Korpschef Hindriks, Terneuzen officieel geinstalleerd Vissers weigeren massaal bekeuringen te betalen Uitbreiding tolplein van de Zeelandbrug heeft geen haast Raadslid pleit voor melding gevaarlijke verkeerssituaties Enquête gemeente Middelburg onder werkloze inwoners Meer ruimte voor bootvissers tegen de geul van Zoutelande r DINSDAG 24 AUGUSTUS 1976 BURGEMEESTER: „IK HEB UW VADER GEKEND EN DAT GEEFT EEN HEEL STUK VERTROUWEN" HOOFDINSPECTEUR VOLDOET AAN PROFIELSCHETS TERNEUZEN - Burgemeester C. Ocke- loen heeft maandagmiddag hoofdin specteur C. O. Hindriks geïnstalleerd als korpschef van de gemeentepolitie van Terneuzen. Dat gebeurde in de burgerzaal van het staduis onder dc ogen van nagenoeg het voltallige poli tiekorps en talrijke genodigden. Burgemeester Ockeloen noemde de kennismaking met de nieuwe korpschef van Terneuzen "wat merkwaardig'. Ter- neuzen's burgemeester: „U weet, ik ben zelf nog maar pas uit IJmuiden vertrok ken en wat wil het toeval nu. de vader van de heer Hindriks was rijkshaven meester van IJmuiden Een belangrijk man derhalve. Ik heb de vader van de nieuwe korpschef goed gekend en dat geeft toch al direct een heel stuk ver trouwen.'" Burgemeester Ockeloen stond verder stil bij de ontwikkeling die het politie apparaat de laatste tientallen jaren heeft doorgemaakt. Terneuzens burge meester noemde met name de verander ingen die zich vanaf vijftig tot op de dag van vandaag hebben voltrokken. „In die vijftiger jaren", zo constateerde de heer Ockeloen, „was alles in ons land nog erg rustig. Het politie-apparaat stond des tijds op een laag pitje en men groeide in die tijd zeker niet mee met de ontwikke lingen, die er toch wel degelijk waren. Dat had tot gevolg dat de politie het in een latere periode, toen er een duidelijke mentaliteitsverandering optrad, vooral in het begin erg moeilijk had". Burge meester Ockeloen kon niet anders dan constateren dan de taak van de politie ook in de laatste jaren alleen nog maar zwaarder is geworden. Overigens had Terneuzens burgemeester er alle ver trouwen in dat korpschef Hindriks 'die zware taak' aankan. En tenslotte sprak de heer Ockeloen de hoop uit dat het gezin Hindriks snel ingeburgerd zal zijn in de nieuwe omgeving. Namens het politiekorps sprak adju dant A, Vermaire. die gedurende de 'korpschefloze periode' de leiding over het korps had. De heer Vermaire consta teerde dat de nieuwe korpschef voldoet Pastoor Dierick met emeritaat OOSTBURG - De Oostburgse pastoor A. H. J. M. Dierick wordt binnenkort opgevolgd door pastoor Pirenne uit Schoondijke. Pastoor Dierick is reeds meer dan 40 jaar priester. DCe l.aatste 15 jaar werkte hij in Oostburg. Pastoor Dierick stopt om gezondheids redenen met zijn werkzaamheden. Het komende weekend leidt hij voor de laatr ste keer de eucharistieiveringen in Oostburg. Kijkavond bromfietsen VLISSINGEN - Donderdag houdt de gemeentepolitie van Vlissingen een kijkavond voor gevonden fietsen en bromfietsen. Vanaf 18.00 uur tot 20.30 uur kunnen de voertuigen bezichtigd worden op het po litiebureau. ingang Breestraat te Vlis singen. Marietje Minderhoud wint ringrijderij te Westkapelle WESTKAPELLE - Zaterdag hield do Weslkapclsc ringrijdersvereniging - onderdeel van dc Zeeuwse Ringrijder svereniging - oen ringrijderij, waaraan alleen Westkapelse rijders aan kondon deelnomen. Het was opvallend dat er veel jeugdige rijders deelnamen, die deze oude sport, beoefenen, waaronder ook drie meisjes. De uitslag was 1 Marietje Minderhoud (38 ringeni. 2 Joost Minderhoud i36<. 3 Chr Provoost (30). 4 K. Minderhoud(20). 5 J Minderhoud (19). 6 A. Minderhoud G8i. 7 A. Maljaars c 178 Vera Hengst 117). 9 J de Witte (17). 10 J. Brasser <161. 11 A. de Witte. 12 K Brouwer. 13 D de Kam. 14 J.'v. d. Perk. 15 J. Hengst. 16 Els Kaland Na afloop werden de prijzen uitgereikt door burgemeester L. M. Moermond, die zijn vreugde uitsprak over de steeds groter wordende belangstelling voor deze sport, vooral bij de jongeren. Voor deze ringrijderij was ook van de kant van de toeristen bijzonder veel belang stelling. DOOR WEGGEBRUIKERS MIDDELBURG - Het Middelburgse raadslid mevrouw J. J. van der Wel- Bei je (pvda) heeft er tijdens de raadsvergadering van maandag voor gepleit dat weggebruikers die gevaarlijke verkeerssituaties tegen komen deze melden bij het gemeentebestuur of de politie. Dit zou dan mogelijk sneller tot noodzakelijke maatregelen kunnen leiden. Het raadslid deed deze suggestie naar aanleiding van het tragische ongeval bij het viaduct te Nieuwland. waar begin deze maand vier doden vielen. Mevrouw Van der Wel wees erop dat haar achteraf is gebleken dat vele automobilisten deze situatie als gevaarlijk onderkenden. Burgemeester drs P A. Wolterszei deze gedachte van het PvdA-raadslld van harte te ondersteunen. Naar aanleiding van het ongeval bij Nieuwland zei hij nog: „Als er eerder maatregelen waren genomen, was dit ongeval mogelijk niet gebeurd". In antwoord op verdere vragen van mevrouw Van der Wel deelde de burge meester mee dat op de suggesties van de gemeentepolitie aan rijkswaterstaat om de situatie bij het viaduct Nieuwland door een aantal maatregelen te beveiligen nog geen antwoord is gekomen. Deze suggestie deed de gemeente enkele dagen na het ongeval en waren een herhaling van een veel eerder gedaan verzoek om maatregelen. OM MOGELIJKHEDEN HULP TE ONDERZOEKEN aan de profielschets, zoals die door de Temeuzense politie op tafel was gelegd. De heer Vermaire tot de heer Hindriks: „U wordt chef van een goed voorz'n taak bekend korps" En verder sprak de ad judant de hoop int „dat u zult kunnen aarden in het verre overzeese rijksdeel Zeeuwsch-Vlaanderen". Vrees ongegrond De heerKlaasen sprak als gewezen chef van hoofdinspecteur Hindriks bij de politie in Kampen. De heer Hindriks ging direct van de politieschool in Hil versum naar Kampen. De heer Klaasen: „Toen u bij mij kwam, keek ik er toch wel een beetje vreemd tegenaan, zo'n jonge inspecteur... Maar mijn vrees bleek later ongegrond. U was wel jong, maar u beschikte over een fikse dosis levenservaring, die u ongetwijfeld voor een groot deel te danken had aan uw werk op de grote vaart". De heer Klaasen noemde de heer Hindriks „een amicaal en strikt eerlijk mens". Korpschef J. L. de Rave van de gemeen tepoli tie in Goes haakte direct op de lof zangvan de heer Klaasen in: „Ik heb net allerlei kwaliteiten van u horen opsom men. maar ik vind dat u die hier eerst maar eens moet bewijzen". De heer de De Rave sprak namens de politiechefs in Zeeland (zowel gemeente- als rijkspo litie) en hij zegde de heer Hindriks alle steun toe. De heer A. J. Vesseur sprak namens de regionale brandweerkring en het korps van de vrijwillige brandweer in Terneu zen. Hij benadrukte de uitgebreide sa menwerking, die er bestaat tussen brandweer en politie (alarmnummer), maar tegelijkertijd maakte de heer Ves seur van de gelegenheid gebruik om erop te wijzen dat de brandweerkring zal blijven ijveren vooreen eigen brand weercentrale. Tenslotte waren er felicitaties van de kant van de voorganger van de heer Hindriks bij het Temeuzense politie korps. de heer E. Hubregtsen. Korpschef Hindriks ging daarna uit voerig in op een aantal aspecten van het politiewerk. Over zijn eigen taak opvatting merkte de hoofdinspecteur onder meer op: „Als essentieel voor een goede uitvoering van de werkzaamhe den zie ik het bevorderen en het koeste ren van de onderlinge communicatie en een zo goed mogelijk functionerend overleg. Communicatie en overleg in een zo groot mogelijke openheid, maar ook bereidheid elkaar te begrijpen en te respecteren alsmede het accepteren van de grenzen die wet, bestuur en jus titie stellen, zullen ons dicht bij de ideale situatie kunnen brengen, waarin wij dc totale verantwoordelijkheid ge zamenlijk kunnen delen". De nieuwe korpschef verklaarde met nadruk dat hij een hoge waarde hecht aan de samenwerking met andere ge meentelijke politiekorpsen, het korps rijkspolitie, de potentiële organisaties in België en organisaties die zich zijde lings op het politieterrein begeven. „Ik zal mijn inspanningen op ditterrein niet alleen leveren omdatik een en ander als zeer nuttig en in het belang van een doelmatig functioneren van de politie ervaar Het is jammer te moeten vast- Burgemeester C. Oclceloen van Terneu zen speldt de nieuwe hoofdinspecteur korpschef in zijn gemeente, de heer C. O. Hmdrtks het insigne op. stellen dat het vrijwillig karakter van de samenwerking in wezen afgedwongen wordt door de huidige gebrekkige- or ganisatiestructuur van de Nederlandse politie. Of hieraan ook een gebrek aan daadkracht van de verantwoordelijke bestuursorganen ten grondslag ligt. wil ik nu maar onbeantwoord laten". Na afloop van het officiële gedeelte volgde een receptie. „WAT MENSEN ZELF WILLEN" MIDDELBURG - Het gemeentebestuur van Middelburg is bezig met een en quête onder de werklozen in de ge meente. Via deze enquête hoopt men informatie binnen te krijgen om te be kijken of men als gemeente iets kan doen voor deze categorie inwoners. De enquête is opgezet in nauwe samen werking met het gewestelijk arbeidsbu reau in Middelburg. Deze heeft de uit Middelburg afkomstige werklozen die staan ingeschreven een vragenformu lier toegezonden. De formulieren moe ten nog deze maand terug zijn bij de ge meente. Het idee voor het houden van deze en quête is afkomstig van de Middelburse commissie werklozen. Deze commissie onder leiding van wethouder A. Be- rgshoeff van sociale zaken bestaat uit vertegenwoordigers van de sociale dienst, het arbeidsbureau en de vakbe weging. Via de enquête probeert men Informatie te krijgen over de situatie waarin de werkloze verkeert, de mogelijkheden voor een zinvolle tijdsbesteding zolang men nog werkloos is. Zo kan de beantwoording van de en quête duidelijk maken of er werklozen zijn die in contact gebracht moeten worden met organisaties die hun op een of andere manier kunnen helpen, zoals de sociale dienst, het arbeidsbureau, onderwijsinstellingen, vakorganisatis en maatschappelijk werk. Op het punt van de tijdsbesteding vraagt dde enquête of men vindt dat er iets georganiseerd moet worden. Als mogelijkheden worden genoemd, sport, muziek, cursussen, creativiteit, ont spanning en hobby's. IN ZEELAND WEINIG BEKEURINGEN VRAAG OF ANDERE LANDEN ZICH AAN REGELING HOUDEN DEN HAAG - De Nederlandse kotter- vissers die onlangs bekeuringen in de bus kregen tot ruim duizend gulden voor het overschrijden van de van gstbeperking voor tong en schol in 1975, zullen voorlopig massaal weige ren te betalen. Het bestuur van de plat- vïssectie van de Stichting van de Ne derlandse Visserij, waarin alle visser sorganisaties zijn vertegenwoordigd, heeft haar leden geadviseerd te wach ten met betaling totdat er meer zeker heid is verkregen omtrent de gang van zaken bij de processen tegen drie vis sers in Alkmaar en Zwolle. De Nederlandse Vissersbond, waarbij 55 procent van de 600 bekeurde kottervis- sers is aangesloten, heeft zaterdag be sloten het advies van de platvissectie te volgen. Verwacht wordt dat de leden van alle bij de stichting aangesloten or ganisaties het advies van de platvissec tie goed zullen keuren Volgens de voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de vereniging van kotter- vissers. de heer M Siereveld, zijn in Zee land maar weinig bekeuringen uitge deeld. „Het gaat bij ons om enkele ge vallen. We hebben die mensen inder daad geadviseerd te wachten met beta len. We willen eerst in den brede tot in de finesses uitzoeken of het wel rechtsgel dig is dat de vissers bekeurd worden. Het gaat om ccn internationale rege ling. De vraag rijs t of andere landen zich wel aan de contingentering houden en of dat ons in dat geval kan worden opge legd." De rechtzaken tegen de drie vissers in Zwolle en Alkmaar werden eerder ver daagd. in afwachting van een uitspraak van het Europese Hof van Justitie over de rechtsgeldigheid van de quoterings regeling. Het Hof heeft vorige maand besloten dat de vangstbeperking niet in strijd is met het Europese verdrag. In Alkmaar en Zwolle is men daarop ver dergegaan met de voorbereidingen van deze zaken. Het bestuur van de platvissectle van de Stichting van de Nederlandse Visserij heeft nu twee juridische adviseurs op dracht gegeven na te gaan of de be keurde schippers met hun betalingen mogen wachten totdat de rechtbanken in Alkmaar en Zwolle uitspraak hebben gedaan. Op die manier zou men een pre cedent willen scheppen. In visserskrin gen heeft men stille hoop dat. wanneer de rechtbanken de drie vissers tot een lagere boete veroordelen, ook de boetes van de 600 bekeurde vissers verminderd kunnen worden. Mr. Bos. advocaat-generaal in Den Haag, speciaal belast met de behande ling van deze zaken, slaat die hoop ech ter al bij voorbaat de bodem in. „Ik heb al eens eerder een soortgelijk verzoek gehad van een advocaat, om te wachten tot Alkmaar en Zwolle beslist hadden. Maar ik kan er niet op ingaan. In de eer ste plaats kan het nog een tijdje duren voor die zaken in Alkmaar en Zwolle voorkomen- Dat zal zeker niet voor half september gebeuren. En wie zegt ons dat de betrokkenen dan niet in hoger beroep gaan", aldus Bos, die er geen twijfel over laat bestaan dat de vissers die de bekeuringen („dat zijn tenslotte aanbiedingen om strafvervolging te voorkomen") niet binnen de gestelde termijn betalen, voor de rechtbank moeten verschijnen. LOODSWEZEN LEGT BOEIEN VAARAANWIJZING OOK VOOR BADGASTEN BELANGRIJK VLISSINGEN - Het Loodswezen gaat langs het vaarwater in het Oostgat op de Westerschelde ter hoogte van Zoutelande enkele boeien leggen. Deze boeien geven de grens aan. waar sportvissers met hun bootjes mogen ankeren. Ook badgasten, die vanaf deze stranden met opblaasbootjes en andere 'vaar tuigen' het druk bevaren water op komen, moeten deze boeien voort aan als de grens voor een veilige vaart beschouwen. Wie deze vaar- aanwijzigingen negeert loopt het ri sico een proces-verbaal van de rijks politie te water te krijgen. Enkele weken geleden heeft het Loodswezen in Vlissingen een aantal vaaraanwijzingen gemaakt, die de grens aangeven waar de sportvissers en andere watersporters vanaf de stranden vanaf de Walcherense Zuidwestkust mogen ankeren. Deze vaaraanwijzingen zijn in nauw overleg met de rijkspolitie te water in Wemeldinge en de boothengelaars van de Camping 'Westkapelle' opge steld. Het afgelopen jaar heeft het Loodswezen vele malen klachten binnengekregen dat sportvissers te ver in de vaargeul ankerden. Ook het aantal badgasten, dat met opblaas bootjes, luchtbedden en andere drij vende 'badkuipen' in het levensge vaarlijke vaarwater komt, neemt snel toe. In de vaaraanwijzingen is op de rede van Vlissingen een aantal punten aangegeven, waar niet buiten de paalhoofden geankerd mag wor den. Voor de rest van de kust van Vlissingen tot Westkapelle geldt in het algemeen dat hoogstens op 25 meter buiten de paalhoofden gean kerd mag worden. Op dringend ver zoek van de boothengelaars heeft het Loodswezen nog eens bekeken, of in de bocht bij Zoutelande (met meer ruimte voor de scheepvaart) geen ruimere marge vanuit de paal hoofden gegeven kan worden. Het Loodswezen heeft deze week be paald, dat op een strook kustgebied bij Zoutelande 50 meter uit de paal hoofden gevist kan worden. Op drin gend verzoek vandesportvissersheeft de Directie Loodswezen toegezegd op dit punt enkele blinde boeien te leggen, zodat er over de afstand uit de paalhoofden geen enkel misver stand meer mogelijk is. Deze boelen zijn ook een verstandige veilig heidsmaatregel voor de vele duizen den badgasten, die vanaf het strand bij Zoutelande de zee opgaan met de meest primitieve opblaasbootjes en plastic kuipjes. Elk zomer-seizoen houden loodsen en zeekapiteins hun hart vast. als met landwind kleine kinderen in kwetsbare opblaasboot^ jes de vaargeul opdrijven. De zee hengelaars van de Camping Westka pelle hebben hun bestuur en het Loodswezen toegezegd zich strikt aan de bepalingen te houden. Elk lid, dat zich misdraagt, zal van het. ge bruik van de landbouwtrekker om de bootjes op het strand te brengen, worden uitgesloten. Het bestuur van deze bootvisclub wil voorkomen dat er gemeenteverordeningen komen, die het te water gaan met bootjes vanaf de stranden gaat verbieden. Dit zou een einde maken aan vele re creatiemogelijkheden voor dit kustr gebied. Het samenspel tussen zeehengelaars-bootvissers, loodswe zen en rijkspolitie heeft de verhou dingen tussen deze botsende belan gengroepen sterk verbeterd. Over en weerisafgesproken onmiddellijk aan tafel te komen als er nieuwe proble men zijn. De rijkspolitie te water zal ernstige overtredingen onverbidde lijk bestraffen. Aan de andere kant zal echt niet op een paar meter geke ken worden, omdat de politieman nen niet met meetlatjes de 25-meter- grens gaan controleren. Wie echter duidelijk buiten deze lijnen komt, loopt het risico een fikse boete te krijgen. Ook voor de badgasten is de vaar- aanwijzing van belang, omdat met deze grenslijn de rand van het vaarwater is aangegeven. Ook de beroepsvissers hebben zich akkoord verklaard met het leggen van de boeien voor Zoutelande, omdat er nog wel eens kotters ter plekke een sleepje komen maken. De kust bij Zoutelande is ook 's winters in trek bij de bootvissers voor de kabeljauwvangst. Deze kabeljauw aast op het diepe water, zodat de verleiding altijd groot was zo ver mogelijk in het vaarwater te anke ren. STATENCOMMISSIE FINANCIEN: BESLISSING KAN WORDEN UITGESTELD MIDDELBURG-De commissie voor de financiën uit de provinciale staten voelt er voorshands niets voor het plein bij de Zeelandbrug uit te breiden met een derde tolstraat. De commissie win met de beslissing daarover wachten tot na de behandeling van de begroting van 1977. Men denkt dan meer inzicht te hebben in de financiële positie van dc provincie, waardoor een beter verant woord besluit genomen kan worden. Alleen de commissieleden P. de Jonge (boerenpartij) en J. Hoekstra (vvd) stonden positief tegenover het voorstel vang.s-bijna/ 337.000,-uittegevenvoor de uitbreiding van het plein. De andere commissieleden meenden dat er niet zoveel haast gemaakt hoeft te worden. De heer W. Don (pvda) liet weten dat hij het heel moeilijk met het voorstel had. Bij navraag bij de tolhuisjes was het ge bleken dat zelden lange wachttijden op treden. Hij meende dat aan uitbreiding op den duur wellicht niet te ontkomen is, maar hij wilde eerst zien wat in de toekomst aan geld beschikbaar komt voor de wegen, een zaak waar men na de derde dinsdag van september meer in zicht in zal hebben. „Ik neem aan dat het nodig is, maar ik heb het gevoel dat het nog wel een jaartje kan wachten", aldus de heer Don. De heer (J m A. van Waterschoot (ppr) en ook de heer J. Lustig (pvda) waren het daar mee eens. De heer Van Water schoot: „De berekeningen maken een theoretische indruk". De heer Lustig: „Men kan het geld beter besteden om de Schouwenaren een reductie te geven". De heer Lustig betoogde overigens dat erop moet worden aangedrongen dat de brug tolvrij wordt in 1978, het jaar waarin aanvankelijk de Oosterschelde zou zijn afgesloten en waarin dus een tolvnje verbinding tussen Schouwen en Walcheren zou bestaan. Ook de heer R. van Ommeren (sgp) meende dat de drukte bij de Zeeland brug niet onrustbarend is. De heer C. Balkenende (cda) signaleerde dat de verkoop van auto's wel nog steeds toe neemt en dat het verkeer drukker wordt maar van een calamiteit is zijns inziens nog geen sprake. De heer J. Wagenvoort hoofd van de afdeling financiën op de provinciale griffie waarschuwde tegen uitstel. Hij vestigde er de aandacht op, dat het feit dat tolgeld moet worden be taald al een psychologische barrière vormt en dat men ervoor moet zorgen dat geen tweede barrière wordt opge worpen door wachttijden te laten ont staan. Positief adviseerde de commissie op het voorstel van geceputeerde staten de weg Zeelandbrug-Goes door te trekken van rijksweg 258 naar ryksweg 58. De provincie kan daarvoor maximaal 15 miljoen gulden vrijmaken. Van dat be drag kan een enkelbaansweg worden gemaakt met waar mogelijk ongelijk vloerse kruisingen. Bijdragen van der den zullen gebruikt worden voor het verdubbelen van de weg en voor het kruisingsvnj maken van de aansluitin gen De stencommissie kon zich vinden in de suggestie van de heer Don. dat in ieder geval meteen een dubbelbaanse aansluiting op de rijksweg 58 gemaakt moet wordem, om te vermijden dat een gevaarlijke situatie ontstaat zoals bij Nieuwland. Vette jaren De statencommissie adviseerde positief over een voorstel van g.s. 100.000,- be schikbaar te smaken als bijdrage in de verbetering van de huisvesting van het Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid. De heren Don en P. G. van den Bosse (cda) waarschuwen daarbij wel tegen het doen van al te grote investeringen nu duidelijk wordt dat de vette jaren ook voor de provincie voorbij zijn. De comissie stemde zonder meer in met het voorstel van g.s. aan de stichting verpleeghuis 'West-Zeeuwsch- Vlaanderen' in Oostburg een geldlening te geven tot een bedrag van ten hoogste 12,3 miljoen gulden. Dat geld is nodig voor de bouw van een verpleeghuis voor bejaarden en somatisch zieken in Oost burg. Het huis krijgt zestig bedden voor bejaarden en 40 voor somatisch zieken CDA-voorstel tot eigen verwarmingen huizen Kapelle KAPELLE - De Kapelse CDA- raadsleden ir. P. J. Balkenende en ing. A. M. Dek stellen de gemeenteraad van Kapelle voor over te gaan tot een eigen verwarmingssysteem in de op blok- verwarming aangesloten woningen aan deSpaarlingstraat, de Lingestraat, de Patrijsweg en de Spoorlaan te Ka pelle. Het betreft hier in totaal zestig woningen, waarvan de CDA-ers voor stellen ze als koopwoningen aan te bie den. In het voorstel memoreren de indieners van het voorstel aan de huurverhoging, die per 18 juni voor deze woningwetwo ningen werd opgelegd. IUn een nadere toelichting aan de huurders deelden b. en w. mee, dat thans nog niet tot indivi duele verwarming kan worden overge gaan. Uit een eigen onderzoek van de CDA-fractie in de raad van Kapelle bleek, dat dit wel mogelijk is. De totale kosten zijn, berekend op annuiteitsba- sis tegen een rente van 10 procenten een afschrijvingstermijn van 15 jaar, 27,50 per maand. Philatelica MIDDELBURG - Donderdag houdt de Internationale Vereniging Philatelica, afdeling Middelburg, de maandelijkse ruil- en vergaderavond. De avond wordt gehouden in gebouw 'De Schakel' te Middelburg. De aanvang is 19.30 uur. Wethouder Bergshoeff zei maandag in een andere toelichting dat men nadruk kelijk wil proberen om samen met de werklozen iets op te zetten. „We willen voorkomen dat we van alles organiseren waar niemand voor voelt. Daarom wil len we weten wat de mensen zelf willen". De mogelijkheden die er geschapen kunnen worden, zijn dan op dit mo ment ook nog niet concreet te geven Wethouder Bergshoeff denkt zelf aan activiteiten in de sfeer van het sociaal- cultureel werk en aan cursussen. Via subsidie-regelingen van het rijk heeft men de mogelijkheid hiervoor een spe ciaal iemand aan te trekken. De gemeenteraad werd maandag ook over de enquête geïnformeerd. Op vra gen van raadslid mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst (vvd) over mei name de zorg voor de jeugdige werklo zen gaf wethouder Bergshoeff een glo bale uiteenzetting over het onderzoek- Aanzienlijke schade bij slippartij WESTERSCHOUWEN - Zaterdag» j vond geraakte G. L. uit Haamstede met zijn auto in de lange bocht bij Toledo'! Pas in een slip geraakt en reed de sloe I in. Het voertuig moest met een takelw gen op de rijweg worden gezet 1 I schade was aanzienlijk. Persoonlijk! ongelukken deden zich niet voor. B. en w. Terneuzen willen woensdag praten met CVI TERNEUZEN - B. en w. van Terneuzen willen woensdagmorgen praten met de - direktie van de 'Centrale Vuilverwer- j kende Industrie' (C.V.L) over de vuil- j stortproblemen in de Van Wijckhuijs- polder. Aan het onderhoud zal worden deelgenomen door de wethouders drs i R. C. E. Barbé (openbare werken) en J. H. Strijbos (milieuzaken) plus een ol meerdere ambtenaren. Het bedrijf heeft b. en w. inmiddels schriftelijk laten weten graag op een eerder tijdstip tot een gesprek te komen, terwijl er verder opheldering wordt ge vraagd over het onderwerp, dat in de brief van b. en w. niet nader is omschre ven. Inmiddels heeft de C.V.L-direktle ook de fractievoorzitters uit de Temeu zense gemeenteraad van deze gang van zaken op de hoogte gesteld. Drs. Barbé bevestigde maandagmiddag, om com mentaar gevraagd, dat er voor woens dagmorgen een gesprek over de vuil- - stortplaats in de Van WijckhuisepolderI op het programma staat. Hij wilde niet ingaan op de vraag of ervan de kantvan r de gemeente bepaalde voorstellen zul- I' len worden gedaan om uit de problemen te komen, Zoals bekend behandelt de Temeuzense raad donderdagavond eer, beroepsschrift van de C.V.I. tegen he! 1 afwijzen van een vnjstelling van bepa lingen van de bouwverordening. B. en v, willen daardoor de exploitatie van de I stortplaats verhinderen. Politie Terneuzen wil een extra adjudant in plaats van inspecteur TERNEUZEN - Dc leden van hel Temeuzense politiekorps hebben weinig behoefte aan de aanstelling van een inspecteur, direct onder hoofdinspecteur-korpschef C. 0. Hindriks. Dat liet adjudant A. Ver maire maandagmiddag tijdens de installatiebijeenkomst van de nieuwe korpschef duidelijk door schemeren. Adjudant Vermaire vertolkte maan dag de mening van het voltallige (55 man sterke) korps. Het is nu al jaren bekend dat het Temeuzense politie korps uitgebreid zou kunnen worden met een inspecteur (een rang die momenteel niet voorkomt op de loonlijst van de Temeuzense poli tie). De belangstelling voor de functie bleek echter nihil. Voor leden van het korps was dat aanleiding om te plei ten voor de aanstelling van een extra adjudant, in plaats van een inspec teur. De heer Vermaire maandag middag: „Een dergelijke aanstelling zou de doorstroming in het korps be vorderen...". Overigens heeft zich in tussen een kandidaat voor de inspec teursfunctie in Terneuzen gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4