Sfeer in ploeg Valkenisse voor Spel zonder grenzenopperbest Forse kritiek op woonerfplan 'Oost-West' in 'De Halle', Axel SCHIETINGEN Green Spot zonder prik Green Spot zonder prik PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC Wissel Zeeuws-Vfaanderan DINSDAG 24 AUGUSTUS 1976 WOENSDAGAVOND OPNAMEN IN BAD MERGENTHEIM UITZENDING ZATERDAGAVOND VOOR NCRV-TV (Van onze verslaggever). BAD MERGENTHEIM - Iedereen in Bad Mergentheim weet het zo lang zamerhand wel. Valken isseiseén van de deelnemende ploegen aan 'Spel zonder Grenzen', dat woensdaga vond in het van activiteiten bol staande Duitse plaatse wordt opge nomen. De leden van de ploeg laten dat duidelijk en spontaan merken. 'Valkenisse ai. ai. ai', heeft hetal vele keren loeihard door de straten en in ontspanningsgelegenheden geklon ken en de plaatselijke bevolking is ermee vertrouwd geraakt. Aanvankelijk wees men het in witte pakken gestoken vijftiental wat meesmuilend na. nu kan er al een begrijpende glimlach af en stevent men op de Valkenisserploegafom te vertellen dat men van een plaatsje op de tribune verzekerd is. Coach Piet Koster en zakelijk leider Ben van Damme bezien dergelijke taferelen met grote voldoening. ,,In geen drie maanden heb ik zo gela chen." stelde van Damme onlangs vast toen ploeglid Jan Kluylhout voor de zoveelste keer met zijn grap pen en grollen in het middelpunt van de belangstelling had gestaan. Ook coach Piet Koster steekt niet onder stoelen of banken, dat het tot nu toe met die sfeer allemaal op rolletjes loopt „Het wordt gauw genoeg ge schreven. maar het is echt zo: er is een enorm goede sfeer in de ploeg. Zo heb ik het tenminste nog niet mee gemaakt." Met de wedstrijd van morgen, woensdag, is de Valkemsser ploeg de eerste 2 dagen na aankomst in Bad Mergentheim (zo'n 20.000 inwonersi nog niet zo intens bezig geweest. Achteraf bleek het een goede keuze om ruimschoots voor dat tijdstip Zeeland vaarwel te zeggen en - na een vermoeiende reis - in Bad Mer gentheim en omgeving wat te accli matiseren en vooral te relaxen Zo heeft men pas eerst zondagmorgen een vrij stevige training op hel pro gramma gezet Daarvoor en zon dagmiddag was het uitrusten gebla zen Aanpakken Maandag evenwel was het afgelo pen met het 'luizenleventje'. Na een zogenaamde 'droog-training' door het team van Bad Mergentheim, dat in wezen geen enkele rol in het spek takelstuk 'Spel zonder grenzen' speelt, omdat het in de Duitse onder linge voorronde al is uitgeschakeld, was het nu aanpakken geblazen. De officiële witte tenue werd ver wisseld voor sportkledij en stevig werd getraind op de onderdelen, die men woendagavond krijgt te ver werken. Deze keer luidt het motto 'een leven in negen fasen' en dat heeft men na veel gesleutel weer zo aan trekkelijk weten te maken dat het op de televisie een vermakelijke boel gaat worden Het wordt woensdag een behoorlijk gesjouw met poppen, capriolen ma ken op de lopende band (waarvoor Valkenisse oengens is uitgeloot) steppen met een paar aanhangwa- gentjes en met losse ameubelemen- ten een woning inrichten. Eén ding staalvast, het komt netzo goed aan op behendigheid als kracht. Daarbij komt dan nog de onzekerheid, dat een captain nooit van te voren er van zeker is. dat hij de meest geschikte personen kan inzetten op dat onder deel waarvan hij bij voorbaat weet. dat ze er veel punten op kunnen sco ren. Piet Koster: „Het is wel zo. dat ieder ploeglid de aangewezen spelle tjes moet kunnen spelen Maar de lo ting op de dag van de uitzending be paalt wie wat moet doen Er is dan dus inderdaad de kans. dat de besten met een flauw onderdeel uit de bus komen." Hij is er zeker van dat op het moment dat de loting bekend is een bepaalde druk van de spelers af valt Ouder Opvallend is dat de andere deelne mers over het algemeen over een jongere ploeg beschikken dan Val kenisse. Volgens arts Rob Rozijn, die de medische verzorging van alle ze ven deelnemende teams in handen heeft, is de wat oudere leeftijd van de Valkenisser ploeg een gunstige factor. ..De spelletjes zijn goed op deze ploeg geschreven. Het is een team waarvan ik zeker ben dat ze al heel wat kun nen verwerken Ze hebben in de Zes kampcompetitie al flink wat erva ring opgedaan en er bestaat een een heid Met die twee belangrtjke facto ren zit het wel snor Iedereen - ook de mensen van de NCRV - is er heilig van overtuigd.dat de kansen op een goede klassering goed liggen. Een goede plaats, moge lijk een eerste, zit er altijd wel in. - de loting gunstig uitvalt en wanneer net dat beetje geluk wat broodnodig is erbij zit. Zoals bekend gaat de beste van de Nederlandse ploegen uit de voorronden deelne men aan de finale van Spel zonder Grenzen, op 22 september in Black pool in Engeland. Kijkers Dc Westdeutsche Rundfunk ver wacht. dat zo'n 130 miljoen kijkers het gebeuren op de televisie zullen volgen. Overigens kan men in Ne derland de verrichtingen van de Valkenisser plog pas zaterdag de 28-ste augustus op de beeldbuis vol gen. De BRT verzorgd woensdaga vond wel een rechtstreekse uitzen ding. Naast Valkenisse zijn er nog zes teams in de wedstrijd Dat zijn Als- feld uit Duitsland. Douai uit Frank rijk. GeeluitBelgiè. Redcaruit Enge land. Milazzo uit Italië en voor Zwit serland Brissago Burgemeester S. Francke van Val kenisse. die met zijn echtgenote en andere burgemeesters het hele ge beuren op de voet volgt, zegt 'het leuk te vinden om een ploeg te heb ben die aan Spel zonder Grenzen meedoet. „Vooral," aldus de heer Francke. „als je constateert dat in de ploeg een leuke openhartige geest is." Dat hij zoveel mogelijk met alles meedoet en bijvoorbeeld in de bus temidden van de goklustigen dapper zat mee te kaarten, doet de heer Francke met een simpel 'd etijd is voorbij om ver van je mensen af te staan" af. Verder zegt hij te hopen op een goed resultaat, „maar het gaat in de eerste plaats om het spel." VAN DE 115 BEWONERS 72 TEGEN VOORSTEL „GEMEENTE MOET ƒ265.000,- BIJBETALEN" AXEL - De gemeente Axel is maandag avond tijdens de eerste hoorzitting over het woonervenplan 'Oost-West' nogal met forse kritiek geconfronteerd. Met name het PvdA-raadslid J. Diele- achter de tafel: „We weten ook niet wie bewoner van de in het voorlopige de lijst bij ons heeft binnengebracht. De plai opgenomen Crijnssenstraat, heer Dieleman zei hier later op. dat het somde een hele lijst van op- of aanmer- bij het gemeentehuis echt wel bekend kingen op. Vanachter de tafel werden die vragen gisteravond in 'De Halle' niet beantwoord. Voorzitter P. T. A. M. R. Apers. wethouder van Axel. zei dat van de zaken die de heer Dieleman en anderen naar voren hebben gebracht kennis zal worden genomen. moet zijn wie de lijsten met handteke ningen bij de gemeente heeft binnen gedragen. Hij liet duidelijk uitkomen dat zelf te zijn geweest Over het alge meen kwam uit de vergadering - die on geveer 50 bezoekers telde - kritiek op de parkeerplaatsen. Ook kwamen er en- De heer Dieleman i..Ik spreek niet als kele suggesties om parkeerplaatsen raadslid, maar als bewoner Crijnssenstraat ging met name in op achter bijvoorbeeld de Bankertstraat aan te leggen Vanavond, dinsdag. GOES - Grote Kerk. 12.30 uur: Markt- concert door Kees van Eersel. HULST - St, Liduinaziekenhuis. 15.05- 16.30 uur: Uitzending Radio Nightinga le MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 17.30 uur: Minatuur Walcheren. VLISSINGEN - De Piek, 21 uur: Film voorstelling. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Wan Pipel, a l Luxor. 20 uur: Dolle pret in een Tiroler bed. 18 j. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur Lucky Lady, 14 j. 20.30 uur Gnzzly. 18 j.. 22.15 uur. Blonde hartstocht in mysterieus Afrika. 18 j. MIDDELBURG - City. 20 uur: Aardbe ving. OOSTBURG - Ledel. 20 uur Emma- nuelle, de anti-maagd. 18 j. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: The Po seidon Adventure. 14 j. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: De avonturen van Rabbi Jacobs, a.l. TENTOONSTELLINGEN DREISCHOR - Landbouwmuseum, 13.30-16.30 uur' Oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur. Natuur en landschap in Zeeland. Lunch-cafe Stadhuis. 9-18 uur: Potlood tekeningen Henme Broer. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. Fotografie Ronald Vonk Kunstzaal Van Benthem Jutting. 9-18 uur Schilderijen W. Oreel. Zeeuws Museum. 10-17 uur: Verdronken Land. Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur. Kinderzorg in Zeeland. Vleeshal. 10-17 uur Werken collecte museum Van Bommel-Van Dam. Galerie 't Kol. 10-18 uur: Werken Frits van Til. NIEUWVLIET - Camping Nooitge- dacht; Schilderijen en pastels Ben Bon te NISSE - 'De Mooie Staak'. 9-20 uur: Werken de Heer Messemaker. SINT-ANNALAND - Streekmuseum 'De Meestoof. 15-17 uur: De smalstad van Jacoba van Beieren VLISSINGEN - Hal en binnenplaats gemeentehuis: Beeldententoonstelling Carolusknng. Stadhuis. 8-12.30 en 13 30-17 uur: NKS Kijkmap met grafische werken. Serrezaal Bntanma: Maritieme zaken. Stedelijk Museum. 10-12 en 14-17 uur: Michiel Adriaansz de Ruyter IJZENDIJKE - Galene M4. 12-18 uur: Werken Lienke Reynhoudt en Hennie Huser ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg. 1575-1576. Maritiem Museum: Vissen voor de we tenschap. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLA ANDEREN - Temeu zen, tel. 01150-4444 THOLEN en SINT-PHILIPSLAND- tel 0011 de financiële consequenties voor de be- wordt de tweede hoorzitting gehouden, woners. als het woonervenplan wordt uitgevoerd. „Het plan kost de bewoner indirect geld. Dat argument is onaan vaardbaar". zei het raadslid. „In uw be geleidend schrijven bij het plan, schrijft u dat het plan op 8 a 900.000 gulden komt", zo ging de heer Dieleman verder. „Als het woonervenplan is uitgevoerd zal dat bedrag al lang achterhaald zijn Dat weet u ook. Ik zal uitgaan van een bedrag van 900.000 gulden. Per woning ontvangt de gemeente van het rijk 2250 gulden subsidie. Stel dat alle 286 be- tonwoningen worden gerenoveerd Dan kom ik op een bedrag van 643.500 gul den. Als er geen andere subsidies bij komen betekent dat. dat de gemeente ruim 265.000 gulden bij moet betalen. Dat bedrag komt op de gemeentebegro ting van 1977". argumenteerde de be woner van de Crijnssenstaat. De heer Dieleman zei voorts dat naar zijn mening de bewoners van de Bankert-, Joost de Moor-. Crijnssen- en De Ruyterstraat zullen worden gecon fronteerd met een verhoging van de on- roerendbelasting, omdat hun tuinen aanmerkelijk vergroot zullen worden. „U hebt in uw inleiding zelf gezegd dat het de mensen niets gaat kosten". De vergroting van de tuintjes bracht de heer Dieleman op zijn volgende vraag. Op de plaats waar die voortuinen zyn ingetekend loopt momenteel nog de rio lering. „Moeten die mensen later gedo gen dat hun hele voortuin wordt omge spit?" Eerder tijdens de hoorzitting werd nogal kritiek geuit op het feit dat er midden in de straten speelplaatsjes voor de jeugd waren ingetekend. Voorzitter Apers had toen al enkele ke ren gezegd dat het plan geen definitieve vormen heeft. „Het is een praatplan", zo stelde hij. De heer Dieleman vroeg zich af of er wel speelplaatsjes moeten ko- „U spreekt in uw begeleidend schrijven bij het plan dat er groenstrookjes zullen komen. Ik heb dat eens bekeken", ver volgde de heer Dieleman. „In de Joost de Moorstraat is een stuk groen van vijf bij 2.5 meter. In De Ruyter/Crijnssen- straat heb ik het op ongeveer 7,5 bij drie meter berekend", zei hij Het in de Crijnssenstraat woonachtige raadslid vond de parkeerplaatsen 'n be langrijk onderdeel van het plan. De par keerplaatsen zijn op de koppen van de straten ingetekend. „De rust van de mensen daar wordt onduldbaar ge stoord". zei de heer Dieleman. die onder applaus zijn stoel kon opzoeken. Handtekeningen Aan het begin van de vergadering las voorzitter Apers voor dat er twee lijs ten met handtekeningen waren bin nengekomen. De ondertekenaars zijn tegen de plannen voor het woonerf. In totaal hebben 72 van de 115 bewoners van een huis zich tegen het woonerven plan gekant, voor de hoorzitting begon. Dat zijn 40 van de 56 huurders in de Joost de Moorstraat en 32 van de 59 huurders uit de Bankertstraat. „Ik zou graag hun argumenten weten", zei de heer Apers namens de mensen Zeeuws kampioenschap voor ponyrijders HOEK-Hieronder de uitslagen van het afgelopen weekend gehouden Zeeuws kampioenschap voor ponyruiters. Dc wedstrijden waren in De Braakman. Dressuur klass L: Ring 5: 1 Ella Adriaanse met Iris van Gouwe Rijers 142.5 punt. 2 Molly de Vis ser met Senny van Gouwe Rijers 132. 3 Joanine Quaak met Kenno van Walche ren 131. Ring 6: 1 Chris Boone met Faust van Gouwe Rijers 130 punten. 2 Marlon Bosch met Hazard van Kleppertjes 129. 3 Hella Brooymans met Riella van Eendrachtruiters 126.5. Ring 7: 1 Frank Braspenninck met Bal- lalaika van Hulst 129.5 punt. 2 Margo Bosch met Govert van Kleppertjes 128,5,3 Resie Kosters met Ashurst Tora van Kleppertjes 128. Ring 8: 1 Marian Kielman met Bellinda van Kleppertjes 132,5 punt, 2 Digna de Bruyn metCora van Weelruiters 131.5.3 Marleen van Nieuwenhuyze met Eyme- rando van Paardenbloem 130.5. Ring 9: 1 Linda Goense met Grey Slip Corry van Paardenbloem 135 punt. 2 Jo- landa Crucq met Skippy van Walcheren 130.5, 3 Helen Kosters met Bambi van Kleppertjes 128.5. Ring 10: 1 Marjan Timmerman met Medley van Paardenbloem 132,5 punt, 2 Martijn Cijsouw met Ginger van Klep pertjes 128.5. 3 Anke de Kraker met Ringo van Haringruiters 128. Ruig 11: 1 Mon. Picavet met Astrella van Kleppertjes 131 punt, 2 Margo Goudzwaard met Shewa van Schouwse Ruiters 124.5. 3 Frydy de Nooyer met Whisky van Gouwe Rijers 123. Ring 12:1 Marjan Koppejan met Ronald van Oranjezon 132.5 punt, 2 Ida Sinke met Tonkan van Reimerswaal 132,5. 3 Henny Cijsouw met Silvana van Klop pertjes 132. Uitslagen springen klasse L categorie A-B: 1 Trudy Dekker met Blacky van Haringruiter. 2 Jenny Dekker met Vale rie van Hanngruiter. 3 Inge Witkam met Kluk Kluk van Paardenbloem. 4 Anja v. d Meyden met Aventi van Kleppertjes. Klasse L categorie C-D: 1 Marlon Bosch met Hazard van Kleppertjes, 2 Huibert-Jan van Dis met Red Gold van Oranjeruiters. 3 Annet Timmerman met Pieter van Paardenbloem. 4 Theo van Dis met Florian van Oranjeruiters, 5 Marjan Steyn met Fneda van Weelrui ters. Klasse M: 1 Manna de Fouw met Ri chard van Gouwe Rijers, 2 Koen Locke- feer met Nutty van Haringruiters. 3 Fre- semieke Picavet met Killy van Klepper tjes. Klasse 2: 1 Annemieke Picavet met Eminent van Kleppertjes. ADVERTENTIE BOLLINGEN NOORDSTRAAT - Aan de gaaibolling bij A. Menheere te Noordstraat namen 25 boilers deel. De uitslag luidde: hoge vogel: A. van Geersdaele, Noordstraat; eerste zijvogel: R. van Heeze. Noor estraat; tweede zijvogel: mejuffrouw Marianne van Geersdaele. Klooster zande: grootsste aantal (6 stuks) R. de Poorter. Ossenisse. NOORDSTRAAT - Aan de bolling bij A. Menheere in Noordstraat namen 52 personen deel De uitslag luidde: hoge vogel: R. Andriessen. Kloosterzande: eerste zijvogel: M. de Rijk. Walsoorden: tweede zijvogel: mejuffrouw Maria- Lousisa de Bakker. Kloosterzande; grootste aantal (7 stuksi: J van Geers daele. Heikant. Bridgecompetitie HULST - De bridgeclub 'Hulst' hield in Den Dullaert haar bridge competitie wedstrijden. Het was een draaiende mitchel met 20 paren. De uitslag luidde; 1 mevrouw Biesbroeck en de heer Blommaert 64,58%, 2 de heren Bies broeck sr en Nijenhuis jr 61 90%, 3 de heren De Maagt en Melchers 59.38%. 4 het echtpaar Wendels 58.04%. 5 het echtpaar Beusenberg 57.44%6 de heren Van der Jagten D'Hondt jr 57.29%. 7 de. dames Stolte en Soniens 53.47%. 8 de heren Snuverink en Bruggrave 52.34%. 9 mevrouw Molenaers en de heer Plag 52.08% en 10 de dames Van Damme en Hillege 51.49% In Hulst is het. zomerkampioenschap bridgen 1976 geëindigd. Het was een in dividuele competitie, waaraan 57 per sonen deelnamen en waarvan er 34 de competitie hebben uitgespeeld. De eindstand luidt- 1 en kampioen Dick Koopman 366.23%. 2 mevrouw Bies broeck 363,43%3 de heer Biesbroeck sr. 362.54%, 4 de heer W d'Hondt ir. 356.88%, 5 mevrouw Vroome 355.83%" 6 de heer Dujardin 355.61%7 mevrouw Borm 355.10%, 8 de heer Van der Jagt 349.42%. 9 de heer Bar 340,71% en 10 de heer Snuverink 339,67% Vrienden Hartstichting overhandigen oefenpop aan Julianaziekenhuis TERNEUZEN - Dc afdeling Temeuzen van de 'Vrienden van de Nederlandse Hartstichting' biedt het bestuur van de stichting ziekenzorg Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen donderdag 2 september een oefenpop aan. Dat gebeurt om 14.00 uur ui hetTemeu- zense Julianaziekenhuis. Gehandicapten maakten uitstapje naar Biesbosch HULST - Onder leiding van vice- voorzitter G. Schoonen uit Sas van Gent en bestuurslid J. Paardekam uit Sint-Jansteen maakten vierenvijftig leden van de gehandicaptenorganisa tie 'Nederland - afdeling Zeeland, za- terd ag een uitstapje naar De Biesbosch. Daar werd eerst een boottocht gehou den. Het gezelschap zat later in Nieuw-Kuyk aan aan een koffietafel om er ook nog aan te zitten aan een diner. Op de terugreis pauzeerde men 's avonds in Hoogerheide, waar onder het genot van een kopje koffie in restaurant 'De Arend' een gezellig samenzijn plaatsvond. Wandelvierdaagse te Graauw GR AA UW - Het feestcomité van Graauw houdt in het kader van de actie 'Sport Real' een wandelvierdaagse- Maandag namen niet minder dan 160 personen aan de eerste tocht deel. Het was een traject van 8 km. dat liep van het gemeenschapshuis van Graauw naar Scheldebutshoek, om daarna via Duivenhoek terug te keren naar het Graauwse gemeenschapshuis, waar de deelnemers een gezellig samenzijn tier den Fotoclub 'De Leeuwtjes' maakte winterprogramma op TERNEUZEN - In zijn jongste be stuursvergadering maakte het bestuur van de loloclub 'De Leeuwtjes' uit Ter- neuzen het winterprogramma op. dat om de veertien dagen zal bestaan uit een clubavond in het club/aaltje 'Driewegen' te Driewegen nabij Ter- De eerste bijeenkomst vindt plaats op 25 augustus Het onderwerp van de avond is. Impressies fotokina 1970 Het is een dia-avond, waarbij de dia's beschikbaar zijn gesteld door de 'Bond van Nederlandse Amateurfoiografen Verenigingen' waarbij de fotoclub is aangesloten VEILING GOES-KRABBENDIJKE 23 AUG 1978 bramen ir.d 307-316. doomloze per doos I 113-123 per kg II 280. viclona 1 150-220. II 80-150. grof 40-160 fabnek 20-60. Belle de lou- vain 1170-210 II70-140. fabnek 20-50; reine Cl d'Althann I 200-260. II 100-130. grof 110. fa briek 20 mons hative 1130-220 1190-100 grof 110 fabnek. fabnek 20-40: Jefferson 1 140-170. II 80 groenten per stuk kropsla I 6% 58 Kom kommers 28-63. per kg. aardappelen grote 72, drielingen 22-26. knel 21 tomaten Al 37-56. All 18. BI 42-48. Cl 37 42 kroten 62 76. Snij bonen II 250. Dubb pr bomen I 260-280. IIX 180-260.11270-290. Pronkbenen I 160-200. IIX 150-170. Groene sav Kool I 90-105 Prei BI 129-134 Rode Kool 95-104 Uien 76. Kom kommers 23. i ADVERTENTIE, NOORDSTRAAT - Aan de schietlng bij A Menheere te Noordstraal namen 71 schutters deel De uitslag van de eerste wip luidde hoge vogel J Hoop. Kloos terzande. eerste zij vogel E. van Damme, Walsoorden, tweede zijvogel K Claes- sens. Lamswaarde. grootste aantal (6 stuks) J van Troost. Kloosterzande. De uitslag van de tweede wip luidde: hoge vogel Th Cambeen. Walsoorden, eerste zijvogel W van Dijk. Boschkapel- le. tweede zijvogel J. Neve. Klooster zande. extra vogel J. van Damme. Wal soorden. grootste aantal J. Pardon. Klevershille (5 stuks) Clubkampioenschap politiehondenclub 'Saeftinghe' CLINGE - De politiehondenclub 'Saef tinghe' uit Clinge hield zondag haar clubkampioenschap aan de Bischoop- endreef te Clinge. Er waren vijf oude en vijf jonge honden. Bij de oude honden was de uitslag: 1 en kampioen Carlo van F. Haartzen uit Clinge met 385 pnt.. 2 ex-aequo: Bakky van P Ferket uit Clinge met en Astor van Th. van Troost uit Clinge. belde 344,5 pnt., 3 Thor van W Cafe uit Sluiskil met 285.5 pnt en 4 Donsch van C Vacl uit Graauw met 282.5 pnt Bij de jonge honden was de uitslag. 1. Ex-aequo- Nero van Jan Verstraeten uit Clinge en Eros van Cyr Valke uit Sint-Jansteen. beide 78 pnt Bij loting werd daarna Nero van Jan Verstraeten als kampioen uitgeroepen 3 Brizon van R. Pardon uit Sint-Jansteen 77 5 pnt 4. Loeky van P van Laere Kieldrecht 67 pnt en 5. Ro land van S Overdulve uit Axel met 64 pnt Als keurmeesters traden op de he ren M Sweers uit Breda. J. Melsen uit Roosendaal en H Labbee uit Breda. Als pakwerker de heer L. van Peer uit Bos- schenhoofd. De terreinleiding was in handen van de heren W. van de Veeken. A. Weemaes en J. Delforge. Na afloop van de wedstrijden deelde wethouder B. de Keijzer uit Clinge de prijzen uit. die bestonden uit bekers. De extra-prijs van de gemeente Hulst bestaande uit een bronzen medaille met inscriptie viel ten deel aan de heer T H. van Troost, omdat hij in de eerste afdeling het grootst aan tal punten behaalde. Veel interesse voor voorbeeldpanden Lange Kerkstraat Temeuzen TERNEUZEN - Er blijkt grote inte resse te bestaan voor de twee 'voor beeldwoningen' in de Lange Kerk straat. die de gemeente Temeuzen bij inschrijving wil verkopen. Tijdens vier avonden en één ochtend hebben niet minder dan 15 echtparen de huizen bezichtigd. Het ging voor het overgrote merendeel om serieuze gega digden Een woordvoerder van de gemeente Temeuzen betreurde het. dat er onder de bezoekers geen mensen waren die een kiikie kwamen nemen uit interesse voor het renovatieproject op zich. Zoals bekend, moeten de panden (Lange Kerkstraat 50-52 en 54» dienen om bin nenstadsbewoners te stimuleren hun huizen op te knappen. De officiële verkoop van de huizen komt waarschijnlijk in de raadsvergadering van september. Tot 1 september kun nen eventuele gegadigden zich melden bij notans mr. A- van Stee. AXEL - Aan de schieüng bij 'Ons Ver maak' te Axel namen 85 schutters deeL De uitslagen van de eerste wip luidde, eerste hoge vogel. N. Vereecken. Kloos terzande tweede hoge vogel A Stoop. Haasdonk: eerste zijvogel J de Smet. Axel; tweede zijvogel: Aldewaereld. Bassevelde, derde zijvogel- B Plas- schaert, Graauw, vierde zij vogel- ver loot: eerste kal: N. Vereecken. Klooster zande; tweede kal: A. Stoop. Haasdonk, derde kal: J. van Waterschoot. Kloos terzande; vierde kal: Verstlggel. Zaffela- De uitslag van de tweede wip luidde: eerste hoge vogel N Vereecken. Kloosterzande: tweede hoge vogel: ver loot; eerste zij vogel: E van Vooren. Phi lippine: tweede zijvogel: W Verhelst. Axel; derde zijvogel: A van der Poel, Graauw; vierde zijvogel Wielens, Ant werpen; eerste kal: E van Vooren. Phi lippine; tweede kal: B. Celie. Axel: derde kal: NL de Paepe. Zaffelare: vierde kal: J. Goossen. Goossen. Kloosterzande. TERHOLE - Aan de schieting bij 'De Kraai' te Terhole namen 45 schutters deeL De uitslag van de eerste wip luid de: hoge vogel Van Belleghem. Antwer pen. eerste zijvogel A. Wentzler, Bosch- kapelle. tweede zijvogel E. Pauwels. Groenendijk, grootste aantal (4 stuks) E. Pauwels. Groenendijk. De uitslag van de tweede wip luidde: hoge vogel A Mattheeuwsen, Axel. eer ste zij vogel P Luyckx, Sluiskil, tweede zijvogel J Vermeiren. Terhole. grootste aantal (4 stuksi J. Fermont Sluiskil. KOV Zws-Vlaanderen over wetsontwerp basisonderwijs HULST- Het hoofdbestuur van de KOV V i Katholiek Onderwijs Vereniging) wil in verband met het concept wetsontwerp voor het basisonderwijs met behulp van de kringen van de sec ties basis- en kleuteronderwijs een aan tal regionale bijeenkomsten organise ren Op deze bijeenkomsten worden di verse vragen ter discussie gesteld. Een dergelijke bijeenkomst is voor Zeeuwsch-Vlaanderen gepland op maandag 13 september om 19.30 uur in hotel Rotterdam te Temeuzen. Burgerlijke Stand Temeuzen Rebecca. dvR.J C ThijssenenH. A W. M. Verhoef; Leanne. dv A. P de Bruine en B. Schram. Queenie. dv W E. B. Wegman en M J C. Begijn; Nathalie, dv B P Goethals en L. H. M. Dijsselinck: Martha F dv J M. Verhelst en M. A den Deurwaarder. Sandra W. C„ dv A, M. Hoebé en T. G. A van Doeselaar. Michel zv P. R. L M. Mullaerten A- M. I. Ferket; Petra, dv A P van Vooren en J. L. P. Pycke; Linda dv W. A. de Bokx en J. H. Verhage; Benedictus C., zv C. A. van de Venen J. M. N. d'Hooge. Ronald.zvNLJ. de Ritteren J. C. Tazelaar. Robert, zv J P. Cové de Haan; Raghild; dv R. J. M. Scheifes en G. Sanderse; Petra M. Th. dv F L. A. Asselman, en E. M. M. Mahu. Ondertrouwd; H. D. in den Bosch, 21 jr en M. de Jongh 21 jr.. A. L. Timmer. 23 jr en H. M. Slot. 24 jr. J. C. de Blaaij. 22 jr en M. L. M. Dees. 19 jr. getrouwd: W. L Catsman. 24 jr en C. E. Berrevoets. 23 jr.; R. I. J. Hemelsoet, 24 jr en E. Verpoorte. 18 jr. Overleden: E. Ph. Snouwaert, 77 jr.. wv A. de Kort: P. C. Meeusen, 77 jr. ev G. Donze: V Beaurain, 77 jr. M. Dieleman. 79 jr.: F. Oppeneer. 74 jr ev J. de Feyter. A. Moerland. 78 jrev.J. P. van der Staal; P. A. van Dongen. 74 jr.; S. Dubbeldam 83 jr. wv S. van Doeselaar. LEIDEN Aanvoer totaal 2491, waarvan 1292 slachtnmderen. 200 varkens en 1000 schapen en lammeren Prijzen >in guldens per kg): sUe- ren le kwal 6.70-7.20.2e kwal. 6.4O-6.60. vaar zen le kwal 6.35-6.80. 2e kwal 5 65-6.15. koeien le kwal 6.05-6.80.2e kwal. 5.10-5.60 en 3c kwal 465-505. worstkoeien 4,00-4.70. slachtvarkens extra kwal. boven notering, le kwal 3.83-3 35. 2e kwal 3.31-3.33 en 3e kwal. 3.29-3.31. slachtzeugen 2.55-2.65. zware var kens 3 05-3.15 Prijzen un guldens per stuk)- schapen 150-175 en lammeren 160-200 Over zicht resp. aanvoer, handel en pnjzen slacht- rundcren ruim - kalm - stabiel, varkens nor maal matig iets minder en schapen en lammeren redelijk - matig - Iets lager. VEILING KAPELLE-TERNEUZEN. 23 AU GUSTUS 1976 bramen: industrie 3 07-3.16. doomloze in doosjes: I 1 13-1 23, II per kg 2.80, peren br amanlis 117024. II60 26. IID 15-24. clapp's 165 54 160 48. 155 27. IID50 18.50. I1D45 18.50. JID45 18.50. III gr 24: 1165 41-43. 1160 39. 155 18.50; prococe de Trévoux. 160 44. 155 43; Tnomphe de Vlenne 170(80 73.165 75.160 69. 155 49. 1170 80 36.1165 36.1160 29.1155 25. III- grof 25. IIIfijn doordraai: Merten pnde 170 80 42 165 34.160 28.155 24. IID: james gneve 180 55. 170(80 68.20-69.80. 165 60. 1180 49 1170 80 60 50-62 70. 1165 54. IUgrof 24. benom 180 91. 170(80 I 08-1 23. I 6ft70 63-68. 155 24-26, 1160 28-43 II5S 24 tydeman: 180 86. 170/80 1.07% 1 09.165 81.160(70 54-56.1155 24 III grof 24, llred 170/80 64. 165 54. 1180 43. 1170/80 54. 1165 46. III grof 24. Early Victoria 1160/70 24. Jac Lebel II 65/75 24 pruimen victoria I I 50-2 20. II 80-1 50, grof 40-1 60, fabr. 20-60. belle de louvain I 1 70-2.10. II 70-1 40. fabr. 20-50: reine claude d'althan. 12-2.60. II1.1.30. gr 1.10. fab. 20: monsieur haUf I 1 30-2 20, II 90-1. grof 1 10, fabr 20-10. Jefferson I 1 40-1.70 II 80. Warwick Drooper I MO; aardbeien per doos I 1.50. frambozen I 4.10. loganbessen I 4 10-4 50, vijgen 10-11. meloenen 90-2 90; to maten IA 55-62, IB 64-67. IC 45-47. aardappe len 183-98. drielingen 12-29. knel 12-20: groen ten kropsla 52. uien 68. snijbonen 2 10, dub bele bonen 2 20-2.90 kroten 45. rode kool 1.05. VEILING BERGEN OP ZOOM Netmeloenen 243-332. Vr aardappelen 68-71. Andijvie 157-165. Bloemkool 146-298. Snijbo nen 224-304. Stankpnnccsboon 300-430. Komkom st. 28-65. Rode kool 74-89, Witte kool 61-85. Savooi 58-105. Bospeen 105. Waspeen 17-25. Breekpeen 36-48. Postelein 23-31. Prei 92-129Rabarber 58-62 Radijs 40-44. Spinazie 68-98. Tomaten 250-37. Uien 53-74. James Grieve 46-72. Dubbeibonen I 100-181. II 88- 161. aanvoer 16000 kg. Benopi 36-87. IJdeman 48-96. R Vietour 161-278, Precose 38-67. Clappe 30-5 VEÜLING ST ANNA LA ND Doré 1 94-95. bintjes 1 79. bintjes apart 70. bintjes bonken 100 bintjes drielingen 21, bin tjes kriel 43. corona 70. eigenheimers 82. aan voer 30 ton Coöperatieve veilingvereniging 'Walcheren G. A.' te Middelburg. Marktberichten van maandag 23 augustus 1976. AARDAPPELEN: eersteling bo. 95. gr. 87-89, driel 39-56. knel 35-49: bintjes bo. 84, gr. 71-72. driel 38-44. kriel30-40; koopma nsblauwegr. 88, driel 40.. lekkerlander dnel. 43. knel 36. APPELEN: jamesgrieve 170(80 72-74.65/70 61 II48-50; beenoi H 70/80NI06; 65/70 85-98:60'70 43-56. 55/60 29 PEREN: clapp's favourite II 65/70 66. 60/65 52-58: 55/60 33-45; 50/55 28. Hl/grof 30 TOMATENIA 53-68. II49-50:1B 53-66. II61 1 C 42-49. II 42. precoce de trevoux I 60/70 49 Netmeloen per stuk 43-210: ogenmeloen per stuk 95-216. aardbeien per doos 102-133; bra men per doos I04;x PRUIMEN: REINE VICTORIA 120%236 DRUIVEN: frankenthaler 334-350 GROENTEN: sla 150-60; sla II41-52: posUein 39-70: prlnsessebonen 179-311. snijbonen 142-268. snijbonen krom 129-135; pronkbonen 136: witte kool 44-47. rode kool 77-92. groene davooie kool 94; spitskool 131-137, kroten pet kg. 40-65. uien per kg 14-65; prei 142-152; ra barber 59-69; peterselie kistje 10-110; selderij per bos 16-20; komkommers I 61/76 57, II 37- 51: 51/61 36-53, II 29-37; I 36/41 20, II 31-32; krom per kg 21-31. bloemkool 14 415, II386; 6 348-373. II200-250; 81239-251-11211; 10II130; augurken I A 321 341; B 180-201; C 119 Vismijn Colijnsplaat 23 augustus. Exportgamalen 1609 kg. 2,40-2.60, handels- garnalen 147 kg. 2.32-2.70: tong 78 kg. schol 325 kg; bot 1 kg: tarbot 12 kg; griet9 kg; paling 328 kg. kreeft 1 kg, zalm 1 kg krab 2 kg haai I kg ongesorteerde vide vis 51 kg. Hengelwedstrijd te Axel AXEL - Zaterdag hield de hengel- sportverenigïng GOA te Axel haar eer ste wedstrijd voor het jeugdkampioen schap. Er waren 50 deelnemers, inge deeld in twee groepen. In de groep tot en met 11 jaar waren de winnaars: 1J Harms; 2 J van Damme; 3 Franny Overdulve; 4 G. Aarts; 4 H. v Langevelde; 6 A d'Hert Inde groep van 12 tot en met 15 jaar was de uitslag: 1 Eddy van de Braak; 2 M. Bos; 3 N. Heyens; 4 P. de Bakker; 5 P. van Langevelde. 6 C. Koole; 7 T Kolijn; 8 R. de Witte. Collecte STOPPELDIJK - De collecte, die in Stoppeldijk voor het onderhoud van de eigen kerk werd gehouden, bracht de som van 323.85 op. Met verslagenheid vernamen wy het overlijden van onze leerling ANTON JAGER Hij was een goede vriend en een Ijverig leerling. Docenten, personeel en leerlingen van het Zeldenrustcollege Temeuzen In plaats van kaarten Na een kortstondige ziekte werd uit ons midden weggenomen mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer EDUARDUS JOHANNES VAN HULLE in de ouderdom van 71 jaar. Oostbürg: G. R. M. van Hulle- Dierendonck Eindhoven M S de Schot-van Hulle A. M. de Schot Oostburg: L. I. M- Pilaet-van Hulle Klein- en achterkleinkinderen Oostburg, 22 augustus 1976 Quarles van Uffordweg 63. Correspondentieadres: Orion 6, Oostburg. De begrafenis zal plaatshebben te Oostburg op woensdag 25 augustus 1976. om 14.00 uur. Vertrek vanaf Orion 6 om 13 45 uur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, onze innig geliefde vader, behuwdvader en opa, zwager en oom, de heer in de gezegende ouderdom van 94 jaar P. J. Lijbaart C. Lijbaart-Lantsheer Sjaak en Monique Heieen en Pim Sandra Familie Lijbaart Familie Schilleman Biervliet 23 augustus 1976 Molenstraat 6 Correspondentie-adres. Molenstraat 9. Bier vliet De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 25 augustus a.s. om 15.30 uur op de algemene be graafplaats te Biervliet, na voorafgaande rouw dienst in het Ned. Herv. Jeugdgebouw, welke aanvangt om 15.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemd ge bouw na de begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27