Zeeuwse atletiekdelegatie sloeg onverbiddelijk toe Olympia winnaar van Rapide-toernooi PZC/s Record Eltjo Schutter ANIMO WON EIGEN TOERNOOI KRIJN DIELEMAN FRAAI VIERDE TIJDENS MOTORCROSS AALTER VERSLUIS WINNAAR IN DONGEN 3 ELS VADER (ZILVER) SCHITTERDE OP DE 200 METER ZEELAND BEHAALDE NOOIT ZOVEEL MEDAILLES OP NK Nederlandse kampioenen Clinge won van Verrebroek: 4-0 AARTS WINT IN NISPEN Mak winnaar in Hildesheim TiiilWr -■ Joegoslavische Jaudovec won Canadese titel MAANDAG 23 AUGUSTUS 1976 sport DEN HAAG - Nimmer was de vreugde zo groot. Nimmer sleepte een Zeeuwse delegatie zo'n groot aantal medailles weg op de na tionale atletiektitelstrijd voor senioren als dit weekeinde het geval was. Drie jaar geleden nog was atletiekminnend Zeeland al uiter mate tevreden met een zilveren en een bronzen plak van Piet Vonck. Op dezelfde baan waar de Hulsterse atleet in 1973 alleen de eer van zijn provincie hoog moest houden, sloeg de Zeeuwse atle- tiekselectie bij de Nederlandse kampioenschappen onverbidde lijk toe. In Den Haag waren er klinkende successen en blinkend eremetaal voor Jo Schout van RKHAV. Els Vader van Zeeland Sport (beiden zilver), Karin de Nijs, Piet Vonck van RKHAV en Gerard Verhulst van Zeeland Sport (brons). Een duidelijker bewijs dat het atletiek in Zeeland in de lift zit is bijna niet voor te stellen. Vooral Els Vader zorgde voor een ongelooflijke verrassing. De eerstejaars A-juniore van Zeeland Sport was niet te stuiten. Ze won zaterdag eerst haar serie op de 100 meter. In de finale van deze korte sprintafstand moest ze weliswaar drie senior-dames laten voorgaan, maar het verschil met de derde aankomende Mar- got Lommers van Sprint was uiterst miniem. De tijden - elektronisch geklokt - kwam ze nogal gemakkelijk in de fina- hem zal de toekomstige winnaar Toine van de Goolberg en op zijn tempo richtte Verhulst zich na 100 meter. Op de finish had van de Goolberg een afge tekende voorsprong, gevolgd door Ad Veldhoen en Gerard Verhulst Voor de Zeeland Sporter eindigde de finalerace in een nieuw Zeeuws elektronisch re cord van 48.97 hetgeen ook nog sneller was als de bestaande handtijd van 49 seconden rond Verhulst kende de vierde aankomende Henk Kraayenhof al enige tijd. In Assen had hij op de instructeurssportschool al vaak met hem getraind. Gerard Ver- hulst" „Ik had van Kraaijenhofop de 400 meter nog nooit verloren en daarom mocht ik van hem nu ook met verliezen. Wel is Kraaijenhof op de 100 en "200 me ter sneller dan ik. maar op een 400 me meter komt er ook nog conditie bij te Meteen tijd van 1.52,62 was hij duidelijk sneller dan Enk van Amslel. de winnaar van de finale 1.54.47 In de finale van de 800 meter werd de eerste 400 meter veel te langzaam voor Flipse gelopen, die het van een hpog tempo gedurende de gehele race meestal moet hebben. Nu kwam hij op de laatste 100 meter duide lijk te kort. al eindigde Füpse toch niet onverdienstelijk op een vijfde plaats Eddie de Kort overleefde de senes van de 800 meter niet De Kort kwam hierin als zevende over de finish in 1 55.54 Jan Eversdijk verbeterde zijn béste per soonlijke tijd in de finale van de 400 me ter horden met een halve seconde. Hier eindigde hij in als vijfde met 55.36 se conden. Isaline Hage van Delta Sport kwam bij het discuswerpen tot een zesde plaats. Ze liet de discus pas na 41,48 meter neerploffen Eerste seniorenplak Junior Karin de Nijs kwam zaterdag op de series van de 1500 meter nogal mak kelijk door. Met een tweede plaats waren respectievelijk 12.40 en 12.43. Het grote klapstuk moest toen nog ko men. De Oostsouburgse atleet liep zich in de sene vijwel moeiteloos in de finale van de 200 meter in een tijd van 25.1 seconden. In die eindstrijd sloeg ze toe. Een matige start in de 200 meter finale bracht Els Vader na het uitkomen van de bocht en met nog 100 meter te gaan op een vierde plaats Aan de leiding ging inmiddels Wilma van Gooi gevolgd door Margot Lommers en Silvia Dongen. Met een sterke laatste 100 meter had Els Va der op 50 meter voor de finish Silvia Dongen te pakken en een tiental meter voor de finish streefde Nederlands snel ste juniore ook nog Margot Lommers voorbij. De 200 meter werd evenals de 100 meter onbedreigd door de Neder lands recordhoudster Wilma van Gooi gewonnen. Qver haar matige start op de 200 meter wilde Els Vader wel het een en ander kwijt: ..Er stond bij de start nogal een vinnige tegenwind en het was voor mij nogal moeilijk om even hard als de anderen van start te gaan. Nu kon ik in ieder geval nogal sterk eindigen en dat is belangrijker als een snelle start." Schout/Vonck Op de vijf en tien kilometer was Gerard Tebroke voor iedereen duidelijk te sterk. De overige lopers lieten Tebroke zodoende al gelijk in de beginfase gaan en men beperkte de strijd tot het verde len van de overige ereplaatsen. Op de vijf kilometer controleerden Piet Vonck en Jo Schout om beurten de vol gende groep achter Tebroke. Met zo nu en dan een tussensprint van Piet Vonck, brokkelde de groep steeds meer af. Twee kilometer voor de finish kon alleen Rudie Verriet uit Nijmegen de twee Hulstenaren nog volgen. In de laatste ronde kon Verriet geen ant woord geven aan de sterke eindsprint van Schout en Vonck. Jo Schout haalde de finish in 14.45,5 met als derde Piet Vonck in 14.17.6.M Met de tweede plaats op de vijf kilome ter bewees Jo Schout dat hij z'n wat ma tigere prestaties van ongeveer twee maanden geleden te boven is. Vorige week realiseerde Schout in Kopenhagen z'n beste seizoenprestaties op de drie en vijf kilometer met tijden van 8.07 en DEN HAAG - De volledige lijst met Nederlandse atletiekkampioenen ziet er als volgt uit: dames. 100 meter: Wilma van Gooi (AVR) 12,01 seconden; 200 meter: Wilma van Gooi (AVR) 24.75 sec.. 400 meter Fndy Meulendijks (Haci 55.00 sec 800 meter: Riek Kruiswijk (AV'40i 2.05.88; 1500 meter. Annie van Stiphout iHACl 4 31.34: 300 me ter Carla Bcurskcns (AV Tegelen: 9.38.11: 100 meter horden: Sylvia Barlag (Ada) 14.56 sec 400 meter horden Wilma Hillen (Tion) 62.4 se conden. verspringen Sylvia Barlag (Ada) 6.22 meter; hoogspringen: Ria Ahlers (De Sperwers) 1.80 meter: dis cuswerpen: Ria Stalman (Sparta) 53.56 meter; kogelstoten. Ria Stal man (Sparta) 13,70 meter; speerwer pen Elly van Beuzekom (AV Castri- cum) 55,80 meter, heren- 100 meter: Bert de Jager (Haarlem) 11.17 sec.; 200 meter Henk Brouwer (Ciko'66) 22,19 sec,. 400 meter" Toine v. d. Goolberg (Ciko'66) 47,87 sec.800 me ter: Ene van Amstel (Kimbnai 1.54.47, 1500 meter Klaas Lok iPhoemxi 3 47.06,5000 meter: Gerard Tebroke <Ciko'66> 13.53.73: 10.000 meter Gerard Tebroke (Ciko'66) 29.22.72; 3000 meter steeple chase: Steef Kijnet Metro) 8.59.7 110 meter horden Jan Willem Boogman (Hel las) 15.51 sec 400 meter horden: Jan Willem Boogman (Hellas) 52,57 sec.: 20 kUomeer snelwandelen: Tjabel 'Ras iPAC) 1.41.07.3. verspringen Roy Sedoc (AAC» 7.81 meter: hoog springen Ruud Wielart Haarlem i 2,18 meter discuswerpen: Harry Zit- sen (Achilles Top) 52.58 meter; speerwerpen Nico Hellendoom (DOS) 70,20 meter, kogelstoten: Sjaak Ruhl (Metro) 16.16 meter; Hinkstapspnngen; Roy Sedoc (AAC) 15,54 meter, polsstokhoogspringen; Eltjo Schutter (Quick) 4,90 meter (Nederlands record): kogelslingeren Carel ter Horst (AV'34) 51.64 meter. 14.06 en sindsdien is hij er weer in gaan geloven. Schout: ..Toch heb ik de laat ste tijd de training niet opgevoerd Het DEN HAAG - Eltjo Schutter was dit weekeinde de enige atleet, die er op de nationale titelstrijd in slaagde een nieuw Nederlands record te vestigen Zondagavond even na zes uur sprong hij met de polstok over 4.90. Het was vijf centimeter beter dan het oude record, dat hij ruim een jaar geleden in Nijmegen vestigde is gewoon een kwestie dat je voelt dat het beter gaat en dan gaat het ook steeds beter." Op de tien kilometer kon Piet Waning van de Spartaan Tebroke langer volgen dan Piet Vonck De voorsprong die Wa ning zodoende op Piet Vonck opbouwde kon hij tot op het einde verdedigen Jo Schout, die tot de achtste kilometer op een vierde plaats gelopen had, kreeg in de laatste ronden nogal moeite met de afstand. Schout moest in deze laatste ronden z'n vierde plaats nog prijsgeven en eindigde met 31.04.7 net voor zijn an dere clubgenoot Jan van Laarhoven, die tot 32 minuten rond kwam Voor Piet Vonck stonden de klokken stil op Zonder illusies De Hulsterse atleet Piet Vonck had dit resultaat niet verwacht: „Een aantal weken geleden kampte ik nog met een blessure Ik was zodoende zonder illu sies naar deze kampioenschappen ge komen. Ik voelde me vandaag bijzonder sterk en daardoor heb ik op de vijf kilo meter betere lopers er uit kunnen lo pen." Gerard Verhulst had zondag ook een goededag. Nadathij zaterdag al ccn van de twee series 400 meter gewonnen had in 49,5 seconden, lootte hij de dag erop bijzonder gunstig voor de baanindelmg met baan twee. In de baan rechts van le. Haar zus Brigit sneuvelde echter in de zelfde serie met een vijfde plaats. In de finalerace had Karin de Nijs aanva- kelijk nogal wat moeite met het tempo. Hoe meer er van de 1500 meter loop ge lopen was, des le makkelijker ging het Karin af. Vooral in de laatste ronde liep ze erg bekeken naar haar eerste me daille (bronzen) op een senioren kam pioenschap. Jan de Bart. had op de vijf kilometer eveneens een laatste sterke ronde De Bart eindigde als eerste Nederlandse junior op een tiende plaats, waarbij hij de Nederlandse jeugdkampioen op deze afstand Hans Koelman op zes secon den liet. Niek Flipse van AV '56 reali seerde op de 800 meter serie de snelste tijd van het 800 meter kampioenschap. JEUGDT0ERN00I SV DUIVELAND OOSTERLAND - MVV 27 uit Maasland heeft het jeugdvoetbaltoernooi van de S\' Duivel and bij de B-junioren ge wonnen. De Maaslanders versloegen SKNWK in de finale. Bij de C-junioren ging de overwinning naar SKNWK uit Nieuwerkerk De uit slagen luiden Bij de C-juniren SKNWK uit Nieuwerkerk. 2 Belverdere uit Rot terdam, 3 Duiveland uit Oosterland. 4 MVV 27 uit Maasland, Bij de B-jumoren 1 MVV 27 uit Maasland 2 SKNWK. 3 Duiveland, 4. Belvedere CLINGE - Het eerste elftal van 'Clinge Speelde op eigen terrein een voetbal wedstrijd tegen het eerst elftal van de Belgische ploeg 'Verrebroek'. De eind stand werd 4-0 De rust ging in met een 1-0 stand W Mortier maakte voor Clin ge' drie goals, terwijl een 'Verrebroek - speler in eigen doel trapte. Tijdens een voetbalwedstrijd in Dja karta is een speler na een tap van een tegenstander overleden Na vijf ronden heeft wereldkampioen Anatoly Karpov de leiding in het inter nationale schaaktoernooi in Montilla (Sp). Karpov heeft 4,5 punt en een voor sprong van een half punt op de Spanj aard Calvo. De Brit Stean en de Oosl- duitser Pfleger staan samen derde met 3 punten. NISPEN - Sylvester Aarts uit Kruinin- gen heeft zondag de wielerronde van Nispen voor amateurs op zijn naam ge bracht. Hij legde de 85 kilometer af in 2.02.15 en had een oorsprong van der tig seconden op Wim de Wilde uit Oude- lande, die tweede werd. De uitslag luidt: 1 Sylvester Aarts. Kruinïngen, 85 kilometer in 2.02.15; 2. op 30 sec. Wim de Wilde. Oudelande, 3 Piet Maas. Huybergen. 4 Jacques de Goe de, Standdaarbuiten; 5 Jan Damen, Ulvenhout; 6 Bram Geense, Sintr Philipsland. 7 Leo den Hartogh. Oud- Beijerland; 8 John Kuyken Breda: 9 Ad Polak, Heinkenszand, 10. Gervan "t Ge loof, Oudenbosch VLISSINGEN - Animo heelt zaterdag het eigen jubileum korfbaltoernooi gewonnen. In de finale speelde Animo weliswaar gelijk tegen Tjoba, maar door het betere doelsaldo ging de eind zege naar de organiserende vereniging. In poule 2 ging de zege eveneens naar de jubilerende vereniging Animo 2 legde beslag op de eerste plaats Luctor werd eerste in poule 3 en Volharding was de eindwinnaar in poule 4. Na afloop reikte de heer Groenevelt erelid van Animo, de prijzen uit. De poulewinnaars kregen een wedstrijdbal Omdat Animo tweemaal poule-winnaar werd kreeg de club de eigen wedstrijdbal, maar gaf die door aan de als tweede geëindigde ver eniging. De einduitslagen luiden: Poule 1 Ammo 1 7 pni, 2 Tjoba 1 7 pnt.. 3 Stormvogel 4 pnt. 4 Swift 2 pnt5 Zuidwesters 0 pnt. Poule 2 1 Animo 2 7 pnt2 Ondo 1 4 pnt 3 Togo 4 pnt. 4 All Ready 3 pnt5 BI Wit 2 pnt. Poule 3 Luctor 7 pnt., 2 Top 1 6 pnt3 Atlas4 pnt, 4 01ympia3 pnt., 5 Animo3 0pnt. Poule4 1 Volharding7 pnt ,2B K.C. 1 5pnt.3 Zaamslag 14 pnt, 4 Noad 13 pnt,. 5 Animo 41 pnt Medaillewinnaars op de vijf kilometer Boven: Gerard Tebrolte. die ook op de tien kilometer zegevierde, links onder Jo Schout 'zitveri en Piet Vonck. die tevens derde werd op de tien kilometer. AALTER - Krijn Dieleman uit Axel is dit weekend tijdens een motorcross in het Belgische Aalter met de beste Zeeuwse prestatie uit de bus gekomen. Bij de junioren 250cc veroverde hij in de eindrangschikking een fraaie vierde plaats. Samen met Ko Walhout uit Sluiskil was hij de enige crosser van de M.C. Axel die binnen de eerste tien ein digen. Op het harde en zeer droge circuit in was Ko Walhout jr de beste Zeeuw. Hij Aalter. waar vorig jaar Johan Scheele eindigde op de zesde plaats, Ko Walhout Europees kampioen werd bij de lief- sr. werd vijftiende. Arnold Kamp uit Hei hebbers. heeft vooral Frans Lensen kant 27ste en Frans Lensen 29ste. het bij de senioren zwaar te verduren ge- kregen. Hij bracht maar liefst twee mo toren in de strijd, beide keren moest hij opgeven vanwege een vastloper omdat het stof in mijn motor drong. Bij de nieuwelingen 125cc eindigde Peter Vaal uit Sas van Gent op de veertiende plaats. Bij de nieuwelingen was zoals gezegd Krijn Dieleman de beste Zeeuw met een vierde plaats, Jan Verhage uit HILDESHEIM - De Nederlandse amateur-wielrenner Ger Mak is in de nacht van vrijdag op zaterdag winnaar Cadza'nö'wêrd KrtnSgsW. R°éërM I«won>c»i vaneen criterium ov,r72 ki- drieëntwintigste en Marteijn 44ste. Bij lometer, dat te Hildesheim in Neder- HULST - Het herenteam van de Temeuzense hockeyvereniging Olympia is dit weekend op de overtuigende wijze winnaar ge worden van het achttiende in ternationale toernooi van de Hulsterse hockeyclub Rapide. Door een doelpunt van Van der Schans uit een strafcorner versloeg de Terncu- zense formatie de Franse club Abbe ville in de finale de 1-0 zege van Olym pia was een terechte kraclitsafspiege- ling van deherenhockeyfinale in Hulst. De Terneuzenaren hadden in deze fi nale een voortdurende veldoverwicht. Een aantal strafcomers bleef echter onbenut, totdat in de allerlaatste se conde van de herenfinale Van der Schans keihard toesloeg Bij de dames moesten strafpushers de beslissing brengen tussen Soest en VCL uit Den Haag. Het was uiteindelijk Soest dat de strafpushes het best nam en daardoor met de Reinaeit uofee naar huis terug kon keren Het achttiende internatio nale hockey toernooi van Rapide is overigens gekenmerkt door de fraaie weersomstandigheden en de uiterst sportieve wijze waarop het twee dagen durende toernooi is verlopen. Alleen het Belgische Green Devils uit Aalst had wat aanmerkingen op de organ.satie. omdat het zich door de arbitrage bena deeld voelde. De einduitslagen van het Temeuzen, 6 Rapide 2. 7 Weert. 8 Nationale Bank Brussel. 9 Rapide 1,10 Abbeville. He ren" 1 Olympia Terneuzen. 2 Abbeville, 3 VCL, 4 Gemert, 5 Beuavais, 6 Rapide 1, 7 Calais. 8 Nationale Bank Brussel, 9 Tienen, 10 Fort Ward Tilburg. 11 Weert. 12 Terriers. 13 Ra pide 2, 14 Green Devils, 15 Soest, 16 Push 8 de junioren was Wim van Bruggen met taksen (W-Dl) werd gehouden, een twaalfde plaats de beste Axelaar. De renner uit Den Haag noteerde een Kees Hamelink werd zestiende, i han Schelleman 31ste Bij de senioren v' .1-*ïa: - rflMB e herenteam van Rapide mag een strafpush nemen. DONGEN (ANP) - Arie Versluis, die dit seizoen als amateur nog een etappe in Olympia's Ronde van Nederland heeft gewonnen, zegevierde zondag in de Profronde van Dongen in Noord- Brabant. De renner uit Ameide was na 115 kilometer de snelste van een kop groep van zes renners. De overwinning van Versluis was ver diend. want hij reed al vanaf de 25e ki lometer aan ddeleidmg. Hij ontsnapte m het gezelschap van de Belg in 't Ven. Tino Tabak en Jan Aiing. De laatste twee lieten zich terugvallen in de tweede kopgroep toen zy onderling ruzie kre gen Dertig kiiometer voor het einde werden de twee vluchters achterhaald door Jan van Katwijken Fedorden Her tog en vlak voor het einde ook nog door Gerben Karstens en de Australiër Danny Clarke. In de eindsprint was Ver sluis echter de snelste. De uitslag is: 1 Ane Versluis (Ameide) 115 kilometer In 2 uur 44 nunuten en 20 seconden, 2. Danny Clark (Aus), 3. Gerben Karstens (Prinsenbeek). 4. Jan van Katwijk (Bladeli. 5. WlUy in 't Ven (Bel). 6 Fedorden Hertog (Dil- sem. 7 Rene Pijnen iHoogerheideiop 1 minuut en 2 seconden, 8. Jan Krekels(Sittard). 9 Cees Pnem iWemeldinge), 10. Vicvan Schil (Bel). tijd van 1 uur 36 minuten en 2 seconden. Herman Ponsteen eindigde in dezelfde tijd als tweede. De Westduitser Wilfried Trott werd op een ronde derde. Er kwa men 100 amateurs aan dc start. TORONTO (REUTER) - De 20-jarige Joegoslavische speelster Mima Jauso- vec heeft zaterdagavond de open Cana dese tennistitel op haar naam gebracht door de zes jaar oudere Australische Lesley Hunt in de finale met 6-2, 6-0 te verslaan. De als derde geplaatste Joe goslavische verdiende met deze derde toernooizege van het seizoen (eerder won zij in Rome met 6-3. 6-1 van de zelfde Lesley Hunt) 6.000 dollar. Tot de laatste vier van dit 155 000 dol- lartoemooi drongen naast de als eerste geplaatste Argetijn Guillermo Vllas door de Chileen Jaime Fillol. de Pool Wojtek Fibak en de niet geplaatste Nieuwzeelander Bnan Fairlie. Laatst genoemde won met 6-3. 3-6. 6-3 van de Zuidafrikaanse veteraan Bob Hewhtt, die in de tweede ronde titelhouder Ma- nueal Orantes had uitgeschakeld. Fair- lie ontmoet nu Fibak, de nummer el! van het schema, die met6-2,6-4 won van Victor Pecci uit Paraguay. Vilas had het niet gemakkelijk tegen de als tiende geplaatste Onny Parun <NZ>. Hij had er drie sets voor nodig: 6-4,6-7, 6-2. Zijn tegenstander in de halve finales Jaime Fillol verloor ook een set: 6-4.3-6, 7-5 tegen de Italiaan Paolo Bertolueci

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13