SPELERS VAN ARNEMUIDEN BETAALDEN GRIF 70 GULDEN VOOR TRAININGSKAMP Vier nieuwe clubs vierde klasse B MIDDENVELD STERKSTE WAPEN AZVV Veel nieuwe gezichten in vierde klasse B DRUK EN SPANNEND SEIZOEN VOOR HET KAPELLEBESTUUR TRAINER SCHIPPER: „OPVALLEND VEEL JONG TALENT" VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1976 MIDDELBURG - De vierde klas B van Ket landelijk zaterdagvoetbal heeft vier nieuwe clubs binnen de gelederen. Bruse Boys en Serooskerke promo veerden uit de eerste klas van de afde ling Zeeland, Tholense Boys kwam over uit de afdeling Brabant en Rillan- dia is uit de derde klas gedegradeerd. Bruse boys Kampioen Bruse Boys gaat het nieuwe seizoen in met dezelfde selectie als vorig, seizoen. Secretaris Cees van den Bos van de Schouwse ploeg rekent op een plaats in de middenmoot. „Vorig sei zoen hadden we aanvankelijk erg veel spelerswisselingen", zegt Van den Bos, die dat aan de matige eerste helft wijt. Later draaide de ploeg veel constanter en werd zeer verdiend en met voor sprong kampioen. Hetzelfde presteerde het tweede elftal. Een goed seizoen dus voor Bruse Boys. Spelers als Frans de Oude, Wim Geluk en Eddy Schild werden niet voor niets uitgenodigd voor het Zeeuws afdelings elftal. Secretaris Van den Bos heeft ook nog goede hoop. dat de uit Rotterdam (van een KNVB-tweede klasser) overge komen speler Vonk na zijn blessures (tennisarm en hernia) bij Bruse Boys zal gaan spelen. De oefenwedstrijden waren in ieder ge val hoopvol. Tegen Duiveland viel de 5-3 zege nog enigszins tegen, maar een 3-2 overwinning op Zierikzee mag er be paald wel zijn. Tholense Boys Tholense Boys is weer terug in het KNVB-voetbal. Secretaris Van der Vlies hoopt dat de ploeg nu de plaats weet te consolideren. Na de opvallende opmars van enkele jaren geleden, toen Tholense Boys in één keer vanuit de afdeling naar de 3e klas KNVB opstoomde, vielen de Thoolse voetballers direct weer door de mand en gingen net zo hard weer terug naar de afdeling. Na één jaar werd Tholense Boys kam pioen, kwamen en terug in de vierde klas en dus opnieuw op de goede weg. Volgens secretaris Van der Vlies moet de uitbreiding dit seizoen uit de jeugd komen. Ook het tweede elftal speelt nu in de KNVB. Jan Jansen is naar Rotterdam vertrok ken, maar van BVVB (Bergen op Zoom) kwam Wouter Hopmans en van WHR (Rotterdam) Ed Marinus de ploeg ver sterken. Trainer Cor Bruins uit Bergen op Zoom kan dus zijn tweede seizoen redelijk op timistisch tegemoet zien en rustig uit een selectie van 28 spelers de eerste twee elftallen samenstellen. Rillandia De ploeg van Rillandia is ook zo goed als ongewijzigd. Adrie Traas, kortgeleden als penningmeester gekozen m het nieuwe Rillandia-bestuur, verwacht, dat de A-junioren Wim Moerland en Ko van Zweeden zich in de ploeg zullen spe len. Rillandia heeft na een vijfjarige Van Riel-periode nu weer Jan Meesters als trainer. Meesters is beroepsmilitair en weer woonachtig in Rilland. Meesters heeft in ieder geval niet over de trainingsopkomst te klagen. Uiteraard willen de Rillandianen zo hoog mogelijk eindigden. Adrie Traas hoopt, dat de ploeg niet overmoedig zal worden, maar met veel inzet als eerste zal zorgen zich veilig te spelen in de veirde klas. „We hebben nu veel jonge spelers achter de hand", zegt Traas. „Die jonge spelers spelen in het tweede elftal, want A-junioren hebben we niet dit seizoen. We gaan ervan uit, dat we uit seizoen in de vierde klas moeten blijven en dat is volgens mij ook mogelijk", besluit Traas. Serooskerke Trainer Henk Versluijs van Serooskerke is eveneens tevreden als zijn pas gepro moveerde ploeg zich kan handhaven. „Ik ben gematigd optimistisch". Na tuurlijk is ons doel bovenin de vierde klas en ik meen ook, dat we goed mee kunnen draaien", zegt de gemakkelijk pratende trainer die zijn vierde seizoen ingaat bij Serooskerke. Hij heeft nu as sistentie van Toon de Bart (vorig iaar nog Wolphaartsdijk), die als jeugd trainer is aangetrokken. De jeugd is bo vendien erg veelbelovend in Seroosker ke: knapen als Jan en Chris Riemens (beide nog spelend in het Zeeuws afde lingselftal) en Wim All aart komen regel recht uit de junioren en volgens Ver sluijs zijn er nog meer mogelijke jeug dige kandidaten. Geleidelijk aan wor den de oudere spelers vervangen en dat kan volgens Henk Versluijs zelfs tijdens de competitie als de ploeg eenmaal vei lig is. In de vriendschappelijke wed strijden al bewezen de jongereVi hun kunnen. Een 2-0 zege op RCS, een 3-2 overwinning op Kloetinge zijn toch prestaties die er wezen mogen. Er wordt met veel enthousiasme ge werkt in Serooskerke momenteel en dat ondanks de abominabele trainingsac commodatie. Trouwens niet alleen trainingsaccommodatie, maar het hui dige speelveld is ook slecht. De nieuwe velden wachten alleen maar op regen zodat deze kunnen worden ingezaaid. Trainer Henk Versluijs hoopt boven dien, dat men snel lichtzal aanleggen bij het nieuwe arodaveld, zodat het ergste trainingsprobleem dan opgelost is. Pas gepromoveerd, veel enthousiasme en veel jeugdig talent, wat wil een trainer nog meer.... MIDDELBURG - De vierde klas B van het landelijk zaterdagvoetbal ziet er heel wat beter uit dan het vorig seizoen. Toen telde de klas slechts acht clubs, ,die anderhalve competitie moesten af werken, maar dankzij de versterkte promotie uit de afdeling bestaat de vierde klas B nu uit 10 clubs. Veel nieuwe gezichten dus. Uit de afde ling Zeeland promoveerden Seroos kerke en kampioen Bruse Boys en van uit de Brabantse afdeling kwarn Tho lense Boys.VVC'68 degradeerde uit de vierde klas en vanuit de derde klas kwam Rillandia erbij. Twee bekende gezichten zijn Wolfaartsdijk en Nieuw- land. Wolfaartsdijk In beide kampen is men tevreden als het vierdeklasserschap gehandhaafd blijft. Vooral secretaris Jo Ruisaard van Wol faartsdijk is aan de voorzichtige kant. „Als we er in blijven, dan mogen we niet mopperen". Trainer Ko van Stel (vroe ger Wemeldinge en vorig seizoen nog bij Bevelanders) zal het zonder de steunpi laren Johan Verstelle en J acko Schipper moeten doen, die beide naar het tweede elftal zijn verhuisd. Kees van Ruiten komt wel weer terug in het eerste. Wol faartsdijk gaat vast een zwaar seizoen tegemoet. Vorig seizoen onder leiding van Toon de Bart (nu jeugdtrainer bij Serooskerke) was het al erg zwaar en kon men zich maar amper redden. Nieuwland Nieuwland start ook met dezelfde basis. Leo van Liere, die al weer aan zijn tweede seizoen training begint in Nieuwland, kan alleen aanvulling uit de jeugd verwachten en daarbij zal de 17- jarige Henk de Nood een goede kans maken in het eerste elftal te komen. Ook vorig seizoen zag Nieuwland kans met hetzelfde materiaal lange tijd in de top mee te draaien en Nieuwland- voorzitter Eland stelt dan ook: „We pro beren weerzo hoog mogelijk te komen." Een winstpunt is ongetwijfeld het ge reedkomen van het tweede veld. Lange tijd heeft men in Nieuwland geklaagd over de accommodatie, maar daarover is Eland thans enthousiast. „Het is nu fantastisch", zegt de voorzitter, die ont zettend veel bewondering heeft voorde Middelburgse Stichting Sportbelangen, die er alles aan heeft gedaan. Er zijn nu twee uitstekend bespeelbare velden, alsook een arodaveld. Een tevreden en hoopvol Nieuwland dus. De spelersgroep van Amemulden driftig aan het trainen in de schemerige Piet. AXEL - „We moeten er dit jaar zeker bij kunnen zijn. Goed, dat hebben we vorig jaar ook gezegd en toen lukte het niet. We maakten veel te weinig doelpunten, maar ergens was dat wel te verklaren. Gerrit .Viveen was heel lang geblesseerd, waardoor ikzelf noodged wongen in de spits van de aanval moest gaan spelen. Ik loop liever wat achter de aanval om via de vleugels op te komen. Voor het echte spitswerk ben ik qua lichaamsbouw niet geschikt." Jan van Nierop, de pas 20-jarige Kees Kist-achtige spits van AZVV heeft bovendien opvallend weinig belangstelling voor een eventuele promotie naar de 2e klas. Hij zegt: „Ik zal zeker nietbeweren, dat we op het einde van de competitie niet voluit hebben gespeeld vorig jaar. We hebben onze kansen verspeeld in Hoek. In de laatste minu ten kwamen we erg ongelukkig op verlies, met het gevolg, dat de achterstand op de koplopers op dat moment al vijf punten bedroeg. Daarna hebben we niet zo best meer gespeeld maar nogmaals, we waren helemaal niet zo wild op promotie. Je moet veel te ver gaan reizen. Alleen als je een erg goede ploeg hebt die bovenaan mee kan draaien is het misschien aantrekkelijk." Opvallende uitspraken van een voetballer die pas aan het prille begin staat van een voetbalcarrière die best nog eens 'betaalde' interesse zou kunnen opwekken, Je zou trouwens mogen verwach ten dat Jan van Nierop zich ook in de 2e klas nog eens in de kijker wil spelen. Dat betekent overigens niet, dat AZVV straks met een verkeerde instelling aan het nieuwe seizoen begint. Jan van Nierop stelt: „We willen natuurlijk graagkampioen worden. Daar voetbal je uiteinde lijk voor. Maar he t is alleen geen ramp als je het niet haalt. Want stel j e voor dat AZW bij de indeling net zoveel pech heeft als De Meeu wen. Dat zou betekenen dat we 's morgens om 8 uur moeten ver trekken en 's avonds heel laat thuis. Als het dan ook nog niet al te best gaat hou je geen ploeg over". Jan van Nierop verwacht, dat het in de derde klas een strijd wordt tussen de Zeeuwse ploegen. Hij ziet Krabbendijke, Hoek, Kloetinge en ook AZVV als de grootste kanshebbers voor de titel. „Van de Brabanders ken ik alleen PTT. Dat zou de verrassing kunnen wor den, want er schijnen wat spelers van DESK naar PTT gegaan te zijn". AZW komt waarschijnlijk met dezelfde ploeg als vorig jaar aan de start. De komst van Jan 't Gilde - hij speelde eerder voor Hoek en Sluiskil - zou een versterking voor de defensie kunnen betekenen. Hij kan wat routine in de achterhoede brengen, hoewel het op zijn leeftijd wel eens moeilijk zou kunnen zijn om na een jaar stilliggen terug te komen. Het middenveld blijft AZ W's sterkste wapen. Theo Hanny en Nico Bouman mogen ongetwijfeld tot de sterkste spelers worden gere kend in deze klasse. Vooraan kan AZVV desnoods een beroep doen op de jeugdspelers Charel Hanny en Wim Oppeneer, jongens die vorig jaar al hebben bewezen de overgang aan te kunnen. Het belangrijkste voor trainer Benny Pauwels is dat hij nog over z'n voltallige groep van vorig jaar kan beschikken. Theo Hanny en Jan van Nierop zijn met NAC in contact geweest maar uiteindelijk hebben beiden toch voor AZW gekozen. Jan van Nierop heeft trouwens weinig zin om elders te gaan voetballen. „De sfeer hier is formidabel en je zou wel gek zijn om voor een paar centen naar NAC te gaan. Er is ook nog wel eens vage belangstelling voor mij geweest van Feyenoord maar ik heb er nooit meer van gehoord". Selectiegroep AZVV: Jan Roose, Nico Bakker, Jan Tilgenkamp, Rinus Scheele, Sam Bakker, Johan Eckhardt, Jan 't Gilde, Frans van de Broeke, Piet Verschelling, Willie Stallaart, Theo Fanny, Dries Wieland, Jopie Kolijn, Nico Bouman, Gerrit Viveen, Jan van Nierop en Kees Keizer. dit jaar weer bovenaan moeten komen. ARNEMUIDEN - Met de instelling van de voetballers van Arnemuiden zit het wel goed! Om dat te bewijzen vertelt trainer Jack Schipper van deze landelijke tweede klasser in het zaterdagvoetbal: „Op 27 en 28 augustus zitten we voor twee dagen in een trainingskamp in het sportcentrum van de KNVB in Zeist. Met de hele selectie voor het eerste elftal. Maar de club had geen geld genoeg om het allemaal te beta len. Alle spelers waren toen grif bereid per man 70 gulden in de kosten bij te dragen. Dat getuigt van een goeie mentali teit, want ik ken heel wat jongens, die tegenwoordig het geld liever naar het café brengen." Die 'twee dagen Zeist' zijn min of meer de afsluiting van een bikkelharde voorbereiding op het aanstaande sei zoen. Jack Schippen „We begonnen met twee weken, waarin we allemaal maar tweemaal twee uur per week trainden. Daarna kwamen twee weken, waarin weniet alleen twee keer trainden, maar ook nog iedere week drie oefenwed strijden speelden. Daarna hebben we wat gas teruggenomen. En in Zeist wordt de conditie helemaal op topni veau gebracht, We komen in ieder geval uitstekend voorbereid aan de start. Vo rig seizoen haalden we maar 3 punten uit de eerste 5 wedstrijden, maar ik ben er zeker van dat we nu zeker 7 punten uit die eerste 5 duels zullen halen." Toch wil Jack Schipper wel bekennen, dat hij nu nog niet mikt op het kam pioenschap van de tweede klas en pro motie naar de eerste en hoogste klas van het landelijk zaterdagvoetbal: „Toen ik in 1975 bij Arnemuiden begon, lag de gemiddelde leeftijd van het eerste elftal iets boven 27 j aar. Dat is te oud. Daarom moeten we nu bewust naar verjonging streven. We zijn nu in een opbouw- periode beland, maar ik ben al bijzonder optimistisch voor de nabije toekomst. want er zit opvallend veel talent bij de jeugd van Arnemuiden." Talent verdwenen Niet uitsluitend uit vrije wil is Arnemui den overigens aan een verjongingskuur bezig. De club zag opvallend veel talent uit de selectie voor het eerste verdwij nen: Ben van de Ketterij stapte over naar Souburg (RCS), Rinus van Belzen moest door een hardnekkige blessure zijn voetballoopbaan beëindigen. Jantje de Nooijer stopte er ook mee, omdat hij zijn vrije tijd liever steekt in een andere hobby (herdershonden) en Lieven (witte) van Belzen verhuisde naar de gelederen van Kloetinge. Maar trainer Jack Schipper is aller minst verontrust geworden door dit verlies: „Er staat tegenover dat er heel wat jong talent is doorgebroken. Wim Davidse en Jan van Waarde, beiden 18 jaar, bijvoorbeeld zullen het dit seizoen wel maken. En ook Bu is Di jke (22) is een versterking voor de selectie. Peter Paauwer is weer gaan keepen en dat is alleen maar goed voor onze doelman Ben Meulmeester, die daardoor nog meer gemotiveerd is, omdat hij weet dat hij zijn plaats moet verdedigen. Wim Moerdijk heeft zich bovendien ontwikkeld tot een uitstekende cen trale verdediger. En er staan nog meer talenten gereed om eventueel een plaats in de selectie in te nemen. Piet Grootjans, Ad Poortvliet en Ad de Rid der bijvoorbeeld." Jack Schipper vindt het vooral een groot voordeel, dat er onder de geslec- teerden voor het eerst een gezonde riva liteit is ontstaan: „Iedereen wil bikkel hard knokken om zijn plaats te verdedi gen en te behouden. We moeten er alleen voor zorgen, dat we een nog betere wed strijdmentaliteit krijgen. Vorig seizoen hebben we veel te wisselvallig gespeeld. We heten zeer sterke wedstrijden zien, maar we verloren ook soms op een knul lige manier van tegenstanders die we hadden moeten pakken. Als we dezelfde mentaliteit, die we nu in de training la ten zien, ook kunnen vasthouden in de wedstrijden, zie ik het wel zitten. Vorig seizoen zijn we als vierde geëindigd en op die plaats mikken we weer. Wat er meer in zit is meegenomen." Vrijgemaakt Uiterst te spreken is Jack Schipper ook over de organisatie rond de trainingen bij Arnemuiden: „Ik hoef me alleen maar bezig te houden met de selectie voor het eerste. Karei van de Gruijter heeft de tweede en de derde selectie onder zijn hoede. Maar belangrijk is vooral, dat Klaas Poortvliet, die nu ook zijn D-diploma heeft, helemaal is vrij gemaakt voor de jeugd. Dat is een man met een schitterende staat van dienst voor Arnemuiden en de jeugd ziet nog altijd tegen hem op. Hij kan er voor zor gen, dat het talent, dat voldoende aan wezig is, gestimuleerd wordt en naar vo ren komt." Nog altijd is ook Jack Schipper woest, dat De Meeuwen uit Zoutelande nu in een andere klas is geplaatst: „Het is een aanfluiting, dat de heren van de KNVB de derby Arnemuiden - Meeuwen ge woon vernietigd hebben. Ze zijn geko zen door de clubs, maar ze staan niet achter de clubs." Met de derby mist Ar nemuiden ook een belangrijke inkom stenbron: „Maar ik ben er van over tuigd, dat we zulk spectaculair voetbal zullen brengen, dat het publiek toch wel zal komen. En dat is nodig ook, want reizen naar Veenendaal, Den Dol- der en Katwijk, om maar enkele plaat sen te noemen, vergen veel geld." Jack Schipper (30), die Rijsoord en PPSC uit Schiedam als de belangrijkste kandidaten voor het kampioenschap ziet, gaat het seizoen in met de volgende selectie: Ben Meulmeester. Peter Paauwer, Wim Davidse, Wim Moerdijk, Cor de Ridder, Klaas (spelbos) van Bel zen. Ko Marijs. Ko Meerman, Lieven van Belzen, Klaas van Belzen, Jan van Waarde, Robbie van Belzen, Koen Pruijsers, Joost de Ridder en Buis Dijke Tenslotte voorspelt Jack Schipper: „Joost de Ridder is vorig seizoen ge stopt met varen en moest daardoor ook opnieuw in de voetbalsport acclimatise ren, maar ik verwacht, dat hij in het nieuwe seizoen nog beter zal gaan spe len dan in de vorige competitie." En dat zijn geen geruststellende woor den voor de tegenstanders van Arne muiden... KAPELLE - Het wordt ongetwijfeld een druk en spannend seizoen voor het Kapelle-bestuur. De vierdeklas zater dagvereniging opent op 14 mei 1977 een 'kant en klaar' nieuw sportcomplex. Drie velden, een arodaveld, schitte rende kleedaccommodatie en een ver grote kantine zijn dan gerealiseerd. De openmg gaat gepaard met de nodige festiviteiten en activiteiten. Voorzitter Frans Don van Kapelle is wat dat betreft erg optimistisch en ziet ook de komende competitie voor zijn eerste en tweede elftal met vertrouwen tege moet. „Na de kritiek van vorig seizoen op de indeling (toen slechts acht clubs in de vierde klas, die na veel geschrijf een anderhalve competitie mochten spelen, red.) zijn we nu erg positief over de inde ling", zegt Don. Wel vervelend vindt de Kapelle-voorzitter, dat de K.N.V.B. de competitie normaal laat aanvangen op 4 september. „In nauw overlegeijn we er eindelijk in geslaagd een oefenwedstrijd te spelen", verzekert Frans Don. die de voorbereiding van zijn eerste elftal dan ook bepaald niet optimaal acht en ge lukkig is met he t uitstel van de competi ties van de afdeling. Het doel van het komende seizoen is de afstand verkleinen tussen het eerste en tweede elftal. Men is bovendien van start gegaan me t een geheel vernieuwde A-selectie. De eerst selectie moet enkele aderlatingen ondergaan. Trainer Her man Schotman heeft niet de beschik king over Berend Aalders (beroepsmili tair geworden). Jan Blom moet ook in militaire dienst en Lex Kosters zal we gens studie verhinderd zijn. Schotman heeft in ieder geval één meevaller, want de van de derde klasser Alblasserdam gekomen Adrie Horden blijkt een bruikbare speler. De rest zal uit de A-junioren moeten komen. Ook Schotman verwacht een goede middenmoter te zullen worden dit sei zoen. „Vorig jaar speelden we nog niet constant", aldus Schotman die in zijn eerste seizoen toen wel kans zag om van de degradatiekandidaat Kapelle een sterke ploeg te maken, die het hele sei zoen in de top van de vierde klas meed raaide. Schotman heeft nu ook de A-selectie en ziet het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 38