Rallycross Axel: demonstratie van de leiders, die weinig twijfel overliet Oud-Vossemeer huldigde Lia Duine zeer uitbundig SIC PUGNO WINNAAR VAN TOERNOOIROELOFS Slechts drie uitvallers in 3e drie-eilandentocht Roxy Dual heeft eenuiterst laag'teer! en nicotinegehalte. Bovendien is het een uitstekende filtersigaret. Probeer dan maar eens een zinnig aigumentte bedenken om niet over te stappen op RoxyDual. DANKZIJ GOED MATERIAAL BLEVEN VERRASSINGEN UIT ÏPZC/^sport 12 Nederland niet in finale van Federationcup ZEVAC LAAT SPORTIEF ELEMENT PREVALEREN BOVEN DE SENSATIE RAMIREZ VERSLOEG CONNORS MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 TERNEUZEN - De teams van Sic Pugno uit Bergen op Zoom, de Sterre uit Zuiddorpe en Roelofs/Scheldesport zijn zaterdag in de Temeuzense spor thal het Zwaantje winnaar geworden van het volleybaltoernooi dat georga- niseerd werd door Roelofs/Scheldes port Het herentam van Sic Pugno. naast de organiserende vereniging de enige ploeg dip 3e divisie speelt, had eigenlijk alleen noemenswaardige tegenstand van het Belgische Assenede. Beide teams wer den overtuigend poule-wmnaaar Asse nede via betere setcijfers voor Ovisa en Roelofs/Scheldesport en Sic Pugno in de B-poule voor Ardito uit Souburg, Kikkers uit Aardenburg en Verdegem, Oostburg. Kloosterzande: 3 Roelofs/Scheldesport 2. Temeuzwn; 4 Dourleyn. Sluiskil. 5 Wiska. Wissenkerke: 6 Voorwaarts. Axel: 7 Savok, Sas van Gent PHILADELPHIA - De Nederlandse da- mestennisploeg is er zaterdag niet in geslaagd zich yte plaatsen voor de fi nale van het met 130.000 dollar (350.000 gulden) gedoteerde toernooi om de fe- Assenede won de kruisfinale van Ardito deratiecup. In de halve finales verloor en SicPugno had weinig problemen met Nederland van het team uit de Ver- Ovisa. De leiders van de winnende eni&de Staten met 0-3. teams vroegen aan de organisatie om Voor ruim 6.000 toeschouwers won Billy een volledig duel voor de finale en hier aan werd gehoor gegeven. Een schitte rende wedstrijd met fraaie staaltjes vol- Jean King de openingspartij van Betty Stoeve met 6-2, 6-3. De beslissing was toen in feite al gevallen. Elly Vessies leybal bracht de overwinning tenslotte kreeg geen kans tegen Rosie Casals: 1-6, Ij Sic Pugno (3-1). De uitslag bij de heren A: 2-6. Casals en King maakten de triomf compleet door een overwinning in het 1 Sic Pugno, Bergen op Zoom; 2 Assene- dubbelspel tegen Betty Stoeve en Tine de, België; 3 Ovisa. Goes; 4 Ardito, Sou- Zwaan: 6-1, 6-4. Het was voor de speel- burg; 5 Roelofs/Scheldesport, Ter- sters uit de Verenigde Staten de tweede neuzwn; 6 Kikkers Aardenburg; 7 Ver degem, Oostburg. Het team van De Lange/Dynamo was 3-0 verslagen. zege op één dag. Enkele uren eerder hadden zij Zwitserland eveneens met verhinderd en daardoor speelde n de A-poule met 3 teams. De tegenstander van de Amerikaanse dames in de finale is Australië, dat met Bij de heren B won De Sterre uit Zuid- 3- 0 won van Groot-Britannië. Evonne dorpe de B-poule voor Dourleyn Sluiskil en Savok Sas van Gent Cawley, erg goed in vorm, versloeg Vir ginia Wade. Na een partij met vele lange Athanatos haalde het in de A-poule voor rally's werd het 6-1, 6-2. De 19-jarige Roelofs/Scheldesport 2. De Sterre won de finale en Roelofs/Scheldesport 2 be haalde een fraaie 3e plaats. Eindstand heren-B: 1 De Sterre, Zuiddorpe: 2 Athanatos, Diane Fromholtz bleek in de spannend' ste partij van de dag sterker en Sue Bar ker: 6-2,7-6. In het dubbelspel werd het 6-1, 6-3 voor Evonne Cawley en Kerry Reid tegen Wade/Barker. Bij de dames ging de overwinning naar de organiserende vereniging. Het Ter- neuzense team won de finale van Voor waarts. Axel. Wiksa werd 3e na een spannend duel met Savok. Eindstand dames: 1 Roelofs/Scheldesport. Temeuzen: 2 Voorwaarts. Axel; 3 Wiska. Wissenker ke; 4 Savok, Sas van Gent: 5 Ovisa, Goes; 6 Kikkers, Aardenburg: 7 Verde gem, Oostburg; 8 Roelofs/Scheldesport 2, Temeuzen. de kwartfinales van het tennistoernooi in Brookline verrassend gewonnen van de Amerikaan Jimmy Connors, die drie toernooien achter elkaar op zijn naam had geschreven. De Mexicaan kwam vooral in de derde set tot uitstekend spel: 6-3, 3-6. 6-3. Ook titelverdediger Bjóm Borg bereikte de halve finales door een overwinning op de Italiaan Ad- nano Panatta. De jonge Zweed over klaste zijn tegenstander, die geen ant woord had op de vele zeer goed geplaat ste passeerballen. De andere twee halve finalisten zijn Eddy Dibbs en Harold Solomon, beiden uit de Verenigde Staten. Dibbs won na een spannende partij van de Argentijn Guillermo Vilas met 2-6. 6-2. 7-5. Solo mon had minder moeite met Bertolucci (Ita) 7-6, 6-2. Nog opgewekt en superfit gaan de wandelaars en wandelaarsters op weg voor een tocht over 120 kilometer. (Foto PZC). tADVERTENTIE Uitslagen "Uitslagen tot 1000 cc: le manche: 1 Siem van Hoeve, Axel; 2 Ko GuiUam, Philippine; 3 Rob Seitsinger, Ossendrecht; 4 Gilly Rouw, Ter- neuzen: 5 Jaap de Jonge, Breskens. 2e man che: 1 Siem van Hoeve; 2 Rob Seitsinger; 3 Jaapde Jonge; 4 Gilly Rouw; 5 Ko Guiljam. 3e manche: 1 Slem van Hoeve; 2 Rob Seitsinger; 3 Ko Guiljam, 4 Jaap de Jonge; 5 Gilly Rouw. Eindstand: 1 Siem van Hoeve, - NSü; 2 Rob Seitsinger - Simca; 3 Ko Guilmam - NSU; 4 Jaapde Jonge NSU. 5 Gilly Rouw - Simca; 6 Frans Nuyten - NSU; 7 Emiel van der Linden, Axel - Toy ta; 8 Henk Stirien. Breda - Simca; 9 Jan de Vos, Zaamslag - Simca. 10 Adrie Adriaansen. Vlis- singen - Simca. 1001-1300 cc: le manche: 1 EtienneTieleman. Axel; 2 Ko van de Bossche, Hoek: 3 Martin Verbrugge, Temeuzen; 4 Rudy van der Lin den, Axel; 5 Wies de Keizer, Axel. 2e manche 1 Etienne Tleleman; 2 Ko van de Bossche. 3 Martin Verbrugge; 4 Appie den Doelder. Axel 5 Wies de Keizer 3e manche: 11 Etienne Tie- leman; 2 Martin Verbrugge; 3 Ko van de Bos sche, 4 Apple den Doelder. 5 Rudy van der Linden. Eindstand: 1 Etienne Tieleman, Alpha Romeo: 2 Ko van de Bossche - NSU; 3 Martin Verbrugge - Daf; 4 AXEL - In de laatste Axelse rallycross, tellende voor het club- kampioenschap van de ZEVAC 1976, hebben de leiders in de klas sementen een demonstratie weggegeven die weinig twijfel over liet. De verrassingen zijn daarom uitgebleven en dat mag mis schien voornamelijk wordne toegeschreven aan het uitstekende materiaal van de crossers en de optimale conditie waarin het circuit bij de watertoren verkeert. „Door een goed circuit breng je de factor geluk terug tot een minimum en krijg je alleen wat uitvallers door motorpech", vertelde voorzitter Willem de Bruyn over deze cross. Om niets aan het toeval over te laten werd de baan zaterdagmiddag bovendien na iedere manche in de juiste conditie gebracht. Het is duidelijk dat de ZEVAC het sportieve element van de rallycross laat prevaleren boven de sensatie. Die sensatie werd daardoor beperkt tot een incidentele slippartij die dan meestal nog op naam kwam van een al te nerveuze rijder. Voor de start van deze finale was alleen Ko van de Bossche zeker van het club kampioenschap. Hij was door twee overwinningen en een tweede plaats in de voorgaande crossen niet meer in te halen omdat van de vier wedstrijden al leen de beste drie tellen. Etienne Tiele man uit Axel kon Van de Bossche nog het dichtst benaderen. Een overwinning zou hem ongetwijfeld een tweede plaats in de eindklassering opleveren. Tiele man heeft zijn huidige vorm zaterdag, vooral in de directe confrontaties met Ko van de Bossche, nog eens nadrukke lijk onderstreept Hij realiseerde al in de eerste manche de snelste to taal tijd en kwam daardoor in de tweede manche uit tegen Ko van de Bossche en Martin Verbrugge. De drie toppers leverden een spectacu laire strijd. maar aan het meesterschap van Etienne Tieleman viel niet te tor nen. Van de Bossche en Verbrugge le verden strijd om de tweede plaats en ook hiermee had Van de Bossche het nog knap lastig. Hij had eén excuus: „Er haperde iets aan mijn motor en daardoor kon ik mijn kansen niet ver dedigen, maar ik wil zeker niet stellen dal Etienne Tieleman anders niet had gewonnen. Hij reed verschrikkelijk hard vandaag en ik gun hem dat wel. Die jongen heeft dit jaar al zo veel pech gehad". Tegendeel Voor Etienne Tieleman was de overwin ning een bewijs van zyn niet geringe mogelijkheden. Tieleman: „Ik ben dit jaar gestart met een Alpha Romeo, waarv an men mij had voorspeld, dat hij het geen kilometer zou iuthouden. Met de twee overwinningen in de laatste ral lycrossen heb ik het tegendeel bewezen. Jammer, dat ik in de eerste cross pech heb gehad, anders had ik misschien een goede kans op het clubkampioenschap gemaakt". In de klasse tot 1000 cc liet Siem van Hoeve niets aan het toeval over. Hij won de le manche voor clubgenoot Ko Guil jam en Rob Seitsinger en liet Gilly Rouw. zijn voornaamste concurrent in het eindklassement ver achter zich. Met twee overtuigende overwinningen in de twee volgende manches, beide keren vóór Rob Seitsinger, bleef Van Hoeve onbereikbaar voor de rest. Gilly Rouw kwam niet verder dan twee 4e en een 5e plaats. Noud van der Laak uit Goes maakte een bijzonder sterke indruk in de klasse 1301-1500 cc. Hij kon in het eindklasse ment nog geklopt worden door Cor van Ham, maar die tweedstrijd bracht be slist met wat men er van had verwacht. Van Ham finishte al in de le manche als 3e na Van der Laak en Adrie van Brug gen. Van der Laak werd m de tweede manche 2e achter Henk Hirdes en nu bracht Van Ham het tot een 8e plaats. Het clubkampioenschap van Van dei- Laak was toen al veilig en hij onder streepte dit nog eens met een overwin ning in de laatste reeks. In de categorie zware motoren (boven de 1500 cc) moest Eric de Vlieghere, die een cross had gemist, persé winnen om clubkampioen te worden. Hij zette z'n reeks overwinningen die nu al ruim drie jaar duurt, voort en declasseerde zijn tegenstanders. De drie reeksover winningen kwamen nooit in gevaar en de concurrentie mocht rijden voor de tweede plaats. Door twee tweede plaatsen ging die tweede plaats naar Peter Snoodijk. Hij moest alleen Jack Quaak in de laatste manche voor laten gaan. De prijsuitreiking van deze laat ste cross en van het eindklassement erd verzorgd door Zevac-voorzitter Willen de Bruyn in samenwerking met we thouder P. Apers van Axel. In de superfinale, waarin de winnaars in hun klasse tegen elkaar uitkwamen, was de startvolgorde: 1 Wiem van Hoe ve; 2 Noud van der Laak; 3 Eric de Vlieg here en 4 Etienne Tieleman. Siem van Hoeve, die bij de start een vrij grote voorsprong had gekregen (vertrek wordt gegeven naar de snelst gereali seerde tijd van de betrokken rijder, Eitnne Tieleman die de snelste dagtijd achter z'n naam had vertrok dus als laatste) handhaafde zich op kop tot de derde ronde. Toen kwam Noud van der Laak aan de leiding Nadat Etienne Tie leman door pech was uitgevallen kwam Eric de Vlieghere nog wel opzetten, maar hij reikte toch niet verder dan een tweede plaats achter Van der Laak. De uitleg van de Vlieghere: „Zo'n su perfinale is wel leuk, maar de achter stand bij de start is te groot. Ik wil wel strijd leveren voor het publiek, maar het is niet altijd haalbaar. Het is echter een eerste vereiste om in zo'n race je materiaal heel te houden, want ik moet morgen in Ossendrecht ook weer star ten". Appie den Doelder - Simca; 5 Wies de Keizer - Mini; 6 Rudy van der Linden - Renault. 7 Ad Remijnse. Goes - NSU. 8 Digny Smke. Kloe- tinge - Ford Escort: 9 Fons Picavel, Hoek - VW, 10 Annet van de wege (uitslag dames). 1301-1500 cc' lemanche: 1 Noud van der Laak, Goes; 2 Adrie van Bruggen. Klaaswaal: 3 Cor van Ham, Kemzeke; 4 Cesar van de Vijver, Temeuzen, 5 Tonny Picavet. Sluiskil 2e manche 1 Henk Hirdes, Rilland Bath. 2 Noud van der Laak: 3 Leen Guilmam. Zaamslag: 4 Tonny Picabet; 5 Ben van de Ree. Terneuzen 3e manche: 1 Adrie van Bruggen. 2 Tonny Picavet, 3 Leen Guilmam. 4 Noud van der Laak; 5 Frits Brustle. Hulst Eindstand. lNoud van der Laak - Ford Escort; 2 Adrie van Bruggen - VW, 3 Tonny Picavet - VW, 4 Leen Guiljain - Renault, 5 Cor van Ham, Kemzeke VW' 6 Benk van de Ree, Terneuzen - VW, 7 Frits Brustle, Hulst - VW. 8 Cesar van de Vij ver, Terneuzen - VW: 9 Willy FeenstraTholen VW. OUD-VOSSEMEER - Ontroerd pinkte Lia Duine een traantje weg. Na een geweldige triomf tocht door haar vroegere woon plaats Oud-Vossemeer was de olympische zwemkampioene het middelpunt tijdens een fees telijke bijeenkomst in het •Dorpshuis. De woorden van hulde en de schitterende ge schenken werden haar even iets 'te veel. „Voor ik wegging wist ik niet dat er zo met mij werd mee geleefd", vertelde ze. „Maar toen thuis kwam merkte ik het pas. Mijn hart gaat open. Ik ben echt onder de indruk van dit ge beuren, dat merkt u wel. Ik kan alleen maar zeggen: hartelijk dank". De huldiging van Lia Duine, die vijf maal goud en twee maal zilver ver overde op de Paralympics in Toronto, begon zaterdagmiddag mei een rondrit door Oud-Vossemeer. De nationale driekleur was bijna overal uitgestoken en de plaatselijke muziekvereniging zorgde voor vrolijke klanken. Uit bundig toegejuicht door haar vroegere dorpsgenoten reed Lia Duine naar het Dorpshuis, waar het officiële gedeelte van het programma werd afgewerkt. Pastoor A. Vermeulen, voorzitter van 't comité dat de huldiging had georgani- seerd, vertelde: „Toen je geselecteerd was kwamen er een paar mensen naar me toe die zeiden: „het zal wel nooit meer voorkomen dat er iemand uit Oud-Vossemeer afgevaardigd wordt naar de Olympische Spelen, nog afge zien van de eventuele resultaten. Als alle mensen het karakter van jou had den. zou er heel wat meer tot stand kun nen komen", merkte de pastoor op. „Ik bewonder u om uw moed, uw durf. uw wilskracht en uw geestesinstelling. Daarmee wil ik u feliciteren". Burgemeester J. E. van Boeijen van Tholen vroeg zich af hoe het komt dat een dorp iemand die al drie jaar weg is. toch huldigt. „Zit Vosmeer om een feestje verlegen? Nee dat kan het niet zijn, want als er iets te vieren is zijn er als de kippen bij" (uitbundig en langdurig applaus). „Zit Vosmeer te wachten op VLISSINGEN - Slechts drie wande laars hebben de drie-eilandcntocht van de vereniging Marathon niet vol bracht. Een opvallend goede score, want er gingen zaterdagmiddag bij de Bouwen Ewoutschool maar liefst ee nenzestig wandelaars en wandelaar siers van start voor de tovht over 120 kilometer. Een hoogtepunt in het drie jarig bestaan van de tocht, want vorig jaar bedroeg het aantal deelnemers nog maar tweeënvijftig. Toen waren er bo vendien vier uitvallers. De monstertocht over Walcheren, iemand die beroemd is? Dat kan het ook niet zijn, want de grote Roosevelts ko men hier vandaan", stelde de burge meester. Van ons „Misschien heeft het te maken met de stelling: eens een Zeeuw, altijd een Zeeuw. Dat gevoel van: je blijft van ons. Ik denk dat dat het is. Oud- Vosmeer is een hechte gemeenschap. We staan allemaal op ons kop als er een oud inwoonster van Vosmeer uitgeko zen wordt voor de Olympische Spelen", zei de heer Van Boeijen. „Wij vinden gewoon dat wij nog de meeste rechten hebben om van 'onze' Lia Duine te spreken". De eerste burger van de gemeente Tho- Noord- Beveland was overigens de zwaarste uit het nog pnlle bestaan. Van de Piet tot Wolphaartsdijk wandelden de deelnemers in de neergutsende re gen. En om het nog moeilijker maken werd het na Colijnsplaat ijzig koud door de mist. Op dat traject vielen er dan ook drie lopers uit, waaronder één onge trainde wandelaar. De tocht verliep perfect. Vooral de me dewerking van het motorteam Electron, die de kruispunten afzette, is erg goed bevallen, omdat het parkoers steeds tij- len noemde de deelname van Lia Duine aan de Paralympics vooral van grote waarde voor de grote groep gehandicap ten, die nog in een isolement verkeren. „Je geeft het voorbeeld aan zovele an deren, die dat voor zichzelf in hun situa tie niet voor mogelijk houden". Namens de gemeente Tholen bood de heer Van Boeijen een prentenboek van Tholen aan. Van haar vroegere dorps bewoners, kreeg de momenteel in Be rgen op Zoom woonachtige Lia Duine een filmprojector- Na het officiële gedeelte mochten alle aanwezigen de kampioene persoonlijk gelukwensen met dc behaalde succes sen. De zeven medailles, die Lia Duine omhad werden vaak beduimeld en aan dacht bestudeerd, terwijl Lia bijna be dolven onder de bloemen gelukkig glim lachende de felicitaties in ontvangst nam dig was afgezet konden de wandelaars hetzelfde tempo aanhouden en dat droeg bij tot het grandioze succes. Zondagmiddag omstreekt één uur arri veerden de lopers in het clubhuis van de vsv Marathon, waar burgemeester drs. Th J. Westerhout de prijzen uitreikte. Hij huldigde de oudste deelnemer, de 64-jarige heer J. Leclerq, en de oudste deelnemende dame, mevrouw Jemnis- sen, beiden van de Limburgse club NOAD. die met tien lopers naar Vlissin- gen was gekomen. 1 Eric de Vlieghere - VW. 2 Peter Snoodijk VW. 3 Jack Quaak - VW: 4 Arjaan de Pooter Saab: 5 Jaap Mans, VW; 6 Ko Koster. Hoek - BMW; 7 Gert Dekker. Zaamslag - BMW, 8 Jan van Iwaarden, Goes - Ford Escort, 9 Gerard de Kok, Groede - Ford; 10 Jort Michael, Ter neuzen VW Dames, eindstand' 1 Annet van de ^e^xel^-VW; ^Gerds 0t/D- VOSSEMEER - De inwoners van Oud- Vossemeer bekeken en beduimelden de m™"zeven olympische medailles van Lia Duine. Zij Loonde echter veelinter esse vooreen andere plak. de ambtsketen van burgemeester J. E. VAN Boeijen, die haar namens het gemeentebestuur kwam feliciteren. Boven 1500 cc lemanche" 1 Eric de Vlieghere, Koewacht. 2 Jack Quaak. Kloosterzande, 3 Peter Snoodijk, Axel, 4 Arjaan de Pooter, Axel. 5 Jan van Iwaarden, Goes. 2e manche-1 Ene de Vlieghere: 2 Peter Snoodijk: 3 Jacq Quaak. 4 Arjaan de Pooter; 5 Jaap Mans. 3e manche- 1 Eric de Vlieghere: 2 Peter Snood ijk. 3 Jack Quaak. 4 Arjaan de Pooter. 5 Ge rard de Kok, Groede .1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12