'Verzegeling' legt groot deel van Cruson-produktie stil Dr. Stumphius verblufover explosie van reacties op asbestverhaal Oslo PZC/p Politie en justitie weinig mededeelzaam over aanvaring op het Grevelingenmeer Politie lost serie inbraken Middelburg op almanak Jonge duiker overlijdt aan caissonziekte A. DON GENOEMD ALS BURGEMEESTER VAN KORTGENE DE GESCHIEDENIS HERHAALDE ZICH... DINSDAG 24 AUGUSTUS 1976 ADJUNCT-DIRECTEUR A. VAN HANEGEM: „ER RIJZEN TOCH WEL MEER PROBLEMEN DAN VERWACHT"... HELFT PERSONEEL CRUSON 'GEWOON' AAN HET WERK... BRESKENS - Functionarissen van de inspectie milieuhygiëne en de gemeente Oostburg heb ben maandag een aantal instal laties en afdelingen van het me taal veredelingsbedrijf Cruson in Breskens verzegeld. Door deze maatregel is een groot deel van de produktie van het be drijf; waar veertig man werkt, lam gelegd. Cruson kan pas weer voor de volle honderd pro cent gaan produceren, wanneer men in het bezit is van een nieuwe hinderwetvergunning. Die vergunning zal overigens nog enige tijd op zich laten wachten. Zoals bekend is bij Koninklijk Besluit van 16 juli vastgesteld dat Cruson de produktie moest staken. B. en w. van Oostburg besloten, vorige week maan dag, het Koninklijk Besluit uit te voe ren. Donderdag werd, in een aangetekend schrijven, sluiting van het metaalver- edelingsbedrijf gelast. Vrijdagavond echter werd die sluiting voor een deel (en op voorwaarden) weer opgeheven. Dat gebeurde na advies van de Inspec tie Milieuhygiëne en de Arbeidsinspec tie. Dat advies werd uitgebracht aan b. en w. van Oostburg. Zowel burgemeester A. Schipper van Oostburg, als adjunct-directeur A. van Hanegem van Cruson toonden zich vrij dagavond verheugd over het feit dat een deel van het bedrijf met ingang van maandag weer normaal kon functione ren. Die vreugde wekte enige verbazing bij de Inspectie Milieuhygiëne. Drs. G. J. Beijen van de milieu-inspectie maan dag; „Ik heb de indruk dat men vrijda gavond wat al te optimistisch is geweest in de uitlatingen. Ermoetnamelijkgeen misverstand over bestaan dat toch nog een groot deel van de produktie onder MIDDELBURG - De Middelburgse po litie heeft maandag met de aanhouding van een drietal jongelui een aantal in braken en diefstallen opgelost. De da ders werden zondagavond op heter daad betrapt bij activiteiten op het in dustrieterrein. Van een bewakingsdienst kreeg de poli tie de tip dat op het ten-ein van hou thandel Den Bouwmeester drie jongelui met een geldkistje gesignaleerd waren. De politie kon het drietal snel aanhou den, maar het kistje bleek toen al ver dwenen. Dat bleek compleet met een inhoud van ruim 200 gulden in het Ka naal door Walcheren te zijn gedepo neerd. Uithet verhoor kwam naar voren dat de daders - de 22-Jarige M. M. uit Middel burg. de 18-jarige A. M. uit Amemuiden en de 21-jarige A. J. uit Middelburg-het geldkistje hadden ontvreemd bij de ij- zerconstructiehandel Labruyère op het industrieterrein. Daar was men eerder in de avond ingebroken, waarbij veel schade werd aangericht Bij het verhoor bekende A. J. nog een aantal zaken. Hij was eerder deze maand twee avonden achter elkaar in gebroken in de supermarkt Parade Su per in het winkelcentrum Dauwendaele. Daar nam hij voor zo'n 1700 gulden aan goederen mee en richtte hij voor een 700 gulden schade aan. Verder had J. ook een inbraak gepleegd in een sportzaal aan de Kruitmolenlaan. Daar nam hij voor zo'n 800 gulden aan goederen mee. De goederen van deze in braken had hij inmiddels al doorver kocht Ruilbeurzen voor de jeugd TERNEUZEN - In de komende maan den worden er in gebouw 'Bethel' te Temeuzen postzegelrailbeurzen voor de jeugd gehouden. De data van deze beurzen zijn 3 septem ber. 15 oktober, 12 november en 17 de cember. De aanvang is 19.00 uur. ZEEUWSE Vol Ieder zichzelf respecterend bedrijf heeft tegeniooordig handzame praatapparatuur, waarin perso neelsleden elkaar dienstmededelin- gen kunnen toeroepen. De Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland óók. Bij Kruiningen-Perkpolder dient deze apparatuur onder meer ter re gulering van het aanbod auto's. „Bo vendek vol," roept de ene beambte dan tegen de ander. Of'Benedendek vol" - dat hangt zoals de geschoolde lezer zal begrijpen, af van het dek, dat vol is. Laatst was het bovendek vol, toen de beambte, die dit moest melden juist werd afgeleid door de eerstvolgende auto, die werd bezet door een èrg mooie meid. „Bovendek vol," riep de functionaris in de walkie-talkie. „Bovendek kan afvaren." de voortdurende sluiting valt. Wij heb ben weliswaar een lijst opgesteld, waarop een heleboel gebouwen voor komen. die weer open kunnen, maar es sentiële onderdelen voldoen niet aan de voorwaarden en moeten dus gesloten blijven. Misschien heeft men de zaken vrijdagavond wel iets te rooskleurig af geschilderd." Afgenomen Met name bij adjunct-directeur Van Hanegem van Cruson was het opti misme maandag wat afgenomen. De heer Van Hanegem maandag desge vraagd: „Vandaag is eigenlijk pas goed aan het licht gekomen dat we, ook ten aanzien van die afdelingen waar we weer aan de slag kunnen, toch wel voor problemen worden gesteld. Neem bij voorbeeld de buizenafdeling. De con structie op zich levert geen moeilijk heden op. Maar we mogen het mate riaal niet verzinken, met andere woor den, we kunnen het produkt niet af werken en dus komen we niet aan le vering toe. Lakken mag wel maar voor je gaat lakken moet je ontvetten en ook dat mag weer niet. Op deze ma nier kunnen we onze lopende orders niet afwerken." De adjunct-directeur voorziet overigens niet alleen problemen voor het eigen bedrijf. Hij verwacht dat ook andere be drijven in Zeeland in moeilijkheden zul len komen door de maatregelen, waar mee Cruson nu geconfronteerd wordt. De heer Van Hanegem; „Galvaniseren mogen we niet meer. Wij zijn het enige bedrijf in Zeeland dat galvaniseert. Al lerlei bedrijven in Zeeland, die voor die bewerking op ons zijn aangewezen, krij gen nu problemen. Er is, wat dat betreft, al veel onrust, zo is ons gebleken." Cruson's adjunct-directeur vertelde maandag dat deze en andere problemen al zijn voorgelegd aan de verschillende instanties, die zich met de Cruson- affaire bezighouden. „We hebben wél de indruk dat men er snel iets aan wil doen," aldus de heer Van Hanegem. Gesloten De functionarissen van de milie- inspectie en de gemeente zijn maan dagmiddag een hele middag bezig ge weest met het verzegelen van installa ties. De volgende onderdelen van het bedrijf werden op die manier buiten werking gesteld: de chlorothenetank (volgens de milieu-inspectie komen bij het gebruik van chlorothene stoffen vrij die kanker verwekkend zijn), de tunnel van de moffeloven, drie van de vijfteüonovens (voor twee ovens is een vergunning aanwezig, vol gens de inspectie komen bij een teflon- behandeling fluordampen vrij), de glasmeelstraalcabine, de spuitcabine (die weer gebruikt mag worden indien gezorgd wordt voor een voldoende afzuiging). de complete galvaniseerafdeling, de glasbrekerij en de propaantank met vulaansluiting. Een groot deel van de installaties mag weer in gebruik genomen worden, wan neer voldaan wordt aan bepaalde eisen van de inspectie of pas wanneer het be drijf beschikt over een nieuwe hinder wetvergunning. Zoals bekend heeft Cruson in het voorjaar van dit jaar een nieuwe vergunning aangevraagd. Ge meentesecretaris P. J. I. Verhage van Oostburg vertelde maandag over die nieuwe vergunning: „Er wordt alle spoed achter gezet De conceptvoor- waarden zijn gereed en kunnen aan de verschillende instanties worden toeges tuurd. Mede daarvan is het afhankelijk wanneer de vergunning uiteindelijk kan worden verleend." Maandagochtend kon ongeveer de helft van het Crusonpersoneel normaal aan het werk. De andere helft van het perso neel werd ingezet om aan een aantal in stallaties en in een aantal gebouwen, die voorzieningen aan te brengen, die door de inspecties worden geëist, Voldoen de installaties op korte termijn aan de voorwaarden, dan bestaat de mogelijk heid dat alsnog toestemming gegeven wordt ze weer in gebruik te nemen. Voor installaties, die niet onder de afgegeven vergunningen vallen, zijn de mogelijk heden aanmerkelijk geringer. Cruson moet voor het gebruik van die installa ties wachten op de nieuwe hinderwet vergunning. Adjunct-directeur Van Hanegem sprak maandag de verwachting uit dat de werknemers, die bezig zijn met het aanbrengen van extra-voorzieningen dat karwei over enkele dagen voltooid hebben. Of er ook daarna voor alle werknemers voldoende arbeidsmoge lijkheden zijn, was maandag nog niet bekend. Foto: Functionarissen van milieu inspectie en gemeente verzegelen instal laties bij Cruson in Breskens. WEMELDINGE - Een Belgische sport- duiker. de 23-jarige J. P. P. Verreijt uit Overijsse. is maandagmiddag overle den aan de gevolgen van de zoge naamde 'caissonzickte'. De Belg was, met duikapparatuur, bij Wemeldinge, ter hoogte van de Stormerzandpolder. tot op dertig meter afgedaald in de Oos- terschelde. Op een zeker moment kwam hij van deze diepte in een keer plotseling naar boven. Het menselijk lichaam is tegen deze plotselinge drukverschillen met be stand; duikers wordt dan ook geleerd om van grote diepte in etappes naar de oppervlakte te gaan. Het gevolg was voor dejonge Belg, dat hij werd overval len door de 'caissonziekte' en bewuste loos aan de oppervlakte kwam. Deze 'caissonziekte' betekent dat er door het plotselinge drukverschil luchtbelletjes in het bloed komen. De jongeman werd onmiddellijk over gebracht, naar de decompressor van het toevallig aanwezig bergingsvaartuig 'Walrus'. Toen erech tergeen verbetering optrad in zijn toestand, werd hij per am bulance naar hetziekenhuis Bergzichtin Goes vervoerd maar onderweg overleed hij. Het is nietduidelijk waarom dejonge duiker zo plotseling van dertig meter diepte naar de oppervlakte terugkeerde, daarmen veronderstelt, dat hij toch van de hieraan verbonden gevaren op de hoogte moet zijn geweest „GEEN BUSHALTE IN HULSTER BINNENSTAD" HULST - Minister Westerterp van ver keer en waterstaat vindt dat in de bin nenstad van Hulst geen bushalte van de ZVTM moet komen. Zoals bekend wil de gemeenteraad van Hulst graag dat zo'n bushalte in de binnenstad zal ko men. De ZVTM heeft dat verzoek niet ingewilligd. Hierop heeft de raad de hulp van de minister gevraagd. De bewindsman schrijft nu in antwoord aan de gemeente Hulst dat situering van een busstation m de binnenstad - het Gravenhofplein - op praktische be zwaren stuit- De wegen die gevolgd moeten worden om de bussen in de bin nenstad te krijgen en de verkeersdrukte vormen belemmeringen, schrijft de mi- niser. Ook de aansluitingen op andere diensten zouden in gevaar komen. provincie Eerste op voordracht van commissaris KORTGENE - De heer A. Don (54) uit Oostkapelle, raadslid en oud wethouder van de gemeente Dom burg, maakt een bijzonder goede kans om binnenkort benoemd te worden tot burgemeester van Kort- gene. Volgens doorgaans betrouw bare bronnen, is hij door de com missaris van de koningin in Zee land. dr. C. Boertien, als eerste op de voordracht aan de minister van binnenlandse zaken geplaatst. Een woordvoerder van het Zeeuwse provinciaal bestuur verklaarde maandag desgevraagd dat commis saris Boertien de voordracht al heeft opgestuurd naar minister van bin nenlandse zaken. mr. W. F. de Gaay Fortman. „En dat is het enige wat erover gezegd kan worden." aldus de woordvoerder. De heer Don is lid van de Partij van de Arbeid en een broer van de frac tievoorzitter van de PvdA in provin ciale staten van Zeeland. W. Don. Hij is geboren op 8 september 1921 te Vlaardingen. De heer Don is al vele jaren raadslid van Domburg en ge durende één periode (1970-1974) ook wethouder. Ook is hij voorzitter van fie veilingvereniging Middelburg en secretaris van de provinciale organi satie van tuinbouwverenigingen. In Kortgene moet de heer Don de ex- PvdA-er P. J. Evers opvolgen, die 12 juni 1976 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, af scheid nam van Kortgene. Voor zo ver bekend is de heer Don een van de vier PvdA-leden die naar de burge meesterspost heeft gesolliciteerd. In totaal zijn er naar verluidt ongeveer twintig sollisitaties binnengekomen. De voorlichtingsdienst van het mi nisterie van binnenlandse zaken deelde mee dat de benoeming van een nieuwe burgemeester van Kort gene zeker geen maanden meer op zich zal laten wachten. Gevraagd naar een tijdslimiet zei een woord voerder 'zeker een paar weken'. Uit de mededelingen bleek dat de proce dure voor de benoeming inmiddels wel in werking is gezet. „De gesprek ken van de meest serieuze kandida ten met de minister moeten nog plaatsvinden. Dat zal spoedig gebeu ren". aldus de woordvoerder van binnenlandse zaken. „Daarna volgt nog het geneeskundig onderzoek, maar dat is meestal vlot afgewerkt'. De woordvoerder van binnenlandse zaken benadrukte dat geprobeerd wordt zo spoedig mogelijk in de va cature te voorzien. „Dat wordt in het algemeen altijd zo snel mogelijk ge probeerd. De pressie van politie ke partijen speelt een rol. Burgemeester-benoemingen liggen namelijk politiek soms erg gevoelig. Dan kan het lang duren dan ambte lijk nodig is". Zoals gemeld, was de meerderheid van de gemeenteraad van Kortgene onlangs tegen het zen den van een brief aan de minister, waarin om een spoedige benoeming gevraagd had moten worden. De woordvoerder van binnenlandse za ken wees erop dat het sturen van 'brandbrieven' meerdere malen voorkomt. „Dat is het goede recht van gemeenteraden". Of het op de snelheid van benoeming enige in vloed heeft, kon de woordvoerder van het ministerie niet zeggen. DUUR VAN ONDERZOEK NOG ONBEKEND OOK OPVARENDEN VAN ZEILJACHT HOUDEN HUN MOND GOES/EINDHOVEN - Politie en justi- tie doen vrij geheimzinnig over de toe dracht van de aanvaring, die vrijdag middag op het Grevelingenmeer tussen een boot van de rijkspolitie te water en het jacht 'Alley Cat' heeft plaatsgevon den. Zoals bekend, kwam een van de opvarenden van het jacht bij de aanva ring om het leven. Dat was mevrouw A. E. Glimmerveen-Verhoeven (48) uit Eindhoven. De politie wil geen enkele informatie verstrekken over de moge lijke oorzaak van de zo tragisch afgelo pen aanvaring. Ook de opvarenden van de 'Alley Cat' weigeren in te gaan op de vraag, wie schuldig is geweest aan het ongeval. Een van de opvarenden raakte licht ge wond en werd naar het rode- kruisziekenhuis in Zierikzee gebracht. De politie heeft - zo vertelde een woord voerster van het ziekenhuis in Zierik zee maandag - verboden enige informa- „IK WIL NIET ALS KRUISTOCHT MANOMAAN TE BOEK STAAN" VLIS3INGÉN - De geschiedenis herhaalt zich voor dr. J. Stumphius, het hoofd van de bedrijfsgenees kundige dienst bij de scheepswerf 'De Schelde' in Vlissingen. Zeven jaar geleden promoveerde hij op op zienbarend proefschrift, waarin een voor Nederland toen nog onder kende relatie werd gelegd tussen in geademd asbest en een bepaalde vorm van kanker. „Je staat te kijken van wat je losmaakt," zei hij toen op de reacties. Vorige week trok een be schouwing van Stumphius op het eerste congres over veiligheid en ge zondheid van de internationale me taalarbeidersbond over hetzelfde onderwerp opnieuw sterk de aan dacht. Stumphius: „De explosie van reacties was een verbluffende erva ring." Stumphius: „Ik had me niet voorge steld dat er op de inleiding op het congres in Oslo zoveel reacties en zo veel publiciteit zou volgen. Het was in principe met een nieuw verhaal. Het is intusen ook uit de internatio nale literatuur bekend, dat ingeha- leerde asbestvezeltjes tot een tumor kunnen leiden, die niet de longen maar het longvlies aantast, dat er dertig tot veertig jaar overheen kan gaan voor deze vorm van kanker zichtbaar wordt en dat er geen ge neeswijze tegen is. Ik heb m Oslo nog een keer en nu in internationaal ver band gewaarschuwd tegen de gevol gen, die bij asbestgebruik mogelijk zijn en wat daaraan te doen is. Met dat soort waarschuwingen kun je verontrusting niet voorkomen. Maar iedereen is er weer eens met de neus opgedrukt." Proefschrift Stumphius - sinds 1955 bedrijfsarts bij de koninklijke maatschappij 'De Schelde' in Vlissingen - deed het on derzoek naar de relatie asbestr kanker samen met dr. H. T. Plan- teydt, sinds 1961 patholoog-anatoom in Middelburg. Zij deden het onder zoek onder de bedrijfsbevolking van 'De Schelde' en vonden deze vorm van kanker - het diffus mestothe- lioon - in zes jaar bij vijfentwintig mensen. Voortgezet onderzoek na het verschijnen van het proefschrift leidde de bevestiging j aarlijks tot een aantal gevallen van deze kanker op Walcheren. Dat leidde ertoe, dat Stumphius en Planteydt vorig jaar durfden 'berekenen', dat er tot 2000 ongeveer 125 mensen als gevolg van het asbestgebruik bij 'De Schelde' in Vlissingen zullen overlijden en dat er in Nederland jaarlijks ongeveer hon derd mensen aan deze vorm van kanker sterven. In 1969 al vormden de bevindingen van dr. Stumphius voor de directie van 'De Schelde' de aanleiding om op de werf het gebruik van asbest waar mogelijk stop te zetten. Een ander gevolg was, dat de gezondheidsorga nisatie TNO een studiecommissie in stelde om de problemen voor de volksgezondheid op dit stuk van za ken te onderzoeken. Stumphius en Planteydt zijn lid van de TNO- commissie die medewerking ver leende aan het asbestrbesluit dat naar wordt verwacht binnenkort door minister Boersma van sociale zaken zal worden afgekondigd. Mede in relatie tot het asbestrbesluit heeft dr. Planteydt zich onder meer verdiept in de vraag tegen welke groepen van de bevolking maatrege len inzake het gebruik van asbest ge richt zouden moeten zijn. Zijn inlei ding betreft beroepsgroepen, waar van een deel soms wel met asbest in aanraking komt en daardoor grotere risico's loopt dan de mensen, die er met mee te maken hebben: - mensen, die regelmatig met asbest te maken hebben zijn werkers in de asbestindustrie en isoleerders. In deze groepen de sterkste expositie aan asbest aanwezig zijn. In Neder land gaat het in deze beroepsgroep volgens dr. Planteydt om ongeveer tweeduizend mensen; - dan is er een grotere groep mensen -zeker enkele tienduizenden naar de schatting van dr. Planteydt - waar een minder ernstige expositie aan asbest mogelijk is, bijvoorbeeld bij werknemers op scheepswerven, waar nog asbest als isolatiemateriaal wordt gebruikt, bouwvakkers, (as- bestcementplaten), werknemers in de autoindustrie, de verfindustrie, werknemers bij waterleidingbedrij ven. mensen in de luchtr en ruimte vaart; - een derde groep mensen, die aan asbest blootgelegd kan worden zijn omwonenden van asbestindustrie en vrouwen, die overal met asbeststof uitwassen, tekenthij daarbij aan, dat Nederland geen grote asbest industrie heeft. Twijfel Stumphius kijkt - na Oslo - met enige twijfel naar de reactie van de Industriebond NVV. Van deze kant is betoogd, dat ook glasvezels als vervanging van asbest moeten wor den verboden. Stumphius: „Ik vind dat standpunt nogal extreem. Het verbieden van glasvezels is onzin. Het heeft geen zin om dat te doen, omdat er op dit moment geen glas wol wordt gebruikt, die dunner is dan drieduizendste millimeter. Ik ben niet zo voor het uitstoten van gigantische kreten, als het resultaat niks is. Met het asbestbesluit kun je in Nederland straks een paar dingen doen. Spuiten met asbest wordt waarschijnlijk verboden en je kunt het gebruik van de gevaarlijkste as- bestsoort (crosidoliet) verbieden. En er komt strenge controle op het gebruik van asbest. Dat is wat en je hebt een besluit in de hand. waar mee je verder kunt werken. Er is in tussen over asbest heel wat bekend en we zijn blij, dat we een aantal dingen met redelijke zekerheid kunnen zeggen. Maar bij een dogma tische benadering van de problema tiek, zouden we in de ontwikkeling weer in de buurt van 1870 terecht komen. En da's ook weer niet alles." De recente reacties op zijn inleiding in Oslo hebben de Vlissingse bedrijfs arts verbluft en hem enige voorzich tigheid ingegeven bij het afleggen van verdere verklaringen: „We moe ten er ook niet naar toe, dat ik te boek komt te staan als een soort kruistocht-manomaan tegen asbest gebruik. Er zijn zoveel andere tumo- Wat niet wegneemt, dat Stumphius voor nader onderzoek in Nederland op dit stuk van zaken de aanschaf van een electronenmicroscoop bij TNO dringend noodzakelijk acht. En daarbij maandagavond op verzoek van b. en w. aanwezig was als des kundige op het gebied van asbestge bruik in Wormer, waar een hoorzit ting werd gehouden over de hinderwets-aanvraag van Van Gelder Papier, die zijn asbestpapier- fabriek wil uitbreiden. tie te geven. De gewonde man kon vrij- I dagavond overigens al naar huis gaan. j De aanvaring tussen het jacht en de po- J litieboot gebeurde vrijdagmiddag rond twee uur ter hoogte van Dreischor. De i rijkspolitie te water bleek vrijdagavond niet bereid nadere gegevens te ver strekken. De officier van justitie in Mid delburg. mr. T. Lebret, was ook weinig meedeelzaam. Hij was vrijdagavond nog niet bereid te vertellen hoe de naam van het slachtoffer luidde. Hij wilde al leen kwijt dat het 'mevrouw G- uit Eindhoven'was. „Mr. Lebret ha de rijks recherche gelast om in samenwerking met de rijkspolitie te water een onder zoek in te stelleen. Hangende dat onder- zoek konden geen nadere mededelingen j worden gedaan. Pas zondagavond werd de identiteit van het slachtoffer prijsge- geven. Woordvoerders van de rijkspolitie te water in Willemstad en Dordrecht zei- I den maandag geen aanvullende infor- 1 maties te kunnen verschaffen. „Dat doen we liever niet", klonk het daar. Men verwees naar de rijksrecherche. Rijksrechercheur H. J. Walder uit Den Haag is belast met het onderzoek. Maar ook hij zwijgt. „Ik voel me niet geroepen informaties te verstrekken over een onderzoek waar ik mee belast ben", liethij kortafweten. De officier van justitie in Middelburg, mr. Lebret verklaarde maandag desge vraagd dat het onderzoek naar de toe dracht van de aanvaring nog steeds gaande is. Hij kon niet vertellen, hoe lang het nog zal duren, voordat het on derzoek is afgerond. Er waren vier mensen aan boord van de 'Alley Cat': de heer en mevrouw Glim merveen en het echtpaar Van Velzen, allen afkomstig uit Eindhoven. De heer Van Velzen zei maandagmiddag desge- vraagd; „Gezien de tragische afloop voel ik er niets voor om ook maar enig J commentaar te geven". Hij wilde ook niet op de vraag ingaan wie er zijns in ziens schuldig was aan de aanvaring. j| „Dat komt heus nog wel eens boven wa- i ter". Het feit. dat de rijksrecherche zich K momenteel met de zaak bezighoudt is volgens de heer Van Velzen wel een aanwijzing in welke richting gezocht moet worden. Op een vraag of de politie I hem een zwijgplicht heeft opgelegd, antwoordde de heer Van Velzen ont kennend. SURF BOARD OP KLAARLICHTE DAG GESTOLEN SCHAREND1JKE - Van .het strand aan het Grevelingenmeer is zondagmiddag een surf-board gestolen. Dit surf-board heeft een waarde van 1250,- en was eigendom van de Duitser P. G. uit Her- zogenraath. INBRAAK IN GEMEENTEHUIS NIEUWERKERK NIEUWERKERK-Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag in gebroken op het gemeentehuis van Duiveland Er wordt niets vermist. De daders zijn door een openstaand raam binnen gekomen. De inbraak werd maandagmorgen door personeel, dat werkzaam is op het gemeentehuis, ontdekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2