Gehandicapt Zeeuws team wint atletiekontmoeting De Boeie wint met gering verschil Nacht van Sluis Warande winnaar van waterpolotoernooi Axel VIJF UUR HULST WORDT ZEKER HERHAALD ■IPZCZ Ko Tolhoek maakte het dozijn vol De Feber snelste bij liefhebbers in sluis 11 FLIPSE WINT BINNEN TIEN MINUTEN 800 EN 3000 M. De Korte zevende -iméisiB- J» NASTASE EN TANNER IN ÜE FINALE Schaaktiental Goes maakt verre reizen Verbeke 4e in ronde Vier- stromenland MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 sport DORDRECHT - Een gehandicapte Zeeuwse ploeg heeft toch nog de trailmeet tegen de afdelingen Gouda en Dordrecht gewonnen. De Goudse ploeg bleef, nadat het laatste estafettenummer de 4 x 400 meter was gelopen, op drie punten achterstand steken. De Zeeuwse atletiekafvaardiging behaalde 364 punten, in de wed strijd waar de Dordse gastatleten ver achter bleven; zij behaal den slechts 239 punten. De winst van de Zeeuwse atletiekploeg had veel sprekeiider kun nen zijn als een aantal vooraanstaande Zeeuwse atleten de nu enigszins verzwakte afvaardiging hadden versterkt. Zo waren de Zeeuwse jeugdtoppers Els Vader van Zeelans D Sport. Lilian Gil lissen van Dynamo, Jan de Bart van AV'56 en Karin de Nijs van RKHAV uitgenodigd voor de jeugdinterland in Aurau tegen Zwit serland. Ook bleven de Hulsterse lange afstandlopers weg en wa ren er nog een aantal andere atleten geblesseerd. Dat de trialmeet. ondanks deze handi cap. geen fiasco geworden is. lag hoofd zakelijk aan de inzet van de uitkomende atleten. Enkele van hen vonden het geen probleem om meerdere nummers achter elkaar af te werken. Niek Flipse van AV'56 presteerde het om binnen tien minuten zowel aan de 800 meter als de 3.000 meter deel te ne- NieK tupse won de 800 meter in Dord recht en startte tien minuten later op de 3000 meter Ook op die afstand was hij de snelste. men Op de 800 meter waar behalve Flipse zijn clubgenoot Eddie de Kort voor de Zeeuwse ploeg liep. werd de eer ste ronde bijzonder langzaam gelopen. Na deze eerste 1.400 meter met een tus sentijd van 66 seconden, trok Eddie de Kort het lopersveld uit elkaar Alleen Niek Flipse kon volgen. Op de laatste 100 meter liep Flipse nog makkelijk weg van De Kort om te eindigen 2.01.9 Tien minuten later stond Niek Flipse weer al aan de start, nu voor de 3.000 meter. Het tempo lag gedurende de ge hele race niet bijzonder hoog. zodat vier lopers gezamenlijk de laatste ronde in gingen Toen was voor Niek Flipse het moment gekomen om met een tempo- verhogmg opnieuw onbedreigd te win nen in 9 19.4 De tweede Zeeuwse loper was de TC secretaris van de afdeling Zeeland Koos Oggel. die de open geval len plaats alsnog bezette om de punten voor de afdeling binnen te halen. Oggel eindigde op de 3.000 meter als vijfde in 9.44,2. Voor Peter Molenaar van AV'56 leek deze trialmeet op een training voor de teinkamp Met een brielje in de hand. waarop het nummer en het aanvan gstijd stond van het onderdeel, waaraan Molenaar moest deelnemen werkte de Goese sportleraar, bepaald met onver dienstelijk vijf nummers af. Het ver springen leverde Molenaar met 6,29 me terteen eerste plaats op, een discus worp van 36.48 meter was goed voor een tweede plaats, het speerwerpen met 44,80 meter een derde en de 100 meter een vierde plaats met 12.4 seconde Op de 4 x 100 meter, waaraan Molenaar ook mee deed. werd de Zeeuwse ploeg door een foutieve eerste wissel helaas gedis kwalificeerd. Spannende 800 m. Een spannende strijd gaf de 800 meter jongens B te zien. De twee Zeeuwse ver- tegenwoorigers, Henk Lindner van Ma rathon en Joris Ivens van RKHAV ga ven elkaar praktisch niets toe. Na een rustige eerste ronde duelleerden Lind ner en Ivens voluit voor de eerste plaats. Met miniem verschil en met een zelfde tijd van 2.05,4 werd de eerste plaats aan Henk Lindner gegeven. Paul Sturm zorgde in dezelfde catego rie voor winst op de 100 meter (12,0 sec.) en het verspringen (6,25 m). Ad Slabbekoom van AV'56 is op weg om een goede Zeeuwse sprinter te worden. De 100 meter won Slabbekoom met tegenwind overtuigend m 11.7 secon den. Op de 200 meter behaalde Slabbe koom 'n goede tweede plaats, achter Gerard Verhulst van Zeeland Sport, die haast vanzelfsprekend ook nog de 400 meter won in 51 seconden rond. Kees Goosssen, het jeugdig jumorenta- lent van AV'56, bleek op de twee loop nummers in zijn D junioren categorie de snelste. Eerst won Kees Goossen de 80 meter in 10,9 seconden, waarna hij een uurtje later op de 1.000 meter Rik Ar nold uit Gouda met gering verschil ver sloeg: 3.01,7. Celien van de Berg van Zeeland Sport kreeg van de organisatie de prestatie- prijs voor de beste prestatie bij de meis jes. Celien van de Berg liep de 600 meter SLUIS - Met miniem verschil heeft de ploeg van bistro 'De Boeie zaterdag morgen om negen uur de tweede uit gave gewonnen van de tweede Nacht van Sluis voor trimmers. Het verschil met de nummer twee van het eindklas sement, café In de Buitenlust uit Cad- zand, de winnaar van vorig jaar, be droeg slechts twee punten. De finale van dé laatste trimronde heeft uitein delijk te beslissing moeten brengen tussen déze twee ploegen die duidelijk de sterksten van het deelnemersveld waren. Deze twee ploegen hebben elkaar tij dens de nacht van Sluis geen duimbreed toegegeven. De kracht van de ploeg uit Sluis kwam vooral naar voren in de trunronden. Van de drie trimrondes eindigden er twee in overwinningen voor de mannen van de bistro uit Sluis. De tweede Nacht van Sluis had heel wat minder deelnemers dan vongjaar. Toen gingen er 44 ploegen van start terwijl er dit jaar slechts 31 ploegen van start gin gen. Als voornaamste oorzaak van de verminderde belangstelling kan worden aangevoerd dat er zaterdags ook nog de "Vijf uur van Hulst' voor trimmers werd gehouden, waardoor een aantal trim- ploegen uit het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen toch de voorkeur aan hadden gegeven. Opvallend was wel dat het krachtsverschil tussen de ploe gen niet zo erg groot was. De eerste twee in de eindrangschikking waren duide lijk te sterk maar daarna was het krachtsverschil erg gering. Opvallend was wel dat de belangstelling van het publiek voor de 'Nacht van Sluis' op nieuw beneden de maatbleef. Uitslagen Nacht van Sluis: le trimronde 1 Bistro 'De Boeie' Sluis; 2 In den Buitenlust, Cadzand: 3 Shopping Plaza Sluis 2e trimronde: 1 Bistro 'De Boeie' Sluis; 2 VENRay - Adri de Korte uit MeUskerke is zondag tijdens motorraces in Venray als ze vende geëindigd in de klasse 50cc intemaUo- naal Bij de nationale eindigde Plet den Hol lander uit Oostkapelle in de A-klasse 350cc als twaalfde In den Buitenlust Cadzand; 3 Philips/Prome nade Temeuzen. le tijdrit 1 In den Buiten lust, 2 Bistro 'De Boeie' Sluis, 3 Shopping Plaza Sluis. Afvalrit: 1 Bistro de Boeie. Sluis. 2 Adrie Jan- sen. Oostburg; 3 In den Buitenlust. 2e tijdrit: 1 In den Buitenlust. 2L.A B Sluis en Fnetstal Sluis. 3e tnmronde 1 BMW Heijboer Bres- kens; 2 Shopping Plaza Sluis. 3 Bistro de Boeie. Sluis Eindstand; 1 Bistro de Boeie Sluis 482. 2 In den Buitenlust. Cadzand 480. 3 De Frieststal, Sluis 414. 4 Adrie Jansen. Oostburg 408. 5 BMW Heijboer, Breskens 400; 6 Philips,'Pro menade Temeuzen 390. 7 Lab Sluis 386; 8 Kroon IJzendijke 354,9 Shopping Plaza. Sluis 344; 10 Neutraal Temeuzen 344; 11 Cornells Cycles Schoondijke; 12 Cafe Rest. Eikenloo. Sluis; café 't Hoekje Sluis en Dallinga Sluiskil, allen 284; 15 De Trapers Krabbendijke 282. liloiRl ,«ri f"" -jlilfï'. I»'IJ S it fat bij de meisjes D op een manier, waarop verschillende atleetjes jaloers op kun nen zijn Van start afliep Celien de 600 meter op kop om in een tijd van 1.48.7 te eindigen als eerste Isalme Hage van Delta Sport zat met 11.59 meter op het nummer kogelstoten dicht tegen haar persoonlijk record aan Isalme Hage moest wel Tina Schenkels met 12 03 m voor laten gaan Bil het .discuswerpen greep de Schouwse at lete wel de winst met een worp van 40,02 meter. Verdere Zeeuwse overwinningen kwa men op naam vasn: MarjaOlyslager van Scheldesport op de 80 meter meisjes C in 10.9 seconden. Marjan Nolrt van Delta Sport op de 100 meter dames in 13,5 secinden. Ingrid de Nijs op de 800 meter meisjes B in 2 25,6 Gre Hendriks op de zelfde afstand bij de dames in 2 215Brigi t de Nijs op het nummer ver springen dames met 5 04 meteren Gon- nie Streng op de 200 meter voor dames met 27.3 seconden. SOUTH ORANGE - Ilie Nastase (Roe) en Roscoe Tanner (VS) hebben zich ge plaatstvoorde finale van het toernooi in South Orange. Nastase versloeg de winnaar van het Melkhuisje. de Hongaar Balasz Taroczy met 2-6,6-16-2 in 98 minuten. DeNieuw- zeelander Onny Parun had geen ant woord op het krachttennis van Tanner 7-6, 6-3. Bij de dames kwam het einde voor de 42-jarige Renee Richards, onlangs van geslacht veranderd, tegen de 25 jaar jongere Lea Antonopolis uit de Ver enigde Staten met 7-6. 3-6. 0-6 Antonoplis komt in de finale uit tegen de Zuidafrikaanse Marise Kruger. die met, 6-2.6-2 won van Florence Guedy uit Frankrijk. VLISSINGEN - Het eerste tiental van de Goese schaakvereniging heeft het in de nieuwe KNSB-competitie niet ge troffen wat de afstanden naar de tegen standers betreft. De enige Zeeuwse club op landelijk ni veau Is in de tweede klas D ingedeeld samen met Lichttoren uit Eindhoven, DAF. eveneens uit de lichtstad, Wol- stazd uit, Tilburg, SMB II Nijmegen. Pion Sittard, Brunssum, GESS uit Groesbeek. Baronie uit Breda en HMC uit Den Bosch. Waarschijnlijk is deze afdeling wat mnder sterk dan de tweede klas van vo rig seizoen toen de Goesenaren zich maar net wistten te hzndhaven. Ken merkend voor de grote afstand die deze Zeeuwse ploeg moet afieggen is wel het verschil tussen HMC uit Den Bosch en de bewoners van de Ganzestad. Terwijl de Brabanders dit seizoen slechts 300 km behoeven te reizen, moeten de Goe senaren in totaal 1500 kilometer afleg gen Bovendien heefl men ongunstig ge loot in die zin, dat men 5 uitwedstrijden moet spelen en 4 thuiswedstrijden. Het team heeft met erg veel wijziging onder gaan. Cor Jansen zit weer aan het eerste bord terwijl John Gommers, Facee Schaeffer. Westerweele en Krijger tot de basisopstelling behoren. Nieuw zijn Van Nispen en Jan Hoogstrate in de Goese formatie De eerste ronde moeten de Goesenaren naar Duif uit Eindhoven. Een schitterende reddmg van de WZK- doelman tijdens het duel tegen de Schelde. AXEL-Het waterpoloteam van de Wa randa uit Oosterhout is zaterdag in het Axelse zwembad 't Plaate winnaar ge worden van het watertoernooi dat in dit verwarmde bad door de Terneu- zense zwem- en poiclub 'De Schelde' w erd georganiseerd. Voor de organiserende vereniging startte het toernooi met een enorme teleurstelling omdat Daphnia uil Hoe ven liet afweten op dit polotoernooi. Een daad die bij de Scheldebestuurders niet al te best viel. Het minste wat ze hadden kunnen is wel ons vanmorgen bellen. Misschien had den we dan nog een andere ploeg kun nen vinden die ons toernooi wou volma ken. Dit is volledig stijllos, liettoemooi- secretaris Giny Arentshorst, weten. Het towemooi was van een uitstekend niveau. Vooral de ploegen van de Wase Zwemkring en het Oosterhoutse de Wa rande lieten waterpolo zien van een voor Zeeland toch wel uitzonderlijk niveau Alles beslissend voor het toernooi was dan ook het duel tussen deze twee ploe gen. Waranda was tot, aan dit duel nog ongeslagen terwijl de Wase Zwemkring verrassend een punt had verspeeld aan de Koninklijke Gentse Zwemvereniging door een 3-3 gelijkspel. In de eerste periode had het er alle schijn van dat de Wase Zwemkring het duel zou winnen. Het nam een 3-1 voor sprong en leek toen op rozen te zitten. De Oosterhouters dachten er kennelijk anders over en ondanks het voortreffe- TEi'ERINGEN - Ko Tolhoek. de lielhebbers uit Yerseke, heefl dit seizoen als een dozijn overwinningen bij elkaar gereden. Zondag finishte Tolhoek als eerste in Teteringen voor Johan Lepoeter uit Oost-Souburg. Ad van der Ploeg uit Kwadendamme won de spurt van hl peloton (zevende plaats) voor Frans Meijaard uit Wemeldinge tolhoek behaalde zaterdag een vijfde plaats ln Knmpen aan de I Jssel Hij won de spuirt van het peloton Winnaar van de wedstrijd werd Ruud Bakker. Woensdag legde Ko Tolhoek in Naaldwijk beslag op de derde plaats Hij reed alleen achter een kopgroepje van twee ren ners, waarvan Bakker de snelste was. lijk keeperswerk van de Belgische doelman werd het toch 4-3 voor de Wa randa Spannender dan met het duel tussen de organisrende vereniging en de de Ge ntse Zwemvereniging had dit uitste kend geslaagde polotoernooi niet afge sloten kunnen worden. Inzet van dit duel was de derde plaatsdie uiteindelij k door Schelde werd veroverd, dankzij een 3-2 overwinning op de Gentse zwemvereniging. Opvallend was wel dat het waterpolotoernooi een zeer sportief verloop kende. Hoewel er natuurlijk al tijd enkele mensen voor een minuut uit het water worden gestuurd was er geen enkele wanklank. De strjd tussen Holland en België ein digde toch m een Nederlandse overwin ning, ondanks het wegblijven van Daphnia waardoor alle wedstrijden van deze club werden omgezet in een 1-0 ne derlaag. Bij de dames eindigde de tweestrijd tus sen Bruinvis en Schelde in twee nog gro tere overwinningen voor Schelde dan twee ekenen gelden op het toernooi van Bruinvis. In de eerste wedstrijd werd het 8-0 voor Schelde en in de tweede werd het klasseverschil uitgedrukt door mid del van een 6-0 overwinning van Schel de. Wethouder P. T. A. M. R. Apers reik ten na afloop de prijzen uit. Uitslagen: WZK - De Schelde 5-2. KGZV - De Warande 1-5, WZK - KGZV 3-3. Schelde - Wa rande 3-6, WZK - Neptunus 3-0, Schelde - Nep- tunus 3-1. WZK - Warande 3-4. KGZV - Neptu nus 4-3. Warande - Neptunus 4-2. KGZV - Schelde 2-3. dames: Bruinvis - Schelde 0-8 en 0-6. Eindstand 1 Warande Osterhout lOpunten.2 WZK StrNiklaas 7. 3 Schelde Temeuzen 6. 4 KGZV Gent 5. 5 Neptunus Aalst 2. LUIS - Willy de Feber uit Sluiskil eeft zaterdagmiddag in Sluis zijn ierde overwinning van dit seizoen bij e liefhebbers veroverd. De Sluiskilse x-amateur klopte in de spurt voor de loemen medevluchters Ko de Vrieze, tien de Meester en Lou de Jager. Ie wedstrijd in Sluis heeft lange tijd in iet teken gestaan van de zeer talrijke jremiesprints. De vele premies hadden .ot gevolg dat er vooraan ontzettend ïard werd gereden, terwijl er achteraan -enners met bosjes m moeilijkheden kwamen. Door het hoge tempo duurde het lang voordat er een afscheiding kwam en toen die er uiteindelijk kwam was Willy de Feber daar niet bij. Ko de Vrieze. Lou de Jager en Rien de Meester vonden el kaar in een ontsnapping erg goed en slechts met een uiterste krachtsinspan ning slaagde Willy de Feber er uiteinde lijk in om het gat alleen dichtte rijden al kreeg hij daarbij wel de steun van de gedubbelde Bram Jansen uit Bleiswijk die door een lekke band achterop was geraakt. „Wat die man bezielde weet ik niet", vertelde De Feber na afloop. „Toen ik uit de groep weg ging sprong hij onmiddellijk in mijn wieL Maar op kop is hij nooit geweest. Maar ik heb het wel enorm lastig gehad om het gat dicht te rijden. Toen ik erbij kwam was ik aan het eind van mijn krachten. Als het nog HULST - De vijf uur van Hulst voor trimmers gaat zeker een bervolg krij gen. Ondanks een enorme onweersbui aan het begin van de avond, waardoor de wedstrijd zelfs een half uur werd ge staakt, was het toch een succes. Er was een behoorlijke publieke belangstel ling en de toerclub 'Hulst' had vooreen goede organisatie gezorgd. De vijf uur van Hulst isvollediggedomineerd door de ploeg van Charles de Smit/De Ruvs- sclier uit Biervliet. Dat deze ploeg ein doverwinnaar werd was vooral te dan ken aan Sjaak Beund. Deze ex-amateur uit een grijs verleden toonde in Hulst dat hij nog altijd uit het goede wieler- hout is gesneden en op zijn kleine ver snelling liet hij zich alleen in de finale van de eerste trimronde verrassen door Gino Schuurman van Walhout/De Vis ser uit Heikant. De overige twee trim rondes eindigden evenals de afvalrit in overwinningen voor Sjaak Beun. Met de deelname van Sjaak Beun aan de afvalrit had de ploeg van Charles de Smit/De Ruysscher enigszins geluk omdat van alle ploegen de deelnemers voor dit onderdeel bij loting waren aan gewezen. Voor de ploeg uit Biervliet viel het lot op Sjaak Beun. waardoormen de beste man uit de ploeg in de wedstrijd kreeg Omdat de renners tijdens de finales van de tnmrondes de andere renners niet mochten lostijden kreeg men een aantal aantrekkelijke spurtjes te zien In de fi nale van de eerste trimronde liet Sjaak Beun zich verrassen door Gino Schuurman.maar in de finale van de tweede trimronde liet Sjaak Beun er geen enkele twijfel bestaan wie de snel ste spurter bij de trimmers is. Hij klopte Tour du Feliowinnaar Piet van de Vij ver. in Hulst rijdend voor de ploeg van Kramers Schoenhandel zeer gedeci deerd op de streep. Spectakel was er voldoende in de finale van de eerste afvalrit Uiteindelijk ble ven er drie renners over Gaston Thuy van de Oude Zwolsche, Hennv Vos van Walhout/De Visser en Sjaak Beun van De Smit/De Ruysscher. Iedere twwe ronden moest er een renner af. De eerste die moest afhaken was Gaston Thuy waardoor Sjaak Beun en Hennv Vos overbleven voor de finale In die finale beging Henny Vos de fout door een ronde te vroeg te gaan spurten, waar door Sjaak Beun gemakkelijk*»«i win nen bij de volgende doorkomst Met die overwinning van Beun was het tevens duidelijk dat de ploeg van Charles de Smit/De Ruysscher eindoverwinnaar zou worden. In de finale van de laatste trimronde had Sjaak Beun zelfs aan een vijfde plaats genoeg om eindoverwin naar te worden „Als hij deze laatse fi nale wint. is het helemaal zeker dat we zullen winnen. Al dat gereken brengt niks op Gewoon winnen, dat is het be ste stelde amateurwielrenners en ra cespecialist Charles de Smit onomwon den vast. Sjaak Beun voldeed graag aan de ver plichtingen van zijn ploegleider en won ook de laatste spurt van de wedstrijd. In de finale van de laatste trimronde kwam Piet van de Vijver in de voorlaatste ronde nog ten val en dat kostte de ploeg van Kramers schoenhandel de derde plaats. Einduitslag 1 Charles de Smit/De Ruysscher Biervliet. 165. 2 Walhout'De Visser Heikant, 124; 3 De Tappenj Axel. 92.4 Kramers Schoenhandel Hulst. 86.5 Makra Temeuzen. 83: 6 Vafé Uilenspie gel Goes. 76. 7 Paul Aardewerk Temeu zen en Verven d'd'Hooghe Kieldrecht beiden 67 punten; 9 De Stem Hulst, 58; 10 Heikant Wemolin. 45; 11 Dallinag Sluiskil. 44; 12 Visser Middelburg, 35; 13 Schelde Temeuzen. 33; 14 Kreekzoom Temeuzen. 25: 15 Van Kouteren/Diele- man Temeuzen, 11; 16 Minizesdaagse Graauw. 9: 17 Van Dixhoom.'Ingehels Temeuzen Sas van Gent. 8; 18 Neutraal Temeuzen. 4; 19 Fitnees-Shop Hulst, 2: 20 Dames Extase Bar Temeuzen. 1 tien meter verder was geweest had ik het nooit gehaald om bij de koplopers te komen" In ieder geval was men vooraan niet al te blij met de komst van Willy de Feber. De man uit Sluiskil staat teboek als é-en van de snelste lipfhehbers. vandaar dat de overige uiteindelijk besloten om dan maar niet meer te rijden als hij met aan de leiding zou komen rijden „Echt, ik kon niet meer", reageerde Willy de Fe ber, „ik had gewoon tijd nodig om bij te komen. Als ik aan de leiding ging rijden zakte het tempo ook. Een rondje of vijf voor het einde viel ik er een beetje door". Dat resulteerde uiteindelijk in een spur toverwinning van het viertal, waarna Jan Lepoeter uit. OostrSouburg de spurt won voor de vijfde plaats. Bij de nieuwelingen ging de overwin ning naar Cees Lazeroms uit Zegge, Ronny van derSijpt uit Koewacht legde be slag op een uitstekende vierde plaats. Nieuwelingen: 1 C Lazeroms. Zegge. 45 im in l 5 54; 2 A v. d. Poel, Hoogerheide 3 J van Noort. Wouw; 4 Ronny van der Sijpt. Koewacht: 5 M. Leys Oudenbosch: 6 H. Akkermans. Zevenbergen. 7 J. Theunisse, Rotterdam: 8 E van Hout, Eindhoven. 9R v 4 Laan. Drunen; 10 A van Oers. Breda; llR.v d. Steen. Etten Leur 12 B Bruinenberg. Zuid Beijerland: 13 C. van Haarlem. Tilburg: 14 C. Boer. Halsteren; 15 L. Godde, Zwijndrecht; 16 A Stevens, Dussen: 17 P Aarbouts. Rijsbergen. 18 G. v d Werf. Helenaveen. 19 Wemer Wieme, IJzendijke; 20 D de Heer, Hoogerheide. Liefhebbers; 1 Willy de Feber. Sluiskil 65 km in 1.38.08:2 Ko de Vneze. Goes; 3 Rien de Meester Eindho ven. 4 Lou de Jager Biezellnge; 5 Jan Lepoe ter. Oost-Souburg; 6 Wim Wielhouwer. Som- melsdijk; 7 Hans Moens. Temeuzen. 8 Jac. van Dijk, Ulvenhout; 9 Bert Steenbakker, Hemkenszand. 10 3 Maas. Zoutelande. 11 Wim Hoondert. 's-Heer Abtskerke: 12 Cor Verplancke. Biervliet. 13 Rien Mallpaard. Ul venhout. 14 J Marchand, Tilburg; 15 Piet Pladdet Hoek; 16 Rien van Brussel. Oude Tonge. 17 Frans Meijaard. Wemeldinge; 18 Jan den Hartog. Zuidiand; 19 Freddy de Valc- ke. Aardenburg; 20 Ad van der Ploeg. Kwa dendamme. T1EL - Leo van Vliet heeft zaterdag in de Vierstromenslandronde weer zijn kracht getoond. Van de 128 renners, die in Tiel van start waren gegaan, kwa men er na 1 "5 kilometer slechts 30 in dezelfde plaats terug. Storm en onweer, afgewisseld met zon maakten de koers zo moeilijk dat alleen de ailersterksten overbleven. Metnog 12 kilometer te rijden sprongen Van Vliet en Ribbers weg uit een kopgroepje van zes In de sprint liep Van Vliet nog drie seconden van zijn vluchlmakker weg. Johnny Verbeke uit IJzendijke werd vierde. De uitslag is: l Leo van Vliet (Honselenxfijk) 175 kilometer in 4 18.45. 2 Joop Ribbers (Groenlo: 4 18.48. 3 Geme van Gewrwen (Ol- landi 4 19 20. 4 Johnny Verbeke i IJzendijke) 4 l 9 25.5TonterHarmsel(LageZwaluwe)z.L, 6 Adn van Houwelingen iHeesel) 2125. 7 Egbert Koersen lEmmeloordi z.t,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11