Tegen Marlies Vercruijsse was zaterdagmiddag niet op te tornen Zeeuwse clubs trotseerden weer de warmte en droogte om te oefenen Esmeralde Bral verrast tijdens tennistitelkamp WIERSMA: BIJNA WERELDTITEL VERRASSEND OVERWINNING IN DE GOESE GANZETREK Ongunstige loting EC- volleyba! CHIO: Fransen staan Duitsers geen revanche toe voor 01. Spelen MAANDAG 23 AUGUSTUS 1976 Andre 7 .Iona GOES - De door de zwemvereniging de Ganze gehouden Ganze- trek, een langebaanzwemwedstrijd over een afstand van 2000 meter in het kanaal van het Goese Sas naar Wilhelminadorp. werd gekenmerkt door verrassende uitslagen. Niet de winnaar van vorig jaar - Pieter Polderman van Scheldestroom - niet de Middelburg John de Lange won de Trek. maar Edwin de Caus- maecker uit Sas van Gent was de grote triomfater van de vrije slag heren. De coach van De Causmaecker had de opdracht gege ven om direct na de start zo snel mogelijk weg te gaan, een flink tempo te houden en dan maar zien hoe het 'loopt'. Deze aanval lende taktiek bleek ook nu weer goud waard want de overige Zeeuwse cracks lieten zich op deze wijze door Edwin 'inpakken'. John de Lange zag het gevaar, doch hij Waren alle voorgaande races zeer intc- meende dat zijn clubgenoot Rob Geer- ressant geweest, de schoolslag heren was zonder meer de topper van de mid dag. In een bijzonder hoog tempo gin gen de heren van start en al snel vormde zich een kopgroepje met alle favorieten. De Stormvogel-heren Wal- vliet het gat wel zou dichten, maar die deed niets of kon niets doen. Toen de voorsprong van De Causmaecker steeds groter werd besloot De Lange tot de achtervolging Doch de opgelopen ach terstand was te groot en toen De Lange dan ook merkte dat het hem niet zou lukken om aansluiting te knjgen, be sloot hij zijn positie in het klassement voor de Zeel and beker te verdedigen tegen Pieter Polderman En Pieter kwam daama inderdaad naar voren om een aanval te lanceren op de top-positie van De Lange Deze ving de aanval ech ter gemakkelijk op en m de slotfase liep hij zelfs nog 8 seconden uit op Polder man. Rob Geervliet uit Middelburg, die wel snel was vertrokkenmoest zich me t een vierde plaats tevreden stellen. Bij de dames was het niet Paula Buijsse van Scheldestroom - favoriete nummer één voor de zege - die de wedstrijd maakte. Het waren de weer geheel fitte Jolanda Spruijt van Luctor en de Vlis- singse Cora Solleveld die de wedstrijd beheersten Jolanda. kennelijk zwem mend in zeer 'bekend' water, koos ook voor een aanvallend concept, want di rect na de start 'spoot' zij in hoog tempo weg en nam een voorsprong. Cora Solleveld zag het gevaar en ging in de achtervolging. Het bleef echter een achtervolging, want Jolanda - mentaalergsterk door die voorsprong - liet zich niet meer inlopen en werd de glorieuze winnaar van de vrije slag dames. Paula Buijsse. leidster in het klassement voor de Zeelandbeker, legde nu beslag op de derde plaats. Marlies Vercruijsse van de Braakman, reeds twee keer eerder winnares van deze wedstrijd op hetonderdeel schools lag. was bijzonder gebrand op prolonge ring van de zege-reeks. Ook zij wist dat er maar één manier was om te winnen en dat was de aanval Ook zij nam direct na de start de leiding waardoor haar tegenstandsters werden verrast. De voorsprong was zelfs zo groot dat haar clubgenote Wilma Versluijs en de favo riete Yvonne Klasen uit Sas van Gent haar niet konden inhalen. Marlies werd dus voor de derde achtereenvolgende keer de glorieuze winnares. Wilma Ver sluijs legde beslag op de 2e plaats terwijl haar clubgenote Mmam Versluijs. houdster van de Zeelandbeker en verre achternicht - er. dus niet zoals al jaren lang hardnekkig wordt beweerd haar tweelingzusje - op de 4e plaats. Yvonne Klasen werd nu derde en dat viel wel iets tegen Maar tegen de 'ontketende' Mar lies Vercruijsse was deze middag niet te zwemmen. spannend want zowel Falhaber als De- hulsters wast hem t erug te pakken Toen de aansluiting tol stand was gekomen sprong plotseling in zeer hoog tempo Paul Meerman weg. Hij nam een aantal lengten voorsprong Falhaber was door deze actie van zijn clubgenoot danig verrast en wachtte te lang met de ach tervolging. Paul Meerman behield de leiding en won vqor de eerste keer in zijn zwemloopbaan een langebaanwed- strijd. Ook deze uitslag was erg verras send want niemand had hem tegen Fal haber en Dehulsters een kans gegeven. Door al deze verrassende ontwikkelin gen is deze wedstrijd - ook voor de vol gers langs de kant - één van de mooiste wedstrijden geworden. In het voorpro gramma zwommen bijna 300 jongens en meisjes de prestatietochten over 500 en 1000 meter De ere-voorzitter van de Ganze - de heer Kees Bal - reikte na afloop de prijzen uit Uitslagen De uitslagen waren: 2000 meter vrije slag dames: 1 Jolanda Spruijt. Luctor. 30 06 4. 2 Cora Solleveld. Stormvogel. 30 20: 3. Paula Buijsse. Scheldestroom. 30.47. 4 Addie Dek. Zeelandia. 31.28. 5 Magda Tiggelhoven. de Bruinvis. 31.53: 6 Annemane Scherbeijn. Schelde stroom. 32.20. 7 Karin Clemminck. de Schelde. 32.47, 8 Ellen Parma. de Gan ze. 33.31; 9 Carolien Raaymakers. Stormvogel. 33.37,10 Judith Herman, t Vnje. 33.48. 2000 meter schoolslag dames: 1 Marlies Vercruijsse. de Braakman. 37.1: 2. Wilma Versluijs. de Braakman, 37.18. 3. Yvonne Klasen. de Bruinvis, 37.45; 4. Minam Versluijs, de Braakman, 38,21:5. Mieke Verdonck, Scheldestroom. 38.30; 6 Sandra Dees, de Schelde. 39.34; 7. Christel Lauret. de Bruinvis. 39.43. 8. Gerleen Leenhouts. 't Vnje. 41.48; 9 Marleen de Reu. de Braakman 4151.10. Heieen de Braai de Bruinvis. 41.58 2000 meter vrije slag heren: 1 Edwin de Causmaecker. de Bruinvis. 27.27.3. 2 John de Lange. Luctor. 27.43: 3 Pieter Polderman. Scheldestroom. 27 514 Rob Geervliet, Luctor 28.58. 5 Peter de Lange. Luctor. 29.14 6. Kees Hamelink. de Bruinvis. 29 21: 7 Roel Veenslra. de Ganze. 29.22. 8 Ronnie de Nooijer, Stormvogel. 29.31, 9 Rudie Manm Luc tor. 29.34. 10 Dirk de Braai, de Bruinvis, 29,47 2000 meter schoolslag heren: 1 Paul Meerman, dc Stormvogel. 34.22, 2. Wal ter Falhaber. de Stormvogel. 34.26. 3 Joris Dehulsters. de Bruinvis. 34.31. 4 André 't Jong. Onderdak. 34.33; 5 Kees Ingelsc, Luctor. 35.02: 6. Bouke Diele- man. Stonnvogel. 36.47; 7 Carl Huis in 't Veld. Luclor. 36,50; 8. Willy Mooijer. 36.52.9 Peter Romkes. Luctor. 38.05 10 Johan Drenth. de Braakman. 38.13 MIDDELBl RG - tijdens het eerste weekeinde van de Zeeuwse tennis kampioenschappen is de Sint- Jansteense Esmeralda Bral als de grootste verrassing uit de bus geko men. Esmeralda is dit jaar op geen en kel Zeeuws toernooi verschenen, zodat eigenlijk niemand de juiste sterkte van haar wist. Maar de hele zomer heeft zij toernooien in Belgie gespeeld en afge lopen weekend bewees zij. dat het een uitstekende voorbereiding voor de kampioenschappen geweest is. In de eerste ronde versloeg ze Edith van Zalinge met 6-3en 6-1. daama schakelde ze zeer verrassend de als 4e geplaat ste mevrouw Wondergem uit 6-4. 5-7 en 6-2 Zondagmiddag versloeg Esmeralda m de kwartfinale de als vijfde geplaatste Karin de Bruin die vooral met haar fo rehand geen vuist kon maken (6-4.6-11. Esmeralda beschikt vooral over vast heid en een goede plaatsing, wat haar in de halve finale best kansen geeft tegen de winnares van de partij Éls Vogels- mevr. Zuidwea Els Vogels won met 6-1 en 6-1 van Trudy Boogaard, terwijl mevrouw Zuidweg van Marja van Iersel won (6-3 en 6-2) Ook Margo Bernard kwam in de halve finale: zij versloeg Ineke Schouten, die eerder zeer goed van Jacqueline Bral had gewonnen (6-2 en 6-3). Ineke verloor in de kwartfinale echter weer van de als tweede geplaatste Margo Bernard met 7-5 en 7-5 Het bewijs dat het bij de dames een spannende aangelegenheid is tussen oud- en jonggedienden leverde gister middag Annemiek Verhulst, die zeer gedecideerd routinière mevrouw Ten Bruggencate versloeg »6-2 en 6-0). Met harde geplaatste ballen wist Annemiek. •dertien jaar pas. mevrouw Ten Brug gencate uitstekend onder druk te hou den en ze won verdiend. In de kwart finale komt Annemiek uit tegen de eveneens dertienjarige Marja Wonder gem. die met7-6 en 6-4 van Rosida Breu- ring won Bij de heren zijn er weinig verassingen gevallen' alleen de sterke Piet de Jong versloeg min of meer verrassend de als zevende geplaatste Han Petiet met 6-4 en 6-1 Na de eerste set gaf Petiet weinig tegenstand meer en De Jong won daama de partij moeiteloos De andere geplaatste spelers bereikten allemaal in vrij gemakkelijke twee- ter Falhaber en Paul Meerman. Joris Dehulsters van de Bruinvis lagen al di rect bij elkaar maar het was wel ver rassend dat Andre 't Jong van Onder dak en Kees Ingelsc van Luctor het hoge tempo konden volgen en ook aan sloten bij het leidende trio. Dit vijftal bleef geruime tijd bij elkaar Toen Dehulsters het tempo verhoogde konden alleen Falhaber. Meerman en 't. Jong volgen en moest Ingelse afhaken Falhaber die alleen maar lette op De hulsters, zwom erg gemakkelijk en het zag er dan ook naar uit dat hij weer zou winnen. Na de laatste bocht - er moest toen nog ongeveer 500 meter worden ge zwommen - probeerde André 't Jong weg te komen. Het werd toen geweldig GEMENGDE TEAMS ZUID-AFRIKA NAAR BUITENLAND JOHANNESBURG (ANP) - De regering van Zuid-Afrika heeft het licht op groen gezet voor gemengde rugby- teams. die zullen deelnemen aan toer nooien en rondreizen zullen maken in het buitenland. Piet Koornhof. minis ter van sportzaken, heeft hiertoe beslo ten op aandrang van de Frande rugby bond. die een Zuidafrikaans team heeft uitgenodigd. AMSTERDAM - Harm Wi bijna wereldkampioen, nu hij het afgelopen weekeinde zowel Koe- perman als Gantwarg heeft versla gen. Hij gaat met twee punten voor sprong op Clerc en Tsjegolev aan de leiding. Met nog drie partijen te spe len. tegen I.epsic,Gendlerman en Nimbi kan Wiersma de titel nauwe lijks meer ontgaan. De Friese crack heeft in het toernooi om het wereld kampioenschap in Amsterdam nu alle drie Russische spelers versla gen. Zaterdag gebruikte Koeperman in zijn partij in de veertiende ronde tegen Wiersma veel bedenktijd In anderhalfuur kwam hij tot twaalf zet ten om daama een combinatie uit te voeren, die hem matenaalverlies bracht Met een stuk meer won Wiersma de partij daama uiteraard. In de zondag gespeelde inhaalpartij Gantwarg - Wiersma. eerder uitge steld wegens ziekte van de Rus ging Wiersma gretig in op de door Gant warg gezette spelkarakterstiek Met zijn twintigste zet koos Gantwarg een variant die. zoals Wiersma aan toonde. ongustig was en de Fries kreeg daardoor belangrijk voordeel. Met de dreiging van doorbraakkan- sen aan de Rusissche lange vleugel wist Gantwarg zich nog een twintig tal zetten te verdedigen, maar feil loos werkte Wiersma de aanval af naar een overwinning, die op de vijf tigste zet behaald werd Tsjegolov verloor een punt tegen de zich taai verdedigende Amerikaan Smith, die zelfs in een eindspel van drie dammen tegen eén de voorge schreven vijftien reglementaire zet ten fputloos volbracht. Rob Clcrc bracht de Belg Verpoest zijn vijfde achtereenvolgende neder laag toe De jeugdige Amsterdam mer. die drie jaar geledcen wereld kampioen bij de jeugd was. ver speelde door een matige start in dit toernooi zijn titelkansen. In de strijd om de tweede plaats is de ontmoe ting van vandaag, maandag, tussen Clerc en Tsjegolev van groot be lang. Gantwarg zette zaterdag tegen Hans Jansen, in een moeilijke stand, een valstrik, die voor de jeugdige Emmenaar naar verlies leidde De Joegoslaviër Lepsicc was iets te gre tig met zijn damcombinatie tegen Andreas Kuyken. Als antwoord had de Zwitserse kampioen een tegen- combinatie. die in schijfwinst over liep. Het eindspel was voor Kuyken verrassend lastig, maar uiteindelijk kon hij de twee punten binnenhalen Uitslagen veertiende ronde: Hisard iFn Nlmbi (Kom 2 0. Agüardl (Mon> - Gendlerman (lsi 1-1 KuykeniNedi - Lcpsic ZJoe)2-0; Wiersma (Nedi Koeperman 2-0, Gantwarg iSovi - Jansen (Ncdi 2-0 Marek iTsJl - Delhom (Fr) 0-2: Kandane (Sn Lankal - Zorn Hl 0-2: Tsjegolev (Sovi - SmithVSl 1 1 Verpoest (Bcli - Clcrc (Nedi 0-2. Stand na dc veertiende ronde 1 Wierma 24 pun- len 2 Clerc en Tsjegolev 22. 4 Gantwarg 20; 5 Kuyken en Smith 18 7 Koeperman 17 8 Jansen 16. 9 Gendlerman 15. 10 Hisard en Nimbi 14 12 Verpoest en Zoen 13 14 Delhom 10.15Agbardi6 IA Marek en Lepsic 4. 18 Kandane 2 AMSTERDAM - De partij tussen Wiersma en Gantwarg in de der tiende ronde om het W K dammen werd zondagochtend - wegens ziekte van Gantwarg - in diens hotel ge speeld. Hier beide dammers tijdens de partij. PRAAG (ANP) - De Nederlandse vol- lcybalploegen. die het komende seizoen uitkomen in de toernooien om de Euro pese beker, hebben een vrij gunstige lo ting gehad. Landskampioen Starlift trof het nog het beste met de winnaar van Real Madrid iSpi - HSV (W-Dld) in de eerste ronde als tegenstander De overige drie teams lootten in Tsjechoslowakije allen Oos- teuropese (dus sterke) tegenstanders. De loting had voor de Nederlandse ploegen het volgende resultaat: HEREN: (landskampioenen): Real Madrid (Sp) of HSV (W-Dld) - Starlift. (bekerwinnaars): Interlance - Odolena Voda (Tsj). DAMES: EC I: Van Houten/VCH - Le- vski Spartak (Bul); EC II: Chicopee - Wilsa Krakov (Pol). Alle wedstrijden (this en uit) voor de eerste ronde moeten in december wor den gespeeld VLISSINGEN - Opnieuw heelt een groot aantal clubs de droogte en warmte getrotseerd en zich in vriend schappelijke wedstrijden voorbereid op het komende voetbalseizoen. De volgende wedstrijden zijn ons bekend. Vlissingen-WHS 0-2 Het leek wel of WHS een klas hoger speelde dan Vlissingen. Zeker in de eer ste helft werd Vlissingen bij vlagen van het veld gespeeld door een verrassend sterk op balbezit spelend WHS. De thuisclub was uitermate zwak en kreeg sporadisch bij de uitvallen een enkele kans. WHS speelde toch zonder Piet de Rijke i net vader geworden en Ko Stoutjesdijk (geblesseerd) Door het 4-3-3- systeem was Theo Moerland in de spits gepos teerd en opvallend was hel optreden van Piet de Koster als verdedigende middenvelder met terug van vakantie) Al na acht minuten scoorde Theo Moer land m de bovenhoek (0-1en bovendien trof Nico Hage nog paal en lat Na de rust nam WHS iets gas terug. In de 23e minuut piaatste Hage de bal terug op de meegekomen Ewout Fase, die laag en onhoudbaar de eindstand op 0-2 bracht. Meeuwen-Nieuwenhoorn 2-2 De eerste helft kwam Meeuwen niet in zijn normale doen. Kennelijk hebben de nieuwe spelers nog wat aanpassings moeilijkheden en zo kwam de rust ook met een 0-1 achterstand. De tweede helft, draaiden de Zeeuwen beter De ploeg uit Nieuwenhoom (een zondag tweedeklasser bu Hellevoetsluis) moest de gelijkmaker toestaan van Lein Din- gemanse 1-1 en dezelfde speler benutte ook een strafschop nadat Francke was gevloerd. Via een strafschop kwam Nieuwen hoom op '2-2 en Henk Wisse verzuimde de winst voor zon ploeg daarna nog te pakken, want nadat Francke opnieuw was gevloerd, schoot hij een strafschop naast. Roda C-Kloetinge 3-2 Een opvallend sterke wedstrijd Kloe- tinge draaide veel beter dan vorige week tegen Mevo en kon het hoge tempo van de profs ook gemakkelijk bijbenen Al leen m de laatste tien minuten kwamen de Zeeuwen nog in problemen Uit een pass van Davidse scoorde Frans Schauw de openingstreffer (O-li. De rust kwam met 1-1 waarna Schauw tut een vrije trap van Lieven van Belzen Kloe- tinge weer op voorsprong bracht: 1-2. In de slotfase moest Kloetinge terug en meteen 3-2 nederlaag het veld verlaten. Hel was het besluit van een tweedaagse trip naar Kerkrade. waar Kloetinge za terdag trainde op het terrein van Roda. Wilhelmina '26-Rillandia 1-2 Een gelijkopgaande wedstrijd met een conditioneel beter Rillandia. Jan Blok maakte er voor rust 0-1 van. Henk Bnnksma maakte 20 minuten na rust geliik (1-11, maar vier minuten voor het einde scoorde Wim Lobbezoo verdiend Flakkee-Goes 0-0 Een redelijke wedstrijd ondanks het hobbelige trainingsveld waarop ge speeld moest worden Beide ploegen experimenteren nog Goes miste de winst na rust, Adne Ptins werd ge vloerd, maar Jan de Roo zag zijn straf schop gestopt. Het bleef 0-0 Vosmeer-Hillegersberg 1-1 De rust ging in met 0-0 Beide ploegen kregen de nodige kansen. Hans Vaders maakte er kort na dc hervatting 1-0 van. Vijf minuten voor Hjd werd het nog ver diend 1-1. Vosmeer 2 won met 3-2 van de reserves van Hillegersberg. RCS-Hoek 3-0 Zeker in de tweede helft werd er erg goed gespeeld Beide ploegen bereikten een redelijk niveau RCS kwam pas na de rust door de komst van Andre van Rui ten op gang. Toen ook moest Hoek te rug Uit een pass van Ronme Krocké knalde de meegekomen Van Ruilen de stand naar 1-0 Een lange rush van Piet de Nooijer betekende 2-0 en een doorge- kopte pass van Adrie Dieleman rondde Van Ruiten weer af: 3-0. Spartaan '20-flrnemuiden 1- De Rotterdamse tweedeklasser speelde een van zijn betere wedstrijden Ame- muiden speelde een erg moeizame eer ste helft en kwam al snel met 1-0 achter Na de rust kwamen de Zeeuwen meer in de aanval en Lieven van Belzen zag na 20 minuten zijn harde werken bekroond 1-1 Van Belzen speelde in de spits voor de geblesseerde Joost de Rideer diep dinsdagavond in de wedstrijd tegen Vlissingen. die Amemuiden met 1-0 won. een gekneusde voetopi Baronie-Terneuzen 3-4 Ondanks zes invallers heeft Temeuzen in Breda gewonnen van eersteklasser Baronie Vooral aanvallend toonde Temeuzen zich bijzonder sterk, met René Neve in een hoofdrol. A-junior Pe ter de Zwart opende voor Temeuzen de score, waarna Baronie iets terug kon doen. De ovenge Temeuzenzendocl- punten werden gescoord door Jan Block. Alwan Dey en Jan Kolyn Hion-Terneuzen 3-1 Zondag is Temeuzen voor de eerste maal in de oefencampagne gestuit op een nederlaag. In Rotterdam werd het tegen eersteklasser Hion een verdiende 3-1 nederlaag. Bij de Rotterdammers speelde onder meer Frans van der Heide mee en in het doel stond Bom, reserve doelman van Sparta. Toch nam Temeuzen door een doelpunt 'van Jan dc Block dc leiding, waarna El- win Dey de paal trof. Na deze twee voor vallen was het al Hion wat de klok sloeg setsoverwinningen de kwartfinale, al hadden met name Tonny van Iersel. Hans Felius en Ernst Wondergem het in de tweede ronde wel moeilijk. Van Iersel speelde drie sets tegen Max de Rave (6- 4. 6-7 en 6-3). terwijl Felius alleen de derde set moeiteloos won van Fred van Rave <7-5. 5-7 en 6-0). evenals Wonder gem,die drie sets speelde tegen Jos Her- msen 6-4. 2-6 en peelde tegen Jos Hermsen (6-4. 2-6 en 6-01. De uitslagen van de achte finales zijn T van Iersel - R Maandag 6-0 en 6-1 J Jurry - M Titiheru 6-3 en 7-5: P Tazelaar - A Prinsen 6-4 en 6-1: E. Won dergem - H Koster 6-4 en 6-1: B v d. Feen - G Hogendorp 6-2 en 6-3: P de Jong - H Petiet 6-4 en 6-1: H Felius - F Salawane 6-0 en 6-2. M. Tazelaar - J Ver- schelling 6-1 en 6-1 In de herendubbel was één grote verras sing te noteren de als tweede geplaat sten Bart v d. Feen en Fred de Rave verloren van het jonge Vlissingse duo Frans Verhulst en Ad Prinsen, die fan tastisch partij boden aan het gerouti neerde Goese dubbel. De eerste set pak ten ze uiterst verrassend met goed spel: 6-2 maar toen De Rave en v. d. Feen de tweede set wonnen met 6-3 leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar Verhulst en Prinsen gingen knap door en wonnen verdiend met 6-2. 3-6 en 7-5. Verder zijn er bij de dubbels geen verrassingen ge vallen. maar het belooft een zeer span nend finaleweekend te worden, vol gende week zaterdag en zondag op de tennisbanen van de MLTC Middelburg. Axel-Koewacht 3-2 In een aantrekkelijk duel heeft Axel zondag van derdeklasser Koewacht ge wonnen. Voor Axel scoorden Piet Ver- poorte uit een strafschop, alsmede George Gemaert en Jaap Lensen. waarna de Koewacht-treffers op naam kwamen van Ivo Wouters en Carlos van Regenmortel. Philippine-Tern. Boys 2-1 Twee strafschoppen die werden benul door Robbie Thomas hebben zaterdag de beslissing gebracht in de oefenparuj tussen Temeuzense Boys en Philippine. De laatste man in de verdediging vol trok het vonnis tot tweemaal toe feil loos De Boys-treffer kwam op naam van Bert Wilting. HVV '24-Bladella 3-2 Op eigen veld heeft HVV '24 verdiend gewonnen van Bladeila Met J. de Block als uitblinker nam HVV '24 voor de rust reeds een 3-1 voorsprong. Eerst was het Peter Tuin. die een vrije trap in een keer binnenknalde en nadat Bladeila had ge lijkgemaakt voerden Johan de Rijk en Jacq de Booy nog voor de rust de stand optot3-lvoorHVV'24 Naderustkwam Bladeila nog terug tot 3-2 ROTTERDAM - De Duitse springequi- pe. welisw aar niet in dezelfde format ie als in Montreal, maar toch met olym pisch kampioen Al win Schockemóhle (bovendien met zijn gouden paard Warwick Rex), Fritz Ligges cn wereld kampioen Hartw ig Steenken. heeft za terdag in de landenwedstrijd van het internationale concours hippique in het Kralingse bos te Rotterdam geen revanche kunnen nemen voor de in Montreal door Frankrijk toegebrachte nederlaag. De Fransen, die wel op vol ledige olympische sterkte waren en in voorgaande dagen reeds nadrukkelijk van hun aanwezigheid blijk hadden gegeven, verlieten opnieuw- als de grote triomfators het strijdtoneel. Ze hebben enorme strijd moeten leve ren. weer met de Duitsers, ook met de Britten, maar vooral met de Ieren, die nimmer tevoren zo'n sterke equipe in Rotterdam hadden en de Fransen zelfs dwongen tot een barragp. een vrij uniek feit bij een landenwedstrijd. Beide lan den sloten met een totaalscore van zes tien strafpunten - van de vier ruiters telden de beste drie prestaties - de twee manches af. waarbij vooral de profes sional Eddy Macken en aan Franse zijde Marco Roguet zich onderscheidden door in beide omlopen geen fout te ma ken Op een verkort parkoers - 6 hinder nissen met 9 sprongen - moest de beslis sing vaUen. waarbij echter niet alleen de strafpunten. maar ook de tijd doorslag gevend zou kunnen zfln. Majoor Cam pion opende voor Ierland de rij: foutloos in 46,4 seconde, waarop Hubert Parot imet totaal 20 strafpunten in de tweede manches Frankrijks 'zwakke broeder') met gelijke munt antwoordde: 0 straf punten in 47 3. De jonge James Keman liet daarop voor Ierland de eerste steek vallen, door tijdsoverschrijfing liep hy 1 en een kwart strafpunt op en toen Ro guet weer geen fout maakte, begon de Franse triomf zich reeds af te tekenen. Een slechte eerste manche 17 strafpun ten en daarmee op dat moment voor laatste) hield de Britten van een ere plaats af, die ook voor onze landgenoten niet was weggelegd. De Nederlandse score was vnjwel identiek aan die van de Belgen en met beide 33 strafpunten plaatsten zij zich ex aequo vijfde Johan Heins kwam als enige van de Nederlan ders met Romantico S in de eerste man che foutloos rond. doch nam in het begin te veel tijd. waardoor hij driekwart strafpunt kreeg voor overschrijding van de toegestane 93 seconden kreeg Tot een rehabilitatie van het slechte optre den in Montreal kwamen onze landge noten niet toe. De Ier James Keman heeft met Krispie zondag de Adieu-prijs, een internatio naal springconcours met 'n lengte van 500 meter, gewonnen. Op het parkoers waren tien hindernissen aangebracht met in totaal elf sprongen met een maximale hoogte van 1,40 meter. De maximum tijd was 74 seconden, elke fout kostte zeven strafseconden. De uitslag is: 1 James Keman (Ier). Krispie 51.5 seconden; 2 Marcel Rozier (Fri. Bnn d'Honneur. 52,6: 3 Herman Seiger «Ned> Scoth. 58.1; 4 Ferdi Tyteca (Beli Ransome. 58.9; 5 Hendrik Snoek i W-Dld i. Rochus. 60.4; 6 Peter Diks (Nedi. Cybelle. 63.0. Anderlecht heeft in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 4-1 van Casa blanca gewonnen en zich daarmee ge plaatst voor de finale van het toernooi. In de finale speelt de Belgische Europa cup 11-wmnaar tegen Nice of Sporting Lissabon Het financieel verlies van de Olympi sche Spelen in Montreal bedraagt op zijn minst tweeëneenhalf miyard gul den. Dit gigantische bedrag is bekend geworden na officiële berekeningen. Maandag begint een speciale commissie van de Canadese regering het onder zoek naar een reeks omkopingsaffaires, die het verlies zo gigantisch hebben ge knakt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11