Tonnij van lersel voor tweede keer Zeeuws kampioen Negen leiders in Engels voetbal MOEIZAME VOORBEREIDING VOETBALCLUBS 00K IN LAATSTE WEEK VOOR COMPETITIE PZC/sport 10 DAMESTENNISTITEL VERASSEND NAAR MARGO BERNARD Zwaardere straffen gangmakers Ontmoeting Fischer en Karpov Zwinruiters prolongeren Zeeuws kampioenschap Zarate houdt wereldtitel Harrij Wouters springkampioen Scheldetoernooi Mora Swift won Berlijns toernooi MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 EREDIVISIE FC Den Haag-Eindhoven 1-1. PSV-Sparta 2-0, Haarlem-Ajax 2-0. AZ 67-NAC 4-1. De Graafechap-FC VW 0-1, NEC-FC Twente 4-0 Roda JC-FC Utrecht 1-1. FC Amsterdam-Telstar 1-1 Feyenoord-Go Ahead Eagles 3-1 Feyenoord 3 3 "0 0 6 8-1 Roda JC 3 2 .1 0 5 4-2 NEC 3 2 0 1 4 11-2 Haarlem 3 2 0 1 4 7-2 PSV 3 1 2 0 4 5-3 Ajax 3 2 0 1 4 4-2 FC Den Haag 3 1 2 0 4 4-3 AZ '67 3 1 1 1 3 5-5 Eindhoven 3 0 3 0 3 3-3 Ga Eagles 3 1113 2-3 De Graafschap 3 1 0 2 2 3-3 FC Twente 3 1 0 2 2 4-5 FC Utrecht 3 0 2 1 2 3-5 FC Amsterdam 3 0 2 1 2 3-7 NAC 3 1 0 2 2 3-7 FC VW 3 1 0 2 2 3-9 Telstar 3 0 12 12-5 Sparta 3 0 I X 2 l-T woensdag a.a.. Sparta-FC Den Haag. Ajax-PSV, NAC-Haarlem, FC VW-AZ "67. FC Twente-De graafschap, FC Utrecht- NEC, Telstar-Roda JC. Go Ahead Eagles-FC Amsterdam, Eindhoven- Feyenoord zondag a s Sparta-Eindhoven (4/9.20.00). FC Den Haag-Ajax, PSV-NAC (4/9, 20.00), Haarlem-FC VVV, AZ '67-FC Twente, De Graalschap-FC Utrecht, NEC-Telstat(4/9, 20.00). Roda JC-Go Ahead Eagles, FC Amsterdam-Feyenoord EERSTE DIVISIE Excelsior-Vltesse 1-3. FC DordrechtrPEC Zwolle 0-2, FC Vlaardingen-SC Cambuur 2-1. MW-Veendam 2-1, Heracles- Volendam 1-2. FC Gronlngen-Fortuna SC 2-0, Heerenveen-FC Den Bosch 1-0. Willem II-SC Amersfoort 4-1. Wagenlngen- Helmond Sport 2-0. MW 3 3 0 0 6 4-1 FC Vlaardingen 3 2 1 0 5 6-4 Volendam 2 2 0 0 4 6-3 Vitesse 3 2 0 1 4 9-2 FC Groningen 3 1 2 0 4 5-3 PEC Zwolle 3 1 2 0 4 5-3 FC Den Bosch 3 1113 5-2 Veendam 3 1113 7-5 SC Cambuur 3 1113 4-4 Heerenveen 3 1113 2-2 Fortuna SC 3 1113 4-5 Wageningen 2 10 12 3-2 FC Dorrdrecht 2 10 12 1-2 Willem II Helmond Sport Excelsior 3 0 12 13-6 Heracles 3 0 12 1 3-10 SW 2 0 0 2 0 1-3 SC Amersfoort 2 0 0 2 0 2-9 De gestaakte wedstrijd Volendam- Wageningen 1-1) is niet in de stand opge nomen Woensdag a.s.. Vitesse-SW. PEC Zwolle-Excelslor, SC Cambuur-FC Dord recht Veendam-FC Vlaardingen. Volendam-MW. Fortuna SC-HeracIes, FC Den Bosch-FCGronlngen. SC Amersfoort-Hee ren veen. Helmond Sport-Willem IL Zondag a s SW-PEC Zwolle. Excelslor- SCCambuur. FC Dordrecht-Veer.dain. FC Vlaardingen-Volendam, MVV-Fortuna SC, Heracles-FC Den Bosch. FC Groningen-SC Amersfoort. Heerenveen- Helmond Sport. Willem H-Wagenlngen. LOTTO DEN HAAG - De winnende getallen van lotto no 35 zijn: 9.17.22,26.30.39 res ge tal 2 Het aantal deelnemers aan lotto no 35 be droeg 749.140, die voor een inleg zorgden van 2 985.777 gulden. Het prijzenbedrag is 1 537.861,- Die prijzen zijn. Ie prijs unci jackpot) 616.002,-, 2e prijs 141 824 -. ;(e prijs 212.737.-. 4e prijs 283.649,-. 5e prijs 283.649.- Duitse lotto HAMBURG - De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 4, 8, 9, 29, 43, reservegetal 49. In het spel 77 zijn zaterdag de vol gende winnende getallen getrokken: 5, 3, 9. 5, 5,1. 9. TOTO Toto no 35. juist ingevuld: 3,1.1,1.2.1.3.3, 1. 2. 2, 2.1. Het aantal deelnemers aan toto no 35 be droeg 189.182. die voor een inleg zorgden van 574.424 gulden. Het prijzenbedrag is/ 272.851,- waarvan voor de le prijs 109.140.- 2e prijs 68.213,-, 3e prijs 05.498,-. Er heeft zich zondagavond 1 deelnemer gemeld voor de eerste prils. DEN HAAG - De uitslagen van de voet balwedstrijden die gelden voor sporltoto 35 van deze week zijn: De Graafschap-FC VW Feyenoord- Eagles MIDDELBURG - Evenals vorig jaar in Terneuzen was gistermid dag op de banen van de tennisvereniging Middelburg de finale om de Zeeuwse titel te beleven tussen Domburger Tonny van lersel en Goesenaar Bart van der Feen en opnieuw wist de Domburger de strijd in zijn voordeel te beslissen. Waren het vorig jaar nog drie sets, nu had Van der Feen weinig in te brengen tegen het vooral tactisch sterke spel van Van lersel, die zich met zeer duide lijke cijfers weer Zeelands sterkste tennisser toonde. Tonny van lersel, in de finale gekomen via een 3-6, 6-3, 6-3 zege op Ernst Wondergem, had van te voren al zijn strijdplan klaar. Hij moest Van der Feens gevaarlijke forehanc uitschakelen en hem onder druk houden door steeds weer naar het net te komen. LONDEN (ANP)- Zeven van de eirwed strijden in de eerste divisie van de En gelse league eindigden zaterdag in een gelijkspel. Bij vijf daarvan werd in het geheel niet gescoord. De doelpunten waren dus schaars. Er werd in totaal slechts 21 maal gescoord. Zes van de treffers kwamen bij de ontmoeting Co ventry City-Leed United tot stand. De thuisclub won het duel met 4-2. Er gaan negen clubs aan de leiding: Aston Villa, Ipswich, Manchester City, Manchester United, Newcastle, Birmingham, Bris tol City, Liverpool en Middelesbo- rough, die alien 4 punten hebben. Er werd zaterdag op de Engelse voeL balvelden weer stevig gevochten. Het hardst ging het er aan toe bij het reffen tussen Derby County en Manchester United. Het was een bijzonder aantrek- LOS ANGELES - Carlos Zarate heeft zaterdagavond zijn wereldtitel (WBC> boksen in het bantamgcwicht met suc ces verdedigd tegen de Australiër Paul Ferreri. De ringarts stopte het gevecht in de twaalfde ronde omdat Ferreri een verwonding had bij het oog. De hardstotende Mexicaan, die nog slechts eén keer in zijn carrière langer dan tien ronden in de ring heeft gestaan (41 overwinningen, waarvan 40 door knock-out), begon vanaf de achtste ronde werkelijk op zijn tegenstander te jagen. Ferreri had toen nog maar weinig weerstand, kon nauwelijks iets zien. maar bleef overeind. Na 2.44 in de twaalfde ronde werd Zarate winnaar, toen een snee bij het oog van de Austra liër weer openging. kelijkduel, waarin zeer aanvallend werd gespeeld maar de doelpunten ui tb leve Na het laatste fluitsignaal stormde® horde verhitte Manchester-supporto het veld op waarna een massale vecht partij ontstond. In het enorme tumult raakten verscheidene - jeugdige - sup porters gewond omdat zij onder de voet werden gelopen. Titelhouder Liverpool werd zaterdag van de leiding verdron gen door een nederlaag van 1-2 bij Bir mingham City. Liverpool heeft het in Birmingham altijd erg moeilijk en ooi: de ontmoeting van zaterdag vormde daarop geen uitzondering. Birmingham-Liverpool 2-1, Civentry- Leeds 4-2; Derby-Manchester United 0-0; Everton-Astron Villa 0-2, IpswichtrQueen's Park Rangers 2-2: Manchester City-Stoke 0-0; Newcastle-Bristol City 04); Sunderland-Arsenal 2-2; Tottenham- Middelsbrough 0-0 West Bromwlch- Norwich 2-0; West Ham-Leichester 0-0 Koln aan top Het publiek in Keulen moet nu al in dt kansen van de FC Köln op de West- dnitse titel gaan geloven. Na drie wed strijden zijn de Kculcnaren nog zonder puntenverlies en daardoor staan zij al leen op kop in de bundesliga. De slechte seizoenstart, waar Köln vn;- wel jaarlijks mee kampt, is dit seizoen met gekomen, hoewel de overwinnin? van zaterdag op het bezoekende Ein tracht Frankfurt (2-0) niet op impone rende wijze tot stand kwam. Slechts de eerste 20 minuten was de ploeg van trainer Weisweiler in staat de 51.000 toe schouwers klasse-voetbal voor te scho telen. Hamburger SV-FC Kaiserslau- tem 1-0; Bayem München-EintracW Braunschweig 2-2. Borusss Mónchengladbach-VFL Bochum 4-2 Karlsruher SC-Borussia Dortmund 2-'- FC Saarbruecken-Werder Bremen 24 Schalke'04-Rot-Weiss Essen 3-0: FC Koeln-Eintracht Frankfurt 2-0; MSI Duisburg-Hertha BSC Berlin 1-1; Ten nis Borussia Berlin-Fortuna Duesse!- dorf 4-2. De stand: Köln 6; Braunsch weig 5; Moenchen Gladbach 5; Duis burg 4; Schalke 4; Dortmund 4, Herthi Berlin 3. MAASTRICHT - De sportcommissic van de KNWU heeft de straffen voorde gangmakers Koch en Stakenburf zwaarder laten uitvallen dan de jury bij de nationale kampioenschappen op de stadionbaan had voorgesteld. In plaats van veertien dagen schorsing voorwaardelijk en een boete van 250 gulden voor beiden, kreeg Koch zes we ken voorwaardelijk en Stakenburg dne maanden. Uit de bijkomende boetes (250 gulden voor Koch en 500 gulden voor Stakenburg) blijkt, evenals uit ae omschrijving van de strafredenen, da Stakenburg als de hoofdschuldige van het incident in de laatste rit van a baankampioenschappen wordt aange merkt. GRONINGEN - Na een adembene mende en vooral zenuwslopende strijd is Harry Wouters van den Oudenewijer in Groningen de nieuwe nationale springkampioen van ons land gewor den. Hij kwam op Salemo in het derde en laatste onderdeel van dit nationale kampioenschap, een springconcours type prix des nations, in beide manches als enige foutloos rond. Hij verzamelde daardoor zoveel punten dat hij uiteinde lijk eerste in het totaalklassement werd met een punt voorsprong op de met een Nederlandse licentie uitkomende West- duitser Gerd Meier en twee punten op de jeugdige en bijzonder talentvolle Dick Wieken, die met Sultan van stal Zangersheide wel de meeste indruk maakte tijdens dit Nederlands spring- kampioenschap in het Groninger Stad spark. Einduitslag 1 Harry Wouters van den Oudenweijer 138 punten; 2 Gerd Meier 137; 3 Dick Wieken 136; 4 Rob Eras 131; 5 Hans Hom 119; 6 Emlel Hendrlx 116; 7 Han-y Wiering 114, RESERVE DERDE KLAS MIDDELBURG - In de reserve derde klas van het landelijk zazterdagvoetbal is zaterdagmiddag al een wedstrijd ge speeld. NEO'25 2 verloor thuis met 0-2 van Roda Bovs 2. VLISSÏNGEN - Het laatste weekeinde voor de competitie hebben de Zeeuwse voetbalclubs zich opnieuw moeizaam kunnen voorbereiden. Slechts weinig clubs konden het geplande oefenpro gramma afwerken. De volgende wed strijden zijn ons wel bekend. Middelburg-RBC 1-1 Een leuke wedstrijd. Er werd fel op de man gespeeld en beide ploegen draai den een tempo als was het een competi tiewedstrijd. De eerste helft ging gelijk op. Al na tien minuten hadden de Bra banders geluk, dat een terugspeelbal via de paal weer terug het veld in ketste. De rust ging in met een 0-1 voorsprong voor RBC door Louis Verstraete. Mid delburg bleef goed draaien. Wim Koster speelde weer laatste man en Gerard Rijn opereerde als voorstopper. De voorhoede werd geformeerd door Ha- rinck. Tahapary en Ronald Thumann, terwijl het groen-witte middenveld het weer zonder Hennie Wijs moest doen. Simon Harinck tekende na rust voor de verdiende gelijkmaker 1-1 Meeuwen-Vlissingen 1-1 Een aantrekkelijke wedstrijd, die door beide complete elftallen op competitie-mveau werd gespeeld. Tot aan de rust bleef de stand 0-0. Lein Din- gemanse bracht de zaterdagspelers na de rust op 1-0, maar door Jan Marijs werd het uitstekende duel met 1-1 afge sloten. Meeuwen 2 en Vllssingen 2 speelden ook 1-1. Kloetinge-Luctor 4-4 Van een voetbalwedstrijd kon geen sprake zijn. Op een voetbalveldje van een camping bij Baarland konden beide ploegen slechts negen tegen negen spe len. Het was danok meer training dan wedstrijd en van een werkelijke krachtmeting kwam niets terecht DSO-Arnemuiden 3-1 Terugkerend van een tweedaags train ingskamp op het KNVB-sportcentrum in Zeist heeft Amemuiden om de condi tie te tosten een wedstrijd gespeeld tegen DSO Zoetenneer. Vrijdagavond oen zaterdagmorgen is er in Zeist kei hard getraind en dat brak de Zeeuwen in de tweede helft op De eerste helft werd er uitstekend gevoetbald. Amemuiden kwam in het veld zonder Joost de Rid der, Ab de Ridder en Buijs Dijke. DSO kwam met 1-0 voor (doelman Peter Paauwer ging hierbij vrijuit), waarna Coen Pruijssers de ruststand op 1-1 bracht. In de tweed helft kwam de con ditionele klap. Vierde elftalspeler Plet Slabber moest toen zelfs zijn uitgeputte collega's nog te hulp komen. De schade bleef beperkt tot 3-1. Axel-HVV 2-2 Een in het veld iets sterker Axel miste te veel kansen. HVV mag toch aanspraak maken op de 2-2 .puntenverdeling, om dat het met snelle counters ook veel kansen kreeg. Arnold Zwegers zorgde er zelfs voor, dat met 0-1 gerust kon wor den. Staf Martens en Dick de Pooter draaiden na rust de rollen om (2-1maar uiteen vrije trap scoorde Frans Vlassen- rood nog de gelijkmaker. 2-2. Goes-Zeeland Sport 4-0 Een erg sterk gespeelde eerste helft. Beide ploegen hielden elkaar toen goed in evenwicht. Rust 0-0. Na de rust lieten de Vlissingers het afweten. Tussen de 10e en de 35e minuut werd de desorgani satie door Goes aan de kaak gesteld met doelpunten van Adrie Prins, Ad La- main, Vub Voogt en André Achiulle- mans: 4-0. WHS-AZVV 3-0 De Sint-Annalanders bewezen opnieuw een klas hoger te spelen dan de Axe laars. AZW zorgde voor sportieve tegenstand en kwam tot leuke acties, maar het tempo van WHS lag toch hoger en de tweedeklaassers wonnen ver diend. Ewout Fase scooi Je voor rust 1-0 en in de tweede helft werd de voor sprong opgevoerd door Theo Moerland en Nico Hage: 3-0. Renesse-Lewed. Boijs 1-1 Op een slecht tweede veld in Renesse kwamen de bezoekers maar langzaam los. Renesse speelde sterk op de coun ter, maar had geluk, dat Kees Raas tegen de paal kopte. Rust 0-0. Zesrainu-, ten na de rust maakte Tonnie Menhere er 0-1 van, maar een misverstand tien minuten later betekende 1-1. Het beste was er toen af en beide ploegen speelden de strijd angstig uit. Domburg-DFS 2-1 Een gelijkopgaande wedstrijd. De ploe gen speelden sportief en kregen gelijke kansen. Toon Maranus opende de score voor Domburg (1-0). De rust ging in met 1-1 door Toon Rijnberg. Harm Koops tekende voor de fortuinlijke 2-1 winst. Boeimeer-Vosmeer 3-1 Nadat de thuisclub (ook een vierdeklas ser) een 2-0 voorsprong had genomen redde Kees Timmermans al voor rust de eer: 2-1. Na de rust werd de voorsprong nog opgevoerd tot 3-1. Bij de reserves was de stand precies andersom. Vos meer 2 won met 1-3. Vooral in het begin van de partij moest Van IerseL ondanks vele fouten, blijven volharden in het snelle spel, anders zou hij het zeer moeilijk krijgen. Deze tak- tiek heeft Van lersel uitstekend toege past, want na 2-0 voor in de eerste set volgden twee games vol met fouten van beide zijden, maar door aanvallend door te zetten bracht Van lersel de stand op 5-1 Toen pas deed Bart van der Feen wat terug en met betere returns kwam hij op 5-2. waama Van lersel toch de set met 6-2 uitmaakte. Het begin van de tweede set was voor het publiek het boeiendste van de partij, hoewel Van lersel sterk aanvallend op een 3-0 voor sprong kwam. voordat Van der Feen kon tegenscoren. Na een zeer lange, spannende game bracht Van Iesel de stand op 4-1 en deze comfortabele voor sprong gaf hy niet meer uit handen. (6-2, 6-1). Het damesenkelspel werd mm of meer verrassend gewonnen door Margo Bernard, die in de finale Els Vogels uit Oostburg klopte met 7-6. 6-2. Margo probeerde vanaf het begin met hardde geplaatste ballen door het monotone spel van Els heen te slaan, wat in het begin goed lukte (2-0. Vechtster Els bleef toch iedere bal geplaatst terugslaan, maar Margo kon tot 4-2 de verworven voorsprong vasthouden Toen ging Els echter ook met haar forehand doors laan. wat Margo in moeilijkheden bracht (4-4). Zo ontspon zich een spannende strijd tussen twee verschillende speltypes: Els Vogels moest niet alleen de ba! in het spel houden, maar ook aanvallend slaan, terwijl Margo Bernard niet al leen kon aanvallen, maar ook vast moest zijn. Tot 6-6 ging de strijd gelijk op en Margo kon de tiebreak door gro tere vastheid de set in de wacht slepen (7-6). Prijzenswaardig was de houding van Els Vogels, dien toen ze met 5-3 in de tie-break achterstond zeer sportief een fout van de scheidsrechter recht zette en zodoende de set eigenlijk weg gaf. In de tweede set ging het spel op dezelfde wijze verder en gesterkt door het succes van de eerste set, won Margo Bernard verdiend de Zeeuwse titel 1976 (7-6, 6-2). Opvallend feit bij de kampioenschap pen was de 'overheersing van de Dom burgers, die naast de beide enkelspelti- tels ook in twee andere finales zaten. De LTC Domburg, gedegradeerd uit de 2e klas, zal door dit succes zeker gesterkt in de volgende competitie terugvechten om zijn plaats in de 2de klas naast onder andere Animo (Temeuzen) en DOS (Vlissingen) te herwinnen. Het herendubbelspel werd verrassend een finale tussen de gebroeders Taze- laar en vader en zoon Van lersel. Mark en Paul Tazelaar waren in de finale ge komen via een zege op Adriaan Boone en Leendert Parent (6-2, 6-3), terwijl Ri- nus en Tonny van lersel zich verrassend makkelijk van Hans Felius en Ernst Wondergem hadden ontdaan <6-2, 6-4). In de eerste set van de finale gistermor gen zetten Mark en Paul Tazelaar de beide Van Iersels sterk onder druk en door de zeer vele fouten van de Dom burgers wonnen de jeugdige Temeuze- naren simpel de eerste set Ook m de 2e set liepen de Tazelaars snel naar een 4-1 voorsprong, al kreeg het publiek de in druk dat Tonny van lersel zich duidelijk spaarde voor de enkelspel finale. Hierna stokte echter het tempo en de Van Ier sels kwamen via 5-3 terug tot 5-5. Voor het eerst in de partij lukte toen ook het netingnjpen van de Domburgers. Na twee spannende games werd de stand 6-6. waama Mark en Paul Tazelaar in de tie-break hun eerste Zeeuwse senioren- titel veiligstelden: 6-1. 7-6. Verassing Het damesdubbelspel bracht een regel rechte verrassing: het Middelburgse duo H. Groenenberg-I. Vreeke w erden Zeeuws kampioen door in de halve fi nale he t Terneuzense dubbel Els Vogels Ans van Dijk te verslaan (7-6,4-6 en 6-3) en in de finale te winnen van de Vlis- singse combinatie A. ten Bruggencate - N. Wondergem. Vooral de vastheid van mevrouw Groenenberg en het sterke ingrijpen aan het net door Ineke Vreeke bracht in beide spannende wedstrijden de overwinning. Ondanks de fantasti sche prestatie die de Middelburgers ge leverd hebben, moet eerlijkheidshalve gezegd worden, dat het peil van het Zeeuwse damestennis vergeleken met een aantal jaren geleden wel wat laag ligt. Schijnbaar zit het Zeeuwse damesten- rus net in een tussenperiode. De periode met Anncllcs Prins, Jik Nieuwenhuyse, Pauline van Bergen, Joke Thiele en Marjan Krediet is voorbij, maar mis schien dat binnenkort opnieuw zo'n sterke periode kan komen met de ver rassend sterke Annemiek Verhulst (13 jaar en pas in de halve finale verloren van Margo Bernard), Karin de Bruin (15 jaar), Jacqueline Bral (13 jaar), Marja Wondergem (13 jaar) en Els Vogels (16 jaar) die nu al veelbelovend tennis heb ben laten zien, al konden ze het (nog) niet bolwerken tegen de oudere garde. Overgangsklas Vooral het gemengd dubbelspel was duidelijk het verschile te zien: de heren waren nog te sterk voor de dames, zodat vooral zij hetspel bepaalden. En natuur lijk zit nu eindelijk het Zeeuwse heren tennis m de lift met zeven k acht jonge, sterke tennissers die nu de dienst uit- maken, zodat misschien binnen niet te lange tijd een Zeeuws team zich kan handhaven in de overgangsklasse. In het gemengddubbelspel werd de 'Domburgse overheersing' compleet met de overwinning van Marja en Tonny van lersel op Karin de Bruin en Emst wondergem. Het was een echte 'barrenstrijd' (de Domburgers gespon sord door bar Veldzicht en de Vlissin gers gesponsord door bar de Schuur- Westkapelle) die de Domburgers met 6-4, 6-2 wonnen. Marja en Tonny van lersel hadden in de halve finale weinig moeite met Ans van Dijk en Jan Jurry (6-2,6-0, terwijl Karin de Bruin en Emst Wondergem m de halve finale van Annemiek en Frans Verhuist gewonnen hadden, na in de eerste set met 5-1 achter te hebben ge staan (7-5. 6-1). In de finale speelden de van Iersels ge concentreerd en met goed loopwerk en na vooral in de 2e set leuke rally's won nen zij verdiend. De prijzen werden uitr gereikt door burgemeester drs P. A. Wolters van Middelburg, waama MLTC voorzitter Mol. kampioen Van lersel en distnetsvoorzitter Wondergem de orga nisatie dankten voor het vele goede werk dat zij verricht hebben. MIDDELBURG - Het Zeeuwse bridge- festijn. het Scheldetoernooi 1976 is een bijzonder succes geworden. Hoekstra-Oost kwamen als triomfan ten te voorschijn. Het was weer voor alle bridgers een belevenis, al waren het in de Middelburgse schouwburg vermoeide dagen. Ook de vrijwillige medewerkers, reken kamer en zaal hebben hard moeten werken. De rekenkamer moest maar liefst 224.640 punten over de 80 paren verdelen. Het gemiddelde was 2.808 punten. De uitslag 1 toten met 6: Hoekstra-Oost 3.482. mevrouw Hellenberg - Hubsr- Roosnek 3.460, Hogenberk-Daemen 3.392, 4 Tammens-Klaver 3.391. De uitslag van de Zeeuwse spelers: 27 De RTuiter-Dusenbroek 2.931. 46 Kooman-Laurens 2.796. 50 Schute- mevronw Knoman 2 732, 60 Rtsseuw- Meeusen 2.537, 65 mevrouw Krediet- Dieleman 2.479, 70 mevrouw Biesbroeck-Blommaet 2.450, 71 de da mes Dingemanse-Korteweg 2.428, 80 Bastiaanse-Van Aalst 2.029. MADRID - De wereldkampioen scha ken. de Rus Anatoly Karpov en de voormalige wereldkampioen, de Ame rikaan Bobby Fischer, hebben elkaar in het zuiden van Spanje privé ontmoet om te praten over de voorwaarden van een wedstrijd. Ze zijn het kennelijk niet eens kunnen worden, zo meldt het Spaanse persbureau Alfil. Het persbureau meldde, dat Fischer de Spaanse havenstad Cordoba had verla ten. onmiddellijk na een ontmoeting met Karpov. Hij weigerde iets te vertel len De Russische kampioen is in Spanje waar hij deelneemt aan een internatio naal toernooi. BERLIJN (ANP) - Het dameshandbal- team van Mora-Swift heeft in Westr Berlijn een sterk bezet internationaal toernooi gewonnen. In de finale werd de Duitse bekerwinnaar Gutsmuths met 12-11 verslagen. In de laatste seconde van de finale scoorde Gertje van de Port het winnende doelpunt. Nellie Martens van Mora Swift eindigde op de topsco- rerslijst van het toernooi op de tweede plaats achter Heiderose Baekmann van OSC Westberlin (15) met tien dolpun- ten. WILLEMSTAD - De Zwinruiters uit Nieuwvliet hebben tijdens het in Willemstad gehouden Zeeuws kampioenschap voor de verenigingen van landelijke ruiters winnaar geworden. Het betekende een prolongatie van het kampioenschap. De Zeeuws-Vlaamse equipe behaalde 821 punten. Als reserve-kampioen met 789 pun ten kwalificeerde zich het team van de organiserende Oranjeruiters uit Willem stad. Het is dit jaar een spannende strijd geworden De prestaties bij de afdelingsdres- suur en bij het springen bewogen zich op gelijk niveau. De individuele dressuur- proeven hebben de balans in het voordeel van de Zwinruiters laten doorslaan, niet in de laatste plaats dankzij amazone Suzan Malcorps, die een voortreffelijke dres- suurproef reed. Met haar paard Coroliet plaatste deze talentvolle amazone zich zodanig, dat ze als kampioene van Zeeland dressuur klasse zwaar op 4 september tijdens de nationale kampioenschappen te Apeldoorn haar krachten kan gaan meten met die van de dressuurruiters van de andere provincies. Als derde kampioen van Zeeland plaatste A. J. Hanse zich met Jordan bij het springen in de klasse zwaar. Eindeüjk is dan voor deze sympathieke ruiter de gelegenheid aangebroken om zich te meten met de top van de Nederlandse lande lijke ruiters, eveneens in Apeldoorn. Op de uitslagen komen we in een latere editie terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10