Vlissingse commissie achter uitbouw industriegebied Sloe Zeeuwse Nutsspaarbank houdt actie voor de Hartstichting Lenen. U kunt't op meer dan een mamer. ABN Braakman weer duurder voor Terneuzen en Sas van Gent 'Spel zonder grenzen pech voor Valkenisse MIDDELBURGSE GEEREBRUG GAAT 1 SEPTEMBER OPEN Niet meer aardappelen gerooid dan in voorgaande jaren uONDERDAG 26 AUGUSTUS 1976 VOORKEUR VOOR HANDELSACTIVITEITEN VAN MILIEUVRIENDELIJKE AARD I ADVERTENTIE) „OOK REKENING HOUDEN MET AANVRAGEN VAN INDUSTRIE" VLISSJNGEN - De Vlissingse raads commissie voor economische zaken heeft zich woensdagavond akkoord verklaard met de plannen van het ha venschap Vlissingen tot verdere ont wikkeling van de nog braakliggende terreinen in het industrie- en havenge bied Vlissingen-Oost. Alle commissie leden gaven uiting aan hun waardering en toonden hun voorkeur voor milieu vriendelijke handelsactiviteiten in het bedoelde gebied. Burgemeester drs. Th. J. Westerhout wees erop dat het niet onwaarschijnlijk is, dat er echter ook nog weieens chemische industrie zich kan komen aanmelden. Eerste spreker was de heer G Huizinga. die constateerde dat - nu Montedison niet komt - er geen belemmering meer is het handels- en havenverkeer op het vrijgekomen terrein te bevorderen. In verband met de mogelijkheden die dat biedt aan de NV Haven van Vlissingen. was hij daar erg gelukkig mee De heer J. J. de Meulder, die in het alge meen ook wel met de plannen kon in stemmen, vroeg zich af hoe het met de stroomvoorziening m het gebied zju gaan en informeerde of er toch geen tweede kerncentrale juist in dat gebied zou komen. De heer F. K. P. Schets toonde zich erg verheugd met het rapport dat de commissie-Zuurdeeg heeft uitgebracht over de structurele voorzieningen in Vlissingen-Oost. „De infrastructuur op timaal gebruiken", vond hij. Ook dit commissielid vond dat nu Montedison wegblijft, het nog openliggende noord westelijke gedeelte van het industrie terrein Vlissingen-Oost moet worden ingevuld, waarbij de handelssector een belangrijk aspect is. „Die sector moet gezien de situatie met voorrang worden behandeld", meende hij. „De NV Haven van Vlissingen is daarbij de katalisator, want die haven heeft al yeel aangedurfd." Hij zag nog meer mo gelijkheden voor de ontvangst van con tainervervoer, met name vanuit Zuid-Afrika en Indonesië. 'Hele hap' De 10 miljoen gulden die het haven schap wil investeren teruitvoering van het gehele complex van benodigde werken, vond hij 'een hele hap', maar hij zag dit als afronding van het gebied. Weinig te spreken was de heer Schets over de adviezen, die de adviescommis sie uit het bedrijfsleven voor het haven schap had uitgebracht: „Ze hebben zich hier op de vlakte gehouden." Ook de heer D. J. P. Bruijnooge vond die advie zen maar mager. Mogelijkheden voor de handelsfunctie in het nu te ontwikkelen gebied vond hij gunstig, gezien de ar beidsintensiviteit daarvan. „Maar de rijksvertegenwoordigers in het haven schap mogen in Den Haag er ook we- lcens op wijzen dat niet alleen Rotter dam en Amsterdam, maar ook Vlissin gen goede havenaccommodatie heeft." Hij was blij dat Pechiney van de koop plicht voor grond af wil, omdat het be drijf nietmeer wil uitbreiden. „Hetiseen energieverslinder. Als dit bedrijf uitge breid had, zaten wellicht met een tweede kerncentrale." Ook de heer B. Koole constateerde dat het wegblijven van Montedison in ver band met de werkgelegenheid 'jammer' was, „maar er is nu meer ruimte voor handelsactiviteiten." Hij hoopte op een verdere ontwikkeling met milieu vriendelijke bedrijven. „Die ontwikke ling moeten we zien te handhaven als er Zoetwatervoorziening Zuidwest-Nederland vergt nadere studie (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Nu dc Oosterschelde zal worden afgesloten met een wa- terdoorlatende dam, komt er niets meer terecht van het plan om een zogenaamd Zeeuws Meer te schep pen voor de vorming van een grote voorraad zoet water voor de water voorziening in Zuidwest- Nederland. In hoeverre het nu nog mogelijk is om in dat gebied grote voorraad zoet water te krij gen, zal pas na een nadere studie be kend kunnen worden. Zonder met zoveel woorden aan te kondigen dat deze studie daadwer kelijk zal worden verricht, deelde minister Westerterp van verkeer en waterstaat dat woensdagmorgen mee tijdens het mondeling overleg met de vaste kamercommissie voor verkeer en waterstaat. De minister sprak over het verdwijnen van het Zeeuwse Meer-plan toen hij de com missie een overzicht gaf van de moge lijkheden om de landelijke voor- raadvorming van zoet water te ver beteren. Over het Zeeuwse Meer - dat zou onb staan bij een gehele afsluiting van de Oosterschelde - is sprake in de eer tijds gepubliceerde nota Waterhuis houding in Nederland. Postagentschap serlippenspolder Terneuzen dicht TERNEUZEN - Met ingang van van daag (donderdag) zal in verband met het sluiten van de drogisterij van de heer C. A. Schuerman in het winkelcentrum Serlippens in Terneuzen ook een voor lopig einde komen aan de dienstverle ning van het postagentschap. Het streven van de PTT is er echter op gericht om zo spoedig mogelijk weer een Postagentschap in Serlippens te vesti gen. aanvragen komen.'nHy was ook minder te spreken over het advies van de advie scommissie uit het bedrijfsleven, en in formeerde naar wat dc NV Haven van Vlissingen ging doen met haar toekom stig terrein van 100 hectare. „Voordat die bezet zijn, gaater wel heel watom. Ze bezetten er nu '20 Als die 100 bezet zijn, zeggen ze in Rotterdam en Amsterdam 'u' tegen ons", reageerde de burgemees ter Hjj gaf de heer Bruijnooge de verze kering m het havenschap en bij de NV Haven onder de aandacln te brengen dat 'via de kanalen „Vlissingen vol mondig moet worden meegenomen in het pakket dat Nederland naar buiten presenteert Vooruitlopen Met de heren Schets en Koole was de heer Westerhout het eens dat 70 miljoen veel geld was. Hij was ook blij te heb ben vernomen dat uitstel niet werd gewenst. „Hoewel het gaat om zaken, die niet in een paar dagen overeind staan, moet het havenschap toch al tij dens onderhandelingen een 'produkt', dat wil zeggen 'bouwrijpe' grond kun nen aanbieden en dus vooruitlopen." Burgemeester Westerhout toonde be grip voor het verlangen van de commis sie naar milieuvriendelijke bednjven, nu het chemische bedrijf Montedison van vestiging afziet. „Maar het gaat hier om de ontwikkeling van het noordweste lijke deel van een haven- en industrie gebied We moeten er rekening mee houden dat industriële bedrijven kun nen komen, die we dan tegemoet treden met dezelfde strenge eisen als destijds bij Montedison. Als hoogwaardig ont wikkeld industrieel land mogen we zulke chemische bedrijven met overla ten aan minder ontwikkelde landen, die minder tegenspel tegen deze bedrijven kunnen leveren Ook daaraan moeten we denken Dat mogen we onze broeders daar niet aandoenmDe burgemeestei vond dat men uit arbeidsmarktoverwe- gingen in de toekomst ook weieens een industriële gegadigde zou moeten aan vaarden „Ik acht het zelfs niet onwaar schijnlijk dat er ook nog weieens een chemisch bedrijf zal verschijnen." Over igens hoopte de burgemeester ook dat de haven- en handelsactiviteiten er zich verder gunstig zouden kunnen ontwik- ket. Kerncentrales Kerncentrales in dit gebied achtte hij onaanvaardbaar. „Dat is overigens een zaak van het parlement. Maar als er al een tweede kerncentrale zou komen, dan zal die gezien de regeringsplannen toch eerder op de terreinen van de PZEM bij Borssele verrijzen." Wethouder G. J. A. M. Adan ging nog even in op de financiële consequenties van de plannen: „Ik hoop dat het de gemeente Vlissingen zelf nooit een cent zal kosten. Maar we kunnen niet onbe perkt doorgaan met de rente op de grondlasten te schuiven. De burgemeester constateerde dat de commissie positief tegenover de plan nen van het havenschap tot ontwikke ling van het noordwestelijk gedeelte van hel industrieterrein Vlissingen- Oost stond. De raad van bestuur van het havenschap zal de plannen in een extra vergadering op 30 augustus be- spree gy de rondvraag gaf de heer Schets uiting aan zijn ergernis over de verkoop van 4,5 hectare grond door het Waterschap Walcheren aan de bouw- bank Stok „Is een compromis door be middeling van gs. met de gemeente niet meer mogelijk? Deze transactie is in het nadeel van de gemeente De burge meester zei, dat het college van b. en w. ln die richting denktm 1 lebt u geld nodig dan kunt u dat op verschillende manieren lenen. Dc ABN kan u helpen de juiste keuic tc doen. U weet toch dat de rente op een lening fiscaal aftrekbaar is. Wilt u graag steeds geld achter dc hand voor wat extra's, dan is er het ABN Plan-Krediet. Daarbij kunt u dcsgewenstversneld aflossen en boven dien weer opnemen wat u hebt afgelost. Of gaar het om het opknappen van uw woning? Dan is een Beter Wonen Krediet natuurlnk her beste. Dat gaat tot f 15.000,- en over het aflossen daarvan kunt u maxi maal acht jaar doen. Wilt u geld voor een eigen huis? Dan heeft de ABN voor u een 1 hypotheek. De ABN overlegt graag met u welke mamer voor de beste is. Coupon voor meer informatie c «5 Ik wil graag meer weten over Hypotheek ABN Plan-Krediet Aankruisen wat gewenst is. Beter Wonen Krediet Dhr./Mcvr./M ej.: Woonplaats:1 Heeft reeds oen.rekening bij de ABN- ja/gern. Zojsjri) ABN-kamoor1 imene Bank Nederland, Algemene Bank Nederland GEMEENTEN MOETEN IN 1977 SAMEN f 117.000,- BIJPASSEN 'BRAAKMANKREEK ONGESCHIKT VOOR ZOETWATERVIS' TERNEUZEN - De gemeenten Terneu zen en Sasvan Gent zullen, wanneer de ontwerp-begroting 1977 van het recrea tieschap Braakman wordt goedge keurd. samen een bedrag van J 117.000 op tafel moeten leggen. Dat blijkt uit de ontwerpbegroting van het recreatie schap. Het algemeen bestuur van het schap komt vrijdag 3 september bijeen om de begroting vast te stellen. „Daar er uit eigen baten niet voldoende dekkmgsmiddelen gevonden kunnen worden om een sluitende begroting te verkrijgen, wordt voorshands een bij drage van de deelnemende gemeenten van 117.000 gemotiveerd Sas van Gent zou 43 875 op tafel moeten leg gen, terwijl Terneuzen 73 125 zou mo ten bijpassen Overigens beschikt het recreatieschap dan nog wel overeen be drag van 6376,- teneinde eventuele nadelen in de loop van het dienstjaar op te kunnen vangen Behalve de begroting voor 1977 behan delt het algemeen bestuur 3 september ook een voorstel tot verhuur van de kampwinkel aan de heer en mevrouw Berkers voor de periode 1977 toten met 1981. Verder buigt men zich over een voorstel van het dagelijks bestuur om positief te reageren op het verzoek van de gemeente Terneuzen om ten behoeve van de reahsermg van het zogenaamde mosselbanken-project medewerking te verlenen aan de afkoop van het erf- pachtsrecht van een gedeelte Braak mankreek. Het perceelsgedeelte is on- ZEEUWSE TEAM WERD LAATSTE COACH PIET KOSTER: „DIT IS ONBEGRIJPELIJK" BAD MERGENTHEIM - Totaal versla- gen staarde Piet Koster met een lege blik naar de Belgische Spel Zonder Grenzen-ploeg Geel, die woensdaga vond door tientallen uitzinnige sup porters op de schouders w erd gehesen. Van alles moet op dat moment door het hoofd van de coach van de Valkenisser ploeg hebben gespeeld. Een klassering - laatste - die beslist niet evenredig was aan de sterkte van de ploeg, maar ver velende rnog, geen reis naar het En gelse Blackpool voor dc finale van Spel Zonder Grenzen op 22 september. Eenstamelende Plet Koster: Het is ge woon onbegrijpelijk. De twee ploegen, Italië en Valkenisse, die gisteren bij de generale repetitie aan kop eindigden, staan nu op de laatste plaats. Het blijft toch een gek spel". Zakelijk leider Ben van Damme vulde aan: „Hoe kan je dat nu begrijpen. Zelden hebben we zo'n verschrikkelijke pech gehad De Kou- dekerkers zullen het ook wel erg vinden, we durven haast niet meer terug te ko- De verslagen gezichten van de spelers van de Valkenisser ploeg spraken boek delen. „Het is gewoon doodjammer" was over het algemeen het antwoord. Dinsdag nog werd na de repetitie ge zegd: „Het zal beslist wel luiken". De loting pakte woensdag nog vrij gunstig uit voor de Valkenisser ploeg. Bij het eerste het beste spel, „De kin derwagen en de baby", werd Valkenisse in een uitvalrace al direct na de eerste ronde uit de wedstrijd gehaald. Kees Boone hads de levensgrote kinderwa gen in de haast niet op de goede plaats geparkeerd. Dat scheelde punten en dat kwam vermoedelijk ook hard aan bij de anderen van het team. omdat men op meer had gerekend. Piet Koster: „Het kwam als een klap aan en ik kan verze keren dat dit de overige ploegleden voor .de rest van de wedstnjd een opdoffer heeft gegeven" Kees Boone vond het MIDDELBURG ook met niet lek. „Ik hoorde op een ge houden en werkten zich naar een tweede plaats. Dama tot het einde was het weer hetzelfde beeld als tevoren, een alles ge vende Valkenisser ploeg, die er toch niet in slaagde zich staande te houden tus sen vooral het Duitse en Belgische team. Het lukte niet: er werden per on derdeel magere punten in de wacht ge sleept Na een slopende nek-aan-nek- race tussen vooral Belgié en Duitsland luidde de eindstand: 1 Geel (Begidèi 47 pnt, 2 Alsfeld i Duitsland) 45 punten. 3 Redcar lEngeland) 34 punten, 4 Briz- zago (Zwitserland) 31 punten. 5 Rouai (Frankrijk 29 punten. 6 Milazzo (Italië) 25 punten en 7 Valkenisse (Nederland) 24 punten. Direct na het einde van de Blackpool-droom schaarden de Zeeuw sen zich toch in het feestgedruid. De ver richtingen van de Valkenisser ploeg heeft men woensdagavond al uitgebried op het Belgische tv-net kunnen zien. Za terdagavond zendt de NCRV-tv de luch tig door Oud-Olympisch kampioen op geveer 2.6 hectare groot De afkoopsom die de gemeente kan bieden bedraagt 12 003.-. Het dagelijks bestuur acht dit bedrag aanvaardbaar. Bij de ingekomen stukken wordt een brief van de visserij kundig ambtenaar in Zeeland van het ministerie van land bouw en visserij over visuitzetting en beroepsvisserij m de Braakman behan deld Volgens de visserij kundig ambte naar moet de Braakmankreek onge schikt worden geacht voor het uitzetten van zoetwatervis. De oorzaak: hetwisse- lendeen periodiek hoge zoutgehalte. De hoge zoutgehalten, die in bepaalde de len van de Braakman zijn gemeten, vormen overigens geen belemmering voor vissoorten als aal. bot en forel, zo meldt de vïsserijkundig ambtenaar Uit de vangsten van de broepsvissers ter plaatse blijkt dat aal en bot. via de uit wateringssluis in de zeedijk vn belang rijke hoeveelheden binnentrekken In de brief komt men ttt de conclusie dat het uitzetten van forel in de Braakman kreek geen aanbeveling verdient, gezien de bestaande mogelijkheden tot weg trekken naar zee. via de uitwaterings sluis en naar België via het Isabellaka- naal. „Bovendien is het risico van zo- mersterfte niet denkbeeldig. Dat dan in verband met 's zomers vaak overdadig optredende algengroei. By dergelijke si tuaties kunnen in de nanachten voor vis te lge zuurstofgehalten optreden. Met name forel is hiervoor gevoelig. Hieraan was waarschijnlijk ook de (overigens vrij geringe) aalsterfte in augustus 1975 te wijten." aldus de visserykundig amb tenaar. Volgens onderzoekingen wordt de Braakman kreek hoofdzakelijk be volkt door mannelijke aal. „hetgeen be tekent dat er vermoedelijk een dichte aalsyand is." Volgens de visserykundig ambtenaar is handhaving van de be roepsmatige aalvisserij op de Braak mankreek dan ook gewenst. MIDDELBURG - De ingebruikname van de Geerebrug in Middelburg op 1 september krijgl nog een officieel tintje. De nieuwe brug, die een belangrjijk onderdeel gaat vor men van de nieuwe verkeersroute langs de binnenstad wordt geopend in aanwezigheid van de voltallige ge meenteraad. Deze houdt volgende week woensdag juist de jaarlijkse excursie Als onderdeel van deze rondgang van de raad door de gemeente is 's middags rond drie uur de opening van de Geerebrug in het programma opgenomen De ma nier waarop dat gebeurt was woensdag nog niet bekend. De nieuwe Geerebrug over de Binnengracht ter hoogte van het gebouw van provinciale waterstaat verbindt de tangent en de kaaien-route met elkaar. Met het gereed komen van de brug wordt op 1 september in Middelburg een deel van de binnenstad afgesloten en fungeert de brug als schakel in de danmeuwe verkeersroute die het door gaande verkeer langs de binnenstad moet leiden. KPJ Terhole naar balfïetsrace Lith Zondag29augustusgaan drie teams van de KPJ-afdeling Terhole meedoen aan de grote nationale bakfietsrace te Lith. Daar worden twee wedstrijden gehou den, namelijk een 50 km wedstrijd en de sprint op de schaats Erhard Keiler een tijdrit over 1 km. aan elkaar gesproken, wisselende on derdelen uit. „Dan gaan we eens lekker op ons gemaks zitten kijken naar wat er allemaal zo al fout is gegaan", zo was het commentaar van de Zeeuwen. De deelnemende ploegen van Terhole zijn: Benny van Duyse en Josef van Houten, Marcel Sponselee en Fons van Dorsselaar en Stan Brooymans met Paul van Duyse. Alternatief plan machineberging mag van b. en w. VLISSINGEN - B en w van Vlissingen zijn bereid akkoord te gaan met een al ternatief plan voor de bouw van een machine berging voor het bedrijf van de heer D. Vos aan de Boksweg. Het col lege was daartoe geadviseerd door de vaste commissie voor de openbare werken en de volkshuisvesting. Het college is bereid om voor dit nieuwe plan een bouwvergunning te geven, zo nodig onder aanvullende voorwaarden van gemeentewerken. Het aanvanke lijke plan was niet door b en w goedge keurd. omdat het naar de mening van b en w met harmoniseerde met de omge ving. Het college achtte dat niet aan vaardbaar, mede omdat daardoor de oorspronkelijk stijl van de boerderij aan de stadsrand werd aangetast. In het be roepschrift van de eigenaar vond het college geen nieuwe argumenten. Nu er wel toestemming mogelijk is voor een alternatief plan voor de machine be rging kon de raadscommissie wel ak koord gaan met ongegrond verklaren van het bereoep tegen de weigering van b en w een bouwvergunning af te geven. MINISTER VAN DER STEE: „OP KORTE TERMIJN DROOGTE MAATREGELEN' „Aangezien er in de zomerperiode nog geen opslag van aardappelen plaats heeft bij handel en consument, is de binnenlandse consumptie gelijk te stel len aan de som van de netto-import en inlandse prod uk tie. Als zodanig wijst een hoge netto-import op een kleinere oogst van vroeg gerooide aardappelen. De hoge nettoimport in 1976 (41.000 ton) landbouw en visserij heeft de stellige wordt deels veroorzaakt door een indruk, dat de afgelopen maanden in Zeeland, westelijk Noord-Brabant, de IJssclmeerpolders en op de Zuidhol landse eilanden niet meer consump tieaardappelen zijn gerooid dan in ver gelijkbare perioden in voorgaande ja ren. Hij baseert die indruk onder meer op een globale aardappelbalans, die is opgemaakt bij gebrek aan statistisch materiaal over aardappelen die voor de hoofdoogst worden gerooid. OPBRENGST VOOR RECREATIECENTRUM JEUGDIGE HARTPATIËNTEN IN BILTHOVEN BIJ BEREIKEN KWART MILJARD AAN INLEGGELD De Zeeuwse Nuts spaarbank houdt volgede maand een geven moment een paar van die bakken actie onder de Zeeuwse bevolking, les. De actie omvat een viertal wandeltoch ten die op 25 september in Vlissingen, Middelburg, Goes en Terneuzen vanaf de kantoren van de bank worden ge houden. De inschrijfgelden voor deze wandeltochten over 5 en 10 kilometer, zijn bestemd voor de Hartstichting. Voor deelnemrs zijn er speciale medail- vallen en ik dacht: laat maar vallen, ik ban er Maar ik had nog niets gezien", was zijn verklaring. Pech Valkenisse is eigenlijk woensdagavond op de meester onderdelen steeds door pech achtervolgd. Na het vijfde onder deel werd al gauw duidelijk dat België, Zwitserlad, Duitsland en Engeland tot de kanshebbers op de zege behoorden. Nederland en Italië waren toen al ver achtergebleden. Na de slechte start kwam Valkenisse nog éénmaal stekr terug. Dat was in het zesde onderdeel, „de inrichting van het nieuwe huis". Piet Mesie van Ada Joosse wisten temidden van hun buiten landse tegenstanders het hoofd koel te waarv. wordt ting. Het geld is bestemd voor een recreatie-centrum voor jeugdige hart patiënten, waarvoor juist gisteren in Bilthoven de eerste steen werd gelegd. De Zeeuwse Nutsspaarbank houdt deze actie m verband met het bereiken van een kwart miljard aan inleggelden. Deze mijlpaal wil men als bank, die als een Daarnaast worden de volgende maand op alle kantoren van de Zeeuwse Nuts spaarbank pentekeningen van de kun stenaar Otto Dicke verkocht Deze te keningen - met exclusieve afbeeldin gen van Vlissingen, Goes. Middelburg, en Terneuzen - zijn in een oplage van 1000 exemplaren voor een tientje per stuk verkrijgbaar. Ook de opbrengst daarvan gaat geheel naar de Hartstich- sociale instelling is ontstaan, herdenken ^8- Voor kinderen is er nog een teken met het dienen van een sociaal doel. Buiten de bekostiging en sponsoring van de actie - waardoor alle opbrengsten beschikbaar komen voor de hartstich ting - vermeerdert men detotala- opbrengst met een kwart. Tegen deze achtergrond wordl de actie gevoerd on der de slogan 'N Kwart voor het hart' wedstrijd. De actie werd woensdag tijdens een ge zamenlijke persconferentie van de hartr stichting en de Zeeuwse Nutsspaarbank in de schouwburg in Middelburg aange kondigd. Vooratter L. W Boogert van de Nutsspaarbank sprak daarbij de hoop uit dat veel Zeeuwen deel zullen nemen aan de actie om de opbrengst voor de Hartstichting zo groot mogelijk te maken,fff De keuze voor de hartstichting als in stelling waaraan men ter gelegenheid van het bereiken van de kwart miljard gulden aan inleggelden als spaarbank een bijdrage wilde verlenen motiveerde de her Boogerd als volgt: „Het is een stichting die vanwege doelstelling en werkwijze ons aller steun verdient". De sociale achtergrond van de Zeeuwse Nutsspaarbak ligt in het ontstaan als instelling van de maatschappij 'Tot nut van talgemeenRuiml50jaarlaler-de oprichting dateert uit 1819 - wil men daar als commerciële instelling met 25 kantoren op Walcheren, De bevelanden en Zeeuwsch-Vlaanderen bij het berei ken van een belangrijke mijlpaal niet aan voorby gaan. Kinderliartenark Het recreatiecentrum in Bilthoven - 'De Kinderhartenark' - waarvoor het geld bestemd is moet volgend jaar voor de zomer klaar zijn. Het biedt dan ruimte aan jeugdige hartpatiënten voor wie enkele vakantieweken in een daarvoor aangepaste omgeving met medische begeleiding en verzorging een unieke ontspanning zal betekenen. Voorzitter P. J. Schipperus van de ver eniging van Vrienden van de Hartstich ting zette op de persconferentie uiteen dat men zeer blij is met de actie van de Nutsspaarbank.De gelden die men daarvan binnenkrijgt zullen bestemd worden voor de exploitatie van het cen trum. Het centrum zelf noemde hij een unieke zaak. Buiten de vakantiemaanden om zal 'De Kinderhartenark' namelijk nog ruimte bieden aan hartpatiënten die hier na een herstel voorbeireid zullen worden op een terugkeer in de maat schappij. Op de persconferentie wilde men van de zyde van de Nutsspaarbank geen prog nose te doen over de opbrengst van de actie. „Dat is met geen mogelijkheid te zeggen, maar wy doen er in ieder geval een kwart bij", aldus voorzitter Boogert. De opbrengst wordt zo staat al vast op 2 oktober m de Schouwburg in Middijel- burg overhandigt aan de hartstichting. vroege start van de importen vanwege het hoge prijsniveau. De import van 1 juli tot en met half augustus bedroeg 31.000 ton. Deze cijfers geven in elk geval geen aan leiding tot de veronderstelling dat een groter deel van de inlandse consumptie in juli en augustus zou zijn gedekt door de inlandse produktie. door middel van een vervroegde oogst", aldus de minis ter. De bewindsman heeft dat woens dagmorgen meegedeeld aan de leden van de vaste kamercommissie voor landbouw en visserij. Leden van de PvdA en de ARP hadden Van der Stee om een uitspraak ge vraagd over het voortijdig rooien van aardappelen. Aanleiding daarvoor was een artikel in het blad Wik van de Indus triebond NW. Daarin werd ondermeer gesteld, dat op de zware gronden ln de genoemde gebieden op grote schaal „aardappelmoord" wordt bedreven omdat de aardappelen twee maanden te vroeg zouden worden gerooid. Droogte Tijdens het overleg schetste minister Van der Stee nog een beeld van de si tuatie, waarin de landbouw als gevolg van de aanhoudende droogte is komen te verkeren. De bewindsman sprak de mening uit, dat op korte termijn maat regelen getroffen dienen te worden om aan deze situatie het hoofd te kunnen bieden. Inmiddels is, aldus de minister, een regeling tot subsidiëring van de transportkosten van ruwvoer van kracht geworden. Voorts is tnet het mi nisterie van CRM en met het Land bouwschap overleg gaande over de ver lening van financiéle hulp aan de getrof fen boeren door middel van toepassing van de rijksgroepsregeling zelfstandi gen Dit overleg zal in de komende week worden afgerond. Met de handel zijn bo vendien besprekingen begonnen die moeten leiden tot de veiligstelling van de ruwvoervoorziening. Collecte SLUIS - De collecte ten bate van de stichting Sport Steunt Zonneveld, bracht in Sluis 1542,15 op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9