„A lleenstaanden zitten in het zelfde schuitje „Uitvoering bestrating komt niet duurder uit in het woonervenplan" Oostburgse pastoor Dierick gaat op 1 september met emeritaat extia Gemeente Axel huldigt 100.000e bezoeker zwembad,9t Plaatje' Echtpaar Bertouw-Sutinte 60 jaar getrouwd GEMEENTE HULST ONTVING DE 25.000ste BEZOEKER ZEEUWSCH-VLAANDEREN FAULIEN VAN DE BOS KREEG ZWEMABONNEMENT Concert van A rie Karreman in Huist WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1976 Interkerkelijke jongerendienst in Breskens BRESKEN'S - In de hervormde kerk van Breskens wordt zondag aan slaande voor de derde keer een inter kerkelijke jongerendienst gehouden. Hel thema is: 'zonder brood ga je dood. van brood alleen kun je niet le ven'. De dienst, die om hall 10 begmi. is voor bereid door de interkerkelijke jonge rengroep en als voorganger treedt Fred Bergwerf!, jeugdwerken van de streek- jeugdcentrale WesUZeeuwsch- Vlaanderen op. Voor hem is het zijn laatste dienst in die functie. HULST - Vrijdagav ond concertreert in de Sint-W'illibrordusbasiliek in Hulst de organist Arie Karreman uit Hoek. De heer Karreman doceert orgel, piano en theorie aan de Terneuzense muziek school en geeft leiding aan de cursus interpretatie Barokmuziek. In de cy clus vijfde internationale zomercon- certen Hulst treedt de Hoekse organist op als Zeeuws solist. Het concert, dat vrijdagavond om acht uur begint, bestaat uit werken van Nic Bruhns, J. P Sweelinck, Bach. Nic. de Gngny en Jean Langlais AXEL - De gemeente Axel heeft dinsdagmiddag de twaalfjarige Paulïen van de Bos gehuldigd als 100.000e bezoeker van het zwembad 't Plaatje' in Axel. Afgelopen vrijdagmiddag passeerde Pauhen van de Bos als 100 000e de loketten van het bad De gemeente Axel wilde dit feit niet zonder meer voorbij laten gaan. Gister middag werd het meisje uit de De Ruy terstraat 26 gehul digd. Uit handen van wethouder P. T. A. M R. Aspers van sportzaken kreeg de jeugdige zwemster- die deze week de zwemvierdaagse aflegteen zwemab'connement voor het volgend seizoen en een blijvend aandenken in de vorm van een vaantje van de gemeente. Uïthanden van secreta ris M. Roos van de zwemvereniging 'De Otters' kreeg de 100.000e een boekenbon aangeboden. Foto wethouder Apers overhandigt Paulien het herinne- nngsvaantje. OPVOLGER IS PATER-MARIST J. PIRENNE Showmeisjes The Memoryuit Sas van Gent kregen danskostuums SAS VAN GENT - De hartewens van de show- en dansmeisjes 'The Memory' m Sas van Gent. het bezitten van eigen tuniekjes met bijpassende laarzen en hoed, is dinsdagavond in gebouw ue Roselaer" in vervulling gegaan. Amold Jagers, stimulator van ae dansgroep wilde deze gebeurtenis niet stilzwijgend laten voorbijgaan en had. om het geheel een officieel tintje te geven, het Sasse burgemeesterspaar uitgenodigd. Me vrouw Dusarduijn overhandigde alle dansmeisjes een kostuumpje, uitge voerd in hemelsblauw met zwarte bie zing. Door het voeren van verschillende ac ties (zoals stickerverkoop) onder de plaatselijke bevolking slaagden de Memory-meisjes er in het benodigde bedrag van 3.000 gulden voor de ver vaardiging van de danskostuums bij el kaar te krijgen. Marianne Ploegaart, de Sluiskilse leid ster en choreografe van 'The Memory', heette de heer en mevr. Dusarduijn wel kom en vertelde dat zij direct na de overhandiging vier pas ingestudeerde dansen ten beste zouden geven. „Mis schien zitten er nog wat schoonheids foutjes in de dansen, maar die moet u maar over het hoofd zien. We beschou wen deze uitvoering als de generale rep- titie voor ons optreden in Zaamslag Uit uw op- of aanmerkingen achteraf willen we graag lering trekken", zei Mananne Ploegaart tot mevr. Dusarduijn. Zaterdag treedt 'The Memory' voor het eerst gecostumeerd in het openbaar op. De dansmeisjes van Sas van Gent wer ken mee aan het jubileumprogramma rond de 90-jarige muziekvereniging 'De Volharding' in Zaamslag. ZATERDAG NIEUW ONDERKOMEN TERNEUZENSE SOOS 'ALTERN' VRIJWILLIGERS KNAPTEN ZOLDER OP TERNEUZEN - Directeur II. D. van den Berg van de 'Centrale Stichting' in Terneuzen opent zaterdagavond, op de zolder van het hoofdkantoor aan de Nieuwstraat het onderkomen van 'Al- tem', een soos voor alleenstaanden. Maanden lang hebben vrijwilligers er onder leiding van Jan de Poorteren Jan van Minnen aan getimmerd, geschil derd en gemetseld op avonden dat ken nissen gezellig hun pilsje dronken bij de tv of in de achtertuin. Dat werd is niet voor niets geweest. De dertig tot veertig regelmatige bezoekers van 'Altem' vinden in de nok van de 'Centrale Snchüng' een gezellige ruimte met zitjes, een discobar en dansgele genheid in een belendend vergader zaaltje. dat de soos mag gebruiken. Mevrouw Noortje van Oirschot, be stuurslidvan 'Altem' hooptdathetvoor de alleenstaande medemens aanleiding is om van zijn drempelvrees af te komen. ..Die is nog enorm", vertelt ze. Mevrouw W. de Kerf, die ook in het bestuur zit, kan ervan meepraten. „Ik werd door ie mand van het maatschappelijk werk naar 'Altem' gestuurd. Hij zei: volgende week kom ik langs om te horen hoe je het hebt gehad. Ik moest eenvoudigweg wel gaan. Nu vind ik het ontzettend fijn dat ik toen heb doorgezet. In die tijd kende ik hier niemand. Dat is nu veran derd". 'Altem' wil via veertiendaagse bingo- en dansavonden (vanaf deze week op zaterdag) alleenstaanden met elkaar in contact brengen. Schuifje Noortje van Oirschot: „Je zit toch alle maal in 't zelfde schuitje? Als je elkaar wat beter kent kun je samen problemen Jaarvergadering vv 'Hontenisse' KLOOSTERZANDE - In de jaarverga dering van de voetbalvereniging 'Hon tenisse' uit Kloosterzande, die onder voorzitterschap van de heer C. Schelf hout door 50 leden werd bezocht, wer den alle aftredende bestuursleden her kozen. De voorzitter, de heer Schelf hout, werd daarna met algemene stemmen weer als zodanig herkozen. Op 1 november 1977 gaat de voorzitter en enkele bestuursleden, vanwege het gouden jublileum van de vereniging, af treden. In verband daarmee werd het bestruur uitgebreid met de nieuwe be stuursleden Piet de Clippelaer. Ruud van Kerckhoven en Paul van Water schoot. In de kascommissie werd Frank de Kort gekozen in plaats van het aftre dend lid R. Seghers. In het afgelopen jaar waren veel activi teiten uitgevoerd ook builen het voet balspel. Hoogtepunten waren de door het 2de elftal in de A-junioren behaalde kampioenschappen, de jeugdtoer- nooien en de toernooien van het eerste en tweede elftal. Verder waren er de me dewerking bij andere evenementen zoals de schaatswedstrijdden, de pres tatielopen, de fancy-fair, de samenwer king met de handbalvereniging en de prettige sportuitwlssellng met 'Grens wachters'. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de vereniging er financieel gezond voorstaat oplossen en eens bij elkaar op visite gaan. 't Is niet de bedoeling om mensen tekoppelen. al is onze soos wat dat be treft erg vruchtbaar gebleken. Komt een man binnen, leert een vrouw ken nen, ze gaan trouwen en dan zijn wij ze kwijt. Da t is aan één kant natuurlijk wei- jammer, vooral omdat het moeilijk is om nieuwe mensen te krijgen Eén keer in het jaar belegt de soos een 'grote avond' in het Zuidiandtheater. Er zijn er tot dusver twee geweest en die werden een groot succes. Op zo'n bijeenkomst treden artiesten op en kan er worden gedanst, een formule die aanslaat bij mensen die contact zo er ken. De kosten van 'Altem' worden gedragen door de vaste groep bezoekjes, die een klein bedrag betalen. De soos was aan vankelijk ondergebracht in buurthuis 'De Sluis' in de DijkstraaL Toen dat ging dienen als onderkomen voor bui tenlandse werknemers bood de 'Cen trale Stichting" de eigen zolder aan. „Daar zijn we geweldig gelukkig mee", zegt Noortje van Oirschot De officiële opening is zaterdagavond om half ne gen. Voetbal Clinge tegen Zaamslag CLINGE - Op het voetbalterrein van Clinge wordt donderdag de voetbal wedstrijd Clinge i-Zaamslag I gespeeld. De wedstrijd begint om kwart voor ze- Optredens 'Kloortje' KLOOSTERZANDE - Het majoretten- peloton en drumband 'Kloortje' uit Kloosterzande gaan starten met een druk program. Zaterdagavond gaan ze om half acht een rondwandeling maken door Kloosterzande. De bedoeling van die tocht is de nieuwe zomeruniformen aan de bevolking te tonen. Zondag treedt 'Kloortje' op tijdens de bradene in Hulst. Zaterdag 11 septem ber gaat de groep naar de Belgische stad Gent. Ze gaat daar optreden in het ka dervan de Nederlandse week. Vrijdag24 september gaat 'Kloortje' optreden in verband met de opening van de bamis feesten 1976 van de carnavalsvereniging uit Kloosterzande. Zondag 26 septem ber volgt een show ter gelegenheid van de bamisfeesten op het Marijkeplein te Kloosterzande. Als voorlopig sluitstuk wordt op zondag 3 oktober deelgeno men aan het majorettenconcours te Roosendaal Supporters met bus naar Ammerzoden SINT-JANSTEEN - In verband met het spelen van vier elftallen van de voet balvereniging 'Steen' op zaterdag 28 augustus in Animezoden kwam het be stuur van de supportersvereniging 'Steen' samen. Besloten werd om bij voldoende deel name een bus met Steense supporters te laten rijden naar Ammezoden. De bus vertrekt in Heikant om 10.00 uur aan café Th. de Block en te Sint-Jansteen om 10.05 uur aan café-restaurant 'Sporf. SDO uit Lamstvaarde wint van IJzendijke LAMSWAARDE - Op het O/.O-terrein nabij Hulstspeelde het eerste elftal van de voetbalclub 'SDO' uit Lamswaarde tegen het eerste elftal van IJzendijke. De eindstand was zoals de ruststand 1-0. Het was de SDO-speler Y Kuipers, die voor de winnende goal zorgde. Het tweede elftal van SDO speelde er tegen het derde elftal van Vogelwaar de. De eindstand was 3-1 en de rust stand 2-0. P. van Troost, J. Bogaerten II. Claessens maakten de goals voor SDO. terwijl G. de Schepper voor Vogelw- waarde de eer redde. Clubwedstrijd 'De Vogel' KLOOSTERZANDE - Zondag 39 an- gustus houdt de zeehengelaarsvereni ging 'De Vogel' uit Kloosterzande een clubwedstrijd op de Westerschelde. De leden gaan vissen tussen Den Dam en Perkpolder. Gezien het watergetij wordt er gevist van 15.45 uur tot 18.45 WETHOUDER DEURLOO VAN AXEL: „COLLEGE NIET BANG OM TE BEGINNEN" AXEL - „Als we 't woonerfplan niet uitvoeren, betekent dat niet dat er niets aan de bestrating en de riolering moet worden gedaan. Ik ben er zeker van dat de kosten van die werken bij de beton- woningen zeker niet goedkoper zullen zijn dan wanneer ze worden uitgevoerd in het kader van het woonervenplan. Dan krijgen we van het rijk 2250 gulden voor elke woning die van het wooner venplan profiteert". Dat zei dinsdaga vond wethouder J. Deurloo van finan ciën tijdens de tweede inspraakbijeen komst over het woonerfplan 'Oost- Tijdens afwezigheid in woning ingebroken van Axelse familie AXEL- De familie S. uit Axel kwam na aankomst van een vakantie in zijn wo ning dinsdag tot de ontdekking dat er inbrekers aan het werk waren geweest. Wat er precies is gestolen kon men nog niet meedelen. De daders zijn via een ruit in de woning binnengekomen. Wethouder Deurloo opent septemberfeesten AXEL- Wethouder J. Deurloo van Axel 'opent woensdag 1 september om 14 uur de driedaagse 'septemberfeesten'. Dit evenement wordt georganiseerd door de stichting Streekcentrum Axel. Plaats van samenkomst is om 13.30 uur in de Breda Bar. Jubileumrit WZA IJZENDIJKE - De jubileumrit van de 15-jarige WZA startte te IJzendijke met '45 deelnemers. In theater Hofzicht reikte wethouder C. Claeijs de prijzen uit en bracht namens het gemeentebes tuur zijn felicitatie over. Voorzitter H. Deveneijns uit Sas van Gentbrachtdank aan de velen, die in de loop der jaren de WZA hebben laten groeien tot een gezonde organisatie. Wethouder Claeijs benadrukte nog eens de zorgvuldigheid ten aanzien van de verkeersregels. Er werd in één klasse ge reden. Secretaris J. van Henegem had voor een schitterende prijzenpot ge zorgd, dankzij de medewerking van het bedrijfsleven van de streek. De uitslag was: 1 J. Bakker. 2 H. v. d. Vijver, 3 W. Lammens. 4 A. de Bart, 5 J. Kolijn, 6 J. Brugge, 7 J. v. d. Hage, 8 J. Geermaert, 5 J. Kolijn, 6 J. Brugge, 7 J. v. d. Hage, 8 J. Geermaert, 9 T. van Tiggelen, 10 H. Temmerman, 11 J. Aers, 12 W. van Be- ndonck, 13 J. Bogte. 14 J. Pieters, 15 F. Moens, Het jubileumfeest werd met een bingoavond besloten. West' in 'De Halle' te Axel. De wethou der ging hiermee in op de vragen uit de zaal over de financiële consequenties voor de gemeente aen de bewoners. „ZORGEN OVER VERMINDERD KERKBEZOEK" OOSTBURG - De Oostburgse pastoor A. H. J. M. Dierick gaat per 1 september met emeritaat. Zijn opvolger is de pater-marist J. Pirenne uit Schoondij- ke. Zondag 29 augustus om half elf draagt de scheidende pastoor voor de laatste keer de heilige mis in Oostburg op. Na afloop is er omstreeks half twaalf in het rooms-katholieke kerk gebouw in Oostburg een officiële af scheidsreceptie. De loopbaan van pastoor Dierick begon in 1934, toen hij als kapelaan werd aan gesteld in Stoppeldijk. Na vierjaar werd hij overgeplaatst naar de parochie van Groenedijk. In 1948 ging kapelaan Die rick naar de Sint-Josephparochie in Breda en bleef daar in totaal 13 jaar. In 1961 keerde hij naar Zeeuwsch- Vlaanderen terug omdat hij was be- Voetbaltoernooi jaar uitgesteld SAS VAN GENT - Het intergemeente lijk voetbaltoernooi, dat zou worden georganiseerd op 28 augustus op het gemeentelijk sportpark 'De Valcke' te Sas van Gent gaat niet door. Verantwoordelijk daarvoor is de aan houdende droogte, de toestand van de velden is slecht Dit toernooi zal nu uitgesteld worden tot volgend jaar. Burgemeester Molthof overhandigt me HULST - De gemeente Hulst heeft dins dagmiddag in de burgerzaal officieel de 25.000 bezoeker van het stadhuis ont vangen. Mevrouw W. van de Berg- Vrheijen uit Achtmaal was de 25.000e bezoeker. Zij ontving uit handen van burgemeester P. J. G. Molthoff een hou- 'ouw Van den Berg een bord met het ten bord met het gemeentewapen van Hulst Burgemeester Molthoff zei in zijn toe spraak tot het gezelschap waar me vrouw Van de Berg deel van uitmaakte, dat vanaf 1970 tot nu toe Is bijgehouden hoeveel bezoekers het stadhuiw betra- lemeentewapen van Hulst. den. De heer Molthoff ze dat mevrouw Van de Berg was uitgekozen, omdat zij de voorzitster is van de vereniging vooi tuin- en erfwedstrijden teZundert, waai Achtmaal deel van uitmaakt Die ver eniging maakte gistermiddag een rond gang door Hulst noemd als pastoor in Schoondijke. In datzelfde jaar nog volgde hij deken A Lievengoed uit Oostburg op Door een ingrijpende reorganisatie werd in 1967 't dekenaal, dat destijds geheel West-Vlaanderen omvatte, op geheven. Deken Dierick werd weer ge woon pastoor. „Ze namen ons toen als het ware 'n streep af', zegt hij enigszins spijtig. Sommige veranderingen van de laatste jaren in de r-k kerk ziet de schei dende pastoor met lede ogen aan. „Ik ben nooit een geweldig voorstander ge weest van de polarisatie, de progressie- ven en behoudenden in de kerk. Dege nen, die toen een grote mond over ver nieuwing hadden zijn er nu uitgestapt". Ook het kerkbezoek baart de Oost burgse pastoor zorgen. De laatste tien jaar is het kerkbezoek aanzienlijk ver minderd. „Ik ben daar niet gelukkig mee. Je ziet deze ontwikkeling trouwens in heel de maatschappij. In een gezin bijvoorbeeld hebben de ouders toch ook dikwijls mets m^er te vertellen". Regelmatig bij ieder gezin in zijn paro chie op huisbezoek gaan deed hij om ge zondheidsredenen ook al een tijd met meer. „De laatste jaren kon ik dat niet meer opbrengen en heb me bij het afleg gen van bezoeken noodgedwongen moeten beperken tot zieken en ouden van dagen. Mijn gezondheidstoestand is ook de reden dat ik nu weg ga uit Oost burg. Het pastorale ambt wordt me te veeL Er is nu nog een opvolger beschik baar". Pastoor Dierick blijft met In Oostburg wonen, maar verhuist samen met zijn huishoudster in oktober naar Hulst. Hij heeft zich alvast voorgenomen zijn vrije tijd voor een groot deel te wijden aan zijn twee hobby's. Het tuinieren en het studeren van geschiedenis. Foto: de scheidende pastoor A. H J. M. Diericlc voor de r-k kerk in Oostburg, waar hij 15 jaar heeft gediend. Wethouder Deurloo hield de aanwezi gen - het waren er weer rond de 50. even als maandagavond - voor dat het aantal woningen dat voor de subsidie meetelt nog niet vaststaat. Er zijn 286 betonwo- ningen, maar hat is heel goed mogelijk dat volkshuisvesting nog woningen aanwijst die mede profiteren van de woonerfvoorzieningen. De heer Deurloo noemde als voorbeeld de niet gereno veerde huizen in een deel van de Wil- helminastraat. „Het college is niet bang om het plan te beginnen. Ik ben ervan overtuigd dat het voor de gemeente niet duurder is om werken aan bestrating en riolering in het woonerfplan uit te voe ren, integendeel", verklaarde de heer Deurloo. Voorzitter van de voorberei dingscommissie van het woonerfplan, wethouder P. T. A. M. B. Apers, stelde gisteravond nog eens heel nadrukkelijk dat het plan alleen doorgaat als de be woners van de betreffende straten in grote meerderhei voor zijn. De meeste sprekers lieten gisteren in 'De Halle' blijken wel voor het woonerfplan te zijn. Maandagavond zijn de bewoners van de oostelijke wijk gehoord, en die bleken toen forse kritiek op het plan te hebben Ook tijdens de tweede bijeenkomst werd een groot aantal suggesties naai voren gebracht. Sommigen wilden zelfs dat hun straat helemaal bestraat zou worden, dus zonder tuintjes cn dergelij ke. Wethouder Apers haastte zich om uit te leggen dat ze iets in de ogen van volkshuisvesting geen genade zal vin den. „Dat is tegen het woonerfidee" hield hij die mensen voor. Vanavond woensdag, wordt de laatste hoorzitting over het woonerfplan gehuden' Jeugdkampioenschap hengelsportvereniging 'De Platzak' WESTDORPE - Op de Molcnkreek te Westdorpe werd voor de jeugdleden beneden 16 jaar het clubkampioen- schap gehouden van de hengelsport- vereniging 'De Platzak' uit Westdorpe. De uitslag was: 1 F. Roegiers 547 pun ten. 2 P. Soethaert 399, 3 A. v. Kampen 301.4E. de Bock 233,5 M.v. Hecke214 De speciale prijs voor hel vangen van de grootste vis was voor de hengelaar P de Meulenaere. IJZENDIJKE - Het echtpaar Berlouw Sutin uit IJzendijke heeft dinsdag zijn zestigjarig huwelijksfeest gevierd, 's Morgens kwamen burgemeester A. Schipper van Oostburg en zijn echtge note het echtpaar feliciteren. Namens de gemeente boden ze het diamanten paar een fruitmand aan. Ook vele bewoners van het bejaarden tehuis 'Huize Emmaus' te IJzendijke, waar het echtpaar sinds twee jaar woont, maakten dinsdag van de gele genheid gebruik het echtpaar Bertouw geluk te wensen. Bij de vele gelukstele grammen die het echtpaar dinsdag ont ving, was er ook een van koningin Juiia- na. De heer Bertouw en zijn echtgenote zijn geboren en getogen in IJzendijke. Bei den genieten nog een goede gezondheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27