EEN ONMOGELIJKE ONDERNEMING EINDIGT MET KLEIN WONDER Halve marathon te Hulst: een soort Holland-België Route en doorkomsttijden Ronde van Midden-Zeeland 2 halve literflessen Bas Hordijk na lange vlucht met Nidi den Hertog leider Broedertwist uitgevochten tijdens eerste rit Proftour VAN KILOMETER TOT KILOMETER Weg van het rijwielpad CAMERAMAN ZWAAR GEWOND BIJ ONGEVAL HULSTER TOPATLETEN EINDELIJK VOOR EIGEN PUBLIEK VRIJDAGAVOND START BIJ DUBBELE POORT SITTARDIA TEGEN ENGELSEN SD0 SPEELT OP 0Z0-TERREIN NU zooon DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1976 ST. WILLEBRORD (ANP) - Het gebeurt wel vaker dat renners onmiddellijk na de start van een wedstrijd demarreren. Zonder uitzondering worden zij voor gek versleten. Zo'n poging een wed strijd te winnen is doorgaans tot mislukken gedoemd, vooral ook omdat die meestal wordt ondernomen door zoals zij minzaam en een beetje spottend worden genoemd de 'mindere goden'. Bas Hordijk (24) uit Rotterdam, vorig jaar uit de TI-Raleigh ploeg gezet wegens te geringe prestaties, is zo'n mindere god. Dit jaar fietste hij wat criteriums, in een trui met het opschrift Sarome van een Rotterdamse aanstekerfabrikant. In deze profronde is hij ga- strenner in het kleine ploegje 'De Onderneming'. Niet omdat van hem puike prestaties verwacht werden, maar meer om het aantal benodigde renners op acht te brengen. Deze Bas Hordijk nu, demarreerde on middellijk na de officiële start van de profronde in Deurne. Jimmy Kruunen- berg, pas overgestapt van de amateurs en gastrenner bij het Belgische Ebo, ging eventjes mee, maar liet zich weer terug zakken omdat 217 kilometer voorop rijden hem toch wel wat te veel leek. Hordijk bleef echter niet alleen, want in de vierde kilometer had Nidi den Hertog zich uit het peloton losge maakt en bij Hordijk gevoegd. Daar mee werd het een hele 'onderneming', want ook Den Hertog werd bij De On derneming ingedeeld. Hij werd niet goed genoeg bevonden om in de ploeg van zijn eigen sponsor Frisoi te rijden. Met de komst van Nidi den Hertog kreeg de kopgroep inhoud, want de jongere broer van Fedor bezit het pa tent op lange ontsnappingen. 190 kilo meter solo in het kampioenschap van Nederland vorig jaar en 150 kilometer alleen rijden in de Gold Race van 1975. Volle mond Aldus gingen de gastrenners Hordijk en Nidi den Hertog driftig pcdalerend op pad voor hun schier hopeloze onder neming. Ze kregen een paar minuten voorsprong cadeau toen het peloton in Asten na 17 kilometer voor gesloten spoorbomen moest blijven staan, maar daar werd achter het duo hard om gela chen. Nog steeds waren Bas en Nidi twee 'gekken'. Hennie Kuiper, die aan de staart van de groep rustig een hapje zat te eten, riep met volle mond: „Ga maar niet naar ze kijken, die pakken we straks zo terug". In St. Willebrord, na 217 kilometer over de vlakke wegen een bij een tempera tuur van zo'n 33 graden, was de lach op de meeste gezichten verdwenen. De onmogelijke onderneming was geëin digd met een klein wonder. Van de maximale voorsprong van 12 minuten en 48 seconden was weliswaar slechts een drietal seconden overgebleven, maar Hordijk won de etappe, kreeg de oranje trui om de schouders en Nidi den Ilertog mocht zich mooi maken met de groene trui. Total loss Bas Hordijk kwam helemaal 'total loss', zoals hij dat later zelf noemde, over de eindstreep in St-Willebrord. Meer dan een minuut stond hij diep gebogen over zijn fiets. Meestal zijn de eerste worden van vermoeide renners nietszeggend zoals 'wat ben ik moe', of 'wat ben ik blij'. Hordijk zei: „Wat ben ik kwaad op de juryleden, zeg. Is het zo heet en mag je niet eens wat te drinken pakken'. Bas Hordijks boosheid was snel be koeld. Er was slechts even sprake van een aantal seconden straf voor hem om dat hij van zijn moeder, die langs het parkoers stond, een bidon water had aangenomen. Daar waren wat misver standen over en daarom kreeg Hordijk ook niet meteen de oranje trui om de schouders. De Rotterdammer straalde enkele minuten later van geluk toen het ST-WILLEBRORD (ANP) - In Deurne startten 88 renners voor de eerste etappe van de profronde door Neder land over 217 kilometer naar St- Willebrord. 1. Aanval van Hordijken Kruunenberg. 4. Nidi den Hertog achterhaalt twee vluchters. 6. Voorsprong kopgroep 45 seconden. 7. Groep bestaande uit Ludo Peeters, Casas, Schuiten, Lopez Carril, Delcrolx, Krekels. Nazabal, Aling en Cuylel zet achtervolging in. 9. Piet van Katwijk, Laurens, Osmont. Vlot en Bennie Groen voegen zich bij achtervolgers. 12. Achtervolgers ingelopen door pelo ton. 14. Kruunenberg laat zich terugvallen in peloton. Hordijk en Nidi den Hertog gaan door en nemen voorsprong van één minuut 17. Vluchters rijden verkeerd maar ke ren met behulp van politie terug op het goede pad. Voorsprong geslonken tot 50 seconden. 19. Gesloten spoorbomen te Asten. Vluchters kunnen doorrijden, peloton moet wachten. Voorsprong twee leiders loopt op tot 4 minuten en 10 seconden. 50. Voorsprong 5,23. 86. Voorsprong 8,10. 108. Voorsprong 11 minuten. 151. Hordijk en Den Hertog in Sit Willibrord. waarna nog drie ronden van 22 km moeten worden afgelegd, met maximale voorsprong van 12,48. 173. Bij tweede doorkomst bedroeg voorsprong nog 3,35 op Tabak en 11 mi nuten op peloton. 195. Voorsprong geslonken tot 5,15, 217. Hordijk wint eerste etappe van de Ronde van Nederland, met twee lengten voorsprong op Nidi den Hertog en 3 se conden op Piet van Katwijk, de winnaar van de pelotonsprint. Hordijk is nieuwe oranjetruidrager. eindelijk gebeurde en sloot zijn moeder Marie in de sterke armen. Zijn moeder zei, tot tranen toe bewogen „Al wint Bassie nog honderd wedstrijden, dit blijft toch de mooiste". Bas is de jongste van Marie Hordijks drie kinderen. Zij drijft een groenten- winkel in Rotterdam, die woensdag middag gesloten was. Dus gingze kijken in St Willebrord. Bas is haar troetel kind. Ze laat hem fietsen en geeft hem graag de kost, omdat Bas het geld dat hij met wielrennen verdient in zijn zaakje van sporttrofeeèn en medailles steekt. Marie Hordijk had de wielerwet- ten overtreden toen zij haar zoon op weg naar de eindstreep een bidon drank had gegeven, maar dat kon haar niets sche len: „Hij had zo'n vreselijke dorst", zei ze, „dan laatje hem toch niet zo doorrij den?" HERSTRUCTURERING BESTUUR HVV'24 HULST - Het bestuur van HW '24 gaat vrijdagavond tijdens een algemene le denvergadering voorstellen om het da gelijks bestuur van de jeugdcommissie op te nemen in het bestuur van de ver eniging. Door de enorme groei van de jeugdafde ling acht het bestuur het noodzakelijk dat deze afdeling een grotere inbreng krijgt m het algehele beleid. Het nieuwe dagelijks bestuur van de club zou er dan als volgt uit gaan zien: voorzitter, secretaris, penningmeester van het seniorenbestuur voorzitter, secretaris, penningmeester van de jeugdcommissie aangevuld met nog drie senioren- be stuursleden, te weten een vice-vorzitter, 2e penningmeester en 2e secretaris. Dat dagelijks bestuur gaat het algehele be leid van de vereniging bepalen. Bij de uitvoering van haar taak wordt zij ter zijde gestaan door een bepaald aantal bestuursleden die elk aan het hoofd staan van een commissie belast met specifieke taken. Jammer voor Nidi Waarschijnlijk op die bidon drinken heeft Bas Hordijk de etappe gewonnen met drie seconden voorsprong. Ilad hij nog de kracht voor een laatste demar rage? Hordijk bekende later: „eigenlijk was het de bedoeling dat Nidi zou win nen, want hij heeft het meeste kopw erk gedaan. Hij reed verschrikkelijk hard en bleef maar doorgaan, Ik hem hem onderweg ook gezegd dat hij mocht winnen, maar ik moest uiteindelijk wel demarreren, want het peloton kwam tegen het einde akelig dichtbij. Jam mer voor Nidi. Hij zou het anders eer lijk hebben verdiend". Nidi den Hertog had ook niet het gevoel dat hij 'geflikt' was „Nee natuurlijk niet", zei hij, wel een beetje teleurges teld. „Bas heeft het laatste gedeelte van de etappe nog gered, anders waren we ingelopen. Nu bleven alle prijzen in onze ploeg en daar ben ik erg brij om Ik ben weliswaar gastrenner bij De Onderne ming. maar dit vind ik geweldig Een fantastische wraak op mijn broer Fedor en Frisol. dat mij indeelde in een andere ploeg". Nidi leeft in onmin metzijn broer Fedor. „Ik ben erg kwaad op Fedor". zei Nidi. „Ik rijd beter dan hij. maar als ik demarreer m een wedstrijd komt hij me terug halen Ik mag blijkbaar niet uit zijn schaduw komen. Dat slaat toch nergens op9 Dit was een geweldige wraak Ik heb met laten zien en ik hoop dal ik geselecteerd word voor het we- redlkampioenschap. Daar wil ik een goede knecht zijn Als me dat lukt is mijn wraak op Fedor compleet en ben ik gelukkig" Zo eindigde de eerste etappe van de Ronde van Nederland met een wonderlijke ontknoping. Omdat er nauwelijks verschil is m het klassement blijft de ronde volledig open. En wie weet gebeuren er nog meer gekke din gen. Na woensdag is inderdaad niets meer onmogelijk. De uitslag van dc eerste etappe van Deurne naar Sint-H'illchrod, over 217 kilometer, is: 1 Bas Hordijk Ned-Onderneming) 4.55.19 met bon. 4 55.04, 2, Nldi den Hertog (Ned- Onderneming) z.t. met bon. 4.55.09,3. Piet van Katwijk (Ned-Ralelgh) 4 55.22 met bon. 4 55.17, 4. Martinez-Heredia (Spa-Kas) z t5 Delcrolx iBel-IJsboerke) z.t6. Karstens (Ned-Raleifh) 4 55.24. 7 Etorriaga (Spa- Super-Seri z t8 Verbeeck (Bel-IJsboerke) z.t .9 Aling iNed-Ebocinzialzt. 10 Fons van Katwijk iNed-Lejeune) zt. 11 Priem (Ned- Frlsoli zt 12 Arijs iBel-Ebocinzlai z t„ 13. Ludo Peelers (Bel-IJsboerkei z t.. 14 Huize bosch (Ned-Orman-Sharpi zt. 15. Rosiers iBel-Super-Ser) z.t 16 Gilson iLux-Frisol) z L. 17 Jan van Katwijk iNed-Raleightz.t.. 18. Krekels iNed-Ondememlng'z t19 Wiilem Peeters iBel-IJsboerkei zt. 20 Smit iNed- Fnsoli z t23 Kruunenberg iNed-Ebocinzial z t22 Roelof Groen iNed-Orman-Sharpl z t.. 23. Thomas (Bel-Lejeunei z t24 Maertens (Bel- Raleigh) z.t., 25. Schaer iZwl-Lejeune) zt Puntenklassement: 1 Hordijk 25 punten, 2. Nldi den Hertog 20, 3 Plet van Katwijk 16,4 Martinez- Heredia (Spa), 14. 5 Delcroix (Bel) 12 6. Karstens 10. Algemeen klassement: 1. De Onderneming 14 46.02, 2. Raleigh en IJsboerke 14 46.10 (26 punten), 4. Kas z.t (89), 5. Eboncinzla 14 46.12 (37), 6. Frisol z.t (47), 7. Super-Ser z.t. (50), 8. Lejeune z.t. (58) - ST. WILLEBRORD (ANP) - Tijdens de eerste etappe van de Proftour heeft een aantal renners, langs slechte stukjes weg, gebruik ge maakt van rijwielpaden. De jury deelde daarop mede. dat het Nederland voor wielrenners ten strengste verboden is gebruik te ma ken van e rijwielpaden. De ploeglei ders werd verzocht de renners daar van op de hoogte te stellen teneinde bestraffingen te voorkomen. Minder elegant was de mededeling van de jury over de reden waarom Arie Ver- xluis had opgegeven. De renner uit Ameide had door de warmte last van zijn voeten gekregen, dd jury ver melde dat ook en voegde er aan toe: „Hij kan verder te voet gaan". Datnu was juist hat laatste dat Versluis op deze wanne woensdag zou kunnen. SINT WILLEBRORD-NOS-eameraman Ron Nïeuwenhuys 131) is woensdag bij de finish van de eerste etappe van de Proftour door Nederland in Sint Willebrord zwaargewond geraakt Met de camera op zijn schouder maakte hij een val van 15 meter. Nïeuwenhuys is. met onder meer een gebroken rugwervel, in het Rotter damse Academische Ziekenhuis Dijkzigt opgenomen. De cameraman stond in de bak van een hoogwerker schuin boven de finishlijn m de Dorpsstraat van Sint Willebrord. Vanuit die positie filmde hij de binnenkomst van de twee vluchters Hordijk en Den Hertog. Omdat er tussen dit tweetal en het peloton een groot „gat" zat, lieten de organisatoren van de wielerronde voor enige tijd weer verkeer in de Dorpsstraat toe. Een hoge koelwagen van een ijsfabriek reed met een snelheid van een kilometer of vijftig tegen de arm van de hoogwerker aan. De arm, waaraan de bak met Nieuwenhuys erin hing, stortte neer. Met bloedend hoofd en met inwendige fracturen werd de cameraman spoorslags overgebracht S/A' T- WILLI BR ORD - Finish van de eerste etappe va ft het Slnt-Franciscuszlekenhuls In Roosendaal. Voor verdere behandeling Datme-S. milebrord over een afetand van 217 km. Bas Hordijk gaat als eerst, bracht men hem later naar Rotterdam. over de streep. HULST - Al jaren geldt Hulst als hel mekka der lange-afstandlopers. Niet alleen in Zeeland maar ver buiten de provinciegrenzen is de naam van de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV bekend. In de loop der jaren hebben at leten als Piet Vonck, Wies van Hou te, Jo Schout, Guust Boers, Jan van Laarho- VLISSINGEN - Vandaag (donderdag) wordt de tweede etappe van de proftour Nederland verreden. Het is de rit Sint- Willebrord - Goes, ook wel de Ronde van Midden-Zeeland genoemd. Het routeschema voor deze etappe ziet er als volgt uit: door nog te afge komst- rijden legde Gemeenten tijd c.a. KM KM 13.30 227 0 St. Willibrord 13.32 226 1 Rucphen 13.42 219 8 Roosendaal 13.52 213.1 13.9 14.05 205.2 21.8 Wouwse Plantage 14.14 198.7 28.3 Huijbergen 14.19 194.5 32.5 Hoogerheide 14.47 174.2 52.8 14.54 170.4 56.6 Oostdijk 14.55 169.6 57.4 15.04 163.3 63.7 Yerseke 15.21 150.4 76.6 15.31 143.5 83.5 's-Gravenpolder 140.3 86.7 Lange Weegje 139 88 Kwadendamme 15.46 135.2 91.8 Ovezande 130 97 's-Heerenhoek 124.9 102.1 Heinkenszand 123.4 103.6 115.8 111.2 Nieuwdorp 16.09 101.2 125.8 Oost-Souburg 16.12 99.9 127.1 Vlissingen 16.50 89 138 Biggekerke 16.56 86.6 140.4 Meliskerke 17.02 82.6 144.4 Grijpskerke 78.8 148.2 Oostkapelle 17.16 72,8 154.2 Vrouwenpolder 17.27 65 162 Kamperland 17.38 58.3 168.7 Geersdijk 49.7 177.3 17.50 46.4 180.6 Wilhelminadorp 18.00 42.4 184.6 Goes 40.5 186.5 18.14 35.5 191.5 Kapelle 18.18 31 196 Wemeldinge 18.22 22.3 204.7 Goes 20.3 206.7 18.50 0 227 Te volgen route Start bij sporthal de 'Vijfsprong' - Sprundelseweg - Rucphense vaartkant - Sprundelseweg - Rucphense vaartkant - Gebrande Hoefstraat EINDE NEUTRALISATIE Gordelweg - President Kennedylaan - De Geneste tl aan - spoorwegovergang (A.H.O.B.) - Watermolenstraat - Heerma v Rietgoorsestraat - Plantagebaan Huijbergseweg - Raadhuisstraat - Onderstal - Dorpsstraat - Lange weg Zeeuwse weg volgen over 17.8 km via bord prov. Zeeland, brug over kanaal spoorwegovergang (A.H.O.B Oostdijk - Bolwerk Yerseke - Nieuwlandsebinnendijk - spoorwegovergang (A.H.O.B.) Molendijk Langeville - Marijkelaan le PREMIESPRINT Molenstraat - Damstraat - Dam - Kanaalweg Caisson - Viaduct over - langs zeedijk - Weeldijk - Haagdijk Lenshoekdijk - 's-Gravenpoldersestraat onbewaakte spoorwegovergang (Alleen stoomtrein toeristenverkeer) - na 6UU m voor huis 'De Hoogte' r.a. - le weg l.a. Vreelandsedijk naar Vreelandsedijk - Nieuwe Vreelandsedijk - Nissestelle - Hoofdstraat Hoofdstraat - Kolaartsweg - bij Doornboomdijk splitsing 1. Kraaiertsedijk Beeldhoeveweg - Werrilaan Werrilaan - Kuipersdijk - Molendijk - Heinkenszandseweg Dorpsstraat - Stationsweg onbewaakte spoorwegovergang - Plattendijk - Noordlandseweg - Stelleweg - Oude Zandweg - Schippersweg Coudorp - Havenweg - Jonker Fransweg RAVITAILLERING Binnendijk - Boomdïjk - Stelledijk - Koedijk - Schorerspolderweg - Sloeweg Ritthemsestraat - Paspoortstraat - Vlissingsestraat - over bew. spoorwegoverg. Rijksweg 58 - Edisonweg - Paul Krugerstraat 2e PREMIESPRINT Badhuisstraat- Burg. Van Woelderenlaan - Bachlaan - Zwaanweg- Klaaseweg - Valkenisseweg Valkemsseweg - Dorpsstraat - Zoutelandseweg Burg. Huismanstraat - Mariekerkseweg Manekerkseweg - Gasthuisstraat - Noordstraat - Oostkapelseweg-Grijpskerk- seweg Molenweg - Dorpsstraat - Noordweg - Vrouwenpolder - Munnikweg - weg volgen naar Dorpsdijk - Veerscgatdam Molenweg - Veerweg - Oosthavendijk Prov. weg - Molendijk - parallelweg volgen Katseveer - Langeweg Langeweg - Brugstraat -1 Oosthavendijk - Krukweg - Kattendijksedijk Ringbaan Oost - Louisse de Colignylaan - 's-Heer Elsdorpweg - Bergweg le PASSAGE FINISH Van Dusseldorpstraat 3e PREMIESPRINT De Graaffstraat - 's-Heer Elsdorpweg - Zomerweg - Kon. Julianastraat - Pr. Irenestraat - Scnimmelpennmckstraat - Kapelseweg - Goesestraatweg Goesestraatweg - Weststraat - Kerkplein - Ooststraat - Wemelsingseweg - n. Wemeldingseweg - Wemeldïngsezandweg - Hogeweg - Hoogeweg - K a ttendij ksedij k Ringbaan Oost - Louise de Cobgnylaan - 's-Heer Elsdorpweg - Bergweg FINISH 2e PASSAGE vervolgens nog één ronde van 20,3 km Goes - Kapelle - Wemeldinge - Goes FINISH ven, om er maar enkele te noemen, zich ware ambassadeurs van hun gemeente getoond. Nog nooit heeft men echter deze cracks op eigen grondgebied in ac tie kunnen zien of het jaren geleden zijn geweest toen de sintelbaan van het Hulsterse sportpark nog niet zo slecht was als nu. In dat alles komt verandering. Vrijda gavond om zeven uur gaat aan de dub bele poort in Hulst de eerste halve ma rathon van Hulst van start. Voor het eerst sedert jaren kunnen Piet Vonck, Jo Schout. Wies van Houte, Willy Ver biest, Guust Boers. Jan van Laarhoven, Arnold SchouL. Tuniue Stnjdonck en Harrv Driessen aan het thuispubliek la ten zien wat ze waard zijn. Als organiserende vereniging heeft RKHAV er vrijwel alles aangedaan om hun eigen toppers voldoende tegenspel te kunnen bieden op deze halve mara thon. In totaal hebben er nu al 45 atleten ingeschreven en daaronder zijn behalve een aantal sterke Nederlanders ook een stel gerenomeerde Belgen. „We hebben geprobeerd er een soort Holland - België van te maken", zegt se cretaris Rudie Neefs. Hij is ook de man die belast is geseest met het aantrekken van atleten en ook enig inzicht heeft over de sterkste van het deelnemers veld. Naar Hulst komen vrijdagavond in ieder geval marathonkampioen Cor Vriend van PSV Eindhoven en Michel Franse van Swift Roermond. Deze laatste ein digde zondag tijdens de Nederlanse kampioenschappen op de vierde plaats achter Piet Vonck. Hij brengt ook nog vier clubmakkers mee. „Voor wat de Hollandse deelnemers be treft hebben we wel enige concurrentie van de 'Nacht van Breda' waarin een tien Engelse mijl wordt gelopen. Voor wat de Belgische atleten betreft zitten we met de concurrentie van een grote internationale meeting in Parijs waar vrijwel alle Belgische toppers naar toe gaan", vertelt Rudie Neefs. Toch zijn er bij de Belgen enige sterke lopers. Het is bekend dat er in België veel uitstekende afstandlopers zijn. Naar Hulst komen in ieder geval Eric Gijselinck van Vlierzele, Frangcois Wouters van Boom (hij won twee jaar geleden de Heidecross in Heikant), Francois Blommaert en Karei Meijers. Onder de Belgische deelnemers is ook Hugo van Duysse van AC Waasland die eerder jaren lid is geweest van RKHAV. Tevreden De RKHAV-secretaris is toch wel te vreden met het deelnemersveld, „'toen we begonnen hebben we als bestuur ge zegd dat we dit rustig zouden beginnen om te kijken of het aansloeg om het daarna ieder jaar uit te bouwen. Hel was natuurlijk te gek dat wij met al deze goede atleten geen wedstrijd van dit niveau hadden. Vorig jaar hadden we ook al plannen in deze richting maar kregen toen geen toestemming van de KNAU om op onze geplande da tum te lopen, daarom is het ook niet doorgegaan". „Ik heb van het bestuur een bedrag ge kregen dat ik mocht uitgeven aan reis geld en daar ben ik mee gaan werken. Maar als je eenmaal bezig bent dan wil je toch grote namen. Ik heb dan ook con tact gehad met Karei Lismont en Gas ton Roelandts maar beide malen is het op mets uitgelopen. Het hadden toch publiektrekkers kunnen zijn. Maar ik moet toch zeggen dat ik niet ontevreden ben. Maar het beroerde is voor ons dat onze eigen atleten tot de Nederlandse top behoren, dat hebben Jo Schout, Piet Vonck, en Wies van Houte dit weekend overduidelijk bewezen. Trouwens ook Jan van Laarhoven met zijn zevende plaats op de tien kilometer Dat tellen de mensen echter niet mee omdat het maar jongens van Hulst zijn", stelde Rudie Neefs. van de winkeliersvereniging Bierkaaistraat-Vismarkt over een ge weldig prijzenpakket beschikken waardoor het voor de atleten toch wel de moeite waard wordt om zich echt in te spannen". Als het atletiekgebeuren vrljdagavon aanslaat dan is het vrijwel zeker dath', een blijvertje zal zijn al moet worden be zien of de atleten zo blij zullen zijn me het parkoers, dat deels over de wallen e deels door het genoemde winkelcen trum loopt. Rudie Neefs: „Het parkoers heeft een lengte van 2150 meter en mos negenmaal worden afgelegd. Maar ons atleten hebben het nu al als zeer zwaa: betiteld. Er zitten namelijk twee klim- metjes in en een gedeelte gaat over los zand met een lengte van ongeveer hon derd meter. Voor het publiek is hetzes aantrekkelijk omdat de atleten lang te volgen zijn, maar voor de atletes wordt het vrijdag een uitputtingsslag. Zeker met een aantal atleten die elkaar weinig zullen toegeven". BAZEL (ANP) - De Nederlandse zaal handbalkampioen bij de heren, Sïttar- dia, zal in de voorronde van het toer nooi om de Europese beker spelt! tegenn tegen de Britse kampi kenhead HC. De I Jmburgers spelen eerst uit. De wed strijd in Engeland moet worden ge speeld tussen 8 en 14 september, ós wedstrijd in Sittard tussen 22 en 28 Oc tober. Bekerwinnaar PSV Eindhoiven is au tomatisch geplaatst voor de achtster- nales. Ook de kampioen bij de dames Hellas Den Haag, hoeft geen voorn® dewedstrijden te spelen. LAMSWAARDE - Daar het terreii Lamswaarde nog niet vrij is gegeven vanwgen de droogte speelt SDP uit Lamswaarde voorlopig op het OZO- Rudie Neefs verwacht de vrijdagavond terrein nabij Hulst, dan ook een strijd op het allerhoogste Zondag 29 augustus speelt het eerste niveau. „Er zijn een stuk of tien atleten elftal van SDO tegen het eerste elftal die elkaar beslist weinig zullen toege- van Hansweertse Boys en het tweeds Veel strijd en en die elkaar bepaald niet op i paar honderd meter zullen lopen. elftal van SDO tegen het tweede elftal van Hansweertse Boys. De wedstrijd® Daarbij komt dat we dankzij de steun beginnen om half drie. ADVERTENTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12