Commissaris der koningin hielp bouw Ylissingse brug 'op weg' Industriebond NVV eist maatregelen van 'Scheldetegen werken met asbest Wellicht weer uitstel van beslissing bouw vaste oeververbinding PZC/p WATERSCHAP WIL VIER HA OPGESPOTEN SPUIKOM AAN BOUWBANK STOK VERKOPEN almanak Gemeentebestuur Vlissingen weinig gelukkig met 'vreemde gang van zaken' Voor 12 per vierkante meter MIDDELBURG-Het dagelijks bestuur van het Waterschap Walcheren heeft de algemene vergadering voorgesteld een ongeveer 4,35 ha groot terrein van de opgespoten Spuikoni in Ylissingen te verkopen aan Bomvbank Stok te Bre da. Over dit terrein zijn lange tijd on derhandelingen gevoerd tussen het wa terschap en de gemeente Vlissingen, die het terrein graag wilde hebben. Het waterschap en de gemeente konden het echter niet over de prijs eens worden. Het voorstel van het dagelijks bestuur komt aan de orde de algemene verga dering van het in waterschap die vrij dagmorgen 3 september in het Polder huis te Middelburg wordt gehouden. Bij Stok BV Vlissingen. welke verkoop organisatie zich beweegt op het terrein van de woningbouw, wilde men gisteren nog niet concreet de plannen in het openbaar brengen die men het terrein heeft. Directeur A. C. van Gastel DR. BOERTIEN HEES VLAG EN ONTHULDE MAQUETTE nog te prematuur zolang de zaaf iet defi nitief is beklonken. Er wordt wel in een bepaalde richtmg gedacht, „maar we kunnen er nog mets van zeggen", aldus directeur Van Gas tel. zolang op de verkoop, indien althans de algemene vergadering het voorstel goedkeurt, nogniet de „hogere goedkeu ring binnen is van g.s „Het water schap heeft dit voorbehoud gemaakt", zo verklaarde de heer Van Gastel, „gaat dit echter allemaal door dan zullen wij in contact treden met de gemeente om in gezamenlijk overleg te bepalen water gaat komen". Onzekere factor Een onzekere factor is op dit moment voorts, dat de gemeenteraad van Vlis singen nog geen bestemmingsplan heeft vastgesteld voor de gedempte Spuikom. Daarom is nog niet bekend in hoeverre er grond nodig is voor open bare voorzieningen. Reeds in juni 1974 nam de algemene vergadering van het Waterschap Wal cheren het besluit om van de Spuikom te Vlissingen een gedeelte van ongeveer Stok Vlissingen - deze BV is gelieerd 4,5 ha aan de gemeente te Vlissingen te met Bouwbank Stok te Breda-vond dit verkopen Daarbij werd toen aan de ge- (ADVERTENTIE) BIJ WISSE ONTDEKT U HOE PERFEKT EEN BROEK KAN ZITTEN STREEKBELANG VAN PROJECT ONDERSTREEPT VLISSINGEN - Het begin van de bouw van de halfhoge brug over het kanaal door Walcheren in Vlissingen is dins dagmiddag gemarkeerd met twee 'symbolische starts': de commissaris der Koningin in Zeeland dr. C. Bocrtien onthulde een maquette van de brug dan Subsidies hees hij de Zeeuwse vlag op het punt, waar straks de middellijn van de brug komt liep zo te hoop, dat het leek of niet de meuwe maar de oude brug de hoofdzaak van de problematiek was", zo vatten de commissaris de gebeurtenissen van een paar j aar geleden samen. Hij wees erop, dat rijkswaterstaat tenslotte bereid was tot een een compromis, waarbij de Sou- burgse brug voorlopig gehandhaafd kan blijven voor voetgangers en langzaam verkeer. Bij de door dr. Boertien onthulde ma quette kan men aan de hand van foto's in de toekomst de vorderingen van het werk volgen. De brug wordt 150 meter lang. knjgt een rijweg van 14,6 meter, een fietspad van 4 meteren een voetpad van 5 meter De doorvaartbreedte is 20 meter, de doorvaarthoogte gesloten 5 meter. Voor de bouw staat een periode van twee jaar. Twee officiële handelingen, dinsdag middag bij de start van het werk aan de hal/hoge brug over het kanaal door Walcheren in Vlissingen. Dr. Boertien. commissaris der koningin hees de Zeeuwse vlag op de toekomstige as van de brug (Joto onder) en onthulde een maquette, waar men ook de vorderin gen bij de bouw kan bekijken (foto boven). i O MODE VOOR MANSEN FORTFX j LANGE VORST 59 - 61 - GOES De Zeeuwse vlag: burgemeester drs. Th J. Westerhout namelijk onderstreepte in zijn toespraak na die officiële hande lingen bij het bouwterrein in hotel 'Bn- tannia' voor een groot gezelschap geno digden. dat de halfhoge brug over het kanaal er groot belang bij, maar de streek ook" In dit opzicht ook signa leerde hij de verandering in het denken over de Waleherse wegenstructuur, zoals die vong naj aar tot uiting kwam in de staten van Zeeland: Drs. Westerhout „De visie over de Dammenweg de nieuwe weg Middelburg-Vlissingen ten deren naar de vraag of men in het verle den wel op de juiste wegwas. Moeten we niet veel meer denken aan een aanslui ting van het Walchers wegennet aan de ene kant aan de weg over de Ooster- scheldedam en anderzijds aan het con tact met de rijksweg 58 via de halfhoge brug in Vlissingen' „Ik heb de indruk, dat dat de richting is waarheen we ons bewegen". Geworsteld Dr. Boertien signaleerde, dat er tien jaai geworsteld is om de brug bij de PZEM- centrale tot stand te brengen Hij duidde op die weg een aantal markante momenten aan: 1967 - de aanmelding van het project voor een bijdrage uit de economische infrastructuurpot de voorwaarde voor de bijdrage van rijks waterstaat, dat er een kostenbepanng tegenover moet staan via de inlevering van de Souburgse brug. „De mededeling van minister Westerterp in 1973, dat hij 3 miljoen wilde geven tegen de inle vering van de oude brug, leverden de gemeente een aantal tumultueuze hoor zittingen op. De bevolking van Souburg Nauwelijks buit bij inbraken in Zierikzee ZIERIKZEE - Bij twee garagebedrij ven in Zierikzee is in de nachl van maandag op dinsdag ingebroken. De buit was evenwel gering, er werd slechts een kleine hoeveelheid geld ge stolen. Er werden nauwelijks vernie lingen aaneericht. Erwerd ingebroken bij hetgaragebedrijf G. aan de Lange Nobelstraat. waar een ruitje van de deur werd ingeslagen. Zodoende was het verder geen probleem om de deur te openen De andere In braak werd gepleegd bij het garagebed rijf Van de W. aan de Drie Koningen laan. Dr. Boertien herinnerde eraan, dal uil tal van potten en potjes subsidie vooi het project op tafel is gekomen en dat voor de gemeente Vlissingen van de ruim 20 miljoen nog 4.8 miljoen overblijft - „een bedrag, dat de ge meente vanwege de bovenplaatselijke belangen stellig tot nul had willen re duceren". Op dat punt haakte burgemeester Wes terhout in zijn toespraak in' hij veron derstelde, dat de gemeente nog weieens contact met de provincie over het pro ject zal hebben, zowel in relatie tot de aansluiting van het Waleherse wegen net als in de financiële sfeer. Dankwoor den richtte de heer Westerhout tot de talrijke diensten en instellingen, die bij de voorbereiding van het - eerst - 'hoge' en later halfhoge brugproject betrokken zijn geweest, in welk verband hij met name de commissie-Wierenga noemde. Ir. Scherpbier van het raadgevend inge nieursbureau Witteveen en Bos uit De venter ging in een kort felicitatiewoord ter gelegenheid van de start van de bouw in op het 'compromis'-karakter van het project als halfhoge brug. Hij betoogde dat deze ophaalbrug 'de grootste ophaalbrug van Nederland' wordt, zij het niet de grootste beweeg bare brug. VER WA CHTING OP MINISTERIE: (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Op het ministerie van verkeer en waterstaat houdt men er rekening mee, dat de beslissing over de vaste oeververbinding over en onder de Wester- schelde opnieuw wordt uitgesteld. Dat zou blijken uit de formulering over de verbinding in de nieuwe begroting van het departement, die op de derde dinsdag van september wordt gepresenteerd. Over de juiste inhoud van deze aanwijzing over de toekomst van de oeververbinding wil met voor Prinsjesdag geen medede ling doen. Wel wordt gesteld, dat minister Westerterp er niet voor voelt de verde diging op zich te nemen van een eventueel niet doorgaan van het project. Met de mededeling dat uit de memorie van toelichting bij de nieuwe begroting zal blijken hoe het met de vaste oeververbinding zal gaan, wordt de veronderstelling bevestigd, die een groep kamerleden vorige week in deze krant deed. Uit de reacties van deze deskundigen op het gebied van verkeer en waterstaat kwam naar voren, dat men aanvaardt, dat de regering de door een grote meerderheid gesteunde motie-De Bekker nog niet heeft uitgevoerd. In deze motie - eind vorig jaar aanvaard -werd het kabinet uitgenodigd nog voor de jaarwisseling 1975-1976 positief over de oeververbinding te beslissen. De indiener van de motie, de KVP'er De Bekker. zei vorige week dat zijn motie gehandhaafd en onverminderd van kracht blijft, zij het met dien verstande, dat „voor de jaarwisseling 1975-1976" nu moet worden uitge legd als „zo spoedig mogelijk". De voorzitter van de vaste commissie verkeer en waterstaat van de Tweede Kamer, de ARP'er Schakel, is even benieuwd naar de nieuwe begroting als zijn collega's die daaraan vorige week al uiting gaven. „Na Prinsjesdag zullen we meer weten", aldus zijn commentaar KMS-DIRECTIE: „DR. STUMPHIUS HEEFT NIET GEZEGD DAT GEHEEL GEEN ASBEST MEER WORDT VERWERKT" ZEEUWSE Gesprek In die wachtkamer v-an een zieken huis in het Zeeuwse trad deze week een man binnen, wiens rechterhand geheel omzwachteld was. Een openhartige natuur, zo bleek al spoedig In de volle kamer stak-ie de zwachtelhand omhoog en sprak: „Drie vingers. De toppen d'r af Huukreageerde een bejaard vrouwtjes in het vertrek. „Zwiegter toch stille van." Maar dat deed de man niet. „Ja," nam-ie de draad weer op. Bij de groente winkel, 'k Sneepréi in t machinien. Drie topjes d'r af" .Huuhhuuh," rilde het vrouwtje. Maar de man naast haar sprak con staterend: „Dan 'adjie soepvleis." DIRECTIE: „NOG BEPERKT GEBRUIK VAN ASBEST GEMAAKT GOES - In een uitvoerig schrijven aan de directie van de Kon. Mij. 'De Schel de' te Vlissingen heeft het district Zee land van de Industriebond NVV gesteld dat de uitspraken van de bedrijfsarts dr. Stumphius over de gevolgen van werken met best onrust verwekken onder het Scheldepersoneel. Dr. Stumphius zou voorts onjuiste infor matie hebben verstrekt over het niet meer werken met asbest. De bond stelt voorts een aantal eisen, als allereerste het onmiddelijk stopzetten van het werken met asbest bij de KMS. Mede namens het landelijk bondsbes- tuur van de Industnebond NW schrijft de Zeeuwse districtsbestuurder H Bij- vank aan de directie van de Schelde: In de afgelopen week bereikten ons mid dels diverse persmedia de uitspraken van uw bedrijfsarts dr J. Stumphius dat tot het jaar 2000, tenminste nog 125 werknemers, die bij de Kon Mij. De Schelde werken of werkten, zullen ster ven aan hetdiffuusmesolthelioom, welke ziekte wordt veroorzaakt door het in ademen van asbeststof. Door deze uitspraak is onder het perso neel van De Schelde grote onrust ont staan, immers velen van hen hebben in het verleden gewerkt met asbest dan wel m een omgeving gewerkt waar as best werd verwerkt Voorts moeten wij constateren dat door dr. Stumphius, bewust of onbewust, on juiste informatie is verstrekt m.b.t. het thans nog be- en verwerken van asbest bij de Kon. Mij. De Schelde. In de persmedia wordt door dr. Stum phius n.L mededeling gedan van 't feit dat De Schelde sinds 1969 geen asbest meer be- of verwerkt. Wij beschikken echter over voldoende informatie en bewijzen dat deze uitla tingen onjuist zijn." zegt de vakbonds bestuurder in zijn brief - Wel asbest Hij vervolgt: Er wordt volgens onze in formatie bij de K..M.S. nog wel degelijk met asbest gewerkt. Wij noemen in dit kader de afd. A.O.A. en bij het ingieten van metalen. Eveneens is het ons be kend dat het bewerken van asbest ook wordt uitbesteed aan de sociale werk plaats te Middelburg. Voorts worden werknemers bij het repareren van schepen nog dikwijls geconfronteerd met asbest, welke voor jaren terug in schepen werd toegepast." Bij alle hiervoor genoemde be- of ver werkingen van asbest komt op de een ol andere wijze asbeststof vrij. welke stoi bij inademing de oorzaak is van de zo gevreesde ziekte. Ons is inmiddels ook gebleken dat. wat er uwerzijds ook ge tracht is hier aan te doen, de getroffen maatregelen niet voldoende zijn." Dis- tnctsbestuurder Bij vank schnjft verder 'te hebben vernomen dat in uw onder neming diverse soorten kunstvezelstof fen worden be- en verwerkt, waarvan eveneens wordt verondersteld dat zij bij bewerking eenzelfde uitwerking op het menselijk üchaam hebben als de zo schadelijke asbeststof „Ook indien het door de minister af te kondigen asbestbesluit van kracht wordt, is dit geen enkele garantie voor de werknemers dat zij niet de gevreesde ziekte zullen oplopen," aldus de brief. Eisen De Industriebond N.V.V. acht het der halve dan ook een prioriteit van de eer ste orde dat het werken met asbest wordt verboden en dat in uitzonder ingsgevallen, onder uiterst stringente voorwaarden dispensaties mogen worden verleend. In dit kader eist de bond van de KMS- directie dat met onmiddelijke ingang het be- en verwerken van asbest wordt gestopt. geen werk meer aan derden wordt uitbesteed, waarbij be- of verwerking van asbest noodzakelijk is; er een uitgebreid onderzoek wordt in gesteld naar de gevaren verbonden aan de be- en verwerking van kunstvezel stoffen en dat maatregelen treft, welke gelijk zijn aan de twee eerder genoemde eisen, als mocht blijken dat (bepaalde soorten) kunstvezelstofl'en dezelfde uitwerking hebben als asbest en dus een potentiele veroorzaker van de ziekte mesothelioom is; werknemers die in de toekomst als nog met asbest moeten werken (alleen indien technische reden het gebruik van asbest noodzakelijk maakt en er geen vervangend produkt voorhanden is dat niet zo gevaarlijk is als asbest) be schermende kleding en maskers te ver strekken en de ruimtes waarin gewerkt wordt dusdanig te cleanen dat anderen ook niet de kans lopen het asbeststof in te ademen: alle medewerking wordt verleend aan het research-werk dat noodzakelijk is om de ziekte mesothelioom effectief te bestrijden. Voorts wijst de bond er op dat 'wij de werknemers zullen adviseren om. indien hen het werken met asbest wordt opge dragen. te protesteren als er geen af doende maatregelen zijn getroffen ter voorkoming van het inademen van as beststof." Schelde-commentaar Namens de directie van de Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' werd - des gevraagd - het volgende commentaar gegeven op de brief van de Industrie bond NVV: „In 1969 is naar aanleiding van "t onder zoek naar de gevolgen van asbest en de promotie van dr. Stumphius en zijn Middelburgse college op dit onderwerp, besloten om metonmiddellijke ingang daar waar mogelijk de be- en verwerking van asbest uit te bannen, en daar waar dat niet mogelijk is. de be- en verwer king van asbest met de grootste voor zorgsmaatregelen te doen verrichten Public-relations-off ner J. C. van Has selt. die nadrukkelijk stelde namens de Schelde-directie te spreken, vervolgde: „Dit is geen proces, wat men van de ene dag op de andere kan stilleggen. Watnog over is aan be- en verwerking van asbest is zeer minimaal en wordt met de groot ste zorg omkleed. Het is logisch, dat wij alle mogelijke voorzorgsmaatregelen treffen, gezien het onderzoek van dr. Stumphius." Bij de KMS wordt inderdaad - zoals de Industriebond schrijft - in de gieterij nog gebruik gemaakt van asbest. „Het ingieten zelf geschiedt op een plaat van asbest Daarbij komt geen stof vnj. Er is naar een andere oplossing gezocht, maar het kan niet anders," aldus de heer Van Hasselt, die zei dat bij reparatie aan boord van schepen, waar asbest aanwe zig is. en stofvezels vrij zouden kunnen komen, het personeel gekleed gaat in speciale regenkleding, voorzien is van maskers, terwijl bovendien het object vochtig wordt gehouden om stuiven te voorkomen. „We zijn nu nog niet in staat asbest ge heel uit te bannen. Dr. Stumphius ver klaart zelf ook nadrukkelijk, dat hij niet heeft gezegd dat er bij 'De Schelde' sinds 1969 geen asbest meer wordt be- of verwerkt. Maar in die uiterst mini male gevallen, waar de verwerking echt uit nood moet geschieden, wor den de uiterste voorzorgsmaatrege len getroffen," aldus de woordvoerder van de Schelde-directie. Gevraagd naar de reactie van de KMS- directie op de eisen die de vakbond in zijn bnef stelde, zei de heer Van Hasselt: „De directie is nog bezig om de brief nog verder op zijn inhoud te bestuderen en beraadt zich op stappen." Waarnemend-directeur M. Hooger- heide van de 'Werkplaatsen Walcheren' te Middelburg verklaarde desgevraagd dat er inderdaad wat werkzaamheden door 'De Schelde' aan de werkplaatsen zijn uitbesteed, waarbij asbest is toe gepast. „Het werk is van een geringe omvang." aldus de heer Hoogerheide, „er is nog geen volle week bezetting aan voor twee ten gesneden of geperst worden, waarbij nauwelijks stof vrij komt. waarbij nauwelijks stof vrij komt. Waarnemend directeur Hoogerheide: „In augustus 1974 stelde de arbeidsin spectie op ons verzoek een rapport sa men over de bewerking van deze pak kingen. Men kwam tot de conclusie, dat er in de pakkingen asbest was verwerkt van een soort, waarvan het vrijkomend stof schadelijk zou kunnen zijn. Wij hebben toen 'De Schelde' geschreven: „deze pakkingen dan liever niet." Er is toen na enige tijd wachten een rapport van 'De Schelde' zelf gekomen, waarin vermeld werd dat er inderdaad asbest in de pakkingen was verwerkt, maar zeer gering. Bij de bewerking zou nauwelijks stof vrij komen, maar ons werd aange raden een afzuiginstallatie aan te schaf fen op kosten van de 'Schelde'. Er werd bij vermeld dat de stofafzetting zo weinig was, dat de produktie zolang de afzuiginstallatie er niet was - niet onde- broken behoefde te worden," zei de heer Hoogerheide. „Er is inmiddels een afzuiginstallatie aangebracht, zodat de bedoelde werk zaamheden gewoon voortgang vinden, nadat ons bestuur hiertoe had besloten. De arbeidsinspectie staat geheel achter deze maatregel," besloot de waarnemend-directeur van de 'Werk plaatsen Walcheren'. meente de keuze gelaten om of tien gul den per vierkante meter te betalen of. op een later tijdstip, nadat een bestem mingsplan zou zijn vastgesteld een prijs te betalen, die alsdan door een voor beide partijen aanvaardbare taxatie commissie zou worden bepaald. De ge meente vond echter geen van beide voorstellen aanvaardbaar. Vlissingen wilde niet verder gaan dan een prijs van 8.50 per vierkante meter voor een tot 1.50 meter plus NAP opgehoogde Spui kom. Prijs Bouwbank Stok BV te Breda blijkt thans bereid te zijn 12,- per vierkante meter te betalen voor een tot min één meter beneden NAP opgehoogde Spui kom. „Dat wil zeggen in de toestand van heden doch met de volgende be perking", zo schrijft het dagelijks be stuur van het waterschap in zijn voor stel. „Toen namelijk met de werken achterlangs de boulevards begonnen werd, had men de overtuiging dat ook de uitvoering der werken voorlangs spoedig na het gereedkomen van het werk achterlangs zou kunnen aanvan gen en om deze redenen is een hoeveel heid van 35.000 a 40.000 kubieke meter zand in de Spuikom extra gespoten". Deze hoeveelheid zand dient gereser veerd te blijven voor het werk voor langs en kan niet in de verkoop worden betrokken. Het waterschap hierover: „Bouwbank Stok BV gaat er mee akkoord, dat er bij de verkoop van dit gedeelte Spuikom een zakelijk recht ge vestigd wordt, waarbij het waterschap de bevoegdheid houdt om deze hoe veelheid zand op een door het water schap te bepalen tijdstip uit de Spui kom te verwijderen, zonder verplichting tot enige vergoeding aan de koper of een eventuele volgende koper. Het voorstel besluit: „Ons college is. na herhaald overleg met Bouwband Stok. eensge zind overtuigd, dat het thans gedane aanböd als redelijk moet worden be schouwd". Men wil daarom het besluit van 1974 tot verkoop aan de gemeente intrekken en het gedeelte daarna aan de Bouwbank Stok verkopen. In de toe lichting wijst het dagelijks bestuur van het waterschap er op dat m oktober 1974 het gemeentebestuur is meegedeeld dat zich een gegadigde had gemeld voor aankoop van de grond. In november van dat jaar antwoordde de gemeente dat dit geen verandering bracht in haar standpunt. „De betrok ken gegadigde trok zich echter terug, en de aangelegenheid bleef ruim een jaar rusten", aldus het waterscnapsbestuur. „In april 1976 meldden zich kort na el kaar weer enige gegadigden en opnieuw stelden wij hiervan het gemeentemeen- tebestuur op de hoogte". Bevreemding Bij de gemeente Vlissingen was men dinsdagmiddag weinig gelukkig met deze ontwikkeling. Formeel wist het Vlissingse college van b. en w. gister middag nog niets; wethouder F. G. Smit antwoordde desgevraagd dat hij wel van het voorstel had kunnen ken nis nemen omdat hij deel uitmaakt van de algemene vergadering van het terschap. Wethouder Smit noemde het een enigs zins vreemde gang van zaken, dat een overheidslichaam grond ineens aan een particuliere instelling gaat verkopen. „Men wist dat de gemeente belangstel ling had. Voor het waterschap lijkt het een goede transactie te worden, maarzo moet het toch niet gaan tussen twee overheidsinstanties" De heer Smit zei van mening te zijn, dat men bij het waterschap 'best nog wat geduld had kunnen oefenen'. De ge meente wilde betalen op grond van een taxatierapport dat werd uitgebracht door een onafhankelijke stichting, zo vervolgde de heer Smit, „wij zijn v mening dat dit een juiste taxatie is ge weest". De Vlissingse wethouder wees er voorts op, dat nog niets kan worden ondernomen met de grond van dc Spuikom. De koper neemt daarmee ri sico's, omdat men nog moet afwachtefi wat de gemeenteraad er voor bestem mingsplan op legt. „Daaraan zal men zich moeten houden", aldus de heer Smit. Olau-lijn had geen plannen voor draagvleugel-dienst Oostende-Londen VLISSINGEN - De Olau-lijn koesterde geen plannen voor een draagvlcugel- bootdienst vanuit Oostende op Londen, deelde een woordvoerder van de Olau- lijn mee. Die plannen leefden wel bij de maatschappij DFDS van de heer Knul Lauritzen, de vader van de directeur Ole Lauritzen van Olau. gedacht werd aan een dienst met draag vleugelboten Oostende-Londen. maar de Engelse autoriteiten vroegen veel geld voor een aanlegplaats, en waren ér niet zo happig op de Deense vlag op de Theems te zien. Ook dat zou - volgens een Belgische bron - al geld moeten kos ten. De maatschappij DFDS heeft toen maar van de plannen af gezien. Orders bij 'Boeing' voor de bo ten moesten worden geannuleerd. Volgens de zegsman van de Olau-lijn is dat laatste te betwijfelen: „Ik vraag me af of de boten wel ooit besteld zijn Ook de factor dat er alleen maar 'voet passagiers' mee vervoerd kunnen wor den weegt kosten-technisch gezien nogal zwaar." De Olau-woordvoerder wees erop dat zijn maatschappij zakelijk geen enkele binding heeft met de DFDS van de heer Knut Lauritzen. „Deze directeur en de onze zijn alleen maar familie van elkaar, vader en zoon." provincie WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1976

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2