Sterk Volendam is voor Meeuwen beslist geen prettige buurploeg •[pzc/. Hoek niet optimistisch Bevelandse 1e klas zaterdagteams rekenen weer op gunstig seizoen zeeuwsvlaamse clubs niet in top afdelings-zaterdagvoetbal UNIEK FEIT BIJ VOGELWAARDE: NIEUWE TRAINER VAN BUITENAF Vertrek De Rijk voor Hontenisse verlies TEGENSTANDER HOLLANDERS WEEK LATER TEGEN ZEEUWEN VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1976 sport SEROOSKERKE - De spelersgroep van de Zoutelandse zater dagvoetbalclub De Meeuwen zette onlangs grote ogen op toen ze van trainer Jan Meulmeester vernamen, dat hij voor een jaar had bijgetekend. Want halverwege het vorige seizoen wenste de in Se- rooskerke residerende Meeuwenoefenmeester het bijltje er al bij neer te gooien, omdat hy het in sportief opzicht niet meer zo zag zitten bij deze vooraanstaande tweede klasser uit Zeeland. hoogstens kan handhaven in de tweede klas Twee jaar te laat „Gelukkig heeft het bestuur ingezien, dat er ook een trainer moet komen voor de jeugd. Het is Albert Vogel geworden, die deze taak op zich neemt. Het zal vruchten afwerpen, omdat er in de nieuwe A-jeugd, die dus van de B's overgekomen is, wel talenten zitten. Het is echter de vraag of de achterstand nog door hen te overbruggen is. Voor mijn gevoel komen ze twee jaar te laat. Overigens zal Meeuwen naar mijn oor deel niet ver zakken, daarvoor heeft de vereniging een te goed bestuurlijk ka der", merkt Jan Meulmeester op. Er is nog al wat te doen geweest over de indeling van Meeuwen in de tweede klas A zonder Amemuiden en WHS, die in de B-klas huizen. „Het sectiebestuur heeft gewoon moeilijkheden gezocht", oor deelt Meulmeester, „omdat je elk sei zoen al een aantal nieuwe tegenstanders ontmoet. Als je in de eerste klas zou moeten spelen hoefje minder ver te rei zen dan nu in de tweede klas". Er is zelfs sprake van geweest, dat het bestuur terug wilde naar de derde klas. „Dan had ik het op een breuk met de club laten aankomen, want in die derde klas hadden we toch immers ongemoti veerd rondgehuppeld", laat Meulmees ter weten. „Ik ben echter tot de conclusie geko men, dat het resultaat niet het allerbe langrijkste is. Ik heb dan ook niet laten prevaleren, dat ik in de toekomst een stap achteruit voor de club zie. Want de wil om er iets van maken is er, de sa menwerking met het bestuur is uitste kend, de hele sfeer spreekt me ontzet tend aan", omschrijft Meulmeester de goede punten, die hem aanzetten om niet te verdwijnen. „Misschien was het", vervolgt hij, „een vorm van teleurstelling na het eerste goede jaar bij Meeuwen tijdens mijn trainerschap. Vorig jaar draaide he*, namelijk helemaal niet. In uitwedstrij den haalden we met guilloünevoetbal de punten". De morele gronden, de sfeer en het feit, dat de spelersgroep waardering voor hem had, bleven Jan Meulmeester aan Meeuwen binden. Ondanks het feit, dat het nieuwe seizoen wellicht nog moeilij ker wordt, omdat - na het vertrek vorig jaar van middenvelder Leen Dinge- manse - nu vier spelers voor het eerste verloren gaan, namelijk Gerard Schip per (terug naar Oostkapelle) Wim Lie- vense, Frans van der Heijdeen doelman Ad Flipse, die de verre uitreizen niet wilde verantwoorden tegenover zijn ge zin. Het vertrek van de vooral in het eerste jaar zeer gevaarlijke snelle spits Schipper vindt Jan Meulmeester niet zo funest, omdat deze speler een ontzet tende heimwee had naar zijn oude club Oostkapelle. De Meeuwen trainer redeneert: „Het verlies van Schipper alleen was niet zo ongunstig geweest, maar dat wordt het wel nu dus ook Flipse, Lievense en Van der Heijde er uit stappen". Overigens komen er enkele sterke knapen voor in deplaats, al bereiken ze wellichtniet het peU van de vertrokken spelers. Meul meester doelt op iliou Huibregtse, die goed doorbreekt, Piet Dingemanse, Tonnie Francke en Wim Ovaa, al heeft de laatste door een enkelblessure nog een jaar achterstand. „Het is een erg goede voetballer, maar hij zal het condi tioneel zwaar krijgen om helemaal terug te komen", verzekert Meulmeester, die ook vindt, dat Daniël Patty en Henk Wisse behoorlijk sterker geworden zijn. ;,De ploeg weet, dat ze het moeilijk zal krijgen in het nieuwe seizoen, maar de jongens bijten zich daarin vast. Er is een enorme werklust", verzekert de trainer, die van oordeel is, dat zijn team zich PIERRE PIETERS Motivatie Overigens is de Meeuwentrainer er mei zo ondersteboven van, dat Amemuiden dit jaar geen tegenstander is, omdat zoiets wel vaker is gebeurd. „Wel een nadeel is, dat de spelers en ook ikzelf de motivatie mist van de wedstrijden, die Amemuiden en opk WHS tegen onze tegenstanders spelen. Als Amemuiden bijvoorbeeld van een bepaalde ploeg gewonnen had, mochten wij daarvan beslist niet verliezen De klas met louter westelijke ploegen van technisch goed gehalte achter Jan Meulmeester geen bezwaar voor zijn team. „Liever tegen deze westelijke teams dan tegen de Brabanders, die harder voetballen", oordeelt de Meeu wentrainer, die er overigens op wijst, dat de Zoutelandse formatieCToch wel 'n prestatie in een dorpje met amper 1200 inwoners', zegt hij) een bijzonder zware aanloop heeft met uitwedstrijden naar ZCFC Zaandam, NEO en IJmuiden en JAN MEULMEESTER daartussen in nog thuisontmoetingen tegen Rijnsburgse Boys en het bijzon der sterke Volendam. Vooral de ploeg uit het vissersdorp vreest Jan Meul meester om een bijzondere reden: „De ploeg, die tegen de Volendammers speelt en waarschijnlijk verliest, is tel kens de week daarop onze tegenstander, met alle gevolgen van dien". Daarom verwacht Meulmeester niets bijzonders van het aanstaande seizoen. „Redden we het, dan is het buiten ver wachting. Maken we het niet. dan is het slechts om onze kwaliteit, maar nog maals, ver zullen we nimmer zakken". KLOOSTERZANDE - „Een slechter programma in het begin hadden we niet kunnen treffen", vertelt Hontenisse-aanvoerder Pierre Pieters. „Eerst hebben we de derby tegen Vogelwaarde en de week daarna moeten we al uit naar RCS, dat voor mij dit jaar opnieuw de favoriet voor het kampioenschap zal zijn". HOEK - Vorig voetbalseizoen heeft het er lange tijd naar uitgezien dat Zeeland er een zaterdagtweedeklasser bij zou krijgen. Op een bepaald moment van de competitie telde Hoek maar liefst vijf punten voorsprong. Maar vijf uitwed strijden in de slotfase deden deze voor sprong slinken als sneeuw voor de zon. Welgeteld twee punten haalde Hoek uit de laatste vijf wedstrijden. Daardoor zag de ploeg zelfd Dinteloord en Krab- bendijke nog voorbij stormen in de slotfase. De derde plaats van vorig jaar is volgens trainer Ronnie Bouchaute een mentale belasting voor dit seizoen. De met een kmeontsteking kampende Hoek-trainer wil dan ook waarschuwen voor een al te groot optimisme. „Vong seizoen is het boven verwachting goed gegaan", zegt Ronnie Bouchaute. „maar toen hadden we bij het begin van de competitie to taal mets te verliezen omdat Hoek het jaar daarvoor onderaan hed meeges peeld. Alles wat we zouden stijgen was meegenomen. Nu wordt het. anders Vrijwel iedere tegenstander kijkt nu naar Hoek. Ik ben met pessimistisch, doch ik moet stellen dat Hoek mis schien niet zo'n seizoem maakt. Ik ge loof wél, dat we met dit elfta, opnieuw goed zullen meedraaien" Tot aan de competitie zijn het voor Bouchaute moeilijke weken. Spits Piet de Koeyer loopt met een drukverband rond zijn been en moet volgende week een nieuwe afspraak maken met dokter Kessel in Zeist Dan zal worden bezien of het drukverband geholpen heeft of met. anders volgt er een operatie. „Als dat het geval is dan zijn we slecht af', zegt Ronnie Bouchaute, „Piet de Koeyer is toch nog altijd één van de betere spitsen in Zeeland. Als we die moeten missen dan zullen we dat ook merken. Daarbij komt dan ook nog dat Peter 't Gilde de eerste drie wedstrijden is geschorst en dat Frits Lijbaart is teruggekeerd naar Biervliet" Selectie Hoek: Kees Pladdet, Leen Die- leman, Adne Koste, Adne Putter, Eric v d. Brande, Peter Koole. Jan Meertens, Bennie van Weert. Jan Hamelink, Peter 't Gilde, Jan Remijnsen. Pietde Koeyer. Leo de Blaay. Jan Kiel, Ad Dey, Danny Elve en Jan de Putter Vooral de derby tegen Vogelwaarde schat Pierre Pieters van enorm belang. De van deze ploeg afkomstige aanvoer der, hij woont schuin tegenover Vogelwaarde-aanvoerder Peter Erpe- linck. is er van overtuigd dat de rivaal belust is op revanche. Pierre Pieters: „Ze hadden vorig jaar gedacht dat we ze in Boschkapelle wel de punten zouden schenken. Dat is toen met gebeurd en wij hebben met 1-0 ge wonnen, Dat zit ze echt nog wel een beetje dwars. Daarbij komt. dat ze dit jaar een nieuwe trainer hebben en tegenover die man zullen ze zich graag willen laten zien en dan is er geen betere tegenstander dan Hontenisse. Als we uit deze twee zware wedstrijden drie pun ten halen zijn we uitstekend gestart maar persoonlijk ben ik er al met twee tevreden". Hontenisse heeft dit jaar een gevoelige aderlating moeten ondergaan. Het zag Johan de Rijk, de beste aanvaller van de ploeg, naar H.V.V.'24 vertrekken waar hij er in de huidige oefencampagne lus tig op los heeft gescoord- Voor Honte nisse een geweldig groot verlies. Pierre Pieters beaamt dat. „Het vertrek van Johan de Rijk is voor ons een groot verlies. Hij was toch één van onze betere spelers en het is moeilijk om voor hem een vervanger te vinden. Momenteel zijn we bezig met Frans van Meelen te proberen als rechtsbuiten. Frans is redelijk snel en heeft een geweldige inzet", zegt Pierre Pieters. Met zijn 29 jaar is Pieters momenteel één van de oudsten bij Hontenisse, dat een verjonging aan het invoeren is. „We krijgen inderdaad een vrij jonge ploeg en het moeilijke is dat we over veel mid denvelders beschikken en maar weinig aanvallers of verdedigers. Het probleem is dat vrijwel alle routine achterin staat. Voor de jongere spelers is het dan ook van groot belang hoe we de eerste wed strijden door komen. Maar alles bij el kaar geloof ik toch wel dat we in de bo venste helft van de ranglijst zullen ein digen. Kampioen worden we volgens mij nooit, maar we zullen echt wel meed raaien",. MIDDELBURG - De Bevelandse ploe gen van de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie rekenen weer op een gunstig seizoen. Nieuwdorp en Co- lijnsplaatse Boys verwachten te kun nen meedraaien in de top, 's-Heer lArendskerke acht men middenmoter en alleen Wemeldinge is na een opti mistische start wat gedesillusioneerd. Wemeldinge Secretaris Rini Lindenbergh ziet de kansen voor zijn ploeg plotseling in het water vallen. Trainer Wilfned Bogaert van Hontenisse is na enkele weken al op doktersadvies moeten stoppen met zijn trainersactiviteiten en heeft zijn ontslag aangeboden. Een op dit moment uiterst kritieke situatie omdat alle trainers in middels 'onderdak' hebben. Voorlopig neemt bestuurslid Bram Ver- vaine de trainingen waar, maar het is duidelijk geen ideale situatie. ..We heb ben wel ongeveer dezelfde selectie", zegt Lindenbergh. „De selectie is vergroot tot 22 a 26 spelers (samen met tweede elftal) en we hebben Hans Onderdijk te- mg als spelend lid uit Goes". Vorig sei zoen bleek Wemeldinge ook lange tijd ksmpioenskandidaat maar als gevolg van de nodige blessures viel het achteraf seizoen heeft Koonings het elftal ver jongd. De gemiddelde leeftijd is door het toevoegen van de junioren Cees van Sabben en Michiel Mes gebracht op 23,5 jaar. Bovendien is de concurrentie ver groot. Er kwam een doelman van Wol- faartsdijk over. Adrie Biersteker en vo rig seizoen al bleek Gerard Crmer (af komstig uit Den Haag) een sterke mid denvelder. die bovendien voor veel goals zorgde. Nieuwdorp Voorzitter Koomen van Nieuwdorp is één van de weinigen in de eerste klas, die zich eerlijk durft uitspreken. Met eerlijk bedoelen we dan eindelijk eens iemand, die zegt, dat de verwachtingen hoog gespannen zijn, „We gokken op een kampioenschap", verzekert Koomen. Vorig seizoen was Nieuwdorp weken lang koploper en pas in de laatste vier wedstrijden werden de kansen (twee promotieplaatsen nota bene!) ver knoeid. Al drie jaar lang gaat dat zo. De eerste helft speelt Nieuwdorp ijzersterk en fel en in de tweede helft zakt de ploeg weg. Een kwestie van mentaliteit, volgens Koomen. die beweert, dat er daaraan keihard gewerkt wordt door trainer Nol Schuit uit Middelburg. „Als alles goed gaat hebben we geen problemen, maar de tegenvallers kunnen de j ongens soms zo slecht verwerken", oordeelt Koomen Rein van Boven is naar GPC vertrok ken. maar dat verlies (volgens vele insi ders niet eens zo n groot verlies) wordt weer goedgemaakt door de komst van Gijs van der Does van Heinkenszand. terwijl de aanvulling uit het tweede elf tal en de junioren groot is. De selectie is thans 26 spelers sterk. Vorig seizoen nog verloor Nieuwdorp van Wissenkerke, maar in de eerste de beste oefenwed strijd werd Wissenkerke nu met 5-0 ver slagen We zijn benieuwd' MIDDELBURG - Door de degradatie van Spui uit de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie is Zeeuwsch-Vlaanderen helemaal niet meer vertegenwoordigd in de top van het afdelingszaterdagvoetbal. Walche ren met vier clubs. Beveland met vier clubs en drie clubs van Schouwen- Duiveland vormen dit seizoen de eerste klas. Amemuiden II Het opvallende daarbij is nog steeds, dat er reserve-elftallen meespelen in die Colijnspl. Boys In Colijnsplaat is men goed gestemd: «Het zou me tegenvallen als we er niet by zouden zijn", begint Colijnsplaatse Boys-secretans Leums van Liere. Vorig seizoen miste Colijnsplaatse Boys pas in de beslissingswedstrijd tegen Seroos- kerke (2-1 verlies) de promotie en on danks het feit, dat volgens Van Liere de ploeg wel pech heeft met blessures acht luj de situatie toch wel gunstig. De 34-jarige J aap Siereveld is gestopt en gaat naar het tweede elftal. Er bijgeko men is Piet Kramer (ook al 3U jaar) van Wissenkerke, die dankzij ervaring en snelheid kans maakt de plaats in de spits te gaan innemen. De overige aan vulling zal uit de jeugd moeten komen. Trainer is dit seizoen Johan Vermaire uit Wemeldinge (vroeger Kruiningen en Apollo), die Wim Maljers na driejaar op volgt. 's-H.-Arendskerke Wim Koonings uit Nieuw en Sint Joos- land, de trainer van 's-Heer Arends- kerke hoopt met zijn ploeg op de mid denmoot. „We hebben afgelopen sei zoen wat teleurstellend gespeeld. De vroege bekendheid van de degradant bracht een loomheid over hetelftal". Dit VOGELWAARDE - Voor het eerst in de geschiedenis van de voetbalver eniging Vogelwaarde zal er dit jaar een trainer van buitenaf de trainin gen verzorgen en het eerste elftal begeleiden. Onlangs heeft de club afscheid genomen van de bijna le gendarische Bert van der Meijden die sinds mensenheugenis Vogel waarde heeft gediend. Overigens stapt Van der Meijden er niet hele maal uit: hij gaat zich ontfermen over de A-jeugd van Vogelwaarde. Als opvolger voor Bert van der Meijden is Guust Voet gecontrac teerd, tot vorig jaar trainer van HVV'24 en daarvoor van IJzendi jke. Volgens aanvoerder Peter Erpelmck is de omschakeling zonder proble men verlopen „Guust Voet heeft het vanaf het begin goed aangepakt, er wordt hard getraind en de traming die Voet geeft is erg gevarieerd. We beginnen om half acht, maar voor we het zelf weten is het negen uur", oor deelt Peter Erpelinck. Vorig jaar startte Vogelwaarde met de verwachting dat men het zou ma ken. Heel anders was aan het einde van de competitie de waarheid, waaruit bleek dat men zich maar ter nauwernood had kunnen handhaven in de vierde klasse. „We gaan er nu vanuit dat we het dit jaar opnieuw erg moeilijk zullen krijgen. Vorig jaar dacht iedereen dat we zouden mees pelen bij de top. Bij de speler welis waar in mindere mate dan bij het pu bliek maar het speelde toch een on derbewuste rol mee Nu is dat anders, iedereen is er van overtuigd dat we alles op alles moeten zetten om een redelijk seizoen te maken", vertelt Peter Erpelinck Behalve de tramerswisseling zal Vo gelwaarde het komende seizoen ook zonder Ronnie Lambert moeten stel len. De man die velejarenhetaanval- lende gezicht van Vogelwaarde heeft bepaald heeft zijn plaats beschik baar gesteld voor een jongere speler. Peter Erpelinck: „Het is toch wel jammer dat hij gestopt is Met mijn 25 jaar behoor ik nu stilaan tot de ou deren. Als laatste man speelde hij vo rig jaar toch nog uitstekend" In de eerste de beste wedstrijd van de competitie ontmoet Vogelwaarde streekgenoot Hontenisse. Een streekderby die volgens Peter Erpe linck van het allergrootste belang kan zijn voor het verdere competitie- verloop. Peter Erpelinck: „Vorig jaar hebben we deze wedstrijd verloren. Als we er nu in slagen om in Kloos- terzande van Hontenisse te winnen dan zal dat ons 'n geweldige voldoe ning geven. Daarom is het resultaat van deze wedstrijd enorm belangrijk voor het verdere competitieverloop. Winst op Hontenisse geeft ons direct meer zelfvertrouwen. Voor het over ige valt er weinig te zeggen Net als vorig seizoen hebben we het tot nu toe m de oefencampagne niet slecht gedaan' Selectie Vogelwaarde. Jos v d. Vij ver. Sjaak Muller. Emery de Schep per. Frans Spiessens. Peter Erpe linck. Jack Erpelinck, Richard van Dijk. Frans van Dijk. Cor Bakker, Ludo de Maayer, Freddie van der Veeken. Rudie van der Veeken, Ron nie Giele. Remie Bun, Frans Stal- laert, William Vonk. PETER ERPELINCK klas: Amemuiden n lal jarenlang erg sterk bovendien) en dit seizoen weer het teruggekeerde Meeuwen II. In het grote KNVB-voetbal dus geen derby, maar wel is de streekontmoeting tussen de reserves in ere hersteld Amemuiden-secretaris Ko de Ridder (wegens studie een j aar afw ezig geweest, maar sinds kort weer in functie) gnjpt onmiddellijk de gelegenheid aan om te wijzen op de uitermate slechte conditie van het veld en de zodoende bar slechte voorbereiding Het doel van Amemuiden II. dat wordt getraind door Karei van de G rui ter (vroeger nog Oostkapelle getramd en opvolger van Klaas Poortvliet, die naar de jeugd is verhuisd), is gericht op handhaving van de positie. Doelman Peter Paauwer is hersteld en zal waarschijnlijk weer in het doel ver schijnen. maar door het wegvallen van eerste-elftalspelers als Jan de Nooijer. Ben van de Ketterij en ook (witte) Lie ven van Belzen en Adrie de Nooijer i ge stopt) is het tweede elftal verzwakt Meeuwen II Ongeveer dezelfde geluiden noteren we uit de mond van de trainer van Meeu wen 2. Henk Houtekamer: „Als tweede elftal ben je afhankelijk van het eerste elftal en bij blessures snel de dupe". Toch is Houtekamer optimistisch, want „kosten noch moeite heeft het bestuur gespaard om bet tweede in de eerste klas te krijgen en zodoende de afstand met het eerste elftal te verkleinen", zegt de Middelburger. Aanvallend zal Meeuwen II wat verzwakt zijn ten op zichte van vorig seizoen. Daniël Patty zal naarheteerste verhuizen. PietStroo. de keeper evenzeer, alsook de midden velder Lou Huibregtse. Bovendien is Piet Huibregtse naar Noormannen ver trokken. De aanvulling zal uit de jeugd moeten komen, al zijn krachten als Wim Lievense en mogelijk ook Frans van der Heijde (als de laatste tenminste zijn trainingen kan combineren met zijn werk als hoofdonderwijzer) zeker bruik baar. Veere Naast GPC wordt Walcheren nog verte genwoordigd door Veere. Trainer Maar ten de Kok (uit Souburg) gaat zijn derde seizoen in. Hij blijft voorstander van de scheiding binnen de spelersgroepen tussen prestatie en recreatie-voetbal. De Kok is aik tevreden met een plaats in de middenmoot en dat komt mede door het vertrek van Hans Bal (jeugdtrainer bij Yerseke), Cees Corstanje i terug naar Middelburg) en Jan Maljers (wegens werkzaamheden naar 2e of 3e elftal). Bovendien zal Jaap Dekker in militaire dienst naar Duitsland moeten en dan is het maar afwachten of de van Middel burg gekomen Guust Duden, de van Zeelandia gekomen Daan de Wolf en A-junior Arno van de Heijde de openge vallen plaatsen voldoende kunnen in nemen. Eén lichtpuntje is er in Veere, want ein delijk - na j aren van sukkelen - lijkt het erop, dat in oktober/november definitief kan worden begonnen met de aanleg van twee nieuwe velden. En dat is broodnodig 1 MAARTEN DE KOK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41