Duizenden bezoekers op braderie Vlissingen PZC/, Goese commissies gaven geen oordeel over zalenprobleem agenda Vlotte muzikale show op het Stadhuisplein te Vlissingen Duitse matroos vermist bij Kreekkraksluis GOES - Ziekenhuis De Bevelenden N Z, 16-17 uur: Uitzending Nomen Nescio. HULST - Binnenstad: Braderie. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 17.30 uur Miniatuur Walcheren. Gasthuis, 20-21.15 uur: Uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: Uitzending ZAAMSLAG - Feesttent, 19.30 uur: Modeshow. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur André van Duyn's pretmachine, al. Luxor, 20 uur. Wan Pipel, a.l. GOES - Grand, 20 uur. Het verborgen geweer, 14 j. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur. Blonde hartstocht in mysterieus Afrika 18 j; 20 uur: Pas op of we slaan er op los, 14 j; 20.30 uur: Hel voor ver doemde vrouwen, 18 j. MIDDELBURG - City, 20 uur: The way of the dragon, 18 j. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: De sex- sekte der zwarte nonnen. 18 j. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Emma- nuelle 2, de anti-maagd, 18 j. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Wie versiert wie. 18 j TENTOONSTELLINGEN HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. KLOOSTERZANDE - De Krokodil: Schilderijen Gustaaf Vanderbraak. KRUININGEN - De Molen. Slagveld- straat 14-17.30 en 19-21 uur: Penteke ningen Piet Pons MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. Fotografie Ronald Vonk. Kunstzaal Van Benthem Jutting, 9-18 uur Schilderijen W. Oreel. Zeeuws Museum, 10-17 uur: Verdronken Lsnd. Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galene Pictura, 10-18 uur: Schilderijen Comelis Kuypers Galerie 't Kot, 10-18 uur Werken Frits I van TIL MEUWVLEET - Camping Nooitge- dacht; Schilderijen en pastels Ben Bon te NISSE - Galerie De Mooie Staak, 9-20 uur Werken dhr. Messemaker. VLISSINGEN - Hal en binnenplaats stadhuis: Beeldententoonstelling Caro- luskring. Stadhuis. 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kljkmap met grafische werken. Stedelijk Museum, 10-12 en 14-17 uur: Michiel Adnaansz. de Ruyter UZENDIJKE - Galerie M4, 12-18 uur: Werken Laenke Reynhoudt en Hennie Huser. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te- jugbük op beleg. 1575-1576. Maritiem Museum. Vissen voor de we tenschap. hulpcentra noord en midden-zeeland - Goes, teL 01100-14444. zeeuwsch-vlaanderen Temeuzen, tel. 01150-4444. tholen en sint-philipsland - TeL 0011. maandag 30 augustus 1976 WISSEL BEVELANDEN SUCCESVOL EVENEMENT ZA TERDAG AFGESLOTEN TOPDRUKTE OP LAATSTE DAG VLISSINGEN - „Moge het motief van de ruimtevaart en toekomst zich voort zetten ihet Vlissingse winkelgebeuren en moge het de gehele stad ten goede komen". Zo besloot de heer G. F. Kar- stanje, voorzitter van de Vlissingse Ondememerscentrale de vierde bra derie, die drie dagen in en rond de Wal- straatpromenade werd gehouden. „Wel een bijzonder moeilijk onderwerp om er iets van te maken", viel bij veel winkeliers te beluisteren, die vlijtig hun stands hadden aangekleed met alle mo gelijke decoraties, die maar iets te ma ken hadden met de motief van de bra derie. De braderie 1976 kende zaterdag weer een topdrukte. Evenals vrijdag en in iets mindere mate donderdag, waren er weer duizenden bezoekers. Zaterdagochtend trad voor vele belang stellenden de volksdansgroep 'Vranje' op op de Kleine Markt in een 30 minuten durende show. Ook voor he t daama vol gende optreden van de Vlissingse ac cordeonvereniging 'Accordeola' be stond grote belangstelling. Voor de kin deren gaven Ali Ben Lux en Baby den Toonder een twee uur durende show. waarin allerlei vormen van amusement (muziek, humor, goochelen) waren ver werkt. Om circa vijf uur 's middags werden de eerste stands afgebroken en volgde het sluitstuk van de braderie. Op de mu ziektent, waar vorige dagen onder an dere The Hobo String Band en André Moss hadden opgetreden, werd de prij suitreiking gehouden voor de meest ori ginele stand van de braderie Een door de Horeca Walstraat beschikbaar ge stelde wisselbeker werd gewonnen door de firma Boogaard. De prijs werd uitge reikt door wethouder G J A M Adam, die ook de PZC poedelprijs uitreikte aan diegene die het minst aan de braderie had gedaan. Deze poedelprijs, een piep klein bekertje gesierd met een spelgoe- daapje. ging naar de Vey Mestdagh om dat deze firma gezien de beschikbare ruimte en achtergrond er meer gebruik Politie Vlissingen pakt daders van vernielingen VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie geeft in de nacht van zaterdag op zondag F.P.K. uit Vlissingen aange houden. die zich eerder in de nacht had bezig gehouden met enkele vernielin gen. De politie werd gewaarschuwd door ie mand die twee jongens had gezien, die doende waren om een gedeelte van de afzetting van de bouwwerken op de hoek van de Paul Krugerstraat en de Hobeinstraat omver te trekken De poli tie slaagde erin om K. te pakken, die zich in een brandgang vij de Bonelijke- straat aan de aandacht van de politie trachtte te onttrekken. Hij bleek nog meer op zijn geweten te hebben. Op het Stadhuisplein had hij een papierbak omver getrokken, verder had hij een ruit van het stadhuis ingegooid, envenals een ruit van de r.k.-kerk. Hij werd in zijn activiteiten ter zijde gestaan door de Vlissinger G K die zondagavond nog door de politie gehoord moest worden. De politie hield in de nacht van zaterdag op zondag ook C.D uit Temeuzen aan, die in de Aagje Dekenstraat het achter licht van een auto had vernield. De ei genaar van de auto, J.A.S. uit Vlissin gen, greep de dader zelf in de kraag en leverde hem over aan de politie zou hebben kunnen maken van de mo gelijkheden. Activiteit De heer Adan besloot met een dan kwoord namens de Vlissingse gemeen schap: „Vlissingen bruist van energie en activiteit. En we kunnen dan ook weer zeggen, dat het weer beter is ge weest dan vorig jaar". Ook de heer Gillissen, voorzitter van de winkeliersvereniging Walstraat, Sint- Jacobsstraat en Oude Markt toonde zich verheugd over het succes van de braderie. De heer Karstanje, voorzitter van de Vlissig Ondememerscentrale was van mening, dat Vlissingen weer he lemaal meetelt in het winkelgebeuren. Het zou niet sportief zijn andere brader ieën met hun organisaties maar enige afbreuk te doen aan hun opzet en pres taties. Toch kan ik het niet laten om te zeggen, dat het geheel weer echt 'op z'n Vlissings' is gebeurd. Wendy Pieterse van de Stichting Kultu- reel Werk Vlissingen (SKW), die ook een eigen stand bezaten op de braderie, reikte hierna de prijzen uit van de foto- en tekenwedstrijd ie enkele maanden geleden werd georganiseerd. De eerste prijswinnaars kregen een fototoestelset aangeboden. De prijswinnaars waren: fotowedstrijd 9-10 jaar: 1 Robbie Zijl; 2 Aijan Lorier; 3 Cor BOERE; 4 Martin Veen: 5 Peter van der Broek. Fotowed strijd 11-12 jaar: 1 Monique van Iluffe- len: 2 Erik Roets; 3 Iman de Zwarte; 4 Erwin van Haaien; 5 Ko Minderhoud. Tekewedstrijd. 1 Anno Theune. 2 Judith Koole; 3 Mardy Rechards. Na de besluiting van het officiële ge deelte werd gezamelijk een glas cham pagne gedronken en werd een toast uit gebracht op de braderie van volgend jaar. Een uitvaller bij zwemvierdaagse VLISSINGEN-In het Vlissingse Sport- fondsenbad erden vrijdagmiddag de laatste deelnemers aan de landelijke zwemvierdaagse gehuldigd. De mees ten hadden de wedstrijd reeds donder dag al beëindigd, maar vrijdag konden toch nog 183 deelnemers worden voor zien van een medaille en een sticker. De zwemvierdaagse. die werd georgani seerd door de KNZB en Tip Combin. werd deze week voor de tweede maal in Vlissingen georganiseerd. In totaal na men 426 zwemmers deel aan de aktie, die is bedoeld om zoveel mogelijk men sen naar het zwembad te krijgen. Er was slechts één uitvallers. Brandje in garage te Vlissingen: vermoedelijk aangestoken VLISSINGEN - Zondagavond om streeks half acht heeft er een brandje gewoed in een garage aan de Minister Lelystraat te Vlissingen. Het vuur is vermoedelijk aangestoken. De ruiten in de deur van de garage wa ren enige tijd geleden ingegooid en ver volgens met planken dicht gespijkerd. Het heeft er alle schijn van. dat een on bekende door de kieren tussen de plan ken een brandend voorwerp naar bin nen heeft gegooid. Hierdoor raakten en kele oude lappen in brand. De brand weer doofde het vuur De garage is ei gendom van de Vlissinger S., die hem had verhuurd aan G uit Vlissingen. De garage werd aanzienlijk beschadigd. VLISSINGEN - Enkele honderden be langstellenden hebben zaterdagavond een muzikale show bijgewoond op het stadhuisplein te Vlissingen. Het drum-, trompetter- en pijperkorps 'K. en G' (Kunst en Genoegen) uit Leiden trad voor de tweede maal voor het voetlicht en G, dat in 1928 begon als mondhar monicavereniging en in 1950 drumband werd. In totaal heeft 'K en G' 240 leden, van wie er 75 naar Vlissingen waren ge komen om daar in samenwerking met de Deltaband van 'Ons Genoegen' een muzikale show te geven. K en G nam aan bijna alle showconcoursen deel en haalde telkens zeer goede resultaten Afgewisseld met optredens van de Del taband werden zaterdagavond wat Zuidamerikaanse wijsjes gespeeld. In structeurs van Kunst en Genoegen zijn de heren N. de Jeu, M. Peters en M. C Vuyk. Het concert werd georganiseerd door het Vlissings Aktie Fonds. Foto Het optreden van het Leidse 'K en G' zaterdag op het Stadhuisplein in Vlissingen. A. van Dijke won ploegenwedstrijd te Nieuwdorp NIEUWDORP - Zaterdag werd m Nieuwdorp de regionale ploegwed- strijd gehouden. De wedstrijd bleek voor de jury moeilijk de jureren omdat de grond te hard was. dit door de grote droogte de laatste tijd. Alle deelnemers ploegden met trekwen- telploeg, behalve de heer A. van Dijke uit 's Heer Arendskerke die met een rondgaande ploeg deelnam. Deze wed strijd telde mee voor het Zeeuwsploeg- kampioenschap. omdat de twee besta ploegers van het regionaal kampioen schap worden afgevaardigd naar het Zeeuws kampioenschap. De opdracht was dat men in twee uur tijd een veldje van 20 are moest ploegen. De uitslag wasalsvolgt 1J M. de Slager Lewedorp 221 punten. 2 D de Jonge 's Heer Abts- kerke 220 p,3M. C. Steyn Lewedorp 220 p ,4 P de Jonge Wemeldinge207p.,5 A. DRiekdijk Wolphaartsdijk 207 p., 6 J. de Regt Kapelle-Biezehnge 207 p.. 7 A. van Dijke 's Heer Arendskerke 205 p., 8 C. Rijk Ovezande 199 p.. 9 M. Vermue 's Heer Arendskerke 192 p., 10 B. Boon man Ovezande 184 p Deze 'familiaire' huwelijksvoltrekking was mogelijk doordat de gemeenteraad van Middelburg de heer Alme- kinders op diens verzoek voor deze gelegenheid tot amb tenaar van de burgerlijke stand benoemae. WISSEL SCHOUWEN Twee sportduikers in Oosterschelde getroffen door caissonziekte streek ALLLeNG. WELLEMAN VOOR PLAN B. EN W. WEMELDINGE - Twee sportduikers de 25-jarige Luxemburger Italo Garlon en de 33-jarige Belg Michel de Wit. zijn zondagmiddag in de Oosterschelde ge troffen door caissonziekte. Beide slach toffers zijn overgebracht naar een zie kenhuis in Oostende. De Luxemburger trachtte rond kwart overéén in een ruk van eendiepte van 45 meter naar boven te komen, toen hij werd getroffen door de caissonziekte. De Belg werd kort daama getroffen door deze door duikers gevreesde ziekte toen hij van een diepte van dertig meter naar boven wilde komen. Beide slachtoffers werden direct opge nomen in de decompressiekamer van de Walrus, een te hulp geroepen reddings- vaartuie Italo Garlon werd met eigen vervoer overgebracht naar het ziekenhuis in Oostende, terwijl de Belg per ambu lance en politiebegeleiding naar Oos tende werd vervoerd. Radio gestolen in Vlissingen VLISSINGEN - Uit de winkel van J B op de hoek van de Stenenbeer en de Kleine Kerkstraat te Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag een ra diotoestel ontvreemd. Om bij het toe stel te kunnen komen had de dader een ruit van de winkel aan de zijde van de Kleine Kerkstraat ingegooid Vlissingse politie pakt dader diefstal van keukenkastje VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft zondagavond om- streekds zes uur A S. uit Vlissingen aan gehouden, die uit de renovatiewoningen aan de Adriaan Coortelaan een keuken kastje had gestolen. De uitvoerder van de werkzaamheden aan de woningen had de man de diefstal zien plegen en waarschuwde de politie. Deze wist de man snel te achterhalen. S. bekende de diefstal. Gewonde bij opbouwen platvorm HEINKENSZAND - De heer E. uit Heinkenszand is zaterdagmiddag bij hetopbouwen van een platform voorde padvinderij in de Doelstraat in Hein kenszand na een val gewond geraakt. Bakker liep een hersenschudding en enkele kneuzingen op. Eerste hulp werd verleend door dr. H. 'P. van Maanen. Oud-papier-actie HOEDEKENSKERKE - Bij een oud papier-actie voor de kleuterschool te Hoedekenskerke is 2590 kg opgehaald, wat, omgezet in geld. neerkwam op 129.50. Over twee maanden wordt er weer oud papier opgehaald voor de kleuterschool.AXEL - Aan de school met de bijbel 'De Waranda' te Axel is met ingang van 15 september benoemd als onderwijzer de heer F Heytink uit Haarlem. REIMERSWAAL - In de Kreekkraks- luizen wordt sinds zaterdag de 21- jarige matroos Hans J. Fial uit Wese- Iing (Duitsland) vermist. Hij is matroos op de Duitse binnenvaarttanker Union 13 van de Duitse rederij Brown Kóhlen. De heer Fial ging even op de sluis kijken en keerde niet meer naar zijn schip te rug. Gevreesd wordt dat hij verdronken is. Tot zaterdagmiddag vijf uur heeft men tevergeefs gedregd naar de heer Fial. B.EN W.BERADEN ZICH MAANDAG OVER KWESTIE GOES - De leden van de raadscommis sie voor financiën van Goes, hebben - in navolging van de commissies ruimte lijke ontwikkeling en cultuur - geen standpunt ingenomen over de wijze waarop het zalenprobleem in Goes moet worden aangepakt. „Ik zeg geen ja en geen neee" en „ik twijfel aan alle kanten", waren vrijdag de trefwoor den. waarmee hel voorstel van b. en w. benaderd werd: een lening (1.3 miljoen gulden) en een jaarlijkse bijdrage J 125.000) voor het opknappen van de Prins van Oranje en een bijdrage per jaar 125.000) voor een nieuwe even ementenhal bij het station. Alleen het raadslid J. G Welleman ipvda) sprak zich onomwonden uit vóór de plannen van het college. Hij was daarmee de enige van alle raadsleden die deze week over het voorstel praat ten, de anderen hadden grote twijfels en onthielden zich van het geven van een mening. Het college van b. en w zal zich maandag beraden over de hele kwestie. Daarbij wordt overwogen om het voor- Robur opende nieuw clubhuis GOES - Met behulp van ongeveer ne gentig juniorenvoetballers heeft de Goesc veotbalvereniging Robur zater dagmorgen het nieuwe clubhuis op sportpark 'Het Schenge' geopend. De jonge voetballertjes moesten een aan tal voetballen door een papieren gor dijn schoppen waarna de sleutel van het nieuwe gebouw zichtbaar werd. Twee jongens overhandigden vervol gens deze sleutel aan de beheerder van het clubhuis, de heer J. Polfliet, die hierna het gebouw opende. In zijn openingswoord wees vooratter A. J de Kok van de voetbalvereniging op de grote zelfwerkzaamheid van de le den van de club. In vier maanden tijd is het geheel met behulp van veertig vrij- willegers opgebouwd. Hij bedankte de mensen die aan de bouw hadden mee geholpen en ook de dames voor de lange avonden die ze alleen moesten door brengen. omdat hun echtgenoot op het sportveld was. Namens de Goese sportraad en het ge meentebestuur sprak wethouder J. H. Roose het bestuur van de voetbalver eniging toe. „Ik heb waardering voor Robur als een van de bestuurlijk best geleide verenigingen in Goes. Dit blijkt ook maar weer uit het feit dat een groot aantal leden aan de bouw van het ge bouw hebben meegeholpen. In het be gin was ik een beetje bang voor het en thousiasme dat voorzitter De Kok aan de dag legde omtrent de bouw van het nieuwe clubhuis. Maar ditgebouw is het bewijs dat zijn enthousiasme ook is overgeslagen op de andere leden van de vereniging", aldus de heer Roose. Hierna bood hij de vereniging namens het gemeentebestuur een draagbare ra dio aan. De heer Roose besloot met het aankopen van een obligatie. „Ik heb me toen de obligaties te koop werden aan geboden bewust er buiten gehouden, zodat ik bij deze misschien wel de laat ste obligatie koop. Ik hoop dat deze bij drage meehelpt de laatste eindjes aan elkaar te knopen", zo vertelde wethou der Roose Voorzitter A. P Schouwenaar van de KNVB-afdeling Zeeland, feliciteerde het bestuur van Robur met de nieuwe aanwinst Hij vertelde dat de aanwezi gen misschien liever met een regenjas naar het sportveld waren gekomen om dat een bui regen beslist geen kwaad kan voor de velden. Hij wees op de slechte conditie van de velden en de eventuele gevolgen die deze langdurige droogte kan hebben voor het verloop van de competities. Na de opening van het nieuwe clubhuis werd de dag voortgezet met een sport en spelmiddag voor de jeugdleden. Ver der was er s'Middags een voetbalwed strijd tussen de teams van Robur en Hontenisse. De feestelijkheden werden besloten met een instuif 's avonds, waarbij iedereen het nieuwe gebouw kon bezichtigen. stel maar terug te nemen en nieuwe mo gelijkheden te onderzoeken Als de kosten met uit de hand lopen, is het voorstel eigenlijk ideaal", meende de heer Welleman. „De Prins van Oranje wordt verbeterd zonder dat de ge meente tot aankoop over hoeft te gaan <ik ben daar trouwens absoluut tegeni. Bovendien wil een particulier bij het station iets doen waar we blij mee kun nen zijn Het is ook erg belangrijk dat de firma Breen van de Prins akkoord gaat metde voorstellen Het raadslid zei dat de voorstellen precies inhouden wat de raad wil. „Wij mij betreft kunnen we morgen beginnen" De heer D Tanis (Cgg) liet een tegenge steld geluid horen. „De hele zaak dreigt een welles-nietes-spel te worden. Het is mij el onduidelijk. Wat kan er voor 1,28 miljoen in de Prins van Oranje gedaan worden 0 Wat zijn de financiële gevol gen als de gemeente de hele Prins koopt aldus het raadslid, die vraag tekens zette bij een evenementenhal. Hij benadrukte dat de raad zich in het verleden nog nooit voor een dergelijke hal heeft uitgesproken, maar alleen over een 'bijzondere bebouwing' De heer Tanis zag voor een evenementenhal een erg moeilijke exploitatie, temeer omdat grotere evenementen ook al in de vei linggebouwen plaatsvinden. Het raads lid J. M. van der Wouw iwd) was het daarmee eens. Moeite De heer G. J. Eshuis (cgg) had met de plannen voor de Prins van Oranje weinig moeite ('al moeten we het niet aankopen'), maar de evenementenhal noemde hij een groot probleem. Hij wilde de twee zaken loskoppelen gaan kosten, maar ook minder", be toogde de wethouder. Hij toonde zich tegenstander van aankoop van de Prins door de gemeente „Je koopt dan niet alleen de theateraccommodatie, maar alles erop en eraan. Ook heeft dat gevol gen voor de status van het personeel. De vind dat de gemeente geen zaalver huurder moet gaan spelen" Drs.Dijk graaf wees op de mogelijkheid om de exploitatie van de prins en de even ementenhal in één hand (de fa. Breen) te brengen. „Dan is de hal niet concurre rend. maar aanvullend. Het maakt de armslag van de ondernemer breder. Bo vendien leert de praktijk dat als zo'n hal er eenmaal is. de behoefte ook op Je af komt We moeten ook een tikkeltje vooruitkijken in de toekomst; we vin den toch dat we centrumgemeente zijn", meende de heer Dijkgraaf. Zwemvierdaagse in Kruiningen vrijdag afgesloten KRUININGEN - In het Gemeentelijk Zwembad Den Inkel in Krniningen vond vrijdagavond de afsluiting plaats van de tweede zwemvierdaagse, die van maandag tot en met vrijdag in dit bad werd gehouden. Van de 358 deelnemers deden 209 men sen voor de eerste maal mee, zij ontvin gen een bronzen medaille. De deelne mers die ook vorig jaar met de zwem vierdaagse hadden meegedaan ontvin gen een zilveren medaille. De medailles werden uitgereikt door de de" Prins badinstructeurs mevrouw M. Schout en de heer J. C. Greep. Beiden hebben aan ruim 90 procent van de deelnemers zwemles gegeven. Wegens de wat ge ringe deelname moest van de gezins- en dorpswedstrijden worden afgezien. Zwembad Den Inkel boekte 75.000-ste bezoekers van dit seizoen KRUININGEN - Wethouder J. A. Nleo- wenhuijse heeft zaterdagmiddag om streeks drie uur de tienjarige Liane Wethouder Nieuwenhuijse SSSÏSE Opende expositie het semeentelijk zwembad Den Inkel eerst een besluit n en later over een hal. Raadslid A. Mal- jaars (sgp) kantte zich tegen de bouw en ondersteuning van een evenementen hal. „Ik wil me sterk maken voor een maximale benutting van de mogelijk heden in de Prins van Oranje tot 1150 mensen", vertelde hij. Wethouder drs. J. Dijkgraaf (cgg) er kende dat er financieel nog wat ondui delijkheden zijn. Hij benadrukte dat precieze cijfers nog met opgesteld kon den worden, omdat het om een beginsel-uitspraak van de raad gaat. Pas daama kunnen - zo stelde drs. Dijk graaf-de financiële gevolgen nauwkeu rig worden ingevuld „Het kan meer pentekeningen Piet Pons in Kruiningen in Kruiningen. In aanwezigheid van badmeester K. P. H. Wijland, het badpersoneel en b?zoe- kers sprak de wethouder er zijn voldoe- KRUININGEN - Wethouder J. A. Nieu- ning over uit dat het zwembad met dit wenhuijse van Reimerswaal heeft bezoekersaantal een record heeft ge- vrijdagavond in Kruiningen een expo- boekt. Hij wees er ook op dat bfj het sitie van pentekeningen van de kun- publiek een grote belangstelling be- stenaar Piet Pons uit Vlake geopend. De staat voor de zwemsport en vooral in expositie wordt gehouden in de fraaie een dergelijk moderne inrichting, molen aan de Slapeldstraat. De offl. Hlj fellclteerte Umten bood haar een ciele bandelin|. d.e de wethouder ver- abonnement voor hetjaar 1977 aan. dat ™hl'? Ses<0"a v«rJ"«5'*n werd vergezeld van een bloemetle. Van een w.ek van de molen, zodat de mgang het „ad^soneel ontving aj een ca- deaubon. evenals van het winkelpereo- Op deze tweede expositie van Piet Pons neeL in de gemeente Reimerswaal veertigtal pentekeningen te zien. De onderwerpen zijn vooral landschappen en stadsgezichten van onder meer Zee land, Delft en het openluchtmuseum in Arnhem. Wethouder Nieuwenhuijse noemde het werk van ons 'eerlijke, rea listische kunst' Hij had het niet zo op kunst, die niet te begnjpen is of die een schokeffect te weeg brengt „Watwe hiei zien is kunst waar je gewoon ja of nee tegen kunt zeggen. Iedereen zal onget- OPEN DAG VOOR WERKLOZEN PROJECT fROK REDELIJKE BELANGSTELLING GOES - Als inleiding voor het opzetten van een werklozenproject, is zaterdag in de Veste te Goes een zogenaamde wijfeld bewondering hebben voor het 'open dag* gehouden. Volgens de orga- vakmanschap van de kunstenaar". Piet Pons heeft op zijn expositie ook een plaatsje ingeruimd voor een viertal pen tekeningen van een molen van leerlin gen van de rk lagere school in Hans- weert. Pons heeft op deze school de kin deren de techniek van het maken van pentekeningen laten zien en ze ook zelf iets laten maken. De vier mooiste zijn nisatoren bestond er voor de informa tie die werd verstrekt een redelijke be langstelling. Ongeveer 25 werklozen vulden een vragenformulier in, aan de hand waarvan de werkgroep een nader programma voor een ontmoetingscen trum gaat uitwerken. Volgens werkgroeplid Kees Schipper door de ouders van de leerlingen uitge- 231 men zo zoel mogelijk met het een- kozen en hangen nu op de expositie. 1 De expositie is tot en met zaterdag 11 september geopend. Men kan er terecht van 14.00 tot 17.30 uur en van 19 00 tot 21 00 uur. 's-Zondags is de expositie ge sloten. tram gaan beginnen. Momenteel Is al leen het inrichten van een geschikte ruimte nog een probleem, maar men hoopt dit komende week op te lossen. „Dan gaan we gauw starten. We hebben van de meeste mensen wel gehoord dat ze een stukje ongenoegen voelen over het gebrek aan activiteiten voor werklo- Tijdens de open dag werden in de Veste een diaserie en een film over werklozen vertoond. Op de Grote Markt was bo vendien een kraam ingericht, waarin de aandacht op het project gevestigd werd. Er was zaterdag niet alleen belangstel ling van de zijde van werklozen. Ook vertegenwoordigers van de gemeente en andere instellingen kwamen een kijkje nemen. MIDDELBURG - Het Middelburgse raadslid M L Alme- kmders heefl vrijdagmiddag m het stadhuis het huwelijk voltrokken van zijn dochter Annette met haar man Hans Constandse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15