Goes heeft in 1977 tientje per inwoner voor 'onvoorzien' Kattendijke kan weer woningen gaan bouwen Raadslid vraagt om goedkoper zwemmen voor Goese scholen Honderdduizendste bezoeker in het Ganzebad in Goes •ai, .5 -2 -e* 8 HHOVINCIALt CttUWbb CUUHAN f ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1976 RUIM 4,5 TON VOOR NIEUWE PLANNEN BEGROTING VAN 46,3 MILJOEN GOES - De gemeente Goes heeft in de sluitende begroting voor 1977 een be drag van tien gulden per inwoner voor onvoorziene uitgaven beschikbaar; to taal 290.000. Daarnaast is er een be drag uitgetrokken van 457.000,- voor nieuwe plannen en personeelsvoorzie ningen bij de sociale dienst vanwege de werkloosheid. De begroting van Goes laat aan de inkomsten- en uitgaven kant een bedrag zien van 46,3 miljoen gulden; ten opzichte van 1976 is dat een stijging met 7 miljoen gulden. In de lijvige nota van aanbieding (63 kantjes) meldt het gemeentebestuur dat geprobeerd is de kostenstijging bin nen 8% te houden. Die poging is niet op alle onderdelen gelukt (onder meer personeels- en kapitaalslasten). Wel is er B, en w. Kapelle willen plan Boomweidelaan uitstellen KAPELLE - Het gemeentebestuur van Kapelle wil de vaststelling van het be stemmingsplan 'Boomweidelaan' te Schore met enkele maanden uitstellen. Het plan voorziet in eerste aanleg in de bouw van 19 woningen en een openbare school en zoals gemeld, zijn er van ver schillende kanten de nodige bezwaren tegen ingediend. In een voorstel aan de gemeenteraad, schrijven b. en w. dat over de ingediende bezwaren nog over legd wordt met de betrokkenen en daardoor kan het plan niet op tijd aan de raad worden aangeboden. Tegen het plan Boomweidelaan-Schore zijn, zo blijkt uit het voorstel, bezwaren ingediend door de hoofdingenieur- directeur voor de landinrichting in Zee land, de gewestelijke raad Zeeland van het landbouwschap, drie heren Karelse en W. J. Bierens, die zijn bezwaren in middels schriftelijk heeft ingetrokken. Het voorstel om de vaststelling van het plan te verschuiven, komt op dinsdag 31 augustus in de raadsvergadering aan de orde. Enkele bewoners van de Oude Dijk te Biezehnge hebben ernstige bezwaren naar voren gebracht tegen het bestem mingsplan Biezelinge I, eerste planwij zing. Het plan is inmiddels wel vastges teld: er is plaats voor 29 woningen. De bewoners hebben bezwaren tegen het plan met opzet niet vóór de vaststelling ingediend, om de woningbouw ter plaatse niet te vertragen. De bezwaren van de bewoners draaien met name rond de grootte van de achtertuinen aan de Blaaspoort en de Oude Dijk. Het col lege van b. en w. vindt dat de bewoners hun problemen tijdig, dat wil zeggen voor de vaststelling van het plan, ken baar hadden moeten maken. Voorge steld wordt dan ook de bezwaren - ach teraf voor kennisgeving aan te nemen. In verband met de aanleg van een jach thaven, eerste deel. in het sluizencom- plex te Wemeldinge. willen b. en w overgaan tot het benoemen van leden van een havencommissie. Het college wil burgemeester H. G. van Suijlekom tot voorzitter benoemen, met als leden twee raadsleden en vijf inwoners: A. Florusse, namens middenstand en ver eniging het kanaal. M. J. Geluk, namens middenstand, J. J. Pekaar, J. Wisse en J. Dagevos, namens middenstand en ka naalvereniging. Het bestuur van de peuterspeelzaal in Wemeldinge wil een ruimte gaan inrich ten in het gebouw van de oude schip- persschool. De kosten ervan worden be groot op 5200,- en het college stelt voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Stadswaag in Brouwershaven wordt medisch centrum BROUWERSHAVEN - Voor de Stads waag in Brouwershaven is nu een be stemming gevonden. Als de gemeente raad met de plannen instemt zal het monumentale gebouw na restauratie een medisch centrum worden. De Brouwershavense huisarts L. A. M. Bruel wil het gebouw van de gemeente huren. Drie jaar geleden was het de be doeling dat de Stadswaag na restaura tie een horecabestemming zou krijgen. Dat ging echter niet door. B. en w. besloten uiteindelijk toch de uitwendige restauratie maar ter hand te nemen en over de bestemming van het gebouw in een later stadium een beslis sing te nemen. Die bestemming is nu al gevonden door de belangstelling van huisarts Bruel voor het gebouw. De ar chitect heeft voor de restauratie van het gebouw zelf en voor net geschikt maken van het interieur als medisch centrum één plan gemaakt. Het is de bedoeling dat ook van binnen het gebouw als een monumentervaren kan worden Voorde indeling is gekozen voor een zo groot mogelijke vide, zodat vanaf de entree, de hal en de wachtruimte het overgrote deel van de mooie kap zichtbaar blijft. De kosten van de restauratie op zich zul len bijna 140.000 gulden bedragen. Het geschikt maken van het interieur als medisch centrum komtop bijna 120.000 gulden. Voor de restauratiekosten is een subsidie van het ministerie van erm be schikbaar. De huisarts is bereid alle las ten zoals onderhoud, schilderwerk, ver lichting. verwarming, waterleiding, elektriciteit, belastingen en dergelijke voor het medisch centrum voor zijn re kening te nemen. De gemeenteraad van Brouwershaven bespreekt dit voorstel maandagavond in zijn vergadering, die om half acht in het gemeentehuis van Brouwershaven begint. rekening met gehouden dat de ge meente in navolging van het rijk. zo zuinig mogelijk aan moet doen De rein igingsrechten, begrafenisrechten, markt- en havengelden gaan met 7% omhoog De hondenbelasting, woonforensen- en toenstenbijdragen en onroerend goed belastingen zullen tus sen de 7 en 10% omhoog gaan De gemeente wil in 1977 het meeste geld (26,8%) gaan uitgeven aan algemeen beheer i vergoeding raadsleden, salaris sen ambtenaren, salaris burgemeester kantoorbehoeften, representatie, en dergelijke) Daarna volgen de uitgaven voor de dienst openbare werken met 25.86%. Voor onderwijs, cultuur, sport en recreatie is 20,19% van het totaal uit getrokken, voor jeugd- en vormings werk 0,52% en voor economische zaken 1,17% De politie, brandweer en open bare veiligheid gaat in 1977 totaal 5,78% van de beschikbare middelen kosten Om de belastingen te kunnen innen, moet 1,25%, ofwel 9,15 per inwoner op zij gezet worden. Sociale zorg bedraagt 9,03%. Het tekort op de gemeentelijke sportac commodaties stijgt in 1977 met 16% tot ruim 1 miljoen gulden, ondanks doorge voerde tariefstijgingen. Het nadelig saldo op de sporthal De Bevelanden steeg van 15.000 tot 43 000,-, omdat de lagere technische school en het Goese Lyceum er minder gebruik van gaan maken. De toegezegde rijkssubsi die voor het overdekte zwembad (4 ton) werd na enkele jaren wachten, ontvan gen. waardoor het nadelig saldo op dit bad is gezakt tot ruim 2 ton. De hoge kostenstijgingen voor de sportaccom modaties wordt afgezien van de perso neelskosten, vooral veroorzaakt door de hogere tarieven van de nutsbedrijven (energie, water). De stijgingen zijn met tariefsverhogingen met bij te houden. Het college zoekt naar oplossingen om nog niet gebruikte sportaccommoda ties in het kader van de vrije tijds besteding te gebruiken. Het derde achtereenvolgende jaar meldt het college van b en w in de aan biedingsnota dat de nota over milieu zaken op komst is. In verband daarmee, worden er over dat punt verder geen opmerkingen gemaakt. Het college acht het van groot belang dat voor de gemeente Goes zo mogelijk een be- roepsbrandweerofficïer wordt aange trokken in de vacature van brandweer commandant. Het gemeentebestuur streeft ernaar om in 1977 met afgeronde plannen te komen voor de inrichting van de recreatiegebieden 'Oude Zee dijk' en 'De Weitjes'. Ook wil men door gaan met uitvoering van het tweede deel van het recreatiegebied 'Hol landse Hoeve'. In 1977 start Goes met een campagne ter bevordering van de werkgelegen heid. De bedoeling is de campagne vooral te richten op in Nederland geves tigde metaal-nijverheidsbedrijven en dienstverlenende bedrijven, zoals ban ken en accountantskantoren. Er is al 60.000,- voor uitgetrokken. Het college kondigt aan dat op het ge bied van de personeelszaken een sociaal jaarverslag zal worden uitgegeven „Bij de overheid kent men. althans voor zo ver ons bekend, dit instituut niet", aldus b en w. In het verslag moeten allerlei personeelszaken aan de orde komen. Bedoeling is ook om meer aandacht te gaan besteden aan de begeleiding van de oudere werknemer. Een werkgroep onder voorzitterschap van de burge meester, werkt aan een reorganisatie plan voor het gemeentelijk apparaat Gehoopt wordt het advies van deze groep in begin 1977 af te ronden In de nota van aanbieding wordt door het college van b en w uitvoerig aan dacht besteed aan de nieuwe nota ruim telijke ordening, ontwikkeling van de buitenkemen, wegenaanleg, uitbrei ding industrieterreinen, samenwerking in de bejaardenzorg en leegstand van lokalen in het onderwijs Over deze za ken is onlangs in de PZC al uitvoerig bericht Eerste paal geslagen bejaardenwoningen geref. gem. in Goes GOES - Ds. N. W. Sehreuder heeft vrij dagmiddag op een bouwperceel aan de Louisse de Colognylaan te Goes de per ste paal geslagen voor de bouw van 27 bejaardenwoningen. De woningen worden gebouwd in opdracht van stichting Bejaardentehuizen van de ge reformeerde gemeenten in Zeeland. Ds. Sehreuder is voorzitter van deze stichting, die in verscheidene plaatsen in Zeeland bejaardenwoningen exploi- teerd Het complex aan de Louisse de Colognylaan zal uit drie woonlagen be staan. De bouw zal ongeveer eenjaar in beslag nemen Het bejaardenwoningen- complex is ontworpen door architect J. Valk uit Soestdijk Aannemer is de firma Jacobse uit Meliskerke De eerste paal. die ds Sehreuder slag. was niet alleen officieel de eerste, maai ook echt de eerste. Bij menig bouwwerk is de 'eerste paal' bijna de laatste, maar hier verdween de eerste paal in een maagdelijk veld. Nadeel was wel dat de heimachine aanvankelijk niet helemaal in orde was. Een paar heiers klommen na een paar mislukte pogingen om de paal de grond in te krijgen de heistelling in om iets aan een niet goed functione rende breekpen te doen. WISSENKERKSE POSTBESTELLER J. J. VAN DEN BERGE MET PENSIOEN WISSENKERKE-Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd op vrijdag officieel afscheid ge nomen van postbestelier J. J. van den Berge. Van den Berge zal per 11 sep tember de PTT. De heer Van den Berge is 26 jaar bestel ler geweest in dienst van de PTT, zei het met een onderbreking van driejaar tij dens de bezetting. Namens de posterijen werd ten huize van de heer Van den Berge het woord gevoerd door de heer Van Balen, die in korte bewoordingen de loopbaan van de scheidende besteller doornam. Hij wees hierbij op de steeds prettige en vooral humoristische wijze, waarop de heer Van den Berge zijn dienst had vervuld. Vele collega's hadden van de gelegen heid gebruik gemaakt om afscheid te ppmen van de heer Van den Beige AANDACHT VOOR ZWEMVIERDAAGSE AFRONDING VAN PROCEDURE 'INVULPLAN' KATTENDIJKE - Binnen enkele maanden moet het mogelijk zijn om in Kattendijke weer woningen te kunnen bouwen. Vooruitlopend op de afron ding van de bestemmingsplanproce dure voor het zogenaamde 'invulplan' voor het dorp kan door de mogelijkhe den, die artikel 19 van de wet ruimte lijke ordening biedt, toestemming ge geven worden voor het laten beginnen van de eerste bouwactiviteiten. Dan moeten wel het eigendom van de grond en de bouwvergunning geregeld zijn. BOTULISME IN ZIER1KZEE EN MIDDELBURG ZIERIKZEE - Deze week is komen vast te staan dat in Zierikzee botulisme on der de watervogels voorkomt. Met name in de Zoete Gracht, worden vol gens een woordoverder van de ge meente vrijwel dagelijks dode eenden en andere soorten vogels gevonden. Begin deze week kwam bericht van het Diergeneeskundig Instituut in Rotter dam. dat de vogels ten gevolge van bo tulisme categorie C waren gestorven. Deze soort is niet direct schadelijk voor de mens, maar er wordt geadviseerd de dode vogels niet met de blote hand op te pakken. Ook in andere wateren van Zierikzee worden regelmatig dode vogels gevon den. Het Kaeskenswater en de Rode Weel vormen naast de Zoete Gracht, waarvan het waterpeil ten gevolge van beschoeiingswerkzaamheden aanzien lijk is gedaald, de kernen in Zierikzee. Ook in Middelburg is na een onderzoek gebleken dat twee eenden en een kok meeuw verschijnselen van botulisme vertoonden. Een eend werd gevonden in een vijver in de Griffioen, de andere eend werd aangetroffen in de vijver in Toorenyfiedt De dode leeuw lag aan de rand van de Seissingel. Verder werden uit de vijver in Tooren- vliedt twintig dode karpers opgevist, waarvan men vreest dat ook zij door het botulisme zijn getroffen Vinders van door botulisme getroffen dieren worden verzocht kontakt op te willen nemen met de centrale meldposl van Provinciale Waterstaat in Middel burg. Bejaardenschieting 'S-HEERENHOEK - Bij de heer van Hoewijk werd een schieting voor be jaarden en minder validen gegeven, waaraan door 26 schutters werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1ste hoofdvogel P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek. 2e hoofdvogel Alb. v d. Dnes van Vrye Schutters uit 's-Heerenhoek: 1ste zijvo gel Alb. v. d. Dries voornoemd, 2e zijvo- gelA. v. 't Westeinde van Willem Teil uit Uitvoerig werd ook gesproken over de Wethouder L. H. de Leeuw van ruimte lijke ordening in de gemeente Goes kon donderdagavond tijdens een hoorzit- ting in Kattendijke, die aan het invul plan was gewijd, dit optimistische ge luid laten horen, omdat de provinciale overheid zich tijdens "het vooroverleg positief over het plan heeft uitgelaten. Het invulplan voor nieuwe bouwmoge lijkheden in Kattendijke sluit aan bij de structuur van het dorp. Op diverse plaatsen zijn grotere en kleinere bouw- kavels gepland. Een deel van de grond is in handen van de gemeente. Het vige rende bestemmingsplan voorziet in een uitbreiding van Kattendijke in weste lijke nchting. Uitvoering van dit plan zou een 'nieuwbouw-uitstulpmg' tot ge volg heben. die voor het aanzien van het dorp ongewenst wordt geacht Boven dien is de grond in dit gebied duur. De verschillende bouwkavels bieden ruimte voor de bouw van vijftig a vijfen vijftig woningen in de komende tien jaar, vertelde de heer De Leeuw, die erop wees dat er ook nog mogelijkheden zijn door sanering van bestaande slechte woningen. In het plan is ook een voetbalveld inge tekend. Wethouder De Leeuw vertelde de aanwezigen datze zich daar niet al te blij mee moesten maken, want een voetbalveld voor de Kattendijkse voet- balclub. die naar de klinkende naam 'FC Kattendijke United' luistert, staat betrekkelijk laag op de prioriteitenlijst van de sportraad. „We hebben in het plan de ruimtelijke mogelijkheid van een voetbalveld willen aangeven," aldus de heer De Leeuw. „Een speel- of trap veld lijkt me eerder te verwezenlijken." Waardering In zijn inleiding ging de wethouder uitvoerig in op de voorgeschiedenis van het invulplan. Veel waardering bleek hij te hebben voor het meedenken en meepraten van de werkgroep 'Kat tendijke'. Het nu uit de bus gekomen invulplan kan model staan voor derge lijke plannen in andere kernen van de gemeente Goes. „Dat is natuurlijk een heel belangrijke zaak, hoewel het wel ten koste ging van het tempo, waarmee dit plan kan wor den vervaardigd. Ik ben het eens met de werkgroep, die wel eens heeft gezegd dat het allemaal te traag ging. Maar neem van me aan dat een aantal oorza ken van die traagheid buiten de ge meente lag." Een van de aanwezigen vroeg zich tij dens de discussie af of het aantal van 55 woningen wel wordt gehaald. „Er zitten perceeltjes bij. waar ik het geplande aantal echt niet zie zitten." zei hij. We thouder De Leeuw antwoordde dat dit voor sommige percelen momenteel wetl het geval kan zijn. ..Maar vergeet met dat het om een plan voor een jaar of tien gaat Tegen die tijd zijn eventuele pro blemen bij het verkrijgen van grond wel licht verdwenen." hier zo'n goed parkoers is. Het is niet uitgesloten dat ooit nog eens de Zeeuwse kampioenschappen in Kab- teftdijke verreden zullen worden. Maar als dat perceel op de rozentuin wordt bebouwd, dan raken we onze prima fi nish kwijt," aldus de heer Ceelen, die overigens toegaf als lid van de werk groep Kattendijke wel even anders tegen het bebouwen van het betreffende perceel aan te kijken, hoewel hij benad rukte dat de weg ter plaatse niet onlo gisch moet gaan lopen BLOEMEN EN GESCHENKEN GOES - In het gemeentelijke openlucht-zwembad 't Ganzebad te Goes, is vrijdagmiddag de 100.000e be zoeker van het seizoen 1976 feestelijk binnengehaald. Het was de 28-jarige mevrouw Annie Kametmüller- Risseeuw uit Goes. Sportwethouder J. H. Roose zette haar namens de ge meente in de bloemetjes en overhan digde een zwemabonnement voor 1977, een taart met feestelijk opschrift, een sport-real-trimtas en een deelnemers kaart voor de komende zivemvierdaag- se. Ondans het warme weer van de afgelo pen maanden, is de 100.000e bezoeker voor 't Ganzebad geen record. Wel werd het aantal een week eerder d an in 1976 3 september) bereikt. In totaal passeer den er vorig seizoen ruim 105.000 zwemmers de hekken van het bad. Mevrouw Kametmüller onderging de huldiging heel spontaan. Zij vertelde als verpleegkundige in het ziekenhuis de Bevelanden vaak op de noodzaak van sport en verantwoorde beweging te wij zen. daarbij zelf het goede voorbeeld ge vend door regelmatig het zwembad te bezoeken. Sportambtenaar J. H. de Ridder ves tigde nog de aandacht op de zwemvier- daagse, die van 30 augustus tot en met 3 september '76 gehouden wordt. Doel van deze zwemmanifestatie is personen van 25 jaar en ouder op een plezierige wijze kennis te laten maken met de zwemsport. Iedere dag moet er maxi maal 500 meter in een eigen tempo en slag afgelegd worden. De tijden zijn: erop dat de gemeente al een reductie tot 65 cent per bad verleent voor de scholen „Om daar nog onder te gaan, is wel erg moeilijk." meende de heer Roose. 07.00-08.30 uur, 12.00-13.30 uur en 17.00- Foto: wethouder J H Roose overhan- 19.30 uur. Deelnemers die de vierdaagse digt geschenken aan de 100 000e bezoe- uit.zwemmen. ontvangen een medaille, ker van het Ganzebad, mevrouw A. Volgens de heer De Ridder is er tot nu KametmüUer-Risseeuw <foto PZCi toe een redelijke belangstelling voor het zwemgebeuren getoond: ruim honderd opgaven. „Maar er kunnen er nog heel wat meer bij," aldus de heer De Ridder Wethouder Roose vertelde dat de ge meente geen aanleiding ziet om voor het schoolzwemmen een lager tarief te re kenen zolang het warme weer blijft aan houden. Raadslid J. T. Laport had hierom gevraagd. De heer Roose wees ALS WARMTE VOORTDUURT EXTRA ZWEMMEN IS ANDERS ONBETAALBAAR Ovezande; 3e zijvogel J. v. Doom van vraag of e i de percelen niet te Spes Nostra uit Ovezande. 4e zijvogel dicht bij de begraafplaats ligt. De Vette van Concordia uit Heerenhoek; 1ste kal J. Rentmeester van Vios uit 's-Heerenhoek; 2e kal me vrouw Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; 3e kal P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek; 4e kal M. Mol van Edele Handboog uit Oudelande; meeste meeste aanwezigen vonden van niet en dachten ook niet dat de rust op de be graafplaats aangetast zal worden. Zeker niet als de gemeente daartoe voorzie ningen op de begraafplaats treft, Tot grote hilariteit wees voorzitter Ceelen van het plaatselijke wielerco- kleine vogels W. Geys van Soranus uit nuté erop dat het voortbestaan van de Heinkenszand, zes stuks^De^vliegende wielerronde in gevaar zou kunnen ko- t huidige rozentuin aan de Dorpsstraat bebouwd zal worden. „We vogelprijs was voor L. de Jonge van Concordia uit's-Heerenhoek. BB De volgende schieting is op dinsdag 7 hebbën' hier "een" heel "goed"'gesi'aagde september. wielerronde gehad, mede doordat er GOES - Het Goese raadslid J. T. Laport (cgg) vindt dat de gemeente Goes zo lang het warme weer voortduurt, aan de scholen een lagere toegangsprijs moet berekenen voor zwembadbezoek. „Ik pleit voor een uitzonderingstarief in verband met de barre weersomstan digheden en de onbespeelbaarheid van de sportvelden," zei hij donderdaga vond tijdens de commissie vergadering voor onderwijs, sport, jeugd en samen levingsopbouw. De heer Laport wees op een advies van de Nederlandse Sportfederatie (NSF) aan de scholen, waarin wordt afgeraden om de sportvelden momenteel voor on derwijsdoeleinden te gebruiken. „Het probleem voor de scholen is nu' wat met de leerlingen te doen? In de zaal is het te warm en zwemmen kost handenvol geld. Dat is voor het onderwijs niet te betalen," aldus het raadslid. Wethouder J. H. Roose (cgg) zegde toe, het idee op korte termijn te bespreken. Het met-bespeelbaar zijn van de Goese sportvelden leverde in de commissie nog meer gespreksstof op. De heer J. G. Welleman ipvda) toonde zich ontevre den over het tot nu toe gevoerde beleid en de sluiting van vele velden. „Op deze manier hou je vele duizenden mensen van de velden weg. vooral voor de jeugd is dat een probleem." meende hij „Mis schien moeten de normen wat verlegd worden, geletop de bijzonderesituatie." Raadslid J. P G. van Ooijen (cgg) vond de sluiting van de velden een logische zaak. Hij vroeg meer aandacht voor de speelgelegenheden in de gemeente, zoals trapveldjes, openbare gazons, en dergelijke, die nu door leden van sport verenigingen bezet worden, ten koste van de jeugd die wordt weggejaagd. „Ik vind dat een onjuiste zaak en bovendien wordt op die manier ook daar het gras naar de Fillistijnen geholpen." stelde de heer Van Ooijen. Hij wilde maatregelen van de gemeente, desnoods via wijzi ging van de algemene politieverorde ning. Wethouder Roose erkende dat de hele situatie - sluiting velden, spelen op gazons- aanleiding geeft tot problemen. Hij toonde zich bereid het sportvelden probleem in het college van b. en w. aan de orde te stellen. Raadslid Van Ooijen uitte kritiek op het uitblijven van de nieuwe gemeente lijke onderwijsnota. „Het ziet er naar uyit dat we het stuk pas op de valreep van deze zittingperiode van de raad zullen krijgen. Ik vind dat bijzonder onaangenaam. De totstandkoming van de nota is toch wel een lijdensweg. Ik zal er net zolang om blijven vragen tot we het ding hebben." Wethouder Roose vertelde dat nog ge wacht wordt op een aanbod van het provinciaal opbouworgaan stichting Zeeland, over de wijze waarop bouwste nen voor de nota aangedragen moeten worden. Kritiek had de heer Van Ooijen ook op hetuitblijven van plannen voor de bouw van een wijkgebouw in Goes-Zuid. „Het is steeds in beraad en studie geweest en altijd was er weer wat. De tijd verstrijkt en het wordt iedere maand duurder. Het zijn dus wel dure discussies die we voe ren." De heer Roose deelde mee dat het overleg nog aan de gang is: er wordt ge keken op welke wijze er geld beschik baar kan komen. De commissie had weinig moeite met het beschikbaar stellen van meer geld voor de bouw van nieuwe scholen (openbaar en r-k) in de Goese Polder, totaal ruim 210.000 gulden De heer La port vestigde er de aandacht op dat in de Goese Polder ook nog ruimte is gere serveerd voor een nieuwe protestants- christelijke school. Hij verzocht verder om als gemeente in te haken op een ver zoek van de anti-rookarts Meinsma om het roken in de scholen te verbieden. De heer Laport verwees naar de gemeente Middelburg, die hierover de scholen be naderd heeft. „Dat vind ik een goed voorbeeld." Wethouder Roose voelde weinig voor een verbod: wel wilde hij een aanbeveling aan de scholen overwegen. Bouw lokaal basisschool BRUINISSE - De activiteiten rond de bouw van het lokaal voor de 5e leer kracht van de openbare basisschool te Bruinisse zijn nu goed op gang geko men. De inspectrice voor het lager onderwijs verleende intussen in overleg met de bouwkundig hoofdinspecteur goedkeu ring aan het overlegde plan met de daarbij behorende begroting. Het wach ten is nu op het verkrijgen van goedkeu ring van gedeputeerde staten van Zee land. De vraag rijst in hoeverre het als nog mogelijk zal blijken te zijn het lo kaal op 1 oktober in gebruik te kunnen nemen. Het gebouw zal aan de Dr. De Kockstraat worden gebouwd. Vergadering Plattelandsvrouwen /.IERIKZEE - De Christelijke Platte- landsvrouwcnbond, afdeling Schouwen-Duiveland, vergaderde voor het eerst in het nieuwe seizoen in het Nederlands hervormde vereni gingsgebouw te Zierikzee. De vice-presidente, mevrouw J. W. FlikweertrRijksen. opende de bijeen komst met een welkomstwoord. Mejuf frouw G. bij de Vaate, lerares bij de huishoudvoorlichting ten plattelande te Goes, verzorgde de verdere avond met een cursus bloemschikken. De avond werd door mevrouw Flikweert gesloten. Aanbesteding postkantoor BRUINISSE - De bouw van het nieuwe postkantoor aan de Grevelingcnstraat zal onderhands worden aanbesteed op donderdag 16 september om 10 uur in 't Durps'uus'. Het nieuwe kantoor komt te staan naast het nieuw te stichten gemeentehuis waann tevens de huisvesting van de gecombineerde technische dienst kring Bruinisse en Middenschouwen wordt opgenomen. Politie Zierikzee sloot inbreker in ZIERIKZEE - De politie te Zierikzee heeft vrijdag de 22-jarige J. W. H. mt Zie rikzee aangehouden en ingesloten. Tr jongeman wordt verdacht van au to di stal en inbraken op verschillende plast sen in het land. Hij wordt maands? voorgeleid voor de officier van justitie. Opbrengst busjes verjaardagsfonds KAPELLE - Het veijaardagsfonds van de hervormde kerk heeft in de 2e kwai- taal 1976/ 1131,83 opgebracht. Aan vrije giften kwam er in deze kerk 141,- bin nen Zangdienst KAPELLE - Zondagmiddag wordt erin de gereformeerde kerk een interkerke lij ke zangdienst gehouden, die geleid zal worden door ds. G K. G. Sehreuder. Aan deze dienst, die zal bestaan uitzang en schriftlezing, zal medewerking wor den verleend door het christelijk ge mengd koor onder leiding van mevrouw Schipper-Roose. Ds. Sehreuder zal een korte meditatie houden met als thema 'Zingt de Heer een nieuw lied'. Deze dienst begint om 17.00 uur. V. o «w c Hiermede maken wij de inwoners van Kamperland bekend dat onze zaak om gezondheidsredenen met ingang van 6 september a.s. definitief gesloten zal zijn. Wij zijn 30 jaar lang tot uw dienst ge weest en danken u voor het in ons ge stelde vertrouwen. Bakkerij zelfbediening J. ME IJ AARD Kamperland Naiaarscollectie 1976 Pediforma kinderschoenen is binnen Komt u ook eens overtuigen van de uitnemende pasvorm en kwaliteit Nu nog volop keus

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 36