Raadslid W. Garskamp legt in raad Sas van Gent verklaring af over uitlatingen voor de radio RESTAURATIE GEBOUW LEGER DES HEILS BEGINT MAANDAG hardyoptiek Susidiëring RPCZ in september opnieuw in raad Sas van Gent Plaats uw familie berichten in de PZC DAF46 Gul met veiligheid: VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1976 VRAGEN OVER ZIEKENHUIS ELISABETH VOORBEELD 'ANTWOORDEN NIETSZEGGEND' SAS VAN GENT - Hel PvdA-raadslid W. Garskamp heeft donderdagavond in de raadsvergadering van Sas van Gent een verklaring afgelegd van hetgeen hij in een radio-uitzending van 17 augus tus heeft gezegd. Het raadslid las negen vragen op, met daarbij behorende ant woorden die hij van het college heeft gekregen, die alle betrekking hebben op het Sint-Elisabcthziekenhuis in Sluiskil als de nieuwe ziekcnhuisplan- nen worden uitgevoerd. De eerste vraag stelde de heer Garskamp op 2 mei 1974 en de laatste in de begrotingsver gadering van 8 en 9 januari van di t jaar. De antwoorden die de heer Garskamp daarop ontving, zijn naar zijn zeggen 'nietszeggend', iets wat vrij normaal is, heeft hij voor de radio verklaard. De heer Garskamp heeft van het college van b en w een brief ontvangen, waarin hem wordt gevraagd verantwoording al te leggen over de beschuldiging aan het adres van het college, dat die vragen onbeantwoord laat of onvoldoende beantwoord. Tijdens de raadsvergader ing vroeg de heer Garskamp aan het col lege om eens precies aan te geven wan neer dat moest zijn. Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn antwoordde hierop dat dit een zaak van het raadslid is. De beer Garskamp haakte daar meteen op in met te zeggen dat in de vergadering te willen doen. Hierna las hij de negen vra gen en de antwoorden daarop van b. en w. over de zaak rond het ziekenhuis in 81uiskil voor. Het raadslid somde de lijst met vragen en antwoorden niet op. voordat hij gezegd had ervan overtuigd te zijn dat het college moeilijk te over tuigen zou zijn, maar dat hij toch een poging wilde wagen CSM „U heeft in de brief aan mij geschreven dat ik in de radio-uitzending over een suikerfabriek in Sas van Gent heb ge sproken. Dat heb ik echter niet ge daan". De heer Garskamp ging overigens nog wel in op vragen die hij over de revisie vergunning in het kader van de hinder wet aan het college over de CSM heeft gesteld. De PvdA-er zei dat de adviezen van de inspecteur van de volksgezond heid niet zijn opgevolgd en dat het col lege zijn eigen voorontwerp van de ver gunning niet heeft nageleefd en ver schillende daarin gestelde voorwaarden laat vallen of afcwakt. In de januariver gadering van dit jaar heeft de heer Garskamp daarover twee vragen ge steld. „Waarom heeft het college de ad viezen van de inspecteur inzake de hin- deretvergunning niet opgevolgd. Waarom heeft het college verschillende in hetontwerp gestelde voorwaarden la ten vallen, dan wel afgezwakt. Als ant woorden krijgen wij tehoren: Opvolging van het advies zou sluiting van het be drijf tengevolge hebben gehad. Dit is maar een gedeeltelijk antwoord. Slechts mijn eerste vraag wordt beantwoord", zei de PvdA-er, die daaraan toevoegde op de vraag waarom het college zijn ei gen ontwerp niet naleeft geen antwoord te hebben gekregen „Een antwoord, dat mijn vragen slechts gedeeltelijk beantwoord, zegt mij niets, is voor mij een nietszeggend antwoord", zo zei het raadslid. Burgemeester Dusarduijn wilde niet in gaan op de kwestie als zodanig. We thouder W. H. M. Colsen zei nog dat de bestudering van een zo'n belangrijke zaak veel tijd vergt „U komt acht maanden te laat met de vragen", riep burgemeester Dusarduijn uit „Als u vindt dat uw vragen niet voldoende zijn beantwoord dan heeft u als raadslid in derde termijn altijd nog de kans dat kenbaar te maken, maar acht maanden later" Verdaging besluit Beschermd stadsgezicht in Vlissingen VLISSINGEN - B. en w van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor de beslis sing over het bestemmingsplan Be schermd Stadsgezicht met drie maan den te verdagen. Als reden geven b. en w. op. dat nog niet alle bezwaarschriften tegen dit ontwerp-bestemmingsplan ten volle zijn behandeld. Zij stellen de raad voor gebruik te maken van het wetsartikel volgens welke het mogelijk is de beslissing met ten hoogste drie maanden te verdagen. Omdat nog niet alle reacties met be trekking tot het ontwerpbestemmings- plan Boulevard binnen zijn. stellen b. en w. voor om voor dit gebied opnieuw een voorbereidingsbesluit te nemen. In plaats van kaarten. Heden overleed geheel onverwacht, mijn lieve man, onze lieve vader en opa JAMES TOOMEY op de leeftijd van 52 jaar. Vlissingen: M. L. Toomey-Pijcke Middelburg: E. M. Brunke-Toomey M. Brunke Tamara De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben maandag 23 augustus a s. om 13.30 uur in de Parochiekerk van de H. Martinus te West- Souburg, waama de teraardebestelling zal plaatshebben op de r-k begraafplaats te Vlissin gen om 14.30 uur. Heden overleed geheel onverwacht onze lieve zoon, schoonzoon, broer, zwager en oom JAMES TOOMEY op de leeftijd van 52 jaar. Middlesborough Engeland: A. Toomey-Smith Fam. G. Toomey Fam. K. Toomey A. Toomey Fam. R. Toomey D, Toomey Hoofdplaat: E. M. Pijcke-Scherbeijn Merksem: P. Pijcke Oost-Souburg: L. de Witte-Pijcke G. P. de Witte G. Leijnse-Pijcke E. F Leijnse Temeuzen: G. P. Pijcke P. Pijcke-Broekhuizen Nichten en neven Vlissingen, 19 augustus 1976 Onverwacht is tot onze diepe droefheid in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overleden onze lieve moeder, grootmoeder, pleegmoeder en schoonzuster BERENDINA FLORA VOS weduwe van Adriaan Nieuwenhuijse (arts), op de leeftijd van 85 jaar. Leiden: J. Breedvelt- Nieuwenhuijse J. Breedvelt Hansweert: J. A. Nieuwenhuijse C. P. Nieuwenhuijse- Vogelaar Utrecht: Berendien-Dik Ebrien-Paul J ik-An ton Hansweert: Adriaan Bergen op Zoom: C. H. J. van Niftrik J. van Niftrik-Traas Goes: C. J. P. Nieuwenhuijse- Rinkes Bergen op Zoom. 18 augustus 1976 Correspondentie-adres: Zanddijk 42, Hans- weert. De crematie zal plaatshebben op zaterdag 21 augustus a.s. om 11.00 uur in het Crematorium Eijkelenburg, Eijkelenburglaan 7, Rijswijk. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid na een ernstige ziekte nog vrij onver wacht van onze zijde weg te nemen mijn zorg zame vrouw en onze lieve moeder en oma ANDRINA JANNA VAN OOST echtgenote van L. H. Slotboom, in de ouderdom van 78 jaar. Yerseke: L. H. Slotboom H. Slotboom J. Slotboom-Lamper Leen. Johan Kapelle: A. P. Eversdijk-Slotboom M. Eversdijk Peter, Ineke Yerseke, 19 augustus 1976 Vijverdwarsstraat 17 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 21 augustus op de Algemene Begraafplaats te Yer seke om 10.30 uur vanuit het Verenigingsge bouw. Molenlaan 1 RECTIFICATIE Heden behaagde het de Here, vrij onverwachts, uit ons midden weg te nemen, onze geliefde moeder, oma en zuster PIETERNELLA ZUYDWEG weduwe van Pieter Willem Philipse, in de ouderdom van 76 jaar. Kloetinge: W Philipse C. C. Philipse-de Graaf Dronten: P Philipse M. Philipse-Hoogstrate Axel: J. Philipse M. L. Philipse-Tatenhoven Kapelle: D. Zuydweg Klein- en achterkleinkinderen De begrafenis zal plaatshebben, vanuit het ver enigingsgebouw te Schore, op zaterdag 21 au gustus a.s. om 12.00 uur op de algemene be graafplaats te Schore. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Verenigingsgebouw De overledene ligt opgebaard in het ziekenhuis 'Bergzicht' Gelegenheid tot bezoek dagelijks van 15.00 tot 15.30 uur. Geen bloemen. Volleybal Nederlandse en Duitse marine VLISSINGEN - Vier volleybalteams - twee teams van de marinekazerne Vlis singen en twee teams van het dezer «la gen in Vlissingen bezoekende Duitse mijnenvegersflotille - bekampten el kaar woensdag op sportief gebied in de sportzaal van de marinekazerne te Vlissingen. 's Morgens werd een volleybalwedstrijd gespeeld tussen een teram van officie ren van het bezoekende Duitse flotille en een officierenteam van de marineka zerne De Duitsers wonnen deze wed strijd met 3-0 (setstanden 15-1. 15-6 en 15-10) 's Middags werd de tweede wedstrijd ge speeld tussen de onderofficieren. Hier bleken de Nederlanders met 3-1 de sterksten De eerste set werd gewonnen door de Duitsers met 15-13. maar dce overige drie sets werden gewonnen door de Nederlandse marine met respectieve lijk 15-0, 15-8 en 15-5. Showgroep Vlissingen trad op voor bejaarden VLISSINGEN - Het onafbankeili.ike majorettenpeloton 'Showgroep Vlis- sinten' heeft woensdagavond opgetre den voor de inwoners van bejaarden- centrumm 'Ter Reede' te Vlissingen. Samen met drukband 'Caecilia' gaven zij een halfuur durende show op het binnenplein van 'Ter Reede'. Het eerste peloton van de 'Showgroep Vlissingen' stond onder deiding van hoofdmajorette Marjan Jasperse. Het peloton, dat mejuffrouw Jolanda Pijl als instructrice heeft, heeft een succesvol verlopen optreden in het Franse Bou logne achter de rug. Zondag gaven zij daar voor zo'n vierduizend belangstel lenden een muzikale show. Binnenkort zal de groep ook een optreden verzorgen voor de bewoners van 'Der Boede' en "Vijvervreugd'. Na het optreden, dat door vele tiental len belangstellenden - deels achter de ramen, deels op de binnenplaats - werd gadegeslagen, werden de majorettes en muzikanten getracteerd op een consurr Luctor voetbalt tegen Philips Bewaking MIDDELBURG - Dinsdagmiddag speelt het eerste elftal van de rijkspoli- tiesportvereniging 'Luctor' een voet balwedstrijd tegen het team van de Philips Bewaking uit Eindhoven. Luctor speelt deze wedstrijd in het ka der van de voetbalcompetitie Zuid 1976/77 van de Nederlandse Politie Sportvond. Omdat er in Goes nog geen veld voor het spelen van deze wedstrijd beschikbaar was. wordt deze wedstrijd in Eindhoven gespeeld. Muzikale show op Stadhuisplein VLISSINGEN - De Stichting Vlissings Aktiefonds organiseert zaterdag 28 au gustus een muzikale show op het Stad huisplein. De show begint om half acht en wordt gegeven door het drum-, pijper- en trompetterkorps 'K en G' uit Leiden, welk korps werd onderscheiden met de hoogste internationale en natio nale onderscheiding van het Wereld Muziekconcours te Kerkrade, en de drumband van de koninklijke harmonie 'Ons Genoegen' uit Vlissingen Heden overleed na een langdurig, moedig ge dragen lijden, zacht en kalm onze geliefde zus ter, schoonzuster en tante JOHANNA VAN HOUTE op de leeftijd van ruim 79 jaar. Waarde: O. van Houte P. van Houte-Wiskerke Krabbendijke' C. Poortvliet-van Houte J. Poortvliet Velp: A. Meeuwse-van Houte Hengelo: A. van Houte J van Houte-Schrier Waarde: L. van Houte C. van Houte-de Jager St. Maartensdijk: G. van Houte-Meeuwse Waarde: G. Snoep-van Houte J. Snoep Nederweert: A. van Houte G. van Houte-Overgoor Neven en nichten Waarde, 19 augustus 1976 Prins Willemstraat 10 Postadres: J. Koole. Volkerakstraat 28. Middel burg. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 23 augustus om 14.00 uur vanuit 'Hervormd Cen trum'. waarde rouwdienstzal worden gehouden. Familie, vrienden en bekenden die de rouw dienst willen bijwonen, wordt verzocht om 13.30 uur aanwezig te zijn De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis St. Joanna te Goes Bezoekuren van 16 00 tot 16.30 uur. Geen bezoek aan huis. Heden overleed onze trouwe hulp, mejuf frouw JOHANNA VAN HOUTE op de leeftijd van 79 jaar. Wij zullen de toewij ding, waannee zij ons 26 jaar terzijde heeft gestaan en hef en leed met- ons heeft gedeeld, nimmer vergeten. P.W. Jobse E. C. Jobse de Visser Koos en Wim Ria en Nout Liesbeth en Martin Peter en Hannie Ineke en Chris Erica en Ringer Adri en Li an Jeannette en Ko De op 21 augustus aange kondigde receptie van fa milie wordt wegens sterfgeval Het monumentale gebouw aan de Hoog straat dat van binnen helemaal opgeknapt en vernieuwd wordt Korps in Middelburg 'uit het slop' VARKENSVLEES Ondanks 'gat' van halve ton in begroting MIDDELBURG- Het Leger des Heils in Middelburg is 'uil het slop'. Volgende week maandag begint de dringend noodzakelijke restauratie van het ehilsgebouw aan de Hoogstraat, waar voor via een actie, die een klein ander- halfjaar geleden begon, het nodige geld is verzameld. Overigens ontbreekt nog een bedrag van ongeveer 50.000 gulden. Dit heeft de betrokkenen niet weerhouden de res tauratie te laten beginnen. „Hoe we dat moeten oplossen weten we nog niet, maar het is een te klein bedrag om de zaak op te laten afspringen", zegt voor zitter G. J. W. Oldeman van het inmid dels opgeheven burgercomité. Dit comité voerde de acties die een be langrijk deel van de benodigde gelden bijeenbracht. De restauratie gaat - in clusief nieuwe ineventaris-zo'n 750.000 gulden kosten. Daarvan wordt ongeveer een 550.000 gulden gedekt door subsi dies. Van de overblijvende 200.000 gul den die het Leger des Heils zelf op moet brengen, is nu 150.000 gulden binnen. De restauratie van het Heilsgebouw in de Hoogstraat omvat onder meer een verbouwing van de grote zaal. Deze wordt ook volledig opgeknapt. Verder komt er een geheel nieuwe jeugdac- commodatie. Deze wordt ingericht in de kelder onder het gebouw. Hierdoor krijgt de woning naast het ge bouw, waarin de commandant van het korps woont, zijn eigenlijke functie te rug. Deze woning wordt ook opgeknapt en aangepast aan de hedendaagse eisen. Bij gebrek aan ruimte werd een deel van dit pand tot nu toe gebruikt voor Jeug- d activiteiten. De realisering van de verbouwing is te danken aan de vorming van een spe ciaal burgercoraité dat een klein ander halfjaar actiefis geweest en de inzetvan de actieve leden van het heilskorps in Middelburg. Anderhalf jaar geleden werd de nood zaak van een grondige verbouwing van het monumentale pand aan de Hoog straat onderkend. Door het ontbreken van eigen middelen kon het korps ech ter geen initiatieven nemen. Via de op richting van een burgercomité werd een aanzet gegeven om gelden binnen te krijgen. Aanvankelijk werden de kosten van de restauratie met 'de natte vinger" op 400.000 gulden geraamd. Bij ruwe bere kening bleek dat men voorde helft sub sidie zou kunnen verwerven en de an dere helft - dus een bedrag van 2 ton - zelf opgebracht moest worden. Via een aantal acties, waaronder een grote inzamelingsactie op bijna heel Walcheren kwam een aanzienlijk be drag binnen, maar ook de kosten van de restauratie liepen omhoog. Uiteindelijk kwam men - inclusief de inventaris tot een bedrag van 750.000 gulden. Door een grote inventiviteit en vas thoudendheid die het Leger des Heils met het burgercomité aan de dag legde wist men echter ook ruimere subsidie mogelijkheden te vinden. Hierdoor gleef het gedeelte dat men zelf op moet bren gen op het oorspronkelijke geraamde bedrag van zo'n 2 ton, waarvan nu dus ruim 150.000 gulden binnen is. Het Leger des Heils kan nu tot de res tauratie overgaan door de bereidwillige n Aardig type. Scherpzinnig. Houdt de hersens bij elkaar. Hardy Optiek. Voor 'n astrologisch verantwoord briladvies. Stel, u bent 'n Maagd (22/8-22/9). Virgo dus. Van huis 'n intellektueel Denkt analytisch, is spaarzaam en meer verstandelijk dan emotioneel Als Maagd bent u vaak (overmatig) kritisch Als u aan 'n nieuwe bril toe bent, blijkt Hardv het enige adres te zijn waar u slaagt Vanwege de enorme keuze, waarschijn lijk Of de service. De kwaliteit De prijzen, 't Is maar net wat u als criticus het meest aan spreekt. Uw sterrenbeeld In zilver. Kanaalstraat 9a, Oost Souburg (01183) 62884 Bellamy park 38, Vlissingen (01184) 12648 houding van de diverse overheden. Zo wel rijk als provincie en de gemeente Middelburg hebben de grootst moge lijke medewerking verleend. De hoge kosten van de restauratie - die overigens alleen de binnenkant van het gebouw betreft-is vooreen deel terug te brengen tot het historische karakter van het gebouw. Het pand dateert uit het einde van de 16e eeuw. waardoor de rijksdienst voor de monuumentenzorg stmege historische bepalingen stelde, die ook de nodige kosten met zich meeb rengen. De duur van de restauratie wordt op on geveer een j aar geschat Het gebouw zou d an volgend j aar augustus weer be trok ken kunnen worden. Voorlopig moet het korps voor de verschillende activiteiten op verschillende plaatsen in de binnen stad gehuisvest. De samenkomsten op zondag worden gehouden in de kantine van de dienst gemeentewerken aan de Vlissings- estraat. De jeugdactiviteiten hebben voorlopig onderdak gevonden in de 'Gouden Poorte in de Wagenaarstraat en kapiteine D. Meulenbelt is voor de duur van de verbouwing gehuisvest in de Rentmeesterlaan (nummer 25). Vv Oost kapelle speelt tegen vv Walcheren OOSTKAPELLE - Na een overwinning op Zeelandia. het werd 2-1, speelt de voetbalvereniging Oostkapelle van avond, vrijdag, een vriendschappelijke wedstrijd tegen vv Walcheren uit VIin» singen. De wedstrijd wordt deze keer gespeeld op het terrein aan de Torenstraat te Oostkapelle en begint om 18.30 uur. STEMMEN STAAKTEN: SAS VAN GENT - De gemeenteraad van Sas van Gent zal in de vergadering van september een besluit moeten ne men of de gemeente zich zal aansluiten bij het RPCZ of niet. Het voorstel van het college van b. en w. luidde om niet tot subsidiëring van de stichting over tegaan. Bij stemming donderdagavond in de raadsvergadering bleken er zes voor en zes tegenstemmers te zijn. Dat meerderheidsvoorstel van het col lege was met de kleinst mogelijke meer derheid tot stand gekomen. Wethouder A. C. de Beleir en zijn collega W. H. M. Colsen zeiden tijdens de raadsvergader ing voor het steunen van het centrum te zijn. De andere twee leden van het col lege (wethouder M. P. de Groff en bur gemeester drs. W. R. V. Dusarduijn wa ren tegen). Bij stemming bleken de stemmen ver deeld. Raadslid J. J. Bockstael was bij behandeling van het voorstel over het RPCZ namelijk nog nietbij de vergader ing - hij was wegens omstandigheden verhinderd op tijd te zijn. Nadat de stemmen van de twaalf leden van de raad waren geteld, waren er zes voor en zes tegen subsidiëring van het RPCZ. Deze uitslag houdt in dat in de volgende raadsvergadering hetzelfde voorstel nog eens op tafel komt Veiligheid en zuinigheid Dat zijn de twee sterkste overwegingen voor een testrit in de nieuwe dank zij de Variomatic aandacht voor het verkeer, Alle bedienmgshendels onder handbereik aan de stuurkolom. Uitstekend zicht rondom. Zuinig met benzine: uitgerust met de oerbetrouwbare 850 cc luchtgekoelde motor die weinig onderhoud vereist Een verbruik van 1:14 is heel normaaL Maak nu gebruik van onze speciale aan biedingen Hoge innillwaarde voor alle types. Automobielbedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6