Vlissingse raad eist van g.s. uitspraak Schuitvaartgracht Veertien Zeeuwse jaren ir. Zuurdeeg: „boeiende periode en afgerond geheel PZC/F G.S. WILLEN DIJK PAAL-BAALHOEK SNELLER VERHOGEN Vlissingen vraagt taxatie Spuikom f BRINK Luchtverwarming M JA In totaal 5,2 miljoen mee gemoeid G.S. VRAGEN FIAT VOOR ROND WEG 'S-GRA VENPOLDER 99 Loopbaan ir. Zuurdeeg ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen ROND BETALING BAGGERWERK B. EN W. KREGEN 'NIETSZEGGENDE' BRIEF VAN G.S. VLISSINGEN - De raad van Vlissingen heeft zich vrijdagmiddag eenstemmig achter een door CDA-fractievoorzitter A. Hoefkens ingediende motie gesteld, waarin gedeputeerde staten van Zee land als toezichthouder op de gemeente en hel waterschap Walcheren wordt verzocht een uitspraak te doen over de vraag wie er schuld heelt aan de slank- hinder bij de Schuitvaartgracht in dcwerkmg moet ggeven om de stank- VLISSINGEN' - B. en w. van Vlissingen zullen aan de algemene vergadering van het waterschap Walcheren een brief schrijven, waarin zij het aanbod herhalen om opnieuw een taxatie te houden voor de grond van de gedempte Spuiboezem. Het Vlissingse college zal die brief ook ter kennis brengen van gs als toezichthoudend orgaan op zowel gemeente als waterschap. Wethouder F. Smit deelde dat vrijdagmiddag mee aan de raad Vlissingen. Zoals bekend is het dagelijks bestuur van het waterschap met het makelaars kantoor Stok tot overeenstemming ge komen over de verkoop van de grond aan de Spuiboezem tegen 12,50 per m2. In de Vlissingse raad kwam deze zaak vrijdag kort aan de orde. naar aan leiding van het voorstel opnieuw te be sluiten dat voor dit gebied een bestem mingsplan in voorbereiding is Op 'Ta- gen van de heer J. J. Kemp (pvda) Het de burgemeester weten, dat het plan nu in de fase van het vooroverleg is en waar schijnlijk nog voor heleinde van di t.jaar in de commissie ruimtelijke ordening kan komen. Op vragen van de heren Van der Weele (rpcuien G. Huizingaivvdi over de gang van zaken, betoogde wethouder Smit dat de gemeente met het waterschap overleg heeft gevoerd over deze grond, die men als gemeente wel in eigendom wil hebben. „Er is meermalen met het waterschap over gesproken, liet dage lijks bestuur heeft ons wel meegedeeld dat het benaderd was door een derde, maar men heeft ons niet gemeld dat er overeenstemming was ..We zullen m de brief aan het waterschap en gs ook onze bevreemding over de gang van zaken uitspreken," aldus de wethouder. Tamse sprak met vakbonden over ontslagen GOES - De vakbonden hebben vrijdag overleg gevoerd met de directie van het installatiebedrijf Tamse BV in Goes. Onderwerp van gesprek: de reorgani satieplannen, die de directie van Tamse heeft. Als gevolg van die reor ganisatie zullen enkele werknemers ontslagen moeten worden. Om hoeveel personeelsleden het gaat is nog niet be kend. De directie heeft de vakbonden enkele voorstellen gedaan. Die voorstellen zul len nader bestudeerd worden Binnen kort zullen de bonden weer met Tamse rond de tafel gaan zitten De reorganisa tie is noodzakelijk in verband met de moeilijkheden op de bouwmarkt Postbrug Wemeldinge tijdelijk gestremd voor het verkeer WEMELDINGE - In verband met het verrichten van herstelwerkzaamheden aan de Postbrug te Wemeldmge zal het verkeer over deze brug zijn gestremd van maandag 30 augustus tot en met 3 september 1976. of zoveel langer als no dig of korter als mogelijk zal blijken te zijn. Het verkeer zal worden omgeleid over de Bonzijbrug te Wemeldmge. VERGADERING SPORT REAL MIDDELBURG - Het Regionaal Actie Comité van Sport Real houdt donder dag 2 september een bijeenkomst ten kantore van de Stichting Zeeland te Middelburg. Aan de orde komen onder meer de stand van de actie Sport Real in Zeeland, de voorbereiding voor de vergadering tus sen het Regionaal Actie Comité en de plaatselijke actiecomités en het verde lingsvoorstel extra gelden voor deze comité's. De vergadering begint om 16.30 uur. Vergadering Middelburgse culturele raad MIDDELBURG - De culturele adviev raad in Middelburg houdt woensdag 1 september een vergaderi-ig. waarin naast het jaarverslag van de culturele dienst nog een aantal voorstellen aan de orde komen. De culturele dienst wil in de schouw burgfoyer een wand geschikt maken voor exposities Het is de bedoeling om hier kunstenaars gratis een maand lang te laten exposeren Voor dit doel zijn enkele kleine voorzieningen nodig. Daarnaast krijgt de raad subsidievoor- stellen te behandelen. Er ligt een ver zoek van de stichting beeldende kunst (SBK) voor een subsidie over de periode apnl '75 tot en met december '76 en een vezoek voor een extra subsdieie van het Zeeuws Kunstenaarscentrum De vergadering wordt gehouden m het stadhuis en begint om acht uur 's avonds. Vlissingen en wie de kosten baggerwerk moet betalen. Men besloot tegelijk - in afwachting van een reactie op dit stuk van zaken - het waterschap het baggerwerk te laten invoeren en daarvoor ruim 200.000.- te geven. Bij die beslissingen overwoog de raad m de moüe - dat het onverantwoord is uit een oog punt an leefbaarheid nog langer te wachten met doeltreffende maatrege len voor de Schuitvaartgracht. - dat de eigenaar-beheerder van de Schuitvaartgracht - het waterschap Walcheren - niet bereid is zelfstandig maatregelen te nemen om de stank- hinder te laten verdwijnen: - dat op basis van de rapporten met bewezen is. dat de gemeente schuldig is aan de stankhinder. dal de minister in september 1974 heeft verklaard bij teoname van de stankhinder na de afsluiting van de Spuikom hij het waterschap veraocht de noodzakelijke bestrijdingsmaat regelen te nemen, - dal niet is aangetoond, dat de stank hinder geen gevolg is van de afsluiting van de Spuikom In de motie dringt de raad er bij de mi nistersvan verkeer en waterstaat en mi lieuhygiëne ook op aan te bevorderen, dat instellingen als een waterschap hin der der eigendommen 'op eerste aan zegging opheffen en pas dan overgaan tot het vaststellen van eventuele claims op derden' De heer Hoefkens onderstreepte, dat de gemeente aan het waterschap alle me- hinder op te heffen - dat het alleen de vraag is of dat ook in financieel opzicht moet gebeuren Van de heer Brumooge ADVERTENTIEi mmimmmimiimmimiiimm uw Installateur: Uw Installateur: MAASAIR B.V.-THOLEN Ampèrestraat 1, Postbus 24, Telefoon (01660)21 50 ipvda> kwam de opvatting dat in de toekomst herhaling van de stankhinder voorkomen moet worden Hij vond. dat men uit de hele gang van zaken 'niet anders kan doen dan concluderen, dat net waterschap heelt geprobeerd zich aan haar taak te onttrekken Laakbaar Juist vond hij. dat b. en w de kwestie om een uitspraak aan g.s. hebben voor- geleg. In dit opzicht meende hij. dat dit college 'een ceel te afwachtende hou ding' aanneemt. „G.s. toezichthoudend orgaan op de gemeente en het water schap. mag dergelijke geschillen niet laten slepen. De handelswijze van het waterschap in deze is laakbaar en als g.s. hun laak als toezichthoudend or gaan ontlopen, is dit college ook laak baar". Ook de heer G Huizinga iwd) vond dat met is aangetoond, dat de gemeente schuldig is aan de overlast maar meen de .De eigenaar heeft 30 jaar verzuimd aan deze zaak iets te doen en dal maakt de bewijsvoering wel moeilijker Wat gaat er nu gebeuren, als na het bagger werk de gracht nog blijft stinken" Wethouder F Smit maakte gewag van een brief van g.s., die b. en w vrijdag morgen binnenkregen, waarin het col lege liet weten 'te kunnen instemmen met de oplossing voor het uitbaggeren van de Schuitvaartgracht en met de re geling over de betaling van de kosten, zoals door b en w voorgesteld Wethou der Smit. ..Die bnel zegt eigenlijk niks" En burgemeester Westerhout „Die brief geeft geen antwoord op onze vraag ol men een uitspraak wil doen over de schuldvraag Wij hebben g.s gevraagd invloed bij het waterschap uit te oefe nen voor de betaling van het bagger werk We zullen ons nu op onze beurt opnieuw verstaan met het college". Vervolgens werd de motie aangenomen, uaniaem - ook met instemming van de heer B Koole. die in eerste instantie had gezegd aan een motie geen behoefte te hebben. COASTER AAN DE GROND BIJ ZOUTELANDE VLISSINGEN - Een Turkse coaster, de 'T. Bora' 1495 brtl, heeft vrijdag vanaf half twaalf 's ochtends tot twee uur in de middag in de Westerschelde ter hoogte van Zoutelande aan de grond gezeten. Hetschip was-zonderloods aan boord - op weg naar Antwerpen De toegesnelde sleepboten De Ruyter van de Nieuwe Vlissingse Sleepdienst en Si Letzer' van het bergingsbedrijf Union uit Ant werpen. hoefden met m actie te komen: de T Bora' kwam 's middags op eigen kracht vlot. Toen ook is een loods aan boord gebracht en is de coaster naar Vlissingen gevaren waar het op de re- den ten anker nenaan Df 1Belade„, coaster zou moeilijkheden hebben ge had met het roer Nadere mededelingen daarover waren vrijdag niet te doen provincie MIDDELBL'RG - Gs van Zeeland zijn bereid om als eerst volgende dijkverzwa- rïngswerk langs de Westerschelde de verbetering van de zeedijk Baalhoek-Paal op te voeren. Dat blijkt uit een onlwerp-voorstel. dat in behandeling komt in de adviescommissie voor de waterstaat op 1 september. Het college stelt zich daarmee achter de oplossing, die provinciale waterstaat heeft voorgesteld naar aanleiding van verzoek van het knngbestuur Hulst van de NCB om deze dijkverbetering te bespoedigen. In een rapport over deze zaak aan gs. wijst, waterstaat erop. dat minister Westerterp er in de eerste kamer al op heeft gewezen, dat de druk om dit gedeelte snel aan te pakken uit Zeeland terecht groter wordt Als oplossing, die aan de minister kan worden voorgelegd, suggereert provinciale waterstaat om de programmering van de uitvoering van de dijkvakken Wilhelminuspolder-Kruispolder en Baalhoek-Paal onderling te verwisselen. Baalhoek-Paal stond op voor de penode 1978-1980. het andere dijkvak voor de penode 1976-1978 De uitvoenng wil men nu in tijd omwisselen. Wel tekent provin ciale waterstaat daarbij aan. dat dit 'geen eenvoudige op zichzelf staande zaak Is. omdat ze samenhangt met 'de met te ontlopen problematiek om de jachthaven Paal te vervangen Ook grondaankoop doortrekken rondweg bij 's-Heerenhoek MIDDELBURG - Gedeputeerde staten stellen de Zeeuwse staten - vergader ing 22 oktober- voor in te stemmen met de grondaankoop vooren de aanleg van de rondweg om "s-Gravenpolder. als onderdeel van de weg 's-Heerenhoek - Ovezande - 's-Gravenpolder - Vierwe- gen. Als deel van diezelfde wegkomt in de adviescommissie voor de water staat op 1 september aan de orde een ontwerp-voorstel om grond te kopen voor een stuk van deze weg tussen 's- Heerenhoek en Ovezande. Het statenvoorstel over de rondweg 's- Gravenpolder maakt er melding van. dat de grondkosten en de voorbereiding van het werk in totaal 935 000 kosten. De aanleg van de rondweg met bijko mende werken wordt zeer globaal ge raamd op ƒ4.250 000 Gs wijzen erop. dat het verkeer nu door het dorp 's-Gravenpolder wordt geleid. ..het geen tot ongewenste verkeerssi tuatiesaanleiding geeft Gs ..Hoewel aande rondweg uit een oogpunt van verkeersintensiteit nog niet de hoogste urgentie moet worden toegekend, zijn de leefbaarheid van s-Gravenpolder en de verkeersveiligheid zeer gediend met de aanleg van deze rondweg." Zij atten deren de staten erop. dat de grond ver kregen kan worden in het kader van de ruilverkaveling De Poel-Heinkenszand en dat coördinatie van deze werkzaam- hecen mét de aanleg van de rondweg gewenst is. Daarbij hoort ook de verleg ging van een deel van de weg 's- Gravenpoolder-'s-Heer Abtskerke Bij de rondweg gaat het om een weg met een breedte van 7,5 meter. De aanslui ting van de bestaande weg 's- Gravenpolder-Vierwegen op deze route ter plaatse van de kruising met de weg Goes-'s-Gravenpolder kan gelijkvloers worden, maar er moet in de toekomst wel rekening worden gehouden met een HOOFDINGENIEUR DIRECTEUR RIJKSWATERSTAAT NEEMT AFSCHEID „IK BEN HIER OP HET JUISTE MOMENT GEKOMEN" MIDDELBURG - „Een boeiende en buitengewoon interessante perio de". Aldus kwalificeert ir. J. Zuur deeg. hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat in Zeeland zijn veertien Zeeuwse jaren in dienst van rijkswaterstaat, die hij over en kele weken afsluit in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Ir. Zuurdeeg be schouwt zijn veertien jaren als hid in Zeeland als een "aardig afgerond geheel". ..Toen ik in 1962 in Zeeland kwam, was de periode „van na de ramp" min of meer afgesloten. Erbrakeen nieuw tijdperk aan van vooral economische activiteit. Ik denk aan de ontwikke lingen in het Sloe en in Temeuzen. De opkomst van de beide haven schappen heb ik van het begin at meegemaakt. In vergelijking met 1962 - het jaar van mijn komst i s de welvaart zichtbaar vooruitgegaan in deze provincie Die economische ontwikkeling was nodig". Ir. Zuurdeeg voelt zich een gelukkig man als hid van rijkswaterstaat daaraan mede een bijdrage te heb ben geleverd. „Ik ben op het juiste moment gekomen", constateert hij „Eerst heeft het herstel van de oor logsschade zijn stempel op deze pro vincie gedrukt De ramp van 1953 gal weer een terugslag. Bij mijn benoe ming tot hid in Zeeland in 1962 trof ik een provincie aan. waar de penode van na-de-ramp als afgesloten kon worden beschouwd. Het Veerse Meer was er al Een paar dagen voor mijn komst was het sluitgaat in het Sloe gedicht Er was een eerste aanzet voor allerlei nieuwe ontwikkelin gen" In zijn eigen sector - waterstaat - werd ir Zuurdeeg geconfronteerd met een aanpassing van de infra- stmetuur. Hij noemt o.m. de verbete ring van rijksweg 58 en de veerdien sten over de Westerschelde. Bij wat de beide havenschappen tot stand hebben gebracht, is de heer Zuur deeg nauw betrokken geweest. Er zijn volgens hem heel wat activitei ten ontplooid in de havenschappen Vlissingen en Temeuzen. waardoor de economie in Zeeland in de lift kwam Als de scheldende hid zegt. dat hij zijn veertien Zeeuwse jaren als een afgerond geheel ziet, wil hij wel de vergelijking maken met de landbou wer. die gezaaid, de planten verzorgd en ook geoogst heeft Maar wat de boer ui een seizoen vermag, heeft zich b'j ir Zuurdeeg uitgestrekt over een penode van veertien jaar Hij spreekt dan ook van „een boeiende tijd. die ik met graag gemist zou hebben en waann ik met veel plezier heb ge werkt" Voordat ir Zuurdeeg in Zeeland kwam had hij al „een soort voorop leiding" gehad in Brabant en Lim burg „Sommige ontwikkelingen heb ik dnemaal meegemaakt, eerst in Brabant, daarna in Limburg en tens lotte in ZeelandAls typisch voor beeld noemt ir. Zuurdeeg het streven van de gemeenten de traverses door de bebouwde kom - onderdelen van rijkswegen - van verlichting te voor zien. „Tussen 1940 en 1950 zijn we er in Brabant mee begonnen. Na 1953 werd ik met dezelfde problematiek geconfronteerd in Limburg en in 1962 en volgende jaren verging het me al met anders in Zeèland". aldus ir. Zuurdeeg. Westerschelde- verbinding Van de thans scheidende hid is be kend, dat hij zeer heeft geijverd voor een vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde. Hij spreekt in dit verband van een „technisch zeer geavanceerd project". Hij zegt: „Graag had ik mijn ambtelijke loopbaan nog de positieve beslis sing over de aanleg van deze verbin ding meegemaakt. Maar zoals de za ken er nu voorstaan, zit dat er niet Ir Zuurdeeg vindt ieder uitstel een onverteerbare zaak. „Het houdt een vere uitbouw van de veren tegen. De provincie kan op dit moment onmo gelijk aan de minister om gelden vra gen voor een nieuwe veerboot, die ei genlij k nodig is. Zouden g.s. van Zee land dat toch doen. dan valt de basis voor een vaste oeververbinding weg. Op die manier knjgje stagnatie", be toogt ir. Zuurdeeg, die erop wijst, dat de piekbelastmg van de Wester- scheldeveren in de afgelopen maan den weer aanzienlijk omhoog is ge gaan In de laatste jaren is ook het verkeer in de winter toengenomen. waardoor men problemen dreigt te krijgen met. het uit de vaart nemen van de schepen voor noorzakelijke revisiewerkzaamheden. Dat alles maakt, dat ir. Zuurdeeg weinig ge lukkig met het uitstel rond de bouw van de vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde. Het uitstellen van beslissingen op 'hoog niveau' heeft de hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat de afgelopen jaren ook parten gespeeld op geheel ander ter rein. namelijk de afdamming van de Oostersehelde Ir Zuurdeeg „Ik ben blij. dat er nu eindelijk een oplossing komt. Je kon de laatste jaren nergens meer werken Het paste nooit De dingen blijven hangen. Over het Ka naal door Zuid-Beveland kon niets worden beslist, omdat er een samen hang was met de wijze van afsluiting van de Oostersehelde. Datzelfde gold voor de afvalwaterleiding Wester- schouwen". Over diezelfde Oostersehelde wil hij nog wel kwijt, dat „op hel moment, dat de beslissuig werd genomen de Oostersehelde af te sluiten, er geen ingenieur bij waterstaat was. die pre cies kon zeggen hoe het zou moeten" Ir Zuurdeeg: „Dat was ook metzo'n punt, want de feitelijke afsluiting was op dat moment pas over 25 jaar aan de orde. Bij iedere voorgaande afsluiting is het deltagebied - wer kend van klein naar groot - zou erva ring worden opgedaan Zonder die ervaring had men de afsluiting van de Oostersehelde niet aangedurfd' Over de gewijzigde opvattingen in de afgelopen jaren zegt ir. Zuurdeeg „als technicus blij te zijn, dat niet voorde oplossing met doorlaatbare caissons is gekozen" In dit verband laat hij het woord 'levensgevaarlijk' vallen. De thans gekozen oplossing - een pij- lerdam - vergt volgens ir. Zuurdeeg „een mammoetstudie op abnormaal korte termijn" Hij zegt vertrouwen te hebben m deze oplossing. Over igens vraagt hij zich „als Nederlands belastingbetaler" af of deze oplos sing het vele geld waard is. „Ik ben bang. dat door deze uitgave andere wensen op de tocht komen te staan En dan denk ik niet aan projecten in de sfeer van waterstaat". Als natuurliefhebber betreurt ir Zuurdeeg het, dat het uitstel nood zakelijk maakt dat bestaande dijken worden opgehoogd en een aantal waardevolle zaken verloren zullen gaan. „Maar", voegt hij eraan toe: „Veiligheid is belangrijk" Ir Zuur deeg tilt zwaar aan het aspect veilig heid ..Kort na de ramp heb ik een aantal dagen door het rampgebied in Brabant rondgezworven Ik heb vol doende gezien om een hoge prioriteit aan die veiligheid te geven" aldus de scheldende waterstaatsman. Belgische Bijzonder plezierige herinneringen heeft de heer Zuurdeeg overgehou- Zuurdeeg. afscheid als hoofdingenieur-directeur van rijkswa terstaat in Zeeland den aan de contacten met Belgische collega's. Het is al in Limburg be gonnen met de voorbereiding van het zg. Temaaien-tractaat. In Zeeland kreeg ir. Zuurdeeg te maken met het Kanaal GenUTemeuzen en de nieuwe Schelde-Rijnverbindmg. Als lid van de technische Scheldecom- missie had hij eveneens veelvuldig metBelgische collega's te maken Hij constateert nu: „Het komt vooral aan op een goede verhouding, waar je constructief op kunt werken Ik kan zeggen, dat ik hier in Zeeland de con tacten met de Belgen heb kunnen verdiepen. We zijn er aan beide kan ten wel bij gevaren. Je moet begrip kunnen opbrengen voor eikaars standpunt". Ir. Zuurdeeg laat bij zijn afscheid een dienst 'oude stijl' achter. Rijks waterstaat Zeeland is tot nu toe het enige gebied, dat nog niet heeft georganiseerd. „Daarvoor heb je een centrale huisvesting nodig. Die is er (nogl niet in Zeeland. „Zeeland is momenteel in drie regio's ingedeeld. Bij een reorganisatie is het de be doeling. dat de regio's worden opge heven en dat er gespecialiseerde diensten voor in de plaats komen. Ir. Zuurdeeg: „Het huisvestingspro bleem is niet op korte termijn op te lossen. Daar gaan verschillende ja ren mee heen. Mijn opvolger is niet van plan zolang te wachten. Momen teel wordt de mogelijkheid onder zocht tot een zekere concentratie te komen in Middelburg, Vlissingen en Goes". MIDDELBURG - Ir. J. Zuurdeeg, de. scheidende hoofdingenieur- directeur van rijkswaterstaat m Zee land. werd 13 september 1911 m Lei den geboren .Va de lagere school en een hbs-B-op leiding m zijn geboor testad. meldde hij zich in 1928 als student aan de Lh. in Delft, waar hij begin 1935 afstudeerde als civiel in genieur. In 1941 kivam hjj. na achte reenvolgens te hebben gewerkt bij het waterloopkundig laboratorium te De[ft en het centraal inundatie- en technisch bureau der genie, in dienst bij rijkswaterstaat. Hij werd inge nieur bij de werken van het Amsterdam-Rijnkanaal. Op 1 apnl 1946 kreeg hij een functie bij de directie sluizen en stuwen. Na dat ir. Zuurdeeg nog m een toege voegde functie bij het arrondisse ment Breda had gewerkt, werd hg met ingang tan 1 september 1953 be last met de leiding van het arrondis sement Maastricht Per l augustus 1962 volgde zijn benoeming tot hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat in Zeeland, een functie, die hij nu ruim veertien jaar heeft uitgeoefend. De thans scheidende h.id. - zijn af scheid is vastgesteld op donderdag 30 september a.s. tussen 16.00 en IS 00 uur in de statenzaal te Middel burg - werd ter gelegenheid van ko ninginnedag 1973 tenoemd tot rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw. ongelijkvloerse kruising. Tussen het begin- en eindpunt van de rondweg zul len de kruisingen met landbouwwegen op één na vervallen. De verbinding 's- Gravenpolder - s-Heer Abtskerke kan niet worden verbroken. Wel ontbreekt daar de mogelijkheid van een ongelijk- vloerse kruising wegens ruimtegebrek, maar er kan via een viaduct toch een kruisingsvrije oplossing worden ge maakt betoogt het college. Tegenover bezwaren van de adviescommissie voor de waterstaat inzake een viaduct onder strepen gs nog eens. dat op kruisingen als deze 'over het algemeen vrij veel en ernstige ongevallen voorkomen'. De verkeersveiligheid 'eist dan ook een on gelijkvloerse kruising 's-Heerenhoek In de vergadering van de adviescom missie voor de waterstaat op 1 septem ber komen de plannen van gs in be spreking om vast de grond te verwer ven voor de door te trekken rondweg 's-Heerenhoek in de richting Ovezande. Ook hier kunnen de gronden er be schikking komen via de ruilverkaveling m het gebied. De kosten komen op drie ton. zo melden gs Als de nieuwe weg is aangelegd zullen de bestaande wegge deelten als paralelwegen behouden blij ven. Wel zeggen gs over de aanleg nog: „Gelet op de betrekkelijk geringe ver keersomvang van deze weg en op het feit. dat het aan de rondweg 's- Heerenhoek aansluitende wegvak mo menteel in een redelijke staat verkeert, kan de aanleg nog een aantal jaren wor den uitgesteld. Fietspad In de adviescommissie waterstaai komt voorts aan de orde het plan om een fietspad van bijna vier kilometet aan te leggen langs de weg Kapellc- Wemeldinge en in die weg over een af stand van ruim negenhonderd meter een aantal bochten te verbeteren. Daarbij wil men tegelijk combineren de aanleg van een duiker, die voor de ruil verkaveling Kapelle-Wemeldinge nodig is. Dc kosten van fietspad en bochtafc- mjdingen komen op ruim 2,2 miljoen. De staten hebben voor dit werk al bijna 1.5 miljoen gegeven. Er resteert nog een bedrag van 6.4 waarover nu de wa terstaatscommissie zal adviseren. De duiker komt op bijna 2.5 ton. maar gs laten weten dat men daarvan de helft wil claimen bij de ruilverkavelings- commissie. Aan de orde in de waterstaatscommis sie komen ook nog de overname van en kele weggedeelten in Oostburg, Wester- schouwen en Reimerswaal Geslaagden RPA MIDDELBURG - Bij het aan de rijks pedagogische academie te Middelburg gehouden uitgestelde en herexamens slaagden: Leenb Eckhardt, 's- Gravenpolder: Wil v d Eijnde. Zierik- zee; Johan v. Koeveringe. Kapelle; Yvonne Looij. Zoutelande en Han de Vlieger. Breskens. Eén kandidaat kreeg een herexamen. Wijkvereniging van Sint-Laurens vraagt raad gymnastiekzaal MIDDELBURG - De wijkvereniging Sint-Laurens heeft dc gelegenheid aan gegrepen de Middelburgse gemeente raadsleden-die op 1 september bij hun excursie een bezoek aan Sint-Laurens- brengen te attenderen op de noodzake lijke verbetering van het wijkcentrum. De wijkvereniging wil dit bereiken doot het aanbouwen van een gymnastieklo kaal en doucheruimte. Via een vragen lijst die aan ieder raadslid zal worden uitgereikt vestigt de vereniging er de aandacht op dat Sint-Laurens met ruim 1600 inwoners 24 verenigingen telt Het merendeel van de verenigingen ls aan gewezen op het wijkcentrum voor gym nastiek. sportbeoefening en andere cü- viteiten. Op Sint-Laurens is. zo stelt de vereniging, een schrijnende behoefte aan een behoorlijke binnenhuisaccom- modaue voor sport en andere acüvitei- Geslaagden diploma ziekenverpleging A VLISSINGEN - Bij de Stichting Insti tuut Gezondsheidszorg - Opleidingen 'IGO' slaagden voor het diploma zie kenverpleging A: zuster E P. Barent- sen. zuster E. Beekman, zuster W. Kop- pejan. zuster F J Kwekkeboom. zuster J. F. Loner-Meijers. zuster P. Meijers. zuster D. J van Molenbroek, zuster W. Peene. zuster E. Smit allen te Middel burg. zuster E. H. van Aalst zuster E. Ch. J. Beekamn. zuster P. E. Blaak man, zuster J. Koets, zuster J. J. L. Kuijk, zuster R. Poelman-Nonnekes. zuster E G. Sinke, zuster W. van Sluljs, zuster M. L. R. Verdurmen, zuster J. P. Wattel. zuster N. K. Wouters-Llevense, allen te Vlissingen. Twee kandidaten werden afgewezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37