 km, 250-300 km 200 tot 250 km en 300 tot 350 km en als laatste zone die van meer dan 350 km. Een goede poging om voor elk ongeveer gelijke kansen te scheppen, doch ook nu had de wind invloed op de kansen prij zen te winnen. Het gevolg was wel, dat zelfs Zeeland In twee verschillende zones was ingedeeld, wanthet westelijk deel van Zeeland viel in de zone beneden de 200 km en de rest 'van de provincie in die van 200 tot 250 km. Zuid-Holland viel nu ook in beide zones met het .gevolg, dat door de heersende noordoosten wind Zeeland tweemaal de kans kreeg toppers te pakken. De allersnelste duif van het gehele con cours. waarvoor liefst ongeveer 15.000 duiven waren ingekorfd viel in zone 150 tot 200 km en wel bij de liefhebber L. Traas te 's-Heerenhoek wiens duif aan een snelheid van 1034 m.p.m. kwam. Voor het Nationaal concours waren plm. 9000 duiven gezet. In feite met een geweldige voorsprong won deze duif het niet alleen van de Zeeuwse mededingers, doch in heel het land was er geen enkele duif die haar heeft kunnen bijbenen. In hetzelfde rayon kwam C. de Poorter uit Souburg aan 971 m.p.m., terwijl Nieuwenhuizen uit Borsele 943 m. scoorde in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ch. de Looze de eerste speelde met 917 m. voor Breskens. terwijl J. Lecluyze Biervliet 917 haalde en M. Quaars te Breskens 902 m. De snelste Zuid- Hollander. B van Es uit Dirksland, boekte 916 m. In de zone 200 tot 250 km moesten de Zeeuwen het afleggen tegen de WestrBrabanders L. van Tillo uit Os- sendrecht en J. Kok, Bergen op Zoom, die respectievelijk 1004 men 1000 m luk ten, terwijl gebroeders Zeegers uit Ter neuzen 923 m. haalden en J. de Burger uit Clinge 917 scoorde. Al met al is het voor de Zeeuwen een groot succes geworden. Op de verdere afstanden kwam geen enkele liefhebber nog aan 1000 m.p.m. terwijl er nog slechts enkele duiven zijn, die 900 m haalden. Orleans Kring West en Walcheren kende een deplname van liefst 2992 dui ven. waarop voor de winnaar van de Ex tra een draagbaar t.v, toestel te winnen was. J. Rottier uit Vlissingen, reeds jaren lang een kampioen, was op deze Or- leansvlucht wel buitengewoon succes vol, want provinciaal won hij de 2e prijs en aangezien de eerste prijswinnende duif van S. Prince uit Terneuzen geen drager van een derbyring was, wint J. Rottier op provinciaal vlak om te be ginnen reeds de le derby van 1000,*. Als winnaar van het kringconcours won J. Rottier met dit duifje de Heeft Wie Heeft, die liefst ƒ245,- groot is, de draagbare tv enzovoorts. P. Neve uit IJzendijke won de 2e prijs voor L. Verstraaten Oostburg en A. du Puy uit Biervliet. De verdere uitslag ziet er als volgt uit' 5 G. Schrier. Cadzand; 6 P Goossen. Cadzand, 7 E. Coppens, Sluis, 8 M Buysse, Oostburg; 9 W. Daansen, Breskens. 10 P. Blaakman, Breskens; 11 A. Dezutter, Aardenburg; 12 J Simpelaar, Oostburg; 13 B. Neve. Breskens; 14 M. Jaspers, Middelburg; 15 J. Deprez. IJzendijke; 16 C. Waebeke, Hoofdplaat; 17 A. Duininck. Breskens: 18 J de Vreeze, Eede; 19 R. Scherbeijn, Hoofdplaat. 20 A. van Peenen en Zn, ontmoeten elkaar 26 september Oostkamp bij Brugge (B). Het wordt een lustrumviering, want men her denkt dan het feit, dat vijf jaar geleden het familieblad'De Dobbel-beker' werd gelanceerd. In de voorgaande jaren werden reeds verschillende malen regionale familie reünies gehouden, maar 26 september hoopt men zoveel mogelijk families uit België en Nederland bijeen te zien in 'Het Boldershof in Oostkamp. zo'n zes kilometer ten zuiden van Brugge. Ook naamgenoten die niet aangesloten zijn bij 'De Dobbel-Beker' zijn hier welkom. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en er zijn verschillende attracties, zoals een optreden van 'Het Vlaams Trio' met Be- rten Dobbelaere en een tentoonstelling van creatief werk en merkwaardige fa- miliesouveniers. De naam Dobbelaar (en varianten) komt ook in Zeeland veelvuldig voor. „a SCHREVEN MINISTER OVER TARIEVEN TERNEUZEN mtUUELBUKG - Gs van Zeeland heb ben de minister van economische zaken een paar weken geleden in een brief nog eens geattendeerd op de moeilijke posi tie. die in het havengebied Terneuzen ontstaat door ongelijkheid in tarieven ten opzichte van België. Gedeputeerde A. J Kaland liet dat maandagmiddag weten op een vraag van de heer E. PhNieuwkerk i cdai in de statencommissie voor economische za ken Deze wees namelijk op de tele grammen. die de voorzitters van de on dernemingsraden van Aug De Meijer. De Hoop en Ovet aan de minister van sociale zaken hebben gezonden over de gevaren voor de werkgelegenheid als gevolg van het huidige toerbeurtsys teem. In de huidige opzet komt het erop neer. dat bevrachten vanuit Gent 20 procent goedkoper is en dat mede de werkgelegenheid bij de Temeuzense overslagbedrijven nadelig beïnvloedt. Firma Verduyn acht gemeente Oostburg aansprakelijk roor vernielingen OOSTBURG - De firma Verduyn in Breskens acht de gemeente Oostburg aansprakelijk voor vernielingen, waarvan de firma bezoekers van de jeugdsociëteit in Breskens verwijt. De firma heeft de gemeente via het advo catenkantoor Wieringa van één en an der in kennis gesteld. Dit bleek maan dagavond tijdens een vergadering van de Oostburgse jeugdraad in het ge meentehuis in Oostburg. waar voorzit ter j. de Vries de brief ter sprake bracht. „De firma Verduyn te Breskens onder vindt ernstige overlast van het feit, dat de gemeente een jeugdsociëteit geves tigd heeft in de Nijverheidsstraat in Breskens dicht bij het fabriekspand. De jongeren benutten de sociëteit als uit gangspunt voor het kapot gooien van ruiten, het beklimmen van het dak van het fabrieksgebouw en zelfs het afbre ken van afvoerbuizen", aldus de brief, waarin gevraagd wordt of een verder conflict niet vermeden kan worden door de situatie ter plaatse te beëindigen of door zodanige maatregelen te nemen, dat de baldadigheden niet meer voor komen. De jeugdraad wist overigens gisteren niet goed wat ze met de brief aan moest ..Deze zaak komt verder ter sprake als de politie een onderzoek heeft ingesteld", aldus de heer De Vries. On dertussen gaat jeugdraadslid Th. Kra mer wel polsen bij de soos in Breskens wat er van de beschuldigingen juist is. Orgelconcert Bram Beekman uitgesteld MIDDELBURG - Het concert dat de organist Bram Beekman vanavond, dinsdag, om acht uur in de Nieuwe kerk in Middelburg zou geven, is uitgesteld tot 14 september. Ook dan zal het con cert om acht uur beginnnen. provincie ONDANKS BEZUINIGINGSMAATREGELEN CRM MENSEN IN VRIJE tijd creatief lekker bezig zijn zonder de druk van het leveren van een grote pres- Maandag 13 september sussen (behalve fotografie) door twee cursusjaar van de docenten begeleid en is tevens de moge lijkheid aanwezig om van cursus te ver wisselen. Dit laatste om de levendigheid van de cursus en de onderlinge contac ten tussen de verschillende cursisten te bevorderen. OOSTBURG begint het West Zeeuws-Vlaamse afdeling Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Ondanks bezuinigingsmaatregelen van het ministerie van enn heeft de afde lingswerkgroep van het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming geen cursussen uit het programma pakket moeten schrappen. De landelijke erm- norm van minimaal 15 deelnemers per cursus werd vorig jaar bij een aantal cursussen niet gehaald en zou, als er het komende seizoen geen verbetering in komt, totgevolgkunnen hebben dathet cursuspakket wordt ingekrompen. Deze achterblijvende belangstelling heeft volgens de werkgroep te maken meteen verkeerde beeldvorming bij het publiek. Cursusleider Annelies Soet: „Velen denken ten onrechte dat men bijzonder talentvol moet zijn om aan de cursus deel te nemen. Ons gaat het er slechts om da t de mensen een deel van hun vrije Auto van de weg in Westerzicht VLISSINGEN- Een auto is maandag middag aanzienlijk beschadigd bij een eenzijdig ongeval in de Vlissingse wijk Westerzicht. De auto. bestuurd door mevrouw A.M.H.C.M.-L. uit Vlissingen, vloog ten gevolge van het natte wegdek ter hoogte van nummer 132 uit de bocht, re d het trottoir op en kwam tegen een boom stam van een kinderspeelplaats tot stil stand. DAGELIJKS BESTUUR A. W.L IN TECHNISCHE RAPPORT: Voor de cursussen ballet en yoga zijn er momenteel nog geen docenten beschik baar. Die zullen daarom dit jaar waar schijnlijk pas in oktober of november van start kunnen gaan. Maandag voor 15 jaar en ouder van 19.30-21.30 uur en donderdag voor vol wassenen in de openbare lagere school te Oostburg: tekenen, schilderen en werken met textiel onder leiding van Ernest Joachim en Annelies Soet; maandag: handvaardigheid in open bare lagere school te Oostburg voor kinderen 6-9 jaar en 10-14 jaar van 16.00-18.00 uur onder leiding van Rita Wensink en Annelies Soet; dinsdag (on der voorbehoud): in de voormalige Ma- naschool te Aardenburg: handvaardig heid voor kinderen in de leeftijd 6-7 jaar en 8-14 jaar van 16.30-18.00 uur en van 18.30-20.30 uur onder leiding van Anne lies Soet; donderdag: in de openbare la gere school te Oostburg van 9.30-11.30 uur pottenbakken/schilderen voor vol wassenen en op dezelfde tijd werken met textiel onder leiding van Annelies Soet; donderdag voorkinderen vanaf 15 jaar en ouder: fotografie van 19.30-21.30 uur onder leiding van Freddy de Keyzer, in de openbare lagere school te Oost- burg; vrijdag onder leiding van Ernest Joachim pottenbakken en boetseren voor kinderen van 15 jaar en ouder van 16.00-18.00 uur in de openbare lagere school te Oostburg; op een nog nader te bepalen dag en plaats: werken met be jaarden. handvaardigheid onder leiding van Ernest Joachim en werken met tex tiel onder leiding van Annelies Soet. Galerie Pictura opent met expositie van Cornells Kuypers BINNENKORT TE WEINIG PERSONEEL EN RUIMTE TERNEUZEN - De 'Afvalwaterleiding Kanaalzone' (A.W.L.) verwacht de wa tervervuiling in de kanaalzone met circa 10 procent te kunnen terugdrin gen door de bouw van een centrale zui vering, zoals in '73 bepleit in een rap port van de 'Werkgroep studie zuiver ing afvalwater in kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen'. Dit projekt kan binnen een halfjaar be- steksklaar zijn. De vervuilingswaarde van het water dat via de A.WX. wordt afgevoerd bedroeg in 1975 ongeveer200.000 ïnwonerequiva- lenten, een vermindering met 70 pro centten opzichte van voorgaande jaren, toen er sprake was van 650.000 inwoner-equivalenten. De bestrijdingsgebieden van de twee kanaalzone-waterschappen ('Axeler MroDELBURG - Sinds zaterdag is op Ambacht' en 'Verenigde Braakmanpol- de jj0ek sint-JanstraatfNieuwe Haven ders') die nog nietzijn aangesloten op de te Middelburg Galerie Pictura A.W.L. zullen nog eens 5.000 inwoner- geopend. De eerste tentoonstelling, die equivalenten opleveren. jn j,et gerestaureerde monumenten- Deze cijfers geeft het dageUJks bestuur pand wordt gehouden, bevat een groot van de A.W.L. in een algemeen tech- aantal werken van dc 19-eeuwse schll- nisch rapport ter bestrijding van de ver- der van veluwezoom Cornells Ky- ontreiniging van het oppervlaktewater. pers Galeriehouder is de heer G. J. A opgesteld na vragen vanuit de water- de Smct uit Oostburg. schappen. In het stuk - dat de bouw van een zuiver ingsinstallatie noodzakelijk noemt in verband met strenger wordende eisen van de rijksoverheid - staat ondermeer dat binnenkort vrijwel de hele stedelijke bebouwing en de industrie van de ka naalzone op de A.W.L. zijn aangesloten. Voor enkele kleinere buurtschappen die P" daarbuiten vallen is in de iets verdere toekomst mogelijk een oplossing te vin den. De heer De Smet heeft als hobby het verzamelen van 19e-eeuwse grafieken en na de schilderijententoonstelling van Kuypers zal vooral het accent op de gra fieken worden gelegd. Ook de aankoop- waarde van een grafiek ligt veel gunsti ger dan die van schilderijen, aldus de Mankracht GEEN UITBREIDING STADSBUSDIENST GOES - De komende jaren staat er binnen de gemeente Goes op het ge bied van de wegenaanleg heel wat te gebeuren. Zo zijn daar de plannen om de Deltaweg (Zeelandbrug-Goes) door te trekken naar rijksweg 58. Het gaat om een stuk weg vanaf het kruispunt Deltaweg-rijksweg 258 naar de zuidelijker gelegen rijksweg 58. De nieuwe verbinding wordt 2,6 kilometer lang. In aansluiting daarop kan de Anto- nie Fokkerstraat worden aangeslo ten op het nieuwe wegvak Provin ciale staten van Zeeland zullen 17 september moeten beslissen. Goes heeft altijd erg veel waarde gehecht aan de totstandkoming van de toe komstige verbinding. Met de doortrekking van de Delta weg krijgt Goes een betere aanslui ting op het overige wegennet, een be langrijk deel van het doorgaande verkeer hoeft niet meer door de stad en er ontstaan betere ontsluitingen van de woonwijk Goes-Zuid. het in- dustnterrein Zuid-West en het toe komstige industrieterrein 'De Poel'. Dan staat ook de doortrekking van de Oranjeweg naar rijksweg 258 hoog op het verlanglijstje, om het zware verkeer uit de kem Kloeting te kun nen weren. De eerste fase van de bin nenstadstangent (tussen de Voor stad en de Van der Spiegelstraat) is klaar. Mogelijk wordt volgend jaar een gedeelte van de oostelijke tan gent (tussen de Beatrixlaan en de Ringbaan-Oost) gerealiseerd. Ook zeer hoog opde prioriteitenlijst prijkt de aanleg van het gedeelte van de westelijke binnenstadstangent tus sen de Koepoort en het stationsge bied. Dit in verband met de ontwikkelin gen in het stationsgebied en het ge bied Schuttershof/Koepoort. De aan leg van dit tangentgedeelte gaat een bijzonder dure zaak worden. Dat komt onder meer, omdat de ge meente nogal wat grond en bouwsels moet aankopen. Het gemeentebes tuur van Goes zal proberen een bij drage los te peuteren van 't ministe rie van verkeer en waterstaat In de aanbiedingsnota bij de gemeentebe groting voor 1977 melden b. en w. van Goes, dat het verkeersblleidookin de komende tijd gericht zal blijven op een zo veilig mogelijke verkeersaf wikkeling binnen de gemeente. B. en w willen daarbij met name aandacht schenken aan de verkeerssituatie rondom de scholen. Ook verwijzen zij naar de nota "beleidsplan voor de verkeersveiligheid'die vorig J aar dor de minister van verkeer en water staat is uitgebracht Daarin komt onder meer de inrichting ter sprake van gebieden waarin het wonen, winkelenen recreëren wordt bevor derd en waarin de verkeershinder zo veel mogelijk beperkt wordt. Er is momenteel een onderzoek gaande naar de verbetering van de beweg wijzering. Overwogen wordt om op enkele plaatsen binnen de gemeente een stadsplattegrond aan te bren gen. In de aanbiedingsnota melden b. en w. verder, dat een uitbreiding van de stadsbusdienst niet tot de mogelijkheden behoort Het ver voersaanbod is te beperkt voor een rendabele exploitatie. De nieuwgeopende galerie heeft ook nog een kelderruimte waarin momenteel een aantal litho's is ondergebracht Ook is er een afdeling met oude boe kwerken van het antiquariaat Mertjn Het dagelijks bestuur noemt de huidige uit Hulst in ondergebracht. Verder kan personeelsbezetting van de technische men er terecht voor kleinere antieke dienst onvoldoende ('door uitbreiding voorwerpen. Deze variatie is geschapen met nieuwe en veroudering van de be- om een eenzijdigheid te voorkomen. De staande installaties') en wijst op de tentoonstelling van het werk van Come- noodzaak om tot uitbreiding in de ad- fls Kuypers duurt tot en met 11 septem- ministratieve sector te komen, omdat ber, dagelijks van 10-18 uur, 's zondags dc uitboering van de wet verontrein- van 13-17 uur. Alle gcCxposeerde wer- iging oppervlaktewateren mankracht ken zijn te koop. Na de schilderljenex- zal eisen. positie is de galerie op zondag, maandag Op de wat langere termijn is het even- en dinsdag gesloten, eens nodig om een oplossing te zoeken voor het ruimtegebrek in kantoren, werkplaatsen en magazijnen. Directeur A. J. Krols, die voor het rap port tekent, schrijft het belangrijk te vinden dat de bestrijdingsplannen van de waterschappen worden aangesloten pp hetstlsel van de A.WX. voor subsidie. MIDDELBURG - Het ZeeuwsCentrum Dat omvat momenteel circa 80 km vrij voor het Amateur Toneel heeft een verval-en persleidingen, diverse zinkers nieuw bestuur. Tijdens een bijeen en kunstwerken en 19 gemalen en pom- komst, zaterdagmiddag in het Kuipen, pinstallaties. spoorttheater, werd de huidige voor- Op korte termijn denkt de afvalwater- zitter Gerard Bayens herkozen. Als leiding enkele kleinere bestekken in verdere leden van het dagelijks be- uitvoering te nemen, waaronder Over- stuur werden mevrouw R. Sanders- slag -Sterre en Sluiskil-oost. Deze p.an- jac0bsen, Kees Elenbaas, Ed van Rei- nen zijn besteksklaar en aangemeld mersdal en Geert van der Made be noemd. De taakverdeling binnen het bestuur, ls afgezien van het voorzitterschap, nog niet bekend. Voorafgaand aan de be stuursvergadering werd de 29-jarige Edo Douma, die per 1 september in dienst treedt als toneeladviseur bij het ZCA voorgesteld. De sinds 1967 in Zee land opererende toneeladviseur Ad van Noort daarover: „Al in 1967 heb ik ge pleit voor een tweede adviseur, daar het verspreidingsgebied te groot is voor één man". Dat er een tweede adviseur nood zakelijk was vindt zijn oorzaak in het feit dat naast het adviseren van ama teurgezelschappen in Zeeland ook het werk met groepen voor dramatische ex- Personeel van Broomchemie komt Terneuzen bekijken TERNEUZEN - Vrijdag en zaterdag ontvangt Terneuzen 32 personeelsle den en 'aanhang' van Broomchemie in Wierden, die gaan werken bij de (toe komstige) Temeuzense vestiging van dit bedrijf. Het bezoek volgt op een voorlichtings avond in Wierden, waar gemeentelijk voorlichter J. C. Robesin informatie gaf pressie de laatste jaren sterk is rntge- m 1ij Tin» i. /Ia Uaa- Vqn Mnnrf. over Terneuzen. De personeesleden van Broomchenie worden vrijdagmorgen rond kwart voor twaalf door Robesin ontvangen in de burgerzaal van het stadhuis, 's Middags staat er een rondrit door Terneuzen en speciaal langs de havens op het pro gramma. Zaterdag is er opnieuw gele genheid om de toekomstige plaats van vestiging te bekijken. Het bezoek wordt afgerond met een uitstapje naar De Braakman. breid. Het is volgens de heer Van Noort dan ook de bedoeling dat Edo Douma zich voornamelijk met deze kant van het adviseurschao zal bezighouden. „Dit houdt natuurlijk niet in dat ik me zelf dan niet meer met de dramatissche expressie zal bezighouden, belde taken zijn daarvoor te sterk met elkaar verwe- INGEBROKEN IN BOUWKEET Voor de aanstelling van een tweede ad viseur was toestemming nodig van de provincie Zeeland en het ministerie van CRM, die de aanstelling vzn de toneel- i adviseurs subsidiëren. De provincie was volgens Van Noort meteen een voor stander van een tweede adviseur, maar CRM heeft de boot jarenlang afgehou den. TERNEUZEN - INn de nacht van zon- Ed Bouma ls al vroeg vlj het toneel be dag op maandag ls Ingebroken in een gonne„ 0p zeventienjarige leeftijd Uit bouwkeet o„ hel haventerrein ter bn zlch lnschrtjven op de Academie in hoogte van de Aevenaarhaven te Ter- Amsterdam, maar na een Jaar kreeg bil neuzen. advies verder studie een paar Jaar uitte Uit een in de bouwkeet staande gereed- stellen. schapskist werden een elektrische boor. Na een aantal jaren een theater annex twee duimstokken, twee klauwhamers koffieshop te hebben geëxploiteerd in en potloden ontvreemd. ADVERTENTIE Zeist verliet hij Necerland om een jaar bij zijn broer in Amerika door tye bren gen. Hij heeft verschillende stukken met de Zeeuwse Comedie geregiseerd en een werkgroep dramatische expressie in het leven geroepen in de toenmalige 'Beuk in Middelburg. Na een driejaar durende carrière bij de Nieuwe Comedie trok het regiseren en het lesgeven in dramati sche expressie hem weer erg aan. Edo Douma woont in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4