Sport- en showdag sportclub voor gehandicapten in Goes PZC/s B. en w. Goes vragen raad toch uitspraak over zalen-probleem Brouwershaven richt Stadswaag in als praktijk voor huisarts Goed kalebassenjaar in Yerseke DINSDAG 31 AUGUSTUS 1976 WISSEL SCHOUWEN KEUR VAN ARTIESTEN IN DE KORENBEURS streek PRESTATIELOOP IN SPORTPARK GOES - Zaterdag 18 september aan staande wordt in Goes een sport- en showdag gehouden, ten behoeve van de activiteiten van de sportvereniging voor gehandicapten Goes. Het spor tieve gedeelte van het evenement speelt zich af op de sintelbaan van het sportpark het Schenge in Goes en het muzikale- en showgebeurcn vindt plaats in de grote zaal van de 'Koren beurs" aan de Goese Grote Markt. Het initiatief voor het evenement is ge nomen door de Goese musicus, atleet en bezigheidstherapeut Cees Hoogesteger. „Indertijd hebben we met een groepje muzikanten al geld ingezameld voor rolstoelen. Toen afhadden we het idee om iets groots op te zetten", vertelt Hoogesteger. „Omdat ik bezig was met studie, heb ik het even laten liggen. Die studie is voorbij en in juni '76 ben ik met de uitwerking van het idee begonnen. Ik ben er inmiddels wel achter gekomen dat er heel wat voor komt kijken ais je eraan begint". Voor het showgedeelte van het evenement heeft Hoogesteger een aantal bekende artiesten uitgeno digd. zoals de zanger Dimitri van Toren, de zangeres Marie Cecile Moerdijk, het Zeeuws mannenkoor onder leiding van Han Beekman, het dansorkest 'the Orpheans', het trio Delta-succes en de Middelburger Marquini met slapsticks. De show-avond begint om acht uur 's avonds. Marie Cecile Moerdijk zal, sa men met het Zeeuws mannenkoor, de avond openen. Na afloop is er dansen, waarbij ook the Orpheans weer in de oude samenstelling optreden. Hooge steger „We zijn er al druk voor aan het repeteren bij my thuis m 's- Gravenpolder. Dat heeft trouwens al problemen gegeven, omdat sommige inwoners d^t wereldse gedoe kennelijk niet zo zien zitten en de politie gebeld hebben met klachten. Maar afgezien daarvan, gaat het prima. Iedereen heeft erweer veel zin in". Hethele gebeuren in de Korenbeurs wordt gepresenteerd door Heidi van Drunen. De bezoekers moeten wel een behoorlijke prijs beta len: 12,50. „Ja, wat wil je. Er komen bekende artisten en het is tenslotte de bedoeling dat we behoorlijk wat geld over houden voor de sportvereniging", «egt Hoogesteger. Vier Goese midden standers steunen het evenement met geld en goederen: de goedkope Simon, naai centrum Van Vliet, Delta-succes Kloetinge en bloemsierkunst Reijerse. Bij deze zaken zijn ook de kaarten ver krijgbaar (mensen buiten Goes kunnen de kaarten er telefonisch bestellen). „Ik hoop dat het publiek wat in stijl komt, watde kleding enzo betreft. We willen er een stijlvolle avond van proberen te maken", aldus Cees Hoogesteger. „Aan' ons zal het niet liggen, er zijn, met de artisten meegerekend, zo'n 140 mensen voor in touw". Prestatieloop 's-Middags kunnen de mensen deelne men aan een prestatieloop op de sintel- baan van het Goese sportpark. Tussen de wedstrijden voor de Zeeuwse atle- tiekkampioenschappen begint de loop om 15.30 uur. De jeugd loopt een kwar tier en de ouderen één half uur. „De be doeling is mede om de mensen ver trouwd te maken met atletiek op de sin telbaan. Iedereen maakt, doordat er op tijd gelopen wordt, de eigen afstand uit. Dat hebben we vooral ook gedaan om er geen wedstrijd van te maken", stelt Hoogesteger. „In feite is het echt trim men". Voor de deelnemers aan deze prestatieloop, onder auspiciën van de atletiekvereniging AV'56, is er een her innering beschikbaar. Hoogesteger wijst er op dat het hele gebeuren is op gezet met de bedoeling geld in te zame len voor de activiteiten van de sportver eniging voor gehandicapten. ..Iemand die aan sport doet, moet daar behoorlijk watgeld vooruitgeven Ik sport zelf. dus ik weet waar ik over praat Als je gehan dicapt ben t en je wilt sporten, dan heb je veel extra kosten, denk alleen maar aan de sportrolstoelen. Daarom vind ik dat we die mensen best mogen helpen", be toogt Hoogesteger. „Het is bovendien een heel goede zaak, als je als gehandi capte sport wilt bedrijven. We hebben aan de Olympische spelen voor gehan dicapten kunnen zien. dat er gelukkig heel wat belangstelling voor is. Dat wil len we in Zeeland ook stimuleren". Wat er met het geld dat ingezameld wordt gaat gebeuren, is nog niet bekend. „We willen de bestemming door de sportclub zelf laten bepalen; die men sen weten het beste wat er nodig is. En als we niet genoeg hebben dan stap pen we gewoon weer op de wagen en maken muziek", zegt een enthousiaste Hoogesteger. Zijn streefbedrag is ten minste enkele duizenden guldens. ONDANKS TWIJFELS COMMISSIES GOES - Grote Kerk, 12.30 uur: Prome nadeconcert door Herman Lammers. HULSTT - St. Liduinaziekennuis, 15,05-16.30 uur: uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Minatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. VLISSINGEN- De Piek, 20.45 uur: film voorstelling. ZAAMSLAG - Feesttent, 19.30 uur: modeshow. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: André van Duin's pretmachine, a l.: Luxor 20 uur: Wan pipel, a.L GOES - Grandtheater, 20 uur: Het ver borgen geweer. 14 jr. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur Shout at the devil, 14 jr. 20.30 uur: Blonde hartstocht in mysterieus Afrika. 18 jr. MIDDELBURG - City Theater. 20 uur: The way of the dragon, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur Grama- nuelle II, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Emma- nuelle II, 18 jr. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Wie versiert wie?, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland 10-12 en 13.30-17 uur: Natuur en landschap in Zeeland, lunchcafé Sradhuis, 9-18 uur: Potlood tekeningen Hennie Broer. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. KLOOSTERZANDE - "De Krokodil": schilderijen Gustaaf Vanderbraak. KRUININGEN - De Molen, 14-f7."30 en 19-21 uur: Pentekeningen Piet Pons. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum: fotografie Ronald Vonk. Kunstzaal VanBenthem Jutting, 9-18 uur schilderijen van W. öreei; Zeeuws Museum. 10-17 uur Verdronken tolRijksarchief.9-12.30en 13.30-17 uur. Kaderzorg in Zeeland. Galene Pictura, 10-18 uur: schilderijen Comelis Kuypere. Galerie "t Kot, 10-18 uur werken Frits vanTiL toEUWVLIET - Camping Nooitge- oacht: expositie Ben Bonte. NISSE - Galerie 'De mooie staak', 9-20 uur: werken de heer Messemaker. SINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof 15-17 uur De smalstad van Jacoba van Beieren. VLISSINGEN - Gemeentehuis 8-12.30 en 13.30-17 uur: Hal en binnenplaats: teelden tentoonstelling Caroluskring. «al: NKS Kijkmap: Grafische werken. Stedelijk Museum, 10-12 en 14-17 uur: Michiel Adriaanszoon De Ruyter. IJZENDIJKE - Galerie M 4, 12-18 uur: werken Lienke Reynhoudt en Hennie Huser. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg 1575-1576. Maritiem Museum: Vissen voor de we tenschap. HULPCENTRA HOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel 01100-14444. ZEE'JWSCH-VLAANDEREN - Temeu- «n, tel. 01150-4444. Tei°otfu Cn SINTPHILIPSLAND GOES - De gemeenteraad van Goes gaat op 16 september aanstaande pra ten over de oplossing van het zalenpro- bleem in de Ganzestad. Het college van b. en w. handhaaft het voorstel dat on langs hiervoor werd ingediend: het verstrekken van een lening van 1,3 mil joen gulden en een jaarlijkse bijdrage van 125.000 aan de exploitant van de schouwburg 'Prins van Oranje' en het geven van een jaarlijkse bijdrage van 125.000 aan de bouwer van een nieuwe evenementenhal bij het Goese station. In de raadscommissies voor ruimtelijke ontwikkeling, cultuurt en financieén van de gemeenteraad, werd afgelopen week erg veel kritiek geleverd op het voorstel van b. en w. Slecht één raadslid schaarde zich onverkort achter het col lege (de PvdA-er J. G.,Welleman). Alle andere raadsleden hadden vele twijfels en grote reserves over de plannen van het college. De bezwaren van de raadsleden spitsten zich voornamelijk toe op het ontbreken van een zogenaamd 'behoeften- onderzoek' voor de evenementenhaL Ook vonden sommig raadsleden dat de HOORZITTING OVER RECONSTRUCTIE PLANNEN MARKT SINT MAARTENSDIJK SINT-MAARTENSDIJK - Grote be langstelling was er maandagavond in Haestinge te Sint-Maartensdijk voor de hoorzitting over de reconstructie plannen voor de Markt. De inwoners name nkennis van drie alternatieven, waarbij het aantal parkeerplaatsen een van de belangrijkste verschillen was. In plan A zijn 38 parkeerplaatsen gep land. in plan B 60. in C 49. In plan A en C ix verder een plein voor het gemeentehuis geprojecteerd. Bij alle drie mogelijkheden wordt aan de westzijde van de Markt geen doorlo pend verkeer toegestaan. Met beplan ting en nieuwe bestrating moet de Markt aantrekkelijker worden, zodat aan de auto's paal en perk wordt ge steld. Op de hoorzitting pleitte de midddes- tandsvereniging voor bereikbaarheid van de winkels aan de westzijde, vol doende parkeerplaatsen, het openhou den van de Ds. De Bresstraat en de bij zondere positie van een benzinepomp. De sportvereniging Naks ontving de plannen A en C positief vanwege het plein, dat voor evenementen kan die nen. „Als de grote grijze massa auto's ver dwijnt, zal dat de leefbaarheid op de Markt ten goede koen", meende de Nak s-vo orzitter. De commissie bedrijfsleven, die on middellijk na de hoorzitting vergader de, bleek in het algemeen niet voor te ingrijpende wijzigingen van de huidige marktsituatie. De meerderheid achtte het wel aanvaardbaar, dat er voor het gemeenterhuis - vooral vanwege de komende functie als centrale bestuurs zetel van Tholen - een pleintje wordt geschapen. Dit echter zonder dat de Ds. De Bresstraat afgesloten wordt en met behoud van zoveel mogelijk parkeer ruimte op het overige marktgedeelte. Er was van de commissieleden voorts een algemeen pleidooi dat een op zich aanlokkelijke rijks- of provinciale sub sidie in het kader van de werkgelegen heid geen aanleiding moet zijn, dat be drijven door gevolgen van reconstructie tot kostbare investeringen zouden moe ten overgaan. In dit geval betrof dat ga rage De Viet, die genoodzaakt zou zijn benzinepompen en tank op eigen kosten te moeten verplaatsen. De voorkeur van de commssie bedrijfsleven ging uit naar plan C, zij het met wijzigingen. De raadscommssie openbare werken vergaderde dezeldfde avond ook nog, maar men kewam niet tot een officieel advies Met name de heer M. van Damme (WD) was er boos over dat deze vergadering gelijk met de commissie bedrijfsleven vieL Na veel discussie leek de commissie toch heel voorzichtig voor plan C te kiezen, al zullen eerst cijfers op tafel moeten komen voordat een advies aan b. en w. wordt gegeven. Het open houden van de Ds. De Bresstraatv zij het voor eenrichtingsverkeer, werd als als noodzaak gezien in verband met het verkeer uit de nieuwebouwwiujk naar de dorpskern. gemeente 'de Pnns' zou moetn aanko pen, in plaats van geld te geven voor het opknappen ervan. Een aantal raadsle den wilde bovendien eerst apart over de schouwburg een beslissing nemen en pas later over de evenementenhal. We thouder J. P. Lindenbergh (vvd) schaarde zich als minderheid in het col lege achter degenen die een behoefte- nonderzoek en aankoop van de Prins wensten. Ondanks de vele kritiek vanuit de raad, heeft het college van b. en w. maandag middag na een uitgebreid gesprek, be sloten het oorspronkelijke voorstel on verkort te handhaven. Wel zullen de gemeenteraadsleden nog wat meer In formatie krijgen over de mogelijkheden tot verkoop van de Prins aan de ge meente. Het college vindt dat de raads leden in hun overwegingen veel te weinig rekening hebben gehouden met het feit dat er om een 'binsel-uitspraak* gevraagd wordt en niet om definitieve besluitn. Aan de hand van een beginsel-uitspraak zal het college name lijk verdere voorstellen uitwerken,'die alle aan de raad worden voorgelegd. Dan zal ook precies verteld worden heo- veel geld er met een en ander gemoeid is. „Het gaat erom dat de raad een beginsel-uitspraak doet Daarmee kan het college verder gaan werken", ver telde de woordvoerder van het college. YERSEKE - Aan de zijgevel van het huis van de familie De Bree in de Langeviele 39 te Yerseke groeien sinds deze zomer verschillende ka- lebassenplanten. Planten van deze kalabassen afkomstig uit Hongarije zijn door mevrouw en de heer De Bree, beiden enthousiaste tuinlïef- hebbers, met zorg opgekweekt. Momenteel hangen er zo'n 35 kale bassen aan van plm. 1 kilo. 'Het won derlijke', aldus mevrouw De Bree, is dat deze planten zonder water te gé ven zo hoog kunnen groeien. Aangezien deze planten maar éénja rig zijn, heb je er ook maar een jaar wat aan. Volgend j aar zullen het eens met druiven proberen"." aldus de trotse mevrouw De Bree. die in haar woonkamer ook nog een banane- en pindaboom heeft staan. Opknappen Als de raad tot een uitspraak kan ko men, valt het aan te nemen dat de uit gewerkte voorstellen voor opknappen van de theateraccommodatie in de Prins van Oranje het eerst aan bod ko men. In de besprekingen met de exploi tant, firma Breen, is het college name lijk ai tot vrij duidelijke afspraken ge komen, waarmee de exploitant ook heeft ingestemd. In een later stadium volgen dan de ingewerkte plannen voor steun aan de bouwer van de evenemen tenhal. Delta bv uit Middelburg. B. en w. willen ook de culturele raad in de gelgenheid stellen een advies te ge ven over de oplossing van het zalen- probleem. Dat advies zal echter pas ge vraagd worden, nadat de gemeente raad tot een beginseluitspraak geko men is Het ligt in de bedoeling de cul turele raad met name advies te vragen over de wijze waarop de Prins opge knapt moet worden. De culturele raad heeft overigens voor 10 september aan staande een vergadering over de kwes tie belegd. A. D. Heijstek 40 jr bij waterschap Noord-Beveland KORTGENE - Maandag is te Kortgene in een buitengewone vergadering van het dagelijks bestuur van het Water schap Noord-Beveland het veertigjarig ambtsjubileum gevierd van de kantonnier-steenzetter, de heer A. D. Heijstek. In zijn toespraak tot de jubilaris prees de dijkgraaf van het Waterschap, de heer S. van Langeraad, het goede vak manschap van de heer Heijstek en noemde hem een aangename en plichtsgetrouwe medewerker van het Waterschap. Hij overhandigde de heer Heijstek de gebruikelijke enveloppe met inhoud en het boek Noord- Beveland van de Bruine en Wilderom. Voor mevrouw Heijstek waren er bloe men. Namens de collega's sprak de heer J. Clement de jubilaris toe. Ook van hen waren er bloemen en een geschenk. Als blijk van de hoge waardering voor de aan het Waterschap bewezen diensten werd de jubilaris onderscheiden met de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Deze werd hem opgespeld door de waarnemend burge meester van Kortgene. wethouder A. Markusse. Collecte ELLEWOUTSDIJK - In de hervormde gemeente te Eliewoutsdijk werd voor het algemeen kerkewerk 47.30 opge haald. Voor de kerkvoogdij werd een gift ontvangen van 25.-. Aanzienlijke schade Collecte bij aanrijding .lAMSTEDE - Twee auto's zijn zon dagmiddag aanzienlijk beschadigd bij een aanrijding op de Kloosterweg te Haamstede. Een auto. bestuurd door mevrouw W. L. C. H. uit Dreischor, reed in de richting Haamstede. Op een zeker moment werd de bestuur ster afgeleid door kinderen die in de auto zaten. Hierdoor raakte de auto op de linker weghelft en kwam in botsing met een auto, die uit de tegenoverge stelde richting kwam, bestuurd door F. B. uit Heenvllet. Start schaak- en damcompetitie STAVENISSE- De pas opgerichte dam- en schaakclub van Stavenisse zal maandag beginnen met een onderlinge competitie voorde leden. De competitie wordt- gehouden in het dorpshuis te Stavenisse en begint om half acht 's avonds. De jeugdspelers vanaf 8 jaar kunnen ie dere maandag in het dorpshuis 's avonds van 7 tot 8 uur les krijgen in dammen en schaken. Inzameling STAVENISSE - De juniorleden van de voetbalvereniging SC Stavenisse uit Stavenisse hielden de vorige week een inzameling voor oud papier te Stavenis se. De opbrengst was 2040 kg. De baten hiervan komen ten goede aan de club kas. IN IEDER GEVAL VOOR ALGEMEEN NUT IN ZELFDE GEBOUW EXPOSITIERUIMTE BROUWERSHAVEN - U, gemeente Brouwershaven zal de Stadswaag gaan restaureren en dit gebouw inrichten voor de praktijk van de plaatselijke huisarts L. A. M. Bruel. Dat besloot de raad van Brouwershaven maandaga vond. Er wordt al heel wat jaren over de bestemming van de Stadswaag ge praat. Aanvankelijk was het de bedoe ling. dat er een horeca-vestiging in zou komen en toen dat niet lukte, besloot de gemeente het gebouw terug te koepn en het zelf te restaureren. De gedachte speelde daarbij het gebouw in ieder ge val voor een doel ten algemene nutte te gebruiken, bijvoorbeeld als expositie ruimte. Nu de heer Bruel echtr heeft verzocht om medewerking voor de ves tiging van zijn praktijk in de Waag, za gen b. en w. daarin een goede oplossing. Vooral ook omdat het gebouw van bin nen zo gerestaureerd zal worden, dat veel van het oude karakter gehand haafd en zichtbaar blijft. De expositieruimte zal echter niet wor den vergeten, verzekerde burgemeester A. P. Schouwenaar. Daarvoor denkt men aan het nog te verbouwen beton- mngsmagazijn De gemeente Brou wershaven zal af moeten wachten oi Kavero bv alvast zal beginnen met de bouw van 130 zomerwoningen in Den Osse. of dat het bedrijf liever eerst hoort hoe de kroon reageert op beroepschrif ten van het Zeeuws Coördinatie Orgaan en het Landbouwschap tegen de rest van de plannen voor Den Osse Dat deelde burgemeester Schouwenaar mee aan het begin van de raadsvergadering De moeilijkheid is. dat ln het plan ver hogingen zijn ingecalculeerd, die nu al zouden moeten worden aangebracht Het is de vraag of Kavero het risoco wil nemen, dat de kroon de bezwaarschrif ten gegrond verklaar, aldus de voorzit ter, die verzekerde, dat de raadsleden zo spoedig mogelijk bericht zouden krij gen wanneer de bouw door zal gaan. De heer Schouwenaar vertelde verder nog dat op 2 september het kleedgebouw voor het sportterrein van Brouwershaven openbaar zal worden aangbesteed nu de onderhandse aanbestedmg is mislukt. Hij vertelde verder, dat nog steeds geen vierde leerkracht kan worden aange trokken voor de openbare basisschool in Brouwershaven. Het ministerie wil daar, gezien de financiële moeilijkhe den, geen toestemming voorgeven. „En dat", aldusde voorzitter, „betreuren we, omdat het aantal leerlingen naar onze mening de grens van het toelaatbare voor 3 leerkrachten heeft overschre den". Hh prees verder de acties, die de bevolking heeft gevoerd voor de mu ziekverenigingen Crescendo in Drei schor en Con Amore in Noordgouwe. Met algemene stemmen werd hierna mejuffrouw C G de Moor benoemd tot hoofdleidster van de openbare kleuter school in Noordgouwe. nadat aan mejuf frouw M. Pjovoost wegens ziekte eervol ontslag uit die functie werd verleend. „We raken hierdoor een gewaardeerd en geheld hootdleidster kwijt", aldus voor zitter Schouwenaar. Wetgeving De behandeling van een beroepschrift van een inwoner van Dreischor tegen de weigering van de bouw van een tweede garage bij zijn woning leverde hierna nog al wat stof tot sicussie op. Volgens de bouwverordening mag 35 vierkante meter bebouwd worden voor garage, be rging, enzovoort en de betreffende in woner heeft dat aantal vierkante meters al ruimschoots overschreden Een tweede garage kan daarom al helemaal niet, aldus b. en w. Enkele raadsleden hadden gehoopt dat de eigenaar van plan was zijn voilières af te breken, waardoor er ruimte voor de bouw van een tweede garage zou komen. PCS- raadslid J J Klaasse vond het allemaal spijkers op laag water zoeken. Wanneer we zien. wat de rijken der aarde aan tweede woningen hier bouwen, kunnen we best deze inwoner zijn tweede garage gunnen, vond hij. Nadat de voorzitter hem wees op de eisen van de bouwver gunning, voerde hij aan.d at de mensen er toch te laat achter komen wat voor voorschriften er ter inzage hebben gele gen. Reden waarom we, aldus de voor zitter. proberen al in een vroeg stadium bestemmingsplannen aan de bevolking door middel van hoorzittingen bijvoor beeld voor te leggen. De raad ging verder akkoord met de intrekking van de verordeningen voor straat- en rioolbelasting nu er een on roerend goedbelasting geheven gaat worden. STAVENISSE - De collecten in de Ne derlands hervormde kerk te Stavenisse hebben de volgende bedragen opge bracht: 8 augustus extra collecte voor het fonds pred. plaatsen gereformeerde bond 375.40, gewone collecte 332,15 augustus extra collecte voor het kerke- dak 675,25. gewone collecte 319.49. Als extra gaven was er met inbegrip van een nagekomen gave van 20 in totaal een bedrag van 485, Het verjarings fonds over juli bevatte een bedrag van ƒ350. 'Con Amore' nam deel aan Maria-omgang OUD-VOSSEMEER - Het Oudvosse- meerse r-k jeugdkoor 'Con Amore' heeft zondag deelgenomen aande Mana- omgang in Bergen op Zoom. Men had een uitnodiging ontvangen om als bege-. leidende zanggroep op te treden. Men was te vinden in het eerste gedeelte van de omgang, die in totaal drie kwartier langs de kijkersschare voorbij trok. B. en w. Tholen: kleuterschool in Scherpenisse SINT-MAARTENSDIJK - Het gemeen tebestuur van Tholen wil in de kern Scherpenisse een openbare kleuter school oprichten. De gemeenteraad nam al in september 1975 het beginsel besluit. Het aantal kleuters dat mini maal nodig is om de school te kunnen bouwen, is bij koninklijk besluit ge steld op 20. Het college van b. en w. wil nu tot bou wen overgaan. De school komt aan de Wllhelrmnastraat in Scherpenisse. De gemeenteraad beslist in de vergadering van maandag 6 september, aanvang 14.00 uur, over het voorsteL Op de agenda voor deze vergadering staan voorts een flink aantal gronaaan- en verkopen, de gemeenschappelijke regeling RPCZ. diverse begrotingswij zigingen en een voorstel om subsidie te verlenen aan de peuterepeelpiaats 'De Pluus' te Oud-Vossemeer. Het college van b en w. wil een ïnrichtingssubsidie van bijna 1100 geven, een huursubsi die van 625 en een exploitatiesubsidie voor twee groepen van ruim 2000 J. M. de Jager winnaar regionale ploegwedstrijden NIEUWDORP - In de PZC van maan dag werd abusievelijk vermeld, dat de heer A. van Dijke de regionale ploeg- wedstnjd in Nieuwdorp had gewonnen Het was evenwel de heer J. M de Jager uit Lewedorp, die tot winnaar werd uit geroepen. Vv Vosmeer hield feestavond OUDVOSSEMEER - Vrijdagavond hield het vierde elftal van de v v Vosmeer ui de kantine op het sportpark de jaar lijkse feestavond. Hierbij reikten de in itiatiefnemers Jos Hommei en Twan van Meer de bokaal uit aan de voetbal ler van het jaar. De eer viel ditmaal te beurt aan Piet Eüënne. Ter bestrijding van de kosten werd net rad van avon tuur gedraaid en was er gelegenheid tot het maken van een dansje. VEILING BERGEN OP ZOOM 30 aug. Aardbeien (glas) 430-470; meloenen 148-306; vr. aardappelen 67-78; andijvie 125-195: bloemkool 142-275: snijbonen 256-303. komt. st 34-67. rode kool 56-81; witte kool 59-30: sav. kool 76-113: bospeen 120. waspeen 27-56. breekpeen 63-73; sla 9-86; postelein 28-54; prei 50-99; rabarber 58-69; radijs 49-54. spmarie 85-101: tomaten 250-360. james gneve 33-84: dubbele bonen I 150-197. H 134-181, aanvoer 18 000 kg; st remy 109-111, r. victorie 136-257; tydeman 38-94. tnumph 35-73. br. hardy 47-69; clapps 50. PAARDENMARKT UTRECHT - Op de 'paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 522 dieren aangevoerd De prijzen waren voor luxe paarden 2225-3350. werkpaarden 1350- 2225. oude paarden 1175-2000. 3-jarlge pair den 1125-1850,2-jarige paarden 750-1450. veu lens 325-1000, hitten 675-1150, ponies 150-650. slachtpaarden per kg geslacht gewicht 3.70- 4 50, Jonge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht 4.10-4.80. De handel van slachtpaarden was rustig; voor Jonge slachtpaarden luL VEEMARKT LEIDEN - Atuivoer totaal 2603, slachtrunderen 1549. varkënS 185. schapen en lammeren 869. Prijzen (gulden per kg) stieren ie kwaL 6 65-7.10. 2e kwal 6 30-6.50. vaarzen ie kwal. 6 25-6.75.2e kwal. 5 55-6.00. koelen le kwal. 5.95-6.70. 2e kwal. 5 00-5.50. 3e kwaL 4 55-4.95. worstkoeien 3.90-4.60. slachtvar- kens extra kwaL boven notering, le kwaL 3 40-3.42.2e kwal 3.38-3.40.3e kwaL 3.36-3 38, slachtzeugen 2 58-2.68. zware varkens 3.05- 3 15. schapen (gulden per stuk) 155-180. lam meren (gulden per stuki 170-210. Overzicht (resp aanvoer, handel en prijzen): slachtrun deren ruim matig lager, varkens normaal re delijk iets hoger, schapen en lammeren rede lijk redelijk hoger. COOP. VELUWSE EIERVEILINO BARNE- VELD - Aanvoer 1.254.208 stuks. Stemming kalm Prijzen ln guldens per 100 stuks: elerea van 50 gram 11.91. 55 gram 13.47, 60 gram 14 67. 65 gram 15.56. Centrale Veilingvereniging Goes- rabbtndijke. 30 augustus Bramen Ind 208- 226. doomloze per doos 164-71. per kg n 150- 100. Victoria I 160-220. II 80-140. grof 40-140, fabriek 20-45. Jefferson 1160-200. n 65. grof 90. fabnek 20 Belle de Louvain 1180. II130. fa briek 20. Groenten: per stuk. komkommers I 35-71. II 35. bloemkool 6 per kr 300. 4 per kr. 320. Per kg: aardappelen, grote 61-69. drielin gen 50. kriel 36. voer 8, koolrapen 51, kroten 20-26. augurken AB 230, bommen 20. pronk- bomen HX 130-160, II 110-120, snijbonen II 120-160, uien 54-55-66, komkommers 25, groene sav. kool 95-102, spitskool 100. rode kool 116, tomaten A 45-54, B 43-50. C 3737-42. Vismijn ColijnsplaaL Exportgamalen 3019 kg 2.32-2.48; handelsgamalen 82 kg ƒ29- 0-3.04; tong 106 kg. schol 397 kg; pallng278kg; kabeljauw 5 kg, griet 9 kg tarbot 7 kg ma kreel 4 kg herder 12 kg; zeebaars 3 kg onge sorteerde vis 34 kg Centrale Veiling 'Kapelle-Temetuen'. maandag 30 augustus. Bramen, industrie 2.08-2.26 per kg. doomloze I per doos 64-71, n per kg 1.50-1.60. Pruimen: victoria; 11.60-2.20, II 80-1.40. grof40-1.40. fabr. 20-45. Jefferson; I 1 70-2.-, II65. grof 90, fabr. 20. Warwick droper 185-1.50. II30-80. grof30-60. fabr 20 Monarch I 2.10. II 1.10 Belle de Louvain I 1 80. H 1.30, fabr 20. Tomaten: IA 63, IB $4. IC 42, IA rood' 62. IB 65-68. IC 42. Peren: SL Rémy. 170/80 52, 160/70 50. nD 34. Clapp's Favorite; 165 54 160 48. 155 32. U65 49.1160 45-47. U55 30-31.1150 185. Triomphe de Vlenne: 170/80 82. 165 73, 160 73.160 52-57.1180 74,1170/80 73.1165 67-70. 0060 54,1155 26-28 IID5025.10. HIgrof37. m- fijndoordraaL Beurré Hardy 170/807816570. 160 53.155 41.1150 25.10. Hlgrof 24. Seigneur dTeperen: 1160 43, H55 31.1150 24. HD 10.4a Dubbele Bonne Louisse d'Avranches: 1170/80 54. 1165 44. 1160 39. Appelen: Cox's Orange Pippin; 1180 56. Ü75 73. IT70 82. H65 71. Hgrof 38. James Grieve: 180 59. 170/80 61.30-62.20, 165 45.80-47 80.1180 61.1170/80 46%62.1165 35, HIgrof24. Tydeman's Early Worcester: 100 81, 170/80 99, 160/70 55,1180 53 1170/80 49,1160/70 37. 1155 24. Lired: 170/80 62, 165 44. Ellison's Orange: 170/80 60.160/70 25-26,1160/70 24. Li- rows: 170/8047,160/70 31. Vijgen per stuk 9,5, meloenen per stuk 1,- - 2.90, logenöessen per doos 1.20. aardbeien per doos 175-95, n 25-28. Aardappelen I 82. drielingen 29-30 kriel 33. Groenten: kropsla 55, uien 70. pronkbonen 2.-. dubbele bonen 2.40. rode kool 1.08. stok- princessebonen 3.- - 3.10. spitskOQl 73. Aardappeltermijnmarkt. 30/8. Consump tieaardappelen. Bintje klei 40 mm opwaarts: november. laten 7100. bieden 7000. slot 7400, april: laten 767a bieden 7600, slot 7800. Stemming now Dauw, apnj: onregelmatig Ochtend calL nov.: h.p 7250, l.p, 7050. laatste zaken 17 x 7050 Apnl h.p. 7800. Lp. 7500, laat ste zaken 33 x 7650 Dagomzet nov40, april: 273. AARDAPPELTERMIJNMARKT van 30 au gustus. April, laten 9500. bieden 9300. slot 9600. Stemming prijshoudend. h.p. 9480, Lp. 9270. laatste zaken 3x9400. Dagomzet 49. Ms Prins W illem Alexander bezoekt Zierikzee ZIERIKZEE - Het ms. Prins Willem Alexander brengt vandaag, dinsdag, andermaal een bezoek aan Zierikzee. Het schip heeft thans 60 bewoners van het rooms-katholieke verpleegtehuis Sint-Elisabelh in Delden aan boord. Namens het Rode Kruis en de gemeente wordt vanavond een welkomstgroet ge sproken aan het Luitje in Zierikzee, waar hetschip zal afineren. Daarna is er een gevaneerd programma, met zang, het aanbieden van geschenken door zustere van het r-k verpleeg- en verzor gingstehuis de Comeliasüchting en-een optreden van de boerenkapel 'De Grut- tepikkers' uit Zonnemaire. Velocitas vergadert OUD-VOSSEMEER - De Ouüvosse- meeree tafeltennisvereniging Velocitas houdt zaterdagavond in het tumge- bouw de jaarvergadering. De uitge breide agenda omvat onder meer een bestuursverkiezing De aanvang is om zeven uur. Theo Thijssenschool Zierikzee houdt bazaar ZIERIKZEE - Vandaag - dinsdag - houden leerlingen vande openbare ba sisschool 'Theo Thijssenschool' in Zie rikzee een bazaar. De opbrengst is bestemd voor Unicet De bazaar wordt gehouden in de speel tuin Malta. Aanvang 14.00 uur. Meisjesvereniging begint seizoen SINT-ANN AL AND - De hervormde meisjesvereniging te SintrAnna!and zal vandaag, dinsdag 31 augustus met de vergaderingen van dit seizoen begin nen. Deze worden gehouden 's avonds om 8 uur in het hervormd verenigings gebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21