Jeugdraad Reimerswaal stelt urgentieschema accommodaties vast Bevolking van Waarde zet zich in voor restauratie van de kerk PZC/s Raadslid W. Garskamp legt in raad Sas van Gent verklaring af over uitlatingen voor de radio Susidiëring RPCZ in september opnieuw in raad Sas van Gent Plaats uw familie berichten in de PZC VRUDAG 20 AUGUSTUS 1976 VRAGEN OVER ZIEKENHUIS ELISABETH VOORBEELD Toeristenkoers streek 'ANTWOORDEN NIETSZEGGEND' SAS VAN GENT - Het PvdA-raadslid W. Garskamp heeft donderdagavond in de raadsvergadering van Sas van Gent een verk l aring afgelegd van hetgeen hij in een radio-uitzending van 17 augus tus heeft gezegd. Het raadslid las negen vragen op, met daarbij behorende ant woorden die hij van het college heeft gekregen, die alle betrekking hebben op het Sint-Elisabethziekenliuis in Sluiskil als de nieuwe ziekenhuisplan nen worden uitgevoerd. De eerste vraag stelde de heer Garskamp op 2 mei 1974 en de laatste in de begrotingsver gadering van 8 en 9 januari van di t jaar. De antwoorden die de heer Garskamp daarop ontving, zijn naar zijn zeggen 'nietszeggend', iets wat vrij normaal is, heeft hij voor de radio verklaard. De heer Garskamp heeft van het college van b en w een brief ontvangen, waarin hem wordt gevraagd verantwoording af te leggen over de beschuldiging aan het adres van het college, dat die vragen onbeantwoord laat of onvoldoende beantwoord. Tijdens de raadsvergader ing vroeg de heer Garskamp aan hetcol- lege om eens precies aan te geven wan neer dat moest zijn. Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn antwoordde hierop dat dit een zaak van het raadslid is. De heer Garskamp haakte daar meteen op in met te zeggen dat in de vergadering te willen doen. Hierna las hij de negen vra gen en de antwoorden daarop van b. en w. over de zaak rond het ziekenhuis in Sluiskil voor. Het raadslid somde de lijst met vragen en antwoorden niet op, voordat hij gezegd had ervan overtuigd te zijn dat het college moeilijk te over tuigen zou zijn, maar dat hij toch een poging wilde wagen. CSM „U heeft in de brief aan mij geschreven dat ik in de radio-uitzending over een suikerfabriek in Sas van Gent heb ge sproken. Dat heb ik echter niet ge daan". De heer Garskamp ging overigens nog wel in op vragen die hij over de revisie vergunning in het kader van de hinder wet aan het college over de CSM heeft gesteld. De PvdA-er zei dat de adviezen van de inspecteur van de volksgezond- slechts gedeeltelijk beantwoord, zegt mij niets, is voor mij een nietszeggend antwoord", zo zei het raadslid. Burgemeester Dusarduijn wilde niet in gaan op de kwestie als zodanig. We thouder W. H. M. Colsen zei nog dat de bestudering van een zo'n belangrijke zaak veel tijd vergt. „U komt acht maanden te laat met de vragen", riep burgemeester Dusarduijn uit. „Als u vindt dat uw vragen met voldoende zijn beantwoord dan heeft u als raadslid in derde termijn altijd nog de kans dat kenbaar te maken, maar acht maanden later". in Kamperland KAMPERLAND - In Kamperland werd de derde internationale toeris tenkoers 'Anna Friso' verreden. Er na men 12 dames. 18 junioren cn 98 senio ren aan de wedstrijden deel. Sylvia Ne- derhof werd voor de start geïnstalleerd als ronde-miss. Burgemeester P. Wisse van Wissen- kerke loste om kwart voor tien 's mor gens het startschot voor de dames en de junioren. Een kwartier later vertrokken de senioren. Deze waren verdeeld in drie categorieën- C (42,5 km), B (57 km) en A (96 km). De uitslagen waren: junioren: 1 K. Dorrepaal. 2 B. Dijkstra, 3 D v d. Hauwaert; dames. 1 mevrouw J. van Be rgen, 2 mejuffrouw N J. Mol, 3 mejuf frouw M. Mol; senioren C: 1 C. Meijer. 2 K. J. Mol, 3 H. van Waes; senioren B: 1 J. Kauch (Belg). 2 R. Impens (Belg). 3 M. Bonten (Belg): senioren A: 1 R. Go- baerts (Belg), 2 N. Appels (Belg), 3 L. P. de Groot (Ned.). NIEUW ONDERKOMEN PEUTERSPEELZAAL YERSEKE ALS EERSTE OP DE LIJST heid niet zijn opgevolgd en dat het col- STEMMEN STAAKTEN: lege zijn eigen voorontwerp van de ver gunning niet heeft nageleefd en ver schillende daarin gestelde voorwaarden laat vallen of afzwakt. In de januariver gadering van dit jaar heeft de heer Garskamp daarover twee vragen ge steld. „Waarom heeft het college de ad viezen van de inspecteur inzake de hin- deretvergunmng niet opgevolgd. Waarom heeft het college verschillende in hetontwerp gestelde voorwaarden la ten vallen, dan wel afgezwakt. Als ant woorden krijgen wij te horen: Opvolging van het advies zou sluiting van het be drijf tengevolge hebben gehad. Dit is maar een gedeeltelijk antwoord. Slechts mijn eerste vraag wordt beantwoord", zei de PvdA-er. die daaraan toevoegde op de vraag waarom het college zijn ei gen ontwerp niet naleeft geen antwoord te hebben gekregen. „Een antwoord, dat mijn vragen SAS VAN GENT - De gemeenteraad van Sas van Gent zal in de vergadering van september een besluit moeten ne men of de gemeente zich zal aansluiten bij het RPCZ of niet Het voorstel van het college van b. en w. luidde om niet tot subsidiëring van de stichting over te gaan. Bij stemming donderdagavond in de raadsvergadering bleken er zes voor en zes tegenstemmers te zijn. In plaats van kaarten. Heden overleed geheel onverwacht, mijn lieve man, onze lieve vader en opa JAMES TOOMEY op de leeftijd van 52 jaar. Vlissingen: M. L. Toomey-Pijcke Middelburg: E. M. Brunke-Toomey M. Brunke Tamara De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben maandag 23 augustus a.s. om 13.30 uur in de Parochiekerk van de H. Martinus te West- Souburg, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de r-k begraafplaats te Vlissin gen om 14.30 üur. Heden overleed geheel onverwacht onze lieve zoon, schoonzoon, broer, zwager en oom JAMES TOOMEY op de leeftijd van 52 jaar. Middlesborough Engeland: A. Toomey-Smith F am. G. Toomey F am. K. Toomey A. Toomey Fam. R. Toomey D. Toomey Hoofdplaat: E. M. Pljcke-Scherbeijn Merksem: P. Pijcke Oost-Souburg: L. de Witte-Pijcke G. P. de Witte G. Leijnse-Pijcke E. F. Leijnse Temeuzen: G. P. Pijcke P Pijcke-Broekhuizen Nichten en neven Vlissingen, 19 augustus 1976 Onverwacht is tot onze diepe droefheid in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overleden onze lieve moeder, grootmoeder, pleegmoeder en schoonzuster BERENDINA FLORA VOS weduwe van Adriaan Nieuwenhuijse (arts), op de leeftijd van 85 jaar. Leiden: J. Breedvelt- Nieuwenhuijse J. Breedvelt Hansweert: J. A. Nieuwenhuijse C. P. Nieuwenhuijse- Vogelaar Utrecht: Berendien-Dik Ebrien-Paul Jik-Anton Hansweert: Adriaan Bergen op Zoom: C. H. J. van Niflrik J. van Niftrik-Traas Goes: C. J. P. Nieuwenhuijse- Rinkes Bergen op Zoom, 18 augustus 1976 De crematie zal plaatshebben op zaterdag 21 augustus a.s. om 11.00 uur in het Crematorium EJJkelenburg, Eijkelenburglaan 7, Rijswijk. RECTIFICATIE Heden behaagde het de Here, vrij onverwachts, uit ons midden weg te nemen, onze geliefde moeder, oma en zuster PIETERNELLA ZUYDWEG weduwe van Pieter Willem Philipse, in de ouderdom van 76 jaar. Kloetinge: W. Philipse C. C. Philipse-de Graaf Dronten: P. Philipse M Philipse-Hoogstrate Axel: J. Philipse M. L. Philipse-Tatenhoven Kapelle: D. Zuydweg Klein- en achterkleinkinderen Kloetinge. 18 augustus 1976 Lewestraat 14 De begrafenis zal plaatshebben, vanuit het ver enigingsgebouw te Schore, op zaterdag 21 au gustus a.s. om 12.00 uur op de algemene be graafplaats te Schore. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Verenigingsgebouw. De overledene ligt opgebaard in het ziekenhuis 'Bergzicht'. Gelegenheid tot bezoek dagelijks van 15,00 tot 15.30 uur. Geen bloemen. Heden overleed na een langdurig, moedig ge dragen lijden, zacht en kalm onze geliefde zus ter, schoonzuster en tante JOHANNA VAN HOUTE op de leeftijd van ruim 79 jaar. Waarde: O. van Houte P. van Houte-Wiskerke Krabbendijke: C. Poortvliet-van Houte J. Poortvliet Velp: A. Meeuwse-van Houte Hengelo: A. van Houte J. van Houte-Schrier Waarde: L. van Houte C. van Houte-de Jager St Maartensdijk: G. van Houte-Meeuwse Waarde: G. Snoep-van Houte J. Snoep Nederweert: A. van Houte G. van Houte-Overgoor Neven en nichten Waarde, 19 augustus 1976 Pnns Willemstraat 10 Postadres: J. Koole, Volkerakstraat 28, Middel burg. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 23 augustus om 14.00 uur vanuit 'Hervormd Cen trum', waar de rouwdienstzal worden gehouden. Familie, vrienden en bekenden die de rouw dienst willen bijwonen, wordt verzocht om 13.30 uur aanwezig te zijn. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis St. Joanna te Goes. Bezoekuren van 16.00 tot 16.30 uur. Geen bezoek aan huis. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid na een ernstige ziekte nog vrij onver wacht van onze zijde weg te nemen mijn zorg zame vrouw en onze lieve moeder en oma ANDRINA JANNA VAN OOST echtgenote van L. H. Slotboom, in de ouderdom van 78 jaar. Yerseke: L. H. Slotboom H. Slotboom J. Slotboom-Lamper Leen, Johan Kapelle: A P. Eversdijk-Slotboom M. Eversdijk Peter, Ineke Yerseke, 19 augustus 1976 Vijverdwarsstraat 17 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 21 augustus op de Algemene Begraafplaats te Yer seke om 10.30 uur vanuit het Verenigingsge bouw, Molenlaan 1. Heden overleed onze trouwe hulp, mejuf frouw JOHANNA VAN HOUTE op de leeftijd van 79 jaar. Wij zullen de toewij ding, waarmee zij ons 26 jaar terzijde heeft gestaan en lief en leed met ons heeft gedeeld, nimmer vergeten. P. W. Jobse E. C Jobse de Visser Koos en Wim Ria en Nout Liesbeth en Martin Peter en Hannie Ineke en Chris Erica en Ringer Adri en Lian Jeannette en Ko De op 21 augustus aange kondigde receptie van fa milie wordt wegens sterfgeval VARKENSVLEES Dat meerderheidsvoorstel van het col lege was met de kleinst mogelijke meer derheid tot stand gekomen. Wethouder A. C. de Beleir en zijn collega W. H. M. Colsen zeiden tijdens de raadsvergader ing voor het steunen van het centrum te zijn. De andere twee leden van het col lege (wethouder M. P. de Groff en bur gemeester drs. W. R. V. Dusarduijn wa ren tegen). By stemming bleken de stemmen ver deeld. Raadslid J. J. Bockstael was bij behandeling van het voorstel over het RPCZ namelijk nog niet bij de vergader ing - hij was wegens omstandigheden verhinderd op tijd te zijn. Nadat de stemmen van de twaalf leden van de raad waren geteld, waren er zes voor en zes tegen subsidiëring van het RPCZ. Deze uitslag houdt in dat in de volgende raadsvergadering hetzelfde voorstel nog eens op tafel komt Oefenwedstrijd RILLAND-BATH - Het eerste en het tweede elftal van de voetbalvereniging 'Rillandia' te Rilland-Bath spelen za terdag oefenwedstrijden tegen Wilhel- mina 1 en 2 uit Wijk en Aalburg. De wed strijden beginnen om 15.00 uur. Rillan dia 3 en 4 spelen in Bergen op Zoom oefenwedstrijden tegen FC Rozenoord 3 en 4. AANSTELLING BEROEPSKRACHT BEPLEIT IN JAARVERSLAG WAARDE - De Jeugdraad van Rei merswaal heeft woensdagavond een urgentieschema vastgesteld voor de accommodaties ten bate van het jeugd- ;n jongerenwerk. Op de eerste plaats >p dat schema prijkt het zoeken van :en nieuw onderkomen voor de peuter speelzaal in Yerseke, omdat het hui- lige onderkomen in de voormalige pas- orie van de gereformeerde kerk ron- luit slecht is. In de tweede plaats moet len andere accommodatie gevonden- .vorden voor de peuterspeelzaal, de lobbyclub en de jeugdsoos in Krab- aendijke. Deze zijn momenteel geves- :igd in de voormalige lagere school aan le Noordweg, maar deze wordt afge- aroken. Derde op de urgentielijst staat aet vinden van een accommodatie voor 3e stichting 'Open Jeugdwerk' in Kruiningen, die met haar activiteiten zal beginnen zodra men een onderko men heeft. Op één punt wijzigde de jeugdraad het ;onceptrurgentieschema, dat de werk groep accommodatieplan had opge steld. Op de eerste plaats had die werk groep het creèren van een centrale ac commodatie in Hansweert gezet. Het verenigingsleven in Hansweert krijgt binnenkort naast 'Kaj Munk' ook de be schikking over de voormalige r.k. lagere school. Verscheidene leden van de jeugdraad vroegen zich af of daarmee de concept-urgentieljjst niet achterhaald was. Voorzitter Jos van de Borgt dacht van niet. „Het ruimteprobleem is welis waar voor enige tijd opgelost, maar het is voor verscheidene verenigingen geen ideale oplossing. Op de langere termijn voorzie ik toch weer problemen", zei hij, De jeugdraad stelde zich echter op het standpunt dat ook in de andere kernen in de toekomst zodanige problemen kunnen ontstaan, dat ingrijpen nodig is. Daarom werd de centrale accommoda tie in Hansweert van de lijst geschrapt, met dien verstande dat dit punt er, in dien nodig, meteen weer op geplaatst, kan worden. B. en w. wordt geadviseerd een commissie in te stellen, die wordt belast met de opstelling van een meerjaren-accommodatieplan. Die commissie zal dan breder moeten wor den samengesteld en beter moeten wor den begeleid dan de werkgroep, die thans het rapport over de accommoda ties heeft samengesteld. Ook moet vol gens de jeugdraad de taakstelling bre der zijn, Ordenend Het jaarverslag over 1975 werd vlot vastgesteld. In dat jaarverslag consta teerde voorzitter Vade Borgt, dat de in stelling van de jeugdraad ordenend heeft gewerkt en dat de gemeentebes tuurders meer houvast hebben gekre gen bij het voeren van een beleid. Hij gaf verder de hoop te kennen dat het pu bliek en het gemeentebestuur de visie van de jeugdraad en de plaatselijke jeugdcommissies in de verschillende kernen, zowel over jeugdzaken als over algemene zaken, als een serieuze en we loverwogen bijdrage gaanrespecteren. Wel wees Van de Borgt er op dat het naast een geordend beleid erg belang rijk is dat de veelal spontane aanpak van het jeugdwerk ook spontaan tege moet getreden wordt In het bij het jaar verslag behorende werkplan voor 1976 en volgende jaren wordt het streven ge noemd om te komentot een andere op zet van de jeugdcommissies, onder meer door deze meer verantwoordelijk en in houdelijk wer te laten verrichten. Ook zal er iets gedaan worden aan de presen tatie van de jeugdcommissies, zodat er betere contacten ontstaan met de ver enigingen inde kernen. De jeugdraad streeft verder het uitbouwen van de voorzieningen voor peuters en kleuters, het uitbouwen van de voorzieningen voor kinderen in de leeftijdsgroep van zes to ten met twaalf jaar. het uitbouwen van het kindervakantiewerk (met name in Waarde en Rilland), het opzetten van cursussen ten behoeve van het vrijwil lige kader, het stimuleren van het open jeugdwerk, het opzetten van een cen traal informatiepuntehet realiseren van een geregeld overleg met de sportraad Verder zullen naast de werkgroep ac commodatieplan ook andere werkgroe pen worden geformeerd, die zich zullen gaan bezighouden met zaken als recrea tie, het zelfstandig wonen van jongeren, hulpverlening en dergelijke. Daarnaast zullen adviezen ultebracht worden over subsidieverzoeken. Om al deze zaken goed tot hun recht te laten komen wordt de aanstelling van een beroepskracht gewenst geacht. Deze zou zich voortdu rend kunnen bezig houden met het sti muleren, coördineren en adviseren van de plaatselijke jongerengroepen en met de beggeleiding van de jeugdcommis sies en de jeugdraad. Uitvoerig hield de jeugdraad zich ook nog bezig met het toetsen van een vijftiental subsidie aanvragen aan de nonnen van de subsi dieverordening jeugd- en jongerenwerk. Men vond dat de jongerencontactgroep Hansweert, peuterspeelzaal 'De Boefjes' in Hansweert, de kinderspeelzaal in Krabbendjke, de gereformeerde jeugd clubs in Krabbendijke, de kinderspeel zaal 'Reimerswaal' in Kruiningen. de gereformeerde jongerenorganisatie 'Smile I en II' en Rilland, de jongeren vereniging 'Kommes An' in Rilland, de peuterspeelzaal m Rilland, de Instuif Waarde, de peuterspeelzaal in Yerseke, de Ridder Boudewijngroep in Yerseke en het christelijke jongeren verbond ln Rilland aan die normen voldoen. Het advies aan b. en w is dan ook deze ver enigingen te subsidiëren. Ten aanzien van de drie jeugdclubs in Rilland werd opgemerkt dat deze waar het gaat om aanschaf van materiaal zo veel mogelijk samen zouden moeten werken. De jeugdraad adviseerde b. en w. de aan vragen van 'InSpin' .in Yerseke en het jongerenontmoetingscentrum Kruin ingen voor een periode van twe jaar te honoreren en daama de zaak opneiuw door de jeugdraad te laten bekijken, omdat beide nog geen activiteiten ont- ploioid hebben. De jeugdraad vond dat de aanvraag van schaakvereniging 'De zwarte dame' uit Kruiningen niet geho noreerd moet worden, omdat dit een sportvereniging is en dus uit andere hoofde gesubisidieerd zou moeten wor den. De verschillende subsidie aanvragen vormen samen een totaal bedrag van 60 000 gulden. Er is 30.000 gulden voor beschikbaar. De jeugdraad gaf het college in overweging om de to tale subsidiepot wat uit te breiden als na eventueel schrappen van sommige pos ten toch te weinig in die pot blijkt te zitten. Goese brandweer bluste brandende autobanden GOES - De Goese brandweer is don derdagavond uitgerukt om een stapel brandende autobanden te blussen op de dijk bij het woonwagenkamp in Goes. Vanuit de Goese Polder waren ver scheidene klachten binengekomen over stankoverlast. De brandweer rukte met een paar eenheden uit en had de oor zaak van de stand speodig verholpen. ZATERDAG TOERISTISCHE MARKTDAG IN EEN JAAR RUIM EEN TON BIJEENGEBRACHT WAARDE - „We nopen op twintigdui zend gulden. Het is natuurlijk nog maar de vraag of we dag bedrag wel halen, maar het zou in ieder geval een mooie belening zijn voor alle inspanningen, die zo veel mensen in de voorbereidin gen hebben gestoken". De heer A. Boeij is een van de mensen, die hard hebben gewerkt aan de voorbereiding van de Marktdag, die zaterdag in Waarde wordt gehouden. De baten ervan zijn bestemd voor de restauratie van de Ne derlands hervormde kerk in het dorp. Er heerst in het dorp een vastberaden saamhorigheid om de restauratie te kunnen laten uitvoeren. Vrijwel ieder een draagt er zijn steentje aan bij. Die restauratie is dan ook hard nodig. Vrijwel de gehele dakconstructie van het grotendeels uit de zestiende eeuw daterende kerkgebouw moet vervangen worden. Een karwei, dat vijf a zes ton gaat kosten. Monumentenzorg heeft in principe al medewerking toegezegd (hetgeen een subsidie van 85 a 90 pro cent zal opleveren), maar het wachten is nog op de definitieve subsidietoezeg ging. Ook als de subsidie van monu mentenzorg er uiteindelijk omt, zal de hervormde gemeente van Waarde zelf toch ook een bedrag op tafel moeten kunnen leggen en men krijgt bovendien te maken met de voorfinanciering van de uitgaven. Daarom riep de hervormde kerkvoogdij een jaar geleden een res tauratiecommissie in het leven, die tot taak kreeg zo veel mogelijk geld bijeen te brengen. Die restauratiecommissie toog aan het werk en het resultaat mag gezien wor den. De gehele gemeenschap van Waarde - en in het bijzonder natuur- lijkde leden van de hervormde ge meente - werd enthousiast gemaakt voor de restauratieplannen en werd ge stimuleerd om aan allerlei activiteiten mee te doen, Acties zoals een tentoon stelling over oud-Waarde. een koenkelpotiophaalactie van de jeugd, de verkoop van oliebollen, een voetbal wedstrijd tussen de kerkeraden van de hervormde gemeenten van Waarde en Yerseke, de verkoop van in vazen en dergelijke veranderde flessen en toneel- voorstelleingen van de plattelands vrouwen leverden in één jaar tijd zo'n achttienduizend gulden op. De grote klap op de vuurpijl leverde het uitschrijven van renteloze leningen on der de bevolking op. Dankzij die lenin gen - en een flink aantal tiften - stroomde een bedrag van ongeveer ne gentigduizend gulden binnen, zodat de leden van de restauratie met een tevre den glimlach om de lippen al ongeveer 108.000 gulden in de kas konden stop pen. Maar er is nog meer geld nodig. Van daar de organisatie van de Waardse Marktdag. De restauratïecommissie hoopt veel toeristen naar het dorp tc kunnen lokken, die daar dan wat geld zullen uitgeven. „De toeristen een ge zellige dag en wij geld voor de restau ratie van de kerk. Zo hebben we alle maal wat", redeneert men. Er is voor de marktdag een aantrekke lijk programma samengesteld, waarbij de grote rommelmarkt ongetwijfeld een van de hoogtepunten zal vormen. De bevolking van Waarde heeft voor die rommelmarkt een heleboel interessante oude spullen beschikbaar gesteld. Zo zijn er meer dan vijftienhonderd boeken te koop en verder glas- en aardewerk, speelgoed, fietsen, meubels, huishoude lijke artikelen en tuingereedschap te koop. Er staan in totaal 22 kramen, waarvan een aantal in beslag wordt ge nomen door de plaatselijke midden stand. zodat het geheel een braderie achtig karakter knjgt. De winsten, die de middenstand hoopt te maken, zijn ook grotendeels voor de restauratie be stemd. De marktdag krijgt zijn beslag in de Raadhuisstraat en de Mauritsstraat. De dag zal worden geopend door burge meester mr. C. Pijl Hogeweg van Rei merswaal en ds. Van de Woord, de voormalige predikant van de her vormde gemeente in Waarde. Dat ge beurt om half tien. Vanaf negen uur kunnen de koopjes op de rommelmarkt al bekeken worden. Om tien uur geeft de jeugd van Waarde een poppenkastvoor stelling: Een half uurlater begint de vei ling van de waardevolste artikelen van de rommelmarkt Een tweede poppen kastvoorstelling begint om twee uur 's middags. Om half drie treedt de volks dansgroep 'Medio Burgum' uit Middel burg op. Om half vier geven zanger Meinard Kraak, het Zeeuws Mannen koor onder leiding van Han Beekman en organist Daan Manneke een concert in de kerk. 's Avonds om zeven beginnen de muziekverenigingen 'Vooruit' uit Waarde en 'Euterpe' uit St. Maartens dijk een muzikale rondwandeling. Deze wordt om half acht gevolgd door een concert van beide gezelschappen. Aan dat concert werkt ook 'Smalstad's Blaaskapel' eveneens uit St. Maartens dijk deel. De gehele dag kan men verder deelnemen aan attracties zoals het rad van avontuur en schieten in de schiet tent. Tijdens de marktdag zal een aantal oude ambachten worden gedemon streerd, zoals klompen maken, dorsen met de vlegel gereedschap slijpen, hout draaien en het slijpen van een molen steen. Ook een hoefsmid en een kunst schilder zijn van de partij. „Het is werkelijk frapant hoe de bevol king van Waarde in haar geheel mee werkt aan de acties voorde restauratie van de kerk", aldus de heren Boeij en C. J. Klap, die beide in de restauratie- commissie zitten. „En die steun krijgen we niet alleen van mensen, die lid zijn van de hervormde gemeente. Het is enorm als je ziet wat er in een jaar tijd allemaal al bij elkaar is gebracht". Overigens houden de acties na de Marktdag van zaterdag niet op. Er zijn al weer plannen vooreen bazar volgend voorjaar. Maar daar denkt de restaura tiecommissie nu nog maar niet te hard aan. Eerst moet de Waardse marktdag een succes worden De hervormde kerk ty Waarde, waarvan het dak zo dringend aan restauratie toe is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26