hoort-ziet-5chrijft_ Druiventerras in Oostkapelle Zomer- en winterpeil op het Veerse Meer blijft Een schrikkelijke vakantiebeleveni^ NOG MEER OVER UFO'S DINSDAG 24 AUGUSTUS 1976 provincie I 7 l onder redactie van Jacques Cats A- 'ni De klanten, die even neerstrijken op het terrasje van het horecabedrijf 'Boschhoek' aan de Vroonweg in Oostkapelle hebben meteen stof tot praten. Want amper gezeten ontdek ken ze al gauw dat ze in een soort druivenkas zijn terechtgekomen. Eigenaar Bram Rotte heeft een jaar of wat geleden het overdekte terras wat opgesierd met wat druivenranken en die vrucht doet het daar zo goed dat de hele zoldering nu vol hangt met drui- ventrossen.h De druif is een Witte van der Laan „Ze doen het werkelijk uit- stekend", zegt Rotte en dat zal elke terrasbezoeker alleen maar kunnen beamen. De trossen hangen er zo voor het grijpen. „Het is aan de ene kant wel leuk", vertelt'Rotte, „maar die druiven vormen ook wel eens een bron van er gernis, want ze zitten er nog wel eens aan te plukken. De mensen denken namelijk steeds, dat het nep is. En dat is wel begrijpelijk. In veel horecabed rijven hanger>van die neptrossen. Dat kan ook niet anders. Op de beurs wordt je ermee rond de oren geslagen. Dus zitten ze daar op terras en dan hoor je hel: „Meneer, het is toch zeker niet echt, hè? En dan beginnen ze te plukken. Het vervelende is dat ze altijd de onderste druiven pakken en daarmee maken ze de hele tros kapot". Wat Rotte met z'n terrasdruiven doet? „Nou", vertelt hij, „eerstetenwe ernet zo veel tot ze ons de oren uitkomen. En van de rest maakt mijn vader wijn. En die wijn is nog bijzonder goed ook". U zuil wel zeggen: daar heb je 'm weer met z'n liFO's. maar er is toch enige aanleiding om andermaal dit onder werp aan te snijden. Meneer C. Dek ker die woont in Westerzicht te Vlis- singen vertelde me naar aanleiding an de berichtgeving over een moge lijke l'FO-waarncming algelopen donderdagnacht omstreeks twaalf uur bij Kamperland, dat hij rond die zelfde tijd iets soortgelijks heeft waargenomen. Terwijl hij vanuit zijn woonkamer naar de sterrèrthemel stond te turen viel zijn oog op een lichtdat langzaam, volgens zijn beschrijving met de snel heid van een sportvliegtuigje, in ooste lijke richting bewoog „Eerst dacht ik aan een vallende ster", vertelt de heer Dekker, „maar het licht bleef op de zelfde hoogte En het licht was trou wens ook veel kolossaler dan een ster Het was wel een vuist dik" Ook de kleur klopte vrij aardig met de waarneming die in Kamperland werd gedaan. Het licht was zo lang waar neembaar dat de heer Dekker nog ge legenheid had om een kijker te halen en boven vanuit de slaapkamer het licht nog even verder te volgen Tot zover de melding van de heer Dekker Het in een vorige rubriek afgedrukte interview met UFO-waamemer voor Zeeland John Steenbergen uit Hulst had tot gevolg dat bij Steenbergen di verse meldingen zijn binnengekomen- De meest interessante was die van een mevrouw uit St. Maartensdijk, die op 2 augustus toen zij buiten haar woning liep. omstreeks half twaalf in de avond- en daar lussen twee huizen door en over-een dijk heen in de rich ting van de Oosterschelde keek, een dikke rode st reep zag. die naarmate de streep in haar richting kwam steeds dikker werd en de omgeving in een rode gloed zette Tegelijkertijd werd zij ook een kou gewaar. De mevrouw uit St Maartensdijk kon het ver schijnsel gedurende een zevental mi nuten waarnemen UFO-waamemer Steenbergen heeft de melding meteen doorgegeven aan de landelijke Ufo- loog Hans van Kampen, die de mel ding dermate belangwekkend vond. dat hij aanstaande zaterdag naar Kamperland zal komen om samen met de waarneemster te proberen tot een reconstructie van de waarneming te komen. Zo nu, bent u wat de UFO- meldingen in Zeeland betreft, weer he lemaal bij. P S John Steenbergen zou graag in contact willen komen met die meneer die afgelopen donderdagnacht de krant belde over zijn waarneming in Kamperland, maar die verder onbe kend bleef. Ook anderen die iets heb ben te metden kunnen met Steenber gen beüen: 01140-4332 Bijna iedereen is weer terug op de basis. De vakantie zit er op. De fotorolletjes zijn naar de fotograaf en de diaraampjes liggen ge reed om de vakantie indrukken in te kunnen lijsten. Straks heb ben we weer volop materiaal om de enthousiaste vakantieverha len, die tijdens gezellige avondjes worden uitgewisseld rijkelijk te kunnen illustreren. Maar we doen niet allemaal plezierige ervaringen op tijdens onze vakantie. Neem bijvoorbeeld die fa milie Groen uit Oost-Souburg. Het echtpaar Groen logeerde bij ken nissen in Epe. Een van de laatste da gen van hun vakantie werd een ver schrikkelijke belevenis. Zij stonden er vrijwel met hun neus bovenop toen een auto het kanaal m dook en snel zinkend drie inzittenden meesleurde. Voor hij goed en wel besefte was de heer C. Groen hoofdpersoon in het reddingsdrama dat bekroon werd met het levend aan wal brengen van alle drie de inzittenden. De 47-jange onderotficer uit Souburg hield er echter een zeer bittere erva ring aan over een van de inzittenden - een mevrouw uit Gramsbergen - over leed later aan de gevolgen van haar verwondingen. Wat ook in Groen's hoofd blijft rondspoken is het geroep van het meisje dat half boven water klem zat in de auto en steeds maar weer gilde 'Mien moeke, mien moeke'. Dat en de machteloze woede die hij voelde toen hij onder water vocht tegen de autogordels die de slachtof fers vast hielden zijn er de oorzaken van dat de Souburger zijn verhaal over het gebeurde telkens moet onderbre ken omdat alles hem to machtig wordt. ..We hadden net het eten op, toen we gegier van remmen hoorden en direct daarop de klap van een aanrijding", vertelt de heer Groen. Ik zag de auto in het water terecht ko men en meteen wegzinken. Voor ik het wst had ik mijn broek uit en lag ik in het water Ik geloof dat ik nog ge schreeuwd heb togen de chauffeur de duer dicht te laten. Terwijl de auto on der water verdween, kwam het meisje (ik denk een jaar of veertien) door het raampje half boven water. Ikdachtdat komt later wel. Eerst de anderen. Hoe vaak ik gedoken ben weet ik niet, mis schien een keer of vijftien Het portier bij de chauffeur kreeg ik vnj gauw open en de man kreeg ik bij het hoofd te pakken maar hij zat vast. „Een mes. een mes. schreeude ikk naar de wal." Dat kreeg hij. „Maar het was zo stomp als wat Ik kwam er niet mee door de riemen heen. Ik heb toen, geloof ik. ie dereen aan de kant uitgevloekt Of de chauffeur zelf de gordel heeft kunnen losmaken weet ik niet maar in leder geval kreeg ik hem op een gegeven moment vrij Toen hij boven kwam spartelde hij zo raar. dat ik hem zwemmend naar de kant heb getrok ken. Mijn vrouw en anderen hebben hem daar naar boven gebracht Aan de achterkant kreeg ik daarna ook een portier open maar binnenin de auto raakte ik met mijn arm in een riem of zoiets en werd ik bang. Toen ik boven kwam bleek het een fototoestel te zijn. Omdat het meisje maar bleef schreeuwen ben ik weer in de auto ge doken en vond ik haar moeder. Geluk kig had ik toen een scherp mes, zodat ik met één haal de riemen kon door snijden. Ze leefde nog toen ik haar aan de wal bracht" ..Intussen was ook de brandweer ge komen om te helpen het meisje te be vrijden. Ze hadden een of ander appa raat om de deurstijl door te knijpen, maar dat kind begon te schreeuwen, dat het haar pijn deed. Met iemand anders heb ik toen de wagen wat opge tild en op een of andere manier kwam ze los." Samen met de twee inzitten den van de andere auto is de heer Groen later per ambulance naar het ziekenhuis in Zwolle gereden om een wond aan zijn arm te laten hechten waarna hij op eigen gelegenheid maar thuis moest zien te komen. „Ik heb nog gevraagd, hoe dat met het vervoer terug zou gaan", zegt me vrouw Groen. „Maar ze zeiden dat het in orde zou komen. Anders was ik met de auto meegereden." Desondanks beperkte de Zwolse politie zich er toe de heer Groen bij het station af te zet ten, waarna hij per bus naar Epe reisde en de laatste drie kilometer naar het kanaal lopen moest afleggen. „Het was maar goed, dat ik een por- temonnaie bij me had. anders had ik nog in Zwolle gezeten", vindt de heer Groen flegmatiek. Rondweg Biggekerke Speeigelegenheid Zuid-Afrika (Slot van pag. 1) afspraken gemaakt, die ook op papier zijn gezet" Ook van de kant van de rijkswaterstaat wordt gesteld dat gemaakte afspraken moeten worden angekomen. Op de sug gestie dat afspuien op dit moment nog niet nodig zou zijn. omdat er een lange droge periode geweest is, zegt. men van die kant: „Je kunt het peil niet van de ene dag op de andere verlagen. Dat gaat NEDERLANDSE Jaarvergadering WHS£f££ SINT-ANNALAND - Tijdens de te Sint-Annaland gehouden jaarverga dering van de sportvereniging WHS werd besloten de jaarlijkse contributie te verhogen tot vijf gulden voor alle afdelingen. Voorzitter M P. Mosselman kon in zijn openingswoord terugzien op een rede lijk goed jaar. Wel waren er enkele moe- lijkheden met de terreinaccomodatie WHS heeft momenteel 215 leden, aldus de secretaris Chr van 't Hof. De pen ningmeester gaf een financieel over zicht, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van 1540.16 De bestuursle den M. P. Mosselman en A. van Driel werden herkozen, terwijl m de plaats van A. Keur. die zich niet meer herkies baar stelde W Mosselman werd geko- geleidelijk. Niemand weet of het weer binnenkort niet omslaag, waardoor de afwatering van de Noordbevelandse polders wel noodzakelijk zou worden. Om de watersport tegemoet te komen hebben we wel een tussenpeil ingesteld, waardoor men tot oktober minder hin der van de verlaging ondervindt Maar we hebben het bekken nu eenmaal no dig voor afwatering. De afspraken tus sen de belanghebbenden daarover zijn HERVORMDE- Uniformiteit Een plaatselijk incident! dat ik onbe sproken laat) belicht soms een algeme ner misstand: ik denk aan de moeilijk heden van een Sas-van Gentse vaderbij het plaatsen van een steen op het graf van zijn dochter (PZC 19 aug). Over onze begraafplaatsen gaat de ver stijvende adem van de regelende amb tenaar. exponent van een regelende in stantie. Men denke niet, dat een ultra- democratische gelijkheidsgedachte hier baan breekt Hier heerst eenvoudig het grote misverstand <zo verwoestend in ons aller dagelijkse omgevingen) na melijk. dat netjes gelijkstaat met mooi. Alle afmetingen voorgeschreven, gelijke hoogte, geen staande stenen tussen de liggende, geen liggende tussen de staande, hoe keurig, want hoe uniform. Consequent is het wel. dit doortrekken van zoveel doodse eenvormigheid uit onze moderne steden naar de begraaf plaats, Ontsnappen is niet mogelijk, overal heerst de esthetiek van het kerk hof Aües-regelende regelaars zullen die re gels met verbazing lezen. Ordelijkheid is een waard, die allang een eigen leven is gaan leiden en in dienst daarvan func tioneren zij. Nodig of niet, geregeld moet er worden Voor een tweede-natuur be staan geen problemen van noodzaak of grens - deze laatste is trouwens snel be paald: wat zich als nette regelmaat voordoet bij de eerste oogopslag. Zij mogen het weten, hun overbodige goede zorgen zijn benauwend, benauwend in bun belanchelljkheid. J van der Woude Goes ©eroepen te Strijen; J. C. de Bie te Rys- sen: te Gameren: W. van Gorsel te Rid derkerk; te Alblasserdam: J Vos te Put ten (Gld.); te Rijssen: J. C. Vuurman te Putten (Gld.). Aangenomen de benoeming tot hulp prediker te Usselo <wyk Boekelo): J. J Roodsant, hulpprediker te Wadde- noyen. Bedankt voor Wieringermeer (toezeg ging): B. Koole te Leersum; voor Be rgen theim (tweede predikantsplaats): L. J. Joosse te Hasselt GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Maam: W. Feenstra te Urk, die deze benoeming heeft aangenomen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Moerkapelle: J. W. Veiweij te Hendrik Ido Ambacht; te Emme- loord L Blok te Capelle aan de IJssel. Bedankt voor Sioux Centre (VS): D. Hakkenberg te Lisse. Onthoofd In de P.Z.C. van 7 augustus 1976 stond een artikeltje van de P.Z.C- correspondent Harry van Mierlo. Daarin schreef hij dat het jaar 1969 de Palestijnen in Libanon vrijheden bracht die ze er eerder niet gekend hadden. Het accoord van Cairo 'had tot gevolg* om de heer van Mierlo letterlijk te cite ren 'steeds meer burgers gingen de kampen uiten steeds meer commando's inclusief wapens gingen er in' Er is dus al •en j aar of zeven van een geleidelijke mi- litairisering van deze Palestijnse vluch telingenkampen sprake! Nu deelt deze P.Z.C. correspondent ons dat wat laat mee, want elke TV- Joumaalkijker had intussen zelf al kun nen konstateren datm.n. het Tel Zaatar kamp een 'Palestijnse bunker was Dat mede het Nederlandse Palestina Co mité gezorgd had voor goede schuilkel ders bewijst dat dat comité al lang op de hoogte was. Op zichzelf is dat medele ven met de Palestijnen een goede zaak maar een goede voorlichting (heus niet alleen vzn het Palestina Comité) heeft het wel ontbroken. Het spijt mij dan ook datmijn 'Ingezon den' van 31 juli (dat geplaatst werd op 10 augustus) van het bewust door mij ge kozen 'bovenschrift' werd ontdaan, n.L de oorlof in het oog lopende vraag of er soms sprake was van een 'internatio naal terroristen-opleidingskamp' in Tal Zaatar? Mag, naast Palestina en ande ren, ook Israël aanspraak maken op on partijdige voorlichting? P. J. Pennings Axel duidelijk. In de komende jharen zal de peilwisseling blijven". Overeenkomst Ook de directeur van het recreatisxhap 'Het Veerse Meer", de heer J. W. de Graaf wijst erop, dat twee jaar geleden een overeenkomst is gesloten. „De opvan- gmogelijkheid in het Veerse Meer is nodig en men moet tijdig eginnen met afspuien, omdat je in het najaar ook nog met storm te maken kunt krijgen, waardoor je niet kunt spuien. Het ma ken van pompgemalen is een heel dure liefhebberij. Misschien zou in de ver dere toekomst - dat houdt ook verband met de Oosterschelde - maar in de ko mende jaren verwzcht ik dat de peil wisseling blijft". Mini-campings Het is my als toerist in Zeeland al enkele keren opgevallen dat men (de overheid bijv.) behoorlijk met het verschijnsel mini-camping in de maag zit. Ontrui mingen, fikse boetes, dreigen met de sterke arm. enz. Ook in de recreatie-kran t kon men lezen dat V V V. directeur Jo de Regt zich, mét de landschapsbeschermers, zorgen maakt Er wordt dan geschreven dat metname op Walcheren bij vele boerde rijen tenten en caravans opgesteld staan. Vooral de uitspraak 'je kunt mei van heel Zeeland een camping maken." is veel betekenend en instruerend op de bestaande toestand. Daarom hebben wij tijdens onze kriskras tochten ovei Walcheren daar eens extra op gelet. Landschapsvervulling door dat hier en daar wat tenten bij een boerderij staan? Sterk overdreven. We konden vaak pas na goed kijken ontdekken dat er achter bomen of wallen wat tenten stonden Wat het kamperen by de boer zelf be treft het volgende. Doordat de cam pings zo overvol en vaak rumoerig wa ren. schrokken wij bij aankomst op Wal cheren zo, dat wij na 8 campings bijna de moed opgaven. En dat was met enkel aan de kust Ra dio's, patat-lucht, brommers. leve de rust uit de folders van de WV Tot wy in Biggerkerke heel toevallig een tent ontdekten achter een boerderij. Toen wij gingen vragen bleek er wel een plaatsje vnj te zijn Wat een geluk' Nu zouden wy niet meer anders willen. Rust, prsoonlyk contact met de dorps- bevolkmg, een verademing, in deze we reld En dat in het hoogseizoen op Wal cheren Mag ik u tenslotte schrijven. dat het dus wel tijd wordt, dat de mini-campings op een serieuze manier in het totale Wal- cherse recreatie beleid worden ingepast Vijf a tien eenheden op zo'n min- camping, flexibel gedrag van de over heid tydens die paar weken hoogsei zoen. Maar voor alles een totaal recrea tie beleid, zodat wij als rustzoekers we ten waar we aan toe zijn de boren zich niet onzeker behoeven te voelen, in het belang van ons allen. Fam. B. Boesveldt-Kole Varenmeent 8 4 Hilversum Op vakanüe bij de boer in Biggerkerke Naar aanleiding van het artikel in de PZC van 10 augstus 1.1 over Zuid- Afrika van de heer C. Moens, enige op merkingen mijnerzijds. U schrijft o.a. „Voor de ontwikkeling van dc mense lijke geest is het verw erven van eigen oordeel van onzegbaar meer waarde, dan het aanvaarden van een anders oordeel." Ik het maar een deel van uw mooi ge stelde eerste gedeelte van uw arukel onder de ioupe genomen. Dat hebt u nu wel heel keurig geschre ven. maar het moet u toch bekend zijn, dat men in het bijzonder door radio, tv en de pers wordt beïnvloed. U zet een vraagteken omtrent betrouw bare feiten voor wat betreft Zuid-Afrika. Hr Moens. ik denk alleen maar aan do- mine Beyers Naudè. die geen toestem ming kreeg van de regering Vorster om in Krasnapolsky te Amsterdam een spreekbeurt te vervullen. Over het niets weten van de blanke Af rikaan en de Bantoe ga ik niet op in, daar heb ik reeds via de PZC van Zater dag 26 juni j.l. over geschreven. Vervolgens schrijft u „De boeren heb ben het land Lot welvaart gebracht enz. Zeker, zeker dat is zo. en over de ruggen van de zwarten beaamt u ook. Zij, de boeren hebben hun handen en hoofd gebruikt, schrijft u. Weet u dat die zelfde boeren perfecte slavenhouders waren? Wist u dat zij op de Engelse woedend waren, die in 1833 de negerslavernij af schaffen? U kunt daar meer over lezen in Sesam Wereldgeschiedenis, deel 16. pag. 68 Dan komt u tevens te weten de run naar goud en diamant, en de be ruchte Zoeloeoorlog tegen de legendari sche Cetewayo U merkt wel men was uit op persoonlijk gewin en om de zwarten onder de duim te houden Wat een verschil, hr. Moens. met de Chi nezen uit de Volksrepubliek China, die met 14000 man in Tanzania vanaf de ha venstad Dares Salaam naar Mposhi in Zambia een spoorlijn van 1900 km. aan legden. 300 honderd bruggen. 21 tunnels aanlegden enz. hun eigen voedsel meenamen en de 40 000 Afrikanen, waar zij mee samen werkten, hun de be kwaamheden en vaardigheden voor beeldig overdroegen U hebt dit kunnen zien via de tv op maandag 14 juli 1975. In uw artikel neemt u meens een formi dabele sprong van Transvaal naar ons land van plus minus50 jaargeleden Te recht hebben wij ons d w z - onze ouders - ontworsteld aan het onmenswaardig bestaan van schreeuwende armoede en aan de andere kant enorme weelde Tot zover hebt u gelijk, maar hoe komt u erbij dat wij aan de twee wereldoorlogen onze welvaart hebben te danken, door dat er. ik citeer uit uw artikel ..Voor enige miljoenen mensen geen arbeid splaatsen meer behoefden te worden gecreëerd einde citaat Hoe krijgt u het in uw hoofd zoiets neer te schrijven. Miljoenen mensen zyn het slachtoffer geworden van Duitse we- reldveroveraars, in kampen omgeko men. gaskamers, op slagvelden geval len, maar gelukkig hebben wy nu wel vaart, met heden ten dagen enige mil joenen werklozen in West-Europa. La ten wy er voor waken, hr. Moens, dat er geen derde wereldoorlog komt met de huidige krankzinnige bewapening, ook op chemisch gebied. Denkt u maar aan het plaatsje Seveso in Noord-Italié. Vervolgens hebt u het over 'Waar is de tijd gebleven dat onze nationale vlag overallezeeèn wapperde."Ikadviseeru de scheepvaarlberichten te lezen, daar komt u nog wel enige Nederlandse schepen tegen, verder gaat het de scheepvaartmaatschappijen nog niet zo slecht, leest u maar de financiële be richten van de Ned. Lloyd, SHV en KNMSenz. Derrestvaartondervreemde vlag, onder andere Monrovia. Dat is goedkoper. Het lied eertijds gezongen van 'Hollands vlag waait bovenaf, dwz boven alle andere landen uit. heeft mij altijd aan het Duitse volkslied doen denken van Duitsland. Duiisch- land boven allen Degezwolle taal in de liederen heeft niets te maken met sa menwerking. integendeel, zich hoger stellen, al is het maar in een lied. Tot slot hr. Moens schrijft, u „leren op ons vet (aardgas), en voor het vuile werk hebben wij 150 000 7. g gastarbeiders Een van de oorzaken is geweest dat vakbekwame arbeiders gingen emigre ren men kon zelfs van rijkswege 'n op leiding krijgen op de rijkswerkplaats en daama als vakman emigreren. Voor het ongeschoolde werk moest men buiten landse werknemers aannemen. N.a.v. uw laatste opmerking, „ik wil werken, maar ik wordt zo verrekt gauw moe", zou ik u adviseren de pers eens goed te lezen. Daar staat nu nog wel eens bij te lezen over de procenten van de opgevoerde produktie. U weet blijk baar niet wat tariefwerk. en lopende bandwerk betekent, ook nooit van tachoschyven gehoord, waarop chauf feurs moeten ryden. ook nooit van tijd opnemers gehoord? De laatste alinea van uw art ikel over 'blijven we voorlopig nare bemoeials', zorg ervoor dat dat niet op u slaat C. P. Manshanden. (toes Zuid-Afrika In Schiedam verdragen 2 volksgroepen elkaar niet en zyn ze de oorzaak van ern stige rellen. Even kijken we er verwon derd van op. Hoe bestaat zoiets! Lief zijn voorelkaa is immers heden ten dage erg in trek! De wijsgeer Schopenhauer schijnt toch gelijk te krijgen toen hij zei dat het mensdom zo slecht is, dat indien het mogelijk was hij het leer van zijn schoenzolen zou bereiden van de huid van zijn naaste. En ondertussen zijn wij, Nederlanders, druk in de weer over Zuid-Afrika. Dat apartheidsbeleid al daar deugt heiemaar niet Daar moetn 10 volken, die ook absoluut mets voor elkaar voelen, vredig samenleven. Wij hebben onze buitenlanders hier gehaald voor het vuile werk. in Z.Afrika wonen deze volken aldaar al vele tientallen Ja ren. En soms in miljoenensteden! En dat gmg altijd aardig goed, totdat men ze ging opjutten en men ze al meer en meer ging wijs maken dat er van het bewind Vorster niets deugde. Laat in Schiedam eens tien volksgroepen samen wonen! Waarmee Ik maar zeggen wil: Handen af van Z.Afrika L.Janse 's Gravenpolder Met stijgende verbazing (en dat is zacht uitgedrukt) las ik het verslag van de raadszitting in de gemeente Valkemsse in de PZC van 18 augustus l.L en ik be doel dan in het bijzonder op dat onder deel, dat betrekking had op de rondweg voor Biggekerke. Iedere inwoner van ons dorp kent de noodsituatie, die hier heerst en is over tuigd van het feit, dat een snelle oplos sing geboden is. Dat nu uit de verklaring van burge meester Francke blijkt, dat deze oplos sing nog wel 2 a 3 jaar op zich zal laten wachten is diep treurig, maar dat tothet volgend jaar oók nog gewacht moet worden op verbetering van de be staande situatie verontrust niet alleen, maar veroorzaakt ook grote veront waardiging - te meer daar burgemeester Francke aan deze mededeling toevoeg de: „te zullen laten nagaan hoeveel on gelukken er de laatste tyd op de Koude- kerkseweg zijn gebeurd." Is de spoed waarmede deze zaak wordt aangepakt afhankelijk van het aantal ongeluk ken?? Is niet ieder kind of iedere vol wassene die hier het slachtoffer wordt van de slechte verkeerssutuatie er één te veel?? Waarom niet snel 'voorkomen' Lp.v. ge nezen?! Het door de burgervader eveneens voorgestelde buurtonderzoek zal on getwijfeld overtuigende bewijzen leve ren, maar elke enquête kost tijd. Mis schien komt men dan meteen te weten, d at de leefbaarheid op ons dorp door het dagelijks langsrazende verkeer zoetjes aan onhoudbaar is geworden. Ook uit dit oogpunt gezien is een rondweg geen overbodige luxe en men heeft dit ai ja ren zien aankomen. Is niet regeren vooruitzien? De heer A. Lam pert heeft alarm gesla gen en het is te hopen dat de overige gemeenteraadsleden zullen inzien, dat het géén loos alarm is. integendeel - en dat ze unaniem tot een besluit zullen komen, waardoor de rust en de veilig heid van ieder gewaarborgd is binnen afzienbare tijd. R. van Westen-Crucq Biggekerke Voor beter uitzicht Als oude Middelburger stel ik altijd nog veel belang in de restauraties van onze mooie oude gebouwen en ook in de nieuwe wijken, zoals de Magistraatwij- ken in Zuid en Dauwend aele in Zuid en ook bij de Noordweg en de Nadorstweg, wantik ben op de Noordweg geboren. Ik ben dan nu naar de Dauwend aalse Laan en Vromoldsland wezen kijken. Be zag daar bij een kleuterschool, zwartgebla kerde palen van meer dan 2 meter hoog, die het uitricht van die mensen die daar mooie woningen hebben, helemaal be lemmeren en het uitricht op de Dau- w end aalse laan wegnemen. Heren bur gemeester en wethouders en gemeente raadsleden. Jullie zouden toch ook niet graag zulke palen voor jullie woning hebben. Laat ze die palen zo spoedig mogelijk kortwieken en maak ze dan als ze korter zijn. mooi groen. Ik weet niet of die palen voorde wind zijn, maar tussen die palen door waait het toch ook en die jonge linden kunnen wel een beetje wind verdragen. Laten we om onze naasten denken en proberen eikander het leven zo aangenaam mogelijk maken. Ik hoop dat U er spoedig werk van maakt We willen toch allen van onze mooie oude stad iets moois maken hé! c. Sinke Middelb» In hetverslag van de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken van 17 aug. J.I.. stonden enkele opmer kingen van ene mevr. Punt, lid van die commissie. Mevrouw had bezwaren tegen het plaatsen van speeltuigen in het park. omdat dat ons enigste park was en omdater bankjes voor bejaarden stonden. Nou, juist omdat dit ons enigste park is horen er speeltuigen te staan. Een park hoort toch een plaats te zijn waar mensen kunnen ontspannen en re creëren. en kinderen doen dat nu een maal door hun speL En wat de bejaarden betreft. Het lijkt mij dat deze mensen de zon best in het water kunnen zien schijnen, en d at ze zich echt niet gehinderd zullen voelen door spelende kinderen. En waar zouden ze trouwens anders moeten spelen? De opmerking van mevr Punt dat heel Vlissingen vol staat met die speelattri- buten. komt me nogal wezenloos voor. Vlissingen staat met vol met die attri buten, maar staat zelfs beangstigend leeg. Het zou aan te bevelen zijn, als de ge meente zich eens wat minder druk maakte met het scheppen van parkeer gelegenheid, en zich eens wat meer ging bezighouden met de belangen van rijn kleine burgers, en ook eens speeigele genheid ging scheppen op pllaatsen die niet zo voor de hand liggen. C. C. Schllwerve, Clijverstraat 10, Vlissingen- Werken Als straatsecretaris Mertens als oud- vakbondsbestuurder aankondigt de WW-rechten te willen beperken, dan zal toch echt de emmer wel overlopen. En als dan premier Den Uil lakoniek op merkt daar geen wonderen van te ver wachten, dan zal hij echt wel uit erva ring spreken die hij opgedaan heelt met alle inspraak en achtergroepen. Als de stimulans tot werken wordt weg genomen laat de rest zich gemakkelijk raden. Zeker ais men er nog beter van kan worden. Dat betreft niet. enkel de WW, maar zeker ook de ziektewet In plaats van enig eigen risico of controle worden de mensen er nog beter van. Het gevolg ligt voor de hand, vergelijk de percentages van zelfstandige onderne mers maar eens met loon trekken den. Dit geldt ook voor de WAO'ers, waar voor 't zo gemakkelijk gemaakt wordt rich af te laten keuren, voorde belasting ontduikers, woekerwinsten en topclas- sen, die men zacht moet behandelen, want dan zouden de heren wel eens in eigen vingers kunnen snijden en dar doet pijn. Ten slotte de bijstandswet die uitgroeit tot een steen des aanstoots en een rots der ergernis. Niet het minst bij de werkendS mensen die de ogen worden uitgestoken met dingen waar zij niet aan kunnen. Voorheen was 't een eer als een vader voor rijn gezin op een eerlijke manier de kost kon verdienen. Nu worden de mensen die nog werken willen niet meer voor vol aangezien. De voorbeelden zijn toch legio, ais men niet mer wil werken, hoeft 't heus niet meer. Waarvoor moeten we ons nog moeilijk maken. Er zijn toch nog genoeg gastar beiders of rijksgenoten die 't wel voor ons zullen opknappen. C. den Braber 8t Philips! opd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7