Het wordt natuurlijk nooit meer zoals het tot nu toe is geweest Bonden willen medisch onderzoek werknemers van Cruson in Breskens Raad van Terneuzen behandelt volgende week beroepsschrift CVI LATEN WEGVLOEIEN VAN BENZINE IN VAN CITTERSHAVEN ƒ150,- BOETE Sociale Werkvoorziening Zeeuwsch-Vlaanderen had een moeiljk jaar Waardering voor werk Provinciale bibliotheek DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1976 ADJUNCT-DIRECTEUR VAN HANEGEM VAN CRUSON BRESKENS: Werknemers bezig met de constructie van vaten. OM MOGELIJKE GEVOLGEN VAN WERKEN MET CHLOROTHENE NA TE GAAN BRESKENS - De industrie bonden NW en NKV gaan be kijken of 't noodzakelij_k is de werknemers van metaalverede- lingsbedrijf Cruson in Breskens medisch te laten onderzoeken. Districtsbestuurder F. H. G. de Vries van het NKV woensdag middag: „Die mensen hebben gewerkt met stoffen, die moge lijk kanker kunnen verwekken. Het zou toch wel erg zinnig zijn wanneer de werknemers onder zocht worden". Districtsbes tuurder G. H. Schneiders van de 'industriebond NW sloot zich bij die opmerking van zijn col lega aan. Overigens Is bij de bonden, met name door besprekingen met de Crusondirec- tie, iets meer begip ontstaan voor de moeilijke situatie waarin het bedrijf nu verkeert: 'NKV-districtsbestuurder De Vries:„Er is toch wel een klein beetje overmacht aanwezig geloof ik. Het ko ninklijk besluit, waarin sluiting van het bedrijf werd gelast, is wel erg snel geko men. Zo snel zelfs dat bijna iedereen er door werd verrast. En op het moment dat de kroon de beslissing bekend maakte, zaten de gemeente en Cruson te wachten op de afwikkeling van de aan vraag voor een nieuwe hinderwetver gunning. Overigens vind ik wel dat de gemeente het bedrijf wel erg lang heeft laten aanmodderenVolgens de NKV-districtsbestuurder kan er toch industriebond NW: „In de vergadering, die we dinsdagavond met het personeel hebben gehad, hebben wij er al op gewezen dat het toch eigenlijk onvoor stelbaar is dat de mensen in een derge lijke situatie hebben moeten werken. Dat is gewoonweg hemelschreiend." Overigens vraagt de heer Schneiders zich ook af hoe het mogelijk is dat het gebruik van bepaalde stoffen (in het ge val Cruson chlorothene) wordt toeges taan door de arbeidsinspectie, terwijl de milieuinspectie juist tegen het gebruik van die stof beroep aantekent. „Dat zijn vragen, die in een later stadium zeker beantwoord moeten worden. Hoe is het van enig excuus voor decuursvoorde nou mogelijk dat verschillende over- Crusondirectie. „Al heeft men natuur lijk al lang geweten wat er aan de hand was, men is nu toch wel een beetje over vallen door dit snelle besluit Cruson had tenslotte op tijd de aanvraag voor een nieuwe hinderwetvergunning inge leverd en er was de bereidheid om ver anderingen aan te brengen". Districtsbestuurder Schneiders van de STATENCOMMISSIE ONDERWIJS: GEEN BIJDRAGE VOOR ZANGGROEP UIT BRUINISSE MIDDELBURG - De provinciale sta tencommissie voor onderwijs en cul tuur is zeer ingenomen met de manier, waarop de Provinciale Bibliotheek functioneert. De commissie bracht die waardering woensdagmiddag tot uit drukking bij de behandeling van een voorstel van gedeputeerde staten om de Provinciale Bibliotheek aan te wij zen ais regionale steunbibliotheek. Die aanwijzing komt neer op de formalise ring van de bestaande situatie, waarin de bibliotheek al een veel meer dan plaatselijk karakter heeft. Het statenlid W. van der Heijde (ppr) maakte bij de behandeling van het voorstel duidelijk dat hij tijdens een werkbezoek zeer onder de indruk was geraakt van de manier van werken van de Provinciale Bibliotheek. Hij werd bijgevallen door de heren H. Eversdijk (chu) en C. G. Boender (sgp). De com missie was het eens met het voorstel van gs het subsidieverzoek van de zang groep 'Novem'73' uit Bruinisse af te wij zen. De groep had een eenmalige bij drage van 2.000,- gevraagd voor aan schaf van apparatuur. Gedeputeerde A. L. van Geesbergen stelde dat het gaat om een plaatselijke aangelegenheid en, niet om 'n provinciale. Mevrouw C. C. van der Zanden-Leijsen (pvda) en de heer Eversdijk drongen er op aan„dat in subsidieaanvragen van groepen als 'Novem'73', dat de aanvraag in oktober van het vorig jaar deed, sneller worden behandeld. De heer Van Geesbergen wees erop, dat vaak wel eerst adviezen moeten worden gevraagd van bepaalde instanties, waardoor niet altijd in het gewenste tempo zaken kunnen worden afgehandeld. Positief adviseerde de commissie over het voorstel van gs tot herziening van een aantal subsidies. De heer Boender toonde zich tijdens de dis cussie daarover principieel tegenstan der van het verstrekken van bijdragen aan enkele organisaties - onder meer in het vormingswerk - en de heer Van der Heijden deed enkele malen de suggestie bepaalde bedragen wat op te trekken. De commissie schaarde zich achter de zienswijze van de heer Eversdijk dat men dat niet moet doen als organisaties daar zelf niet om gevraagd hebben. IK HEB ER NOG NIET SLECHT VAN GESLAPEN... BRESKENS - „Kijk, we zijn er na tuurlijk allemaal al van overtuigd dat het nooit meer zal worden, zoals het is geweesL Dat heeft de oude heer Cruson inderdaad juist opge merkt. Er zal altijd iets van blijven hangen". Adjunct-directeur A. (Bram) van Hanegem is 23 jaar gele den als jongste bediende bij het me- taalveredelingsbedrijf Cruson in Breskens begonnen. Nu is hij adjunct-directeur van het bedrijf dat momenteel veertig medewer kers telt. Bovendien is hij een van de Crusonvertegenwoordigers, die al een hele week naar een oplossing zoeken om het bedrijf van de onder gang te redden. „Och, ik lig er nog niet echt van wak ker hoor. Ik haal m'n acht uurtjes slaap nog weL Maar toch schoot ik gisternacht, toen ik tien minuten in m'n bed lag, ineens rechtop om nog eens even iets op papier te zetten", vertelt Cruson's adjunct-directeur. Van Hanegem vertelt nog even hoe het bericht over de op handen zijnde sluiting maandag in het bedrijf werd verwerkt: „We konden het gewoon weg niet bevatten. We vroegen ons af, hoe dit nou eigenlijk mogelijk was. Een gezond bedrijf met een goed ge vulde orderportefeuille... In een opwelling is toen bij mij het idee ont staan om over te gaan tot een be drijfsbezetting. Ik heb dat voorge legd aan het personeel en er waren er eigenlijk maar vier, die niet mee wil den doenLater zijn we tot de over tuiging gekomen dat het toch eigen lijk beter was ons niet te verzetten. Dan hadden we waarschijnlijk nog veel meer kapot gemaakt, omdat al lerlei instanties, die echt wel goed meewerken hoor, zich dan van ons zouden hebben afgekeerd". Volgens de adjunctrdirecteur van Cruson is het koninklijk besluit dat Cruson moest sluiten omdat de hin derwet in verschillende gevallen werd overtreden ook bij het perso neel als een enorme verrassing ge komen. „Ik sprak één van de jongens, die gewoonweg niet begreep hoe dat kon gebeurenHoe ze een gezond bedrijf zo kapot kunnen krijgen. Die Jongen was helemaal niet bang voor z'n werk hoor. Die komt toch wel weer aan de slag in Temeuzen of zoMaar ze begrijpen het gewoon niet Ze vinden dat ze geen rotwerk doen en daarom willen ze blijven". Van Hanegem verzucnt: „We hebben ons er maar bij neergelegd en we houden nu mensen beschikbaar om tegemoet te komen aan eventuele wensen van de arbeidsinspectie. Wanneer die inspectie bepaalde ver langens heeft, dan kunnen we daar aan mogelijk tegemoet komen, zodat we dan misschien op korte termijn weer kunnen gaan draaien". Door de publicaties van de laatste dagen zijn, zo verzekert de actjunct- directeur van Cruson, heel wat klan ten van het bedrijf ongerust gewor den. „We hebben vooral vandaag tientallen telefoontjes gekregen en ook aanbiedingen van bedrijven, die ons eventueel willen helpen. Dat doet ons echt wel goed. Kijk, wij heb ben in al die jaren dat we hier nu zit ten eigenlijk nooit klachten gehad van wie dan ook. De bevolking van Breskens heeft geen last van ons. We hebben gezorgd voor een groengor- delEn dan weet ik wel dat het er hier allemaal niet zo modem en Adju7ict-directeurVan Hanegem. luxueus uitziet, maar dat kun je ver wachten. Waar gewerkt wordt vallen spaanders Niet echt De veertig werknemers van Cruson hebben de laatste dagen niet echt gewerkt. Van Hanegem: „Er is na tuurlijk heel veel over de zaak ge sproken en natuurlijk over de toe komst. Zelf ben ik ook nog hoege naamd niet aan m'n werk toegeko men Maar we moeten wel zo snel mogelijk proberen zoveel mogelijk werk af te ronden Want de klanten wachten nu eenmaal De contacten, die Cruson en dan met name adjunctrdirecteur Van Hane gem, met de bonden hadden aan het begin van de week, waren niet be paald om over naar huis te schrijven. Van Hanegem: „Nee, het heeft nog- aleens gespetterd. Maar ik heb be grepen dat er dinsdag toch een goed gesprek is geweest tussen de bonden en een van de heren CrusonAl heeft men dan 's-avonds tijdens een vergadering wel een soort hersen spoeling toegepast Zoiets van: Cru son moet voor j ullie instaan. Nou, dat willen we ook. We willen niemand ontslaan en we willen zo snel moge lijk weer aan het werkMaar er moet van ons natuurlijk niet ver wacht worden dat we wekenlang de lonen doorbetalen. Dan zou de toe komst van het bedrijf zeker kapot gemaakt worden en wanneer we dan weer mogen gaan draaien, is er geen geld meer. Dat moeten ze ook in het oog houden Een gesprek met personeelsleden wil de directie van Cruson ln dit stadium niet toestaan. „Die mannen zijn hard aan het werk en die moeten nu niet gestoord worden. Bovendien heb ik de meningen wel een beetje ge peild legt Van Hanegem uit Hij voegt er aan toe: „Vooral de oudere mensen ondergaan het allemaal ge laten. Ze zeggen niet veel, maar ge loof maar dat ze er mee tussen zitten. Kijk, zij denken datze, als ze hier ooit op straat zouden komen te staan, nergens anders terecht kunnen. Nou ik geloof daar niet inZe komen best weer aan het werk. Ikzelf maak me er in ieder geval niet druk om..." heidsinstanties verschillende normen hanterenaldus de heer Schneiders. Onderzoek Woensdag is de arbeidsinspectie be gonnen met het onderzoek dat uiteinde lijk uit moet maken of voor de werkne mers van Cruson de zogenaamde 'nul- uur-regeling' (een soort arbeidstijdver korting) moet worden toegepast Een dergelijke regeling kan in werking tre den, wanneer zeker is dat het bedrijf over niet al te lange tijd weer gaat draaien. Bovendien moet, aan de hand van het advies dat de arbeidsinspectie uitbrengt, bekeken worden wie gaat op draaien voor de salarissen van de werk nemers van Cruson. Dat kan het bedrijf zelf zijn, maar ook kan dat de overheid zijn. De uitslag van het onderzoek is niet voor het eind van deze week te verwach ten. Vrijdag komt een chemicus van de arbeidsinspectie naar Breskens om de technische kant van de zaak te onder zoeken. Aan de hand van het onderzoek dat deze man verricht, wordt bekeken welke onderdelen van de produktle van Cruson op korte termijn weer zouden kunnen starten. De brief, waarin b. en w. van Oostburg sluiting van het Breskense bedrijf ge lasten, is woensdag nog niet verstuurd. Gemeentesecretaris P. J. I. Verhage: „Dat heeft te maken met allerlei juri dische aspecten. Maar de brief gaat ze ker nog voor het eind van de week de deur uit Vragen over Cruson in statencommissie MIDDELBURG - In de statencommis sie voor sociale zaken en volksgezond heid heeft de heer A. Maljaars (sgp) woensdagmiddag gevraad of de pro vincie iets kan doen om ter behoud van de werkgelegenheid sluiting van het bedrijf Cruson te Breskens te voorko men. Uit de reactie van gedeputeerde J. van den Bos viel op te maken, dat her opening van bepaalde afdelingen van het bedrijf tot de mogelijkheden hoort als men voldoet aan de eisen van de hinderwet Voorzitter P. J. Everaert wees er de heer Maljaars op, dat deze zaak eigenlijk een zaak voor het gemeentebestuur van Oostburg is en dat - voor zover hij had begrepen - het niet de bedoeling is het arbeidscontract van de werknemers te B EN W ADVISEREN AF WIJZIGING VOORSTEL: C. OCKELOEN COMMISSARIS VAN DE WM TERNEUZEN - De raad van Temeuzen behandelt volgende week donderdag Vuilverwerkende Industrie' (CVI) tegen het weigeren van vrijitelling van bepalingen van de gemeentelijke bouwverordening voor de aanleg van Door de komst van burgemeester C. Ockeloen (hij leidt donderdagavond zijn eerste raadsvergadering) en het vertrek het hoofd van de afdeling algemene een stortplaats in de Van Wljckhuijse- zaken en loco-secretaris B. van Wouwe verbreken. Gedeputeerde Van den Bos het beroepsschrift van de 'Centrale betoogde: „Er is over de sluiting van Cruson nu een koninklijke uitspraak. t** De wet ls hard, ook voor dit bedrijf. Er DlSCUSSieDÏJCCllKOmSt werd in strijd met de hinderwet gehari- deld PvdA-Zeeland over polder. Zoals bekend vragen b. en leden het beroep af te wijzen, omdat het project Indruist tegen de bouwverorde ning en het bestemmingsplan. Het college stelt voor om een brief van het bedrijf, waarin wordt gevraagd om (die burgemeester van Klundert is ge- de raads- worden) zijn er wat vacatures te vervul len. Loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbf heeft ontslag gevraagd als commissaris van de 'Watermaatschappij Zuidwest Nederland'. B. en w. stellen voor in zijn een aanpassing van het ontwerp-plan plaats de heer Ockeloen te benoemen. Minister over Cruson t t d DEN HAAG - Minister Vorrink van C13U1II n Cl p U|l UC milieuhygiëne j j ondernemingsraden Buitengebied in handen van b. en w. te stellen, die het willen betrekken in de voorbereiding van dit plan. B. en w. voelen er niet voor om geld be- Deze heeft zich voorts bereid verklaard dienst te doen als ambtenaar van de burgerlijke stand, belast met het vol trekken van huwelijken. In de vacature schikbaar te stellen voor het vervoer van loco-secretaris, ontstaan door het volksgezondheid heeft directie en personeel van Gebr. Cruson B.V. in Breskens woensdag la ten weten dat het bedrijf onmiddellijk MIDDELBURG - Het bestuur van het gesloten moet worden. Dit conform de gewest Zeeland van de PvdA organi- beslissing van de Kroon het beroep seert in samenwerking met de werk- tegen het weigeren van de sluiting ge-groep bedrijfsdemocratisering en de grond te verklaren. stichting vormingswerk PvdA een dis- Minister Vorrink heeft gezegd dat haar cussiebijeenkom st over het nieuwe uit informaties is gebleken dat het ge- wetsontwerp 'Ondernemingsraden meentebestuur van Oostburg en de in- nieuwe stijl'. spectie van de volksgezondheid in Zee- Deze bijeenkomst wordt gehouden land alles in het werk zullen stellen om dinsdag 31 augustus, 's avonds om half de produktie tijdens het treffen van de acht in 'De Prins van Oranje' te Goes en voor een hinderwetvergunning nodige is bedoeld om meer informatie te krijgen maatregelen voort te kunnen laten over het wetsontwerp ondememingsra- gaan. De gehele of gedeeltelijke sluiting den nieuwe stijl. Een vertegenwoordiger van het bedrijf zal worden opgeheven van de landelijke werkgroep en het zodra de inrichting voldoet aan de bepa- PvdA-tweede-kamerlid S. Poppe zullen Tingen in de hinderwet. aanwezig zijn. Fout bij laden in Sloegebied van 5 kleuters uit de buurtschap Spui naar kleuterscholen in Temeuzen. Vol gens het college zou een dergelijke uit gave in strijd zijn met de onderwijswet. Daarnaast blijken er twee kinderen woonachtig te zijn in de gemeente Axel. De raad beslist donderdag verder over een verzoek van de Woningbouwvereni ging Temeuzen om te zorgen dat er geld van het rijk beschikbaar komt voor het aanpassen van een woning aan de Wil lem Andriessenlaan aan de behoeften van een invalide bewoner. B. en w. willen een bedrag van 2.500,- van het zogenaamde 'Van Sprangle gaat' uittrekken voor de aankoop van een Biedemeierkabinet voor het Ter- neuzens Museum. Het meubelstuk kost ƒ2.500,-. De raad wordt tenslotte verzocht de heer M. J. Reijnhoudt, hoofd van de openbare lagere 'Zonneschool' alsnog eervol ontslag te verlenen. Hij is inmid dels hoofd van een nieuw op te richten school in Maarheeze. vertrek van de heer Van Wouwe, willen b. en w. diens opvolger, de heer J. J. de Vos aanwijzen. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Personenauto beschadigd bij botsing KOEWACHT - Dinsdagmorgen om streeks half twaalf deed zich een ai rijding voor in de Nieuwstraat te Koe wacht tussen een vrachtwagen, be stuurd door A. D. uit Hulst en een door J. R. H. uit Schoten (B) bestuurde per sonenauto. Het ongeluk gebeurde doordat vrachtauto bij het plotseling stoppen voor een bord douane achteruit begon te rijden en op de personenauto reed, die hierdoor vrij ernstig beschadigd werd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. MIDDELBURG - Voor het laten weg vloeien van een hoeveelheid benzine in de Van Cittershaven bij Borssele limonade open. De inhoud spootdoorde gehele wagen. Ik had drie dagen een nieuwe auto en wilde de troep buiten schattingen liepen uiteen van tweeë- houden. Daarom stopte ik." neenhalf tot tien kubieke meter is sant verre van eens. „Het zich bedroeg meer dan 200 meter", zo voerde hij aan, „licht was beslist niet nodig. Ik heb het KNMI gebeld. Op 18 maart washetzicht konden zo oplopen tot driemaal een be drag van 250, het vonnis van de kan tonrechter. De officier kwam in zijn eis tot een samenstelling van boetes van in Wapenveld door de kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot een boete van 150. De officier van justitie had een boete van tweehonderd gulden geëist. Het gebeurde op 26 februari van dit jaar bij het laden van benzine. Toen het schip bijna was volgeladen verzuimde een bemanningslid de stopknop in te drukken. Hij draaide wel de laad- regelknop op nul. maar was er blijkbaar- niet van op de hogte dat hij de 'stopk nop' diende in te drukken. Schipper S. was op dit moment niet aanwezig, maar dat ontlastte hem niet van zijn verant woordelijkheid Zowel kantonrechter mr, A. Veenhoven als officier van justitie 1 rp mr. J. Kolkman hielden de schipper gis- D1J I amse in vjOCS termogen voor, dat het aan voldoende instructie heeft ontbroken. Daardoor GOES - Bij het installatiebedrijf kon het gebeuren dat de benzine bleef Tamse BV in Goes zullen enkele werk- doorstromen toen het tankschip reeds nemers worden ontslagen. Een woord- geheel gevuld was. voerdster van het bedrijf deelde mee, Zonder straf kon de Roosendaaler A. B. dat het om een man of zes zal gaan. Bij de zittingszaal van het kantongerecht Tamse werken ruim tweehonderd verlaten. Op 24 juni had hij op de auto mensen. weg bij Goes zijn wagen tot stilstand De ontslagen zijn het gevolg van de gebracht op de vluchtstrook. Hij kreeg moeilijkheden op de bouwmarkt. De di- prompt een bekeuring van een van de rectie van Tamse voert op het ogenblik mensen uit een achter hem rijdende po- besprekingen met de vakbonden ovei litiewagen. Het was een zeer warme dag, de ontslagen. De eerstvolgende bespre- zo vertelde B. en omdat ik bang was be king is op vrijdag 27 augustus. De per- vangen te worden door de warmte deed soneelsleden zijn op de hoogte gebracht een naast me zittende collega een fles woensdagmorgen de schipper A-^S. uit getujge dit verhaal bevestigde: „De fles u/„„o„,.ciri «o begon te spuiten en sproeide tegen de ramen. B. oordeelde het toen veiliger om te stoppen. Dat achtte ik op dat moment ook het beste. Ik dacht op dat moment alleen aan de kant met die rot zooi". De officier van justitie zei twij fels te hebben of het hier om een nood stop ging, maar hij vond het aanneme lijk dat de situatie voor B. penibel werd. zijn collega meegebracht, die als °l> dat «JdsUP 300 meter. De agent totaal 250 voor de eerste maal, 365 Ontslag voor enkele werknemrs lij Tamse in Goes Daarom vorderde hij schuldig verkla ring zonder oplegging van straf. De kan tonrechter vonniste conform. Helm en toga Last van de warmte had op 23 juni ook de bromfietser M. S. uit Amemuiden, die daarom zonder helm ging rijden. „Het was zo warm dat ik de helm maar aan m'n stuur heb gehangen" vertelde hij, „maar ik last dat de rechter ook wel eens z'n toga uitlaat." De officier eiste een boete van 35, die de kantonrechter terugbracht tot 20, een warmte-aftrek van vijftien gulden, zoals de officier con stateerde. Een beroep op de waarne mingen van het Vlissingse KMNI- station deed R. V. uit Souburg die op 18 maart op Nieuwe Vlissingse weg in dichte mistiminder dan 200 meter zicht) zonder licht had gereden. V. was het met de taxering 'dichte mist' van de verbali- stond op de rijbaan de bekeuring te schrijven. Bij een zicht van minder dan 200 meter zou dat veel te gevaarlijk zijn geweest. De officier wilde niet twijfelen aan de schatting van de verbalisant maar kon zich wel indenken dat het zicht van plaats tot plaats varieerde. Hij wilde daarom iets beneden het schik kingsbedrag van 100 gaan en eiste een boete van 75. De kantonrechter be paalde de boete tenslotte op 50. Nachtrust Voor het verstoren van de nachtrust in zijn woonplaats Vlissingen werd H. J. Veroordeeld tot een boete van 100, waarvan 50 voorwaardelijk met een jaar proeftijd. Op 9 mei, 's morgens om vijf uur draaide J. platen; het geluid, zo constateerde de politie, was op vijftig meter afstand duidelijk te horen. „U hebt het vertikt om het geluid zach-, ter te zetten, uitermate onbehoorlijk" vond de officier, die een geheel onvoor waardelijke voete van 100 eiste. J. sprak er zijn ongenoegen over uit, dat de politie hem tegen een auto zou hebben gezet om te fouilleren en later zijn hele huis zou hebben doorzocht. De Middel burger C. S. zag in de maanden februari en maart kort na elkaar driemaal een auto naar de sloper verdwijnen. Even zoveel maal kreeg hij een bekeuring voor rjjden zonder rijbewijs en rijden met een ondeugedelijke auto. De boeten Met een ondeugdelijke auto reed ook S. B. uit Kortgene. Stuurinrichting en uit laat waren niet in orde, de bodem was doorgeroest, De officier kwam aan een boetebedrag van totaal 200, die kan tonrechter bracht dit terug tot 150. Voorrijden zonder rijbewijs- hij had wel een oefenvergunning, maar alleen voor zijn woonplaats Middelburg - werd op 28 februari in Souburg R. F. bekeurd. Hij reed op dat moment zonder licht in de mist. Voor het eerste feit werd de boete bepaald op 50, voor het tweede op 30. F. werd vrijgesproken van schuld aan een aanrijdinkje met een auto. Het was niet duidelijk dat hij op de linkerweg helft was gekomen. De officier had op dit punt eveneens vrijspraak gevraagd en voor de andere overtredingen boete van 75 en 50. Voor rijden door rood licht werd de au tomobilist C. van R. uit Vlissingen be boet met 65; zijn plaatsgenoot H. M. kreeg ontslag van rechtsvervolging voor het feit dat hij op 3 maart betrok ken was bij een botsinkje met een auto die op een voofrangsweg reed. Deze wagen was hier echter aan het keren gegaan, waardoor een zeer onduide lijke situatie ontstond. In deze zaak had de officier een boete van 40 gevor derd. „SCHOLING EN OPVANG VRAGEN EXTRA AANDACHT EIND VOLGEND JAAR OPNAME CAPACITEIT BEREIKT TÈRNEUZEN - De sociale werkvoor ziening in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een 'probleemjaar' achter de rug. In het eerste halfjaar van 1975 bestond er voor 60 mensen een 'chronisch tekort' aan inhoudsvol werk. Deze moeilijkheid kon weliswaar gedeeltelijk worden opgelost door het aantrekken van nieuwe bezigheden, maar het niveau daarvan bleef onder het gewenste peil. Ditstaat in het jaarverslag 1975 van het Sociaal Werkvoorzieningsschap. Dat heeft de problemen zoveel mogelijk bestreden door geestelijk gehandicap ten creatief werk te geven. In de tweede helft van 1975 trad een duidelijke verbe tering in het aanbod op. De vooruitzich ten voor 1976 zijn bevredigend. „Als oorzaak van de moeilijke orderpo sitie kan gezien worden de teruggang in de economische bedrijvigheid, terwijl de afgelegen ligging van Zeeuwsch- Vlaanderen ten opzichte van de grote industriecentra ook geen stimulans was voor ondernemers aldaar om werk aan ons uit te besteden. Door de geschetste situatie zijn de financiële resultaten van de industriële centra dan ook achterge bleven bij de in de begroting voor dat jaar uitgesproken verwachting", aldus het jaarverslag. Het beleid in de werk plaatsen was erop gericht om een zo groot mogelijke continuïteit in de werk voorziening te verwezenlijken. De afde lingen metaal- en houtbewerking, die nog de best gevulde orderportefeuilles hadden, zijn in 1975 verder versterkt Opvang en scholing van nieuwe werk nemers behoeven in de toekomst extra-aandacht, vindt het werkvoorzie ningsschap. „In eerste instantie om de werknemers grotere ontplooiingsmoge lijkheden te bieden, in de tweede plaats om tegemoet te komen aan de interne vraag om beter geschoolde krachten. In 1976 moet dit beleid definitief gestalte krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4