„Zoetemelk blijkt geen echte vedette te zijn" Van Hanegem twee jaar naar AZ Topkorfbalselecties geven demonstratie in Goes ZATERDAG START IN MIDDELBURG DE ZEEUWSE TITELSTRIJD TENNIS Morgen toernooi van Animo PZC/S Morgen in Zierikzee het Onderdaktoernooi PROFTOUR-DIRECTEUR NICO DE VRIES BITTER GESTEMD OVER AFWEZIGHEID VAN TOPCOUREUR OOK EDDY MERQKX START NIET Programma betaald voetbal GEEN WINNAAR IN LOTTO 33 Elf Zeeuwen naar de Nederlandse atletiekstrijd Oefentoernooi EMM Middelburg Autorallycross ARCZB te Goes Wiersma bleef aan leiding VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1976 WIJLRE - Voor Proftour-directeur Nico de Vries is Joop Zoetemelk een slappeling. Het feit dat de in Frankrijk woonachtige Neder landse beroepswielrenner te kennen heeft gegeven niet in de Prof tour te willen starten ontlokte aan De Vries een aantal scherpe aantuigingen aan het adres van Zoetemelk. „Hfj heeft laten weten dat hij niet tegen de grote overmacht van Raleigh-renners wil Wankele basis strijden. Hij blijkt dus geen echte vedette te zijn. Anders zou hij dat wel aandurven". wilden zijn. „We willen beseheiden blij ven en hoeven echt niet alle grote ploe gen aan de start te hebben". Daarmee trachtte hij de afwezigheid van Lucien van Impe en Franse en Italiaanse ploe gen goed te praten. Zoetemelk, die vorig jaar de eerste aflevering van de Proftour won, tekende geruime tijd geleden een voorlopig contract met het inrichtend comité van Neder lands' eninge etappekoers voor professionals. Tot een definitief contract kwam het niet De Vries legde uit hoe dat komt „Hij heeft een persoonlijk contract met de Franse manager Piël. Zoetemelk durft niets zonder Piel te doen. Daar heeft hij het karakter niet voor. Ik zal het maar zeggen zoals het is". 20f Joop Zoetemelk inderdaad zo angs tig is voor Piel valt te betwijfelen. Uiter aard wil hij zijn broodwinning in de Franse criteriums niet op het spel zet- ten, maar er spelen op de achtergrond nog een aantal zaken mee. Door de Tour de Limousine kan hij niet beschikken de mondiale titelstrijd en slaagde er in de regenboogtrui te veroveren. De orga nisatoren van de Proftouer hadden zich geen betere reclame voor de Neder landse etappekoers kunnen voorstellen, maar één zwaluw maakt nog geen lente. De waarde van de wedstrijd zal nog gro ter worden wanneer één van de deelne mers aan de tweede Proftour in het Ita liaanse Ostuni toeslaat Kroonprins De afwezigheid van Zoetemelk is een enorme klap voor de organisatoren. Eerder had namelijk ook Eddy Merckx laten weten niet aan het vertrek te zul len verschijnen. Hü moetin België crite riums rijden. „Merckx had de Proftouer aanvakelijk niet op zijn programma staan. Maar hij is minder goed gaan rij den en dan denken die jongens niet zo goed meer na Toen wilde hij ineens wel starten, maar zijn contracten in België moest hij natuurlijk nakomen". Beschermde wedstrijd De managers Verhelsten Piël hebben de Proftouer in ieder geval flink voor de wielen gereden. De koers is er door ge degradeerd, hoe krampachtig De Vries ook volhoudt dat de Nederlandse ronde het beste rennersveld na de Tour de France heeft. Het standpunt onnm niet via managers contracten met ploegen af te sluiten heeft niet goed gewerkt. Om volgend jaar verzekerd te zijn van de deelname van alle Nederlandse renners zullen er zeker stappen ondernomen worden. De Vnes: „De Ronde van Ne derland moet volgend jaar een be schermde wedstrijd zijn. Dan kan er geen een Nederlander in het buitenland rijden. Ook via managers willen we niet gaan werken. Het is misschien ydel van me, maar ik vind dat de ploegen zelf naar ons toe moeten komen met de VLISSINGEN - Ondanks de slechte kwaliteit van de meeste sportvelden in Zeeland gaat het jubileum toernooi van de korfbalvereniging Animo toch door. Morgen (zaterdag) treden op de velden aan de Keersluis te Vlissingen - en niet op het sportvcldencomplex aan de Spoorstraat te Souburg, zoals aanvan kelijk de bedoeling was - twintig se niorenteams aan. Zij spelen over vier poules om de hoog ste eer. Vooral de eerste poule is bijzon der sterk bezet. De Zeeuwse topclubs komen daarin tegen elkaar uit. Dat zijn: Tjoba I, Zuidwesters I, Stormvogels I, Swift I en Anomo I. In poule II komen uit: All Ready I, Togo I, Blauw Wit I, Ondo I en Animo II; poule III: Atlas I, Top I, Luctor I, Olympia I. Animo IH; poule Iv: BKC I. Noad I. Zaamslag L Volharding Combinatie en Ammo IV. De wedstrijden beginnen's morgens om half elf. VLISSINGEN - Het programma van het betaald voetbal voor aanstaand weekeinde ziet er als volgt uit: Eeredivisie: Telstar-Go Ahead Eag les, FC Utrecht-Feyenoord, FC Twente-FC Amsterdam, FC VW- Roda JC. NAC-NEC <21/8), Ajax De Graafschap. Sparta-AZ'67 (21/8), FC Den Haag-Haarlem. Eindhoven- PSV. Eerste divisie: FC Den Bosch-SC Amstersfoort, Fortuna SV-Helmond Sport, Volgendam-Wageingen, Veendam-Willem II, SC Cambuur- Heerenveen, PEC Zwolle-FC Gro ningen, Vitesse-Heracles,SVV-MVV, Excelsior-FC Vlaardingen. DEN HAAG - Lotto 33 heeft geen win naar opgeleverd van de eerste prijs. Vier deelnemers hadden vijf kruistjes op de juiste plaats gezet en ontvangen daarvooreen bedrag van 61.517 gulden. De uitslag van lotto 33 is- aantal deel nemers 671.188; bruto inleg 2,778.946,-; prijzenbedrag 1.428.346,-. Eerste prijs geen winnaars, van het bedrag van de eerste prijs gaat 20 pet naar de eerste prijs van lotto week 34. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs van week 33. Tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto ƒ61.517.- ontvangen. Derde Prijs: 250 winnaars, die elk bruto 1.248,- ontvangen. Vierde prijs 10.495 winnaars, die elk 36,- onntvangen. Vijfde prijs: 13.670 winnaars, die elk 27,- ontvangen. Jackpot voor lotto week 34; ƒ114.069,- vraag of zè kunnen starten. Ook dit jaar hebben we vier ploegen moeten afwij zen. Ondermeerde ploeg van Bitossi, de Zwitserse nationale ploeg en de Duitse nationale ploeg". De Vries is van mening dat de organisa toren van de Proftour niet egoïstisch VLISSINGEN - Welgesteld elf Zeeuwse atleten treden aanstaande zaterdag en zondag in het strijdperk voor de Neder landse atletiektitels. De Nederlandse kampioenschappen die nu niet eens op de trainingsbaan van Papendal ver wekt worden, vinden dit jaar voor het eerst op een officiële tartan- wedstrijdbaan plaats. Den Haag heeft aan de Zuidlarenstraat de primeur. Men was in Den Haag het eerst gereed komen met het ombouwen van de sin- telbaan in een kunststofpiste. Onder de Zeeuwse deelnemers zijn Jo Schout en Piet Vonck beiden van R.K.H.A.V. kanshebbers om een derde (bronzen) plaats te veroveren. Jo Schout, die na enkele goede prestties in het voorseizoen wat terugviel, kan op de 5000 meter wellicht sterk voor de dag komen. Voor Piet Vonck geldt op de 10 kilometer hetzelfde. Op deze laatste af stand doet ook Jan van Laarhoven eveneens van R.K.H.A.V. mee. Niek Flipse van AV'56 uit Goes heeft voor deze kampioenschappen de 1500 meter boven zijn relatief betere 800 me ter verkozenOp deze 800 meter staat de Wolphaartsdijkse onderwijzer namelijk op de vierde plaats van de Nederlandse ranglijst. Flipse redeneert hierover: „Op de 1500 meter wordt waarschijnlijk al leen op plaatsge.open. Ik verwacht daarom op de laatste 400 meter van de 1500 meter beter mee te kunnen als op de 800 meter." Op de 800 meter komen nu de Zeeuwen Jan de Waard van Zeeland Sporten Jan Eversdijk van AV'56 mee. Jan Eversdijk waagt daarna ook nog z'n kansen op de 400 meter. Voor Gerard Verhulst van Zeeland Sport, afgelopen zaterdag in Vlissingen nog onder de 50 seconden op de 400 meter, is er op deze afstand moge lijk een finaleplaats weggelegd. De Ne derlandse jeugdkampioene op de sprintnummers 100 en 200 meter. Els Vader van Zeeland Sport debuteert op deze senioren-kampioenschappen. Els Vader maakt op de 100 en vooral op de 200 meter een goede kans zich in de eindstrijd tussen de andere 'senioren' sprintsters te mengen. De gezusters Ka rin en Brigit de Nijs van R.K.H.A.V. lo pen beiden de 1500 meter. De Schouwse Isalina Hage van Delta Sport is de enige Zeeuwse die op de technische nummers uitkomt. De Deltasportatlete neemt de nummers kogelstoten en discuswerpen voor haar rekening. over zijn beste plogmakkers Wiliswaar zou hij een aantal Fransen mee hebben kunnen nemen naar Nederland en dan zou de Proftour hebben gezorgd voor een aantal Nederlandse knechten'. De Vries: „We dachten aan Aling en Van Katwijk, en dergelijke renners". Wel licht heeft Zoetemelk dat een te wan kele basis gevonden om de strijd aantte gaan tegen Raleigh en Flandria. Hoewel de Prof tour algemeen geldt als de beste voorbereiding op het wereld kampioenschap wielrennen meent Zoe temelk ook zonder deze ronde optimaal in vorm te kunnen komen. Eddy Beu gels. die de ploeg voor de WK leidt, ver telde: „Hij heeft me verzekerd dat hij buiten de criteriums nog veel kilome ters zou makenHe t feit dat Joop niet m de Proftour kan. kan natuurlijk nooit een aanleiding zijn om een dergelijke klasserenner als hij is thuis te laten. We hadden het echter beter gevonden dat hij de ronde wél gereden had". Dit j aar moet blijken of de reputatie van de Proftour als beste voorbereiding op het wereldkampioenschap wielrennen op de weg staande kan worden gehou den. Hennie Kuiper immers richtte zich vorig jaar in de Ronde van Nederland op Dc kans is erg groot dat de toekomstige wereldkampioen van dinsdag 24 au gustus tot en met zondag 29 augustus over de vaderlandse dreven rijdt. Uit gesproken favoriet voor de eindzege is de Belgische krooprins Freddy Maer- tens, die met zijn sterke knechten Mi chel Pollentier en Mare de Meyer deel- neeml.De Raleigh-ploeg met Kuiper als kopman, Frisol met kopman Priem en IJsboerke met Frans Verbeeck zijn de sterkste opponenten. De overige deelnemende ploegen zijn: EBO-Clnzia (kopman Ferdi van den Houthe), KAS-Campagnolo (Francisco Galdos), Lejeune BP (Roy Schuiten), Miko-de Gribaldy-Supena (Gerorge Pin tens). Onderneming (Jan Breur), Ormas-Sharp (Jos Schipper) en Super- SER (Augustin Tamanesi. DuideliJ k is wel dat het veld ondanks de afwezigheid van Merckx en Zoetemelk en van Ranse en Italiaanse ploegeni toch erg sterk is. Sterken dan vorig jaar zelfs Vooral het aantal bekende Span jaarden iserggroot. Tamanes. José Luis Viejo (bekend van zijn indrukwekkende solo tijdens de Tour de France), Jesus Manzaneque, Galdos, Vicente Lopez Carril, Dominguo Perurena en José Pe- sarrodona, zijn stuk voor stuk klin kende namen, waarvan echter niet te veel vuurwerk verwacht mag worden in de vlakke etappes. De Proftour start dinsdag met een ploe gentijdrit en een avondcritenum in Deume. De eerste etappe gaat van Deume naar St.Willebrord over een af stand van 217 kilometer. Donderdags is de etappe St. Willebrord-Goes over 227 kilometer en vrijdags gaat de rit over 220 kilometer van Goes naar Budel. Za terdag is de rit Budel-Maastricht (218 kilometer) en zondag een korte 'bergrit over 89 kilometer van Maastricht naar Simpel, waar aansluitend een indivi duele tijdrit wordt verreden. Financieel is de Proftour rond. Er is een volledige dekking voor de hele organi satie. de kosten bedragen ruim drie ton. Vorig jaar was er een tekort van ruim dertienduizend gulden. een goede uitgave te worden. Het is za terdagen zondag de vijfde keer dat er in de sporthal te Zierikzee gestreden wordt om dc ereprijzen van dit toer nooi, dat zoals gebruikelijk de badmin- tonkalender in Zeeland opent. Vanaf C-speler (recreatiespelers en onder de Zeeuwse eerste klas uitko mend in de competitie) tot A2 spe lers (de landelijke subtop) komen tijdens het weekend in de baan. Onder de deelnemers in de diverse klassen zijn vele namen van Zeeuwse spelers en speelsters te vinden, maar ook het 'ovenge Holland' is weer sterk vertegenwoordigd. In de A2 klasse komen in het damesenkel weinig Zeeu wen in de strijd voor Dat kan ook moei lijk anders, want alleen Nel Ririhena is nog maar zover dat zij zich tot die sub top mag rekenen. Zij is dan ook van de partij in Zierikzee met nog drie andere dames. In het herenenkel partij in het damesdub6el (gecombineerd A2 en B-groep) kan worden die tussen Brigitte van de Water/Ria Elliot tegen Nel Ri- rihena/Ciska Duden. Danny Mol en sport 15 DEN HAAG (ANP) - Wim van Hane gem en AZ'67 hebben donderdaga vond overeenstemming bereikt over een contract van twee jaar. Van Ha negem, die acht jaar bij Feyenoord heeft gespeeld, zal zaterdagavond in Rotterdam in de wedstrijd Sparta - AZ'67 zijn debuut voor zijn nieuwe club maken. Wim van Hanegem toonde zich don derdagavond kort nadat hij met AZ'67 tot overeenstemming was ge komen zeer gelukkig. De man. die door zijn kromme passes, de bij- naanm de 'Kromme' kreeg vertelde na alle moeilijkheden met Feye noord gewanhoopt te hebben nog dit seizoen ergens an de slag te komen. „Vooral in het begin zag ik het niet meer zo zitten. Vooral omdat Feye noord weigerde mee te werken aan een eventuele transfer." De overgang van Van Hanegem naar AZ'67 is donderdag ln een tijdsbes tek van enkele uren geregld. ..Nadat Feyenoord woensdagavond had be sloten mij vooreen bepaald bedrag te laten gaan, stond plotseling AZ'67 bij mij aan de deur", aldus Van Hane gem Overigens was AZ'67 niet de enige c lub die voor Van Hanegem be langstelling heeft getoond. Volgens Maarten de Vos van Inter Football hadden ook de Franse clubs Paris St. Germain, MW. FC Amsterdam en zijdelings Ajax belangstelling voor de middenvelder. Terwijl een met nader geneomde eredivisieclub Van Hanegem ook gaarne wilde inlijven. Volgens Van Hanegem had AZ'67 zich het slagvaardigst getoond. „Het contract wat mij door AZ'67 is aan geboden is erg aantrekkelijk maar wat voor mij nog belangrijker is zijn de mogelijkheden na afsluiting van mijn carrière De heren Molenaar hebben mij aantrekkelijke aanbie dingen gedaan. Die zijn zeer belang rijk voor mijn toekomstaldus de ex-Feyenoorder. AZ'67-trainer Hans Kraay heeft donderdag telefonisch contact gehad met Van Hanegem." Hij wilde mij erg graag hebben als rustgevende figuur in zijn jonge ploeg." Van Hanegem zou zelf overigens graag zaterdag zijn debuut in Rot- terdam tegen Sparta willen maken." Het is enorm belangrijk voor mij. Bo vendien doet AZ'67 sociaal werk voor Sparta want reken maar dat het wat toeschouwers scheelt wanneer ik op het kasteel speel." GOES - De manifestatie Goes Sport- stad '75 suddert nog even voort. Morgen (zaterdag) wordt in de sporthal De Be- velanden het laatste, evenement van deze manifestatie gehouden. Twee Ne derlandse top-selectieploegen spelen er vanaf 19.30 uur een demonstratie wedstrijd microkorfbal. Sportambtenaar Hans de Ridder „We hadden de korfbalclubs toegezegd ook voor hen iets te organiseren in het kader van Goes Sportstad Maar er was steeds geen club beschikbaar. Nu konden we deze ploeg, bestaande uit internationals en leden van de nationale jeugdselectie krijgen. Weliswaar heeft die formatie al in Domburg opgetreden, maar hier spe len ze binnen en dat is toch erg specta culair". Volgens de Goese ambtenaar staat voorop dat de actieve korfballers uit de gemeente Goes „ook eens een pit- tïge partij korfbal op goed niveau te zien krijgen" De heer J. Jansen, voorzitter van Tjoba en sprekend namens alle Goese korfbalclubs, voegt daar aan toe: „Het is niet bedoeld als propaganda voor de korfbal zelf' Bondscoach Adn Zwaanswijk komt met een ploeg van twintig speelsters naar Goes. Daarbij zijn negen internationals In de selectie zitten drie spelers van Europa-cupwinnaar Ons Eibernest en drie spelers van nationaal veldkorfbalkampioen Luto. Verder speelt de Zeeuw Johan Sanderse. oud Swift-speler. mee. Het echtpaar Mar- teijn begeleidt de selecties. De demon stratie begint met vijf minuten wed strijdspel. waama vijf minuten spelre- gelvormen worden getoond en vervol gens vijf minuten show en technische vaardigheden. Na deze inleiding is er een demonstratiewedstrijd van twee maal dertig minuten. De geselecteerden zijn: Dames: Jirska van Dijk (Ons Eibernest Den Haag, In ternational), Barbara de la Chambre (Blauw Wit Amsterdam). Hanneke Cosijn (HKV Den Haag), Nettie van Lunteren (Westerkwartier Amsterdam). Betty Slop (LUTO Amsterdam, intemauonal). Annelies de Vos (DETO Eind hoven), Trudie v. d. Berg (LUTO Amsterdam, intemaüonal). Majka Duivenvoorden (Ons Munnikes (LUTO Amsterdam, interna tionall. Joost Leonard (Blauw Wit Amsterdam. Inter national). Peter den Wolde (Blauw Wit Am sterdam). Henk van Bameveld (Blauw Wit Amsterdam). Anton Spoelstra (Rohda Am sterdam). Johan Sanderse (HKV Den Haag). Cort van Dijk (Ons Eibernest, intemaüonal). Wim Peetoom (Deetos Dordrecht). Jan v. d. Peut (DETO Eindhoven, international). Joop Haenen (Archipel). Loek van de Boog Allen Weerbaar Amsterdam). De leiding van de wedstrijd is in handen van de internationale scheidsrechter de heer T. van Es. OOSTBURG - Met 230 te verspelen par- eoen Valckenier kunnen samen probe- tijen belooft liet Onderdak' badmin- ren in het herendubbel A2 hoe het tontoernooi zeker kwantitatief weer met hun samenspel staat. In de mixed ADVERTENTIE hebben Coen Valckenier en Ciska Du- den elkaar weer gevonden terwijl Nel Rinhena samen met C. Hagemeijer gaat spelen In de B-groep treffen we bij de dames een groot gedeelte van ce Zeeuwse top aan: Brigitte van de Water. Ciska Duden en Ria Elliott moeten sa men met nog drie dames vechten om de eerste prijs. De deelname in het hei^ enenkel is aanzienlijk groter. Daar tref fen we als bekende Zeeuw helaas alleen Jan Fraantjé aan. Samen met R. ten Haaf komt Jan ook uit in het herendub bel en samen met zijn vaste partner Ria Elliott in de mixed. De deelname in de C-groep is erg groot Het is moeilijk te voorspellen wie daar met de eer gaat strijken. Zeker is het dat de Zeeuwwen daar wel goed vertegenwoordigd zijn. Hetzelfde geldt voor de C-groep Zater dagmorgen wordt er om negen uur be gonnen tot 's avonds laat. Ook zondag morgen wordt er weer om negen uur ge-, start Rond drie uur denkt wedstrijdlei der M. Wieringa met de finales te begin nen. Bondsgedelegeerde is de heer Oer- lemans. MIDDELBURG - Dit weekeinde houdt de handbalvereniging EMM uit Mid- Eibemest. Intemaüonal). Yvonne Reker delburg.een groot oefentoernooi voor ;DETO Eindhoven, intemaüonal). Rens het dames- en herenteam. Daaraan nemen clubs uit Nederland, België en Duitsland deeL Het toernooi wordt gehouden in de sporthal de Voor-, borch te Middelburg. Bij de heren senio ren is de deelname erg sterk. De twee sterke Belgische clubs Avanti en Sasja komen binnen de lijnen en voorts treedt het Haagse Duyvestein/Wintersport Hermes aan. Uiteraard speelt ook EEM mee. Bij de dames knjgt EMM. dit jaar uitkomend in de hoofdklasse zaalhand bal. het Duitse Phoenix Essen. PSV uit Eindhoven en v. d VoortiQuintus uit Den Haag als tegenstanders. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 17.00 uur. De laatste wedstrijd vangt aan om 20.25 uur. Zondagmorgen om 10.00 uur wordt het toernooi vervolgd. De laatste wed strijd begint om 17.00 uur. uuhs>-ue vereniging voor auto Rally- crosses Zuid-Beveland (ARCZB) te Goes besluit zaterdag het seizoen 1976 wat betreft de competitie. Op zaterdag 25 september zal er nog een wedstrijd zijn die buiten het kompetitieverband verreden zal worden. Op het rallycross terrein aan de Kattendi jksedi jk te Goes wordt om de beste plaatsen gestreden worden, zowel voor het totaal klassement als voor het ARCZB kam pioenschap over het seizoen 1976. De trainingen voor deze wedstrijd zullen beginnen op 11.00 uur en de wedstrij den beginnen om 13.00 uur. Zoals bekend wordt er gereden in vier klasses de lichte klasse 0-1000 cc en de zeer speciale klasse 1000-1300 cc waarin weinig, maar verschrikkelijk snelle jon gens zitten zoals Appie de Doelder uit AMSTERDAM - Na de twaalfde ronde Axel met Simca, Adrie de Jager uit 's in het toernooi om het wereldkam- Gravenpolder met Simca en niet te ver geten Digny Sinke met Escort uit Kloe- tinge. Ko v d Bosse uit Hoek mrt zijn NSU in deze klasse heeft geen kansen MIDDELBURG - Op de banen van de M.L.T.C. (Middelburg) worden zater dag en zondag de eerste rondes ver speeld van het dislriclstenniskam- pioenschap voor alle bij Zeeuwse ver enigingen aangesloten tennissers. Het volgende weekend zaterdag 28 en zon dag 29 augustus worden op dezelfde 6 banen ('De Veste') te Middelburg de fi nalepartijen verspeeld. Er moeten dit jaar 151 partijen verspeeld worden." vertelden de wedstrijdleiders A. Drost en G. Boom. die verder geassisteerd worden door M. Bogaert, maar als er een vaste oeververbinding zou zijn over de Westerschelde, dan was het aantal partijen zeker tot 200 opgelopen. Nu zijn vooral de minder sterke spelers thuis gebleven omdat ze anders steeds zo'n lange reis moeten maken voor mis schien één tennispartij." De plaatsing en loting heeft vorige week reeds plaatsgevonden door de wed strijdcommissieleden mevrouw Dijk huis en de heren Ruys en Zuidweg. als mede bondsgedelegeerde C. W. Won dergem Bij de hren zijn de finalisten van vong jaar eerste en tweede ge plaatst, namelijk titelverdediger Tonny vanlersel uit Domburg en de Goesenaar Bart van der Feen. Direkt daama vólgt het LTC D.O.S.-tweetal Hans Felius (3) en Ernst Wondergem (41 uit Vlissingen, die misschien dit j aar naar de finale kun nen doorstoten en die samen de heren- dubbelspeltitel moeten verdedigen. De verdere volgorde is: PaulTazelaar. Mare Tazelaar. Han Petiet en Jan Jurry. ter wijl van de 57 verdere deelnemers de MLTC leden Piet de Jong en Leendert Parent misschien voor verrassingen kunnen zorgen. Vooral van De Jong mag wat verwacht worden, nadat hij tijdens het Domburg toernooi een goede partij speelde tegen kampioen van Iersel, die hij maar net in dne sets verloor. Aan de plaatsing is te zien dat nu. bij de titel strijd 1976. een geheel nieuwe tenmsge- neratie 'de macht' heeft overgenomen en bekende namen van vroeger als Jan Kamermans. Jean-Louis Deltour. Stan Verstraeten etc. zijn nu van het strijd toneel verdwenen. Bij de dames is de voorTemeuzen competitiespelende Els Vogels als eerste geplaatst (vorig jaar verliezend finalistei voorde Dqmburgse Margo Bernard, die dit jaar 2de klasse competitie heeft gespeeld. De Vlissingse dames A. Ten Bruggencate (3) en N. Wondergem (4) zijn na enige tijd afwezig te zijn geweest op de kampioenschap pen weer teruggekeerd en ze zijn zeker met kansloos voor de titel De aansto- mende Jeugdigen Kann de Brum. Maija Wondergem en Jaqueiine Bral zijn in de volgorde 5, 6 en 7 geplaatst, voor MLTCster mevrouw Zuidweg Karin Marja en Jacqueline kunnen misschien dit jaar al, na het uitstekende seizoen dat ze achterde rug hebben, doorstoten naar eén van de finaleplaatsen, vooral ook door de afwezigheid van een echte top, die elders gaan spelen ln verband met onder meer studie. Zo zijn kam pioene Sytske de Vries en haar dubbel spelpartner Arda Krediet niet meer van de partij, maar door de terugkeer van voornamelijk het DOS -duo Ten Brug gencate - Wondergem is het de breedte wel sterker geworden Het herendub belspel belooft weer veel vuurwerk op te leveren, met als kanshebbers de titel verdedigers Felius en Wondergem. runners-up Van der Feen en de Rave, het Middelburgse koppel De Jong- Titiheru, Hermsen-Kats, de beide Van Iersels en de gebroeders Tazelaar. met als outsider de al jarenlang samenspe lende duo's Parent-Boone en Titiheru- Titiheru. Het damesdubbelspel, eigen lijk per traditie een zwakbezet nummer, maar elf koppels, wordt aangevoerd door de Temeuzense speelsters Van Dijk/Vogels voor Ten Bruggenca te. Wondergem. Bral/Wondergem en Groenenberg/Vreeke In het gemengd- dubbelspel is een interressante strijd te verwachten de tweede klascombinaues Marja Wondergem Hans Felius en Ka nn de Bruin/Ernst Wondergem staan boven aan m het rijtje favoneten, ge volgd door Els Vogels/Fons van Zundert en Ans van Dijk/Jan Jurry, terwijl de combinaties Dijkhuis/Titiheru, Kats/Hermsen. Wondergem/Peüet en Van Iersel/Van Iersel misschien tot de eindstrijd kunnen doordringen. Doorde grote deelname zal de wedslnjdleidlng een strak beleid moeten uitvoeren om ten eerste het programma af te krijgen en ten tweede om te zorgen dat. vooral op de finaledag. sommige spelers en speelsters met een te zwaar programma voorgeschoteld kunnen krijgen. En als verder het weer meewerkt kan men tij dens de eerstkomende twee weekenden bijzonder spannend en goed tennis te gemoet zien op de Middelburgse tennis banen. pioenschap dammen gaat Harm Wiersma nog steeds aan de leiding op éen punt gevolgd door Tsjegolev. Gantwarg raakte door een remise tegen wat betreft het kampioenschap omdat Kuyken een punt verdeer achterop. WI wedstnjden te weinig heeft gereden De bve[wümln|! van meisna op Marck dit seizoen. In de klasse 0-1000 cc slaat moeizaam Mt5tand, De jïugdige momenteel Peter Sommeyer met zijn Tsjech gaf goed partij en in het midden- Mim aan de kop met een totaal «an 158 had wlersma mets punten zodat deze bina Wet meer bena- barelkt Eerst later be de Tsj derd kan worden door Plet Louws uit kelefoutjeswaardoordeFriesecrackde Biezelinge met Honda Peter Knjger Uit kon reallaeren Goes met zijn NSU. die op een gedeelde tweede plaats staan met 134 punten. In de klasse 1000-1300 cc gaat Appie den Doelder uit Axel op kop met 154 punten en Adrie de Jager uit 's Gravenpolder komt op de tweede plaats, beiden rij dende met Simca. In de klasse 1300-1600 cc staat in het totaalkiassement Piet Verhoeven uit Goes met Renault aan de kop met 158 punten en Noud van de Laak uit Goes met Escort zit hem vlak op de hielen met 148 punten. Grote out sider in deze klasse is Adrie van Brug gen uit Klaaswaal met zijn VW. In deze klasse is de spanning te snijden. Bij de zware jongens in de 1600 cc en hoger zijn nog drie kanshebbers voor de titel Jan van Iwaarden uit Goes met Escort, Ri- nus Dekker uit Zaamslag met BMW En Eric de Vliegere uit Koewacht met VW. Tsjegolev gaf Delhom een ongunstige Voor het clubkampioenschap staat in klassieke positie. De Fïanse kampioen deze klasse van Iwaarden uit Goes met m0est materiaal offeren om te trachten 18 punten voorsprong. WIM WESTDORP 3E TORHOUT (B.) - Amateurwielrenner Wim W'estdorp uit Kapelle is maandag als derde geëindigd in een wedstrijd in het Belgische Torhout. W'estdorp maakte deel uit van een kop groep van acht renners Olympiër Da niël W'illems werd winnaar voor Frank nog een puntenverdeling te bereiken. De overmacht werd echter te groot en in een vier om twee eindspel moest Del hom opgeven. De uitslagen van de twaalfde ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dammen te Amsterdam zijn: Smith (VS) - Nimbi (Con) 11. Clerc (Ned) Gendlerman dsn 2-0; Hi sard (Fra) - Lepsic (Joe) 2-0. Ag- üardi iMon) - Koeperman tSovi 0-2; Kuyken (Zwn - Gantwarg iSovi 1-1. Wiersma iNed) - Horste. W'estdorp eindigde voor Fons Marek (Tsj) 2-0. Kandane iSri) - Jansen (Ned) de Wolf. Er waren 70 vertrekkers en de wedstrijd ging over 100 kilimeter. Westdorp maakte deel uit van een kop- groep van acht renners. Olympiër Da-, niël Willems werd winnaar voor Frank Horste Westdorp eindigde voor Fons de Wolf Er waren 70 vertrekkers en de wedstrijd ging over 100 kilkometer. 1-1. Tsiegolev rSov) - Delhom (Fra) 2-0; Ver- poest (Bel) - Zom Hta) 0-2. de twaalfde ronde: 1 Wiersma 20 punten; 2 Tsjegolev 19: 3 Clerc en Gantwarg 18; 5 Kuyken 16.6 Koeperman en Smith 15, 8 Jansen en Nlmbl 14.10 Verpoest en Gendler man 13; 12Zom en Hisardll. 14 Delhom 6; 15 Agüardi en Marek 4,17 Lepsic 3; 18 Kandane

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15