Raiffeiseribank Hulst Alle bankzaken Succesvolle stichting behartigt belangen folkmuziek-liefhebbers Piratenzenderenthousiast wil expositie in Oostburg Anderlecht nog steeds op eenzame hoogte De agressieve minnaar Braderie Hulst spitters onbetwist de schoenspecialist! LEES DE PZC r. 4 'Poortersfeesten' 26 - 27 - 28 - 29 en 30 augustus 1976 PROSPER VERSCHUEREN OMEGA /W 'JÊ pSLri i i "V- INITIA TIEF VASTE BEZOEKERS 'DEN ENGELSLOEG AAN emeuzen - Een aantal vaste bezoekers niet in paniek te raken, want je kunt De zeven bestuursleden zitten boorde- WEDVLUCHTEN CL INGE - De postduivenhoudersvere- nigirrg 'De Grensreizigers' uit Clinge hield met 43 oude duiven een wedvlucht op Qulevrain. De uitslag luidde: snel heid 1118 meter. 1. E. de Block. 2. E. Pauwels, 3-8. J. Lossie, 4 F. Blommaert, 5 C. van Landeghem, 6 E. van Hoye, 7. E. van Can, 9 C. van Duyse, 10 A. van Goe- them. De uitslag met de 103 jonge dui ven luidde: snelheid 1157 meter. 1. Ch. Meijskens, 2. L. Rottier, 3-4. J. Piessens, 5 L. Thierens, 6 J. Pauwels, 7 Van den THEO GRUSON OP ZOEK NAAR GESCHIKTE RUIMTE ZUIDZANDE - Theo Gruson uit Zuid- zande houdt er een bijzondere hobby op na. Bijna al zijn vrije tijd besteedt hij aan het verzamelen van alle mogelijke gegevens over commerciële piraten zenders. Samen met twee andere leden van de vereniging voor vrije radio heeft Theo in april in de Markiezenhof te Bergen op Zoom een expositie over zeezenders ingericht. Ook West- Zeeuwsch-Vlaanderen zal via een ten toonstelling nader kennis kunnen ma ken met het erschi jnsel piratenzenders. Dat gebeurt zodra Theo Gruson daar voor een geschikte ruimte heeft gevon den. Het begon in 1962 toen tijdens een zware storm de Belgische piratenzender 'Tijl Uilenspiegel" bij Retranchementaan de grond liep. Het gestrande zendschip was m die tijd een echte bezienswaardigheid en een gewild object voor souveniersja- gers. Eén van die souvenirsjagers was toen de 11-jarige Theo Gruson uit Oost burg Hij had weinig geluk want hij vond slechts één sleutel die vermoedelijk op een van de keukenkastjes van de 'Tijl Uilenspiegel' paste Ook begon hij toe- nderüjd met het uitknippen van alle ar tikelen die over het onfortuinlijke Belgi sche zendschip werden gepubliceerd. Na het eerste ongeordende plakboek over de gestrande zeezender zijn er in de loop der jaren vele bijgekomen. Het moment, dat het zendschip Mi Amigo van z'n anker sloeg voor de En gelse kust en de inbeslagname van de piratenzender door de Engelse politie heeft Theo haarscherp geregistreerd. ...Het boeiende van de hobby is dat je Juist die onvoorspelbare momenten met de bandrecorder probeert op te nemen", aldus Theo. Toen enkele jaren geleden in een Oostr burgs woonhuis de studio van radio At lantis werd ondergebracht was hij er als de kippen bij. „Toen ik het wist heb ik meteen geschreven, en ik ben dan ook het allereerste lid van radio Atlantis", vertelt hij trots. Volgens Theo hebben de piratenzen ders ook minder plezierige kanten. „De reclame was de kurk waarop ze dreven. Hierdoor was het piratenwereldje erg hard en ging men soms over lijken. Denk maar eens aan de bomaanslag %'an Veronica op Noordzee. Ik ben dan ook geen aanhanger van al die com- het jongerencafé 'Den Engel' te Temeuzen besloot onlangs een stich ting in het leven te roepen die de belan gen van de Zeeuws-Vlaamse folkmuzie- kliefhebbers moest gaan behartigen. Peter v. d Berg. Foort Braamse, Lia Vinke. Kees Veldman en Dennis Olie- bek vormen thans het bestuur van die stichting, waarvan in de statuten de doelstelling als volgt is omschreven: - Het bevorderen van de belangstelling voor de country-blues en folkmuziek en - Het organiseren van concerten. In de tweede maand die de Stichting F.B.C. (folk-blues-country) nu bestaat heeft ze al heel wat van zich laten horen. Zo organiseerde men op zondag 26 juni een succesvolle introductie avond in het jongerencafé Funhouse, waaraan een groot aantal Zeeuws-Vlaamse Folkmu- sici hun medewerking verleenden. Half juli haalde men de folkgitarist Eddy Guitar Bums naar de Scheldestad en een paar weken later de Amerikaanse gitarist Darrol Adams. De sfeer tijdens het optreden van Darrol piratenschip gaan exploiteren. Volgens Adams en Eddy Guitar Bums was zeer mij zijn het meestal sensatiezoekers, die ontspannen. Zo'n los sfeertje is volgens zulke verhalen rondstrooien, want je het F.B.C. bestuurslid Dennis Ollebek hoort er later nooit meer iets van." kenmerkend voor de folkmuziek: „Je Als de mogelijkheid aanwezig is wil weet nooit van tevoren hoe een avond Theo voor de tentoonstelling in Oost- zal gaan verlopen. Als het klikt tussen burg met behulp van banden en caset- de musici en het publiek weet men erop vertrouwen dat ze komen." Tot nu toe zijn de door de stichting georganiseerde folkavondjes in 'Den Engel' en Funhouse gratis toegangke- lijk geweest voor het publiek. De op tredende musici worden betaald met geld uit de donatuerskas. Als dat niet voldoende isgaat men tijdens de avond met de pet rond. „We zitten nog niet in de rode cijfers, maar gaat het het ook maar één keer mis, dan zitten we na tuurlijk gelijk fout- Om de stichtings- kas aan te vullen hebben we een aantal bedrijven in de Kanaalzone aange schreven met het verzoek ons finan cieel te steunen. Enkele bedrijven heb ben al positief gereageerd en geld toe gezegd", aldus de stichtingspenning meester Dennis Ollebek. ue zeven uesuauisieueii zioien uuuiuc- s, v., o a Uonrini,,, n n vol plannen voor het wlneterselzoen. Zo 8 Pauwels. 10 A.. Drumond. CLINGE - De postdulvenhoudersvere- niglng 'De Grensreizigers' uit Clinge hield met 92 jonge duiven een wed vlucht op Noyon. De snelheid was 1088 meter. De uitslag luidde: 1. P. Mariman, 2. De Wit-Vergauwen, 3-5. P. Vergucht, 4-10. A. de Meurichy. 6. G. de Moor, 7. E Pauwels, 8. Van den Branden Zn., 9 J. Pauwels. KOEWACHT - De postdulvenhouder- svereniging "Nieuw Leven' uit Koe getrokken die de bestuursleden zullen waCht hield met 147 duiven een wed. helpen bij het programmeren. In sep- vlucht op Beaumetz. De snelheid wa tember is in'Den Engel'het Engelse duo 995 20 meter. De uitslag luidde: 1-9. C Martin Carter en Graham Jones te zien. Schalkens. 2-10. Gebrs. Elegeert, 3. Jo en in november wil men een bekend Verschueren, 4. M. de Cock, 5-7. R. Clat blues-gitarist naar Temeuzen halen. dorp, 6. M, van Hovet 8 j Janssen. wil men nog dit jaar in Temeuzen een dag organiseren onder het motto 'Ter- neuzen muziekstad 1976' die in het te ken staat van de 'levende muziek'. ,,'s-Avonds zou er dan in iedeer café van Temeuzen een bandje of draaiorgel moeten spelen. Voorde kinderen will wn we 's middags een muziekfeest organi seren. Het wachten is nu nog op een ge schikte sponsor." De stichting heeft de muzlekadviserus Jaap den Doelder en Kees Walrave aan- tes een 'geluidgeschiedenis van pira tenzenders samen stellen, „ik neo er voldoende materiaal voor en volgens rruj meestal van geen ophouden. Ook komt hetsomsvoordateraanheteind van de avond spontaan een jam-session ontr zal het de bezoeker ook meer aanspre- staak Zo speelden tegen het einde van ken dan alleeen boeken en knipsels.' Op de foto: Theo Gruson gekluisterd aan een oude buizenradio. Foto: De mensen achter de stichting: vlnr Peter van 't Hof, Dennis Ollebek en Foort Braamse. de introductie-avond twee leden van Link en de voltallige Daily Country Mu sic samen enkele nummers. De folkmusici zijn meestal erg gemak kelijk van karakter. Over contracten maken ze nooit moei lijkheden en als ze te laat komen hoefje Plannen om een eigen zeezender te be ginnen heeft hij nooit gehad. „Ik zou wel graag willen, maar de kosen zijn veel te hoog. Daarom geloof ik weinig van al die figuren die met veel tam-tam aankondigen dat ze een nieuw VRIJDAG VIJFDE BEKERRONDE TERNEUZEN - Het oefenprogramma dat twee weken voor de start van de Belgische competitie werd afgewerkt heeft weer eens aangetoond op welk een eenzame hoogte Anderlecht mo menteel staat. Terwijl Raymond Goe- thals met z'n lormatie in het verre Ra bat (Marokko) uitpakte met een over tuigende 4-1 overwinning op Casa blanca verloor RWDM, normaal ge sproken de belangrijkste concurrent voor Anderlecht, in het toernooi van Atletico Madrid ook de verliezcrsron- de. Het speelde die tegen het Brazi liaanse Cruzero, de club van Jairzinho. Landskampioen Club Brugge is volsla gen onherkenbaar. Na het debacle in ei gen toernooi stapelt Brugge de ene ne derlaag op deandereenwatnogergeris: de Brugse voorlinie heeft in die duels nog geen enkele maal kunnen scoren. Club verloor in het afgelopen weekeinde twee keer van Club Luik. Na de 1-0 in eigen huis kreeg Brugge zondag met 2-0 klop in Luik. Birger Jensen, die na rust inviel voor Leen Barth, stopte boven dien nog een strafschop. Voor Luik scoorde Lakner tweemaal. Beerschot zorgde in de plaatselijke derby tegen Antwerp voor een opvallende verrich ting. De twee grote figuren by Beerschot waren Emmanuel Sanon, die in bla kende conditie uit Haïti is teruggekeerd en Juan Laozano Jan van der Veen en Jos Heyligen vielen er op het Antwerpse middenveld volledig bij in het niet Sa- non scoorde m de 10e minuut de enige treffer van de wedstrijd. AS Oostende schoot vijf maal raak tegen amateur club De Valk. Geert Peel was bijzonder produktief. Hij nam de eerste vier doel punten voor z'n rekening. Bij Waregein - Thor speelde Rudy Ha- leydt zich voortdurend in de kijker. Hij gaf Waregem een 2-0 voorsprong en pas tegen het einde kon Van Holst tegensco- ren (2-1Beveren Waas heeft nog steeds niet het gewenste niveau bereikt. De Waaslanders verloren zondagmiddag voor de tweede opeenvolgende maal van een tweedeklasser Na de 1-0 vorige week tegen St Niklaas werd het nu eenzelfde nederlaag tegen VG Oos tende. Lierse blijft het uitstekend doen al zijn de tegenstanders niet om over naar huis te schrijven. Toch verloor rchem zondag in eigen stadion met 2-0 en dat zijn al prestaties die mee gaan tellen. Jan Ceulemans, die Hans Pos thumus tot nu toe voortreffelijk ver vangt en Garcia verzorgden de Lierse produktie, KV Kortrijk bracht AA Gent een eerste nederlaag toe. De nieuwe eersteklassers speelden geen grootse wedstrijd maar hadden in Harold Nickel een bijzonder aktieve en snelle spits die de twee doel punten van Kortrijk voor z'n rekening nam Henk Heyt scoorde voor AA Gent de enige tegentreffer. De Belgische kranten spraken maandag van een Oranje-avondje bij FC Boom - Cercle Brugge Gerrie Kleton maakte het voor rust 0-1 voor Cercle Bennie Redel tilde Boom na rust op gelijke hoogte maar Wietze Veenstra schoot Brugge toch nog naar de winst De Nederlandse doelpuntenmakers speelden bovendien een uitstekende wedstrijd. Standard kwam in eigen huis niet ver der dan een 0-0 gelijkspel tegen St Truiden. Zondag tegen La Louviere was het al niet veel beter Nu werd het 1-1. Diest won met 2-0 van Helmond Sport. De doelpunten werden gemaakt door Voordeckers en Melis. In België wordt er vrijdag voor de vijfde ronde van de be ker gespeeld. Enkele interessante wed strijden zijn: Geel - Lokeren; Willebroek - Waregem: Standard Luik - Merchtem; Union - Antwerp; Anderlecht - Olen; Bastena ken - RWD Molenbeek; Club Brugge - Stade Brakel; Lierse - Harelbeke: AA Cent- US Doornik; KV Kortrijk - Eend racht Aalst De vreemdeling met het ene been joeg mij angst aan. Met zijn grote logge gestalte holde hij op krukken het perron op. Zijn omwalde ogen keken vreeswekkend onder borste lige wenkbrauwen vandaan. Weedom was hem niet aan te zien. hij zag er verzorgd uit. Zijn vreemde koolzwarte ogen volgden m radeloos begeren elke vrouw die voorbijkwam. Hij ventte met prentbriefkaarten, liefdesansichten - van een WAO had nog niemand gehoord - dat wil zeggen, hij bood ze te koop aan, beurde de enkele centen maar be hield de kaarten. Zo bezien dreef hij windhandel. Nu - ik had geen boodschap aan die man - tenminste, zo meende ik. Schuddebuikend en piepend met een dikke zioerte rookplidm de laatste adem uitblazend, kwam de stoomtram tot stilstand. Ik stapte in het voorste rijtuig en hoorde het gestamp van de houten krukken op de vloer vlak achter me. Zover mogelijk liep ik naar voren, maar ja, zo een tram-coupeetje was niet erg lang. Ik ging zitten op de eerste bank met mijn rug tegen het houten schot, behendig liet de invalide zich tegenover me neer.(had hij nu maar eens vriendelijk gelachen, maar dat deed hij niet). Met drieste blik begon hij me te fixer en. Het was niet druk in de tram, het openbaar vervoer was misschien ook toen al een beetje noodlijdend. Bovendien vonden de men sen het toen thuis allemaal erg gezellig en gingen dus niet weg. Bij de eerstvolgende halte stond ik op en ging achteraan zitten. Gelukkig, er stapte een dame in, een ietwat vage kennis, ze nam plaats tegenover me. Nu keek ik tegen de rug van de onbekende aan. Buiten de waard gerekend. De invalide had zich eveneens verplaatst en zodoende troj mijn oog weer het zijne. Het was geen vriendelijke blik die hij met toezond, de man leek eerder bezeten van een cho lerische woede. Kort na elkaar verlieten de schaarse reizigers de stoom tram. „We zijn er weer", zei de vrouw bij een volgende halte en ging er ook uit. Ik bevond me nu moederziel alleen in het gezelschap van de vreemde passagier. De conducteur was zeker gevlucht, hij ioas niet te zien. De gebrekkige was zeer alert en liet geen seconde onbenut voorbijgaan. Hij zat alweer snel op de bank tegenover me. „Je zult met me trouwen", siste hij tussen de tanden, hij had een schitterend gebit. Het ivas het meest onverwachte en dreigende huwelijksaanbod dat me ooit werd gedaan. „Ben je bang voor me?" Nu, dat hoefde niet gevraagd te worden, dat zal zo wel aan me te zien geweest zijn. „Vind je me soms niet goed genoeg?" ging de kwelgeest verder. „Ik neem je mee naar de bossen. Je zult bij me slapen". Goede hemel, wat moest ik met deze man in de bossenI Altijd een liefhebster van pick-nicken geweest maar tn dit geval, nee. En van slapen zou ook wel niet veel terecht komen. „Vind je me soms niet goed genoeg?" drong de man aan. „Ja hoor", poogde ik te glimlachen. Hij zei nog veel meer, onder andere dat hij me nooit meer zou laten ontsnappen, dat ik zijn slavin zou zijn. Er waren - de hemel gave dat het nog zo ivas - destijds geen ontvoeringen maar voor mij stond vast dat dit er een zou worden. Ik zou ontvoerd worden tijdens een rit in een stoomtram van het ouder wets degelijke type (de conducteur was beschonken, sliep of hing godweet waaruit) dooreen vent die waarschijnlijk de zwarte magie beheerste. Voortaan zou mijn leven zich afspelen in de bossen, ik zou me voeden met hazelnootjes - zo die er al groeiden - en met wormstekig wild ooft. En geen oog dicht doen aan de zijde van een fel snurkende man met - erg genoeg natuurlijk - maar één been, dacht ik er nog wrokkig achteraan. In het gunstigste geval zou ik heel onfatsoenlijk in concubinaat want waar haalde hij zo gauw een ambtenaar van de burgerlijke stand vandaan die bereid was een kluchtig huwelijk in het bos te voltrek ken?) met hem in een blokhut samenwonen. Stropen zou hij ook wel doen, zo nu en dan zou er een konijntje geroos terd worden en als ik het niet opat zou de bruut me onget wijfeld slaan. Een terugkeer tot de holenstaat daar zou het wel op uitdraaien en weldra zou ik dan ook rondlopen in ongeprepareerde dieréhuid. De redding kwam aan een tussenstation waar de tram iets langer stopte en de machinist werd afgelost. Weldra stapte deze - stond daar de vleesgeworden verlossing in het deurgat? - glimmend van het kolenzwart het rijtuig binnen. Hij zette zich naast me op de bank en begon een opgewekt gesprek. Hoe kon ik zopas nog zo bang geweest zijn? De dreiging was verdwenen, voor ons zat een gewone man, een geha- vend mens, een stumperd met liefdesansichten, niet ie mand om bevreesd voor te zijn. De conducteur kivam ook weer voor de dag. Zijn pet stond olijk op één oor en hij maakte grapjes. De duivelse magie ivas doorbroken. Wat denkt u, zou ik dit alles gedroomd hebben? Tenslotte ivas de angstaanjagende vreemdeling ook opeens verdwenen! altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, 23ISË3KiË Aanbieding complete keukens in wit formica Keukenblok 2,40 m br. incl. laden- element, r.v.s.-blad met 2 spoel bakken, met 2 wandkastjes van 975,- nu voor 535,- Keukenblok 1,50 m br. met r.v.s.- blad (licht beschadigd) en 2 wand kastjes van 648,- nu voor 300,-. Voor uw voordeel naar: Hoofdstraat 35 - St.-Jansteen tel. 01140-3506 de nieuwste mode ,n schoenen de grootste sortering lederwaren en en de laagste prijzen sportartikelen Komt, ziet en overtuigt Bierkaaistraat 28 - Godsplein, HULST - tel. 2937 Tijdens de braderie vele knalkoopjes Temeuzen - Noordstraat 16 - Telefoon 2337 Hulst - Steenstraat 10 - Telefoon 2214

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24