In eerste jaren in Goes geen nieuwbouw scholen Festiviteiten rond jubileum Advendo Wolphaartsdijk gestart VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1976 WISSEL BEVELANDEN PIEKENOPVANGEN MET NOODKANALEN TOENAME VAN HET AANTAL LEGE LOKALEN GOES - In de gemeente Goes zullen de eerstkomende jaren geen nieuwe schoolgebouwen voor kleuter- en lager onderwijs worden neergezet. Tot en met 1980 zijn alleen twee nieuwe scho len (openbaar en rooms katholiek) in het middengebied van de Goese Polder voorzien. Eventuele pieken in leerlingen-aanbod, wil het gemeente bestuur opvangen door gebruikmaking van verplaatsbare houten noodloka- lcn, waarvan de gemeente er momen teel vier in bezit heelt. Het gemeentebestuur vindt dat zoveel mogelijk geprobeerd moet worden leeg stand van lokalen te voorkomen. Ook moet de eenwording van het kleuter- en lager onderwijs (de zogenaamde inte gratie) bevorderd worden. Voor wat be treft die onderlinge samenwerking tus sen de openbare kleuterscholen en la gere scholen, wil het gemeentebestuur in ieder geval zelf de nodige aansporin gen geven. „Voor zover mogelijk is de integratie al ver tot stand gekomen", zegt wethouder J. H. Roose van onder wijs. In een nieuwe onderwijsnota, die moenteel voorbereid wordt, zal het Goese college van b. en w. het toekom stig onderwijsbeleid nader uitstippelen. Met het provinciaal opbouworgaan stichting Zeeland en het economisch technologisch instituut (eti) voor Zee land, wordt overleg gevoerd over de ■bouwstenen' die deze instanties voor de onderwijsnota kunnen aandragen. Zorg, jen Hoewel het aantal leegstaande lokalen in het kleuter- en lager onderwijs mo menteel nog niet erg groot is (voor lege lokalen is tot nu toe meestal wel een andere bestemming in de onderwijss feer gevonden), heeft het gemeentebes tuur er toch de nodige zorgen over. In de toekomst wordt een stijging van de leegstand verwacht, voornamelijk als gevolg van een aanzienlijke daling van het geboortecijfer. Een enigszins pijn lijk voorbeeld daarvan is de op 1 augus tus 1977 te verwachten leegstand van één lokaal voor het kleuteronderwijs van dc splinternieuwe geïntegreerde school in 's-Heer Hendrikskinderen. In de gemeente Goes (stad en kernen) staan 20 schoolgebouwen voor het kleu teronderwijs: 6 openbaar en 14 bijzon der. Voor het basisonderwijs zijn er 22 gebouwen beschikbaar, 11 openbaar en 11 bijzonder. Onlangs zijn er nog twee basisscholen als zelfstandige eenheid opgeheven: de Mariusschool en de Wil lem Alexanderschool (samengevoegd met de Ireneschool). In de kleuterscho len Mezennest (De Ruyterlaan) en Zon- nehoekje (Coenstraat) staat een lokaal leeg. Wethouder Roose verwacht dat het Zonnehoekje, gelet op het aantal leerlingen, volgend schooljaar (augus tus '77) wel zal verdwijnen, „tenzij het schoolbestuur opnieuw een vergunning vraagt", aldus de heer Roose. In de kleu terschool Kindervreugd (Bleekerstraat) staan twee lokalen leeg en in Jong Goes (Heer Elsdorpsweg) een lokaal, dat vanwege een verzakking in bouwkundig zeer slechte staat is. Volledig onge bruikt zijh er in het Goese kleuteron derwijs derhalve drie lokalen. Bij het la ger onderwijs zijn er enkele leslokalen in gebruik voor andere doeleinden. Twee lokalen van de Jan Ligthartschool (Be rgweg) worden gebruikt als handenar- beidlokaal en door de lagere technische school In de Van der Veenschool (Coen straat) worden twee lokalen gebruikt voor de pendelende schoolkinderen uit de Goese Polder. In het gebouw van de opgeheven Willem-Alexanderschool (Bergweg) staat een lokaal leeg. waar voor het christelijk lyceum voor Zee land belangstelling heeft. In de Christi- naschool, die kampt met een sterk te ruggelopen leerlingenaantal, staan twee kleine lokalen leeg. Geboortecijfer Wethouder Roose: „Dank zij de vier noodlokalen, die je steeds kunt inzetten op de punten waar het 't hardst nodig is, hebben we de leegstand kunnen be perken. Toch zal de leegstand toene men: dat krijg je met het teruglopen van het geboortecijfer. In Goes-zuid zal de duidelijkste terugloop te zien zijn. Wc zijn momenteel bezig met een prog nose voor het openbaar onderwijs in zuid". Ter onderstreping van de te verwachten leegstand-problemen in zuid, wijst de heer Roose er op dat het aantal geboorten in de wijk terugliep van 611 in 1970 tot 274 in 1975. „Dat is meer dan een halvering van de toekom stige leerlingen", vertelt de heer Roose, die er drie oorzaken voor noemt: enige veroudering an de wijk, minder be langstelling van gezinnen voor de flats en een terugloop van het bevolkingscij fer bij alle gezindten. Het opschuiven van de nieuwbouw van scholen zal waarschijnlijk één uitzon dering krijgen. „In Kloetinge is een zo danige uitbreiding van het aantal leer lingen. dat we daar wat moeten doen. Hoe precies, moeten we nog eens goed doorspitten aan de hand van de progno ses", stelt wethouder Roose. De ge meentelijke werkgroep accommodaties onderwijs en wijkvoorzieningen - onder voorzitterschap van de wethouder zelf - houdt zich daar mee bezig. Volledige nieuwbouw van scholen voor het kleuter- en basisonderwijs zal naar de mening van de heer Roose pas weer gaan spelen als het nieuwe bestem mingsplan Heer Elsdorp (Goes-oost) aan bod komt. „Dan zul je een repetitie krijgen van de Goese Polder. Maar we moeten wel in termijn en van enkele ja ren denken voordat de woningbouw daar begint. Voordatje dan aan nieuw bouw van scholen toe bent. zijn we zo'n vier tot vijfjaar verder", betoogt de we thouder. De heer Roose kan nietzeggen of er voor de toekomstige scholen in Heer Elsdorp gedacht wordt aan samenwerkings scholen (openbaar en byzonder onder wijs). Een poging om iets dergelijks in de Goese polder op te zetten, mislukte enige jaren geleden („We hebben er een fiasco mee gehad", vindt de wethouder). Voor heer Elsdorps wil de heer Roose eventuele initiatieven af laten hangen van de bevolkingssamenstelling- en ontwikkeling. „In hoeverre de inspraak van de ouders dan meetelt, weet ik niet. We moeten maar uitgaan van de moge lijkheden die er dan zijn". Samenwerking De heer Roose wijst er op dat er in de Goese Polder door het onderwijzend personeel van de verschillende rich tingen, toch goed samengewerkt wordt. In dit verband noemt hij met name de relatie tussen de twee nieuwe scholen (openbaar, rk) in het midden gebied. „De bereidheid tot samenwer king is gebleken, vooral ten aanzien van het gebruik van ruimten. Aalteen is het geen gestructureerde smenwer- king, maar allemaal op basis van vrij willigheid". Het sluiten van schoolgebouwen ziet de heer Roose in de eerstkomende jaren niet zitten. Hy verwacht wel dat dé Cal- vijnschool (gereformeerde gemeente) in Wolphaartsdljk moeilijkheden krijgt. De school heeft nu al ieder jaar een ver gunning nodig van de minister om. gelet op het lage leerlingenaantal, te mogen voortbestaan. Voor de kleuterscholen voorzitter wethouder Roose een sa mensmelting van de Springplank met de basisschool Bellefleur (in Goes-zuid). Hij neemt aan dat hetzelfde geldt voor de kleuterschool Kindervreugd met de basisschool aan de Westwal te Goes. Over de accommodaties toont de heer Roose zich in het algemeen tevreden. Hij vindt dat de gemeente er meer dan voldoende geld voor uittrekt. In 1976 was het tekort op het onderwyshoofd- stuk geraamd op ƒ366.000 en in 1977 wordt dat 550.000. Die tekorten moe ten uit de algemene middelen van de gemeente worden bijgepast. Overigens zal het bedrag dat de scholen in 1977 per leerling voor leer- en hulpmiddelen zul len krijgen, lager liggen dan de gemeen telijke schoolraad adviseerde. In ver band metde financiële mogelijkheden is er een stijging te verwachten van 8 pro cent ten opzichte van 1976. Het bedrag komt dan net onder de 100. Wethouder Roose: „Maar ik zie dat niet als een be zuiniging op onderwijs. De bedragen gaan tenslotte omhoog en de tekorten stijgen". Zwemvierdaagse in 'Den Inkel' KRUININGEN - In h.t kader van •Sportreal'76' wordt in Kruiningen een nationale zwemvierdaags gehouden in het gemeentelijk zwembad 'Den Inkel' van 23 tot en met 27 augustus. Het bad is voor de deelnemers aan deze activi teit op deze dagen geopend van 16.30 tot 18.30 uur. Het aantal zwemmers ligt nu reeds bo ven het aantal van het vorige jaar. Er werden reeds 112 aanmeldingen ont vangen van personen die dit j aar voorde eerste keer deze vierdaagse willen meemaken en 102 aanmeldingen zijn binnen van zwemmers die voor de tweede keer aan deze attractie mee doen. De 'eerstejaars'-zwemmers ont vangen na het afleggen van de afstan den een bronzen en de 'tweedejaars'- zwemmers een zilveren medaille. Vijf gezinnen meldden zich voor de gezins wedstrijd. BIJEENKOMST VERBETERING WILLEMSSTRAAT KLOETINGE - Dinsdag 31 augustus is er in gebouw Amicltia te Kloetinge een bijeenkomst over de verbeterings plannen van de Willemsstraat in de kern van Kloetinge. Hierover werd eerder gesproken op 24 mei. Een die avond gevormde werk groep, bestaande uit enkele bewoners van de Willemsstraat en medewerkers van de dienst openbare werken, heeft inmiddels een ontwerp-plan opgesteld Het gemeentebestuur wil over het. ontwerp-plan graag de mening weten van de eigenaren en de bewoners we ten. GOESE KERMIS MET TAL VAN EVENEMENTEN GOES - Het is w eer kermis in Goes. Het anders zo kale evenemententerrein aan de Zaagmolenstraat staat vol met kleurige en lawaaierige kermisattrac ties, zodat het er een gezellige boel is. Vrijdagmiddag ging de kermis open. Het was er meteen al druk met scholie ren, die zich na schooltijd naar het kermisterrein haastten, want de ker mis is nog steeds dé attractie voor de jeugd. Er is dit jaar weer een grote verschei denheid van attracties. Echte publiek strekkers zijn de achtbaan, het reuzen rad, een inktvisachtig gevaarte, dat de 'Polyp' wordt genoemd en een tent met zeldzame mensen. Verder staan er een moderne Italiaanse autoscooter, een rupsbaan. Walt Disneyland', een schiettent en de gebruikelijke gok- en behendigheidsspelen. Voorde kleinsten is er een mini-speedwaybaan en een draaimolen. By een pling- en een ge bakkraam kan de inwendieen mens ver sterkt worden. En een toilettenwagen completeert het geheel. Het is de vierde keer dat de kermis op het evenemententerrein gehouden wordt. Over die plaats is in het verleden al heel wat te doen geweest. Klagende kermisexploitanten, ontevreden hore- cahouders in de binnenstad en het pu bliek. dat de kermis toch liever op de Grote Markt zag. De exploitanten, die dit jaar op de Goese kennis staan, on derkennen dat. „We hebben hier een hartstikke leuke kennis", aldus een van hen. „Want er staan hier goede attrac ties Maar dat evenemententerrein ligt gewoon een beetje ongelukkig. Daarom hebben we de koppen eens bij elkaar gestoken om te kijken wat er aan te doen is". Dat overleg van alle exploitanten heeft tot een actie geleid. Maandagmiddag vanaf half drie mogen de patiënten van Huize Den Berg, het verpleegtehuis voor zwakzinnige kinderen in Goes, gra tis kermis komen vieren. 'Toen we aan het opbouwen waren bleken de kinde ren zo geïnteresseerd, dat we hun een gratis dagje kermis hebben aangebo den". aldus de exploitant. Dinsdag draait de kermis onder 't bekende re clamemotto "Drie halen-twee betalen". Als men dan twee kaartjes tegelijk koopt voor de verschillende attracties, dan krijgt men er één gratis Getracht wordt om woensdagmiddag het bekende clownsduo Peppi en Kokki naar Goes te halen. Het is de bedoeling dat deze komieken met de kinderen kerinlsgaan vieren. Ze krijgen een flinke hoeveelheid vrijkaartjes, die ze kwistig zullen uitdelen. Zeker is de komst van Peppi enb Kokki overigens nog niet. De kermis is met uitzondering van zondag' tot en met woensdag geopend Culturele raad Goes wil Manhuistuin en Weeshuistuin sparen GOES - De Goese culturele raad is van mening dat de Manhuistuin en het Weeshuisplein achter het museum bij de inrichting van het Schuttershofge- bïed in hun geheel gespaard dienen te blijven. Het besloten karakter moet bewaard of zelfs bevorderd worden. Men vond dat voorkomen moet worden dat beide pleinen een passage worden tussen Schuttcrshofgebied en andere delen van de binnenstad. De beste mo gelijkheid daartoe zou een afscheiding met een hoge muur zijn. maar om de tuinen toch visueel toegankelijk te maken zou een 'doorkijkmuur' of een hoog hekwerk, zoals bij Huize Den Berg in de Nieuu straat, een oplossing zijn. De culturele raad onderschreef het standpunt van de werkgroep wooncul- tuur en cultuurconservering over deze zaak. De heer D Tanis wees erop dat ook rekening gehouden moet worden met de economische aspecten en dat de ontwikkeling van het Schutterhofge- bied uiteindelijk een compromis tussen economische en culturele belangen moet zijn. Daar bracht drs. G R. Heer ebout tegenin dat de culturele raad al leen aan de culturele aspecten moet denken „De gemeenteraad moet de verschillende belangen tegen elkaar af wegen", stelde hij. Aan het begin van de korte vergadering sprak de heer J. P. Geensen er zijn be vreemding over uit dat de directeur van het museum zich blijkens het verslag van de eerste vergadering van het alge meen bestuur zo laatdunkend had uit gelaten over de werkgroep wooncultuur en cultuurconservering van de culturele raad. Volgens dat verslag had de direc teur de werkgroep ondeskundigheid' verweten. De heer Geensen vond dit juist zo vreemd, omdat in de werkgroep twee leden zitting hebben, die ervaring hebben op het gebied van musea. ..En dat terwijl de directeur, de heer Abel- mann. kennelijk zo graag in de werk groep opgenomen wil worden". De heer A. J. Blok gaf de leden van de culturele raad een overzicht van het programma voor de gemeentelijke uit- wisseling tussen Goes en het Belgische Kessel-Lo Verder werd erop gewezen dat de subdidiemogelijkheden bij de aankoop van kunstwerken vaak nog onbekend zijn Deze subsidies kunnen oplopen tot 45 procent Staatssecretaris billijkt clausule huurcontracten Sas van Gent Vooruit iVan onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Staatssecretaris Van Dam van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening heeft er begrip voor dat de woningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit' in haar huurcontracten een clausule over haar renovatieplan heeft opgenomen. Naar zijn mening ligt het voor de hand dal de vereniging op deze manier tracht moeilijkheden met nieuwe huurders te voorkomen bij het ten uitvoer brengen van het vernieu- weingsplan. Het betekent volgens de staatssecretaris niet dat de vereniging niet ontvankelijk is voor mogelijke be zwaren bij huurders tegen het door de woningbouwvereniging ontwikkelde vernieuwingsplan. Datblijkt uitzijn antwoorden op vragen van het PSP-kameriid Van der Spek. waarin deze het ontoelaatbaar noemde dat de woningbouwvereniging door het stellen van zo'n voorwaarde bij een huurcontract probeert een door de wijkbewoners te nemen beslissing te beïnvloeden. De staatssecretaris zegt verder dat hij het niet behoorlijk zou vinden als de woningbouwvereniging de instemmers met het oorspronkelijke plan - de ondertekenaars van de clau sule in het huurcontract - op voorhand zou aanmerken als tegenstanders van een eventueel gewijzigd plan: „Ik ben van oordeel dat het ten uitvoer brengen van het oorspronkelijke plan dan wel van het gewijzigde plan afhankelijk moet worden gesteld van het oordeel van alle huurders, dus ook van de huur ders die met het oorspronkelijke plan hebben ingestemd" BERMBRAND TE KAPELLE KAPELLE - Vrijuagmiddag om 1.00 uur werd de brandweer van Kapelle gea larmeerd voor een brand in de sloot aan de Vroonlandseweg langs de spoorbaan. Hier was het gras in brand geraakt en dreigde over te sllan naar een partij biel zen. Binnen het uur had de brandweer de zaak geblust, waarbij zij wist te voor- ;omen dat de bielzen gingen branden GROTE DRUKTE OP RECEPTIE BRUINISSE - Sportterrein, 20 uur. tap toe. GOES - Grote Kerk. 20 uur: orgelcon cert door Henk G van Putten. Ziekenhuis de Bevelanden-Zuid, 15- 16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. Ziekenhuis De Bevelanden-Noord, 20- 21.30 uur: uitzending Nomen Nescio. GRIJPSKERKE - De Uithof. 20 uur: Disco Bayena, HULST - SULiduinaziekenhuis, 19.35- 21 uur radio Nightingale. MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda-Str Josephziekenhuis, 10-12 uur: uitzending Rawa. WAARDE - Vanaf 9.30 uur: toeristische marktdag. WOLPHAARTSDIJK - Havenstraat: muziekfestival 'Advendo'. WESTKAPELLE - Vanaf 9 uur: ringrij- derij. zondag 6ÖES-Manhuistuin, 11.30 uur: concert muziekver. 'De Echo'. HULST - SCLiduinaziekenhuis, 15.05- 17.30 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. VLISSINGEN - Bethesda-Str Josephziekenhuis. 9.30-11.45 en 15.30- 18 30 uur uitzending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. zat 18.45 en 21.15 uur en zondag 16.18.45 en 21.15 uur. Wan PipeL a.l. Zaterdag en zondag 14 uur: Niels Hol- gerssons wonderbare reis, a.l. Luxor. zaterdag 20 uur en zondag 16.30 en 20 uur: Dolle pret in een Tiroler bed, 18 jr. Zaterdag 23.30 uur: Can you keep it up for a week, 18 jr. Zondag 14 uur: Klopjacht, 14 jr. HULST - De Koning van Engeland, za terdag 19 uur en zondag 15 en 19 uur: De gouden reis van Sinbad, 14 jr; zaterdag 20 uur en zondag 19 en 21.15 uur: Lucky Lady. 14 jr; zaterdag 21.15 uur Grizzly, 18 jr. zaterdag 23 uur en zondag 16 en 22 uur. Blonde hartstocht ln mysterieus Afrika. 18 jr. MIDDELBURG - City theater. 20 uur: Aardbeving OOSTBURG - Ledel. zaterdag 9.15 uur en zondag 16.30 uur: De sex sekte der Zwarte Nonnen, 18 jr: zaterdag 19 uur en zondag 14 uur: Vakantieperikelen met funest gevolgen, a.l.; zondag 20 uur Emmanuellë II, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, zaterdag 19 uur en zondag 16.30 uur: Doaennt met ae duivel. 14 jr: zaterdag 21.15 uur Vrouw tjes die tegen een stootje kunnen, 18 jr: zondag 14 en 20 uur: The Poseidon ad- venture. 14 jr. VLISSINGEN - Alhambra. zaterdag 19 en 21.30 uur: Het verborgen geweer. 18 jr.; zondag 15 uur De gouden pijl, a.l.: 19 en 21.30 uur: De avonturen van Rabbi Jacob, a.l. tentoonstellingen DREISCHOR Landbouwmuseum, 13.30- 16.30 uur: oude landbouwwerktuigen en klederdrachten (zondag gesloten). GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur natuur en landschap in Zeeland (zondag geslo ten). GOES - Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: potloodtekeningen Hennie Broer. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-19 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- nthem en Jutting, 9-18 uur schilderyen van W. Oreel (zondag gesloten). Zeeuws Museum, 14-17 uur: Verdronken land. Rijksarchief, 9.30-12.30 uur: kinderzorg in Zeeland (zondag gesloten). Galerie Contrast, 10.30-17.30 uur: Uta Menardi textielsculptures en Marga Plasse edelsmeedwerk (zondag geslo ten). Vleeshal, zat. 10-17 en zondag 14-17 uur: verken uit de collectie museum Van Bommel-Van Dam. Galerie 't Kot, 10-18 uur werken Frits van Til. NIEUWVLIET - Camping Nooitge- dacht: expositie Ben Bonte. NISSE - Galerie De Mooie Staak. 9-20 uur: werken van de heer Messemaker. SINT-ANNALAND - Streekmuseum 'De Meestoof, 15-17 uur: de smalstad van Jacoba van Beieren (zondag geslo- .ten). VLISSINGEN - Serrezaal Britannia: maritieme zaken. Stedelijk museum, zat. 10-12 en 14-17 uur en zondag 14-17 uur: Mlchiel Ad- riaanszoon de Ruyter. IJZENDIJKE - Galerie M 4, 12-18 uur: werken van Lienke Reynhoudt en Hen nie Huser. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: te rugblik op beleg 1575-1576. Maritiem museum: vissen voor de we tenschap. hulpcentra noord- EN MEDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen, tel. 01150-4444. holen en sint-PHILIPSLAND - Tel. 0011. Ned. Hervormde Kerk, ZUID- BEVELAND: Baarland 9 dhr. Mesu: Biezelinge 9 ds. Post. 17 ger. kerk ds. Jebbink: Borssele 9.30 ds. Pronk; Drie wegen 9 ds. Luteyn; Ellewoutsdijk 10.30 dhr. Sinke; Goes: Grote Kerk 10 ds. Kuin, 19 ds. Scholten, Oosterkerk 10.30 ds. Metselaar. Oosterkerk 10.30 ds. Emmer; 's-Gravenpolder 10.30 dhr. Me su; Hansweert 10 ds. Kok; 's H. Abtskerk 10.30 ds. Bergkotte; 's-H. Arendskerke 9.30 ds. Delfos; 's-H. H.kinderen 9.30 ds. De Vos (H.A.); Heinkenszand 10 ds. Broeder; Hoedekenskerke 9 ds. Metse laar; Kapelle 10 ds. Jebbink, 17 ds. Jeb bink; Kattendijke 10 mej. Heinen; Kloe tinge 9.30 ds. Hietkamp; Krabbendijke 9.30 ds. Verbaas, 14.30 ds. Verbaas; Kruiningen 9.30 ds. Bossebroek; Lewe- dorp 10.30 ds. Haas: Nieuwdorp 9 ds. Haas; Nisse 9 ds. Bergkotte; Oudelande 9 dhr. Sinke; Ovezande 10.30 ds. Luteijn: Rilland-Bath 10 ds. Overduyn: Schore en Vlake 9.30 ds. Vrijland; Waarde 10.30 ds. Schorel; Wemeldinge 10.30 ds. Post, 14.30 ds. Plomp; Wilhelminadorp 9 ds. Visbeek; Wolphaartsdljk 10 ds. v. Die, 14.30 ds. Becht; Yerseke 9.30 ds. Duis- terhof, 14.30 ds. Kok. NOORD-BEVELAND: Colijnsplaat 10 ds. Hilhorst, 2.30 ds. Goudzwaard; Geersdijk 10 ds. Leestenmaker, 2.30 ds. Eikelboom; Kamperland 10 ds. Becht, 2.30 ds. v. Die; Kats 10.30 ds. Visbeek; Kortgene 10 ds. Staniek; Wissenkerke 10 ds. De Liefde, 2.30 ds. Flinterman. Gereformeerde Kerk, ZUID- BEVELAND: Baarland 10 ds. Blok, 2.30 ds. De Craene; Borssele 10 leesdienst. 4 dr. Brinkman; Driewegen 10-2.30 dhr. Lodder; Goes. Westerkerk 10 ds. Rid derbos, 5 ds. Renting; Oosterkerk 9 ds. Renting, 5 ds. Ridderbos; 's- Gravenpolder 10 zie Baarland. 2:30 ds. De Craene; Heinkenszand 10-2.30 ds. Streefkerk; Kapelle 10 ds. Plomp, 5 ds. Jebbink; Krabbneyke 9.30-2.30 ds. Ros; Kruiningen 9.30-2.30 ds. Vlijm; Lewe- dorp 10.30 ds. Haas, 4 ds. Hekstra; Nieuwdorp 11-2.30 ds. Hekstra; Rilland-Bath 9,45 ds. Blaauw, 2.30 ds. Blok; Wemeldinge 9 dhr. Daane, 14.30 ds. Plomp; Wolphaartsdijk 9.30 ds. De Bkker, 2.30 herv. pred.; Yerseke 9.30- 2.30 ds. Brinkman. NOORD-BEVELAND: Colijnsplaat 10-2.30 ds. v. d. Valk; Geersdijk 10 ds. Stolte, 3 ds. Bruin: Kamperland 9.30- 2.30 ds. Arensman; Wissenkerke 10-2.30 ds. Flinterman. Gereformeerde Bond: Waarde 2 30 dhr. Groen. 630 ds. Schipper; Yerseke 14.30-18.30 ds. v. d. Sluys. Geref. Gemeente, ZUID-BEVELAND: Biezelinge 9.30-6 ds. Molenaar, 2 lees dienst; Borssele 9.30-2-6 ds. Weststrate. 24 aug. 7.30; Goes 9.30-6 ds. Schreuder, 2 leesd.; 's-Gravenpolder 9.30-2-6 lees dienst; Hoedekenskerke 10-2.30 lees dienst; Krabbendijke 9.30-2-6 ds. Hoog- erland; Kruiningen 9.30-2-6 ds. v. Geld er, 26 aug. 7.30 ds. Weststrate: Nieuw dorp 9.30-2-6 leesdienst; Nisse 9.30-2-6 leesidenst; Rilland-Bath 9.30-2-6 lees dienst. 23 aug. 7.30 ds. Lamain; Waarde 9.30-2-6 leesdienst, 24 aug. 7.30 ds. Westr strate; Wemeldinge 10-16.30 leesdienst; Wolphaartsdijk 9.30-2-6 leesdienst; Ycr- sekë 9.30-2-6 leesdienst. NOORD-BEVELAND: Colijnsplaat 10-4 leesdienst; Kamperland 11 lees dienst, 6.30 ds. Driessen, 24 aug. 7.30, ds. Lamain: Kortgene 10-2.30-6.30 ds. v. d. PoeL Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Goes (Koningskerk. Nassaulaan) 10-15 ds. Urban; Kamperland 10.45 ds. Woudt, 15 leesdienst. Oud Geref. Gemeente: 's-Gravenpolder 9.30-2-6 dienst; woe. 25 aug. 19.30 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk: Biezelinge 10-3 ds. Compagner; Goes 10-5 ds. v. w. Weele. Vrije Evangelische Gemeente: Goes 10-5 dhr. v. Haften; Wemeldinge 10-14.30 ds. Vonk; Yerseke 10-2.30 dhr. Muilwijk. Leger des Heils: Goes 10-7.30 Erwoy de. Vree; Yerseke 10-6 luit. Geus. ZevendedagvAdventisten: Goes (za terdag) 11. Ger. Gem. in Nederland: Kruiningen 9.30-2-6 leesdienst: Yerseke 10-1.45-5.45 leesdienst; Goes 8.45-2.30-6.30 dienst. Volle Evang. Gem: Goes (lokaal Wijn gaardstraat) 10 samenkomst; Kruinin gen (Dorpshuis) 7 samenkomst. R-K Kerk: Goes, Parochiekerk zaterdag 19; zon. 8.30-10; De Hoogte zon. 11.30; Hansweert zaterdag 18: zon. 10.30; 's- Heerenhoek zaterdag 19; zon. 7.30-9- 10.30; Heinkenszand zaterdag 19. zon. 9-10.30: Kamperland zon. 10; Kruinin gen. Dorpshuis 9; Kwadendamme za terdag 19.30, zon. 8-10.30: Lewedorp za terdag 19. zon. 8-10: Ovezande zaterdag 19, zon. 8-10: Rilland-Bath zaterdag 19. 'zon. 10; Yerseke zaterdag 19.15. zon. 9. Pastorale zondagsdienst 12-24 uur. GGO P. v. Bilzen 01100-28674. ZZB Ph. Pontenagel 01195-214. VANDAAG GROOT MUZIEKFESTIVAL WOLPHAARTSDIJK - De festiviteiten rond het 45-harig bestaan van de mu ziekvereniging Advendo uit Wolp haartsdijk zijn vrijdagavond ingeluid. Dat gebeurde met een druk bezochte receptie in hotel 'Ossewaarde'. De be langstelling voor de receptie was zelfs zo groot, dat maar nauwelijks vol doende stoelen aangesleept konden worden. Advendo-voorzitter T. Meyer gaf het gisteravond grif toe: een dergelijke be langstelling had het bestuur van Ad vendo niet verwacht. Hij meende, dat uit die overstelpende belangstelling zonder meer blijkt, dat er in het dorp veel waardering bestaat voor Advendo. De heer Meyer vertelde, dat de activitei ten van de muziekvereniging twee jaar langg gericht zijn geweest op de viering van het 45-jarig bestaan. Want. zo vond men bij Advendo. bij de jubileumviering moeten we in nieuwe uniformen ver schijnen. Dat is gelukt. Vandaag - za terdag - zal Advendo zich in haar nieuwe unifoemen aan de bevolking presenteren. Het bestuur van Advendo heeft, zo zei voorzitter Meyer, nog een wens. Het instrumentarium mag wel eens aangevuld worden. Maar mis schien, dat die wens binnen niet al te lange tijd ook in vervulling kan gaan. Felicitaties kwamen er van wethouder J. P. Lindenbergh van Goes. Hy wees op de grote betekenis van muziekgezel schappen binnen een kleine gemeen schap. Hij verzekerde het bestuur, dat het Goese gemeentebestuur doordron gen is van de belangrijke plaats die Ad vendo in Wolphaartsdijk inneemt. Hij zegde het bestuur van de jubilerende verenigung alle steun toe. Voorzitter J. Uitterhoeve van de de afdeling Zeeland van de KNF bood ook zijn gelukwense aan. Ook huij wees op de bijzondere po sitie. die een klein muziekgezelschap geeft op een dorp kan innemen. Een muziekgezelschap geeft letterlijk en figuurlijk de toon aan. Verder werd het woord gevoerd door dokter A. I. Vos. voorzitter A. Schuit van de vereniging 'Gemeenschap Wolphaartsdiujk' en door een bestuurslid van 'Oefening en Uitspanning' uit Kattendijke. De festi viteiten worden vandaag voortgezet met een groot muziekfestival, waaraan zeven muziekkorpsen hun medewer king verlenen. Vanavond is er in het dorpshuis een ju bileumbal. Discussieavond 'invulplan' Kattendijke KATTENDIJKE - Donderdag 26 augus tus om 20.00 uur is er in het Blokhuis te Kattendijke een bijeenkomst waarop het voor deze woonkern opgestelde 'in vulplan' ter discussie wordt gesteld. Deze bijeenkomst staat onder leiding van wethouder L. H. de Leeuw. De kaart waarop de beboywingsmoge- lykheden binnen Kattendijke staan aangegeven, ligt met ingang van maan dag 23 augustus voor belangstellenden ter inzage in het Blokhuis en bij het bu reau voorlichting, stadskantoor. Het in het kader van de voorbereiding van het nieuwe bestemmingsplan ge maakte 'invulplan' is reeds eerder be sproken met de werkgroep Kattendijke en met de provincie. WEEKENDDIENST ARTSEN Alarmnummer 01100-14444 Goes: v.a. vrijdag 20.00 uur tot zondag 23.00 uur T. F. v. d. Werff, Wyngaardstr. 51 teL 27451. Spreekuur voor spoedge vallen za en zo 10.00-10.30 uur en r/.uu- 17.30 uur. Wolphaartsdijk, Heinkenszand. Nieuw dorp, 's-H. Arendskerke: D. P. van Driel te "s-H. Arendskerke tel. 01106-1202. Hansweert. Yerseke: A. J. de Wijs te Yerseke tel. 01131-1444 Kruiningen, Krabbendijke. Rilland- Bath: P. Allewijn te Kruiningen tel. 01130-1566. L>epraktykvandeJ.Geldof,J.M.A.Kole, A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann, H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door: E. Th. Kapwijk, MonsterwegS,Borssele, tel. 01105-1203. Kloetinge, Kapelle. Wemeldinge: de praktijk van de artsen A. J. Eckhardt, E. F Fafjee-Schaeffer en D Vreeswijk wordt waargenomen door: H. J. Entink. Kloetinge tel. 01100-16857. De praktijk van J. A. van Arkel te Wis senkerke wordt waargenomen door B. J. H. Hasken te Kamperland tel. 01107- 338. De praktijk van W. J. Kleïn-Wassink te Colijnsplaat wordt waargenomen door: H. Janssen te Kortgene tel. 01108-319. Chirurgendienst: dr. M J. de Bruin te Goes tel. 01100- 27659. Tandartsdiensten: J. H. Stam. Fr. den Hollanderlaan 16. es tel. 01100-15459 za. zond. 9-10 uur Apotheek: De Zeeuwsche apotheek Grote Markt 10 tel. 15255. Ziekenauto's: Auto Streekziekenhuis De Bevelanden, teL 01100-27000, 's-Heerenhek. tel. 011051273; Krabbendijke, teL 01134- 1527 b.g.g. 1323; Kamperland. teL 01107-234. Dierenartsen: de praktijk voor Noord- en Zuid- Beveland wordt waargenomen door: G. Bonneachanscher te Kruiningen tel. 01130-1233 visites zo mogelijk voor 9.00 uur aanvragen. Walcheren: L. Jobse te Grijpskerke tel. 01189-1389 Consult alleen na telefoni sche afspraak. Goes en Wilhelminadorp: zr. S. Nieu- wenhuize tel. 13908 Oudelande, Ellewoutsdijk. 's- Heerenhoek, Borssele, Nieuwdorp. Le wedorp. Nisse. 's-H. Henrikskinderen, 's-H. Arendskerke. Driewegen. Ovezan de. Heinkenszand. Kwadendamme. nueaeKenskerke en Baarland: zr. L. Poppe. Beatrixstr. 10. Nieuwdorp teL 01196-12262. Zuid-Beveland Oost: zr Bruger te Hansweert teL 01130-1325. Noord-Beveland. zr. J. H Slabbekoom. Fr. v. Borsseleslr. 12. 's-H. H Kinderen teL 01100-16249. Wemeldinge. Kapelle-Biezelinge. Kloe tinge. 's-H Abtskerke. 's-Gravenpolder en Kattendijke: zr P. K. M de Munck. Pr. Beatrixweg 58. Wemeldinge tel. 01192-1213. VEILING WALCHEREN 20 AUGUSTUS 1976. aardappelen eerstelingen grote 81-87. drielingen 44-54. knel 41-51. bintje grote 81. drielingen 4548. kriel 3541. pruimen belle louvain 170. reine Victoria 181. tomaten A I 57-70. II53; B I 60-65 II 57-60: Cl 42-45: CC 42: nelmeloenen per stuk 130-224: ogenmeloenen per stuk 150-251. vijgen per stuk II. druiven: frankenthaler 311-325. aardbeien per doosje 109-118, bramen per doosje 94; james grieve- 70/80 70: tydeman E.W.: «5/75 66-69; 55/60 25- 36. benoni: 70/75 90-1II; 65/70 68-76: 60/65 26- 35; juttepeer 60, clapps favourite II 65/70 57- 60: 60/65 48-50. 55/60 36-37: precoce de tre- voux: 65/70 46. 55/65 32-34: 50/55 26: groenten- sla 33-70. andijvie 110 postelein 28-53; sntj- bomen 182-297; smjbomen 97-99; pronkbo- nen 110-114 pr bonen 273-301, prei 128-141: witte kool 45-52; rode kool 76-92; gr. sav kool 80-88. spitskool 121 127. kroten per kg 41-60: uien per kg 40-62. wijnpeen 39-44: selderij per bos 14-19. peterselir per kistje 217-318; komk I 61-7652.51-61 46-71 41-5141, H: 61-76 51-62. 51-61 46-58: bloemkool 3 304-321. 4 122-400,6 254-368,8121 -257,10 52; augurken a 328. b 203. c 100 AA RDA PPE LTE R MIJ N M A R KT 20 aug. ConsumpUeaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts, laten- nov. 86.50. april: 88.00; bieden, nov. 85,00, april 87,50: slot: nov. 86.50. april: 88,90; stemming nov. prijshoudend: april gemakkelijker naar vast: ochtend call: nov hoogste prijs 86.50. laagste prijs 85,50, laatste zaken 27 x 86.50. april hoogste prijs 89.80. laagste prijs 85,10. laatste zaken 20 x 88.00: dagomzet- nov 51. april: 206; weekom- zet nov 840. april 1903. 50 mm: laten april 108.40 bieden: apnl: 102.00: slot: april 110.00 stemming: april: nauwelijks prijshoudend: ochtend cali: april; hoogste prijs 110,00. laagste prijs 108,50. laat ste zaken: 4 x 108.50: dagomzet: april: 59: weekomzet: april 504 VEILING SI.Vr-ANNALAND 20 augustus. Dort I 97. dort 2 93, dort drielin gen 41. dort knel 51. aickmaria 70. bintjes 1 77-79, bintjes 2 67-68. bintjes apart 30-65. ei genheimers 1 89, eigenheimers 2 81. aanvoer 55 ton. VISMIJN BRESKENS Aan de vismijn te Breskens werden inde week van 1 Hm 7 augustus 1976 de volgende hoe veelheden vis aangevoerd: 13204 kg export- garnalen 232-617. 963 kg pellerijgamalen 247-493, 299 kg bot 40-68, 1484 kg schar 147-219, 5209 kg schol 160-281, 5054 kg tong 1018-1513.1063 kg tarbot 590-1529,784 kg ka beljauw 127-400.208 kg wijting 134-176.86 kg rog 194-440.56 kg makreel 48-611592 kg poon 60-726.110 kg haai 40-246.1 kg ham 777.1651 kg baars en heider 300-799.189 kg tongschar 511-551.8 kg inktvis 150-400.235 kg steenbolk 166-172. MARKTWEZEN GOUDA 19 augustus Veemarkt 1IS6 biggen 110-122 per stuk. 30 magere varkens 125-145 per stuk. handel traag; 13 slachtvarkens. geslacht ge wicht 423-425 per kg: levend gewicht 338-340 per kg; 2 kg tarra. Inclusief btw Kaasmarkt: 53 partijen kaas: le en extra kwa liteit per 100 kg 575-625; 2e kwaliteit per 100 kg 550-574; zware per 100 kg 600-662. Handel kalm. Centrale veilingvereniging Goes- Krabbendijke. 20 augustus Bramen Ind. 307-310 per kg, doomlozc in doosjes I 73-84 Rode bessen per doos II75. Victoria 1200-270. II 100-200. grof 80-210, fabriek 20-85. Belle de Louvain I 210-270. II 100-190. grof 70-190. fa briek 20-40. Reine CL d'Althann I 240-280. II 100-160. grof 85100. fabriek 20-40 Mons. Ha- live I 220-240, II 75200. grof 80. fabriek 45. Jefferson I 210-220. II 100. Carp ruimen n 45- 90. Kirkus 1250. Groenten: per stuk: Kropsla I 14-26. H 9 Komkommers I 12-60. H 11-21. Bloemkool 6 per kr. 93. Per bos: Selderij 27-23. Peterselie 17. Per kg- Tomaten AI 42-70. AH 18. BI 59-78. Cl 37-43 Aardappelen grote 75. drielingen2534. knel 12. Snijbonen HX230.I1 160-180. Dubb pr bonen I 270-290, HX 230- 270 Pronkbonen I 190-220. HX 170-190. Groene sav. kool 115. Prei 141. Komkommers 2534. Rode kool 116. Stoktrosprinc. bonen 340. Uien bommen 75. middel 5572. drielingen 2. James Grieve in de maat 65/70 mm mag worden aangevoerd vanaf 23 augustus. De maten kleiner dan 65 mm vanafö spetember. Marktbericht van de Centrale Veling 'KapeUe-Temeuzen' veiling van vrijdag 20 augustus. Bramen: industrie 3.07-3.10 per kg, doomloze in doosjes I 73-84, II per kg 2.70. Bramen I per doos 72, H per kg 2.40. Pruimen Victoria I 2.-2.70, II 1.-2.-. grof 852.10, fabr. 2585. Belle de Louvain: 12.152.70. H1.—1.90, grof 751.90 fabr. 2540. Reine Claude d'Al- than: I 2.452.80, H 1.-1.60. grof 851.0. fabr. 20-40 Monsieur Haüt 12.252.40, H752.-. grot 80. fabr 45. Jefferson: 12.152.20. H 1.-. Czar H 4590. Kickes 2.50 Appelen: kroel 1560. James Grieve 180 5 559. 170/80 67.4569. H 80 55. 1170/8060.5561 20. IH grof 18.60. Benonie: 180 89. 170/80 1 051.07. 160/70 51-63.155 18.6525. IH grof 18.60. 1170 6 572. 1160/70 2 537, 1155 1560. Tydeman: 180 83. 170/80 97-1.01. 160/704547.40.1155 24. IH grof25 Zigeunerin: II75 24. 1165 24. Dlscouvery. 1170/80 87.1165 45 1160 2 536. 1155 18.60. James Grieve Llred 180 63. 170/80 6 568. 1170/80 55, IH grof 18.60. Early Victoria 1160/70 18.60. Jes Grieve Neu- man; 1180 54. 1170/80, IH grof 18,60, Llrew 170/80 40-44,165 24. Peren: CLapps' Favorite: 165 52.5559.50, 160 32.4548.30, 155 25.95 28.60,(IID 50 18.50. IID45 18.50. IH grof en m- fijn doordraai 1165 43. H60 33.1535.30, H55 18.50. Prtcoce. 1160 38.1155 30. H50 18.50.160 43.15534.150 18.5524 HD 18.50. Rode bessen per doos 75. frambozen per doos 15.-, n 4.30 vijgen per stuk. 512. loganbessen S-50 per doos. meloenen 2.-2.40. aardappelen I 77-97, drielingen 32-43. kriel 2524 groenten kropsla 47-48. uien 63. snijbonen 2- -2.40. dubbele bo nen 75-2.10. rabarber 32. andijvie 50, savoye kool 82. kroten 51. tomaten IA 51-67, IB 64-65, IC 51. JamesGrteve in de rr.aat65/70mmmag worden aangevoerd vanaf 23 augustus De maten kleine dan 65 mm vanaf 6 september. 'De Echo' in Goese Manhuistuinconcert 67GOES - In de tuin van het 'Manhuls' concerteert zondag de fanfare 'De Echo' uit Wilhelminadorp. Dirigent is Bram van Overbeeke. Het openluchtconcert begint om half twaalf en zal omstreeks half één beëindigd zijn (Van onze adverteerders) AUTOSHOW VAN SUBARU BIJ SORBER IN KAPELLE KAPELLE - Automobielbedrijf Sorber aan de Stationssingel in Kapelle heeft vrijdag een show van Subaru- automobielen geopend. Sinds mei is Sorber dealer voor Noord- en Zuid- Beveland van dit Japanse automerk. Er kon niet eerder een show gehouden worden, omdat de auto's aanvankelijk maar mondjesmaat geleverd werden. Daar is nu verbetering m gekomen. Op de show zijn vijf modellen te zien: de Coupé GFT Hardtop, die in Amerika tot auto van het jaar in 1975 werd uitgeroe pen. de Coupé GL. de twee- en vierdeurs 1400 De Luxe en de vijfdeurs stationcar. Alle modellen hebben voorwlelaandry- vuig, schijfremmen voor, een betrekke lijk gering gewicht en een laag benzine verbruik. Sorber blijft overigens ook nog dealer van Polski Fiat en Skoda De autoshow in Kapelle is ook vandaag (zaterdag) nog te bezichtigen en wel van tien tot zes uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31