vlissingse braderie: in de toekomst programma braderie 1976 PZC/ibraderie vlissingen DINSDAG 24 AUGUSTUS 1976 Na voorbereidend werk van maanden heeft de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen het weer voor elkaar: de vierde Vlissingse Braderie staat op punt van beginnen Gedurende drie dagen - donderdag 26. vrijdag 27 en za terdag 28 augustus - zal dit koop- en verkoopfestijn in de meer dan 100 kraampjes in de Walstraat^promenade en aangrenzende straten ongetwijfeld vele honderden be langstellenden naar de binnenstad trekken De organisatoren hebben dit jaar de Braderie geplaatst in het thema 'Ruimtevaart en toekomst' Dat zal tot uitr drukking worden gebracht in de 'aankleding' van de win kels en kraampjes, eveneens - zo is de bedoeling - in de kledij van de winkeliers. Dat kan dus wat moois worden! Op deze pagina's geven winkeliers en winkelende mensen hun meningen en ervaringen weer over de Walstraat als promenade. Het Braderiecomité vertelt over de organisatie en ver wacht voor dit jaar een record aan bezoekers: wethouder F. G. Smit van Vlissingen geeft zijn visie op het wel en wee van de binnenstad en stelt daann de 'menselijke schaal' centraal. Verder veel informatie over de verscheidene muziek-, zang-, dans- en kinderevenementen De foto's hiernaast verwijzen naar een deel van de binnen stad in opleving', vanaf de Sint-Jacobstoren en de gezel lige sfeer in de Walstraatrpromenade Ook de PZC is tijdens het driedaags Braderie-gebeuren present met een stand <op de Nieuwendijlo. In deze stand wordt een 'special-krant' uitgereikt, waarin informatie over de wijze waarop een krant, wordt gemaakt. Als bij zondere Braderie-attractie wordt oud-lettermateriaal verkocht. Als speciale PZC-aanbieding wordt in die stand ook nog een poster - voor de weggeefprijs van één gulden - van het Schelde-Rijnkanaal verkocht. De opbrengst van deze verko'op is bestemd voor een goed doel Deze PZC-actie heeft, als doel 'De sterken voor de zwakke' Aan de samenstelling van deze Braderiekrant werkten mee de PZC-redacteuren Ben van Aken. Gerard C. van Loo en Arnout Vos; foto's; Charles Strijd. Het terugkerende vignet is een fragment uit een van de schil deringen. die kunstenaar Frans Maas speciaal voor de braderie maakte. Donderdag 26 augustus9,45 uur: vertrek originele ope- ningstocht vanaf het stadhuis10.00 uur: officiële opening door mevrouw M. Westerhout-Sparrentakechtgenote van de burgemeester van Vlissingen bij het Betje Wolffpiein. Deze opening zal door vele genodigden worden bijgewoond. Hierna staat het braderieterrein t Wolstraat/St- JacobsstraatlLepelstraat tot aan Oude Markt) met zijn vele kraampjes en attracties open voor alle belangstellenden. Vanaf ongeveer 10.45 uur: optreden van Fiësta-airls op de showwagen op de hoek Nieuwstraatl Walstraat; 15.45-16.15 en 16.45-17.15 -ur: optreden Kemelings Poppentheater; 18.30-19.30 uurmuzikale show koninklijke harmonie Ons Genoegen, Deltaband en 't Groot Vlissings Majorettenpelo- i.oii op de Oude Markt 19.00-21.00 uur: André Moss (persoon lijk) en zijn Showorkest. Vrijdag 27 augustus: 15.45-16.15 en 16.45-17.15 uur: optre den goochelaar Ali Ben Lux; 19.00-21.00 uurHobo String Band. Zaterdag 28 augustus: 10.00-10.30 uur: optreden volks dansgroep Vranje in Lange Zelke; 11.30-12.30 uur: optreden Vlissingse accordeonvereniging 'Accordeola'; 14.00-16.00 uur: gevarieerd kinderprogramma Ali Ben Lux en Baby den Toonder; 17.00-17.45 uur: uitreiking prijzen foto- en Heenwed strijd; uitreiking wisselbeker van Horeca Walstraat voor ori gineelst aangeklede stand door wethouder G. J. A. M. Adan. Daarna sluiting. Op donderdag en vrijdag zijn alle winkels en kraampjes geopend tot 's avonds 21.00 uur - Beeld - vanaf de Sint Jacobstoren - van een gedeelte binnenstad 'in opleving'. Op de voorgrond de Oude Markt, met toeleidende straten Tiaar de Walstraat-promenade. Rechts op de achtergrond de kranen van De Schelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15