lm Onderzoek beleggingen gevraagd naar van PGGM Commissie onderzoekt 'ideale' schoolgrootte FNV wil verwerping wet buitenlandse werknemers M Mf PZC/hin „Veel fout gegaan in Heldringstichtingen' RIJNWATER WEER VERSLECHTERD Schadeclaim Beilenaar bij Poolse regering IN VOORTGEZET ONDERWIJS: Tien jaar voor doodslag op ex-echtgenote DRINGEND BEROEP OP KAMER ONSCHULDIG IN ARREST WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1976 nen-b uiten land (Van onze parlementaire redactiei DEN HAAG - Staatssecretaris De Jong van onderwijs heeft dins dagmorgen de Commissie schoolgrootte voortgezet onderwijs geïnstalleerd. De commissie is onder meer op aandrang vanuit de tweede kamer tot stand gekomen. Het is de bedoeling, dat de commissie binnen driejaar advies uitbrengt over de meest gewen ste omvang van scholen. Na één jaar moet er een ..tussenstand" worden opgemaakt. in de massa, over docenten die elkaar niet meer kennen enzovoorts". In de taakomschrijving van de commis sie is volgens De Jong voor de term ..welbevinden gekozen om grote nad ruk te leggen op het belang van een goede relatie tussen leerling en leraar en leerlingen onderling. ..Ook om aan te geven hoe belangrijk het is. dat men zich op school thuisvoelt, zich gekend moet nagaan, welke in vloed de grootte van de school heeft op het welbevinden en de ontplooiin- (smogelijkheden van de leerling in de school. De commissie moet daarbij landacht besteden aan de onderwijs- tundige, sociaal-psychologische en ichool-organisalorische aspecten. De commissie zal haar taak beperken tot scholen voor voortgezet onderwijs. Het hoger beroepsonderwijs en scholen voor de opleiding van onderwijzend per soneel zullen niet in het onderzoek val len Voorzitter van de commissie isdrs. J. G. L. Ackermans uit Nijmegen, oud- coórdinerend inspecteur van het mavo. In de commissie zitten verder vier ou ders, vier schoolbestuurders, twee schoolleiders en twee docenten. De commissie zal - in beperkte mate - een beroep kunnen doen op deskundigen van buitenaf Staatssecretaris De Jong zei in zijn in- itallatierede, dat vooral sinds de in voering van de Mammoetwet in 1968 reel scholen steeds groter zijn gewor den. Vwo-havo-scholen hebben op dit moment bijvoorbeeld gemiddeld ruim "00 leerlingen. Massa Volgens de bewindsman bestond er aanvankelijk weinig bezwaar tegen het groeien van de scholen. De Jong: „In de loop van de tijd werden klachten over de grootte van de scholen veelvuldiger. U kent allen de verhalen over leerlin gen die anoniem onder dreigen te gaan De commisie moet ook aandacht schenken aan het sociaal- psychologische aspect Het gaat daarbij om vragen als: In wat voor groepen be vindt de leerling zich0 i school, klas, jaargroep, afdeling in de school); Hoe voelt en gedraagt hij zich in die groe pen?. Voegt hij zich naar de daarin heer sende normen en waarden, of wijkt hij daarvan af en verbreekt hij de sociale relatie met de groep?; Hoe reageert de groep daar weer op13en: Bestaat er bui ten de officiële schoolorganisatie ook andere groepsvorming? De staatssecretaris verwacht van de commissie concrete aanbevelingen U zoudt bijvoorbeeld kunnen conclude ren, dat de schoolgrootte eigenlijk he lemaal niet belangrijk is, maar dat er gebrek aan ervaring met het leiden van grote organisaties bestaat Of u zou borgen weet Het zal ieder bekend zijn kunnen concluderen, dat scholen be- van hoe grote betekenis dit ook is voor slist met groter dan 600 leerlingen mo de motivatie van de leerlingen", aldus De Jong. De ontplooiingsmogelijkhe den zijn genoemd om aan te geven „dat het gaat om een zo breed mogelijke vorming en opvoeding" gen zijn. U zoudt ook kunnen conclude ren. dat grote scholen allen de sociaal- psychologische nadelen kunnen onder vangen. als zij op een bepaalde manier gehuisvest zijn", aldus De Jong. STUDIEGROEP CONCLUDEERT ZUTPHEN - Minister van verkeer en waterstaat V/esterterp stelde dinsdag bij Zutphen een nieuwe brug over de IJssel in gebruikDe oeververbinding ligt in een eveneens nieuw wegvak van rijksweg 47. Brug en wegvak samen hebben, inclusief grondaankoop, bijna 30 miljoen gulden gekost. Op de foto applaudiseert de minister nadat een heraut een oorkonde voorlas, waardoor de openstelling een feit was. Rechts de commissaris van de koningin mr. M. Geertse- ma. DEN HAAG (ANP/GPD) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 50-jarige Bhagwandat D. uit Deventer, conform de eis van de officier van justitie, we gens doodslag op zijn ex-echtgenote veroordeeld tot tien jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. In de nacht van 18 op 19 mei 1976 bracht de Hindoestaanse vader van acht kin deren zijn ex-echtgenote in haar woning aan de Haagse Parallelweg met drie do delijke messteken om het leven. Jaloe zie was het motief. Volgens D. wilde hij controleren of de minnaar van zijn ex- vrouw aanwezig was. Tijdens de korte woordenwisseling, die volgde, bracht de men in aanwezigheid van twee te hulp snellende dochters de fatale steken toe. Jan B uit het Gelderse Spankeren is dinsdagmorgen door de rechtbank in Arnhem veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf voor de moord op zijn ex- vrouw Eugenie de Lange-Marcus (48) op 5 december vorig jaar. De officier van justitie, mr W F Th Roosmale Nepvue, had twee weken geleden een gevange nisstraf van acht jaar met aftrek ge- eist De rechtbank hlefd er rekening mee datJan B. op het moment van zijn daad sterk verminderd toerekemhngsvat- baat was. Dat is gebleken uit het rap port van de Psychiatrische Observatie Kliniek in Utrecht. De Franse journalistenvakbond heeft maandag een nationale eendagsstaking uitgeroepen om het personeel van het blad France-Soir te steunen dat al een week staakt. De nationale staking zou donderdag gehouden moeten worden. CNV: stijgende zorg aver ontwikkeling jeugdwerkloosheid UTRECHT - De ontwikkeling van de jeugdwerkloosheid vervult het CNV met toenemende zorg. Daarom heeft het CNV met belangstelling kennis ge nomen van de door minister Boersma aangekondigde maatregelen tegen de jeugdwerkloosheid, zegt het CNV in een brief aan de leden van de tweede kamer. Het terugdringen van de jeugdwerk loosheid is vooral afhankelijk van een toename in de vraag naar arbeidskrach ten in het algemeen en van het verster ken van de concurrentiepositie van jon geren op de arbeidsmarkt Beide doel stellingen worden door de aangekon digde maatregelen gediend. De verlenging van de in terim-maatregel jeugdige werklozen, welke tot doel heeft werkloze jongeren tijdelijk op te nemen in het arbeidsproces via een subsidie per jongere voor niet- commerciële instel lingen, en het stimuleren van vakoplei dingjeugdigen zullen kunnen bijdragen tot meer vraag naar jeugdige werkne mers. ,Van grote betekenis bij deze maatregel is, dat de minister heeft beslist dat naast de leerovereenkomst ook een arbeidso vereenkomst moet worden afgesloten", aldus de bnef. Het CNV is van mening dat de invoering van een loonkosten subsidie, waaruit de werkgever die een langdurig werkloze jongere in dienst neemt een tegemoetkoming in de loon kosten ontvangt, niet zal bijdragen tot vermindering van de jeugdwerkloos heid. Daarvoor zijn verdergaande maat regelen nodig „Het is dan ook teleurstellend dat er geen regelingen worden aangekondigd om het part-time werk. met name voor jongeren, te stimuleren De invoering van duo-banen - onlangs door Wer kende Jeugd CNV bepleit - zou een goede stap in die richting zijn". (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De Heldrings tichtingen in Zetten zouden zich in de toekomst alleen nog moeten richten op de ontwikke ling van eenheden voor inten sieve behandeling van jeugdi gen met ernstige persoonlijk heidsstoornissen. Dat is een van de vele adviezen, die de commissie-Dijkhuis - een door de mi nister van justitie ingestelde studie groep, die de problemen van de Zet- tense stichtingen moest beoordelen - heeft neergelegd in een lijvig rapport. Een tweede belangrijk advies zegt, dat de stichtingen een aantal functies af moeten kappen of in een zelfstandige, elders op te richten stichting onder moeten brengen. In de nota. waaraan de commissie meer dan een jaar gewerkt heeft en waarvoor zowel meisjes van de Zettense inrich tingen als leiding en personeel werden ondervraagd, laat men er geen twijfel over bestaan, dat er bij de Heldnngs- tichtingen heel veel fout is gegaan. Het werk van de staf, zowel met betrekking tot de groepsleiding als met betrekking tot de kinderen wordt getypeerd als „een vorm van eerste hulp bij ongeluk ken" De vele communicatieproblemen worden geweten aan „gemis aan hou vast in een duidelijke doelstelling in het hulpverleningswerk". Veel van de in het rapport neergelegde de eenheden zouden kinderen bijeen kunnen worden gebracht, die in ver schillende behandelingsfasen verkeren. Voordat met een groep gestart wordt, zou de commissie een methodisch plan willen. De wijze van behandeling van meisjes in Zetten kan volgens de commissie eerder negatief dan positief werken. Het komt de commissie voor dat op grond van de onmacht bij de'behandeling, enkele op recht geïnteresseerde en waardevolle medewerkers zijn vertrokken. Erkend wordt dat de problemen nog werden vergroot door te grote aantallen meisjes per groep en gebrek aan voldoende mankracht. Uit gesprekken is de commissie geble ken dat de inzichten die men van de meisjes heeft, veelal weinig helder is. De problemen van de meisjes wordt niet echt begrepen. Er is daarnaast al evenmin een op geaardheid van ieder meisje afgestemde behandeling. Het behandelingsklimaat is afgestemd op het voorkomen van moeilijkheden. Men lijkt te weinig doordrongen van het feit dat. wil men gedragsstoornis sen behandelen, men de meisjes ook de kans moet geven die stoornissen te la ten ontstaan. Toenadering jongeren DS'70 tot JOVD DEN HAAG - De secretaris van de jon gerenorganisatie van DS '70, de heer J.G. Zeekant, heeft dinsdag een tele gram gezonden aan de voorzitter van de jongerenorganisatie van de VVD waarin hij zegt met belangstelling na dere voorstellen over een eventuele toenadering tegemoet te zien. Het telegram is een reactie van de DS 70 jongerenorganisatie op de dinsdag in de pers verschenen uitdaging van de JOVD aan andere jongerenorganisaties om toenadering te zoeken en op een aantal, vooral sociaal economische, terreinen tot samenwerking te komen. In het tele gram zegt de jongerenorganisatie van de DS 70 dat zij het pessimisme van de JOVD deelt over de mate van samen werking tussen de politieke partijen maar dat zij tevens het verlangen tot wijziging van deze opstelling deelt en met belangstelling nadere voorstellen tegemoet ziet. Zo mogelijk op de verga dering van het politiek jongerencontact van aanstaande woensdag. kritiek geldt, aldus de commissie, niet ROTTERDAM (ANP) - De kwaliteit van 't Rijnwater, dat vorig jaar in vergelij- alleen voor de onderzochte ïnrichtin- king met de voorgaande jaren een verbetering vertoonde, is dit jaar v gen, maar is eveneens van toepassing op slechterd. De Rijncommis andere tehuizen. Heldringstichtingen hebben, wellicht meer dan het gemid- waterleidingbedrijvcn vreest, dat bij een verdere verbetering van de economische situatie in Europa de oude, bedenkelijke toe stand van de Rijn gehandhaafd blijft. delde tehuis, gepoogd haar beleid vorm Omdat permanente metingen van de afvalwaterlozingen nog altijd ontbreken, pleit te geven De Zettense inrichting accep- de commissie voor continue metingen van de afzonderlijke afvalwaterlozingen, teerde meisjes, die door andere inrich- snelle inventarisatie van de meetresultaten, de oprichting van een internationaal tingen als te moeilijk werden afgewezen. Milie Ten aanzien van het totstandkomen van de eenheden, doet de suggestie groepen van hooguit 30 kinde ren te vormen Er zouden groepen naar leeftijd van de pupillen moeten komen, waarbij de groep voor kinderen tot 12 jaar niet in Zetten zou moeten worden georganiseerd, maar dichterbij het ei gen milieu van de kinderen. De 12- 14- jarigen in Zetten zouden uit de naaste omgeving kunnen komen Groepen van 14- tot 18-j arigen zouden in afvalwaterkadaster en volledige openbaarmaking van de gegevens Uit metingen van de Rijncommissie en haar zusterorganisaties m Zwitserland. Oostenrijk. Frankrijk en Duitsland blijft, dat de kwaliteit van het Rijnwaer in 1975 ien in zijn totaliteit een verbetering vertoonde. Dit kan volgens de commissie onder de meer het gevolg geweest van de gelijkmatige hoge waterafvoer. Hierdoor zijn de concentraties van schadelijke stoften verminderd Een andere factor, die mogelijk een belangrijke rol heeft gespeeld, is de economi- UTRECHT ANP- De tecieratie Nederlandse Vakbeweging (FNV) heeft dinsdag een verkla ring uitgegeven waarin ze een dringend beroep doet op de tweede kamer, het ontwerp van de wet buitenlandse werkne mers te verwerpen. De FNV stelt, dat het ontwerp - dat deze week door de tweede kamer wordt behandeld - in zijn hui dige vorm het democratisch stelsel van ons land geweld aandoet. Schoolonderzoek gehoorscherpte in Leiden LEIDEN (ANC) - Het Nederlandsinsti- tuut voor preventieve geneeskunde in Leiden gaat van half september tot half december een onderzoek instellen naar de gehoorscherpte van jongeren. Het onderzoek wordt uitgevoerd onder 17- jarige leerlingen van de Louise de Coligny-scholengemecnschap. in Lei den. Voorlopig zullen er alleen jongens aan meedoen. Aanleiding to t het onderzoek is dat door enkele grote bedrijven in ons land mel is gemaakt van een toeneming van markt uitgebrachte advies over de in schakeling van buitenlandse arbeids krachten in het Nederlandse bedrijfs leven. De FNV zegt, dat deze beperkingen in In haar verklaring somt de federatie van strijd zijn met de uitgangspunten die de NW en NKV enkele bezwaren op. die het wetsontwerp voor haar onaan vaardbaar maken: het recht van de buitenlandse werk nemer om naar een andere werkgever te gaan wordt sterk beperkt. lordt de buitenlandse werkne- vakcentrales steeds hebben gehanteerd en waarin de gelijke behandeling van Nederlandse werknemers en legaal in ons land verblijvende buitenlandse werknemers wordt onderstreept De FNV blijft bij dat standpunt. Elke dis criminatie op grond van nationaliteit is moeilijk, zo met onmogelijk ge- in strijd met de universele rechten v maakt om een relatief beter betaalde ol kwalitatief betere functie te aanvaar den. de buitenlandse werknemer wordt nog afhankelijker van zijn werkgever en hij zal nog meer dan nu zijn aangewezen ganisatie op het uitoefenen van de laagste func ties. het vnje verkeer van de buitenlandse werknemers binnen het grondgebied van ons land wordt langdurig beperkt en die ondernemingen, die hun vergun ningenlimiet hebben bereikt, zullen de mens Bovendien aldus de FNV. is hetwetsontwerp in strijd metconventie 143 inzake gelijke behandeling van mi- grerendeen inheemse werknemers die in 1975 door de internationale arbeidsor- Genève is aangenomen. De federatie spreekt er haar verbazing over uil. „dat in de Nederlandse wetge ving discriminatie wordt verboden en gelijkberechtigheid van alle ingezete nen wordt voorgeschreven, terwijl nu een wetsvoorstel dreigt tè worden aan genomen dat juist een wettelijke basis zou geven aan discriminatie." sche recessie. Inkrimping van de industriële prod uk tie en beperking van de con- gehoorstoomissen. die bij keuringen i j- ~«.—i yan jonge sollicitanten werden gesigna leerd. „Deze stoornissen zijn in de regel slechts geringen worden daardoor door de personen zelf niet opgemerkt", aldus een communique van het instituut. Hoeveel jongeren een gehoorstoornis terzuiveringsinstallaties en internationale overeenkomsten over de vermindering hebben is onvoldoende bekend en ook sumptie resulteerde in een aanzienlijke vermindering van de industriële afvalwa terlozing. De commissie acht het bewezen, dat werkelijke verbeteringen door maatregelen van de industrie mogelijk zijn. Zij is ervan overtuigd, dat de verontreiniging van de Rijn zelfs zonder aanzienlijke kosten door interne bedrijfsmaatregelen verminderd kan worden. Tezamen met een prioriteitenprogramma voor de bouw van afvalwa- Zetten kunnen blijven, in Nijmegen zou va" de «ouUofinBMl en de chemische verontreinigingen moet het. zo stelt tic com- een ..halfway house" kunnen komen. In mlssle' 101 een sanert"e "«er kunnen komen. over de oorzaken van dergelijke stoor nissen bestaat nog weinig zekerheid. i Van onze correspondent) GRONINGEN - De tien dagen geleden aan de Pools-Duïtse grens aangehou den limonadefabrikant J. Szarzec (58) uit Beilen is terug in Nederland. De tot Nederlander genaturaliseerde Pool werd vastgehouden op verdenking van zwarte handel met Poolse familieleden. „Ik ben aangehouden omdat een kennis van mij in Polen wat gedaan zou heb ben, en men dacht dat ik daar een rol in speelde. Ik had namelijk iemand een auto geschonken. Dat was allemaal le- AMSTERDAM - Inspectie van de eendewacht. BESTUUR HEEFT VRIJWEL GEEN CONTROLE OP MILJOENEN IN BUITENLAND gaal gegaan, maar de man verkocht de auto binnen een jaar. Dat mag wel. maar dan moet het aan de autoriteiten ge meld worden, zodat er over de winstbe lasting betaald kan worden. Dat de man met die auto een handeltje ging drijven, is mijn zaak niet. Toch werd ik daarvoor aangehouden", vertelt de heer Szarzec. De fabrikant uit Beilen zegt wel vaker aan kennissen en familieleden schen kingen te doen. Dat moet dan wel via een notariële akte gebeuren, en degene die het geschenk krijgt, mag het niet verkopen zonder toestemming van de autoriteiten. Via die officiële weg geeft hij vaak familieleden en kennissen in Polen een cadeau. „Men dacht dat lk iets met de verkoop van die auto te maken had. Nou. dat is niet zo. Van alle schenkingen heb ik offi ciële bewijzen. AUes wat ik in Polen doe. gaat via de officiële weg, net als mijn handelstransacties met Poolse firma's", zegt de heer Szarcez. Borgsom UTRECHT - Er moet op korte termijn een onafhankelijk onder zoek komen naar de beleggingen van het Pensioenfonds voor de Gezondheid, de Geestelijke en Maatschappelijke Belangen (PGGM), Aldus drs. G. J. M. Horbach, bestuurslid van het PGGM, die zegt dat het bestuur bijna geen controle heeft op de beleggin gen die de dochtermaatschappij van het pensioenfonds, de Inter- pensioenfonds werd voor het eerst geuit door mr A. J, M, Weebers, directeur van het ION. Op grond van rapporten van de Franse organisatie Promotour, die ver nietigend waren, verzette Weebers zich tegen het doorgaan van projecten in de Ardèche. Voorzitter De Kort, die de „koning van de Ardèche" wordt ge- nationale Ontwikkelmgs Maatschappij Beleggingsvoorzorg ren™dprê^!eZrteSfaprob«rte (IOM), met gelden van het pensioenfonds doet in het buitenland. Het PGGM is ervan beschuldigd op du- Volgens drs. Horbach kan men de PGGM een „nogal ondoorzichtig fami liebedrijf' noemen „Van het hele dorpje Grospierre heb ik nog nooit gehoord en over het algemeen weten we bijna ner gens iets van af Het bestuur is voor alies verantwoordelijk maar is niet op de hoogte. We zijn al anderhalf jaar bezig met een structuurwijziging, die hard nodig is. want de taken van hel bestuur van de PGGM. de IOM en de Beleg gingscommissie (die de IOM adviseert inzake beleggingen) zijn volstrekt on duidelijk We hebben bijvoorbeeld ook een project van het. katholieke pen sioenfonds PKI geërfd, een van de drie poten van de huidige PGGM Daarvan weten we ook niets af. Ik meen dat dat ook in de Ardèche ligt, maar ik kan er niets van zeggen". bieuze wijze om te springen met hon derden miljoenen pensioengelden van welzijnswerkers en medische werk nemers. De voorzitter van het PGGM. EXG-K VP-fractieleiderdr. W. L. P. M. de Kort. zou met gelden van het fonds, dat in Zeist is gevestigd en op een na het grootste van ons land is. toeristische projecten in de Franse Ardèche. Duits land en Ierland opzetten, die op zijn minst op korte termijn geen rendement zullen opleveren. Zo wil De Kort, met twee van zijn zoons, een zeer luxueus hotel gaan bouwen in de dorpjes Gros- pierres en Privas in de Ardèche. Volgens Franse deskundigen is er in de Ardèche helemaal geen publiek voor dergelijke hotels en zullen zij alleen wanneer een zeer uitgekiende reclame campagne slaagt, op de lange duur enig rendement op gaan leveren. daarop Weebers op een zijspoor te plaatsen Hoewel een reorganisatiepo- ging door een uitspraak van de Utrechtse rechtbank doorkruist werd. slaagde men erin Weebers met een gun stige financiële regeling over te halen tot ontslagname Horbach. „Bij mijn weten is er geen druk op Weebers uit geoefend om ontslag te nemen, al weet ik natuurlijk niet wat er achter de cou lissen is gebeurd Ik ben wel van mening dat de hele invloed van de familie De Kort aan alle kanten rommelt". I nf a 'u Na zijn aanhouding op 14 augustus werd de heer Szarzec eerst 24 uur vastgehou den. Volgens het Poolse recht mocht h*J pas op vrije voeten nadat er een borg som was betaald. In zijn geval was dat 3000 dollar. Op maandag 16 augustus belde hij naar zijn vrouw in Beilen. Mevr. Szarzec regelde de betaling van de borgsom via het ministerie van bui tenlandse zaken en de Nederlandse am bassade in Warschau. Door een misver stand werd het bedrag niet op de juiste rekening gestort en duurde het drie da gen voor de 3000 dollar boven water kwamen. In die tijd mocht de Beilenaar logeren bij een nicht in zijn geboorte plaats Wisla. Vorige week vrijdag kreeg hij zijn pas poort terug en vertrok hij naar War schau om op het Nederlandse consulaat een verklaring af te leggen van het ge beurde. Aangezien de consul bij zijn aankomst in Warschau niet aanwezig was. kon hij de in het Pools gestelde verklaring pas maandagochtend afleg gen. Die verklaring is nodig omdat de heer Szarzec bij het Poolse ministerie van buitenlandse zaken een schade claim gaat indienen voor de door hem geleden schade „Het geld voor de borg- r— som en de schade die mijn bedrijf door Want alle leder, van het pensioenfonds „pj,, gedwongen afwezigheid heert ge- ajn nu ernstig ongerast. en die onge- „den. wil IS 5an Polen terag hebben". nist.hplrt mnpf. wppppnnmpn uinnHnn heer Boertien (de opvolger van Wee bers- red.) doet dat echter zeker niet". K Z J. Weenink. president-directeur van de Sociale Verzekeringsbank en lid van de Beleggingscommissie van het PGGM, vindt de hele berichtgeving „unfair". „Bij vergelijking zal de beleg- gingspolitiek van het PGGM er als een van de beste, zo niet de beste, uitko men". Volgens Weenink is het PGGM zeker geen ondoorzichtig familiebedrijf. „Het rapport van de Franse organisatie Promotour vond ik alle reden geven door te gaan met onze belegging in de Ardèche Geen enkele investeerder is natuurlijk voor honderd procent zeker van het resultaat van zijn projecten, maar wij kregen hier wel erg grote ze kerheid uil Weenink drong ook aan op een onaf hankelijk onderzoek. „In alle openheid. De kritiek op de investeringen v i het Geruchten als zouden De Kort en de nieuwe directeur van het IOM, de heer D. Boertien, zich voor hun beleggings adviezen aan het PGGM laten betalen, kentHorbach niet. „Ikplaatsnu wat Dc Kort aangaat wel wat vraagtekens, de rustheld moet weggenomen worden' Inmiddels hebben de KVP-tweede- kamerleden Weijers en Hermsen vra gen over de gang van zaken bij het PGGM gesteld aan de staatssecretaris sen Mortens (sociale zaken) en Hend riks (volksgezondheid). zegt de heer Szarzec. „En als die zaak in Polen aan de orde komt, wil ik daar wel bij zijn". Szarzec is bepaald niet geschrokken van het voorval. „Volgende week ga ik met mijn vrouw twee weken op vakan tie in Polen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9