WMZ vraagt bezuiniging op watergebruik 'Multivisie' dreigt Terneuzen weer met gerechtelijke stappen „De mensen hier houden een lapje spek, mag dat... van Bezwaren tegen plan Den Osse in de gemeente Brouwershaven J V' Installatie zuivering van rioolwater in Ritthem OPENING NIEUW KANTOOR ZEEUWSE NUTSSPAARBANK VRIJDAG 27 AUGUSTUS A.S. O Alvarezlaan 14, Terneuzen, tel. 01150-7815 ZEEUWSE NUTSSPAARBANK 'n Bondsspaarbank Vrijspraak in zaak rond tweede woning in Veere DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1976 DIRECTRICE VAN 'NIEUW ZORGVLIET' IN WOLPHAARTSDIJK BIJT VAN ZICH AF: „bejaarden zijn de dupe van onjuiste kritiek" WOLPHAARTSDUK - ..We vinden het een verschrikkelijk nare zaak. 'Nieuw Zorgvliet' wordt volko men ten onrechte in een kwaad dag licht geplaatst. Er worden zulke verve lende dingen over ons gezegd, die ge woon niet waar zijnWij vinden het niet leuk, maar het zijn toch vooral de bejaarden die er de dupe van dreigen te worden.Ik weet, dat er bewoners zijn, die er 's nachts van wakker liggen. Er is een sfeer van onzekerheid ge kweekt En het ergste is, dat het groot ste gedeelte van de kritiek volstrekt onterecht is". Mevrouw E. Kaboord- Van Vlaanderen is de directrice van het veelbesproken protestants- christelijke rusthuis 'Nieuw Zorgvliet' in Wolphaartsdijk. Een tehuis, dat de afgelopen tijd bloot heeft gestaan aan een storm van kritiek. De storm leek geluwd te zijn, maar in de laatste ver gadering van de Goese gemeenteraad werd de kwestie "Nieuw Zorgvliet' weer opgerakeld. Het begon allemaal in april van het vorig jaar, toen bleek dat het Wolp- haartsdijkse rusthuis in financiële moeilijkheden was geraakt door een verkeerd afschrijvingssysteem. Het werd een regelrechte rel. Pas in 1975 kwamen de jaarrekeningen vanaf 1971 tot en met 1974 boven water. Uit die jaarrekeningen werd duidelijk, dat het tehuis een tekort had van rond de ze ventigduizend gulden. Bovendien had de stichting 'Nieuw Zorgvliet' proble men met de aflossing van een lopende lening. Om uit de financiële misère te komen, sloot de stichting 'Nieuw Zorgvliet' een nieuwe lening af van twee ton. De Goese gemeenteraad stelde zich - onder protest van de PvdA en PIR - garant. Ook wilde het bestuur van het tehuis de pensionprij- zen met maar liefet dertig procent ver- hogea Het college van g.s. stak daar een stoje voor. Het college van g.s. vond een verhoging van vijftien pro cent voldoende. Het bleek namelijk, dat in de begroting voor 1975 nog eens een fout was gemaakte bij de post sa larissen. Dat ging om een bedrag van 47 mille. Bovendien schrapten g.s. en kele kleinere posten in de begroting. De kwestie 'Nieuw Zorgvliet' maakte nogal wat los. Er werden door hef PvdA-statenlid M Anthonisse vragen aan gs gesteld De fractie van de PvdA In de Goese raad meende, dat het be stuur van 'Nieuw Zorgvliet' moest af treden Er werd beweerd dat het be stuur geld had geleend van de bewo ners en er werden aanmerkingen ge maakt op de kwaliteit van het eten dat in "Nieuw Zorgvliet' op tafel kwam Nog bezorgd Sinds juni 1975 was het betrekkelijk stil rond 'Nieuw Zorgvliet' Maar in de Goese raadsvergadering van vo rige week donderdag, sneed het PPR-raadslid, mevrouw j m. Prevoo-van den Heuvel, mede na mens de PvdA-fractie. de zaak op nieuw aan. Dat gebeurde naar aan leiding van de jaarrrekening van 'Nieuw Zorgvliet' over 1975. Me vrouw Prevoo meldde, dat de PvdA en de PPR nog steeds bezorgd zijn over de gang van zaken bij 'Nieuw Zorgvliet. Zij bracht naar voren, dat het bestuur er niet in geslaagd is. voldoende deskundig personeel aan te trekken. Ze zette ook vraagtekens achter het bedrag, dat 'Nieuw Zorg vliet' uittrekt voor het eten van de bewoners. ..Als ik de cijfers bekijk, dan kom ik op drie tot vier gulden per dag per persoon Als huisvrouw lukt het mij niet daarmee rond te komen", zei mevrouw Prevoo in de raad. Verkeerde keelgat Vooral die laatste opmerking over het eten is bij 'Nieuw Zorgvliet' in het verkeerde keelgat geschoten. Directrice Kaboord kan kan zich cr nogal boos over maken. „Ik weet niet hoe die mevrouw aan die bere kening komt Maar in het eerste kwartaal over 1976 is per persoon per dag 4,79 aan voedsel uitgege ven Dat lijkt misschien niet zo veel, maar het is heel normaal. Bij andere tehuizen wordt een soortgelijk be drag besteed. In het ene tehuis mis schien wat meer. in het andere mis- schein wat minder. Maar ze moeten niet vergeten: we hebben hier men sen, die op dieet zijn, we kopen in grote hoeveelheden cn we kopen via het inkoopbureau. Daarom kunnen we het bedrag zo laag mogelijk hou den. Maar nogmaals, het is heel normaal. Het zit mevrouw Kaboord vrij hoog. dat zij nog nooit één van de raadsle den, die kritiek hebben, in Nieuw Mevrouw E Kaboord-Van Vlaande ren. raadsleden gingen niet in op uitnodiging om een vorkje mee te prikken.. Foto PZCi Zorgvliet' heeft gezien. „We hebben ze nog nooit zien verschijnen, die mensen die zogenaamd via kritiek de zaak willen helpen oplossen. We hebben destijds al een sgezegd. ga nu 's met de bewoners zelf praten. Dat is nooit gebeurd. We hebben raadsle den uitgenodigd om 's mee te eten. We hebben nooit iemand gezien. We hebben gezegd: kom 's koffie drinken met de bewoners. Niemand gezien. Hoe kunnen ze dan toch oordelen over de situatie in ons tehuis. Onbe grijpelijk". Er is wel eens gering schattend opgemerkt, dat de bejaar den in 'Nieuw Zorgvliet' wat al te vaak een lapje spek op hun bord vonden, in plaats van een lekker stuk vlees. Mevrouw Kaboord: „Toevallig houden de mensen hiervan een stuk spek Mag dat soms. of niet Personeel Het PPR-raadslid signaleerde in de afgelopen raadsvergadering een ge brek aan voldoende deskundig per soneel. Mevrouw Kaboord vindt het onjuist, als de schuld daarvan op het dak van het bestuur geschoven wordt. Het grootste probleem is. zo zet zij uiteen, dat 'Nieuw Zorgvliet' in 1969 (toen de nieuwbouw in ge bruik genomen werd) vooruitlopend op de wet op de bejaardenoorden de functie van verzorgingstehuis ging vervullen. Bij 'Nieuw Zorgvliet' ging men ervan uit, dat die wet in 1970 van kracht zou worden en dat 'Nieuw Zorgvliet' dan ook meer personeel zou kunnen aan trekken. In een vezorgingstehuis is er nu eenmaal meer en deskundiger personeel nodig, dan in een bejaar dentehuis het geval is. Een aantal bepalingen van de wet op de bejaar denoorden is nog steeds niet van kracht, waardoor 'Nieuw Zorgvliet' het nog steeds met het huidige per soneelsbestand moet zien te redenm Dan is er nog een mogelijkheid: er bestaat een schromelijk gebrek aan gediplomeerde bejaardenverzorg sters. Een probleem, dat landelijk speelt. Er worden momenteel besprekingen gevoerd om te komen tot een fusie tussen 'Nieuw Zorgvliet'. 'Schild en Hof en 'Randwijk'. Mevrouw Kaboord gelooft niet. dat een fusie uitkomst kan brengen in de personeelsproblemen. waarmee 'Nieuw Zorgvliet' te kampen heeft, „Met zo n fusie los je het tekort aan gediplomeerde verzorgsters nietop". 'ADVERTENTIE COORDINATIEORGAAN IN BEROEP BIJ KROON onjuist om zo'n omvangrijk plan te ontwikkelen VLISSINGEN - Het Zeeuwse Coordi- natieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming is bij de Kroon in beroep gegaan tegen het bestem mingsplan 'Zomerdorp Den Osse' dat door de gemeenteraad van Brouwers haven is vastgesteld en door gedepu teerde staten van Zeeland goedge keurd. Naar de mening van het coórdi- nalieorgaan is het onjuist dat een zo omvangrijk plan dat van 'meer dan plaatselijke en zelfs van meer dan re gionale betekenis" is, wordt ontwik keld terwijl een totaalvisie op de re creatieve ontwikkeling van Schouwen-Duiveland ontbreekt. Het coordlnatieorgaan stelt in het be zwaarschrift dat het in 1972 vastges telde streekplan voor Schouwen- Duiveland op veel punten achterhaald is. doordat inzichten en ontwikkelingen zijn veranderd. „In dit streekplan zijn echter nog relatief grote aantallen zo merwoningen voorzien. Vele Schouwse gemeenten ontwikkelen dan ook op ba sis van dit plan nog bestemmingsplan nen, waarvan de gevolgen diep zullen ingrijpen in natuur en landschap', aldus het Zeeuwse coórdinatieorgaan. Het wijst erop dat door uitvoering van de plannen niet alleen een visuele aanslag op het landschap wordt gepleegd maar dat er ook mee samenhangt dat ontwil- leingen volgen voor de water- en electn- Aanvoer aardappelen McCain Lewedorp weer als normaal LEWEDORP - De aanvoerproblemen, die de fabriek van aardappelprodukten McCain Europa BV in Lewedorp enkele weken geleden noodzaakten werktijd verkorting aan te vragen, zijn thans volledig uit de wereld. De aanvraag voor de werktijdverkortint is welis waar gehonorerd, maar men heeft cr geen gebruik van hoeven te maken. Al leen eind juli, toen er nog geen beslis sing over de aanvraag was genomen, heeft men dertigman personeel gedu rende twee dagen naar huis laten gaan. De aanvoer van aardappelen ls nu weer als normaal. Overigens komen al die aardappelen, die McCain verwerkt .niet alleen uit Zeeland. Ook elders uit het land en uit het buitenland worden aar dappelen voor McCain aangevoerd. De woordvoerder van McCain kon niet pre cies verklaren waarom er nu geen aan voerproblemen zijn, terwijl het toch net zo droog is als in juli. „Het heeft eind juli nog wat geregend. Dat heeft misschien een gunstige invloed op de aardappels gehad. Het aardappelras dat wij ver werken kan misschien beter tegen de droogte dan andere rassen", aldus de woordvoerder van McCain. citeitsvoorziening, de rioolwaterafvoer en het wegennet. Men noemt als voor beeld de aanleg van de nieuwe hoog spanningsleiding van Borssele naar Schouwen-Duiveland en de moeilijkhe den rond de drinkwatervoorziening in het Schouwse duingebied. „Voorzienin gen die in een dergelijke omvang voor namelijk moeten worden getroffen voor een paar recreatieve hoogtijmaanden en door het niet tijdig afremmen van de recreatiedruk." aldus het Coórdina tieorgaan. Men verwijst in het beroeps schrift ook naar de 'Nieuwe Inrichtings- schets voor het Grevelingenbekken', waarin veranderde inzichten over de re creatieve druk zijn neergelegd. Men stelt dat de inrichtingsschets is bedoeld als basis voor de verdere ontwikkeling van streek- en bestemmingsplannen en men wijst erop dat de in de schets ge noemde recreatieve verblijfsaccomoda- tie al in zijn geheel is 'opgesoupeerd' door het 'Recreatieplan Bruinisse', waartegen het Coórdinatieorgaan over igens ook in beroep is gegaan. Westhoek Het Coördinatieorgaan gaat in het be roepschrift ook in op de 'Nota Westhoek Schouwen-Duiveland', waann de pro vincie voor de Westhoek het aantal re creatieslaapplaatsen in omstreeks 1990 heeft teruggebracht van 95.000 tot 65.000. Het stelt dat als men het streek plan. de inrichtingsschets en de nota van gs naast elkaar legt 'uiterst duide lijk blijkt dat er geen sprake van een eenheid van gedachten over de gewen ste toekomstige recreatieve ontwikke lingen voor Schouwen-Duiveland'. Men moet aan dat het beleid van de verschil lende overheden volstrekt nie met el kaar in overeenstemming is. Het coór dinatieorgaan voert verder aan. dat een de consequenties van verblijfsrecreatie in de vorm van zomerwoningen onvol doende aandacht is besleed. Men Prins Willem Alexander afgemeerd in Zierikzee ZIERIKZEE - De boot Prins Willem Alexander van de Nationale Stichting Varende Recreatie lag woensdag afge meerd aan het Luitje in Zierikzee. Aan boord bevonden zich 60 mensen van het protestants-christelijke verpleegte huis 'Eugeria' uit Amersfoort. In de middag brachten de passagiers van de Prins Willem Alexander een be zoek aan de binnenstad van Zierikzee. waarna in de avonduren door de afde ling jeugdzaken en recreatie van het Rode Kruis in Zierikzee een programma werd aangeboden, dat begon met een semeade van de koninklijke harmonie 'Kunst en Eer' uit Zierikzee Na een toespaak van burgemeester Th. H. de Meester werd het programma ver volgd met een optreden van de zangver- schrijft dat projecten als 'Den Osse' van zo grote omvang zijn dat ze op commer ciële basis door projectontwikkelaars tot stand moeten worden gebracht Het sociaal rendement wordt daardoor vol gens het orgaan niet vergroot. Het coór dinatieorgaan meent dat projecten als deze voor een kleine groep financiëel draagkrachtigen is, waarbij een niet on belangrijk deel van de zomerwoningen wordt benut door buitenlanders, De uitwerking van het bestemmingsplan 'Zomerdorp Den Osse' is volgens het coördinatieorgaan wel zorgvuldig ge daan. Men stelt dzt de bezwaren tegen het plan dan ook meer worden ingege ven door omstandigheden cfie buiten het plan zelf zijn gelegen. „Een kwestie van oorzaak en gevolg. Uitvoering van dit plan betekent een toevoeging aan de oorzaken, met een veronachtzaming van de gevolgen," aldus het coórdinatieorgaan. Het ver zoekt de kroon de wenselijkheid van het plan te bezien in relatie tot de over ige plannen voor zomerwoningen op Schouwen-Duiveland, het streekplan Schouwen-Duiveland en de Nieuwe In richtingsschets voor het Grevelingen bekken. MIDDELBURG - Voor de bouw van een centrale rioolwaterzuiveringsinstalla tie te Ritthem heeft het dagelijks be stuur van het waterschap Walcheren de algemene voorgesteld een 8,21 ha groot perceel aan te kopen van de Erven van de Klippe te Vlissingen-Rotterdam voor een bedrag van drie gulden per vierkante meter, totaal j 246.300,-. Gedurende het afgelopen jaar is door het waterschap herhaaldelijk overleg gepleegd met het gemeentebestuur van Vlissingen over de plaats van de te bou wen centrale zuiveringsinstallatie voor Walcheren. Er waren twee mogelijkhe den, bij de spuikom te Ritthem of in een gedeelte van de Schorerpolder. Zowel om technische als om financiële rede nen geeft het dagelijks bestuur van het waterschap voorkeur aan bouw te Rit them. Intussen hebben b en w van Vlis singen zich bereid verklaard hieraan mee te werken. Intussen is aan het inge nieursbureau Dwars. Heederik en Ver- hey opdracht verleend de plaanen voor de installatie nader uit te werken. Het voorstel tot aankoop van de grond komt aan de orde in een algemene ver gadering van het waterschap Walche ren. die vrijdagmorgen 3 september in het Polderhuis te Middelburg wordt ge houden. adres situering in een nieuw winkelcentrum mogelij kheden alle spoordiensten, betalingen, financieringen, hypotheken, verzekeringen enz. maar ook KLUISLOKETTEN en NACHTKLUIS! Wij geven u graag alle inlichtingen over ons totale dienstenpakket. U bent van harte welkom! 'n nieuw perspectief voor al uw geldzaken Demonstraties kunstzwemmen en schoonspringen GOES - De schoonspringclub 'Dyving Zeeland' te Goes houdt op zaterdag 28 augustus '76 een demonstratie in het gemeentelijke Ganzebad te Goes. De demonstraties duren van 14.00 tot 15.00 uur. Onder leiding van mevrouw S. Bailes zullen er individuele nummers kunstzwemmen met muziek worden uitgevoerd. De afdeling schoonspringen brengt kantoefeningen voor beginners en wedstrijdgroepen meisjes/jongens van de 1- en 3-meter springplanken. De leiding van het schoonspringen heeft P S. Verlaan. Winterprogramma Shot '68 MIDDELBURG - De smalfilmgroep Shot '68 houdt op de dinsdagen - in het kader van het winterprogramma - clu bavonden in het clublokaal aan Spui straat 51 te Vlissingen. De agenda vermeldt onder meer op 7 september cursuswerk praktische mon tage. vertoningen van eigen werk op 14 en 21 september, bezoeken en demon straties van onder andere de heer Hof man met een diashow over Noorwegen. Op 18 j anuari is de jaarvergadering en 25 januari bezoekt de heer A. W. Vroklage Shot '68. (Slot van pag. 1) doende winnings- en zuiveringsmidde len. Door onzekerheid over de heoveel- heid water die WMZ uit de duinen mag halen (gevraagd 2,5 miljoen m3, maar daar zijn beroepen tegen aangetekend), zijn die winnings- en zuiveringsmidde len nog niet uitgebreid. Wel is er in juli '76 een noodvoorziening getroffen, waardoor de produktie van water op Schouwen met twintig procent ver hoogd kon worden. Voor het gebied Thoien/Halsteren treden eveneens van tijd tot lijd tekorten op. ook hier voor namelijk een gevolg van het uitblijven van de aangevraagde vergunning om meer grondwater uit de boden te mo gen halen. De pieken in Midden- Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen zijn volgens de WMZ-direeteur tot nu toe redelijk verwerkt, al moet wel recel- RECHTBANK: NIET-PERMANENTE matig de druk op het leidingnet wat verlaagd worden. Slechter De algemene situatie in het verzor gingsgebied van WMZ werd door de heer Stoter slechter genoemd dan in overig Nederland. „Het heeft In Zeeland min der geregend en de verdamping is groter door de zeewinden. Ook hebben wij veel meer recreatie dan andere delen van het land. De mensen blijven langer op de kampeerterreinen zitten en een extra portie water gebruiken. Bij een slecht seizoen zou dat niet het geval zijn", meende ir. Stoter. Over de inhoud van de dwingende maatregelen die WMZ moet nemen als het verbruik niet snel gaat zakken, kon de WMZ-directeur nog geen nadere bij zonderheden geven. „Dat is moeilijk te zeggen. Je zou kunnen denken aan een drukverlaging, dan is er automatisch minder verbruik. Maar dan tref je wel BEWONING ONVOLDOENDE AANGETOOND het meelde mensen die hoger. en m de uitlopers van het leidingnet zit ten. Een sproeiverbod - als er dan nog gesproeid wordt- kan ook een middel zijn. Als ons dringende verzoek om be perking niet helpt, dan helpt zo'n sproeiverbod alleen bij zeerzware maat regelen, zoals hoge boetes en afslui ting", zei ir. Stoter. „We hopen voorlopig echter nog op de vrijwillige medewrking van de mensen". In verband met de mo gelijkheden tot besparing, wees hij erop dat de meeste mensen zich niet bewust zijn van de hoeveelheid water die per dag gebruikt wordt: gemiddeld 110 ku bieke meter per gezin per jaar. De WMZ-directeur benadrukte dat door de droogte en het hoge verbruik nog eens gebleken is dat grondwaterwin ning de meest veilige voorziening is. Hij erkende wel dat er wordt Ingeteerd op de watervoorraden in de grond, vooral ook omdat de afgelopen vijf jaren vrij droge jaren geweest zijn. „Om het weer te verbeteren zijn minstens vijf natte ja ren nodig", stelde ir. Stoter. Het langdurig moeten draalen op top capaciteit heeft voor de installaties v: de watermaatschappij nog niet tot on overkomelijke problemen geleid. „Het is tot nu toe geruisloos blijven d maar ik verwacht dat we alleen wat meer onderhoud zullen moeten plegen In zo'n droog jaar. als alles op haren ei snaren staat, blijkt toch wel dat er on volkomenheden zijn. Die gaan we na di droge periode inventariseren", aldus de heer Stoter. OFFICIER HAD 250,- GEEIST MIDDELBURG - De arrondisements- rechtbank te Middelburg heeft woens dagmorgen de uit Knokke-Heist af komstige mevrouw J. de M. vrijgespro ken van overtreding van de 'gebruiks- verordening gebouwen en gronden' van de gemeente Veerc. Kernpunt in deze zaak, die vrijdag 13 augustus j.l. in hoger beroep voor de rechtbank dien de, was of mevrouw De M. een woning in Veere, waarvan zij de eigenaresse is, als tweede woning gebruikt of als hoofdverblijf. De officier van justitie eiste bij de be handeling in hoger beroep een boet van 250. waarvan 150 voorwaardelijk. Een zelfde boete had de officier geëist toen de zaak voor de Middelburgse kan tonrechter werd behandeld. De kanton rechter kwzm toen eveneens tot vrij spraak. en de officier ging in beroep. De rechtbank kwam echter eveneens tot een 'gemotiveerde vrijspraak'. Bij de behandeling van de zaak voor de recht bank werd namelijk onder meer naar voren gebracht, dat het gemeentebes tuur van Veere de indruk had sat me vrouw De M. haar hoofdverblijf in Knokke-Heist heeft en steeds maar voor korte tijd in haar Veerde woning aanwe zig is. Voor dit oand is door het gemeen tebestuur geen ontheffing verleend om het als tweede woning te gebruiken. Omdat het gemeentebestuur - dat poli tiecontrole op de aanwezigheid in de woning liet uitoefenen - niet de indruk had dat het hier om een hoofdverblijf ging kon voor mevrouw De M. geen in schrijving als inwoonster van Veere vol gen. Mevrouw mr J. C. Bode-'t Hart, die uit België afkomstige dame voor de rechtbank verdedigde, bracht onder meer naar voren dat haar cliënte, nadat in België moeilijkheden rond de incas sering van pensioengelden uit de weg waren geruimd, zich in Knokke-Heist heeft laten uitschrijven Omdat Veere inschrijving weigerde, was mevrouw De M. nergens ingeschreven. De rechtbvank overwoog.dat de ge houden controles niet voldoende zijn geweest om aan te tonen dat mevrouw De M. haar Veerse eigendom niet per manent bewoond en sprak haar vrij. ADVOCAAT SCHREEF WEER BRIEF AAN B. EN W. OVEREENKOMST NAKOMEN EN SCHADEVERGOEDEN TERNEUZEN/ROTTERDAM - H,t Rotterdamse kabeltelevisiebedrijf 'Multivie' zal van Terneuzen schade vergoeding en het alsnog nakomen van de overeeenkomst tot aanleg en exploi tatie van een kabelnet eisen, wanneer de gemeente de firma bij dit project buitenspel zet. De advocaat van 'Multivisie' mr. C. C. Th. van Andel heeft b. en w. dat deze week schriftelijk laten weten. Hij ant woordde daarmee op een brief van het Temeuzense college van 16 augustus, waarin de mening van het Rotterdamse bedrijf zondermeer wordt afgewezen. 'Multivisie' dreigde 22 juni voor het eerst met juridische stappen. Dat was nadat de gemeenteraad op 26 mei be sloot om de overdenkomst met 'Multivi sie' tot aanleg, financiering en exploita tie van een centrale antenne-inrichting van 27 juni '74 in te trekken en bij andere rechten van unenie. rechten en verplichtingen ten opzichte van cliente kunt u zich niet eenzijdig terugtrekken Ik behoud mij dan ook namens cliënte alle rechten voor indien het besluit van uw raad d.d. 26 mei jl. het Nederlands arbitrage-instituut te Rotterdam. U hebt echter nog op geen enkele wijze duidelijk kunnen maken dat de tarieven van cliënte onredelijk en/of buitensporig hoog zouden zijn. laat staan dat van bindend advies in dit ertoe zou leiden dat u uw contractuele opzicht sprake zou kunnen zijn". verplichtingen ten opzichte van cliënte zoud schenden Ik behoud mij terzake met alleen namens cliënte alle rechten Mr Van Andel schrijft tenslotte het'zeer te betreuren' als de affaire 'scherp' ge speeld zou moeten worden. „Cliënte eniglng van het CJV uit Bruinisse Na de bedrijven offerte te vragen. pauze vormde de boerenkapel Oosterlandse fanfare de hoofdschotel van dit programma Mr. Van Andel schreef b. en w toen: „Het spreekt vanzelf, dat laatstbedoeld besluit geen afbreuk kan doen aan de op schadevergoeding voor. doch ook het blijft dzarom ook thans nog gaarne tot recht om nakoming van de met cliënte 1 j| ij gesloten overeenkomst te vorderen". Vergissing De advocaat van het Rotterdamse be- dirjf wijst b. en w. er voorts op, dat ze zich vergissen wanneer ze denken dat Terneuzen 'vrij' staat ten opzichte van 'Multivisie', omdat de gemeente niet akkoord ging met de tarieven van de firma. Het schrijven. „Een dergelijke vrijheid zou misschien denkbaar zijn. indien uwerzijds zou zijn aangetoond, dat de tarieven van cliënte volstrektonredelijk en buitensporig hoog zijn Indien cliënte dan daarover met uw van mening zou verschillen, dan zou daaromtrent con form het bepaalde in artikel 14 van de overeenkomst eventueel bindend ad vies kunnen worden uitgebracht door nader overleg bereid en cliënte hoopt dat dit ertoe zal leiden dat partijen weer in goede harmonie zullen gaan samen werken bij de verdere realisering van kabeltelevisie in Terneuzen, Cliënte kan echter niet met haar gerechtvaardigde belangenn laten sollen, en ik zie dan ook gaarne uw bevestiging tegemoet, dat u uw contractuele verplichtingen ten op zichte van cliënte volledig zult respecte ren, en dat aan het raadsbesluit dd.d. 26 mei jl. verder geen gevolg zai worden Karig B. en w. van Terneuzen lieten daarop op 16 augustus jl. weten: „In antwoord op uw bovenvermelde brief met be trekking tot het besluit van de raad van deze gemeente inzake het intrekken van zijn besluit van 27 juni 1974 ten i dc aanleg en exploitatie van een centrale antenne-inrichting in deze gemeente, delen wij u mede, dat dezerzijds de in uw brief neergelegde mening niet wordt gedeeld". De brief was getekend door burgemees ter C. Ockeloen. Mr. Van Andel ant woordde 23 augustus: „Ik ontving uw briefje d d 16 augustus jl. Een kariger gemotiveerd antwoord op mijn brief d .d 22 juni jl. is niet denkbaar. Het stand punt van mijn cliënte, Multivisie BV. is in mijn genoemde brief wel duidelijk gemotiveerd. Ik blijf vertrouwen dat u uw contractuele verplichtingen ten op zichte van cliënte niet zult schenden. Mocht mijn vertrouwen misplaats zijn, dan kent u de consequenties omdat ik ook daarover in mijn brief d.d. 22 juni Jl. reeds heb geschreven Directeur B W. M. Mulder van 'Multivi sie' zie woensdag, om een reactie ge vraagd, dat het bedrijfnog steeds niet in het bezit is van de al maanden geleden opgevraagde notulen van de raadsver gadering van mei, waarin het intrekken van het contract met zijn bedrijf aan de orde kwam. Een woordvoerder van de gemeente deelde mee, dat er ten aanzien van de kabeltelevisie momenteel geen ontwikkelingen zijn. „De zaak ligt vol komen stil". Spaarbekkens raken leeg GOES - Als dc regen uitblijft, dan zullen de spaarbekkens van de NV Watermaatschappij Zuid-West- Nederland (WMZ) in de Braakman, in de loop van oktober '76 leeg raken. De bekkens worden gebruikt voor de watervoorziening van Dow Che mical. Volgens ing. M. J. J. Eskes, hoofd produktie van WMZ. probeert het bedrijf er alles aan te doen om het leegraken van de bekkens zo lang mogelijk te rekken. „We rekenen er gewoon op dat er in november/december regen valt", al dus de heer Eskens woensdag. De spaarbekkens m de Braakman, met een nuttige inhoud van meer dan 10 miljoen kubiele meter water, worden gevuld met oppervlaktewater uit Belgische polders. Omdat het in het afgelopen najaar ook al vrij weinig geregend heeft, kon WMZ de water standen in de bekkens voor het begin van de zomer niet op peil brengen. Daar is nu de extreem droge zomer bijgekomen, zodat de bodem van de spaarbekkens langzaam ln zicht dreigt te komen. In het begin van de zomer is het wa ter uit de bekkens ook gebruikt om er drinkwater voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen van te maken. De heer Eskens zei dat WMZ daar ook al mee gestopt is. Bijvulling van de bekkens met drinkwater uit Brabant wordt door WMZ volgens het hoods pro duktie op dit moment niet overwo gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4