Aulobedrijt A. Biesbroeck Volleybaltoernooi met 23 ploegen van Roelofs/Scheldesport E HlllSt C 2,91 Zwin: in augustus groot paars tapijt canisvliet, een grensgeval nr. 1 in de nieuwe ZEELANDREEKS J Adrie van Wijck HUIS boekhouder DATSUN Grote DATSUN SHOW 7ÖIiil Alléén het heste brood en gehak is goed genoeg voor o mevrouw VAN STRIEN'S BAKKERRIJ ONZE WEEKRECLAME: CHIPOLATATAART 4,95 4 PARIJSE SOEZEN VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1976 IN SPORTHAL HET ZWAANTJE 'ilms BELANGSTELLING UIT BELG IE VIEL WATTEGEN TERNEUZEN - De volleybalclub Roe lofs/Scheldesport uit Temeuzen orga niseert morgen (zaterdag! in de spor thal 'Het Zwaantje' een toernooi voor dames- en herenteams. De toernooileiding heelt voor dit jubi- leumtoernooi (10-jarig bestaan) onge veer 50 uitnodigingen naar Neder landse en Belgische ploegen verzon den. In totaal kwamen er slechts in schrijvingen binnen van 8 dames- en 15 herenteams. Voorzitter Frits Luyckx: „Die toezeg ging. vooral van over de grens, is een beetje tegengevallen. We hadden gere kend op heel wat Belgische deelnemers maar uiteindelijk heelt alleen Asse nede ingeschreven."De deelnemers aan het Scheldesport-toemooi zijn deson danks van een zeer redelijk mveau. De uitgesproken favorieten bij de heren zijn Sic Fugno uit Bergen op Zoom en Asse nede. De wedstrijden bestaan uit 2 sets van 15 punten. De neren teams zyn onderver deeld in twee klassen in de A-categorie spelen de acht deel nemende teams in twee poules. De A-poule: De Lange/Dynamo, Mid delburg. Ovisa, Goes, Assenede, Roe lofs/Scheldesport Temeuzen. In de B-poule komen uit: Verdegem Oost burg, Sic Pugno Bergen op Zoom. Kik kers Aardenburg, Ardito Souburg. De B-categorie die, kwalitatief gezien iets minder Is, bestaat uit de volgende ploe gen; A-poule Athanatos Kloosterzan- de, Roelofs/Scheldesport 2 Temeuzen. Wiska Wissenkerke, Voorwaarts Axel. B-poule: Dourleyn Sluiskil, Sterre Zuiddorpe, Savok Sas van Gent. Bij de d ames is Morres uit Hulst de grote alwe- zige. Favorieten zijn nu de teams van Sic Pugno, Kikkers en Wiska. De poule- indeling is als volgt: A-poule: Wiska, Verdegem Oostburg. Roelofs/Scheldes port, Kikkers. B-poule: Voorwaarts, Sic Pugno, Savo, OvL Krachtmeting Roelofs/Scheldesport is dit jaar na drie Oefenwedstrijden zaalvoetbal HULST - In Den Dullaert te Hulst von den drie zaalvoetbalwedstrijden plaats als oefenwedstrijden voor de competitie, die vrijdagavond begint FC Thuisweg uit Sint-Jansteen won van Terhole/Van Dijck met 6-3. De rust- stand was 5-1. Th. de Poorter (2), J. Dob- belaer (1). R. de Loos (1), E. van Goe- them (1) en G. van Dorsselaer (1) maak ten voor Thuisweg de goals. Voor Terho le/Van Dijck waren het A. Henelaar, E. Asselman en F. Smit Terhole/Van Dijck speelde tegen 't Centrum/De Smikkel uit Hulst" een zaajvoetbalwedstrijd, die eindigde in een gelijke 2-2 stand. De rust was 1 -0. E. Asselam en L. Hamelink maakten voor Terhole/Van Dijck de goals en Wyan den Broeck en H. van den Broeck de goals voor 't Centrum/De SmikkeL BRIDGECLUB IN LAMSWAARDE OPGERICHT LAMSWAARDE - In Lamswaarde werd een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een bridge club. Staande de vergadering gaven zich twintig leden op. Er werd een bestuur gekozenbestaande uit de dames Jansen en De Vijlder en de heren Krieckaerten Van de Poel, die de bestuursfuncties nog nader moeten verdelen. De bridgecompetitle begint woensdag 1 september in het vereni gingsgebouw 'De Luifel' te Lamswaar de. Op de vergadering werd verder nog besloten om zich met ingang van 1 ja nuari aan te sluiten bi] de Nederlandse bridgebond. Prijskaarting CSM suikerfabriek SAS VAN GENT - De personeelsver eniging van de CSM-suikerfabriek te Sas van Gent, houdt op 3 september haar laatste pri jskaarting in de kantine van het bedrijf. Deze kaarting zal voor suiker en surpri ses gaan. Na afloop zal tevens bekend gemaakt worden wie de kaartkampioen 1976 zal zijn. opeenvolgende kampioenschappen in de le klas gepromoveerd naar de 3e di visie. Een rechtstreeks duel tegen Sic Pugno zou dus voor Scheldesport een uitstekende confrontatie zijn met het spelpeil in die derde divisie. Scheldes port zal als het de Brabanders wil ontr moeten echter vrijwel zeker tot de finale moeten doordringen. De promotie van Scheldesport naar het landelijk volleybal is niet de eerste. De Temeuzense ionnatie speelde ook al 3e divisie in 1972. Tonnie Frederiksen, die vanaf oxde oprichting in het eerste team speelt, voorspelt Scheldesport een erg moeilijk seizoen. Frederiksen: „In '72 zijnweookineenjaarteruggekeerd. Het verschil tussen le klas distneten derde divisie is ontzettend groot We raakten toen bovendien net dne spelers van ons basisteam kwy t en toen was er helemaal mets meer aan te doen Toch heelt Roelofs/Scheldesport mis schien nu meer mogelijkheden. De se- lectiegroep is aanmerkelijk uitgebreid na de komst van een volledig team met Voorwaarts-spelers aan het eind van de vonge competitie. Problemen heeft Scheldesport echter voornamelijk met de aanval. Bestuurs lid Bou Verstraeten „Het tekort aan aanvallers is met opgelost. We hebben De toernooileiding van net jubileum- toernooi met v.l.n r. Tonnie Frederik sen. Bou Verstraeten en Frits Luyckx. eigenlijk nog wat spelers nodig om net in die 3e divisie te redden. De Zeeuws- Vlaamse topspelers zouden in een team moeten spel. Pas dan zou je net op hoger mveau aankunnen. Opbouw Scneldesport is twee Jaar geleden ook met een jeugdafdeling gestart. Riet en Rinie Moens hebben zich daar met veel enthousiasme voor ingezet. Het lede naantal bedraagt nu al 50. Bou Ver straeten: „Met die eigen jeugd hebben we ook wat meer toekomstmogelijkhe den. De groep waarmee je nu derde divi sie moet gaan spelen is veel te klein. Je bent gewoon afhankelijk van een paar jongens die, of ze nu trainen of niet, toch wel spelen. Als je meer spelers hebt is er meer concurren tie en zal er veel fanatie ker worden getraind." Roelofs/Scheldesport werd dit jaar ovengens niet alleen kampioen met de heren. De dames slaagden enn door het behalen van een eerste plaats over te gaan naar de le klas. Het lijkt wel of de Ammo stijgt door al die titels. Vorig jaar kwam Roelols/Scheldesport met 3 teams uit m competitie Ditjaarzijndat er zeven waarvan twee adspiranten- teams. Speedy, snelste muis ter wereld in Terneuzen 'Ariba. Ariba'. Zondagmiddag snel naar liet Terneuzcnse Luxortlieater, want dan verschijnt de snelste muis ter wereld op liet witte doek. Speedy Gon zales, bekend van televisie. Deze muis, een creatie van dc beroemde Walt Dis ney. beleelt tal van sensationele avon tuurtjes. Iedere tegenstander is luj tel kens weer te snel at. Speedy is vanat twee uur's middags te zien en is er spe ciaal voor de jeugd. Op twee fronten draait de sexfilm 'Em- manuelle 2. de anti-maagd Benalve i; Luxor vertoont ook net Oostburgse Le- deltheater deze produktie waarop net publiek niet uitgegeken raakt. Ledel heelt ovengens nog een sexfilm op net programma staan die uitstekend loopt en derhalve voor de derde week wordt geprolongeerd: 'Sex sekte der zwarte nonnen'. Mooie vrouwen raken in de ban van 'het wellusLig gebeuren', zo is in net kort de inhoud. Voor spanning moet men naar Luxor en naar de bioscoop 'De Koning van Engeland' in Hulst, Luxor vertoont 'Papillon'. met in de hoofdrol len Steve McQueen en Dustin Hoilman. De film volgens net boek van Henri Charrière, handelt over de spektacu- laire ontvluchting uit net Bagnard op het Duivelseiland. De 'Koning' m Hulst presenteert van donderdag tot en met dinsdag 'Scnreeuw naar de duivel'. Ver der zijn geprogrammeerd: 'Hel voor verdoemde vrouwen'. 'Pas op of we slaan er op los' en 'Blonde nartstoent in mysterieuks Afrika'. Plan Vrouwenraad Terneuzen her op te richten TERNEUZEN - De Zeeuwse Vrouwen raad heeft het Initiatief genomen tot heroprichting van de Vrouwen raad Temeuzen. Alle Temeuzense vrouwen verenigingen worden donderdag 2 sep tember om 20 uur verwacht bij hotel 'Rotterdam' om over het plan te praten. Mevrouw N. M. Wesselius-Brugmans, Langs de Kreek 50a, treedt op als con tactadres. In augustus is het reservaat vanhet Zwin a.h.w. weer één groot paars tapijt. Lam soor (de 'zwinneblomme') bloeit. Ook voor andere typische schorreplanten is het nu de bloeiperiode: gewone en ge- steelde obione, klein schorrekruid, En gels gras, gerande schjjnspurrie e.a. Als gevolg van de grote droogte kwa men in de duinen slechts weinig planten tot bloei. De factor droogte speelt in een schorregebied een heel wat minder be langrijke rol doordat schorreplanten hun voedingsstoffen uit zeewater halen. De broedperiode was bijzonder interes sant althans wat sterns betreft- Niet minder dan 164 paartjes visdiefje Sterna hirumde) kwamen tot broeden. Dit betekent een toename van 71 pzar vergeleken mei verleden jaar. Er broedde eveneens één paar noordse stem (Sterna paradisaeaDit is het eerste broedgeval voor ons land. Sinds 9 mei bevindt zich in de stemenkolonie ook een Dougall's stemtStema dougal- lü). Deze zeer zeldzame stem is gepaard met een visdiefje. Dit betreft slechts ae tweede waarneming voor ons land, de eerste dateert van 1880. Sedert 20 juni U verblijft in het reser vaat een wijfje ijseend (Clangula hye- malisi. Deze broedvogel van IJsland en van Noord-Europa wordt soms in de winterperiode gezien, 's Zomers werd deze soort nog nooit waargenomen in België. Augustus is een zeer belangrijke pe riode om trek waar te nemen van prooi vogels, meeuwen, sterns en steltlopers. Zo zijn er dagelijks vrij belangrijke ver plaatsingen te zien van ruiters oever loperstureluurs en groenpootruiters), van 5 tot 7 soorten meeuwen, van 4 tot 6 soorten sterns en ook heel wat strand- lopers. Ook de krombekstandloper(Ca- lidris testacea) is een regelmatige gast in het Zwin. Deze soort legt fantastische afstanden af- De krombek broedt name lijk op Tajmir (in Arctisch Aziatisch Si berië) en overwintert in Zuid-Afrika of Zuid-Amerika. Wedvluchten SLUIS - De postduivenhoudersvereni- ging 'Recht voor Allen' te Sluis nam met 109 jonge duiven deel aan een wed vlucht vanuit Beaumetz. De uitslag was: 1 E. Visser; 2 M. v. d. Bussche; 3 en 9 J. Coppens; 4 A. v. d. Walle; 5 O. de Meijer; 6 J. Wage; 7 C. v. d. Walle; 8 M. Baert; 10 J. v. d. Wege. Aan dezelfde vlucht werd met 34 oude duiven deelgenomen. De uitslag was: 1 J. Coppens; 2.6 en 9 J. Wage; 3 en 8 J. v d. Wwege: 4 Iz. Datthijn; 5 J. Moens; 7 M. v. d. Bussche; 10 O. de Meijer. De uitslag van de wedvlucht vanuit Or leans was: 1,3 en 4 M. Baert; 2.8 en 10 J. de Bruine; 5 O. Martijn; 6 A. Verheije; 7 F. Coppens en 9 J. van Neijhof. HEIKANT - De postduivenhoudersve- reniging 'De Postduif uit Heikant hield met 81 duiven een wedvlucht op Or leans. De snelheid was 970,82 meter. De uitslag luidde: 1 Ch. de Beule; 2 E. van Goethem; 3 en 7 E. Maes; 4 en 10 A: Vlas- senrood; 5 L. de Bruin; 6 Ed. Ottjes; 8 A. de Vliegher en 9 J. Leenknecht. HEIKANT - De postduivenhoudersve- reniging 'De Postduif hield met 44 dui ven een wedvlucht op Beaumetz. De snelheid was 1017,03 meter. De uitslag luidde: 1, 3. 5, 7 en 9 gebrs. Sturm; 2 E Maes; 4 gebrs. Smet; 6 A. van Iesterdael; 8 W. van Vlierberghe en 10 J. de Kindt. CLINGE - De postduivenhoudersvere- niging 'De Snelle Duif uit Clinge hield met 92 jonge duiven een wedvlucht op Quiévrain. De snelheid was 1200,35 me ter. De uitslag luidde: 1 en 3 J. Govaert; 2 R. Willaert; 4 en 6 R. van Gaever: 5 G. Werrebroeck; 7 Jos de Burger, 8 gebrs. Willaert; 9 De Wit/Vergaüwen en 10 J. van den Branden en zn. De uitslag met de 4 oude duiven luidde: snelheid 1175 meter per minuut: 1 en 2 R. Willaert HULST - De postduivenhoudersvereni- ging 'De Combinatie' uit Hulst hield met 91 jonge duiven een wedvlucht op Orleans. De snelheid was 964,38 meter. De uitslag luidde: 1,2,4 en 6 J. Stevens; 3 en 7 Ch Voet; 5 en 10 J. Goossens; 8 R. Heijndrickx en 9 J. Pieters. door w. h. van den dool Feiten en foto's over een klein natuurgebied dat in 1972-1973 in ternationale bekendheid kreeg. Een boekje van 72 pagina's over een kreek met een rietkraag, weidestand, omringende vegetatie en een interessante rijkdom aan vogels. Vol briljante foto's, kaar ten, met belangrijke jaartallen plus een overzicht van de avifauna van de Canisvliet. Een fascinerend boekwerkje over deze kreek. ^1Uitgave: Den Boer, Middelburg VI U Markt 51, tel. (01180) 27651 In de boekhandel verkrijgbaar, 9,85. DE2KRAMT ik aan Miss Holland Wamt wet is de AVXJisre die l< +4eB LUXOR THEATER TERNEUZEN :::::-:XKMMKKKKM::hknkhmkmnhx8HKBK> Donderdag 26 aug. 8 uur. vrijdag 27 aug. naclitvoorstelling aanvang 22.30 uur. za terdag 28 aug. 9.15 uur. zondag 29 aug. 8 uur, maandag 30 aug. 8 uur. dinsdag 31 aug. 8 uur, brengen wij Sylvia Kristel in de meest erotiscne film van net jaar. SYLVIA KRISTEL KMMANl EI.i l: 2 «Ie iuitinuingd denkt li mij te kennen? u kent mij memr lmlf... v/njdag 27 aug. 8 uur, zaterdag 28 aug. 7 uur. zondag 29 aug. 4.30 uur. brengen wij: Steve McQueen en Dustin Hoffman in de verfilming van net be roemde boek van Henn Cnamere. Sylvia Kristel kreeg elke man op de kmeen dn bed), in de meest besproken film van 1976. Strikt 18 Jaar. Een der grootste bestr sellers der laatste Ja ren op onvergetelijke wijze verfilmd. De be roemde ontvluchting uitliet Bagnard en net Duivelseiland. 14 jaar. Zondagmiddag 29 augustus aanvang 2 uur. brengen wy een nieuw Walt Disney teken filmprogramma met: "De avonturen van Speedy Gonzales" Kostelijk lacnen met allemaal. Alle leeftij den. OClïA LEDEL THEATER OOSTBURG Vrijdag 27 aug., 8 uur; zaterdag 28 aug. 9.15 uur; zondag 29 aug. 4 30 uur; maandag 30 aug. 8 uur, prolonge ren wij voor de 3e storm loop week op de kassa DE SEXSEKTE DER ZWARTE Ly müxxaitmm Zaterdag 28 aug. 7 uur, zondag 29 aug. 8 uur, dinsdag 31 aug. 8 uur, prolongeren wij voor de 20e super- succesweek: Sylvia Kristel Europa's grootste verleidster in: Emmanuelle 2, de Antimaagd' Tienduizenden geno ten reeds van de pi kante liefdes, bele venissen van de mooie Sylvia Kristel 18 jaar. sxxmmmm» Zondagmiddag 29 aug. 2 uur. Stan Lau rel en Olivier Hardy in de kostelijke lach film: nieuwe perikelen van Laurel en Hardy In de ban van een wel lustig gebeuren ziet u de mooiste vrouwen die met hun aantrek kelijkheden u nog vele onrustige nachten be zorgen. De koningen van de lach in een nieuwe schaterbui voor de hele familie. Alle leeftijden. MODE - COIFFURES TERNEUZEN ZUIDLANDSTRAAT NO. 30 TELEFOON 2533 Let op de kleintjes de krant helpt u op weg Bij het Makelaarskantoor J. F. Rouw B.V. te Terneuzen is plaats voor een Vereisten: MAVO of HAVO Praktijkdiploma boekhouden MBA of studerende daarvoor. Salaris afhankelijk van de opleiding en er varing. tijdens de braderie te Hulst In ons bedrijf aan de Grote Bagijnestraat 46 hebben wij een uitgebreide collectie aan DATSUN automobielen tentoongesteld. Tevens een aantal mooie occasions. tel. 01140-2600 HINDERWET Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Air Procucts Nederland B.V., Herbert J. Dowweg te Temeuzen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een inrich ting tot het vervaardigen van industriële gassen meteen vloeibaarstikstoivergassingssysteem, op het perceel plaatselijk bekend Herbert H. Dow weg kadastraal bekend gemeente Temeuzen. sec tie A no. 359. Gedurende 4 weken na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen net verlenen der vergunning m te brengen bij het gemeente bestuur. Voorts ztil op woensdag, 15 september 1976, des voormiddags 10.00 uur, in het stadhuis een open bare zitting worden gehouden, waarbij mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht wordt er op gevestigd dat inwoners van de gemeente Temeuzen of van een aangren zende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan, later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belangstellenden kunnen wat dit betreft volstaan met het tijdig indienen van schriftelijke bezwaren, Temeuzen, 27 augustus 1976 Burgemeester en wethouders voor noemd, C. Ockeloen, burgemeester, A. J. van Pagee, secretaris. Tijdelijke verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen ter openbare kennis, dat in verband met de uitvoering van herbestratingswerkzaamheden vanaf heden de Jacob Catsstraat te Temeuzen vanaf de Hondiusstraat tot de Willem de Zwijger- laan in biede richtingen zal zijn afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. Deze maatregel zal gelden tot8 september 1976 of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal zijn in verband met de uit te voe ren werkzaamheden. Temeuzen, 25 augustus 1976 Burgemeester en wethouders voor noemd, C. Ockeloen, burgemeester, A, J. van Pagee, secretaris. gemeente HINDERWET Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentese cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Ijzerhandel Tazelaar B.V., Nieuwe Tielseweg 24 te Tiel om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in wer king houden van een inrichting tot het opslaan van 20 st. Butagasfiessen, op het perceel plaatse lijk bekend Noordstraat 19, kadastraal bekend gemeente Temeuzen, sectie L no. 2555, 246, 2121 en 2122. Gedurende 4 weken na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeente bestuur. Voorts zal op woensdag, 15 september 1976, des voormiddags 10.15 uur, in het stadhuis een open bare zitting worden gehouden, waarby mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, kenms nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht wordt er op gevestigd dat inwoners van de gemeente Temeuzen of van een aangren zende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan, later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belangstellenden kunnen wat dit betreft volstaan met het tijdig indienen van schriftelijke bezwaren. Temeuzen, 27 augustus 1976 Burgemeester en wethouders vooi> noemd, C. Ockeloen, burgemeester, A. J. van Pagee, secretaris. GA DAAROM NAAR TERNEUZEN NOORDSTRAAT 79 TELEFOON 6651 Iedere dag verkrijgbaar: verse harde broodjes,, stokbrood en maanzaadbroodjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 30