„Zaak-Bernhard gevolg bewapeningswedloop" Boetes voor overtreden van rijtijdenbesluit 'De Volharding'teZaamslag toonde bevolking nieuw uniform Nota van A.W.L. bleef in kast van Terneuzense ambtenaar BRADERIE HULST GING WA T AARZELEND VAN START DROOGTESCHADE IN ZEELAND NET ZO FUNEST ALS LANDELIJK kunst ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1976 MARCUS BAKKER (CPN) IN GOES: CORRUPTIE EN BEDERF INHERENT GOES - Volgens fractievoorzitter Mar cus Bakker van de CPN in de tweede kamer is de hele affaire rond prins Be- rahard een gevolg van de 'tomeloze bewapeningswedloop'. De communist Bakker zei dat vrijdagavond in 'De Prins van Oranje' in Goes op een rede lijk bezochte vergadering van het dis trict Zeeland van de CPN. De heer Bak ker betoogde tijdens die vergadering, dat begrippen als 'corruptie' en 'bederf opgesloten liggen in de bewapenings- strijd. De heer Bakker zei. dat de CPN nooit is uitgeweest op 'koningskwesties'. ..Wij hebben die altijd willen voorkomen Een van de voorwaarden is dan wel, dat het koninklijk huis zich niet in de politieke strijd mengt. Maar als een van de leden van het koninklijk huis militaire, finan ciële en zakelijke functies vervult, en het gaat mis, leidt dat onherroepelijk tot zo'n politieke strijd". De heer Bakker herinnerde eraan, dat de CPN er enige tijd geleden (toen de Lockheed-affaire begon te spelen) op heeft aangedrongen, dat prins Bemhard zijn functie als inspecteur-generaal van de strijdkrach ten zou opgeven. ..We hebben gelijk ge kregen. Alleen aan de late kant Was het eerder gebeurd, dan was misschien een hoop narigheid te voorkomen geweest". De heer Bakker meende dat de commissie-Donner niet alleen de rol van prins Bemhard had moeten ondderzoe- ken, maar 'de hele sfeer van systemati sche omkoperij'. Maar daarover wordt nauwelijks met een woord gerept". De communist Bakker zette zich scherp al tegen de bewapeningswedloop. „Ei wordt altijd gezegd: we moeten ons be wapenen om ons land te verdeigen. We moeten ons verdedigen tegen de Rus sen. Maar als je het rapportiDonner doorneem, je leest de verklaringen, de brieven, de telegrammen; dan kom je niet één keer het begrip 'sgrijd voor de vryheid' tegen. Maar je ziet op iedere KANTONGERECHT OOSTBURG „RIJTIJDENWET CONSEQUENT MET VOETEN GETREDEN" C. G. A. Ferket te Sas van Gent vierde 25-jarig jubileum SAS VAN .NT- Vrijdag werd de heei C. G. A. Ferket uit Sas van Gent in zi.jr woning gehuldigd in verband met zijr 25-jarig ambtsjubileum bij de verzeke ringsmaatschappij Victoria-Vesta. Hi, werd toegesproken door de heer Ver heydt, directeur van Victoria-Vesta alsmede door de leider van de buiten dienst de heer J. G. Willems. De heer Verheydt bood hem namens df verzekeringsmaatschappij een gouder ballpoint aan. alsmede een fraaie porte feuille met belastingvrije inhoud. Eer gouden insigne werd de jubilaris even eens opgespeld. De leider van de bui tendienst. de heer J G. Willems eninva ria inspecteur T H. de Bakker voerder daarna het woord en boden, naast df vele cadeaus voor de jubilaris, tevenw bloemen aan voor zijn echtgenote Het officiële gedeelte werd 'f avonds voortgezet met een vijftig tal gasten in Hotel Rotterdam te Saf van Gent Tijdens deze zeer geanimeerde bijeen komst, waarbij een uitgebreid dinei werd aangeboden, waren alle kopstuk ken van Victona-Vesta aanwezig. Tus sendoor werden nog vele lovende toe spraken gehouden. Namens chefs en collega's uit Zeeuwsch-Vlaanderer werden er door inspecteur F. Galens eer tafelradio en bloemen aangeboden. Hel streek- en amusementsorkest van df Ruyscher uit Hoofdplaat verzorgde d( muzikale noot Rondleidingen bij 'Clitex' Kermis in Paal -PAAL - Tot en met maandag is het kermis in Paal bij Graauw. Vandaag i pagina van het rapport wel steeds een ander woord: en dat is 'brandkast'. De heer Bakker gmgoook nog even in op het bezoek dat een politieke delegatie onder leiding van kamervoorzitter dr. ir A. Vondeling onlangs aan Rusland bracht „Ze zijn met allerlei verhalen te ruggekomen, dat het daar niet zo mooi is. Maar ze hebben niet gezegd, dat de houding van de Russen agressief is En het is gewoon liegen, als er gezegd wordt dat we de bewapenngskosten moeten opjatgen, omdat de Russen ons bedrei gen. Maar de machine van de oorlogs uitgaven draait door Bakker haalde verder onder meer uit naar Philips. Hij meende, dat Philips ook een rol in de wapenhandel speelt, „Philips beperkt zich echt niet tot alleen h et maken van gloeilampen en televisies. Hun produk- ten worden ook gebruikt vrij de bouw van straaljagers. Wat denk Je. als de 'beul' Soeharto (in de kamer mocht ik het woord 'beul' niet gebruiken, maar in Goes mag dat wel, neem ik aan) een or der bij Philips plaatst. Dat het is om de mensen in de Dessanaarde kleurentv te laten kijken? Welnee. Veel eerder om het prikkeldraad van de kampen onder stroom te kunnen zetten. De uitspraak luidde: 250.500 en 500 gul den., wat hierbij geteld de omzetting van de voorwaardelijke in onvoorwaar delijke boete van 250 gulden op een be drag van 1500 gulden kwam. De zaak tegen J. G. uit Eede die da teerde uit 1974 werd voor de tweede- CLINGE - Zo'n 110 belangstellenden hebben een bezoek gebracht aan de tex tielfabrieken 'Clitex' te Clinge. Daar werden zij ontvangen door de heer P. EveraerL In vijf groepen maakten zij een rondleiding door het bedrijf, waar zij in elke afdeling het produktieproces van het bedrijf konden bezichtigen. In de kantine van het bedrijf werd hun een verfrissing aangeboden. Een zelfde open dag zal er woensdag 1 september ook zijn. Ook dan weer zullen de belang- van Saeftinge. Voorts is er een Vlaamse kermis met al lerlei attracties en 's avonds is er gele genheid tot dansen in een feesttent. ZAAMSLAG - De 90-jarige harmo nie 'De Volharding' in Zaamslag heeft zich vrijdagavond in haai nieuwe uniform aan de plaatselijke - bevolking gepresenteerd - de uni formen bestaan uit bruine jasjes en beige broeken. overige muzikanten hebben e i pel Vanuit een feesttent, waar ook van daag (zaterdag) npg een muziekfeest wordt gehouden, trokken de muzi kanten van 'volharding' rond het Kerkplein en hielden halt voor het voormalige gemeentehuis. Ondei grote publieke belangstelling werd aan het echtpaar Van Westen, lever- anviers van de uniformen, een sere nade gebracht. Aan de toevallig ja rige mevrouw Van Westen werd een bos bloemen overhandigd. Later op de avond gaf 'De Volharding' een concert in de feesttent, evenals de uitgenodigde muziekvereniging 'De Verenigde Vrienden' uit Sas van Gent OOSTBURG - Voor het kantongerecht in Oostburg werden donderdag twee directeuren van een transportonder neming in Breskens met zware geld boetes bestraft voor overtredingen van de rijtijdenwet Tevens werd aan bei den de tenuitvoerlegging van een voorwaardelijk opgeiegde boete bevo len. De verdachten wkren niet versche nen. H. O. werd bij verstek 500 gulden opge legd plus het bedrag van 250 gulden van de voorwaardelijke boete waartoe hij eerder voor een soortgelijke overtreding veroordeeld was. Het betrof het niet overzichtelijk rangschikken van regi stratiebladen van een tachograaf. Bij controle door de rijksverkeersinspectie bleken 14 bladen onvindbaar. „Een slordige administratie waar geen touw aan vast te knopen was" was de mening van officier mr. W. G. C. Mijnssen hier over. De controle werd hierdoor onmogelijk gemaakt, de officier appelleerde aan eerdere overtredingen van de verdachte op dit gebied en vond daarom dat er geen sprake kon zijn van een formele overtreding. Hij achtte een totale boete van 1000 gulden op zijn plaats, kantonrechter mr. C. J. M. van Hees be paalde deze op 750 gulden. De andere directeur van het bedrijf dat in overtreding geweest was. A. O. werd vertegenwoordigd door mr. C. H. Brinkman. Aan A. O. werden 3 overtre dingen van de njtijdenwet ten laste ge legd. Een chauffeur in zijn dienst had gereden zonder dat hij een werkmap bij zich had. in een andere vrachtwagen hadden de papieren te lang in de tacho graaf gezeten en de derde overtreding betrof het feit dat er in een tachograaf geen afzonderlijke registratiebladen za ten. Mr. Mijnssen vond dat A. O. de njtij denwet 'consequent en krachtig met de voeten treedt'. Hij kon zich niet ontr trekken aan de indruk dat de transpor ten op Denemarken met te weinig chauffeurs werden gemaakt om de loonkosten te drukken. „De boetes poetst A. O. in de bedrijfssfeer kennelijk als onkosten weg. „Mr. Brinkman stelde dat het buitenlandse vistransport voor de firma zijn consequenties heeft. Er wordt met grote frequentie naar Dene marken gereden en mr. Brinkman meende dat zijn cliënt niet eens ongun stig met zijn overtredingen bij anderen afsteekt. Het is nu eenmaal veranti woordelijk werk dat deze doet en de ge machtigde wilde dan ook de overtredin gen als 'structureel' aangemerkt zien. Mr. Mijnssen had voor de drie overtre dingen respectievelijk 250. 1000 en 500 gulden geëist benevens de tenuitvoer- van de voorwaardelijke boete. ZWEM VIERDAAGSE IN AXEL MET 572 DEELNEMERS AXEL - De zwemvierdaagse' in Axel was een groot succes. Op het Axelse zwembad Het Plaatje zijn vrijdaga vond de medailles uitgereikt aan de deelnemers van de zwemvierdaagse. die dit jaar door de goede organisatie van de zwemclub Koewacht en de goede weersomstandigheden druk werd bezocht maal aangehouden voor het horen van stellenden in groepen van ongeveer v(j- getuigen. G. zou op onvoorzichtige wijze fentwintig personen worden rondgeleid. als voetganger een rijbaan hebben Zij die aan deze rondwandeling in het overgestoken. Hij werd hierbij aangere den door een politieauto. bedrijf willen deelnemen, moe ten om half twee aanwezig zijn. TERNEUZENS RAADSLID DE ZEEUW WIL OPHELDERING TERNEUZEN - Het Terneuzense V.V.D.-raadslid W. de Zeeuw gaat b. en w. van Terneuzen in een brief om opheldering vragen over het feit dt een voor de raadsleden bestemd rapport van de 'Afvalwaterleiding Kanaalzone' (A.W.L.) over over dracht van dit lichaam aan de wa terschappen nooit is uitgedeeld. De A.W.L. liet het stuk. opgesteld door de toenmalige secretaris P J. Huijbrecht, in maart vorig jaar ver schijnen. In de nota wordt geconclu deerd dat er wettelijk geen gronden zijn waarop de A.W.L. gedwongen kan worden over te gaan naar de wa terschappen 'De Verenigde Braak manpolders' en 'Het Axeler Am bacht', zoals het provinciaal bestuur wiL Het lijvige boekwerk was be doeld voor de gemeenteraden van de drie deelnemende gemeenten. Ter- neuzen, Axel en Sas van Gent. In de laatste twee plaatsen kregen de raadsleden ht inderdaad in handen, in Terneuzen niet. Bij informatie op het Terneuzense stadhuis bleek dat 23 exemplaren van de nota in de kast van een onlangs naar elders vertrok ken ambtenaar waren blijven liggen. „Op z'n zachtst gezegd: een zeer wonderlijke zaak. aldus de heer De Zeeuw. „Dt vind dat b. en w. maar eens duidelijk moeten maken waarom dat gebeurt" Het raadslid deed zijn ontdekking vrijdag, toen tijdens een gesprek met een functio- partis van de A.W.L. aan het licht kwam dat hem het rapport nooit ter hand was gesteld. „Daar komt nog bij, dat de A.W.L. in een aantal an dere stukken, die ons later zijn toege zonden, aan het rapport refereert. Ik miste gewoon de moedemota." A.W L.-bestuurslid wethouder drs. R. C. A- Barbé van Terneuzen zei, om commentaar gevraagd, dat hem van de gang van zaken rond de nota niets bekend was. ..Misschien berust het allemaal op een vergissing, ik zou dat eens moe ten nagaan. Overigens betrof het hier geen geheim stuk: het is in de krant gepubliceerd, dus mijns inziens was er geen enkele reden om het bewust in de kast te houden. Aan de hand van oude notulen van de b. en w.- vergaderingen zou ik eens moeten nakijken of en hoe ht college er inder tijd over heft beslist. HULST - De braderie in Hulst is wat aarzelend van start gegaan. Donderda gavond bij de opening van de braderie in de Bierkaaistraat, Vismarkt, Over- damstraat en het overdekt koopcen trum 'Trefpunt' kwamen veel mensen kijken naar de openingsstunt, maar in de inkels was het niet druk. Ook vrij dagmorgen was er van dc zijde van het publiek niet veel belangstelling. Ook niet in de Gentsestraat waar de bra derie gisteren van start ging. Tegen het middaguur viel er een flinke bui regen in Hulst. Het gevolg was dat enkele winkeliers waterschade opliepen aan goederen in de voor de winkels op- Van de 572 deelnemers zijn er in de loop van de week slechts 12 uitgevallen De eerste medailles werden uitgereikt door wethouder P. T. A. M. R. Apers aan de oudste en de jongste mannelijk e en vrouwelijke deelnemers De zevejarige Hans-Jan Jasperse, de zesjarige Karry de Moor. de zevenenzeventigjarige heer De Jager en de tweeènzeventigjarige mevrouw De Feyter-van Hermon. Deze bejaarde dame deed dit jaar al voor de tweede maal mee aan de zwemvier daagse, nadat zij vorig jaar zichzelf de zwemkunst meester maakte. In de win termaanden zwemt zij met andere be jaarden in het overdekte zwembad De Honte te Terneuzen De zilveren medaille werd behaald door 301 personen die voor de tweede keer deelnamen; 271 personen deden voorde eerwste maal mee. Bij de deelnemers waren 328 vrouwelijke en 244 manlijke. De meeste deelnemers waren jonger dan 20 jaar: slecht 145 personen waren ou der. Het plaatselijk actiecomité Sport Real is al weer druk in de weer met de voorbereidingen van nieuwe activitei ten. SEROOSKERKE - Bij de gebroeders Joziasse Serooskerke trof het (Slot van pag. 1) zijn er in Zeeland heel wat Veel akker bouwers oogsten di> jaar maar een kwart tot een derde van de normale hoeveelheid bruine bonen en uiten. Wat suikerbieten en aardappelen betreft is nauwelijks een algemeen beeld te ge ven. Het zal daarom met name voor de akkerbouw moeilijk zijn een eerlijke droogteschaderegeling te maken. Fruitteelt en tuinbouw. Ir. C. W. C. van Beekom, hoofdingenieur-directeur voor de bedrijfsontwikkeling in Zeeland noemde vrijdag de situatie in die sector 'zeer beroerd, slechter dan men over het algemeen aanneemt'. Hij illusteerde dat met cijfers. Van de 5500 hectare een op brengstderving (in kilo's) verwacht van 10 tot 20 procent. 2000 hectare van 20 tot 40 procenten op 700 hectare zelfs van 40 tot 100 procent. Daar komt bij dat de kwaliteit van vruchtzetting voor vol gendjaar achterwege blijft. Ir. Van Bee kom: „Na de crisis van enkele jaren ge leden kan de fruitteelt deze klap niet hebben". In de tuinbouw is de toestand sterk af hankelijk van het al of niet aanwezig zijn van een beregeningsinstallatie. Zonder beregening is grote droogte-schade on vermijdelijk. Verlies Het gezelschap deed vrijdag Zeeuwse bedrijven aan uit praktisch alle agrari sche sectoren. Rundveehouder C. Ha melink uit Overslag - 180 stuks vee op 65 hectare - meldde dat hij minstens een ton verlies zal lijden. Zijn weilan den zijn volledig uitgemergeld, 60 tot 70 procent daarvan moet hij dan ook opnieuw inzaaien. Hij heeft nu al tien koeien meer verkocht dan vorig jaar, komt 70 ton hooi tekort en ziet de melk- produktie dagelijks achteruit gaan. Fruitteler J. Kind uit Philippine zal dit jaar 200 ton minder fruit oogsten en ze ker 125.000 gulden verlies lijden. Op erg zanderige grond valt voor hem helemaal niets te plukken, voor het overige zijn kilo-opbrengst en kwaliteit minder. In de Braakman kwam het landbouschaps-bestuur onder de in- Landbouwschap-gezelschap bereaende kool aan. mm ,«u, ut uiuogte-problemen waar- au<i put uag kost en dat een inkorp- mee de boeren daar kampen. Landbou- stenderving van 1000 gulden per koe dit wer A. Dieleman is vooral gedupeerd door een lagere uien- en suikerbieten opbrengst (amper een kwart van de normale hoeveelheid), maar nog triester bleek de situatie op het gemengd bedrijf van de heer G Cuelenaere. Hij weet nauwelijks aan voldoende voer voor zijn koeien te komen en kampt met een veel r niet slecht geschat is, maar hij stelde ook vast: „Ik ben niet ongelukkig als ik bekijk hoe het er bij anderen voor staat". Zijn weilanden lagen er dan ook nog redelijk groen bij. terwijl de heer Boone zich ook al heeft verzekerd van een behoorlijke voorraad ruwvoeder. Een vergelijkebare situatie trof men lagere melkgift. De resultaten van zijn op het gemengd bedrijf van A. akkerbouw-sector vallen op alle fronten tegen. Het voeren van zijn vee kost hem nu al vijf gulden extra per koe per dag. „Ze praten nu wel over de problemen in Zuid-Limburg, maar de boeren daar zeggen: wij leven nog rijk als we bekij ken hoe het er bij jullie in Zeeland voor staat' liet de heer Cuelenaere zijn gasten weten. Walcheren Op Walcheren kwamen ze in contact met iets minder pessimistische ge stemde agrariérs. Weliswaar meldde rundveehouder J. Boone uit Grijps- kerke dat de droogte hem 125 gulden beeke in Gapinge. Ook daar: droogte- problemen, maar geen vreselijk som bere toekomst-visie. Een vertekend beeld van de situatie in de tuinbouw op de volle grond kregen de vertegenwoordigers van het land bouwschap bij de gebroeders Joziasse in Serooskerke. Dat bedrijf beschikt over een beregeningsinstallatie, die praktisch dag in dag uit alles nat kan houden. De gevolgen van de droogte zijn niettemin nog zichtbaar en er moe ten extra kosten worden gemaakt „Maar sommige volle grond-telers hebben nietsen daarom mogen wij niet mopperen", zeiden de gebroedrs Jo ziasse. Van der Stee volgende week op bezoek in Zeeland TERNEUZEN - Minister A. van der Stee van landbouw en visserij komt zich volgende week zaterdag 4 sep tember, persoonlijk op de hoogte stellen van de gevolgen van de droogte voor de Zeeuwse landbouw. Hij komt naar Zeeland op uitnodi ging van de gewestelijke raad van het landbouwschap. Het is de bedoeling dat de bewinds man enkele bedrijven zal bezoeken, maar het officiële programma wordt pas volgende week bekend. Voorzit ter G. J. de Jager van de gewestelijke raad. die vrijdag telefonisch de defi nitieve toezegging kreeg, toonde zich zeer ingenomen met het bezoek. „Dan kan de minister eens zien dat het er ook in Zeeland erg slecht uit ziet. Elders in Nederland wordt daar te gemakkelijk over gedacht." gezette kraampjes. Wat later klaarde het weer op en begon ook het publiek langzamerhand te komen. Vandaag, zaterdag, morgen en maan dag zullen naar alle waarschijnlijkheid - het weer moet dan wel meewerken - de topdagen van de braderie zijn. Normali ter zijn dat al topdagen voor de Hulster middenstand, omdat dan veel Belgen naar het vestingstadje komen. NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen te Voorst (toezegging): S. IJpma te Maastricht: beroepen te Oos- terwolde <Gld.): J. Vos te Putten; beroe pen te Oudega-Suameer: H. van Gosliga te Hijker-Smïlde. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen de benoeming tot zieken- huispredikante te Alkmaar (met ingang van 1 juni jl.): mevr. drs. T. de Jong, kan didate aldaar. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Randburg in Zuid-Afrika: H. Ligtenberg te Terwolde. VRIJE EVANGELISCHE GEMEEN TEN Beroepen te Veendam: S. Zuidema te Apeldoorn. BAPTISTENGEMEENTEN Beroepen te Hengelo: P. Wijchers kan didaat te Bos en Duin. Boeiend spel Arie Karreman in basiliek te Hulst HULST - Arie Karreman heeft in de Hulster basiliek ontoegelijk mooi orgel gespeeld. Laat ik vooraf stellen, dat ik van hem niet anders had verwacht Karreman is een gewetensvol musicus en omdat ik hem, ik mag wel zeggen vrij goed ken, en veel sympathie voor hem heb opgevat denkt u waarschijn lijk dat ik hem wat minder objectief ga beoordelen. Dit is niet het geval. Voeg daarbij dat Karreman twee koraalkoorspelen van J. S. Bach op zijn programma had gezet, stukken waarvan ik erg veel houd. dan begrijpt u dat ik bij voorbaat met veel interesse ben gaan luisteren. Wie Arie Karreman wat beter kent weet ook dat hij zich in het algemeen erg kri tisch opgesteld ten opzichte van ande ren maar dat hij ook aan zichzelf hoge eisen stelt. Welnu, deze gewetensvolle opstelling heeft vrijdagavond geleid tot een schitterend concert Karreman bleek een schilder met den ongemeen rijk palet en hij gebruikte fijne penselen. Zo kreeg het preludium en de fuga en G.dur van Bruhns een schitterend gere gistreerde en doorzichtige uitvoering. De hierna volgende echo-fantasie van Sweelinck toonde aan dat de organist ook deze - een speciale vingerzettende muziek - volledig beheerste. Daama volgden de reeds eerderge- nomde Bach-koralen. Het bekende 'O/ mensch, bewein dein Sfinde Grosz' heel ingetogen vertolkt evenals 'Nün danket alle Gott', hetwelk voor mij het hoogte punt van de avond werd. Heel doorzich tig gespeeld zowel in de belgeieding als in de met een fraai tongwerk gespeelde cantus fermus. Tot op heden hebt u wel gemerkt dat hoe kritisch je ook luister de. er niets op aan te merken viel. In tegendeel. Veel lof. En dan krijgt meester-schilder Karre man te kampen met een vlek op zijn schilderij. De trompet blijkt bij enkele tonen in het veni creator van De Grigny zder hinderlijk ontstemd. In gedachten zie ik de verslagenheid op het gezicht van perfectionist Karreman. Zijn pen seel in de fuga begint wat te trillen en hij raakt uit zijn concentraie. Het gevolg is dat deze fuga veel minder doorzichtig wordt dan Karreman ongeteijfeld heeft bedoeld. De fijnen op het schilderij wor den niet recht genoeg getrokken, en ho- wel het wat paradoxaal klinkt, dit kleine incident maakt een lif-concert zo boeiend. De organist treft geen enkele blaam. Eigenlijk het orgel evenmin. Het is de abnormaal hoge zomerse tem peratuur. Maar Arie Karreman is vlug weer op het goede spoor want de laatste delen van De Grigny waren weer van hoog gehalte. Om maar niet te sprken van het drieluik dat meester Karreman schilderde op het thema Vader, Zoon en Heilige Geest van Jean Langlais. De organist toonde hiermede aan dat ook het moderne werk zeer te boeien. Bij al het goeds dat ik van deze orgel bespeling kan zeggen voeg ik graag de constatering dat er meer publiek was dan gewoonlijk en dat zal Arie Karre man en zijn vrouw, die met nog een dame hielp rfegisteren, ongetwijfeld goed hebben gedaan. D. v.B. EHBO-cursus HULST - De EHBO-vereniging uit Hulst begint donderdag 9 september om half acht met een E.H.B.O.-cursus, die bestaat uit twintig lessen. De lessen worden op donderdag gegeven in Den Dullaert. Op 20 april eindigt de cursus, op de dag, dat de Hulster EHBO-vereniging haai 40-jarig bestaansjubileum viert Dokter C. van der Mee en kaderinstructeur Jos. Valckx, beiden uit Hulst, zijn de docen ten van deze jubileumcursus, die geheel volgens de nieuwste methode wordt ge geven. De leden, die het diploma beha len. kunnen bij alle mogelijke calamitei ten ingezet worden. Gezien de grote animo, die voor deze cursus bestaat zal men minstens met veertig kandidaten starten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 34