Wiersma door remise wereldkampioen ZATERDAG VOOR 3e MAAL DE DRIE-EILANDENTOCHT Braakman-zwemrace erg belangrijk voor de strijd om de Zeelandbeker Zaterdag vijf uur van Hulst voor trimmers TOERNOOIKALENDER ZEEUWSE SCHAAKBOND Mevrouw Akerboom kampioen zomerbridge Terneuzen won van Steen: 5-0 SP0RTREAL IN SOUBURG Record aantal inschrijvingen titelstrijd schaken Middelburg- Zeelandia: 2-2 pONütHüMü z.o AUGUSTUS 1976 AMSTERDAM - Harn wereldkampioen. In de laatste ronde van het toernooi om de we reldtitel dammen scoorde hij zijn nog ene benodigde punt legen Nim bi. De Friese grootmeester deed reeds na enkele zetten een remise voorstel dat echter door de Congo lees werd geweigerd. Wiersma hield de posities overzichtelijk en nam geen enkel risico. Op de 25e zet. na precies 33 minuten spelen werd tot remise besloten en was Wiersma wereldkampioen. Een titel die hem alleszins toekomt Hij toucheerde hiermee als eerste prijs de somma van 3500 gulden. Na afloop op een persconferentie ver telde de nieuwe wereldkampioen on der meer. dat hij m de voorlaatste ronde tegen Gendlerman de hoogste damkroon inderdaad binnen bereid had maar op het beslissende momenl had gefaald De nieuwe wereldtiteld rager zal misschien begin van het volgend jaar een match Wiersma Koeperman komt zal afhangen van het congres van de werelddambond dat donderdag in het Elsevïerge- bouw te Amsterdam wordt gehou den. Besluit het congres dat Koe perman door het winnen van het toernooi in Tiflis 1974 wereldkam pioen werd dan heeft de Rus het recht om het volgende jaar Wiersma uit te dagen voor een match om de wereldtitel. Tsjegolev tweede Op de tweede plaatseindigden Tsje golev en Clerc. Beiden wonnen zoals verwacht van Agliardi en Marek. Door toepassing van het Sonnebor-Berger puntenwaarder ingssysteem kreeg de Rus de tweede plaats toegewezen maar de geldprij zen ad 2000 en 1500 gulden werden gedeeld. Als vierde eindigde Gant- warg, van wie voor het toernooi veel meer werd verwacht. Hij werd echter overtroffen door zijn landgenoot Tsjegolev. die lange tijd uit het nieuws was geweest. Gant- De uitslagen van de partijen, die woens dag zijn gespeeld in de laatste ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap dammen in Amsterdam, zyn Nlmbi (Con) Wiersma (Ned) 1-1: Jansen (Nedi Gendlerman (Isri 1-1; Delhom (Fr) - Lepslc (Joel 2-0 Zom (It) - Koeperman (Sovi 0 2; Smith (VSi - Gantwarg (Sov) 1-1 Clerc (Ned) Marek (Tsj) 2-0: Hisard (Fri K.in- dane (SRI Lanka) 2-0; Agliardi (Mom Styegolev iSovi 0-2. Kuyken (Zwi) - Ver- poest. (Bel) 2-0 Eindstand (bij gelijk pu-ntentotaal ls het Sonneborn-Bergcr-systeem toegepast.) 1 Wiersma 28 punten; 2 Tsjegolev 27; 3 Clerc 27, 4 Gantwarg 24, 5 Smith 23; 6 Kuyken 22,27 Koeperman 22. 8 Jansen 20; 9 Nlmbi 19: 10 Gendlerman 17. 11 Hisard 17: 12 Verpoest 16. 13 Zorn 15, 14 Delhom 12; 15 Agliatdl 6 16 Marek 5. 17 Lepsic 4. 18 Kandane 2 AMSTERDAM - Harm Wiersma is in Amsterdam wereldkampioen dam men geworden Op de foto delen zijn vrouw, zijn vader ën zijn moeder, die gisteren jang was warg remiseerde met Smith na een interessantklassiek dueL De Rusont- ving 750 gulden Met een punt min der eindigde Smith en dat was goed voor 500 gulden. Andreas Kuyken snoepte door toepassing van het eer der SB-systeem nog juist de zesde plaats en de laatste prijs ad 250 gul den voor Koeperman weg. Kuyken won in goede stijl van Verpoest. die na een goed begin ver is teruggeval len. Koeperman eindigde als zevende en de jeugdige Emmenaar Jansen klasseerde zich als achtste Hij remi seerde na een spannend duel met Gendlerman, De laatste mag mis schien de revalatie van het toernooi worden genoemd t ADVERTENTIE) HULST - Zaterdagmiddag om vijf uur wordt in Hulst het startschot gelost voor de eerste vijf uur van Hulst vooi trimmers. Een evenement dat de toer club Hulst houdt in hel kader van de Hulsterse Braderie en dat naast de Hulsterse middenstand ook wordt ge sponsord door de P.Z.C. Aan de vijf uur van Hulst zal worden deelgenomen door negentien ploegen van elk vijf trimmers. Een aantal dat helemaal aan verwachtingen van de toerclub 'Hulst' beantwoordt. Bestuurs lid Honore van Waes ..In de eerste in stantie hadden we gedacht aan maxi maal twintig ploegen. Die hebben we ook. Op hetlaatste moment heeft er nog een ploeg afgebeld omdat ze geen vijl trimmers bij elkaar konden krijgen. We hadden echter weinig moeite om een twintigste ploeg te vinden Nu zijn we precies waar we zijn moeten Meer dan twintig ploegen is nooit de bedoeling geweest. We zijn pas laat met de organi satie begonnen De dag ervoor wordt ook de nacht van Sluis gehouden en omdaterzaterdagmiddagin Hengstdijk ook nog een andere wedstrijd voor OOST-SOUBURG - Er is een duidelijk nieuwe tendens in de wandelsport te ontdekken. Niet meerde korte (5.10.15. 25 en 40 kilometer) tochten mogen zich in een enorme belangstelling verheu gen. maar juist de lange slopende wan deltochten komen bij de wandelaars steeds meer in zwang. Er zijn in Neder land enkele van die monstertochten. waarvan de bekendste die tussen Nij megen en Rotterdam is over 165 kilo meter Ook in Zeeland is er op dat ee- bied wel wat te beleven. Bekend is bij j- voorbeeld de nachttocht Bergen op Zoom-Vlissinge, maar een jongere tocht heeft inmiddels een minstens even goede reputatie opgebouwd. Dat is de drie eilandentocht van de Vlis- singse vereniging Marathon. Zaterdag start deze tocht over 120 kilo- MIDDELBURG - De door het district Zeeland van de Nederlandse Bridge bond georganiseerde zomeravonddri ves zijn een groot succes geworden. In Middelburg namen verdeeld over 9 avonden 300 paren deel. In Vlissingen speelde men acht avonden met in totaal 173paren. Het zomeravondbridge is nu afgesloten met een finale wedstrijd voor hen die op een der avonden als nummer 1 waren geëindigd. Aan deze finale namen 34 paren deel Er *eni gespeeld in twee groepen met als systeem het draaiende mitchell van 18 16 paren met ieder 28 spel. Tevens was er nog gelegenheid in te schrijven in een open klas Hieraan namen nog b.aalf paren deel Deze speelden vol rats het Mitchell 6*6 systeem. Mevr. Akerboom-Luijkx wisten voor één jaar beslag te leggen op de door abc be schikbaar gestelde wissel- onls De voorzitter van het district, de neer j. a. de Rie, reikte na afloop de Prijzen uit. Uitslag finale groep I8paren 1 echtp. de Smet en mevr. KredieLDieleman 272 (60.71 pet.): 3 v Geel-v Voorst Vader 266. 4 mevr Kroeders-v Laar 260; 5 dms Mast-de Weert 252. 6 mevr Braak-Janse 246. 7 echtp. Puls 241; 8 Kooman-Laurens 239; 9 Binnendtjk- Dagelinckx224.10Bastiaanse-v Aalst222:ll echtp. Timmerman 220, 12 Künk-de Rie 215. 13 Breedveld-Groeneboom 205. 14 mevr v ttjk-Boogaard 204: 15 Blaiter-Bruinmk 193. 16 dms Bennis-Brouwer 175. 17 mevr Shmmen-Minet 166: 18 echtp. Brunner 16C pnt finale groep 16 paren 1 mevr. Akerboom Ljujx 245 (62 50 pct.i. 2 dms Dmgemanse- Koneweg 222. 3 de Jong-Verstraten 219. 4 ®ns Aerssens-Kloosterman 213; 5 echtp de R'Jcke 210; 6 mevr Kooman-Schute en echtp v d. Zande 205; 8 v d Zwan 195, 9 v. Gent- Bliek 186: 10 dms v Bei-Meerman 185; 11 echtp. Minet, Briers-Broeren dms v. d Wal-Le Ulercq 181: 14 echtp. Rombout 177. 15 Cdnijn-Schrijnmakers 166; 16 dms Eekman- «oltering 165 pnt. Open lijn N-Z 1 Bervoets-Geldof 183; 2 dms Gossens-Kaan 163, 3 echtp. Boom 162, 4 «hip. v. Iren 152; 5 Bokhorst-te Roller 127, 6 BUCh-Hoüand-Meijer 123 ptn. O-W Lijn. 1 echtp. de Vries 184.2 Jong-de Jonge 167; 3 ds öfulintijn-Meijer 164, 4 Loekemeijer-v d Broek 134; 5 Bakker-Voet 133. 6 ds. Oome Marrne 128 ptn meter voor de derdemaal. Tot nu toe hebben er vijftig lopers ingeschreven De heer C. G. Steendam van de vereni ging Marathon is er echter van over tuigd dat dat aantal wel zal toenemen „Ik vermoed wel dat er nog tien tot vijf tien procentmeerloperszullen komen", zegt hij De heer Steendam wijst er op dat de wandelaars, die vroeger aan de kortere tochten deelnamen nu overge stapt zijn naar het grotere werk De tocht over Walcheren, Noord- Beveland en Zuid-Beveland onder scheidt zich in enkele opzichten van an dere monsterwedstrijden Met name de solidariteit tussen de lopers onderling is geweldig goed. ..We hebben geen koplo per. Dat wil zeggen dat het tempo vrij is. We houden dat zelf een beetje in de hand. Maar het gekke is. vanaf de eerste tocht hebben de lopers op de rustplaat sen op elkaar gewacht", vertelt de heer Steendam. De drie eilandentocht heeft in die korte periode van drie jaar al een uitstekende reputatie opgebouwd buiten de pro vincie. Uit heel Nederland komen wan delaars naar Zeeland. Maar ook uit het buitenland (België. Duitsland en Frankrijk) is er belangstelling voor de tocht. Zaterdag om 15.00 uur lost burgemees ter drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen bij de gymnastiekzaal van de Bouwen Ewoutschool het startschot voor de bijna zestig deelnemers en deelneem sters Voordat de wandelaars van start gaan verzorgt het muziekgezelschap en het majorettenkorps van VTV een op treden en mini-motorrijdertjes van de motor- en touringclub ZMTC Electron SCHELDET0ERN00I BRIDGE IN WEEKEND MIDDELBURG - Zaterdag en zondag wordt in de Middelburgse Schouw burg weer het Scheldetoemooi gehouden. Dit toernooi is een \an de door de Ne derlandse Bridgebond goedgekeurde wedstrijden. De werkgroep toernooien van de NBB verleent medewerking. zullen voorts voor een show in de Schel- destraat zorgen De ZMTC Electron zorgt tijdens de wandeltocht voor de kruispunt arzettmgen De hele organi satie wordt ieder jaar trouwens beter. Zo gaat er dit jaar een ambulance mee. die de Stichting Ziekenvervoer Vlissin gen ter beschikking heeft gesteld aan de EHBO. Het massageteam van Piet Har- denberg zal de wandelaars onderweg masseren De winkeliersvereniging Scheldestraat ondersteunt de wandel tocht financieel. De start is zaterdggmiddag om 15.00 uur De wandelaars gaan daarna via Vlissingen. Middelburg. Wolphaarts- dijk. Goes. Colijnsplaat. Vrouwenpol der. Domburg en Westkapelle terug naar Vlissingen De aankomst vindt zondagmiddag tussen 13.00 en 14 00 uur plaats ui het clubhuis van Marathon aan de Bosweg te Vlissingen. SINT-JANSTEEN - Terneuzen heeft w oensdagavond in Sint-Jansteen de oe fenwedstrijd tegen Steen met 5-0 ge wonnen. Terneuzen overklaste de der deklasser volledig. In de eerste helft scoorden Frank Bo- gaart (2xi en Eugene Lauret. Na de pauze lieten Eddy van der Hooft en Pe ter de Zwart ieder nog een treffer aante kenen. SOUBURG - Vanavond (donderdag) van half zeven totdat het donker wordt kunnen de sportieve Souburgers op de speelterreinen aan de Molenweg mee doen aan een sport- en spelavond in het kader van de actie Sport Real. Er kan w orden gevolleybald, gehockeyed en er kan deelgenomen worden aan een oriëntatietocht door de wijk. VLISSINGEN - De wedstrijdkalender voor toernooien van de Zeeuwse Schaakbond, die dezer dagen is ver schenen. duidt weer op een druk schaakseizoen. Behalve de Zeeuwse clubcompetitie, die nog niet helemaal rond is. kunnen de Zeeuwse wedstrijd- schakers weer aan de diverse traditio nele wedstrijden meedoen. Zo is het kersttoernooi weer naar Koudekerke ZEVEN OLYMPISCHE GEWICHTHEFFERS NAMEN ANAB0LICA WENEN (REUTER) - Gottfried Schoedl, de Oostenrijkse voorzitter van de internationale gewichtheffe- deratie heeft woensdag in Wenen be vestigd, dat twee olympische kam pioenen en één zilveren medaillewin naar zich bevinden onder de acht ge- wichtheffers. die bij anti- dopingprocvcn in Montreal zijn be trapt. Hij noemde met name de Bulgaarse winnaar van het goud in de zwaarge- wichtklas Valentin Kristov, de Poolse lichtgewicht titelhouder Zbigniew Kaczmarek en de Bulgaarse winnaar van het zilver in het lichtzwaargewicht Blagoi Blagoev De achtzullen rekening moeten houden met diskwalificatie en één schorsing van tenminste één jaar Schoedl verklaarde dat tijdens de spe len 66 gewichtheffers zijn gecontroleerd Acht werden positief bevonden, Zeven van hen hadden spierversterkende ana- nabolische steroiden gebruikt Een werd schuldig bevonden aan het ge bruik van een stimulerend middel, dat thuishoort in de amfetaminegroep. De andere gewichtheffers, die positief rea geerden. zijn de Tsjechen DragomirCio- roslan en Petr Pavlasek. respectievelijk vijfde in het middengeicht en zesde in het superzwaargewicht, de Amerikanen Philip Grippaldi en Mark Cameron, res pectievelijk vierde in het middenzwaar- gewïcht en vijfde bij het zwaargewicht en de Zweed Ame Norback. die uitviel bij de lichtgewichten. Volgens Schoedl heeft Bulgarije reeds een protest ingediend tegen de bevin dingen van de medische commissie van het IOC gegaan cn de diverse snelschaakloer- nooien worden ook dit seizoen weer in Vlissingen gehouden. Nieuw is een toernooi op 30 oktober dat in het kader van het Euwejaar te Vlis singen zal worden georganiseerd Hier voor zijn contacten gelegd met België en de Brabantse onderbond, terwijl de hoofdklasser Charlois uil Rotterdam eveneens van de partij zal zijn. Ook zijn ditmaal de data van de KNSB- competitie vermeld, waaraan, zoals be kend. alleen het eerste tiental van de Goese Schaakvereniging meedoet De kalender die is opgesteld door de toer- nooileider van de Zeeuwse Schaakbond Geert van Oorschot ziet er als volgt uit; Zaterdag 11 september le ronde pers. kamp. te Middelburg; Zaterdag 18 september: 1 ronde KNSB; Zaterdag 25 september, na jaarsvergadering ZSD. Zaterdag 2 oktober: 2e ronde pers. kamp te Koudekerke: Zaterdag 9 oktober 2e ronde KNSB. Zaterdag 16 okto ber 3e ronde pers. kamp teGoes.Zaterdag30 oktober 4 of 5-kamp Zeeland - Brabant - Chariots - Jean-Jaures earn het kader Euwe jaar Vlissingen. Zaterdag 6 november 3e ronde KNSB. Zaïerdag 13 november 4e ronde pers. kamp te Middelburg". Zaterdag 20 november snelschaakkamp. senioren en plaatsingstoernooi Jeugd Vlissingen: Zater dag 27 november 5e ronde pers kamp. te Bruinisse: Zaterdag 11 december 4e ronde KNSB Zaterdag 18december Kersttoernooi te Koudekerke: Zaterdag 8 januari simul taanseance te Hulst: Zaterdag erdag 8 janua ri 5e ronde KNSB: Zaterdag 15 januari: 6e ronde pers kamp. te Krumingen Zaterdag 29 Januari 7 ronde pers. kamp te Oostburg, Za terdag 5 februari 6e ronde KNSB: Zaterdag 19 februari 8e ronde pers. kamp. te Vlissin gen, Zaterdag 26 februari" voorjaarstoemooi Terneuzen: Zaterdag 5 maart 7e ronde KNSB; Zaterdag 5 maart, eventuele beslis singswedstrijd Zuid-Noord: Zaterdag 12 maart: 9e - laatste - ronde pers. kamp. Sas v. Gent. Zaterdag 19 maart. Pechlneytoerpooi - open snelschaakkamp. van Zeeland - Vlissin gen; Zaterdag 26 maan. eventuele 2e beslis singswedstrijd Zuid-Noord: Zaterdag 2 april 8e ronde KNSB: Zaterdag 9 april" snel schaakkamp. voor teams te Middelburg. Za terdag 16april finalebasisscholencompeuüe Vlissingen. Zaterdag 7 mei 9e - laatste - ronde KNSB: Zaterdag 14 mei voorjaarsver gadering ZSB De rekenkamer onder leiding van de heer Hoogenkamp staat borg voor een snelle verwerking van de scores. Het maximale aantal paren (80) heeft in middels ingeschreven. Een aantal paren moest worden afgewezen. Verschillende groot- en bondsmeesters zijn weer van de partij Namen als Kreijns, Sjoerds. Ahlers. Bieshaar. mevr. Berendson. Kaiser en nog vele anderen zullen er wel destroom Edwin de Causemaecker uit VLISSINGEN - Bij het langebaan- wedstrijdzwemmen is na drie races duidelijk tekening gekomen in de on derlinge krachtsverhoudingen. De kaarten zijn geschud en met nog twee wedstrijden ide Braakmanrace en de Kanaalrace te Vlissingen) voor de boeg stijgt de spanning in de klassementen voor de Zeeland-bekers ten top. Hoewel zaterdag de Braakmanrace een landelijke wedstrijd is, zullen de Zeeuwen er toch een onderlinge wed strijd van maken Zij zullen meer op elkaar letten dan op de tegenstanders van buiten Zeeland. Gezien het feit dat het Braakman-bestuur heeft verzocht om deze wedstrijd niet meer te laten meetellen voor de landelijke zwem- kroniekbeker-de reden waarom isniet erg duidelijk - is de kans erg groot dat de nationale langebaantop niet naar de Braakman zal komen. In de strijd om de Zeelandbekers is die by de vrije slag heren het spannendst. John de Lange van Luctor uit Middel burg leidt met een voorsprong van 13 seconden op de huidige bekerhouder, de 14-jarige Pieter Polderman van Schel- Ovcrdulve, Carla Willemsen Marjolein van de Neste verdwenen. Deze Zeeuwse top-langebaanzwemsters hebben het lange-afstandswerk de rug toegedraaid en zullen slechts zeer incidenteel aan de start komen. Een geheel nieuwe ge neratie heeft hun taak overgenomen. Tussen deze meisjes - Pau I a Buijsse. Jo- landa Spruijt, Magda Tiggelhoven. Cora Solleveld en Addie Dek - zit maar weinig krachtsverschil. Bovendien zwemmen zij nog niet zo regelmatig, zodat er eleke week een ander meisje als winnares uit de bus komt. Zij zorgen dan ook telkens voor een pittige onder linge strijd. Paula Buijsse. winnares van de Havenwedstrijd te Breskens. voert het klassement aan. Aan het begin van het Lmgebaansei- zoen was het reeds duidelijk dat Yvonne Klasen uit Sas van Gent de meeste kans had op het behalen van de Zeeland- jeker op de schoolslag. Zij heeft dan ook de leiding in het klassement. Maar Mar lies Vercrujjsse van de Braakman komt na haar kme-operatie er steeds beter in en zaj is dan ook duidelijk favoriet voor de zege in de Braakmanrace Alleen als Yvonne Klasen kans ziet om Marlies te volgen dan zal de laatste wedstrijd m het Kanaal door Walcheren de doorslag geven. Juist door die onderlinge stnjd om de posities om de Zeeland-bekers zal de strijd in de Braakmanrace bijzonder interessant zijn. De standen voor de Zeeland-bekers lui den als volgt: vrije slag dames 1 Paula Buijsse. Scheldestroom. 1 46.06; 2 Jolanda Spruijt, Luctor. 1.47 05: 3 Magda Tiggelhoven. Bruinvis. 1.48.09: 4 Cora Solleveld. Stormvogel, 1.48.22: 5 Addie Dek, Zeelandia. 1.48 22; 6 Karin Clemminck. de Schelde. 1.52.48; 7 An- nemarie Scherbeijn. Scheldestroom. 153 06. 8 Ellen Parma, de Ganze. 1.56.27, 9 Nicolien Osterman. Stormvo gel. 1.59.12; 10 Marleen van de Heuvel. Scheldestroom, 2.01 40 Schoolslag dames 1 Yvonne Klasen. Bruinvis, 2.05.33. 2 Marlies Vercruijsse. Braakman. 2.06.30; 3 Mieke Verdonck. Scheldestroom. 2.09.26. 4 Wilma Versluys, Braakman. 2.10.38: 5 Mirjam Versluys, Braakman, 2.10 39; 6 Sandra Dees, de Schelde, 2.14.30: 7 Christel Lauret, Bruinvis, 2 17 27; 8 Heieen de Braai, Bruinvis. 2 25.14: 9 Carla Weemaas, Schelde stroom. 2.28.13. Vrije slag heren: 1 John de Lange. Luctor. 1.34 59:2 Pieter Polderman. Scheldestroom. 1 35 12; 3 Edwin de Causemaecker, Bruinvis. 1 36.50:4 Rob Geervliet. Luctor. 1 38 31; 5 Pieter de Lange. Luctor. 1.40 45; 6 Dirk de Braai. Bruinvis. 1 42.46: 7 Kees Ha- mclink. Bruinvis. 1 44.51: 8 Rudie Man- ni. Luctor. 1.45 47: 9 Ronnie de Nooijer. Stormvogel. 1 46.05: 10 Han Ramondt. Bruinvis. 1.47.27 Schoolslag heren 1 Joris Dehulsters. Bruinvis. 1 56.08; 2 Paul Meerman. Stormvogel. 1 58.33. 3 Kees Ingelse. Luctor. 2 02.01. 4 André 't Jong. Onderdak. 2.04.18:5 Willy Mooyer, Braakman. 2.08.12; 6 Bouke Dieleman, Stormvogel. 2 10 18:7 Ronnie van Ee. de Braakman. 2.10.26; 8 Leen Herweijer, de Braakman. 2.14.28: 9 Rudie Bron. Scheldestroom. 2.15.35; 10 Jos Luteyn, Zeelandia. 2.18.11 voor zorgen dat het onderste uit de kan wordt gehaald Men kan er verzekerd van zijn dat het een heel spannend toer nooi zal worden. Negen Zeeuwse paren willen hun krachten meten met de rest van Nederland of willen de aparte sfeer met zulk een sterk bezet veld. proeven Ook bridgers uit Belgie zijn weer pre sent Er worden per dag drie zittingen van 4 ronden met 3 spellen per tafel ge speeld. De uitslag berekening geschiedt met een top-mtegraal over beide dagen Pnjzen zijn er voor de nummers 1 t/m 6. 25 t/m 28 en 49 t/ni 52. Voor het best geplaatste Zeeuwse paar dat niet in de prijzen valt is een extra pnjs beschikbaar. Deze regeling wordt bij het Scheldetoemooi toegepast om de bridgers van mindere klasse toch in de gelegenheid te stellen een prijs te win nen Toeschouwers zijn welkom Aan- vangzaterdag 13.00 en zondag 11.00 uur Gent. die zaterdag zo verras send de Ganzetrek' won. heeft een ach terstand van bijna 2 minuten. Of hij za terdag in de Braakman wederom zon stunt kan uithalen moet echter worden betwijfeld want zowel Pieter Polder man als John de Lange zal nu wel bij zonder waakzaam zyn. Joris Dehulsters. eveneens van de Bruinvis uit Sas van Gent. die al enkele weken lang erg sterk zwemt, moet in staat worden geacht zyn in de wedstrijd Hoeke - Sluis opgebouwde voorsprong "van 2.5 minuut in het schoolslagklas sement met succes te verdedigen Hy zal dan zeker de beker overnemen van Vlis- singer Walter Falhaber. die er in Sluis met by was en dus direct al uitgescha keld was voor de Zeeland-beker Nieuwe generatie Bij de vrije slag dames zijn praktisch alle bekende namen van de laatste ja ren. zoals Els van Tatenhove, Miriam trimmers is. die meetelt voor ons klas sement. vinden we dit aantal genoeg" Bij die twintig zijn een aantal bekende ploegen tut het Zeeuws-Vlaamse tnm- wereldje De deelnemende ploegen krij gen zaterdag een afvalnt, waarvoor van iedere ploeg doormiddel van het lot een renner wordt aangewezen, en twee trim- rondes af te werken. In de eerste trim- ronde telt alleen het laatste kwartier voor het eindklassement. Bij de tweede trimronde is het laatste half uur besüs- send voor de puntentelling. De bekend ste deelnemende ploegen zijn: Van Kou- teren/Dieleman uit Terneuzen. de Kreekzoom uit Terneuzen. Walhout/de Visser uit Heikant, de Oude Zeeuwsche Verzekeringen van de toerclub Hulst zelf. Wemolin uit Heikant. Dallinga uit Sluiskil, de Smit/de Ruijsscher uit Bier vliet. de Fitness-shop uit Hulst, tnm- club de Schelde uitTemeuzen. trimclub Neutraal uit Terneuzen. Makra uit Ter neuzen. Paul Aarwerk Terneuzen. Ui lenspiegel uit Goes. Visser uit Middel burg Zaterdag gaat ook de damestnm- club van de Extase-bar in Hulst van start Met de aanwezigheid van een da- mesploeg in dit mannenwereldje wordt het tevens duidelijk dat het wedstrijde lement niet het ailerbelangsrijkste is. Voornaamste doel van dit evenement is de gezelligheid. Voor de deelnemers ligt erin ieder geval en een goed gevulde premiepot te wachten. Het afhalen van de rugnummers alsmede de prijsuitrei king zijn in café Wenselaar in de Bier kaaistraat. Vier kanshebbers en kanshebsters voor de Zeelandbekers, vlnr. Paulina Buijsse. Pieter Polderman, Yvonne Klasen en Joris Dehulsters VLISSINGEN - Voor de derde maal ir successie wordt dit seizoen het per soonlijk Zeeuws schaakkampioen schap volgens Zwitsers systeem ge houden. Er is een recordaantal in schrijvingen die beide voorgaande ja ren overtreft. Momenteel zijn bij toer- nooileider van de Zeeuwse Schaak bond Geert van Oorschot 47 aanmel dingen binnengekomen. Daarvan ko men er 28 in aanmerking om in de hoofdklas te spelen en 19 in dc eerst* klas. Ook m deze eerste klas is een opgaande lijn te bespeuren, nadat vorig jaar met 16 spelers voor het eerst deze groep vol gens het Zwitsers systeem was gestart Immers de eerste vijf geéindigden var vong seizoen, kregen automatisch het recht voor de hoofdklas in te schrijven een recht waar drie spelers gebruik heb ben gemaakt Ongetwijfeld zal in deze awfdeling van het persoonlijk Zeeuwf kampioenschap het oneven getal van 1£ nog worden aangevuld opdat men een even aantal spelers kan worden begon In de hoofdklas is geen inschrijving birv nengekomen van de regerend kampioen Henk Happel uit Goes, zodat aangeno men mag worden dat deze zeer sterk spelende schaker dit seizoen niet mee zal doen. Ovengens is er een bijzondei sterk veld van spelers in deze klas. Adrie den Hamer behoort natuurlijk weer tot de aanwezigen en de kansheb bers, wat hem niet gemakkelijk ge maakt zal worden door o.a. Kees de Wolf. Michael Wise. Joop van Ruler Henk de Ridder en nog vele andere Zeeuwse coryfeeën. Ook is Jan de Lange uit Goes weer van de partij, een spelei waarvan men alles kan verwachten- Het systeem is niet veranderd Er wor den 50 zetten in 2.5 uur gespeeld, waarna de klok een half uu r terug wordt gezet eD men dan nog tot 70 zetten mag gaan in de nog resterende tijd. Daarna wordt eventueel afgebroken. Ook het onder brengen van de negen ronden heeft geen enkel probleem opgeworpen. Een aan tal clubs heeft spontaan de organisatie van een ronde aangeboden waarvan de Zeeuwse Schaakbond dankbaar ge bruik heeft gemaakt Er wordt op II september in Middelburg gestart met de eerste ronde, 2 oktober trekken de schakers naar Koudekerke. 16 oktobei Goes, 13 november Middelburg, 27 no vember Bruinisse, de zesde ronde is op 15 januari in Krumingen. Oostburg or ganiseert de zevende ronde op 29 janua ri. Vlissingen 19 februari en de slotronde wordt op zaterdag 12 maart in Sas van Gent gespeeld. De spelers in dit kam pioenschap komen uit 12 verschillende verenigingen. De leiding is weer in han den van toemooiieider Geert van Oor schot. KORPSWEDSTRIJDEN HANDB00GSCHIETEN GOES - Zes zestallen namen deel aan dc distriktkorpswedstrijden handboog- schieten in de sporthal. Deelgenomen werd door 6 zestallen. De organisatie was weer in handen van 'St. Sebastiaan' Yerseke. Geschoten werd op 12 banen. Wedstrijdleider dhr. W C Broer. Anatal pijlen: 50 per schut ter Uitslag: eerste klasse; St Sebas tiaan Yerseke 2563 punten, tweede klas se: 1 Zodiak Zienkzee. 2 St. Sebastiaan 2 Yerseke. 3 d'Eendracht 1 Vlissingen. derder klasse: 1 TOG Zierikzee, 2 d' Eendracht 2 Vlissingen. Dewinnende zestallen gaan deelnemen aan de lande lijke kampioenschappen op 19 septem ber MIDDELBURG - De voetbalvereniging Middelburg heeft woensdagavond een oefenwedstrijd tegen Zeelandia met 2-2 gelijkgespeeld. Voor rust scoorden Simon Hannck en Pol Aertsen 2-0 voor Middelburg. Zee landia kwam in de tweede helft echter terug en wist via Vermeulen en Sohier een gelijkspel te bewerkstelligen. Za terdagmiddag speelt Middelburg thuis tegen RBC. Deze wedstrijd, die wegens de feestavond die Middelburg hout ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan, is speciaal verplaatst naar de zaterdag middag. De aanvang is 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15