Lof voor bestuurskracht van jubilerend Middelburg WIES VAN HOUTE 5e BIJ STRIJD OM DE VELDTITEL MIDDELBURG ZET NA RUST HOOFDKLASSER AFC AMSTERDAM FLINK ONDER DRUK: 3-3 PZC/s KEEPER JOHNNY BUT WAS VOOR MIDDELBURG VAN GROTE WAARDE TIJDENS RECEPTIE SPELD VAN VERDIENSTE VOOR VIER LEDEN, SPELD VAN WAARDERING VOOR DRIE LEDEN ANTON SCHOENMAKERS GEROEMD OM ZIJN DOORZETTINGSVERMOGEN Secretaris Van Halen werd in Gasthuis niet vergeten Okker en Stöve verloor in de stedenontmoeting GER PRONK TWEEDE IN BERLIJN Davenport versloeg Guy Drut Israëliërs bij de neus genomen MAANDAG 23 AUGUSTUS 1976 MIDDELBURG - Sinds afgelopen zaterdag heeft de voetbalver eniging Middelburg er vier leden van verdienste bij. Voor het front van een volbezet clubgebouw ter gelegenheid van de recep tie voor het zestigjarig bestaan speldde Middelburg-voorzitter Kees de Keijzer dit kleinood zaterdag op bij eerste elftalspeler Anton Schoenmakers,veteranenafdeling-voorzitterBertus Hoek. elftalcommissiesecretaris Rinus Dagevos en voorzitter J. Nïeu- wenburg van de financiële commissie. Voordat de huldiging van deze vier trouwe leden plaats greep zetten talrijke sprekers de jubilerende voetbalclub in het zon netje als dank voor hetgeen de club al die jaren heeft verricht voor de voetbalsport. opborrelen Hij beklemtoonde, dat de prestaties van de jeugd zichtbaar zijn geworden in de resultaten van heteersle elftal en herinnerde aan de grote namen op bestuursgebied in de loop van de 60 jaar en de talrijke belangrijke spelers. Met zichtbaar plezier memoreerde de wethouder ook de twee "kanonnen' van Middelburg: Leen Outermans en Jan t'van mien'i Bostelaar Voorts wist de heer Gillissen, dat de dis cussies tussen clubvoorzitter Simonse en oud-burgemeester Dnjber niet altijd gladjes verlopen zijn en kon er niet on deruit te erkennen, dat de problemen over velden, clubhuis, kleed accommo datie en parkeerterrein de gemeente bleven toestromen. Nadat de wethouder trots gemeld had. dat de terreinen in de hoofdstad al een maand bespeelbaar zijn deelde hij mee. dat voor september begonnen wordt met de verharing van het parkeerterrein. Ook de aanleg van een half-verhard veld zou al verder ge weest zijn als de aanvoer uit Westr Duitsland van de toplaag niet bemoei- Bij de uitreiking van de spelden van verdienste vermeldde voorzitter De Keijzer onder meer. dat het niet de ge woonte is om og actieve spelers naar vo ren te halen: voor Anton Schoenmakers werd dan een uitzondering gemaakt. ..Anton. 36 jaar nu na 26 jaar voetbal in Middelburg, is nog altijd zeer actief, ja ren lang was hij aanvoerder van het eer ste en hij deed dat op een bijzonder nette manier", liet de Middelburg- voorzitter weten, er daarbij aan herin nerend. dat Schoenmakers na een scheenbeenbreuk op 33-jange leeftijd niettemin met een enorm doorzettings vermogen terugkeerde in het eerste „Schoenmakers heeft het bestuur altijd verdedigd, ook onder moeilijke om standigheden, en mede om zijn plichts getrouwe opvatting over zijn optreden in het eerste team meende het bestuur de betreffende speld aan deze groen witte steunpilaar te moeten uitreiken", zo verzekerde Kees de Keijzer. Ten aanzien van de veteranenafdeling beklemtoonde de verenigingsvoorzit- ter. dat de oud-spelers via allerlei avon den voor een uitstekende binding zor gen en dat ze na de opening van het clubhuis mede de sfeer bepaald hebben. In voorzitter Hoek wilde net bestuur de veteranen daarvoor huldigen Van vele kanten kreeg Middelburgs recepterende bestuur gelukwensen in ont vangst te nemen: voorop gaat hier wethouder van sportzaken Gillissen, daarna volgt zijn echtgenote, dan komt hoofd sport- en jeugdzaken Wim van Groezen MIDDELBURG - In het Gasthuis le Middelburg zal secretaris Leo van Halen van de voetbalvereniging Middelburg zaterdag ongcnmfeld m gedachten een moment hebben ver wijld bit de receptie m het <-1 »*>(&- Kirig bestaan. Ais secretaris van de club had Van Halen eel voorberei dend werk gehad aan de jubileum viering van zijn club maar de hoog tepunten. de receptie en de jubt- leumwedstnjd tegen AFC. kon hij niet meemaken nadat hij begin ro rige week bij een ongeluk met zijn bromfiets (hij werd geschept door een auto. waarbij de Middelburg- secretaris een hersenschudding op liep) in hel Gasthuis belandde Maar de vereniging vergal zijn be langrijk bestuurslid mei Vrijdag, ex ad de dag. waarop Middelburg zestig jaar geleden werd opgericht, stuurde de vereniging hem een enorme fruitmand met groen witte lint en. tijdens de receptie werd beslo ten om - begeleid door liet applaus ran de receptiegangers - een tele- gram te sturen naar het ziekenhuis waurtn het medeleven van de jubile rende Middelburgers tol uiting werd gebracht. sport 14 Spil Dagevos In één alleszeggende zin benadrukte De Keijzer waarom aan Rinus Dagevos de speld van verdienste werd uitgereikt: ..Al vele jaren draait het hele zondag voetbal met uitzondering van het eerste elftal om Dagevos" En tenslotte werd de heer Nieuwenburg vin het zonnetje gezet omdat hij al meer dan 20 jaar voor de continuïteit bij de controle van de kasmiddelen zorgdraagt. Aan het eind van de ver uitgelopen re ceptie kwamen er nog enkele onder scheidingen bij: voorzitter De Keijzer reikte toen de speld van waardering uit aan 'ome' Jan Lagace. Jo Vogel, de lei der van de dit jaar een kwart eeuw be staande zaterdagafdelmg. en Willem de Graaf leider van de supporters en tot medewerker. In zijn dankwoord namens alle onderscheidenen haalde De Graaf dermate vrolijke herinneringen op aan de vele kampioenswedstrijden van het Middelburg uit de zestiger jaren, dat er een spontane 'happening' in het club gebouw ontstond, waarbij de vele recep tiegangers oude kampioensleideren vrolijk meezongen! Middelburg tweede oefenmeester Ja nus Smits beet de spits af van de rij sprekers, maar hij voerde ook bet woord namens de afdeling Zeeland/West-Brabant van de vereni ging van oefenmeesters in Nederland, waarvan hij voorzitter is. In beide ge vallen overhandigde Smits, die Mid delburg bedankte voor de goece wijze, waarop de club voetbaltrainers tege moet treedt, een geschenkje. Voorzitter Joep van den Berg van Zee land Sport noemde hetjubileum van de hoofdstedelijke club uniek, niet omdat Middelburg al die jaren een vooraan staande vereniging is geweest, zowel op sportr als op organisatorisch en bestuur lijk gebied .Steeds ziet elke club. die tegen een team van Middelburg moet spelen, daar met verlangen naar uit. omd at bij Middelburg het goede voetbal wordt gepropageerd Een wedstrijd tegen een team van Middelburg ls een jaarlijks hoogtepunt voor ons en we ho pen dan ook nog eens op hetzelfde ni veau als het, eerste partij te kunnen ge ven", merkte Van den Berg op. die over igens wel meende, dat Middelburg aan zijn stand verplicht is om in de hoogste amateurklas te geraken. Eerlijk en oprecht Vice-voorzitter Js. Cevaal van de KNVB Zeeland roemde in zijn toe spraak allereerst de kwaliteiten van de Middelburg-voorzitters. ,.l bent de spil van de club", zei hij tot voorzitter Kees de Keijzer. „De vereniging is er in geslaagd om met u het vacuum na het vertrek tan Sal Simonse aan te vul len". De heer Cevaal oordeelde, dat het mede aan Sal Simonse's geweldige lei ding te danken is. dat Middelburg in de eerste klas speelt. „Daarbij is de club altijd eerlijk en oprecht geweest in zijn benadering van het afdelingsbestuur, ook al werd er wel eens een vraagte- kend gezet bij het financieel beleid", zei de heer Cevaal. daarbij herinnerend aan de kritische kanttekeningen van de Middelburg-voorzitter over de finan ciering van de verbouwplannen voor het bondsbureau. „Maar we komen er best uit. want we hebben deze week opdracht gegeven voor dc verbouw van het pand aan het Molenwater" liet de Zeeuwse vice- voorzitter weten, er tot slot aan toevoe gend Wij hopen, dat Middelburg, het Ajax van Zeeland, vele jaren zal blijven voortbestaan Middelgs wethouder van sportzaken Henk Gillissen, zelf nog speler in het eerste team van Middelburg tot een knietje' hem dat verhinderde, had vele persoonlijke ervaringen bij zich voelen OAKLAND (AFP) - In de eerste finale wedstrijd van de Amerikaanse steden- competitie heeft het team van de gol den gaters (met Okker en Bett.v Stöve) zaterdag in Oakland met 23-31 verloren van de New York sets. De ontmoeting telde vijf enkel- en dub belspelen Velen daarvan waren voor de Sets In het herenenkel won Sandy Mayer met 6-3 van Tom Okker. in het damesenkel Virginia Wade met 7-6 (tie breaker 5-3) van Betty Stove, in het her- endubbel Phil Dent en Sandy Mayer met 6-4 van Tom Okker en Frew McMil lan en in het gemengd dubbelspel Billie Jean King en Phil Dent met 6-2 van FranQoise Durr en Frew McMillan. In het damesdubbelspel zegevierden FranQoise Durr en Betty Stove met 7-5 over King en Wade. Door deze uitslag was de stand 30-22 geworden in het voordeel van de Sets Het reglement van de stedencompetitie schrijft echter voor. dat de winnende partij ook de laatste game op zijn naam moet schrijven voordat de wedstrijd de finitief beëindigd kan worden. Hierdoor was een 'verlenging' van het dames dubbelspel noodzakelijk. In die prolon gatie behield eerst Betty Stöve haar service, waarna King voor de sets het zelfde deed Hierdoor werd de eindstand 31-23. lijkt zou zijn geweest door de lage water stand van de rivieren Middelburg-voorzitter De Keijzer er kende. dat Middelburg altijd kritisch geweest is ten opzichte van de gemeente en andere sportinstanties, maar dat al tijd getracht is bij de wensen de rede lijkheid in het oog te houden. Hij be klemtoonde. dal er in de afgelopen jaren erg veel ontwikkeld is, maar dat er wen sen bijkomen als men bijvoorbeeld in Zoutelande de fraaie lichtinstallatie ziet... Vervolgens gaf Willem de Graaf, de lei der van de supportersvereniging, op zijn bekende humoristische wyze een ver slag van bijzondere gebeurtenissen uit de geschiedenis van de hoofdstadclub. Clubhuismedewerking Jo van Gemert bood namens het bar- en keukenperso- neel in het clubhuis een diepvrieskisi aan. Uitstekend Voordat erevoorzitter Sal Simonse aan zijn toespraak begon moest hij tot zijn spijt meedelen, dat voorzitter Jo van Marie van de sectie zondagamateur- voetbal plotseling door een spoedei sende vergadering verhinderd was zjjn felicitaties te komen aanbieden. Niet temin had Van Marle het Middelburgse bondsraadslid via de telefoon die goede wensen meegegeven. „Bij hetsectiebes- tuur staat Middelburg door zijn goede bestuurs- en andere kader uitstekend aangeschreven", wist de heer Simonse te melden, daarbij namens de KNVB een Delftsblauw wandbord met inscrip tie overhandigend. Sprekend namens een comité, dat gelden onder de leden en donateurs had ingezameld, bood hij het bestuur een 'enveloppe mei inhoud' aan. te beste den voor de clubleden. Daarna richtte dc heer Simonse zich tot de inmiddels- als persoonlijk bezoeker- gearriveerde burgemeester drs. P. A. Wolters, bij wie hij bepleitte nimmer gelden te beste den in Middelburg aan het betaald voetbal, maar zoveel mogelijk de ama teursport in de stad te stimuleren. Drs. Wolters op zijn beurt ging graag met deze wensen akkoord en hoopte, dat hij zo spoedig mogelijk de promotie van de club naar de hoofdklas zal mogen bele ven. Nog meer bewondering oogstte Middel burg van buiten de provinciegrenzen, van voorzitter Theo Bfijdensteijn van de landelijke bond van amateurverenigin gen. die wenste, dat de jubilerende ver enigingen eén van de grootsten onder de amateurclubs zal blijven en van compe titieleidcrmr. L F Havennans van Zuid I. die namens hot distrietsbestuur Mid delburg ten voorbeeld stelde Middelbutg-voorzittei De Keijzer dankte alle spelers en verzkerde, dat zijn vereniging al het mogelijke zal doen om het hoge peil dat men van alle kan ten bewonderd had. te handhaven. MONTREAL - Voor v moclil hebben: het Olympisch Stadion van Montreal is te huur. Voor 50.000 dollar per dag. De provincie Quebec moet het stadion ten minste 110 dagen per jaar tegen die prijs verhuren om het verlies van de spe len. dat nu reeds 995 miljoen dollar be draagt. met nog verder op te laten lopen BARANURECHT (ANP) - Roelof Veld (Daventria) is zaterdagmiddag in Ba- rendrechl met overmacht kampioen van Nederland op de 25 kilometer ge worden. De verzekcringsinspectcur uit Deventer legde de distand af in 1 uur 21 minuten en 13 seconden. Veld maakte zich nabijna zestien kilometer los uit een kopgroepje van vijf lopers, dat la ter erdcr verbrokkelde. Henk Kaft (GVAVl legde met een achterstand van bijna twee minuten beslag op de tweede plaats. Andre Kolders lAACl eindigde als derde op precies drie mi nuten achter Veld. Op dit voor een kampioenschap slecht parkoers - dc lopers kwamen tweemaal via een slechte weg terug op de sintel- baan. waar ook start en finish waren - dat bovendien nog verzwaard werd door de warmte en de straffe wind. bereikte Wies van Houte van RKHAV uit Hulst een zeer goede vijfde plaats in 1 uur 26 minuten en 17 seconden. Vanaf de start was Van Hou te steeds bij de kopgroep te vinden, evenals zijn clubgenoot Guust Bours. die in het verloop van de wed strijd echter veel meer terugviel dan Van Houte Bours finishte toch op een goede 15e plaats in 1.29.53. De eerste tien aankomenden - er finish ten 265 lopers - en de klassering van de Zeeuwse deelnemers was als volgt: 1 Roelof Veld. Dave.tria, Denenter 1.21.43: 2 Henk Kalf. GVAV. Groninen 1.23.26: 3 André Kolders. AAA. Alblas- serdam 1.24 43. 4 Gerard Mentink. Da ventria. Deventer 1.25 24: 5 Wies van Houte. RKHAV. Hulst 1.26.17: 6 Wim Hol. Parthenon. Dordrecht 1 26.57; 7 Pe ter Kooi, FIT. Zeist 1.27.19; 8 Herman Kromhout. Olympus '70. Naaldwijk 1.27.32; 9 Henk Nugteren, Energie. Ba- rendrecht 1.27 .38; 10 Piet van Alphen (le veteraan) A AC. Amsterdam 1.27.50: 15 Guust Bours. RKHAV. Hulst 1 29.53. 32 Cees van den Bulck. Zeeland Sport. Vlissingen 1.37 12: 54 Henk Stange, Dy namo '70. Middelburg 1 41.15. 90 Frans Pleyte. idem 1.48.06:146 Job Matthijsse. idem 1.56 34 Het eerste officiële kampioenschap 15 kilometer voor dames kwam terecht bij Corne Konings. De Roosendaalse, die vorige week zondag in Coventry offi cieus wereoldkampioene bij de dames (veteranen) werd. legde de 15 kilometer afin 59 minuten en 18.8 seconden De 15 kilometer titel bij de junioren was voor Piet. de Peuter (Typhoon) Hij had voor de afstand 55 minuten en 45.8 seconden nodig. Dames, 15 kilometer 1 Corrie Konings (Thor) 59.18.8; 2 Anneke Zeinstra (Lioni- tas) 62.42.2; 3 Plome Scherlnga (DEM) 64 18.0. Junioren A. 15 kilometer 1 Piet de Peu ter (Typhoon) 55.45.8: 2 Gerard Smit (AAC) 56.52.8; 3 Ruud Vollebroek 58 04.6. Veteranen. 25 kilometer (officieus): 1 Piet van Alphen (AAC) 1.27.50: 2 Ron Jansen (Thor) 1.29.53: 3 Dirk de Brum lAVR) 1.31.31. MIDDELBl'RC. - Johnny But heeft zondagmiddag eén van de moeilijk ste momenten uit zijn sportloop- baan beleefd: tijdens de jubileum- wedstrijd tussen Middelburg en .AFC nam de fraaie bebaarde doel man afscheid van het team. waar van hij tien jaar lang een uiterst be trouwbare sluitpost is geweest. Drukke werkzaamheden en de be trokkenheid bij zijn gezin hebben But genoopt om met het keepers werk te stoppen. „We nemen hier afscheid van één van de laatste parels aan de gouden Mid delburgse kroon." karakteriseerde Middelburgvoorzitter Kees de Keij zer gistermiddag aan het begin van dejubileumwedstrijd het vertrek van de steunpilaar in de defensie „Voor de vereniging Middelburg ben je van bijzondere waarde geweest Je hebt nooit een wedstrijd gemist en je bent nooit noemenswaard geblesseerd geweest." verzekerde de Middel- burgvoorzitter. die zich erkentelijk toonde, dat de familie But zich on danks de drukke werkzaamheden van de laatste jaren toch heeft willen inspannen voor de hoofdstedelijke club. „We hebben van je genoten als een sportieve sportman en we zijn er tevens trots op. datje als een echte Vlissingerblj ons bent ingeburgerd.' Voor echtgenote Dianne But had voorzitter De Keijzer bloemen mee gebracht en voor de twee zoon§ Den nis en Mike en voor But zelf een aan denken Eerste elftalaanvoerder Kees van der Sluis merkte op. dat John But beslist nog wel tweejaar als keeper in het eerste had meegekund. maar meende, dat het besluit van de doelman anderzijds belangrijk was voor het gezin. ..Namens de spelers dank ik je voor wat je voor ons ge weest bent," verklaarde Van der Sluis, eveneens onder het aanbieden van een attentie. AFC-voorzitter Van Dijk verzekerde met veel genoegende uitnodigingom met het eerste team te komen spelen aangenomen te hebben. „Dat slaat dan vooral op de gouden tijd van Middelburg, waarvan But één der exponenten is." liet de heer Van Dijk weten, er daarbij aan herinnerd, dat de namen van de vertrekkende Mid delburgkeeper en van Ane Delmotte en Bert Pentury in AFC-kringen nog vers in het geheugen liggen. Om de waardering van Amsterdamse zijde voor de sportieve daden van Johnny But tot uitdrukking te brengen over handigde voorzitter Van Dijk aan de scheidende doelman een AFCdas. Middelburg voorzitter Kees de Keijzer (links) overhandigt doelman Johnny But bij zijn afscheid van het eerste team een aandenken. Echtgenote Dianne kreeg bloemen, zoons Dennis en Mike deelden ook in de hulde. MIDDELBURG - Na rust heeft Middelburg in de jubileumwed strijd tegen het Amsterdamse AFC (in de gloriejaren van de Zeeuwen de tegenstander in de strijd om de landstitel bij de amateurs) enkele malen laten zien waartoe het in staat is in de eeste helft welhaast hautain spelende defensie van de sterke hoofdklasser uit Amsterdam met aanvallen over de vleugels en met een-twee-combinaties tot wankelen gebracht. Toen ook ver diende Middelburg in deze attractieve oefenwedstrijd het 3-3 ge lijke spel tegen de over het algemeen beter en sneller combine rende AFC'ers. Vooral vóór rust was de Noordhollandse hoofdklasser een stuk sterker, maar hel pleit toch voor het veel te vaak bewe gingloze Middelburg, dal de Zeeuwen er toen in slaagden twee t reffers te scoren en daarbij gelijke tred le houden met AFC. dat met nog twee spelers uit de glonetijd m de zestiger jaren aantrad Toen de in deze wedstrijd scheidende Middelburgdoelman Johnny But na 35 minuten onder ovationeel applaus van de toeschouwers voor de laatste maal naar de kleedkamer stapte ('Dat af scheid tussen al die bekende spelers viel me.besfistniet mee bekende But laten was'er bij Middelburg (dat Anton Schoenmakers miste, alsook Gert Booij) niet een speler uit de kampioen sploeg meer overgebleven. Een 'nieuw' Middelburg dus. dat zich het grootste deel van de wedstrijd in een wal experimentele maar zeker per spectieven biedende, opstelling op het defensieve vlak manifesteerde. Mid delburgs nieuwe trainer Adrie van den Driest had Gerard Rijn als voorstopper geposteerd, met daarachter Pol Aartsen als vrije verdedger. terwijl Wim Koster een rol als verdedigende middenvelder had gekregen, een ver standige keus omdat de Zeeuwse le klasscr nu eenmaal een zeer aanvallend ingesteld middenvelder bezit. Als dit team aan beweeglijkheid er initiatiel bij de jonge nieuwkomers wint kan het beslist een tegenstander worden, waarmee rekening moet worden ge houden in dc eerste klas. Via een verkeerde afspeelbal van Pol Aartsen (meerdere Middelburgers kampten in de eerste helft herhaaldelijk met dit euvel) kon AFC via Dick Groe- neveld de leiding nemen na 18 minuten, maar nog geen vier minuten later had Simon Hannck na een combinatie met Wim Dekker en Johnny Tahaparv de partijen op simpele wijze in evenwicht gebracht. Toen Ron Osselaar ivoor rust linkervleugelverdediger, na rust ver vangen door Piet Moesi in de 28e min als een paal bleef staa kijken naar een AFC-actie betekende dat 1-2. maar vlak voor rust trok opnieuw Simon Harinck, profiterend van een foutje van de Am sterdamse defensie, de zaak recht: 2-2. AFC leek na rust met snelle acties de wedstrijd in zijn voordeel te gaan beslis sen, maar toen Johnny Tahapary er al na 7 minuten via een uitstekende aanval 3-2 van had gemaakt begonnen de Am sterdammers toch steeds meer te twijfe len aan de goede afloop. Ze maakten fouten, terwijl de Zeeuwen daarentegen in hun spel groeiden en ook beweeglij ker dan voordien waren, niettemin gre pen de hoofdklassers vijf minuten voor tijd de verdiende halve winst, hoewel Middelburg via Tahapary en Dekker daarna nog mogelij kheden had voor een eventuele zege. Beiden schoten echter naast. Rest nog te vermelden, dat na het ver trek van Johnny But het Middelbürg- doel verdedigd werd door Gerard van Belzen en dat de signaalafdeling en het majorettenpeloton van MTV'69 de wedstrijd omlijsten. Simon Harinck trechtsscoort het tweede doelpunt voor Middelburg ui de jubileumwedstrijd, tegen hoofdklasser AFC uit Amsterdam. BERLIJN (ANP) - De Berliner ichael Becker heeft zaterdag de Ronde van Berlijn over 102 kilometer gewonnen. Op de tweede plaats eindigde Ger Pronk, die in de sprint duidelijk door Becker werd verslagen. De Nederlandse ploeg heeft uitstekend samengewerkt, hoewel de samenwer king in de slotfase duidelijk te ver ging. Mak probeerde Becker, die met Pronk een ronde voorsprong had genomen, aan zijn shirt tegen te houden bij een demarrage van Pronk. Daarna reed Mak Becker bijna tegen het trottoir. Het kostte hem diskwalificatie Becker sprong tenslotte toch achter Pronk aan en ersloeg hem duidelijk in de sprint. De uilslag is: IBeckeriWdli 102kmin2uur 26 minuten en 39 seconden. 2 Pronk (Ned). 3 Rene Maertens (Bel) 2.28.04, 4 Paltian (Wdl), 5 Behrend (Wdl), 6 Cur- vers (Ned). INNSBRUCK (SID/AFP) - Olympische kampioen Guy Drut (Fra) heeft zater dag tijdens de internationale atletie kwedstrijden in Innsbruck (oos) op de 110 meter horden een nederlaag gele den tegen de Amerikaan Willie Daven port, die in Montreal het brons ver overde. Davenport won in 13.96 seconden, voor Drut. werd 14.08 genoterd. Derde werd de Amerikaan Charles Foster in 14.27 De Keniaan Mike Boit. een dageerder in West-Berlijn op de 800 meter zevenhon derdste seconde van het wereldrecord (1.43.50) verwijderd, won deze aüstand wederom, nu in 1.47.50. Daarmee bleef hij de Fransman Heinz Mair 2.7 secon den voor. Het/kogelstoten leverde een eenvoudige overwinning op voor de Amerikaan Al Feuerbach. De ex- wereldrecordhouder stootte met een af stand van 19,92 meter ruim drie meter verder dan de Oostenrijker Hermann Neuhold. die tweede werd. Op de 400 meter had favoriet Fred Newhouse (Vst) hét iets moeilijker. In 46.68 versloeg hij zijn landgenoot Herman Frazier. die 46.84 seconden nodig had De belang rijkste uitslagen zijn: 800 meter 1 Boit (Ken) 1.47.50.2 HeinzMairiWdl) 1 50,20. 110 meter horden: 1 Willie Davenport (Vst) 13.96.2 Gy Drut (Fra) 14.08,3 Char les Foster (Vst) 14.27. 400 meter. 1 Fred Newhouse (Vst) 46.68.2 Herman Frazier (Vst) 46.84: 3000 meter steeple chase: 1 Joseph Lechner (Wdl) 8 55. 76. 2 Willv Holler (Wdl) 8.59.34. Kogelstoten: 1 Al Feuerbach (Vst) 19.92 meter, 2 Hermann Neuhold (Oos) 16.73. TEL AVIV 'ANPi - Een Zuidafrikaanse waterpoloselectie heeft de Israëlische sportbond bij de neus genomen. Zonder dat men ervan op de hoogte was. heeft de Zuidafrikaanse ploeg drie wedstrij den in Israël gespeeld. Een journalist van het dagblad Maanv ontdekte toe vallig dat de Zuidafrikanen met alleen als loenst de heilige plaatsen hadden bezocht. De Israëlische sportbond heeft onmiddellijk gereageerd De speler die met de Zuidafrikanen in het. water heb ben gelegen zijn met onmiddellijke in gang geschorst, hetzelfde geldt voor de twee verenigingen die hebben gespeeld. Een strafcomnissie van de bond zal la ter de strafmaat vaststellen. Onder zocht wordt nog wie de wedstrijden voor de Zuidafrikanen heeft georganiseerd. DEN HAAG - De Nederlandse ama teurwielerploeg, die van zaterdag 4 tot en met zondag 12 september zal deel nemen aan de Ronde van de Toekomst, bestaat uit zeven renners Dat zijn. Frits Pirard. Michel Jacobs, Ad Tak. Leo van Vliet, de winnaar van Olympia's Ronde door Nederland. Bert Scheuneman, Maarten de Vos en Henk Lubberding. Als begeleider gaat Joop Middelink mee. Nice is startplaats van de Tour de l'Avenir. De renners finishen op 12 sep tember in Bourg-en-Bresse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14