FOTOPUZZEL Biljartfederatie heeft het nieuwe programma rond t^,Tj"Sebers'" WEDVLUCHTEN NEUZENLIED SCHIETINGEN NIEUWE OPZET UITGEDACHT SPLITSING IN LAGERE KLASSEN TERNEUZEN - De biljartfederatie Temeuzen, een overkoepelend orgaan van de aangesloten biljartverenigin gen uit Temeuzen, heeft tijdens de jaarvergadering het nieuwe pro gramma doorgenomen. Het bestuur had na een eventuele toetreding van de biljartclub Neptunus een nieuwe opzet voor de Temeuzense individuele kam pioenschappen uitgedacht De 5e. 4e en misschien ook 3e klassers zullen dit jaar in twee poules spelen. Wedstrijdleider Jan van Tïel lichtte dit tijdens de vergadering als volgt toe: .Als Neptunus erbij komt telt de BFTS zes aangesloten verenigingen. Vorig jaar hebben we met vijf gewerkt en dat was, vooral in de lagere klassen, al wat veeL In de vijfde en vierde klas werd er met 10 deelnemers gespeeld en alles moest op twee weken klaargespeeld zijn. Met 12 spelers zou het helemaal niet meer kunnen. We wilden daarom een nieuwe indeling maken. Voor de la gere klassen (5.4 en 3) gaan we splitsen. Twee verenigingen krijgen bijvoorbeeld als eerste een poule van de vijfde klas Hengelwedstrijd ZAAMSLAG - De hengelaarsvereni ging 'Zaamslag' hield zaterdag op de Westerschelde nabij de wijk 'De Griete' onder Zaamslag een hengelwedstrijd, waaraan 35 leden deelnamen. De vangst was zeer matig. Na afloop vond in 'Het Wapen van Zeeland' te Zaamslag de uitreiking van de prijzen plaats. De uitslag luidde- 1 D Tolens 1 bovenmaatse en 1 ondermaatse vis 148 punten. 3 C. Dees 1 bovenmaatse en 2 ondermaatse vissen 98 punten, 4 Hart man 1 bovenmaatse vis 87 punten. 5 mevrouw Allaart 1 bovenmaatse en 4 ondermaatse vissen 82 punten. Daar de andere deelnemers geen bovenmaatse vissen vingen, kregen ze geen pun ten en luidde de verdere uitslag: 6 A. Riemens8 vissen, 7 mevrouw Van den Berge 7 vis sen, 8 C. van den Berge 7 punten vissen, 9 mevrouw Tholens 7 vissen en 10 H. Dees 6 vissen. Tentoonstelling bejaardenbond KOEWACHT - Zaterdag en zondag or ganiseerde de bejaardenbond afdeling Koewacht een tentoonstelling in het partonaatsgebou w te Koewacht. Onder leiding van mevrouw Heijmans had den een groep van 17 dames en 1 heer gezorgd voor een tweehonderdtal werkstukken, bestaande uit borduur-, brei-, haak- en macram-ewerk. Velen brachten een bezoek aan de ten toonstelling en er werden voorts veel handwerken verkocht Aan de tentoon stelling en verkoop waren verschillende andere attracties verbonden, zoals een rad van avontuur, een loterij, ballen gooien en bloemenverkoop. De baten van deze tentoonstelling en verkoop kwamen ten goede aan de afdeling van de Koewachtse bejaardenbond. Alleenstaanden waren bijeen HULST - Een negentigtal leden van de' stichting 'Kontact alleenstaanden oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen' hadden zaterdag in de grote zaal van 'Den Dul- laert' te Hulst een bijeenkomst. Er wer den allerlei spelen gedaan, onder meer een bingowedstrijd, die werd gewonnen door mejuffrouw Adam voor mevrouw Van de Velde. Daama volgde een gezel lig samenzijn, afgewisseld met dans. toegewezen. Er wordt een halve compe titie gespeeld en op de laatste dag van de twee hiervoor geplande weken spelen nummers 1 van die twee poules de fina lepartij om het kampioenschap van Temeuzen. De nummers 2 spelen dan om de 3e en 4e plaats enzovoorts." De vergadering was het met deze regeling wel eens Het bespaart allereerst heel wat werk en bovendien kan iedere ver eniging nu nog met twee spelers per klasse inschrijven. De toewijzing van een bepaalde klasse gebeurt ook nu nog per toerbeurt De indeling voor het nieuwe seizoen is als volgt: 5e klas: ge speeld van 4 tot en met 16 oktober. Or ganisatie K.O.T. Temeuzen. B-poule wordt verspeeld bij de Poedelaars. 4e klas: van 1 tot en met 13 november. Or ganisatie Concordia. B-poule bij K.O.T 3e klas: Organisatie Poedelaars. Ge speeld van 29 november tot en met 11 december. B-poule bij Concordia. 2e klas: Organisatie BZN. wordt ge speeld van 15 tot en met 27 no vember. 1 e klas: organisatie B.V.V. of Neptunus. Wordt gespeeld van 18 toten met30 ok tober. Kaderklas: Organisatie B.V.V. wordt •gespeeld van 13 toten met24 december. De BFTS heeft met het samenstellen van de nieuwe wedstrijd kalender reke ning gehouden met de in januari door K.O.T. Temeuzen te organiseren Euro pese biljartkampioenschappen. Voor het eerst speelt men nu dus nog voor de jaarwisseling klaar. Twee weken na de Europese titelstrijd begint men dan met de teamwedstrijden en ook hierin zijn veranderingen aangebracht De spel- soort blijft in ieder geval driebanden en ieder team speelt met vijf man. In de voorgaande jaren speelde ieder team echter een uitr en thuiswedstrijd tegen de andere deelnemers. Er gingen echter vorigjaar al stemmen op om die compe titie tot de helft terug te brengen. De BFTS is er tijdens de jaarvergadering op ingegaan. Vooral voor de tellers en schrijvers, die eerst met de individuele kampioenschappen aktief zijn geweest, duurt het eigenlijk net iets te lang. Van daar het besluit dat met algemene stemmen werd aangenomen: de compe titie teamwedstrijden wordt gehal veerd. Ieder team speelt maar een keer tegen een ander team en dat gebeurd steeds bij een derde club. Dus er worden geen thuiswedstrijden meer gespeeld. De organisatie wordt ook weer bij toer beurt toegewezen. De behandeling van de aanvraag van biljartclub Neptunus om toegelaten te worden tot de BFTS nam niet al te veel tijd in beslag. De BFTS is opgelicht om zoveel mogelijk biljartclubs in Temeu zen aan de persoonlijke en clubkam pioenschappen mee te laten doen. Een club die voldoet aan de eisen, dus ak koord gaat met de reglementen van de BFTS wordt zonder meer toegelaten. Vanaf volgend jaar telt de BFTS dus zes clubs: KOT. Concordia. B V V., De Schelde, B.Z.N.. Neptunus. Het bestuur wordt gevormd door Ad Vos (voorzitter). Louis van der Hooft (secretaris). Willem Dieleman (penningmeester), en Gerrit Krijger die Jan van Tiel vanaf dit sei zoen opvolgt als wedstrijdleider Koppelconcours trimclub 'Willem Beukelszoon' BIERVLIET - De trimclub Willem Beukelszoon' hield donderdagavond 12 aug. De derde onderlinge koppelkoers van dit seizoen in de Beukelspolder over 5 ronden. Uitslag 1 R. de Regl en H Peeters35pnt2 E. Groosman en G. M. Olte 30 pnt.3 Mej M V d Hooft en W de Pré 25 pnt4 T Langenberg en C. de Krijger 20 pnt5 A. von Hout en C de Regt 15 pnt. De laatste en vierde kop pelkoers van dit seizoen wordt gehou den op donderdagavond 9 september Autorally 'De Vogel' HENGSTDIJK - Als laatste zondagac tiviteit van de zomeracties, werd in camping 'De Vogel' te Hengstdijk een autorally gehouden waaraan 20 equipes deelnamen. De afstand bedroeg 48 km. De uitslag luidde: 1 J. Mast, Temeuzen. 258 pnt., 2 T. Kerckhaert, Hengstdijk 244 pnt., 3 M. Hoefijzers. Kloosterzande 234 pnt. 4 A. d'Hondt. Lamswaarde 220 pnt., 5 P. Hermans. Hengstdijk 218 pnt. 6 P Jonkheijm. Vogelwaarde 211 pnt. 7 R. Scheerders. Vogelwaarde 211 pnt.. 8 P. Vereecken. Sint-Jansteen 208 pnt. 9 W. Burm. Walsoorden 201 Dnt. en 10 J Stobbelaer, Kloosterzande 198 punten Vergadering Rabobank OSSENISSE - Onder voorzitterschap van de heer-H. Huige werd in zaal Her mans te Ossenisse de jaarlijkse alge mene ledenvergadering gehouden van de Rabobank Ossenisse. Op de agenda stond onder meer het periodiek aftreden van de heren F. Verdurmen. bestuurslid en H Menu, voorzitter van de Raad van Toezicht Beide heren werden met al gemene stemmen herkozen. De verga dering werd druk bezocht EXCURSIE VAN Stichting Dienstverlening bejaarden opgeheven BRESKENS - Na tien jaar zal de Stich ting Dienstverlening aan bejaarden per 31 december 1976 worden ontbonden en opgaan in de Stichting Welzijn voor Ouderen in VVe-t-Zeeuwsch- Vlaanderen. ..Administratief veran dert er aanzienlijk wat. maar feitelijk gezien verandert er niet veel", aldus voorzittei W. C. van dei Hooft, tijdens de dinsdagavond gehouden ophef- fingshijeenkomst in het dienstencen trum Gocdertijt te Breskens. Met algemene stemmen werd het voor stel tot opheffing aangenomen. Het da gelijkse bestuur van de Stichting Dienstveilening aan bejaaiden zal als commissie een uitvoerende taak in het dienstencentrum Goede-ujt knjgen De heer Van dei Hooftsteldede vorming van een adviescollege voor. dat zou moeten bestaan uit vet tegenwoordige:s van het Breskense bejaarden werk De Srichting Welzijn vooi Ouderen, veite- genwoordigd dooi onder anderen vooi- zitter J Vergouwe, verklaarde zich hiermee akkoord Wethoudei Vei gouwe deelde mee datei officieel toestemming is veileend dooi het ministerie van crm voor de aanstel ling van een derde beroepskracht. Op 20 december aanstaande zal de Stichting Dienstverlening aan bejaarden in Bies- kens nog haai tienjarig jubileum vieren in het dienstencentrum Goedertijt. van Vanderbraak in Kloosterzande Excursie 't Duumpje OOSTBL'RG - De natuurbescher- mingsvereniging 't Duumpje West Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zondag 29 augustus een excursie naar de 'Hoge Platen' in de Westerschelde. Om half tien wordt er verzameld voor de vis mijn in Breskens van war men met de 'Breskens 7' vertrekt. Na een voettocht en het nuttigen van het meegebrachte voedsel keert men om drie uur terug op de boot om de hoogwatervlucht van de watervogels mee te maken. Rond zes uur wil men terug aan de wal zijn. Ockeloen maakte kennis met buitendienst TERNEUZEN - Temeuzcns nieuwe burgemeester C. Ockeloen heeft woensdagmiddag kennis gemaakt met het personeel van de buigcndienxt van openbare werken. Dat gebeurde in de kantine van de remi se. De burgemeester, die eerder deze week de andere ambtenaren de hand Clinge won CLINGE - Het eerste elftal van Clinge won met 3-1 van he het eerste elftal van De Klinge(B). De wedstrijd werd in Clinge gespeeld. De rust ging in met een 0-0 stand. W. Morüer(2) en M. Magnus(l) maakte voor Clinge de goals. Luc. van Dorsse- laer maakte voor De Klinge de enige goal. Clinge HI won met 3-0 van de 'Re serves van De Klinge'. De rust ging in met een 0-0 stand. M. Willaert<2i en H. Brackei 1maakten voor Clinge de goals. SEX SEKTE, POSEIDON EN FRENCH BLUE Weer voor elk wat wils in de Zeeuws- vlaamse theaters. In Hulst het pikante 'French Blue' in het Ledeltheater van Oostburg De sex sekte der zwarte non nen' en in Terneuzen 'Vrouwtjes die tegen een stootje kunnen'. En dan hebben we 't nog maar alleen over wat je 'de hete hap' zou kunnen noemen. HelTemeuzënse Luxortheater brengt daarnaast The Poseidon Adven ture" een film die gebaseerd is op 'de laatste trip van de Poseidon', een boek van Paul Gallico. Het S.S. Poseidon maakt een cruise van New York naar Athene en kapseist na een zeebeving. In het omgeslagen schip zijn enkele over levenden. Ze vierden oude jaar in de eetr zaai Uiteindelijk zullen zes mensen de ramp overleven. In Temeuzen draait tenslotte 'Dodenrit met de duivel'. Va kantievierende echtparen zijn getuige van een rituele moord door een hippie sekte die zich 'De Satanisten' noemt. Het Ledeltheater in Oostburg houdt het ook niet alleen bij de 'Sexsekte der zwarte nonnen'. Daar draaien ook 'Va kantieperikelen met funeste gevolgen' van Louis de Funes en - voor de 19e week - 'Emanuelle. de antimaagd'. 'De koning van Engeland' in Hulst pro grammeert naast 'French Blue' 'Lucky Lady', 'De gouden reis van Sinbad' en 'Grizzly'. - 7rmu;cr t a x ncr-n a «schudde, werd vergezeld van wethouder ZEEUWSE LANDSCHAPdrs R c e Barbé. IN SAEFTINGE HULST - Het Zeeuwse Landschap hield zaterdag de jaarlijkse excursie. Voor deze gelegenheid was het Ver dronken Land van Saeftinghe uitgeko zen. Sinds 1 januari van dit jaar is het Zeeuwse Landschap beheerder van het schorrengebicd in de Westerschelde. De ongeveer 2.5 uur durende excursie stond onder leiding van schorrenwach ter N. T. M. Neve en bioloog G. M. P Sponselee. Volgende maand wordt weereen excur sie naar het Verdronken Land van Saef tinghe gehouden. Dan kunnen de men sen die afgelopen zaterdag niet mee konden aan hun trekken komen. Contributieverhoging volleybalvereniging OOSTBURG - Tijdens de onlangs ge houden ledenvergadering van de vol leybalclub 'Verdegem-Oostburg' is be sloten om de contributie te verhogen tot 10,- per maand. Dit komt door de hoge zaalhuur waarmee de volleybal club te maken heeft. In het bestuur werd R. Klaase tot poen- ningmeester gekozen. De heren W. Ver- brugge en H. Brand (de laatste als wed strijdleider) namen eveneens zitting in het bestuur. Er wordt overwogen om naast de vrijda gavond ook nog een tweede traimngs- avond te nemen. Trainer blijlt de hder Pasman uit Middelburg. Voorzzitter J. Hennekeij memoreerde in zijn ope ningswoord onder meer de prestaties van het afgelopen seizoen. Als een der weinige steden in ons land heeft Temeuzen een Volkslied. Oudere Temeuzenaren kennen er nog wel iets van. de jeugd natuurlijk niet. Zij zou het uit overlevering moeten ken iter, en aangezien er in nuise- lijke kring niet meer gezongen wordt is dit uitgeslo ten. Het lied werd gemaakt in een tijd dat er zich hier een energieke kousenwinkeher gevestigd had. die behalve dat hij zijn collega's nadat hij ze had ondergebracht in een plaatselijke organisatie, amechtig liet draven in loze optochten met muziek voorop, hun dode zaken nieuio - al xoas dit maar tijdelijk - leven inblies met merkwaardige acties. Zijn bruisende geestdrift wendde hij bovendien aan tot pogingen de inwoners historisch besef bij te brengen. Tevergeefs overigens. Speciaal de landtong, de neus aan zee waaruit deze stad ontsproten is. daar viel hij gewoon op. Het werd de neus aan zee voor en de neus aan zee na. die neus. nou die kon ons wat. Er kwamen koperen neuzen- embleempjes om op de revers te dragen, er rolde een ton door de straten waarin men de giften kon storten die moesten leiden tot oprichting van een neuzenmo- nument, dat most er eerlang komen maar bleef ons bespaard. ■We liepen mee in de vreemdsoortigste stoeten, waarin raadselachtige voorstellingen gemaakt van bordpa pier over het ontstaan van de stad, op karren werden meegevoerd. En altijd speelde die rare neus de hoofd rol, net alsof deze goede stad uit niets anders dan neu zen meer bestond. De uitzichtloze dertiger jaren in al hun harteloze so ciale poverheid' Toen de stad 350 jaar bestond, we schreven 1934. werd er-het kón niet uitblijven - een neuzenlied gemaakt. Dne personen waren hier bij be trokken. Een Belgische artsenvrouw, haar inventieve landgenoot de winkelier ibeiden hadden zich hier na de eerste wereldoorlog gevestigd) en de dirigent van het plaatselijk muziekkorps. Toen de definitieve keus gemaakt was ontstond er enige verwarring wie nu ei genlijk de tekstschrijver en componist genoemd mocht worden. Er brandde een slaande ruzie los die hoogtij vierde in de ingezonden stukken rubriek van de plaatselijke krant. Niettemin hebben wel allemaal als gekken op de markt rond de muziektent vocaal staan oefenen. Hc: muziekkorps de Verenigde Werklieden zat op de kiosk en blies zich een ongeluk om ons de melodie bij te brengen. Maar zo moeilijk was deze hé. zo gedragen en zo puur nodend tot vals zingen. Dat deden we dan ook met zijn allen heel erg. We hadden een enorm plezier, de dirigent moest gedu rig corrigerend aflikken. Jong en oud deden mee en ivoorachtig op het laatst klonk het netjes Willem de Zeeuw (kan het Terneuzenser?i raadslid en neerlandicus, vindt datje met dit lied nog geen hond een welkom toe kan zingen, laat staan er een aubade mee kan brengen aan een arriverend burgemeesters echtpaar. HU wil er gewoon van uj'. ..De kinderen snappen er niets van", zegt hij. En zijn vrouwenlijke pendant, de kleine doch kittige mevrouw Bijl mom pelde ,,'t Is ook geschreven door een Belg." O ja? Mevrouw F. Blok-Schirris, dochter van dirigent A B. Schirris van de Verenigde Werklieden bestrijdt dit ten stelligste. „Ik heb deze periode bewust meege maakt omdat ik zelf studeerde aan het conservato rium in Gent. Het lied is van mijn vader", zegt ze Zullen we het neuzenlied nu maar bijzetten in het mu seum? Dan blijft het tenminste bewaard. Voorwedstrijden 5e klas libre Zeeuwsch- Vlaanderen TERNEUZEN - De eerste voorwed strijden voor het nieuwe biljartseizoen zijn niet ver meer weg. Het district Zeeuwsch Vlaanderen begint binnen kort met de 5e klas libre. De poule-indeling is al bekend en on danks de verschuivingen van de moy ennegrenzen zijn 14 procent van het totaal aantal leden in een hogere klasse ingedeeld. Voor de vijfde klas kreeg wedstrijdleider Cees Piasmans toch nog altijd 35 inschrijvingen binnen. Ze wer den onderverdeeld ui 6 poules: Poule Witte Leeuw. K. van Broekhoven. J van Eek. J van Goethem. A Leenos (Witte Leeuwi. J Dieleman (POP), en C. de Kraker (ABC). Poule DOS Hoek: B Boerman. A. Hofman, J. Pijpelink (DOS), mevrouw T. Kombrink en A. Vermeulen (BZN), D. Dieleman (POP). Poule Ed Horemans Axel: P Dobbelaer. E. van Eek, J. Heerspink en C. Scheele (Witte Leeuw), H. Koekoek (POP), J. W. C. Koek (KOT Axel) H. Steinkamp (POP). Poule het Groene Laken Sas van Gent P van Bergen, E. Beaurain J. van Rossem (Groene LAkeni. L van Puy- velde en W van Troost (SBC) Poule SBC: A Haak. B Dey (SBC). W van Dixhoom en P. Taalman (DOS). F. de Wilde en J. Martens i Groene Laken i. M. Arenthals (Witte Leeuw) Doro het dis- tnct-Zeeuwsch-Vlaanderen werden ook nieuwe aanvragen gedaan voor plaatr sing op de nationale ranglijst. De heren A. van de Boogaard. R. Dumet en G. Begeyn werden toegewezen voor de spelsoort kader 38/2,3e klasse. De heren J. Leeraert en C. Reuyns werden natio naal geplaatst voor de le klas drieban den kleine. Wandelvierdaagse in en om Graauw GRAAUW - Het feestcomité van Graauw houdt in het kader van de actie 'Sport Real' van 23 tot en met 26 augus tus in Graauw een wandelvierdaagse. Voor elke avond is er een aparte tocht uitgezet van ongeveer 8 km. De eerste route loopt van Graauw naar Schelfhoutsdijk en Duivenhoek terug naar Graauw De tweede route gaat van Graauw naar Zandberg en Langendam naar Graauw. De derde tocht gaat van Graauw naar Oude Kaai en Stenenbeer naar Graauw. De vierde en laatste wandeling van Graauw en Nieuweweg naar Paal en Graauw. De deelneming staat open voor alle leeftijden. Men kan iedere dag vanaf 18.15 uur tot 18 45 uur inschrijven in het gemeenschapshuis te Graauw. De laat ste dag krijgt een feestelijk tintje door dat. de fanfare en de drumband van Graauw hierbij medewerking verlenen. Wie de vier wandelingen meeloopt ont vangt een herinneringsmedaille Uitstapje gehandicapten HULST - De gehandicapten organisatie Nederland afdeling Zeeland, maakt za terdag met vierenvijftig leden een uit stapje naar De Biesbosch. Bij Nieuw- Kuvk maakt men een boottocht. In de zelfde plaats gaan de leden ook dineren. Op de terugreis pauzeert men 's avonds in Liesbosch om een kopje koffie te ge bruiken. KLOOSTERZANDE - Woensdag 25 au gustus opent gedeputeerde A. L. van Geesbergen een expositie van de kun stenaar Gustaaf Vanderbraak in 'De Krokodil' in Kloosterzande. Er worden schilderijen van de kunstenaar, die in Kloosterzande woonachtig is, geëxpo seerd. zowel abstract-realistische wer ken als portretschilderingen. Vanderbraak is een internationaal be kende kustenaar. Zo exposeerde hij al in de V S Ook in Amsterdam is al werk van hem te zien geweest De bedoeling van de tentoonstelling is om de inwoners van de gemeente waar de kunstenaar woonachtig is eens ken nis te laten maken met het werk van moderne schilder De heer Vanderbraak zou dan ook graag zien dat alle inwoners van de gemeente woensdag een borrel op de opening zouden komen drinken in 'De Krokodil' De tentoonstelling - waarop werk te koop is - duurt tot en met dinsdag 31 augustus. De tentoonstelling is een initiatief van eigenaar A. Raas van de 'Krokodil' - geen echte galerij, maar de ruimte wordt als zodanig ingericht, verzekert Van derbraak - en wethouder P. J. Everaert van Hontenisse. De wethouder heeft er ook voor gezorgd dat de heer Van Gees bergen de expositie zal openen. Die opening wordt woensdag om drie uur 's middags vemcht De Clingse Hengelaar hield viswedstrijd CLINGE - De jeugdcommissie van de vissersvereniging 'De Clingse Henge laar', bestaande uit de heren R. van C'raenenbroeck, F. Hooft en R. de Cock hield zaterdag op de Tournaisputten van de Zestigvoet te Clinge de eerste viswedstrijd voor de jeugd. Ernamen23 jeugdleden indeleeftijd van 5 tot enmetl2jaarenl61edeninde leeftijd vanl3en 14jaaraandewedstnjddeeLEr werd veel voorn gevangen. Na de wed strijd reikte dhr. R. van Craenenbroeck incafé-restaurant'Troubadour'tèClinge de prijzen uit Iedere deelnemer ontving een prijs. De eerste prijswinnaars van beide categorieën ontvingen tevens nog een grote beker. De uitslag van de eerste vijftien prijswin naars in de klasse van 5 toten met 12 jaar luidde: 1 F. de Kind. 2 P de Paepe. 3 M. Plasschaert. 4 J de Witte. 5 L. Thoen. 6 R. van Meijlen. 7 P Stevens. 8 G. van Duyse. 9 J Jouret. 10 E. de Vos, IIP. Pilaet. 12 M. Willaert. 13 Th. de Witte. 14 P van Huffel enl5G de Geest De eerste elf prijswin naars van de klasse van 13 en 14 jaar waren: 1 A. van der Heijden. 2 D van Lendeghem. 3 M. Dumezz, 4 L Bleijen- bergh. 5 J de Smet, 6 J. Dumezz. 7 P. de Vos. 8 B. van Craenenbroeck, 9 P Kouij zer, 10 A. van dërHeijden, 11K. de Witte. ZAAMSLAG - De postduivenhouder- sveremging 'De Voorwaarts' uit Zaams lag hield met 178 duiven een wedvlucht op Compiegne De snelheid was 1055 meter De uitslag luidt: 1. 2. 3. 7 en 10 Visser-Lcnsen. 4 H. de Feijter. 5 en 8 J Bakker. 6 M. Scheele. 9 J Smallegange CLINGE - De postduivenhoudersvere- mging De Snelle Duif uit Clinge hield met 38 jonge duiven een wedvlucht op Compiègne De snelheid was 967.35 me ter De uitslag luidde 1-4-8M Willaert.2 gebrs. Willaert 3 J Govaert. 5-9 H de Cock, 6 R. Pilaet. 7 J. Lemout. 10 A. Ver- s traeten. CLINGE - De postduivenhoudersvere- nïging De Snelle Duif uit Clinge hield met 119 jonge duiven een wedvlucht op Quiévrain. De snelheid was 1168.13 me ter. De uitslag luidde 1-5 Ch. Willaert. 2 gebrs. Willaert 3.8.9. J Govaert. 4 E. Piessens. 6 J. de Wit-Vergauwen. 7 Ch. van den Branden. 10 E. Pauwels. HULST - De postduivenhoudersvereni- ging 'De Combinatie' uit Hulst hield met 110 Jonge duiven een wedvlucht op Compiègne. De snelheid was 1001,10 meter De uitslag luidde: 1 ch. Voet 2-7, H. Everaert 3-4-8, A J. Nijs. 5 E. Ad- riaensens. 6 J. Goossens, 9 Th Peeters, 10 Th Casteels. HULST - De postdulvenhoudersvereni- ging 'De Combinatie' uit Hulst hield met40 duiven een wedvluchtop Parkes- tone. De snelheid was 916.84 meter. De uitslag luidde: 1-5, J de Burger. 2-3 J. van den Branden, 4 Th. van Acker. 6-10 A Hemelaar, 7-9 Th. Peeters. 8 L Lam- brechts. AXEL - De postduivenhoudersverem- ging 'De Combinatie Axel-Rapenburg" hield met 13 oude duiven een wedvlucht op Compiègne. De snelheid was 961,2 meter De uitslag luidde- 1 G. Koekoek. 2 G Serrarens. 3 K Verbunt. 4 R Peersman De uitslag met de 129 jonge duiven luidde snelheid 1003.09 meter 1 A Arens. 2-3-7 F. Herman. 4 J. Wentzler. 5 B. Herman. 6 Lensen-Visser. 8 M. Klaassens. 9 Ch. van Ecke. 10 F. Mi- chielse. BOSCHKAPELLE - De postduiven- houdersveremging Met Moed Vooruit' uit Boschkapelle hield met 62 oude dui ven een wedvlucht op Compiègne. De uitslag luidde 1 L Lauret, 2 Jan de Klerk, 3-8 Th. Dobbelaer, 4 Th. Lambert. 5 J. Stallaeri. 6-10 Jos de Klerk. 7 J. Wouters. 9 J. Koster. De uitslag met de 102 jonge duiven luidde. 1J. Stallaert. 2 Th. Have tte .3-10 A. Verbraecken 4-7 D. Dobbelaer. 5 Th. van Damme. 6-8 P. van Doom. 9 E. Stroband. TERHOLE - De postduivenhoudersve- reniging 'De Snelle Duif uit Terhole hield met 40 duiven een wedvlucht op Compiègne. De snelheid was 1023 me ter. De uitslag luidde. 1-5 J. Asselman 2-3-4-9 A. Vermeulen. 6-7 8 E. Roelands, 10 A. Hemelaar. ZUTDDORPE - Aan de schieting bij A. de Block te Zuiddorpe namen 40 schut ters deel. De uitslag was: hogevogel: J. de Waal. Axel eerste zijvogel: A. Puy- laert, Zuiddorpe. tweede zijvogel: C. de Meij. Zuiddorpe. grootste aantal (4 stuks): L. Talboom en R. Miegom. bei den van Zuiddorpe. KOEWACHT - Aan de schieting ibij 'De Oude Molen' te Koewacht namen 46 schutters deeL De uitslag luidt: hoge vogel; J. Chnstiaens. Koewacht eerste zijvogel: G Herrewegh. Heikant, tweede zijvogel: P. Claessens. Lamswaarde, grootste aantal (4 stuks): A. Mahu, Lamswaarde HULST - Aan de schieting bij P. Leer aert te Hulst namen 46 schutters deei. De uitslag van de eerste wip luidde: ho gevogel: R. Boon. De Klonge (B). eerste zij vogel: R. Boon. De Klinge (B). tweede zij vogel: niet afgeschoten, grootste aan tal (5 stuks): de 74-jarige C. de Cauwer te Hulst De uitslag van de tweede wip luidde: hogevogel: C. Christiaens, Koewacht, eerste zij vogel: A. de Nijs. Hulst, tweede zijvogel: J. de Vlaming. Sint-Jansteen, grootste aantal (6 stuks): J. Freijser, Terhole. LAMSWAARDE - Aan de schieting bij P. Claessens te Lamswaarde namen 50 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hogevogel: A. van Dijk. Vo gelwaarde, eerste zij vogel: R Herre wegh. Lamswaarde. tweede zijvogel: A. van Dijk. Vogelwaarde, extra vogel: P. de Waal. Lamswaarde, grootste aantal (4 stuks): mevrouw Reins. Amsterdam. De uitslag van de tweede wip luidde: hogevogl: P. Stevens. Smt-Jansteen, eerste zijvogel J van Leuven. Vogel waarde. tweede zijvogel: A. de Bakker. Hengstdijk, extra vogel P. Claessens. Lamswaarde, grootste aantal i4 stuks): H. de Kort Vogelwaarde. SLUISKIL - Aan de eerste schieting bij H. Dallinga te Sluiskil namen 25 schut ters deel. De uitslag luidde: hogevogel T de Waal, Koewacht, grootste aantal (4 stuks): E. Fermont, Sluiskil. Aan de tweede schieting bij H. Dallinga namen 27 schutters deel. De uitslag luidde: ho gevogel: P. Snoeys. Sluiskil, eerste zij vogel: P. Kerstbuik. Sas van Gent, tweede zijvogel. E. Fermont. Sluiskil, grootste aantal (4 stuks): P. Kerstbuik. Sas van Gent. KLOOSTERZANDE - Aan de schieting bij R. van Kruysen te Kloosterzande namen 69 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hoge vogel: P. d' Hondt, Kloosterzande. eerste zijvogel A. Verhoeven. Kloosterzande. tweede zijvogel: A. van Geersdaeie, Walsoor den. grootste aantal (5 stuks) P. Sloot. Kloosterzande. De uitslag van de tweede wip luidde, hogevogel: J. Hoop Kloosterzande. eerste zijvogel A Ver hoeven. Kloosterzande. tweede zij vogel: J van Leuven. Vogelwaarde, extra vo gel: L. van Leuven, Vogelwaarde, groot ste aantal (6 stuks): mevrouw Hermans Ossenisse. ZANDBERG - Aan de schieting bij 'Zandberg te Zandberg namen 45 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hoge vogel: J. van Hove Zandberg, eerste zijvogel: C. van Drie- sche. Zandberg, tweede zijvogel: H. van Meeleb, Graauw. grootste aantal (6 stuks). A. Elias. Amsterdam. De uitslag van de tweede wip luidde: hoge vogel: P. van Belleghem, Beveren (B), eerste zij vogel: F. de WEitte, Hulst, tweede zy vo gel: F. de Caluwé, Graauw, grootste aantal (4 stuks): J. van de Velde, Graauw. Zaterdag 21 augustus: Zuiddorpe A. i Block. Hulst: P. Leeraert: Noordstraat: A. Menheere; Axel Ons Vermaak. Ka- pellebrug Cyr. de Kindt; Noordstraat: Gaaibolling: Rue du Nord; Hengstdijk: P. van Dijk; Koewacht: De Oude Molen. Zondag 22 augustus: Noordstraat: A. Menheere; Nieuw-Namen: Willem Teil; Zuiddorpe: M. de Cock; Terhole: De Kraai; Koewacht: J. de Kind-Ceelaert; Noordstraat: Gaaibolling: Rue du Nord. Maandag 23 augustus: Hulst: W. Blom- maert; Noordstraat- A. Menheere: Noordstraat: Gaaibolling: RueduNord. Dinsdag 24 augustus: Hulst: Blaauwe Hoeve (bejaarden); Zuiddorpe: L. Ver- mue (bejaarden). Donderdag 24 augus tus: Groenendijk: De Groene Molen (be jaarden I. Vrijdag 27 augustus: Smt- Jansteen: Sint-Jan. KOEWACHT - De postduivenhouder- svereniging 'Nieuw Leven' uit Koe wacht hield met 144 jonge duiven een wedvlucht op Compiègne. De snelheid was 986.92 meter. De uitslag luidde: 1 Alb. Geersx. 2 J Verschueren. 3.4 Gebrs Elegeert, 5. 8 R de Schepper. 6. 10 R. Gladorp. 7 J. de Bruin, 9 V. de Block. KLOOSTERZANDE - De postduiven- houdersvereniging 'De Herleving" uit Kloosterzande hield met 78 oude duiven een wedvlucht op Compiègne. De snel heid was 974,18 meter. De uitslag luid de 1,2 A. Lauret. 3 R Krieckhaert, 4 A. Colpaert, 5 B. van Waes. 6 J. Maes, 7 A. Vervaet, 8 P. Lafeber, 9 J. Pardon, 10 R. van Goethem. De uitslag met de 108 jonge duiven luid de: snelheid 876.57 meter 1, 7E van Dijk. 2 R. Mahu. 3 Gebrs. Van Poorten. 4 R. van Goethem. 5 C. Dobbelaer. 6 J. Colpaert 8 J. C. de Jonge, 9 P. Lafeber. 10 P Verschueren. WESTDORPE - De postduivenhouder- svereniging 'De Volharding-' uit West» dorpe hield met 50 jonge duiven een wedvlucht op Compiègne De snelheid was 992,21 meter. De uitslag luidde: 1, 2, 3, 61 9. 10 A. Rombout, 4. 7 H. van de Veeke, 5 E. Baecke Zn.. 8 E. de Smet De uitslag met de 54 oude duiven luidde: snelheid 1009,90 meter. 1 R. Goethals.2, 8 D. Teirleinck, 3 C. van Acker, 4 R. van Kwikkelberghe. 5. 6 Pr. Vervaet 7 Gebrs Audenaerde. 9 W. Verhaeghen iz Zn.. 10 Rob van Acker. GRAAUW - De postduivenhoudersve- reniging 'De Reisduif uit Graauw hield met 98 jonge duiven een wedvlucht op Compiègne. De snelheid wazs 977,58 meter. De uitslag luidde: 1P. de Caluwé. 2 Alf. Kamoen, 3 Ed Matthljssen, 4 Eug de Bakker, 5 L van Vlierberghe, 6 André de Koster, 7 Ant de Koster, 8 Th Ver schueren, 9 Th Vemimmenl 10 H. van den Berghe. De uitslag met de 24 oude duiven luidde: snelheid 963,95 meter. 1, 4.5 Ant. de Koster, 2,9 R heijens. 3 C. de Koning. 6 J. van Denderen, 7 Alf. Pau wels. 8 P. van Daele. 10 Em. Verstraeten. De postduivenhoudersveremgmg Lie Snelle Duif uit Clinge hield met 113 jonge duiven een wedvluchtop Orleans. De uitslag luidde 1 J. Stevens; 2 B. van den Branden: 3. 5 en 7 Th. van Acker, 4 Ad Willaert. 6 en 9 A. Danckaert 8 A. van Goethem; 10 J. de Burger. CLINGE - De postduivenhoudersvere- niging 'De Snelle Duif uit Clinge hield met 122 jonge duiven een wedvlucht op Quiévrain. De uitslag luidde; 1 E Piess- nes; 2 E. Verstraeten. 3 Gebrs. Willaeet; 4 Ch. Willaert: 5 en 9 J. van den Branden; 6 R. Baeet; 7 De Wit-Vergauwen; 8 J. Govaert en 10 R. van Gaever. De uitslag met de 4 oude duiven luidde: snelheid 1.013,28 meter. 1J. de Burger, 2 C. Weemaes. BIERVLIET - De Posdtduivenhouder- svereniging 'Jong Maar Moedig" te Driewegen hield een prijsvlucht vanuit Oleans met43 jongen duiven. Uitslag: B. v d. Slikke 1,5 Aug. Janssens 2,4,10. A Engels3, A_ denHamer6,8.12. J Lippens 7.9.13. J. Blaszyk. 11 J. Boerman 14.15. SCHOONDUKE - Uitslag jonge- en oude duiven vlucht op Compiegne van duivenhoudersvereniging 'Eerste De Beste' uit Schoondijke: 1 C. Jansen. 2 mevr. Bever. 3 C. JAnsen. 4 P Cornells. 5 P Comelis, 6 W v. d. Velde, 7 C Jansen. 8 J Temmerman. 9 J. Toumois Sz zn. 10 R. Postma. Uitslag Compiegne: 1C. Jansen. 22.3 en 4 J. Toumois zn. 5 Klaassen Taillie, 0 C.Jansen, 7 H v Kouwenberg, 8 Klaas sen Taillie, 9 P. Comelis, 10 P. Cornells. CLINGE - De postduivenhoudersvere- mting 'De Grensreizigers' uit Clinge hield met 42 oude duiven een wedvlucht op Quiévrain. De uitslagluidde. snelheid 1145 meter. 1 E. Block, 2 F. Blommaert, 3 E van Goey. 4-7 J. Piessens. 5 J. Nachte- gael, 6 L. Thierens, 8 E van Can. 9 Ch. Meijskens. 10 Inghels-De Cock. De uit slag met de 105 jonge duiven luidde: snelheid 1120 meter. 1-5 W. van Lande- gem. 2 J. de Schepper, 3 Van den Bran den, 4 E. Pauwels, 6 Th. Schelfhout, 7 Ch. de Bin, 8 C. Meijskens. 9 J. van Goe them, 10 De Wit Vergauwen. CLINGE - Postdulvenhoudersvereni- grng 'De Grensreizigers' uit Clinge hield met 93 jonge duiven een wedvlucht op Noyon. De snelheid was 1019 merer De uitslag luidde: 1 E de Block, 2A.de Meurichy. 3 J. Flossie. 4 P. Mariman. 5-9 De Wit-Verguwen. 6 gebrs. Willaert. TR. Stoop. 8 E. van Can, 10 E. Pauwels. Els Pladdet. Acaciastraat 15, Temeuzen heeft onze fotopuzzel van vorige week gewonnen. Onze fotograaf knip te inder daad de Orenulaan in Temeuzen en liet daar de tegenwoordige mavo weg. Onze felicitaties. Els. Het aantal inzen dingen neemt zienderogen toe. Kenne lijk komt iedereen terug van vakantie. Oplossingen van de nieuwe puzzel - dit keer moet u het eens in een ander deel van Zeeuwsch-Vlaanderen zoeken - llm graag voor woensdag aanstaande naar jgl P.Z.C., fotopuzzel, Nieuwstraat 22, Ter- neuzen en nogmaals: liever per brief kaart dan per brief Veel succes, puzzel vrienden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29