'Vrederust' tegen fusie met psychiatrisch ziekenhuis Goes Streekschool 'Zeeland' begon nieuw cursusjaar „Pater in 'Vrederust' is niet welkom" IN KOMENDE JAREN 2000 EXTRA BOUWVAKKERS NODIG IN ZEELAND Vijf generaties Bos in Souburg bewonder enword bewonderd. een wonder op2wieIen Green Spot zonder prik „Raadsleden moeten zich bij behandeling ingekomen stukken flink beperken" Green Spot zonder prik Federatie Bouwbonden deed onderzoek en zond rapport aan Raad Arbeidsmarkt VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1976 VOORZITTER VAN BOEI JEN TIJDENS JAARVERGADERING: PROBLEEM BIJ REALISERING VESTIGING GOES (Van een onzer redacteuren) HALSTEREN - Voorzitter J. E. van Boeijen van het psychia trisch ziekenhuis 'Vrederust' in ADVERTENTIE PEUGEOT Je ziet nog 'ns wat en 't is goed voor je onderdanen. A Het nieuwste nieuws heet SX5. De snelbrommer waarop je het helemaal maakt. Gemaakt om te winnen. Vraag 't (Tour de France winnaar) Bernard Thevenet. Hollandse meisjes hebben de mooiste benen. Komt door 't fietsen zegt men. PEUGEOT Wagemakers Oostkapelle Tel. 01188-1344 Dealer. VAN DEN DRIEST Gravenstraat 18 - Middelburg niiiiimiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiii Verkrijgbaar bij: Bromfietshandel P. MELSE Middelburgsestxaat 16-22 Goes - Tel. 01100-27283 iHlIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll Alle Peugeotfietsen en -bromfietr sen uit voorraad leverbaar door. FA. JEREMIASSE ZOON Ganzepoortstraat 28 ''M'nmuitiitiiimiiHiiiiiHiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHi Rijwiel- en bromfietshandel PJ. klaassen en Zn Seisweg 45-47 - Tel. 14596 'hiiiiuiiiuuiiiiimummniummfuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii het Brabantse Halsteren wijst een fusie met een toekomstig psychiatrisch ziekenhuis in Goes van de hand. De heer Van Boeijen is weliswaar een groot voorstander van een zeer nauwe samenwerking tussen de beide inrichtingen, maar een fusie vindt hij te ver gaan. De heer Van Boeijen maakte dat don derdag duidelijk tijdens de jaarvergadering van de vereni ging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland. Dit standpunt van 'Vrederust' kan een probleem van formaat gaan vormen bij de realisering van de plannen om in Goes een psychiatrisch ziekenhuis te bouwen. De ziekenhuiscommissie (een onderdeel van het college voor zieken huisvoorzieningen) heeft in juni van dit jaar aan staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid een positief advies uitgebracht over de plannen voor een psychiatrisch ziekenhuis in Goes. De ziekenhuiscommissie verbond er echter één 'maar* aan: er moet een fusie tot stand komen tussen de nieuwe psy chiatrische instelling in Goes (uit gaande van de stichting psychiatrisch ziekenhuis voor Zeelandi en 'Vrederust' (uitgaande van de vereniging tot chris telijke verzorging van geestes- en ze nuwzieken m Zeeland). En 'Vrederust' - zo bleek dus donderdag - wil die fusie niet Voorzitter Van Boeijen herinnerde er aan. dat de stichting psychiatrisch zie kenhuis voor Zeeland destijds door de vereniging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland in het leven is geroepen. De heer Van Boeijen constateerde, dat de door de ziekenhuiscommissie gelanceerde fu siegedachte echter niet zo voorde hand ligt, als de 'relatie moeder-dochter' zou doen ermoeden. „Bovenal heb ik ern stige bedenkingen tegen een stelling- name van de overheid, die autonome rechtspersonen niet de vrijheid laat om het beoogde doel - dat is in dit geval een gecoördineerd beleid - te verwezenlij ken anders dan via het meest verstrek kende middel, te weten een fusie De heer Van Boeijen betoogde, dat een ge coördineerd beleid tussen 'Vrederust' en het toekomstige ziekenhuis in Goes net zo goed op basis van een overeen komst bereikt kan worden. 'Vrederust heeft dit standpunt bekent gemaakt aan de staatssecretaris. De heer Van Boeijen zei erop te vertrouwen, dat staatssecretaris het advies van de zie- kenhuiscommissie op dit punt nog eens ernstig zal overwegen. Ook een ander punt uit het advies heelt de aandacht van 'Vrederust' getrokken De ziekenhuiscommissie vindt, dat 'Vrederust' - in verband met de nieuw- bouwplannen in Goes - het beddenbes tand moet terugschroeven naarzo'n 325 tot 375 'vrederust' zou - zo becijferde voorzitter Van Boeijen gisteren - op ba sis van de 1.5 0/00 norm 11.5 bed op dui zend inwoners) een uiteindelijke om vang van ruim 500 bedden moeten heb ben. 'Vrederust' is momenteel ingesteld or de behandeling van ongeveer 680 pa- t: nten fieuivbouiv oorzittcr Van Boeijen maakte don derdag bekend dat staatssecretaris Hendriks 'Vrederust' toestemming heeft gegeven drie nieuwe paviljoens met elk veertig bedden te bouwen. Daarmee is een bedrag van ongeveer negen miljoen gulden gemoeid. Het gaat hier niet om een uitbreiding, maar om een vervanging van verouderde 'wooneenheden'. Elk paviljoen zal worden onderverdeeldin 'wooneenhe den' voor tien patiënten. Hoewel er nog goedkeuring nodig is voor een bestek- gereed plan, verwacht de heer Van Boeijen. dat in het eerste half jaar van 1977 met de bouw kan worden begon nen. Elk paviljoen heeft een opper vlakte van 1400 VIERKANTE METER. De paviljoens, die vervangen moeten worden, zullen tegen de grond gaan. Het psychiatrisch ziekenhuis 'Vreder ust' heeft te kampen met een vrij ver ouderd gebouwenbestand. Behalve de vernieuwing van de drie paviljoens (vooral gericht op intensieve verzor ging behoevende patiënten) staat de bouw van een nieuwe opname-afdeling hoog op het verlanglijstje van 'Vreder ust'. Volgend jaar hoopt men de plan nen daarvoor te kunnen indienen. Als ook die - zo vurig verlangde - nieuwe opname-afdeling er staat, zullen de be langrijkste 'knelpunten' zijn wegge werkt. liet huishoudelijke gedeelte van de jaarvergadering van de vereniging tot christelijke verzorging geestes- en zenuwzieken in Zeeland kon vrij vlot worden afgewerkt. De be stuursverkiezingen leverden weinig problemen op. De heer E. Baerends (burgemeester van Middenschouwen) werd herkozen. In de vacature van oud-burgemeester G. Hokken van Bruinisse werd voorzien door me vrouw drs. J. II. Petenneijer-ter Berg uil Bergen op Zoom. De heer C. M. Vo gelaar uit Bergen op Zoom wordt op gevolgd door mevrouw G. de Bondt- Uoekstra uit Goes. De heer .1. A. Geluk uit Vlissingen volgt de lieer H. Wiersma uit Middelburg op. Tijdens de jaarver gadering werden korte inleidingen ge houden door de zenuwarts H. W. M. N. Marlens, broeder Aantjesen de heer W. Koens. Zij belichtten enkele aspecten van hun werk in 'Vrederust'. Vooraf gaande aan de vergadering werd in het kerkgebouw 'De Ark' op 'Vrederust" een w ijdingswoord gesproken door ds. J. Compagner, chr. gereformeerd predi kant te Biezelinge. Aan het eind van die dienst werd een collecte gehouden ten bate van een te stichten vakantiepro ject voor de patiënten. De collecte le verde een bedrag van ruim duizend gulden op. Nieuwbouw Voorzitter Van Boeijen maakte don derdag bekend dat staatssecretaris Hendriks 'Vrederust' toestemming heeft gegeven drie nieuwe paviljoens met elk veertig bedden te bouwen. Daarmee is een bedrag van ongeveer negen miljoen gulden gemoeid. Het gaat hiernietom een uitbreiding, maar om een vervanging van verouderde BEROEP OP BEDRIJFSLEVEN SCHOOL- den'voor tien patiënten. Hoewel er nog VERLATERS IJS' DIENST TE NEMEN goedkeuring nodig is voor een bestek- gereed plan. verwacht de heer Van Boeijen. dat in het eerste half jaar van 1977 met de bouw kan worden begon nen. Elk paviljoen heeft een opper vlakte van 1400 vierkante meter. De paviljoens, die vervangen moeten worden, zullen tegen de grond gaan. Het psychiatrisch ziekenhuis 'Vreder- A.,nTO OI IIIT ONDERWIJS SLUII AAN BIJ BEROEP VAN CURSISTEN MIDDELBURG- De Streekschool 'Zee land' voor beroepsbegeleidend onder wijs is deze week met het nieuwe cur susjaar gestart. De school, die zich zo- gedeeltelijk als niet- OOST-SOUBURG-In de flat van het echtpaar Bos aan de Wilgenstraat te Oost-Souburg ivas donderdag een opmerkelijk gezelschap bijeen: vijf generalies uil één familie. Ze waren uit verschillende delen van Neder land naar Zeeland gekomen om de jongste telg van de familie, de inmid dels twee weken oude Chiel Bos, te bezichtigen. Metz'n vijven op de bank van links naar rechts: mevrouw Van Staveren.Van Ravenzwaay uit Hil versum (62 jaar en overgrootmoe der), betovergrootmoeder mevrouw Van Ravenzwaay-Vijge <85 jaar) uit Jilversum. de trotse moeder me vrouw Bos-Van Duiken (21 jaar) uit Souburg en mevrouw Van Dulken- Van Staveren, de 38-jarige groot moeder uit Harderwijk Interkerkelijke dienst WEMELDINGE - Zondagmiddag wordt een interkerkelijke dienst gehouden in Wemeldinge De dienst begint om 5 uur en zal plaatsvinden in net kerkgebouw van de Vnj Evangelische Gemeente. „IN STRIJD MET STATUTEN" (Van één onzer redacteuren) HALSTEREN - De diaconie van de gereformeerde gemeente Yerseke verzet zich tegen de aanwezigheid van een rooms-katholiekc geestelijk verzorger in hel psychiatrisch zie kenhuis 'Vrederust' in Halsteren. Volgens de diaconie van de gerefor meerde gemeente Yerseke is er in 'Vrederust' alleen plaats voor her vormde en gereformeerde predikan ten. 'Vrederust' heeft sinds augustus 1974 pater C. P. van Haperen als geestelijk verzorger in part-time dienst. Pater Van Haperen werktsamen met hervormde en gereformeerde predi kanten. Een samenwerking, die pnma verloopt, zo werd gisteren tij dens de vergadering van de vereni ging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland verzekerd. Maar de afgevaardigde van de diaconie, de heer Hubregtse, volhardde in zijn standpunt. Op •Vrederust' horen geen paters thuis, was de strekking van zijn verhaaL Want, zo meende hij, dat zou alle maal in strijd zijn met de statuten. Zijn opmerkingen oogstten een af keurend gemompel van de overige bezoekers van de jaarvergadering Voorzitter Van Boeijen ontkende ten stelligste, dat de aanstelling van pa ter Van Haperen strijdig is met de statuten. Hij betoogde verder, dat het aantal rooms-katholieke patiën ten in 'Vrederust' (momenteel zijn dat er ruim honderd) toeneemt De heer Van Boeijen noemde het een duidelijke zaak, dat ook deze groep patiënten zonder meer recht heeft op geestelijke verzorging. Maar afge vaardigde Hubregtse van de gere formeerde gemeente Yerseke vond dat niet. „Wij zullen dit niet accepte ren". was zijn reactie Enige kntische opmerkingen uit de zaal aan het ad resvan de heer Hubregtse werden be loond met een fiks applaus. Slechts één man stond op om bijval te betui gen met de opmerkingen van de heer Hubregtse. De man kreeg slechts twee handen op elkaar: die van de vertegenwoordiger van de gerefor meerde gemeente Yerseke., ust' heeft te kampen meteen vrij verou derd gebouwenbestand. Behalve de vernieuwing van de drie paviljoens (vooral gericht op intensieve verzorging behoevende patiënten) staat de bouw van een nieuwe opname-afdeling hoog op het verlanglijstje van 'Vrederust'. Volgend jaar hoopt men de plannen daarvoor te kunnen indienen. Als ook die - zo vurig verlangde - nieuwe gedeeltelijk leerplichtigen richt en nu opname-afdeling er staat, zullen de be- voor het 5c jaar draait, is gehuisvest in langnjkste 'knelpunten' zijn wegge- de voormalige LTS aan het Molenwa- werkt. ter te Middelburg. Het huishoudelijke gedeelte van de Deze week begonnen nieuwe leerlingen jaarvergadering van de vereniging tot m de vakrichtingen metaaltechniek. christelijke verzorging verzorging van elektrotechniek, motorvoertuigentech- geestes- en zenuwzieken in Zeeland kon mek, procestechniek, timmeren, metse- vnj vlot worden afgewerkt. De be- ien. schilderen, stofferen, ecabo stuursverkiezingen leverden weinig lecon./adm.). detailhandel, horeca, ge- problemen op De heer E. Baerends zinshelpsters en verzorgingsassistente, (burgemeester van Middenschouwen) De nieuwe leerlingen werden namens werd herkozen. In de vacature van bestuur en leraren welkom geheten door oud-burgemeester G. Hokken van de directeur, de heer A. Buijs Bruinisse werd voorzien door mevrouw Deze benadrukte in zijn welkomst- drs. J H. Petermeijer-ter Berg uit Be- woord de werkloosheid-problematiek rgen op Zoom. De heer C M. Vogelaar en de daarmede samenhangende rege- uit Bergen op Zoom wordt opgevolgd ringsmaatregelen. die onlangs zijn ge- door mevrouw G de Bondt-Hoekstra nomen. Hij zei hierover tegen de nieuwe uit Goes. De heer J. A Geluk uitVlissm- cursisten: „Ondanks de moeilijkheden gen volgt de heer H. Wiersma uit Mid- 0p de arbeidsmarkt, hebben jullie toch delburg op Tijdens de jaarvergadering gekozen om met ht volledig dagonder- werden korte inleidingen gehouden wijs stoppen. Het is een goede zaak. door de zenuwarts H. W. M N. Martens, dat jullie je via cursussen m het kader ming voor de werkgever uit het zgn. O. en O.-fonds". De heer Buijs vroeg de nieuwe leerlin- De heer Buiis betoonde verder in zfin gen' zodra 20 merken' dat er m hun werksituatie onbekendheid met deze welkomstwoord, dat de regering blij kens haar jongste maatregelen de va kopleiding in het kader van het leer lingwezen wil waarborgen en het in dienst nemen van gedeeltelijk leerplich tigen wil stimuleren. Hij zei daarover „Met name de kleinere bedrijven zijn soms met op de hoogte, dat de stimulenngspremie voor het in dienst hebben van een partieel- leerplichtige 50.- per week bedraagt en de tegemoetkomingen bij het afslui ten van een leerovereenkomst voor va- broeder Aantjes en de heer W. Koens. Zij belichtten enkele aspecten van hun werk m 'Vrederust' Voorafgaande aan de vergadering werd in het kerkgebouw 'De Ark' op 'Vrederust' een wijdings woord gesproken door ds. J A. Com pagner. chr. gereformeerd predikant te van het leerlingenwezen verder in jullie vak willen bekwamen Als je de personeelsadvertenties in de dagbladen leest, zie je ook dat er m een aantal bedrijfstakken echt nog gebrek is aan geschoold personeel. Ook het be drijfsleven zal via het stimuleren en regelingen is, hun patroon te adviseren in contact te treden methet Gewestelijk Arbeidsbureau, de consulent van het betreffende leerlingstelsel, of de Streek school. Ook deed de directeur een be roep op de nieuwe leerlingen om hun collega's nog eens te wijzen op de vakop leidingsmogelijkheden op de Streek school. Tenslotte wees hij erop dat met met het onderwijs op de streekschool zoveel mogelijk probeert aan te sluiten bij de opleidings- en werksituatie van de leer- kopleidingen respectievelijk 60.- voor lingen in de praktijk. Vanuit die achter een partieel-leerplichQge en 80.- voor grond worden de leerlingen - zo benad- een met-partieel-leerplichtige per week rukt hij - door de leraren als volwasse- bedraagt. Daarboven kent men in de nen behandeld en verwacht men van de bouwnijverheid nog een tegemoetko- leerlingen omgekeerd hetzelfde. ADVERTENTIE BURGEMEESTER OCKELOEN, TERNEUZEN: Biezelmge. Aan het eind van die dienst meewerken aan opleidingen voor haar werd een collecte gehouden ten bate personeel mee moeten helpen om te van een te stichten vakantieproject zorgen, dat er voldoende geschoold per voor de pauénten. De collecte leverde soneel in haar bedrijfstak blijft. In die een bedrag van ruim duizend gulden op. zin is het een zinvolle investering" (ADVERTENTIE) TERNEUZEN - Burgemeester C. Ocke- loen van Temeuzen vindt dat de raads leden zich, bij de bespreking van de in gekomen stukken, drastisch moeten gaan beperken. Donderdagavond, tij dens de Temeuzense raadsvergadering (de eerste onder voorzitterschap van de heerOeckeloen tontvouw dedeheerOck- eloen direct bij het begin van de ver gadering een plannetje. ..Ik heb de notulen van de vorige raads vergaderingen eens goed doorgenomen en vind dat met name de bespreking van ZEEUWS SUCCES SCHIETWEDSTRIJD JACHTOPZIENERS HULST - Op de terrein van het kasteel 'Maarsbergen' te Maarsbergen (provin cie Utrecht) werden de nationale schietwedstrijden om het kampioen schap van Nederland van de Neder landse Vereniging van Jachtopzieners gehouden. Uit Zeeland namen hieraan zes personen deel. Aan elk onderdeel van de schietwed strijden namen een veertigtal schutters deel. In het onderdeel 'Vrije banentoren voor jachtopzieners' werd de heer Riemslag uit De Braakman vierde en de heer J. Bruynooge uit Rilland vijfde In hetonderdeel 'Vrije baan konijn voor jachtopzieners' behaalde de heer G Blaauwendraat uit Clinge de eerste prijs. In het onderdeel 'Vrije baan toren voor donateurs' werd de heer F. de Mun ter uit Nieuw-Namen vierde. In het on derdeel 'Vrije baan konijn voor dona teurs' werd de heer Joop Nagelkerke uit Sint-Jansteen eerste. De heer Jack Na gelkerke uit Sint-Jansteen werd hier derde. Con Agitazione in Zoutelande VLISSINGEN - Tijdens de dmsdavond in de Nederlands nervonnde kerk te Zoutelande genouden zomeravond- sUlte verleende ook net gemengd ou- derenkoor 'Con Agitazione' uit Vlissin gen naar medewerking met net zingen van een zestal lederen, die bij net tal rijke publiek zeer in de smaak viel Aan gezien de vaste dingent van net koor. de neer Wim Meulmeester nog steeds ziek is, trad ook tnans de neer Frits Koster op als dirigent. Mevrouw Jo van Taten- nove ook de muziek verzorgde bij de samenzang. Dit is reeds de vierde maal, dat net koor door de nervonnde ge meente te Zoutelande uitgenodigd wordt naar vocale medewerking ie ver lenen. „Zo spoedig mogelijk begeleidings commissie" GOES - De Federatie Hout- en Bouw bonden (waarin de betreffende vak bonden van NKV en NVV) vinden dat er in de periode 1977-1985 'met een op- en afloop' tweeëneenhalf duizend bouwarbeiders nodig zullen zijn buiten de normale bezetting in Zeeland in de bouwnijverheid. Zij nemen aan dat het huidige productieniveau in woning bouw, utiliteitssector, restauratie en renovatie de komende jaren gehand haafd zal blijven. De ruim tweeduizend extra werknemers zijn nodig voor de grote werken aan de Oosterschelde- en andere dammen in Zeeland. Er is nu al spannmg op de arbeidsmarkt in Zeeland. Die spannmg zal oplopen. „Als er geen maatregelen worden ge- nomenen worden we geconfronteerd met aanvragen voor werving buiten landse werknemers. Het is bovendien niet denkbeeldig dat met name Belgi sche koppelbazen van de situatie zullen profiteren met de kwalijke gevolgen van dien", zo stelt de Federatie. De Federatie Hout- en Bouwbonden in Zeeland is tot die conclusie gekomen na een onderzoek naar de te verwachten grotere vraag naar bouwarbeiders in verband met op handen zijnde Oosterschelde-werken Commissie De Federatie heeft de resultaten van haar onderzoek ter beschikking gesteld van de Zeeuwse Raad voor de Arbeids markt. Zij heeft deze raad verzocht m de eerstvolgende vergadering de notities van de Federatie ter discussie te stellen. Volgens de Federatie Houtr en Bouw bonden moet er zo spoedig een begelei dingscommissie Oosterscheldewerken komen om op de te verwachten proble matiek in te spelen. Die commissie moet verbonden zijn aan de Zeeuwse Raad voorde Arbeidsmarkt, „die gezien haar taaks tellinghiervoorhe t aangewezen instituut is Deze commis sie moet een inventarisatie maken van het benodigde aantal arbeidskrachten en de tijdsfasering waarin de Ooster scheldewerken worden uitgevoerd Zij kan verder advies uitbrengen over arbeidsaanbod en vraag, regionaal, zo wel als nationaal, over scholing, migra tie en pendel Voorts onder meer over spreiding van de werkzaamheden, moge- lljkheden voor her- en bijscholing In de commissie 2ou volgens de feder atie de arbeidsvoorziening, rijkswater staat. de aannemingsbedrijven, de vak bonden en de opleidingsorganen in de bouwnijverheid zitting moeten hebben. De Federatie zegt in haar rapport dat haar initiatief tot een onderzoek en de daaruit voortvloeiende suggesties goed zijn ontvangen bij Rijkswaterstaat en de Combinatie Dijksbouw Ooster schelde. die bereid zijn in de commissie zitting te nemen. Vastgesteld kan worden dat bij de ontwikkeling en uitvoering van de Oos- terscheldeplannen tot nu toe geen reke ning is gehouden met de problemen op de arbeidsmarkt" In het begin van het rapport herinnert de Federatie er nog een aan. dat er weliswaar in juli van dit jaar 267 werkzoekende bouwvakkers in Zeeland stonden ingeschreven tegen een vraag naar 331 bouwvakarbeiders, maar da tv raag en aanbod nietop elkaar zijn afgestemd, hetgeenblijktuithetfeit dat er vergunning is aangevraagd voor 50 Joegoslavische bouwvakarbeiders (betontimmerlieden) voor werkzaam heden bij Dow Chemical Temeuzen In een vroegtijdig stadium moeten de ar- beidsmarktgeVolgen van de Ooster scheldewerken worden bekeken, anders wordt men weer geconfronteerd met werving van buitenlandse arbeids krachten en koppelbazen, meent de Fe deratie. De werken Volgens de personeelsplanning van Combinatie Dijksbouw Oosterschelde zijn daar thans 130 werknemers in dienst. Voor de bouw van de pijlerdam in de Oosterschelde zal dit aantal oplo pen in 1979 en 1980 tot 1000 (waarvan 400 in de 'natte' en 600 in de 'droge' sec tor). In de Phillpsdam worden twee duw- vaartsluizen gemaakt en een jachtens- luis gebouwd Bovendien zijn er plan nen om een brug te bouwen van het werkeiland naar West-Brabant voor aan- en afvoer van materieel. De werk zaamheden aan de Philipsdam begin nen midden november 1976 en zullen vijf tot zes jaar in beslag nemen Voor de betonsector zfjn kort na de start reeds 320 bouwvakkers nodig. Het rapport zegt dat voor de overige Oosterscheldewerken nog geen exacte planning bekend is. Wel Jtóat vast dat p*°men stukken behandeld, nog een k-ppr nn rlp nilrio mdnipr irio hdenroFinn de ingekomen stukken best wat korter kan", aldus Temeuzens burgemeester. Hij kwam met de suggestie bij de inge komen stukken alleen de grote lijnen te bespreken en niet in te gaan op details. „U hebt een goed gevulde tribune en ik vind dat u er alles aan moet doen om die mensen te blijven boeien. Bovendien moet u rekening houden met de pers. Via de krant wordt een groot deel van de Temeuzenaren op de hoogte gebracht van wat zich hier afspeelt. Maar u moet niet vergeten dat die pas aan het werk kan. wanneer de vergadering ach ter de rug is. Ook een argument om het kort te houden". Burgemeester Ocke- loen vond dat de zaak maar eens goed doorgesproken moet worden in het se niorenconvent. DePvdA-er J. Hamelink wilde de suggestie van burgemeeste Oc- keloen direct in praktijk brengen. Hij be loofde: ..Wij zullen ons ook nu al tot het uiterstebeperken...Enverdermoetenwe dezaakinderdaadmaaxeensinhetsenlo- renconvent doornemen" Dat vond PPR D "66-raadslid H. Ma- germans ook. De WD-er H. de Jonge wilde er toch wel even op wijzen dat hij vond dat. wanneer vragen van raadsle den voorzien van een antwoord van b en w. bij de ingekomen stukken zitten, hii daar toch wel graag over wilde praten. Die toezegging wilde burgemeester Oc- keloen best doen. Daarna werden de in keer op de oude manier (de bespreking nam ongeveer een uur in beslag). Bur gemeester Ockeloen: „Vanavond wil ik dit, met een voor mij ongekende soepel heid, dan nog wel eens toestaan ze allen in 1985 gerealiseerd moeten zijn. Zij omvatten de Oesterdam met sluis, de omkading van het Markiezaat Be rgen op Zoom, de aanleg van het Zoommeer, de aanleg van een lozings kanaal WestiBrabant - Westerschelde, de verbetering van het Kanaal door Zuid-Beveland en de bouw van een nieuwe sluis bij Hansweert en de bijko- WtHlUdlOClltCn 111 mende werken m verband met de wijzi ging van de afsluiting in de Ooster schelde, zoals de verbouw staande sluizen, de verhoging van brug gen i Vier Zeeuwen naar wandeltocht Oostenrijk ooo VLISSINGEN - Vier Zeeuwse wande- n de verdieping van kanalen. Voor ,aars vertrekken vandaag (vrijdag) c-_t al deze werken zullen globaal geschat nog eens ongeveer 800 bouwvakarbei ders nodig zijn. Knittelfeld (Stiermarken in Oos tenrijk) om deel te nemen aan de veer tiende Internationale Driedaagse Wandelbergtochten op 2,3 en 4 septem ber, overeen afstand van 120 km. Bacilhoek Verder dient nog rekening gehouden te De eerste dag wordt 45 km afgelegd, de worden met de mogelijkheid dat nog tweede dag 38 km en de derde dag 37 km. In het traject bevinden zich be rghellingen tot een hoogte van 1980 me ter De vier Zeeuwen die aan de wandel tochten gaan deelnemen zijn mejuf frouw M. L. van Waterschoot uit Kloos- terzande (voor de twaalfde maal), de heer J van Voorenberghe te IJzendijke (voor de tiende maal), de heer J. van Houte uit Rilland-Bath (voor de ne- 1985 begonnen w ordt met de aan leg van het Baaihoekkanaal, en de af snijding van de bocht bij Bath. Voorts zullen de komende jaren bij Dow Chemicals uitbreidingen plaatsvinden, waarvoor enige honderden bouwarbei ders nodig zullen zijn. vermeldt het rap port. dat de Federatie Hout- en Bouw bonden de Zeeuwse Raad voor de Ar beidsmarkt ter beschikking hebben ge- gende maal), en de heer Jos van Houte steld. uit Zuidzande (voor de vierde maal).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7