Weinreb-rapport zeer negatief over 'memoires' Prof Meiier: tien hartchirurgische centra nodig Daders van de roofoverval in Amsterdam zijn bekend RAMPENWET VOOR DE CHEMISCHE INDUSTRIE OMSTREDEN FRANSE AARTSBISSCHOP NAAR LIMBURG "WEINREB LICHTTE DEELNEMERS AAN LIJSTEN' OP" Prins Bernhard en kwestie van vervolging Telegram SGP aan koningin PvdA handhaaft MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 amsterdam - Er bestaat geen twijfel dat de econoom drs. Friedrich Weinreb in de tweede wereldoorlog zijn zogenoemde lijstdeelne- mers heeft opgelicht. Aldus het nog geheime rapport van het rij kinstituut voor oorlogsdocumentatie in Amsterdam, dat over de gedragingen in de oorlog van drs. Weinreb is uitgebracht. Het rapport zal officieel in oktober verschijnen. Het onderzoek is destijds ingesteld omdat twijfel was ontstaan ovi rechtvaardigheid van zijn vonnis. Weinreb was namelijk voor zijn activi teiten in de oorlog na afloop hiervan veroordeeld. Weinreb plaatste joden, over het alge meen tegen betaling, op een wat het rapport noemt 'fantasielijst'. die uitr zicht zou bieden op emigratie naar het neutrale buitenland. De hjstdeelnemers zouden derhalve vrijgesteld zijn van de portatie. Volgens het rapport heeft Weinreb enerzijds de vele honderden lijstdeelnemers stelselmatig bedrogen en anderzijds een klein deel van hen ef fectieve hulp geboden bij hun onder duiken. Reeds drie jaar geleden publiceerden wij de voorlopige conclusies van het on derzoek. Hierin werd Weinreb een 'ge vaarlijke bedrieger' genoemd. Het rap port zegtdat de toen in de openbaarheid gekomen conclusies al niet meer zo voorlopig waren. Het rapport telt 500 pagina's. Het be helst de bespreking van de lijsten, de 'medische' onderzoekingen die Weinreb als nietrmedicus bij vrouwen deed. als mede de gevallen van celspionage en verraad. De samenstellers van het rapport heb ben de beweringen van de heer Weinreb in zijn in 1969 verschenen oorlogsme- molres 'Collaboratie en verzet' onder meer getoetst aan de processen-verbaal die destijds in de zaak-Welnreb zijn op gemaakt. de feiten die nadien bekend zijn geworden, alsmede verklaringen van getuigen die op de lijsten hebben gestaan. Ook zijn vrouwen geënquê teerd die na de oorlog door Weinreb voor een verzekeringsmaatschappij zijn ge keurd en die door hem onzedelijk wer den betast. Weinreb werd in deze laatste zaak tot, acht maanden gevangenisstraf veroor deeld en tot voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering. De heer Weinreb heeft de uitvoering van de straf niet afgewacht en bevindt zich thans in Zwitserland. Het enkele jaren geleden opgerichte Weinreb-comité heeft Weinreb van alle blaam - ook betreffende de strafzaken van na de oorlog - willen zuiveren. Memoires Het rapport rekent af met Weinrebs voorstelling van zaken als zouden de personen die op zijn lijst waren gezet, niet in aanmerking komen voor tewerk stelling in zogenoemde 'werkverrui- mingskampen'. Deze vrijstelling zou door het gewestelijk arbeidsbureau worden verleend op grond van het feit dat de betrokkene over een bewijs of toezegging beschikte dat hij of zij in aanmerking kwam voor emigratie naar het neutrale buitenland. Zo zou de heer Weinreb zich met bluf hebben opgewor pen als 'expert voor joodse emigratie' en een ambtenaar van het GAB in Den Haag hebben overdonderd om zo vrijs tellingen los te krijgen. Opmerkelijk is dat Weinreb in zijn oorlogsmemoires zich de naam van de betrokken ambte naar. met wie hij toch diverse keren zou hebben getelefoneerd, niet meer kan herinneren. ..Een typische naam. echt Hollands, doch hoe was hij ook weer. Freud zou het kunnen verklaren, waarom ik die naam was vergeten zo schrijft Weinreb in 'Collaboratie en verzet'. De onder zoekers vinden dit hoogstmerkwaardig, omdat Weinreb zich in zijn werk prak tisch iedere naam en datum weet te her inneren. Zij hebben dit verder uitge zocht. mede doordat Weinreb in zijn boek ook het verhaal had opgedist van een zekere I Stiel, die zich bij het GAB in Den Haag moest melden voor tewerk stelling. Deze Stiel was radeloos bij Weinreb om hulp gekomen. Deze hulp werd hem geboden in de vorm van een verklaring, waarin staat dat- de heer Weinreb voor de heer Stiel bij de Duitse 'Wehrmacht'-instanties in Berlijn „De nabestaanden van deze mannen hebben ons dan ook zonder uitzonder ing verzekerd niets te weten van de door Weinreb beschreven gebeurtenissen. Zij hebben verklaard dat de gezinnen waar toe zij behoorden, dus niet alleen de man maar gelijktijdig ook vrouw en kinderen, door Weinreb werden opge nomen op zijn lijst, die emigratie naar onbezet Frankrijk in uitzichtstelde. Dat perspectief en niet vrijstelling van de PPR DREIGT TEGEN BEGROTING VAN VERKEER TE STEMMEN (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT - De PPR-fractie in de tweede kamer overweegt ernstig om tegen de paragraaf 'openbaar vervoer' in de komende begroting van verkeer te stemmen, als de bezuinigingsplannen van de regering op het openbaar ver voer doorgaan. Dit betoogde het tweede-kamerlid Kees van Kuijen za terdag op de vergadering van de lande lijke kerngroep van zijn partij in Utrecht werkverruimingskampen was de reden waarom zij zich lieten opnemen In de conclusies stelt het rapport dat de lijst, die uitzicht stelde op emigratie naar Zuid-Franknjk. op niets was geba seerd ..In werkelijkheid had Weinreb geen enkel contact met Duitse of bui tenlandse instanties, die een dergelijke emigratie mogelijk zouden kunnen ma ken. Voor de deelnemers had de lijst in deze maanden dan ook geen enkele reële betekenis. Het was een illusie, waaraan zij zich op gezag van Weinreb overgaven", zegt het rapport, dat ver volgens opmerkt dat men naar de mo tieven van Weinreb van de fantasielijst slechts kan gissen. Met de oproepen voor de werkverruimingskampen was er in elk geval géén verband roti wenken ringen Drs. F. Weinreb heeft een speciale lijst bedacht om aan nieuw 'materiaal' voor keuringen te komen. Dit 'materiaal' waren jonge vrouwen. Het werd door Weinreb namelijk zo voorgesteld als zouden deze jonge vrouwen als helpsters- verpleegsters kunnen dienen bij toekomstige emigratie van lijst deelnemers. Voor emigratie zou men medisch gekeurd moeten worden. Dit blijkt uit het rapport dat mr. D. Gil- tay Veth en A. J. van der Leeuw Weinreb hebben samengesteld. 10VOLENDAM - Op vele plaatsen in ons land is het zaterdag tot een ware wolkbreuk gekomen. Op deze m Volendam gemaakte foto vielen zelfs heuse hagelstenen.. In een motie wijst de kerngroep het be- verzoek had lopen tot emigratie. Als leid van minister Westerterp (verkeer) prijs voor de emigratie zou een bedrag volstrekt af. Zij dringt er bij hem op aan DEN HAAG (ANP) - Het hoofdbestuur van de Staatkundig Gereformeerde v'er Partij heeft koningin Juliana een tele gram gezonden. Hierin zegt het bestuur Opvallend is ook, zegt het rapport, het zjc|i gedwongen te voelen de vorstin in misbruik dat Weinreb in deze zaak deze moeilijke dagen Gods onmisbare aan deviezen betaald moeten worden, om nu e s daadwerkelijk emst te ma- De onderzoekers zijn dieper op deze ken met een verbetering van het open kwestie ingegaan. De conclusies zijn baar vervoer. De afkondiging van een vernietigend. In de maanden namelijk tariefsverhoging van 8.5 procent voor waarin de lijst ontstond - op zjjn laatst het openbaar vervoer is volgens de februari-maart 1942 - werden nog geen kerngroep in flagrante tegenspraak met Haagse joden voor werkverruimings-^ eerder gedane toezeggingen om de kampen opgeroepen, dus ook niet de overheidstarieven in het tweede deel door Weinreb genoemde mannen. zegen toe te wensen ting van haar hoge taak. van 1976 te bevriezen. "Ik ben eenvoudig katholiek" De bisschop heeft moeite met zijn schorsing, opgelegd door de paus. .Der tig jaar lang werd mijn werk wel ge waardeerd, nu ineens niet meer, terwijl ik niet ben veranderd. Daarom neem ik de schorsing niet". Applaus onderbrak regelmatig de preek. LILLE - Aartsbisschop mgr. Marcel Levebvre komt vrijdag naar het Lim burgse Stein om een aantal kinderen het vormsel toe te dienen. „Niemand kan hem tegenhouden, omdat hij alleen het katholieke geloof wil verdedigen", zo luidde het commentaar van een woordvoerder van de 71-jarige prelaat die door het Vaticaan uit zijn ambt is geschorst en zondag in Lille een in het Latijn opgedragen hoogmis heeft op gedragen, hetgeen hem door de paus DODEN BIJ RAMPEM De mis begon zondagmorgen om half ell MET AMERIKAANSE maakte van het vertrouwen dat goede vrienden in hem stelden Aan de keurin gen wordt een heel hoofdstuk gewijd, ondersteund met getuigeverklaringen. In een aantal opmerkingen vooraf be schrijft het rapport dat destijds deze keuringen bij het. onderzoek van de bij zondere rechtspleging niet veel aan- Arilnifntl dacht hebben gekregen. „Met name |il Ivil 1 ldlt-11 werd ook weinig acht geslagen op en kele verklaringen van deelneemsters, die meedeelden dat in hun geval Wein reb zelf deze keuring had verricht", al dus het rapport. Het rapport merkt verder op dat blij kens talrijke verklaringen en ten dele blijkens eigen erkenning Weinreb zeil ook grote aantallen keuringen heeft, uit gevoerd. bij mannen oppervlakkig, bij vrouwen met bijzondere belangstelling voor de geslachtsdelen die hij ook in wendig onderzocht. Toen hem naar zijn bevoegdheden werden gevraagd, pro duceerde hij een vervalste brief van een (oud-)hoogleraar in de geneeskunde, waarin hij bevoegd werd verklaard, al dus het rapport. de voortzet- (Van onze parlementaire redactie) DOORN - De PvdA-fractie in de tweede kamer zal ook in het laatste jaar van het kabinet-Den Uyl de prioriteiten van '75-'76 handhaven, waarbij het terugd ringen van de werkeloosheid centraal staat. De socialisten hebben op een fractieweekeinde in Doorn de grote lij nen vastgesteld voor het debat van de algemene beschouwingen, na Prinsjes dag. Belangrijk voor de laatste maanden van de regering-Den Uyl uiterlijk in mei van 1977 volgen de verkiezingen) is voor de PvdA de uitwerking van de economi sche structuurnota van minister Lub bers. UTRECHT (ANP) - Er moeten in ons land zeker tien hartchi rurgische centra komen, die van nu tot 1980 tussen de 4.000 en 5.000 chirurgische ingrepijen per jaar aan de kransvaten moe ten kunnen verrichten. Als niet sche centra in het buitenland te laten opereren. Dat schnjft de Utrechtse cardioloog prof. dr. F. L. Meijler in het Nederlandse Tijdschrift voor Geneeskunde. In het artikel worden de resultaten besproken van een eerder dit jaar door de gezond heidsraad gehouden 'workshop' die een heroriëntatie tot doel had wat betreft de op korte termijn alles in het behoefte in ons land aan faciliteiten werk wordt gesteld om de ach- voor hart-onderzoek en operaties. Wat terstand in te lopen door de be leidsvoorstellen van de gezond heidsraad uit te voeren, blijft er inderdaad weinig anders over dan er in te berusten onze pa- NEGENDERTIG met langdurig applaus van de 6000 ge lovigen in de grote sporthal van Lille. Ondanks enkele bommeldingen wilde VLIEGTUIGEN LONDEN (RTR) - Negendertig de bisschop niet wijken. Hij droeg de 7jjn zaterdag om het leven gekomen mis op in de afgeschafte Tridentijnse doorliet verongelukken van twee Amc- rite met Gregoriaanse zang. Tevoren rikaanse militaire transportvliegtui- had de bisschop alle verzoeken van de gen type c.141 starlifter. Beide toestel paus naastzich neergelegd. „Ik ben niet jeil waren opgestegen van de basis Ma de aanvoerder van de traditionalisten, g^jre in New Yersey. Die wil ik zelfs niet zijn. Ik ben gewoon Achttien inzittenden verloren het leven een eenvoudig katholiek. Een bisschop die even natuurlijk reageert op de ver- nietiging van de kerk en zijn geloof. Het die' o'pwëg"was" naar de Amerikaanse is daarom mijn plicht priesters te vor- basis Mildenhall in Suffolk. De andere men, echte priesters de katho- machine stortte brandend neer aan de HILVERSUM (ANP) - „Bij het niet in stellen van een gerechtelijk vooron derzoek tegen prins Bernhard wordt het rechtsgelijkheidsprincipe met de voeten getreden". Om dit principe overeind te houden mag geen prijs te hoog zijn. Tot deze conclusie kwam za terdagavond dr. J. D. van der Meulen, wetenschappelijk hoofdmedewerker strafrecht, aan de juridische faculteit van de gemeente universiteit Amster dam in een uitzending van Brandpunt, de actualiteitenrubriek van de KRO- televisie. Hij betoogde dat de regeringsbeslissing geen onderzoek in te stellen hoogst ern stige gevolgen kan hebben. Hij verwees hierbij naar het feit dat deze beslissing zich niet alleen uitstrekt tot prins Be rnhard maar tot iedereen die bij de Lockheedzaak is betrokken. „Een ko ninkrijkscrisis is geen aantrekkelijke zaak maar zelfs in het geval van een der gelijke crisis zal de constitutionele mo- LILLE - De Franse Rooms-Katholieke narchie in Nederland niet verdwijnen", aartbisschop mgr. Levebre, een 71- aldus de heer Van der Meulen iange prelaat, die door het Vaticaan Zijn collega aan de universiteit van Am- een maand geleden 1a divinisgeschorst sterdam, prof. mr T. Prakke. hoogleraar 's uit zijn ambt. heeft zondag in Lille een in het strafrecht, durfde deze uiterste traditionele gezongen hoogmis in het consequentie niet aan. Hij stelde dat uit Latijn opgedragen voor 6000 aanwezi- het rapport van de commissie van drie 9^n in de sporthal van de stad. De Paus bleek dat voldoende aanknopingspun- heeft zondag openlijk zijn droefheid uit ten aanwezig waren om wel een gerech- gesproken over de provocerende hou- telijk vooronderzoek te rechtvaardigen ding' van de prelaat. lieke kerk behoefte heeft, waarin men de westkust van Groenland, toen zij wilde kerk herkent" - - - - landen op de basis Soendre Stroemf- jord. Hier kwamen 21 mensen om. Zes inzittenden overleefden het ongeluk. De inzittenden van dit toestel waren Ame rikanen. Denen en Groenlanders. Dr. VriJLAND BEPLEIT: DEN HAAG (ANP) - Zou het niet wenselijk zijn dat er een 'chemische procesindustrie rampenwet' komt, die er toe zal leiden dat ook onderzoekrap porten van ongevallen in de chemische industrie openbaar worden. Dit heeft dr M. S. A. Vrijland zich afgevraagd in het weekblad van de Technische Hogeschool Twente. Dr Vrijland is verbonden aan de TH-Twente vakgroep organi sche chemie van de afdeling chemische technologie. Dr Vrijland wijst op de situatie op de situatie in onsl land er een luchtvaar tongeval is geweest. De rijkslucht vaartdienst stelt een vooronderzoek in. De raad voor de luchtvaart beslist daarop of een openbaar onderzoek zal worden ingesteld In de praktijk is dit bij ernstige ongevallen steeds het geval. Het rapport van de bevindingen van de raad ix voor iedere belangstellende ver krijgbaar. Naast het onderzoek van de raad voor de luchtvaart kan of zal ook een gerechtelijk onderzoek worden in gesteld. Dr Vrijland merkt op. dat het voor een luchtvaartmaatschappij of een vliegtuigfabrikant niet prettig is als een onderzoek openbaar wordt, waaruit on volkomenheden blijken. De angst dat dit zal gebeuren leidt misschien tot (nog) betere veiligheidsmaatregelen ook m de chemische procesindustrie. de behoeften betreft kwam men tot de conclusie dat in de komende vijfjaar in Nederland faciliteiten zullen moeten g"creeerd voor minstens 15.000 tot 20.000 hartonderzoeken en 4.000 tot 5.000 hartoperaties. Behalve dat er een reeds thans bestaand tekort aan diag- nostische en chirurgische voorzienin- tienten voortaan m Chirurgl- gen voor hartpatiënten is vast te stellen. wordt er voor de jaren '80 een behoefte geraams die om onmiddellijke actie vraagt. Het staat vast dat thens patiën ten overlijden, terwijl ze wachten op operatie, schrijft prof. Meijler. Boven dien zijn de wachttijden soms zo lang, dat de uitkomsten van hetonderzoek op grond waarvan tot operaties werd be sloten, hun waarde grotendeels hebben verloren tegen de tijd dat de patent kan worden geopereerd In het academisch ziekenhuis in Utrecht (AZU) is sinds 1973 de wachttijd voor hartpatiënten veronderstelt dr Vrijland. Een ongeval zelfs aanzienlijk toegenomen. In 1973 in deze industriemoet de politie worden moesten in het AZU 59 hartpatiënten gemeld die op haar beurt de arbeidsin- voor wie een operatie was geïndiceerd spectie waarschuwt. Deze stelt een gemiddeld 14 weken wachten voor ze op vooronderzoek in. Uitsluitend als de ar- de operatietafel lagen In '74 was de ge- beidsinspectie overtredingen of nala- middelde wachttijd 21 weken, in '75 24 ttgheden heeft geconstateerd, wordt de weken en momenteel kunnen ze zelfs uitkomst van het vooronderzoek ter een jaar of meer bedragen, kennis gebracht van de officier van jus titie. De beoordeling is aan de arbeid sinspectie. Als er een gerechtelijk onderzoek wordt ingesteld komt er een rapport, dat op verzoek alleen aan belanghebbende ter inzage kan worden gegeen. Het is aan de officier van justitie te beoordelen of het verzoek al dan niet wordt ingewilligd. Rapporten van de arbeidsinspectie zijn niet ter inzage te krijgen, aldus dr Vrijland. VOOR ENKELE TONNEN AAN JUWELEN VERDWENEN Plaatselijk een bui Enkele zonnige perioden, maar ook plaatselijk eén regen of onweersbui. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen oost en zuid. Maxima omstreeks 25 graden. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag. opgesteld door het KNMI. Af en toe buien bij belangrijke lagere temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 1 tot 8: min. temp. omstreeks 11 graden; max. t«mp. omstreeks 20 gradenkans op een Getadëï* 'msselvalliger. met vanaf een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 graden en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. STRANDWEERSVERWACHTING Een onweersstoring boven Frankrijk geeft ook vandaag een buienkans. Ook zonnige perioden, matige zuidelijke wind. 22 tot 25 graden, zeewater 19 gra den. Vooruitzichten: droge periode van minstens 12 uur: procent; kans op een geheel droog et- maal: 60 procent Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot8: min. temp. omstreeks 11 graden, max. temp.: omstreeks 18 graden; kans op woensdag lagere temperaturen. ZON EN MAAN 30 augustus Zon op 05.48 onder 19.31 Maan op 12.21 onder 21.10 AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse recherche kent de drie daders van de overval op de juwelenwinkel Van Vet aan het Koningsplein in Amsterdam, waar zaterdagochtend om half elf de etalageruit met een grote hamer werd ingeslagen waarna de daders een buit van enkele tonnen uit de etalage weggris ten. Zij waren zondagavond nog steeds voortvluchtig. Het zijn drie wat de politie noemt bui tenlandse avonturiers, die hun nauw keurig beraamde overval zagen door kruist door een toevallig passerende surveillanceauto van de politie. Deze zette de achtervolging in. toen de twee daders om de hoek van het Konings plein de Reguliersdwarsstraat inren- den, waar een auto met een derde ver dachte klaarstond voor de vlucht. Toen zij echter werden ingehaald door de politieauto en de agenten eruit sprongen, openden zij het vuur en scho ten wachtmeester Plandsoen van de koninklijke marechaussee, die aan de Amsterdamse politie was toegevoegd, in de schouder. Er ontstond een kort maar hevig vuur gevecht. waann de drie daders, hun vluchtplan in paniek negerend, het op een lopen zetten in de richting van de Vijzelstraat. Zij wisten te ontkomen. Toegestroomde surveillancewagens gealarmeerd door het hoofdbureau grendelden de hele omgeving af. Al het verkeer werd bijna twee uur stopgezet en diverse gebouwen in de omgeving van de Munt, de Reguliersdwarsstraat en de Vijzelstraat werden op aanwijzing van ooggetuigen uitgekamd. Vermomming Daarbij ontdekte de politie in een toile truimte in het souterrain van het Carl- tonhotel achtergelaten kleding van een van de daders, die zich daar vermomd hadden, alsmede een vuurwapen. Bo vendien lagen in de vluchtwagen, die leeg in de Reguliersdwarsstraat was achtergebleven, papieren waaruit aan wijzingen konden worden verkregen De recherche verrichtte in de loop van zaterdag op zondag een zevental arres taties. De confrontaties met ooggetui gen onder andere meer bedienden van de juwelierszaak zelf, leverde niets op. Zondagmiddag verklaarde hoofdin specteur Versluis van de recherche dat hij hoogstwaarschijnlijk vijf van de zeven verdachten zou moeten vrijlaten. De twee die hij in arrest wilde houden, waren volgens hem vermoedelijk bij de voorbereiding van de overval betrok ken. Na afloop van de oven-al vonden agen ten en omwonenden in de Reguliersd- warsstraateen deel van de geroofde buit terug Daaronder bevond zich een zeer kostbaar horloge, dat 58.000.- waard zou zijn, alsmede een aantal parels en andere juwelen. Desalniettemin be- AMSTERDAM - In de hoofdstad is het draagt de schade voor de juwelier vol- zaterdagmorgen tot ware wildwest to- gens hem toch nog enkele honderddul- nelen gekomen, nadat drie mannen met zenden guldens. een moker de etalageruit van een juwe lierswinkel aan het Koningsplein in sloegen. Dee mannen werden betrapt door een toevallig passerende poli tieauto. Directie: F. van de Velde, K Scherphuis en W. F. de Pagter Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M P Dieleman en C. van der BUREAUS: Vliaaingen: Walstraat 56-60, tel (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goea: Grote Markt 2, tel. (011001 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22, tel (01150) 4457 Hulst: Steenstraat 6. tel (011401 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vri|dag vanaf 19 00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling (01186)1584 s Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11 30 uur Expeditie: (01183) 63533 Ovarl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur Abonnementsprijzen per kwartaal 37,75; franco per post f 42,-, per maand f 12,75: losse nummers 0.55 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie f 11.55, ingezon den mededelingen 2Vix tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2,50 meer Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3