Goes krijgt centrum voor lichamelijk gehandicapten Twintig appartementen aan boulevard Vlissingen Problemen bij stichting 'Welzijn voor ouderen' in gemeente Goes PZC/, Vlissinger Hans Brouwer (17) deed atheneum in vijf jaar VOOR A CTIVITEITEN O VERDA G Coördinatie-orgaan wil meer leden in de Provinciale Milieuraad BAR-DANCING DE HOOISCHUUR VERKOCHT provincie STAATSEXAMEN MET FRAAIE RESULTATEN halen Ook mijn klasgenoten waren erg belangstellend." verklaart hij. Nu het feestgedruis rond het be haalde resultaat wat is geluwd be reidt Hans zich voor op zijn verdere studie, technische natuurkunde aan de technische hogeschool in Delft. Het pakket, waarmee Hans zijn di ploma binnenhaalde bestond name lijk uit wis- en natuurkunde, schei kunde. wiskunde II. Nederlands. En gels en economie. ..Zaterdag ga ik naar Delft, waar de volgende week de kennismakings feesten worden gehouden." vertelt hij ..Ik ga voorlopig bij mijn broer in huis die ook aan de th studeert. Vol gend jaar is hy klaar." De studierichting, die Hans heeft ge kozen duurt officieel vijfjaar. „Maar ik geloof dat het gemiddelde, waarop de studenten afstuderen, op zeven jaar ligt." legt hij uit. Doet hij deze studie ook binnen de gesteld tijd? Lachend zegt hij: „Daar heb Ik nog niet over nagedacht. Ik vind dat niet belangrijk. Het enige waar ik nu aan denk is de kennismakingsweek. dan zie ik wel verder." Foto Hans Brouwer (17), die voortij dig - geslaagd - het atheneum kon verlaten ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1976 fQ,-- PRIJS TUSSEN 2,5 EN 3 TON VLISSINGEN - De projectontwikke lingsmaatschappij Storimans B.V. uit Tilburg heeft de bar-dancing de 'Hooi schuur' aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen gekocht. Bouwonderne ming De Delta uit Middelburg zal in opdracht van het projectontwikke lingsbedrijf twintig appartementen bouwen op het terrein van de Hooi schuur. In oktober zal met de sloop van dit etablissement worden begonnen. Een maquette van het bouwplan van Storimans B.V. is vorige week in de week in de welstandscommissie behan deld. „Er zijn enkele op- en aanmerkin gen gemaakt, zodat wij na aanpassing hiervan het voor een tweede keer zullen inbrengen", aldus de directeur van Sto rimans B V„ de heer Ch. J Storimans.. Zo was er enige onduidelijkheid over het plan om de appartementen in vijf of zes woonlagen te bouwen. „Hierbij bestaat nog geen zekerheid over", verklaart de heer Storimans. De appartementen zullen gemiddeld PLEIDOOI VOOR BEZETTEN VAN DRIE ZETELS KLOETINGE - De Stichting Zeeuws Coórdinatieorgaan voor Natuur- Landschaps- en Milieubescherming acht zich onvoldoende vertegenwoor digd in de toekomstige Provinciale Raad voor het Milieu. In een uitvoerig schrijven aan gs en de leden van pro vinciale staten laat het bestuur van het Coórdinatieorgaan weten, dat het de ene zetel die de stichting op 15 zetels in de Raad voor het Milieu is toebedacht beslist te weinig vindt. Het bestuur van de stichting noemt de ene plaats 'numeriek zeer karig' en wijst er op dat zusterorganisaties in bijvoor beeld de Raad voor Milieubeheer in de provincie Utrecht, de Raad voor Re creatie. Natuur- en Landschap Noord- Brabant en de Regionale Milieuraad OostrVeluwe aanzienlijk meer 'plaats' hebben gekregen. De belangen van na tuur, landschap en milieu zijn in deze raden veel doeltreffender vertegen woordigd dan in de door gs van Zeeland voorgestelde raad", aldus het bestuur van het Coördinatieorgaan Het bestuur meent, dat er op zijn minst drie in plaats van één vertegenwoordi ger namens de stichting in de Provin ciale Raad voor het Milieu zouden moe ten pl aatsnemenvooral omd at het voor één afgevaardigde welhaast onmogelijk is om zijn taak naar behoren te vervul len. „Hij zal immers inzicht moeten hebben in alle bealngen die stnjdig zijn metde belangen van natuur-, landschap en milieu. De andere vertegenwoordi gers in de raad zullen in het algemeen slechts de natuur-, landschaps- en mi- Secties ZCR willen hechter contact met gemeenten MIDDELBURG - Bij een bespreking van het werkplan van de verschillende secties van dc Zeeuwse Culturele Raad is vrijdagmorgen in een vergadering van de sectie creativiteitsontwikke- ling van deze raad de betekenis benad rukt van een hechter contact met de gemeenten. Het is van belang dat de contacten geïntensiveerd worden om dat de gemeenten, gezien de plannen van het ministerie van CRM in de toe komst meer ruimte zullen krijgen bij het opstellen van hun cultureel beleid. De sectie kon zich verenigen met het plan tot 'herverkaveling' van de ver schillende secties van de Zeeuwse Cul turele Raad. waarbij de sectie creativi- teitsontwikkelmg zal worden opgehe ven Dat geldt ook voor de secties in formatie en vorming en ontwikkeling. Deze drie secties, zo is het plan, gaan op in één sectie 'educatief werk' drie slaapkamers krijgen, een woonka mer met een oppen-lakte van 45 vier kante meter, een keuken en een badka mer Ze zullen tevens worden voorzien van centrale verwarming. De prijs van een appartement is volgens de heer Sto rimans moeilijk te bepalen. „We hebben een enorme prijs betaald voor de grond, verder komen er veel kosten in verband met de heiwerkzaamheden. Een voor zichtige schatting levert ongeveer een prijs op die ligt tussen de 250.000 en 300.000 gulden," vertelt hij. Indien de toestemming van de ge meente Vlissingen afkomt en de Hooi schuur in oktober is gesloopt, hoopt men voor het eind van dit jaar de funda tie gereed te hebben In het voorjaar willen we de appartementen onder de kap hebben waarna we verwachten dat in augustus 1977 de zaak wordt opgele verd". aldus de heer Storimans. die ver der vertelt dat de zaak al in juni van dit jaar door de Projectontwikkelings maatschappij was gekocht. De Hooischuur heeft sinds enkele dagen zijn deuren gesloten gehouden voor het publiek. Volgens een woordvoeder van de ge- lieubelangen aan hun eigen deelbelang behoeven te toetsen", zo wordt gesteld. Uit de brief blijkt voorts, dat er een af spraak bestaat met de Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland, dat in de milieu- hygiénische sfeer een vertegenwoordi ger zal worden aangewezen in overleg met de VMZ. Verder zegt het Coórdina tieorgaan er verwonderd over te zijn dat bij de lijst van adviseurs van de vereni ging met zijn opgenomen de Natuurbe schermingsconsulent van het ministe rie van crm. de regionale inspecteur van de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten, het Delta Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek en de Del tadienst van rijkswaterstaat, in het bij zonder de afdeling Milieuonderzoek. „Het is immers nuttig voor de provincie om gebruik te kunnen maken van alle 'milieukennis' die in Zeeland aanwezig is", zo meent het Coördinatieorgaan, dat van de gelegenheid tevens gebruik maakt om nog eens te wijzen op de noodzaak van een vaste kracht voor de stichting. CRM BEDUCHT VOOR CONFLICTEN GOES - Er zijn moeilijkheden gerezen rond de bestuurssamenstelling van de stichting 'welzijn voor ouderen' in de gemeente Goes. CRM wil beroeps krachten (de mensen in het 'veld') uit liet algemeen bestuur van de stichting weren. Het gemeentebestuur van Goes en de deelnemende instellingen willen echter wel enkele professionele krach ten in het bestuur opnemen. CRM ba seert zijn bezwaren op minder goede ervaringen elders. CRM vreest, dat er in de praktijk moeilijkheden zullen ontstaan, als gekozen wordt voor de opzet, zoals men die in Goes voor ogen heeft. In de stichting 'welzijn voor ouderen' participeren de gemeente Goes, de krui sorganisaties, de dienst geestelijke volksgezondheid, de instellingen voor maatschappelijke sienstverlening, de verpleegtehuizen, de bejaardenoorden, de bejaardenorganisaties, de vrijwilli gersorganisaties en de organisaties op het gebies van het buurtwerk. Het dage lijks en het algemeen bestuur van de stichting zal gevormd worden door ver tegenwoordigers van die deelnemende organisaties en instellingen. Men voelt er in Goes erg veel voor om behalve be stuursleden ook professionele krachten Foto Het etablissement de 'Hooi schuur'. waar, naar het zich laat aan zien, binnen afzienbare tijd de bouw- steigers zullen worden opgetrokken om een twintigtal appartemnten te laten verrijzen. meente Vlissingen is er nog geen offi ciële bouwaanvrage ingediend. „Ook bouwplannen zijn bij ons niet bekend. Wel is men op het gemeentehuis op de hoogte van de verkoop." aldus de woordvoerder. Op het terrein waar de 'Hooischuur' staat rust een voorbereidingsbesluit. „Er is een herziening van het bestem mingsplan in voorbereiding. Om te voorkomen dat er ongewenste ontwik kelingen voorkomen heeft men enige tijd geleden een voorbereidingsbesluit genomen" aldus de woordvoerder. Hij deelt verder mee dat de bouw van ap partemnten stedebouwkindig niet in strijd zouden zijn met het te verwachten bestemmingsplan Dc heer J. P. J. Boone, voormalig eige naar van de 'Hooischuur' en exploitant tvan de 'Hooizolder' in Westkapelle, verklaart waarom hij de bar-dancing uiteindelijk heeft verkocht. „De spanning, die zo n zaak met zich meebrengt is. ondanks dat ik geweldig en vakbekekwaam personeel in dienst heb. voor één persoon met te dragen vertelt hij In eerste instantie is de heer Boone niet bereid commentaar op de transactie te leveren daar „de PZC mij altijd nadelig van publiciteit heeft voor zien". De dancing, die 2.5 jaar onder lei ding van de heer Boone heeft gedraaid, is sinds zes dagen gesloten „Ik heb om gezondheidsredenen beslo ten deze zaak af te stoten De 'Hooizol der' in Westkapelle blijf ik aan houden", vertelt de ex-eigenaar van de 'Hooi schuur'. De heer Boone kan zich erg opwinden over de manier waarop de politie naar zijn zeggen zijn poging om in Vlissingen een bar-dancing rendabel te maken te niet heeft gedaan „Als je zo nodig hebt zijn ze nergens. Ze komen altijd te laat als er moeilijkheden zijn met klanten. Uitzonderingen daargelaten natuurlijk Er zijn agenten bij die mijn hoogste waardering kunnen wegdragen", voegt hij daaraan toe. In het agfgelopen jaar is hij diverse ma len bedreigd. „Twee keer is bij mij thuis een bommelding binnengekomen dat er uit een rijdende auto handgrana ten naar mijn zaak zouden worden ge gooid. Hier heeft de politie overigens direct handelend opgetreden. Ere wie ere toekomt. Verder is mijn vrouw di verse malen bedreigd en klemgereden op kruisingen", vertelt hij. in het algemeen bestuur op te nemen, vooral omdat de beroepskrachten kun nen bogen op een stuk ervanng en des kundigheid CRM is echter bang, dat er conflicten zullen rijzen tussen de nog aan te trekken coördinator en de be roepskrachten,. bij de uitvoering van de werkzaamheden Wethouder J. P. Lindenbergh van Goes verwacht, dat er op korte termijn een oplossing gevonden kan worden. „We zullen moeten zoeken naar een mid denweg" De nieuwe stichting gaat zich onder meer bezig houden met het coör dineren van alle activiteiten en voorzie ningen op maatschappelijk en para medisch gebied. Ook behoort het geven van voorlichting en adviezen op het ter rein van maatschappelijk werk aan be jaarden tot het takenpakket De stich ting zal verder van de noden en de wen sen van de ouderen moeten maken. Het is altijd de bedoeling geweest, dat de stichting per 1 januan 1977 zou gaan 'draaien'. Wethouder Lindenbergh houdt ondanks de problemen vast aan die streefdatum Er zal een coördinator aangetrokken worden. Het ministerie van crm zal - als alle moeilijkheden uit de wereld zijn geholpen - een subsidie van tachtig procent verlenen. Fusie De toekomstige activiteiten Avondstudies op academisch en MO niveau in M'burg MIDDELBURG - De ring van Rotter damse Repetitoren (PPR) - een instel ling voor avondstudies-wil ditcursus- jaar in Zeeland drie opleidingen op middelbaar en academisch niveau ge ven. Het gaat hier om een MO-opleiding economie, een opleiding commerciële en bedrijfseconomie en een rechlenop- leiding. De RRR begon borig jaar voor het eerst met avondopleldmgen in Zeeland Het programma voor dit jaar is echter uit gebreid met de mogelijkheden voor een rechtenstudie. Het doorgaan van deze opleiding is echter athankelijk van vol doende deelname De colleges voor de verschillende oplei dingen worden gegeven in restaurant 'De Huifkar' in Middelburg. Op dinsdag 24 augustus wordt hier ook een introductie-college gegeven, waar be langstellenden zich vrijblijvend op de hoogte kunnen stellen van de mogelijk heden. De colleges voor de beide ecönomie- opleidmgen beginnen in september. Voor de MO-opleiding is dat op woens dagavond en voor de opleiding com merciële en bedrijfseconomie op vrijda gavond. De colleges duren van halfze ven tot halftien 's avonds. Dit tijdstip is gekozen om ook inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen de mogelijkheid tot deelname te geven. De MO-opleiding die tweejarig is, eco nomie geeft de mogelijkheid om een eer ste graads lesbevoegdheid bij het on derwijs te verwerven Daarnaast heeft men via de opleiding tot de academi sche examens voor de doctoraalstudie economie. De opleiding commerciële en bedrijfse conomie is eveneens tweejarigen is door zijn algemene aard sterk praktijkge richt. Deze opleiding wordt volgens de RRR door veel bedrijven aangewend voor de training van hun stad en kader. De rechten-opleiding - die dus afhanke lijk is van voldoende deelname - is vier jarig Deze opleiding is gericht op exa mens van de Erasmus Universiteit in Rotterdam. EERSTE IN ZEELAND GOES - De Nticliting Accommodatie Lichamelijk Gehandicapten ide Salg) in Goes, heeft vergevorderde plannen om een activiteitencentrum voor li chamelijk gehandicapten te bouwen. Er is een stuk grond gereserveerd aan de Valckeslollaan in Goes. In het Salg- centrum zullen zwaarder lichamelijk gehandicapten overdag deel kunnen nemen aan allerlei activiteiten, onder meer op liet gebied van de kunstzinnige vorming. De voorziening zal de eerste van deze soort in Zeeland worden. Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk icrmi heeft zich positief opgesteld tegenover de plannen van de Salg Het rijk is ook bereid om financiële steun te verlenen Hoeveel geld er nodig zal zijn voor de bouw en inrichting van het centrum is nog niet precies bekend De bouwtekeningen moeten nog worden ontworpen en ook is nog niet vastgesteld voor hoeveel ge handicapten er plaats moet zijn De behoefte aan een dergelijk centrum is gegroeid vanuit het tehuis voor li chamelijk gehandicapten 'de Schans' in Goes-Zuid. In dat pensiontehuis, dat in november 1975 in gebruik genomen werd. verblijven ruim 20 (binnenkort29) lichamelijk gehandicapten, de meesten in de leeftijd tussen 18-25 jaar. Salg- stichtmg 'welzijn voor ouderen' vormen niet de enige verandering op het terrein van de bejaardenzorg m Goes Zoals be kend staat er ook een fusie op stapel tussen drie bejaardentehuizen. Rand wijk. Schild en Hof en Nieuw-Zorgvliet De Goese raad vindt het hoog tijd. dat die fusie tot stand komt. In de raadsver gadering van donderdagavond werd nog eens geïnformeerd naar de stand van zaken Dat gebeurde door mevrouw J M. Prevoo-Van den Heuvel. De frac ties van de PvdA en de PPR zijn met name bezorgd over de gang van zaken bij Nieuw-Zorgvliet, Er zijn daar pro blemen met het aantrekken van vol doende gekwalificeerd personeel. Vol gens de fracties van de PvdA en de PPR is het wellicht mogelijk om na de fusie als grotere instelling wat makkelijker deskundige krachten aan te trekken. Ai in april zijn de concept-statuten naar de besturen van de drie tehuizen gestuurd. Het was de bedoeling, dat in de loop van nuni de definitieve standpunten van de betrokkenen binnen zouden zijn. Maar dat is nog steeds niet het geval. Rand wijk en Nieuw-Zorgvliet zijn aangeslo ten bij de protestantse vereniging in stellingen voor bejaardentehuizen. De besturen van Randwijk en Nieuw- Zorgvliet willen met een definitieve standpuntbepaling wachten, totdat ze advies hebben ingewonnen bij die ver eniging. Wethouder J. P Lindenbergh 'IK HEB ME NIET OVERWERKT' VLISSINGEN' - De zeventienjarige Hans Brouwer uit Vlissingen heeft dit jaar eindexamen atheneum ge daan. Op zich niet zo bijzonder, ware het niet dat Hans pas in de vijfde klas van het atheneum van de scho lengemeenschap De Scheldemond in Vlissingen zat, en dus pas volgend jaar officieel in aanmerking zou komen om eindexamen te doen. Voor Hans duurde dat te lang Naad vies te hebben gevraagd aan de schooldecaan liet Hans zich begin vorig schooljaar inschrijven voor het staatsexamen In mei. Hans was toen net zeventien geworden, legde hij zijn schriftelijk examen af en begin juli het mondeling Resultaat, geslaagd met een gemiddelde van een acht. „Boven verwachting.' zegt hij zelf over het behaalde staatsexamen Volgens Hans gaf het dubbelstude- ren - het voorbereiden op het ein dexamen en de gewone verplichte studie voor de vijfde klas - geen pro blemen. „Ik heb me niet overwerkt Het overgaan leverde niet zoveel problemen op en de voorbereiding voor het eindexamen is eigenlijk herhalen watje in de voorgaande ja ren hebt geleerd Ik had nog genoeg vrije tijd over Hans stelt dat er geen enkel risico aan het dubbelstuderen was verbon den ..Mocht ik zakken, met die kans heb ik natuurlijk rekening gehouden, zou ik gewoon het komende studie jaar eindexamen hebben gedaan. Het is een meevaller dat ik nu al. een jaar eerder klaar ben," vertelt hij. De leraren van de Vlissmgse scho lengemeenschap hebben Hans naar zijn zeggen goed geholpen met zijn poging om het staatsexamen te be- voorzitter A J A. Veldkamp. „Een van de voorwaarden voor het stichten van een pensiontehuis als de Schans, is dat de bewoners overdag bezigheden elders hebben. Ongeveer de helft van de bewo ners werkt in de sociale werkplaats de Betho. maar de anderen zijn zo zwaar gehandicapt dat ze niet in de Betho te rechtkunnen. Daarvoor hebben we naar andere mogelijkheden gezocht." Tweede ruimte De Schans beschikt momenteel over een tijdelijke voorziening voor activitei ten ten behoeve van de zwaarder licha melijk gehandicapten In het verzor gingshuis St-Maarten in de Groe te Goes zijn twee ruimten gehuurd, waar zes mensen uit de Schans overdag onder leiding van een activiteiten-leider en een verzorgster bezig zijn. Binnenkort wordt in een winkeleenheid van het cen trum de Bussel in Goes-Zuid een tweede ruimte in gebruik genomen, die ruimte kan bieden aan tien personen „Op die manier hopen we te groeien tot de nieuwbouw aan de Valckeslotlaan," vertelt de heer W de Ruiter, bestuurslid van de Salg Hij wijst erop dat het activi teitencentrum enigszins te vergelijken is met de dagverblijven voor geestelijk gehandicapten, waarvan er in Zeeland momenteel negen zijn idire voor kinde ren, zes voor ouderen). Het ligt m de bedoeling om het nieuwe hoopt, dat de besturen van Randwijk en Nieuw-Zorgvliet in september een me ning hebben gevormd. Als dat het geval is, kan de fusie in januari 1977 een feit zijn De drie samenwerkende tehuizen zullen voorlopig als afzonderlijke 'een heden' blijven bestaan. Het is de bedoe ling, dat in een later stadium (maar dat is nog toekomstmuziek) tot nieuwbouw van de tehuizen Randwijk en Schild en Hof wordt overgegaan. ALARMERING B. en w van Goes houden zich nog steeds bezig meteen verbetering van de alarmeringssystemen, die alleen wo nende bejaarden in staat moeten stellen de hulp in te roepen van derden Een electrotechmsch bedrijf uit KloeUnge heeft een nieuw alarmeringssysteem (het 'Telecol-alarmeringssysteem') be dacht Enkele exploitanten van bejaar denwoningen zijn over dat systeem ge polst. Het gaat om een eventuele aan sluiting van 225 woningen verdeeld over tien complexen. Er is een bedrag van 140 000 gulden mee gemoeid. CRM voelt er op dit moment nog niet veel voor om dit experiment te financiëren. CRM heeft de plannen doorgespeeld naar een speciale werkgroep, die zich met de alarmeringssystemen voor bejaarden bezig houdt centrum niet alleen open te stellen voor bewoners van het pension tehuis de Schans. Ook andere lichamelijk gehan dicapten uit de Bevelanden komen in aanmerking. Hoeveel dat er zijn. is niet bekend. Daarom wil de Salg eerst de be hoeften precies gaan peilen, in samen werking met de Zeeuwse stichting voor revalidatie en enkele andere instanties. Naar aanleiding van deze behoefte peiling, zal ook vastgesteld kunnen worden hoe groot het centrum aan de Valckeslotlaan moet worden. Veel behoefte Voorzitter Veldkamp en bestuurslid De Ruiter van de Salg zijn ervan overtuigd dat er veel behoefte bestaat aan een ac- tiviteitencentrum „We weten dat er veel lichamelijk gehandicapten thuis zitten en graag mee willen doen aan ge richte activiteiten." aldus de heer Veld kamp Als directeur van de Betho is hij al met de nodige gevallen in aanraking gekomen, evenals trouwens de heer De Ruiter bij de stichting de Bevelanden voor Philadelphia. Ook de gemeente Goes heeft de noodzaak van een cen trum aangekaart. In verband met het in gebruiknemen van een tweede tijdelijke voorziening in de Bussel, zal de Salg binnenkort een tweede vaste activitei tenleider aantrekken. Te zijner tijd zal er behoefte zijn aan een activiteitenbe- geleider op vier gehandicapten. De Salg Brandweer Sluiskil blust bermbrand SLUISKIL - De brandweer van Sluiskil heeft een bermbrand geblust, die woedde bij de spoordijk in de nabijheid van de brug over het kanaal Gent- Temeuzen te Sluiskil. Er brandde onge veer 2000 vierkante meter berm af. De brandweer was het vuur pas na twee uur meester Een goederentrein had twee uur vertraging door de vlammenzee Zitting van de politierechter MIDDELBURG - De Vlissinger H. H. M. is donderdag door de politierechter in Middelburg wegens het doorrijden na een aanrijding veroordeeld tot een boete van 250 gulden. In de krant van vrijdag stond abusievelijk dat de be trokkene ook een voorwaardelijke rij ontzegging was opgelegd. Dit was ech ter wel door de officier geëist, maar niet door de politierechter opgelegd. denkt aan het opzetten van een vaste kern. aangevuld met part-time krach ten. die op een bepaald vakgebied (bij voorbeeld creativiteitswerki deskundig zijn. In de Salg wordt deelgenomen door vijl instanties: de sociale werkplaats de Be-' tho. Philadelphia de Bevelanden, de bond van ouders van spastische kinde ren (bosk), de vereniging voor arbeids- en welzijnszorg voor minder validen (avo) en de gemeente Goes. De stichting werd in 1972 opgericht. De gemeente Goes gaat momenteel na of er tussen de Salg en de Goese instel ling voor maatschappelijke belangen een samenwerkingsvorm tot stand kan komen. Daarbij wordt gedacht aan de bouw van een aantal woningen voor sociaal-gehandicapten door de instel ling maatschappelijke belangen, op hetzelfde stuk grond aan de Valckeslot laan waar het centrum moet komen. Op die manier kan het centrum wellicht een meervoudige gebruiksfunctie krij gen. De besprekingen hierover zijn nog in een begin-stadium. Geslaagden CPA MIDDELBURG - Aan de Christelijke Pedagogische Academie te Middelburg slaagden mej. C. de Wolf te Meliskerke en de heren D. Bakker te Vogelwaarde en A. de Pagter te Middelburg voor het diploma bevoegd onderwijzer. Man klopt bij kerken aan om geld: bedrog MIDDELBURG - Afgelopen dagen zijn in Middelburg enkele kerkelijke bestuurders benaderd door een tot nu toe onbekend gebleven man, die bij deze mensen met allerlei verha len geld trachtte los te krijgen. De man vroeg bij zijn bezoeken bedra gen tot enkele honderden guldens. Hij zou. zo is Zijn verhaal, na een pe riode van persoonlijke moeilijkhe den. een nieuw leven willen begin nen. Omd at de man echter steeds een gefingeerde naam opgeeft moet de politie van bedrog uitgaan. Het is de man overigens niet gelukt In Middel burg geld los te krijgen. Hij zocht in alle gevallen eerst telefonisch con tact met een kerkbestuurder om een afspraak te maken voor een onder houd. Voor zover bekend is zijn werk terrein tot Middelburg beperkt ge bleven. (ADVERTENTIE) ^^omnooriietnteuweDoi^ voor een unieke show. In het nieuwe overdekte stodion, hoog uit het water, doldrieste l 1 500 zitplaatsen, geven dolfijnen kapriolen, In formatie uitgevoerde .-n zeeleeuwen 35 minuten lang een opdrothten Dogeli|ks shows om umeke show. Sprongen tot 5 meter 10 00, I 1.30, 13.00, 14.30, 16.00 en 17.30 uur. DOLFINARIUm BRUGGE S,Slls 1 o Bouriewiinp.itk mui speeltuin rn uwt-inri lesuurant 'EEN ZETEL VAN DE 15 TE WEINIG' CRM WIL BEROEPSKRACHTEN BUITEN ALGEMEEN BESTUUR HOUDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7