Alles voor kantoor en school GOVERS Illegale aanvoer tong moet worden beëindigd Sociaal centrum Goes trekt zich terug uit Schouwen-Duiveland PZC/s TIJDENS NATIONALE PAARDENKEURING Zeeuwse ponyruiters voeren een ballet op in Den Bosch k. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC GEMEENTE BEDRIJVEN MIDDELBURG Boetiek Zirkze VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1976 REGIE EN LEIDING IN HANDEN VAN MARIETTE LOCKEFEER DEN BOSCH/AARDENBURG - Van donderdag 9 tot en met zaterdag 11 sep tember zullen duizenden mensen naar de Veemarkthallen in 's Hertogenbosch trekken om daar 'De Nationale Ten toonstelling', de keuringen van stam- boekpaarden en pony's mee te maken. Al 'sinds mensenheugnis' organiseert de Koninklijke Vereniging 'Het Neder landse Trekpaard' om het jaar deze driedaagse paardenkeuringen, die evenals dit jaar traditioneel op de laatr ste dag worden afgesloten met een reeks dressuren en schouwspelen van ruiters te paard uit binnen- en buitenland. Aan dit vele onderdelen tellende pro gramma van 'De Nationale Tentoon stelling' werkt, onder regie en leiding van de Aardenburgse amazone en bur gemeestersvrouw Mariette Lockefeer- van Dungen. ook een groep van 42, overwegend Zeeuwse ponyruiters mee. De Zeeuwse bijdrage bestaat uit een verhalend ponyballet, dat tien minuten duurt en dat geinspireerd is op het mid deleeuwse riddertijdperk. „De organisatie van de nationale ten toonstelling heeft me weer benaderd met de vraag: wil je wat maken voor ons showprogramma. We vertrouwen er op dat het iets goeds wordt. Vroeger kwa men ze altijd halverwege de repetitiepe riode wel even kijken of het de moeite waard was, maar dat doen ze nu niet meer." vertelt mevrouw Lockefeer. In het 'gereden' ballet zullen Dartmoor- pony's. Halflingers, Connemara's en en kele volbloed Arabische paarden te zien zijn. Voor dit bontgekleurde, zogeheten 'ridderspel', waarin een paar toernooien zijn opgenomen, heeft mevr. Lockefeer tegen een zacht prijsje prachtige midde leeuwse costuums weten af te huren. Al zeven keer eerder heeft mevr. Locke feer de regie, de cheografie en de lei ding in dergelijke voorstellingen van Zeeuwse ponyruiters in handen gehad ti jdensde 'nationale tentoonstelling' in Den Bosch. Ze vertelt: „vroeger traden we altijd met de club op. Maar dit jaar voel ik niet de steun van een club in mijn rug, maar bestaat de groep volledig uit indivi duen. die ik links en rechts heb gerecru- teerd. Zeven komen uit Middelburg, twee van Beveland. vijf Brabanders doen mee, enkelen komen uit Knokke en de rest komt uit West-Zeeuwseh- Vlaanderen. Het nadeel om nietmet een vaste club te werken is het feit dat ik de kinderen niet allemaal zo goed ken. Daar tegenover staat echter het grote voordeel dat ik keuze kan maken uit de beste Zeeuwse ponyruiters Wie graag wil mee doen aan zo'n ponyballet, moet goed zijn en dat stimuleert volgens mij de inzet." Middeleeuwen Een stel Aardenburgse kinderen kwam met het voorstel om het ponyballet in de sfeer van het ridderlijk tijdperk te laten afspelen. Mevrouw Lockefeer: „De gegevens voor het ballet werden spontaan aangedra gen en daaromheen heb ik een kort ver haaltje geweven. Het ponyspel speelt zich af in de middeleeuwen Er was een koning die een mooie dochter had. Jonge ridders moesten elkaar in een toernooi bekampen. De winnaar zou met haar in het huwelijk mogen treden. Tot ontzetting van de dorpelingen, de lansiers en de hovelingen wint de ge wraakte 'zwarte ridder" het steekspel. Wetend dat hij met geliefd is, grijpt hij de prinses en ontvoert haar. Kinderen uit het dorp trekken de bergen in, op zoek naar de 'witte ridder'. Als de 'witte ridder' tenslotte de 'zwarte' gaat zoeken en hem vindt, daagt deze hem uit tot een tweekamp. De 'witte ridder' wint en draaft weg met de prinses. Hg redt haar net op het nippertje uit de klauwen van een draak. Het is maar een simpel ver haaltje. maar wat wil je in tien minuten. Het. gaat uiteindelijk toch om de pony's, het ballet en het schouwspel." Volgens mevrouw Lockefeer zit de or ganisatie van het paardenshowpro- g ram ma perfect in elkaar en is ze er op gericht geen moment de aandacht van het publiek te laten verslappen. „Het terrein buiten de veemarkthallen zal geen minuut zonder show zijn. Je kan het publiek nu eenmaal met boeien met een leeg veld. Wij bijvoorbeeld, Mevrouw Mariette Lockefeer-Van Dun gen heeft de leiding en regie in handen van de Zeeuwse bijdrage aan het paar- denshowprogramma van de 'Nationale Tentoonstelling' in Den Bosch. Met haar volbloed Arabische Hengst' Goldbay' doet ze mee in het ponyballet 'Ridder spel'. moeten al drie kwartier van te voren ge reed houden voor de opkomst. We mo gen ons ponyballet beslist ook niet lan ger dan tien minuten maken, want alle onderdelen haken precies getimed op elkaar in, zodat er een flitsende show ontstaat." Behalve het 'Zeeuwse ponyballet ver meldt het Bossche paardengala van 'De Nationale Tentoonstelling' rassen- en kampioenenshows. Ook zullen er hon derden turners en turnsters staaltjes van figuratieve ritmiek ten beste geven. „Dat is altijd een geweldig kleurrijk schouwspel," vindt mevrouw Lockefeer. GROOTHANDELAREN IN VIS: „VOOR 1 OKTOBER AFDOENDE MAATREGELEN" (Van onze correspondent DEN HAAG - IJMUIDEN - De groot handelaren in vis eisen van het Visse rijschap dat er een einde gemaakt wordt aan de illegale aanvoer van tong en schol. Zij willen dat het schap (waarin alle organisaties die iets met de visvangst uitstaande hebben zijn vertegenwoordigd) zich zo hard tegen over het ministerie van landbouw en visserij opstelt, dat er voor 1 oktober afdoende maatregelen genomen zijn tegen de illegale vishandel. Anders zul len zij vanaf die datum weigeren hun verplichte bijdrage aan het Visserij schap te betalen. „Dan moeten er maar deurwaarders aan te pas komen, net als indertijd bij het Landbouwschap", al dus de voorzitter van het Bedrijfschap voor de groothandel in Vis en Aanver wante Bedrijven, W. Gouda. Volgens de heer Gouda, tevens voorzit ter van de Nederlandse Zeevis Groot handelsvereniging uit IJmuiden, wordt er momenteel alleen al tussen de 50.- en 100 000 kilo tong bulten de afslagen om aangevoerd Gouda: „Daardoor wordt niet alleen de hele prijsontwikkeling onduidelijk, maar loopt het Produktschap en het Saneringsfonds voor tonnen aan bijdra gen mis". Gouda deed zijn uitspraken donderdag op een vergadering van het Vissenjschap. waai men het - op een enkele uitzondering na - met hem eens ls dat er in de visserijwereld momenteel een complete chaos heerst. Met name in de tong- en scholsector is dat volgens de grossiers te wijten aan onvoldoende controle op de naleving van de quote ringsregeling. Nederland heeft zoals bekend voor dit jaar 35.000 ton schol en 9200 ton tong toegewezen gekregen, De vloot die daarop jaagt haalt echter veel meer dan dit toegestane maximum binnen. Dat blijkt al uit de cijfers over het eerste half jaar. In die periode mocht er eigenlijk maar 4600 ton tong worden binnenge haald. Er kwam echter al niet minder dan 6248 ton aan land. Er werd 23.816 ton schol gevangen, terwijl de vissers samen niet meer dan 17.800 tong had den mogen afzetten. En dit zijn dan nog slechts de min of meer ofBcièle cijfers. Volgens de heer Gouda komt daar bovenop nog het ille gale circuit. Hij vertelt: „De vissers van gen toch veel meer dan ze mogen. Daarom hebben ze allerlei sluipwegen bedacht om de vis die ze eigenlijk niet meer mogen afeetten, toch aan de man te brengen. Er zijn er die wel alles naai de afslag brengen, maar een deel alweer weghalen voordat er geveild is. Er zijn ook vissers die ergens in een industrie- haventje de vis overdoen aan een afne mer" De groothandel heeft zelf wel een oplos sing aan de hand gedaan, zij het een erg oude. Zij willen de invoering van een veilveiplichting. een voorschrift waai- door de vissers verplicht worden al hun vis via de afslag in de handel te brengen. Er bestaat momenteel al wel een rege ling die van de schippers eist dat zij hun vangst in een bepaalde haven aanvoe ren en lossen. Maar in de praktijk blijkt dat een farce. Vissers die hun meervan- gst kwijt willen, lopen graag het risico van een boete van vijftig of honderd gulden bij overtreding van dit voor schrift. Een veilverordening zou eveneens nog ontdoken kunnen worden „Hetzoudan ook alleen effectief kunnen zijn wanneer er boetes van 5000 gulden of meer op komen te staan Maar daar wil de Neder landse justitie niet aan Die vergelijkt deze overtredingen met andere overtre dingen. En dan vindt men deze bedra gen te hoog", aldus een woordvoerder van het ministerie van landbouw en vis serij. Het Nederlandse departement is vooi een veilverplichting. zoals de groothan del die voorstaat, maar verzoeken daar toe stuitten in Brussel op een veto. De Europese Gemeenschap wil zo'n rege ling niet en daar houdt het ook voor mi nister Van der Stee mee op Het gesprek over deze pi oblematiek dat het Visserijschap nu gaat aanvragen met Van der Stee. heeft dan ook weinig of geen kans van slagen, alle bedreigin gen van de groothandelaren ten spijt Bejaardentehuis te Wissenkerke gaf tuinfeest WISSENKERKE - Woensdagavond werd bij het bejaardentehuis 'Vredes- tein' te Wissenkerke een tuinfeest ge houden. De bewoners van het tehuis kwamen, met genodigden, bijeen in de met ge kleurde lampen versierde tuin. Het muziekgezelschap 'Apollo' uit Wissen kerke, onder leiding van dirigent J. Boon, luisterde deze feestavond op met een gevarieerd muziekprogramma. De directrice van het tehuis, mejuf frouw C. Flikweert, heette aan het begin van de avond iedereen welkom, waarna hel Noordbevelandse volkslied werd gezongen. Tussen een elftal van bewo ners van 'Vredestein' en van genodigden werd een ballonwedstnjd gespeeld, die met 6-5 door 'Vredestein' werd ge wonnen. Namens de bewoners van 'Vre destein' bracht de heer A. C. Zwemer na afloop dank aan 'Apollo' voor het optre den. Mevrouw J. Wisse, voorzitster van de Bejaardenzorg, sprak waarderende woorden tot de directrice en het perso neel voor het voorbereidende werk. Vergadering 'Vrederust' KAMPERLAND - Dinsdagavond ver gaderde in liet gereformeerde jeugdge- bouw te Kamperland de stichting tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland, 'Vrederust', afdeling Kamperland. De vergadering werd geopend door de voorzitter, ds. Pn. M. Beent Uit net jaarverslag van de secretaris, de neer J. G. Markusse, bleek dat net ledenaantal gelijk gebleven was. Hel ledental be draagt evenals vongjaar 435 leden. Bij de bestuursverkiezing werd de se cretaris, de neer J. G. Marcusse bij ac clamatie nerkozen. Voor de jaarsverkie zing werd de secretaris, de neer J. G. Markusse bij acclamatie nerkozen. Voor de jaarvergadering die op donder dag '26 augustus op Vrederust te Bergen op Zoom wordt genouden een zevental personen afgevaardigd Ook dit keer gaat er weer een bus niet. belangstellen den van net rayon Noord-Beveland naar deze jaarvergadermg CULTURELE RAAD WIL ADVISEREN OVER PLANNEN PRINS VAN ORANJE GOES - De culturele raad van de ge meente Goes is verbaasd over liet feit dataati de raad geen ad vies gevraagd is over de plannen tot aanpassing van de schouwburg 'Prins van Oranje' en de bouw van een evenementenhal. Het dagelijks bestuur heeft zich donderdag in een speciale vergadering over de si tuatie beraden. Besloten is een brief naar het college van b. en w. te sturen, waarin de verba zing kenbaar wordt gemaakt, men zal er ook op wijzen dat over minder belang rijke zaken wél advies van de raad ge vraagd wordt. Over de plannen van het Goese gemeen tebestuur met betrekking tot de cultu rele accommodaties zal de raad een spe ciale vergadering van het algemeen be stuur bijeenroepen. Daar zal voorge steld worden om zonodig ongevraagd een advies uit te brengen Voorzitter S. K Gorter zei het te betreuren dat het advies van de raad niet in de ontwerp voorstellen van b. en w. meegenomen kon worden. Hij hoopte echter op een zodanig uitstel van de hele zaak, dat het alsnog op te stellen advies van de cultu rele raad dan volledig zal kunnen mee tellen. Mijnmeester en administrateur vismijn Kortgene namen afscheid COLIJNSPLAAT - Wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd hebben op donderdag tijdens een bijeenkomst op het gemeentehuis van Kortgene de mijnmeester van de vis mijn te Colijnsplaat de beer A. van der Hooft en afscheid genomen van de ad ministrateur van de mijn, de heer J. M. Contant. Waarnemend burgemeester van Kort gene wethouder A Markusse memo reerde de vele verdiensten van de heer Van der Hooft, die in 1961 als mijnmees ter m Colijnsplaat gekomen is toen in verband met de afsluiting van de Zand- kreek de Vismijn in Veere moest worden gesloten. Hoewel het aanvankelijk een florerend bedrijf was is het vanaf 1967 bergafwaarts gegaan. Door de hoge per soneelskosten en minder aanvoer van vis is men in de rode cijfers terechtge komen Zowel de heer Van der Hooft als de heer Contant hebben zich in die moeilijke tijden volledig voor het bedrijf ingezet Als dank hiervoor overhandigde hij hen beiden een enveloppe met inhoud ter wijl hun vrouwen bloemen ontvingen. De heer A. L S Lockefeer, voorzitter van Zevibel wees erop dat een mijn meester het centrale punt is tussen de vissers en de handel. De heer Van der Hooft heeft volledig aan dit punt beantwoord. Ook de heer Contant, die een solide naam heeft heeft veel bijge dragen aan het behoud van de vismijn. Tenslotte deed hij een beroep op het gemeen tebestuur om alles m he t werk te stellen dat de vismijn kan blijven. Ook hij overhandigde enveloppen. De heer M. Sïereveld. voorzitter van de DEL, zei wel een beetje ongerust te zijn geweest bij het benoemen van Van der Hooft als mijnmeester. Deze was van be roep kapper en wat zou een kapper nu verstand hebben van vis. Dat is tens lotte nogal meegevallen en samen met de heer Contant waren ze personen die boven de partijen stonden. Oud-burgemeester P. J. Evers zei dat de vismijn te Colijnsplaat een begrip is ge worden en dat het een toeristische trek pleister van de eerste orde is. In zijn dankwoord zei de heer Van der Hooft, dat de vissers bij het afsluiten van de Zandkreek als het ware met de vlaggen halfstok naar Colijnsplaat zijn vertrokken. Het feit dat na gunstige fi nanciële resultaten van de eerste jaren de zaken bergafwaarts gingen heeft hem pijn gedaan, maar in samenwerking met het hele personeel hebben ze zowel in voor- als in tegenspoed voor de belan gen van de vismijn op de brug gestaan. Over de medewerking van Rijkswater staat was hij minder goed te spreken. Aan de nieuwe mijnmeester de heer F Minneboo gaf hij de raad zich niet te laten ondersneeuwen door vissers of door handelaren Ook de heer Contant, die zevenen een half jaar administrateur is geweest dankte voor de prettige sa menwerking voor de wijze waarop het gemeentebestuur aandacht aan hun af scheid heeft geschonken. Zwembad Kapelle begroet de 45.000ste bezoeker KAPELLE - Het Gemeentelijk zwem bad in Kapelle heeft donderdagmiddag de 45.000ste bezoekster onthaald. Het is de 12-jarige Marjan Coppoolse uit Ka pelle. Ze kreeg ter gelegenheid van dit gebeuren een gratis zwemabbonne- ment voor het jaar 1977. Het zwembad zal tot en met half sep tember open blijven. Men verwacht dan ook dat dit seizoen de 50 000 ste bezoe ker zal kunnen worden verwelkomd. Raadscommissie verdeeld over planvvijziging voor Agrimarkt GOES - De leden van de commissie ruimtelijke ontwikkeling van de ge meenteraad van Goes zijn verdeeld over de vraag of er in de raad verder gepraat moet worden over uitbreiding van de Agrimarkt in Goes-Zutd. /.oals bekend, hebben gedeputeerde staten van Zeeland laten weten dat aan een uitbreiding geen medewerking zal worden verleend. De commissieleden J. f G. van Ooijen en M. Loeve icggi stelden zien woensda gavond desondanks op net standpunt dat de gemeenteraad toen een wijziging van net bestemmingsplan moet benan- delen, waardoor net de Agrimarkt mo gelijk wordt gemaakt om uit te breiden. ..Ik neb over de bnei van gedeputeerde staten niks te zeggen zei de neer Van Ooijen. En de neer Loeve „Ik zou ge woon willen doorgaan in de nenting van een wijziging van netbestemmmgsplan. ondanks de bnei van gs". MevrouwL J Mol-de Jagerivvdizei netj jammer te vinden dat de beslissing van gs geen meerderneidszaak was, Zij ver telde eerst, nader beraad m naar iractie overdezaaktenouden.DenerenA Mal- jaars isgpi. drs. G. R. Heerebout ipvdai en mevrouw J M. Prévoor-van den Heu vel (ppri stelden zien op net standpunt dat wijziging van netplan geen zin meer neelt, nu gedeputeerde staten bij voor baat afwijzend besemktnebben. „Uitde bnei' van gs. blijkt dat de struikelblok ken groot zullen zijn, Als we dan toen meteen voorstel gaan komen, dan zie ik dat als werkverscnatfing". meende de neer J. A Salome (pvdai. Wetnouder L. H de Leeuw (pvdai zegde toe de menmg van de commissieleden in netcollege van b. en w te bespreken. Hij vond dat er in de raad eerst gepraat moet worden over de vraag oi net zinnig is met net wijzigen van net plan door te gaan. HEEMKUNDIGE KRING HOUDT CURSUS OVER OUD-SCHRIFT GOES - De heemkundige kring de Be- velanden wil in samenwerking met de afdeling archief van de gemeente Goes een cursus oud-schrift gaan organise ren. In een serie van 12 lessen is het de bedoeling de cursisten vertrouwd te maken met het schrift vanaf 1600. Naast de leer van het wezen en de ge schiedenis van de oude schriftsoorten, zal aandacht besteed worden aan de vorm en inhoud van de te behandelen stukken en het belang ervan voor histo risch onderzoek. Het lesmateriaal zal voornamelijk be staan uitkopien van archiefstukken die voor het merendeel betrekking hebben op de Bevelanden De eerste cursusavond is gepland op 4 oktober 1976. in het gebouw van het gemeente-archief te Goes. Als docenten zullen optreden de heren H. Uil en L. J. Abelmann, VV Rillandia oeleni op 28 augustus RILLAND-BATH - Ondanks de sluiting van de voetbalvelden tot 5 september in de gemeente Reimerswaal zal de VV Rillandia toch nog enige oefenwed strijden spelen. Het eerste elftal van W Rillandia zal een bezoek brengen aan de W Vlaar- dingen terwijl de Rillandia-dames be zoek krijgen van de SC Veere. De wed strijd zal zaterdag 28 augustus om half twee beginnen op het veld van Rijkswa terstaat aan de Kreekraksluizen. Bijeenkomst 'The Revivals' Leden en leiding gaan plannen voor net RILLAND-BATH - Zondag houdt het nieuwe seizoen bespreken en een lieder- jongcrenkoor 'The Revivals' zijn eerste enkeuze maken voor twee in september bijeenkomst van het seizoen 1976-1977 [e nouden jeugddiensten in Rilland. De in de 'Ark', bijeenkomst begint om 11.15 uur. HULPVERLENING VANUIT GOES WAS MINDER EFFICIENT GOES - Het sociaal centrum, instelling voor maatschappelijk werk, gezinsver zorging en bejaardenhulp op de Beve landen en Schouwen-Duiveland, trekt zich met ingang van 1 september 1976 vrijwillig terug uit Schouwen- Duiveland. De werkzaamheden wor den overgenomen door de interkerke lijke stichting voor gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk te Zierik/ce. Een en ander gebeurt na uit voerig overleg tussen beide instellin gen. De voornaamste reden voor het over dragen van de activiteiten ligt In hetfeit dat. de hulpverlening vanuit Goes als minder efficient ervaren wordt, met name bij langdurige begeleidingszaken. Ook een rol speelt een statutenwijziging van de Zienkzeese instelling, waardoor een bestuurlijke inbreng van de katho lieke ingezetenen op Schouwen- Duiveland - en in beginsel ook van de met-katholieke bevolkingsgroep - ge waarborgd is. Het sociaal centrum - voorheen het ka tholiek maatschappelijk centrum - heelt gedurende een reeks van jaren op Schouwen-Duiveland gewerkt, vooral voor de rooms-katholieke en met- kerkelijke inwoners. De gezinsverzor ging en bejaardenhulp zijn eind 1974 al afgestoten naar de toenmalige protes tantse instelling voor gezinsverzorging en maatschappelijk werk te Zierikzee. Daarna werden alleen nog de maat schappelijk werkactivitelten uitge voerd. Het sociaal centrum hield daartoe tot begin 1976 spreekuur in het kantoor van de protestantse instelling; momenteel bezoekt de maatschappelijk werker van netsoeiaal centrum mej. Joke Smits, de cliënten thuis. De regeling houdt in dat door de maatschappelijk werker vanuit Goes gemiddeld een dag per week op Schouwen-Duiveland gewerkt wordt streek De ileere verblijdde ons zeer met de geboorte van een doentertje en zusje JUDITH WILLEMINA P Louws W Louws-Roelse Rene Enk Monika rieden ontsliep, za en kalm. na een la dunge ziekte, onze nig geliefde zusier schoonzuster JACOMIN A DE NOOIJER echtgenote van theunis Marteijn op de leettijd van Amemuidetv wed E vanBclzen- rie Nooijer S. van Belzen T. van Belzen- de Nooger J. van Belzen wed. M, de Nooijer- Siereveld Arnemuidcn, 25 augustus 1976. Na een geduldig ge dragen lijden overleed onze beste vriendin JACOMINA MARTEIJN- DE NOOIJER Ons medeleven gaat uit naar de bedroeide familie Fam. C. Siereveld Amemuiden, 25 aug. 1976 Burg. Langebeekestr. Aan ïamilie en bekenden. Geboren op 24 augustus 1976: DANIELLE tULDEGARD SU/ANNA ERASMUS J P. Erasmus A. M. Erasmus-Strieker Canadastraat 8. Breskens Te vroeg is van ons neengegaan. na een langdu rig en moedig gedragen lijden, mijn lieve vrouw en onze onvergetelijke moeder en oma JACOMINA DE NOOIJER echtgenote van Antheunis Marteijn, op de leeilijd van 64 jaar. Amemuiden: Antn Marteen lie teren: J. Marteijn C. M H. Marteen-van Rijn Bastiaan en Tnomas Amemuiden: G. J. Alamanis-Marteijn D. Alamanis Amemuiden, 25 augüstus 1976 Molenweg 31. De begraienis zal plaatsvinden op zaterdag 28 augustus 1976. te 12.00 uur. op de begraalplaats te Amemuiden. Vertrek vanuit net verenigingsgebouw van de nervormde kerk op de Markt. BEGRAFENIS- EN CREMATIEVERZORGING S. M. Overtoom/J. M. Groen Vlïssingen telefoon (01184) 13417 (01183) 61801 Rochussenstraat 3 «Hl De verbruikers van Gemeente Bedrijven Middelburg worden drin gend verzocht medewerking te verlenen aan de beperking van het waterverbruik. Buitenshuis kan aanmerkelijk bezuinigd worden op o.a. be sproeien van siertuinen, auto's wassen, ramen en trottoirs schoonmaken. Binnenshuis valt te denken aan o.a. korter douchen, badkuipen met minder water vullen, geen kleine hoeveelheden wasgoed in een wasmachine wassen, maar deze geheel vullen. Met uw medewerking kan wellicht bereikt worden dat een aantal van onze watergebruikers niet zonder water behoeft te komen. Wij hopen met uw hulp de watervoorziening van ons verzorgings gebied, ook bij aanhoudende droogte, in stand te kunnen houden. De directie biedt u een voorproefje van haar najaarscollectie Poststraat 30 - Zierikzee Telefoon 01110-4839 M. L v. heden 's maandags gesloten. Dr. E.'C. J. Frank AXEL is afwezig van 1 tot 19 september Waarneming door collega's. Heden 2 uur VARKENSVLEES Oranjeplein. Souburg A. Nieuwdorp 'Sadelen De werksituatie blijkt in de praktijk een aantal nadelen op te leveren. Er kan maar een beperkt aantal cliënten geholpen worden, de samenwerking niet verwijzers moet beperkt gehouden worden en in crisissituaties is men niet vlug ter plaatse. Het sociaal centrum vindt dat de hulpverlening daardoor niet optimaal is en derhalve niet in het belang van de cliënten. Daarbij komt dat ook de bereikbaarheid - een be langrijke voorwaarde in de hulpverle ning-als een struikelblok werd gezien. Dit was voor het sociaal centrum aan leiding oin met de - inmiddels - inter kerkelijke stichting te Zierikzee over leg te plegen over een oplossing. Die oplossing is gevonden in terugtrekking van het sociaal centrum en overdracht van het werkpakket aan de interkerke lijke instelling. De maatschappelijk werker van nei so ciaal centrum zal alleen nog enkele lo pende zaken afhandelen. Cliënten die erop staan door het sociaal centrum geholpen te worden, kunnen daar in de toekomst nog wel terecht. Alleen zal de hulpverlening dan in Goes dienen te geschieden. Bij de besluitvorming is het voor het sociaal centrum een belangrijk gege ven geweest, dat de Zierikzeese instel ling de statuten zodanig heelt gewij zigd, dat een bestuurlijke inbreng van de katholieke inwoners verzekerd is, terwijl ook niet-kerkelijken in beginsel tot het bestuur kunnen worden toege laten. Het bestuur van het sociaal cen trum heeft de belanghebbenden en de verwijsinstanties van het voornemen tot terugtrekking per brief op de hoogte gesteld. Daarin wordt onder meer dank gebracht voor de samenwerking in de afgelopen jaren. volkeri zierikzee boek-en kantoorboekhandel kantoorinstallaties /®a5®D M®(U) rooseveltlaan 196 bergen op zoom tel. 33910 Steeds plm. 40 ANWB- gekeurde, gebruikte auto's. Alle merken personen, lichte bedrijfswagens, 3 maanden garantie. Geopend: ma. t/m vr. 8.30-17.30 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur. Een vlotte en veilige weg naar elk rijbewijs Westsingel 18-20 GOES Telefoon 01100-16808 Rijopleiding sinds 1947

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24