Van Dam: huurverhoging volgend jaar op 1 juli FORD ZOU THANS ZEKER ZIJN VAN NOMINATIE wm k Vietnam wil normale betrekkingen met VS Vragen over vliegreis Den Uyl DADER MOORD OP KERMIS SCHIEDAM IS THANS BEKEND UITSTEL NODIG VOOR OVERGANG NAAR NIEUWE HUUR WETGEVING Industriebond NW klaagt over 'aardappelmoord' Levenslang geëist voor twee moorden Kamervragen over rellen Inwoners Tiel willen algeheel onderzoek Opinie-onderzoek op republikeinse conventie: WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1976 «Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Staatssecretaris Van Dam (volkshuisvesting) wil de huurverhoging volgend jaar niet op 1 april, maar op 1 juli laten ingaan. Dit blijkt uit een brief die de staatssecretaris aan de tweede kamer heeft gestuurd. In de brief maakt Van Dam bijzonderheden bekend over het nieuwe huurbeleid voor woonruimte. Binnenkort, maar waarschijnlijk niet vóór half september, zullen bij de tweede kamer drie wetsontwerpen worden ingediend: een huurprijzenwet woonruimte, een wet op de huurcommissies en een wet tot wijziging van het Burgerlijk Wetboek. Als de voorstellen van kracht worden, komen zij in de plaats van de huurwet en enige andere wetten en voorschriften. van het percentage zal rekening worden gehouden met opschuiving van de huurverhoging met drie maanden Uit onderzoek naar het. stelsel van wo ningwaardering van 1976 is gebleken dat er in ons land een onevenwichtig huurpatroon bestaat. Het beleid moet daarom volgens Van Dam onder meer gericht zijn op: het geleidelijk opheffen van aanmer kelijke huurverschlllen die niet ge grond zijn op verschillen in kwaliteit: over de hoogte van de huui aanpassin gen. De woningcorporaties en gemeen ten moeten het bestaande pun tens leisel toepassen op woningen van na 1 ianuari De staatssecretaris wil dc huurprij zenwet en de twee andere wetten vóór 1 april tot stand brengen. Maar hij vindt uitstel van de huurverhoging nodig, omdat de overgang naar de nieuwe huurwetgeving vrij veel tijd zal ver gen. Instemming van de kamer met uit stel tot 1 juli zal Van Dam 'op geen en kele wijze opvatten als een positief oordeel vooraf over de nieuwe huur wetgeving'. Het tweede-kamerlid De Beerwdzegt in een commentaar op de brief. ..Van Dam is een grapjas. Hij wil de huurver hoging hoe dan ook uitstellen tot 1 juli: dat is dus tot na de verkiezingen, die eind mei plaats zullen vinden". Het tweede-kamerlid P. A M. Comelissen is weinig enthousiast over het uitstel. „Ik betreur het schuiven met de datum van I april. Het is jammer dat bij de voorbe reiding van de wetsontwerpen kennelijk vertraging is opgetreden. Misschien is het beter om op basis van de huidige wet de huurverhoging van volgend jaar door te voeren Maar ik wil daar nog geen de finitief oordeel over uitspreken", zegt hii. Huurniveau De ARP'er Scholten vindt uitstel van de huurverhoging niet onoverkomelijk. „Het is veel belangrijker dat er een goed huursysteem komt Het is noodzakelijk dat het huurniveau op het juiste peil zit Anders moet de" overheid met subsidies bijspringen. Het is ook mogelijk om door te gaan met het oude systeem. Dat wil ik niet bij voorbaat verwerpen", al dus Scholten. Van Dams partijgenote mevr. Salomons vindt het 'op zich wel zinnig dat de zaak niet hals over kop wordt- geregeld'. Zij noemt de tijdwinst een gunstige zaak voor de overleggroe pen. de woningcorporaties en de ge meenten. Over de hoogte van de jaarlijkse huur verhoging in 1977 kan de staatssecreta ris nog geen mededelingen doen. omdat er op dit moment onvoldoende inzicht is in de ontwikkeling van lonen en prijzen in het volgend jaar. Bij de berekening Er komt geen wijziging in de tabel voor de individuele huursubsidie. De tabel zal volgend jaar, zoals ge woonlijk. worden aangepast aan de loon- en prijsstijging. Dit heeft staatssecretaris Van Dam (volks huisvesting) dinsdag meegedeeld op een persconferentie over zijn nieuwe plannen met de huurprijzen. Op de individuele huursubsidie zal dus niet bezuinigd worden. 1930 «met uitzondering van die van de laatste vijf jaar) en op woningen die meer dan vijf jaar terug met subsidie ingrijpend zijn verbeterd. Staatssecretaris Van Dam wil ook vol gendjaar een maximum stellen aan de huurverhogingen die gebaseerd zijn op het stelsel van woningwaardering De bewindsman kan daarover nog geen mededelingen doen, omdat het inzicht in de ontwikkeling van lonen en prijzen in 1977 nog onvoldoende is. Bij onvoldoende of slecht onderhoud zal er geen huurverhoging plaatsvinden. Over de huuraanpassing van particu liere woningen zal Van Dam mededelin gen doen zodra de drie wetsontwerpen in de Tweede Kaniei zijn behandeld het tegengaan, dat er bij het vaststel len van aanvangshuren van nieuwe woningen nieuwe huurverschillen ontstaan, die niet door de kwaliteit worden gerechtvaardigd. Wel vindt de "bewindsman het redelijk, dat in het huurbeleid rekening wordt gehouden met huurverschillen die het gevolg zijn van de uiteenlopende sociaal-economische structuur van ver schillende delen van het land. in het bij zonder de Randstad en de rest van Ne derland Daarom zal voor de Randstad een wat hoger huurniveau gelden. Tot de Randstad worden in dit verband ge rekend de provincies Utrecht. Zuid- Holland en Noord-Holland, met uitzon dering van het eiland Goeree- Overflakkee en het gebied ten noorden van Amsterdam. Zaanstad. Heemskerk en Castricum. In de huurprijzenwet zullen algemeen geldende regels worden gegeven voor het wijzigen van huurprijzen. Het on derscheid tussen woningen van ge meenten en woningcorporaties aan de ene kanten Woningen van particulieren aan de andere kant verdwijnt Hetzelfde geldt voor het onderscheid tussen zgn. geliberaliseerde en niet-geliberaliseerde gebieden. De rechtspositie van de huurder zal ver beterd worden door een wijziging van de huurregeling in het Burgerlijk Wetboek. Begin september zal staatssecretaris Van Dam aanwijzingen geven over de waardering van de woningkwaliteit. La ter in het jaar zal hij aanwijzingen geven Zelfde weertype Flinke zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog. Meest matige wind uit noord tot noordoost. Maxima van 21 graden vlak aan zee tot 25 gra den plaatselijk in het zuiden van het land. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag opgesteld door het KNMI op dins dag om 18.00 uur. Droog en overwegend zonnig weer. Middagtemperaturen ongeveer-23 gra den. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon 6 tot 14. Min. temp. om streeks 13 graden. Max. temp. om streeks 23 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent Kans op een geheel droog etmaal 80 procent Voor vrijdag Aantal uren zon 6 tot 14. Min. temp. om streeks 13 graden. Max. temp. om streeks 23 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal 90 procent. N B. Voor de.temperaturen geldt voor donderdag een marge van 2 graden en voor vrijdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN 19 augustus Zon op 05.30 onder 19.56 Maan op 00.00 onder 15.28 STRANDWEERSVERWACHTING Hoge druk boven de Noordzee; daar door aanhoudend zonnig en een zwakke wind tussen noord en noord<x>st. In de middag 22-23 graden, zeewater 20 gra den. Vooruitzichten: nog geen verandering in zicht Weer in Europa Aberdeen, onbewolkt 20 graden Athene, onbewolkt 29 graden Barcelona, half bewolkt 27 graden Berlijn, half bewolkt 22 graden Bordeaux, licht bewolkt 29 graden Brussel, licht bewolkt 25 graden Frankfort, licht bewolkt 26 graden Geneve, licht bewolkt 24 graden Helsinki, zwaar bewolkt 21 graden Innsbnlck. regen 16 graden Kopenhagen, licht bewolkt 24 graden Lissabon, licht bewolkt 33 graden Locamo. half bewolkt 25 graden Londen, onbewolkt 27 graden Luxemburg, onweer 24 graden Madrid, half bewolkt 32 graden Malaga, onbewolkt 29 graden Mallorca, half bewolkt 32 graden München, regen 20 graden mee. zwaar bewolkt 25 graden Oslo. licht bewolkt 29 graden Parijs, onbewolkt 29 graden Rome, licht bewolkt 27 graden Stockholm, onbewolkt 26 graden Wenen, zwaar bewolkt 24 graden Zürich. zwaar bewolkt 21 graden Casa Blanca. onbewolkt 29 graden Las Palmas, licht bewolkt 30 graden VEEL KRITIEK IN COLOMBO UTRECHT (ANP) - De Industriebond NW voorspelt dat de aardappel dit najaar onbetaalbaar zal worden doordat er op het ogenblik een 'aardappel- moord op grote schaal' gaande is. Het blad WIK van de bond zegt. dat de 'winsthonger van de grote aardappe lexporteurs' zo groot is. dat de aardappels in de Noord-Oost Polder, op de zeeuwse en Zuidhollandse Eilanden en in West-Brabant twee maanden te vroeg worden grooid. Er worden volgens WIK tonnen aardappels verspeeld, aangezien de opbrengst per hectare door het te vroeg rooien twintig ton lager komt te liggen. Behalve door het verlies aan opbrengst zal de aardappel volgens WIK ook onbetaalbaar worden doordat Nederland op dit ogenblik als enige EEG-land zonder enige beperking aardappelen exporteert. Op de Amsterdamse aar- dappeltermijnmarkt, aldus WIK. worden nu al fantastische prijzen betaald voor de aardappelen die in november van dit jaar en in april van 1977 worden geleverd. Volgens het blad wordt de prijs opgejaagd door speculanten die de wildste geruchten verspreiden. WIK stelt, dat er in Nederland geen schaarste aan aardappelen zou hoeven zijn en dat de prijzen dit jaar zelfs laag zouden kunnen liggen. Dit in de eerste plaats omdat er een goede oogst wordt verwachten in de tweede plaats omdat de teelt van aardappelen zowel in de kleigebieden als op de zand- en veen grond fors is uitgebreid.De Industriebond NW pleit opnieuw voor opschor ting van die export - drie maanden - of een drastische beperking ervan. Dat aardèjfpeltelers op het ogenblik maar raak rooien is absoluut niet waar. Aldus reageert drs. K. C. van Kempen op de mededeling in WIK. Drs. Van Kempen is voorzitter van de hoofdafdeling akkerbouw van het landbouw schap en zelf ook aardappelteler. Hij wijst erop dater ieder j aar aardappelen vroeg gerooid en gekocht worden. COLOMBO. SRI LANKA (AFP/RTR/DPA) - Vietnam heeft de Verenigde Staten dins dag op de topconferentie van niet-gebonden landen in de hoofdstad van Sri Lanka. Co lombo. normalisering van de wederzijdse betrekkingen aan geboden. op voorwaarde dat Amerika zijn land helpt bij de wederopbouw. Het aanbod werd gedaan door de Vietnamese premier Pham Van Dong, wiens onder com munistisch vaandel verenigd land voor het eerst aan een grote internationale conferentie deelneemt. Volgens Pham heeft Amerika zich krachtens het verdrag van Parijs tot hulp bij de wederopbouw van Vietnam verplicht. Op de zitting van dinsdag deed presi dent Makarios van Cyprus een verbit terde aanval op Turkije vanwege zijn invasie op Cyprus en 'expansionisti sche politiek' in het gebied van de Egeï- sche Zee, ten koste van Griekenland. Vele sprekers, voorgegaan doorTito van Joegoslavië en gevolgd door de leiders van India. Syrië. Nepal. Birma en Noord-Korea. hekelden de rol van de geïndustrialiseerde landen, voorname lijk westerse, in internationale politie ke, militaire en economische aangele genheden. Een steeds weer terugkerend thema was dat het gebied van de Indische Oceaan een 'vredeszone' moet zijn. Het Joegoslavische staatshoofd Tito heeft dinsdag op de topconferentie van niet gebonden landen in Colombo een bijzondere bijeenkomst van de alge mene vergadering van de VN over alge mene ontwapening geëist. Hij betreurde dat van de ontspanning waartoe in Helsinki was besloten 'nog maar weinig terecht gekomen is'. In de Indische Oceaan gaat het niet alleen om het opheffen van vreemde bases, ook de vloten van de grote mogendheden moe ten volgens hem worden teruggetrok ken. De niet-gebonden top van Sri Lanka leek dinsdag te zullen vastlopen in re devoeringen. Dinsdagavond moesten nog ongeveer 60 delegatieleiders het woord voeren. Toen Pham Van Dong dinsdagmiddag aan zijn redevoering begon, waren er dan ook veel lege stoe len. Het vragen om normalisering van de be trekkingen met Washington belette Pham niet de Verenigde Staten te heke len voor hun rol in Korea, het Midden- Oosten en Latijns-Amerika. Hij sloot zich aan bij de sprekers die eisten dat Amerika zich geheel en al uit het gebied van de Indische Oceaan zou terugtrek ken. Makarios stelde vast dat de Turkse in vasie op Cyprus 'kanten van volkeren moord' had. Turkije is volgens hem uit op de kolonisering van tweevijfde van het eiland. Om een parallel met het Turkse optreden te vinden, aldus de aartsbisschop, moet men teruggaan tot de nazi-w reed heden of de Armeense massamoorden in Turkije of de tijd van Attila. UTRECHT - Op de vakbeurs 'Tuin en Park', welke dezer da gen in de Utrechtse Jaarbeurs gehouden wordt is onder de vele noviteiten o.a. deze 'lokomotief-griU' te zien. Het appa raat. dat werkelijk iets iceg heeft- van een lokomotief of een lokomobiel biedt de mogelijkheid te grillen, te bakken en te braden, terwijl er zelfs afval in verbrand kan ivorden. Aange sloten op een bestaand rookkanaal kan de grill ook nog als klein keukenfornuis!kachel gebruikt worden. De prijs van dit moois ligt tegen de zeshonderd gulden. tSlot van pag. I) dodelijk, het overlijden van Hofstede niet meer kon beïnvloeden. De officier bestreed het verzoekom vrij spraak met erop te wijzen dat reeds het gebruik van een knuppel bij een met vuurwapens beslechte moord als mede plichtigheid aan een moord ten laste mag worden gelegd. Dirk N. is. zo blijkt uit een psychiatrisch rapport, sterk verminderd toereke ningsvatbaar. ernstig neurotisch ge stoord in psychopatische richting. Bij het onderzoek naar de Rijswijkse moor den blijkt 'een chronische paranoïde geestestoestand' te zijn ontstaan en wordt een tomeloze en nauwelijks te beheersen agressiviteit' geconstateerd, 'met haat en rancune tegen de rechtr bank door wie hij zich ten onrechte ver oordeeld voelt Dirk verkeert voortdu rend in een toestand op de rand van psychose De rechtbank zal op 31 augustus uit^: spraak doen. HOOGOVENS WIL 500 SPANJAARDEN AANWERVEN DEN HAAG - Vandaag zal de directie van Hoogovens in IJmuiden een ge sprek hebben met minister Boersma van sociale zaken over de werving van in eerste instantie 500 Spanjaarden. Hoogovens heeft dringend behoefte aan 2000 nieuwe arbeidskrachten in de produktieafdelingen. maar is er tot nu toe niet in geslaagd in dit personeelste kort te voorzien ondanks de 230.000 ge registreerde werkzoekenden land. In IJmond alleen al staan 800 werkloze mannen bij de arbeidsbureazus geregi streerd. doch deze arbeidsbureaus zijn er tot nu toe niet in geslaagd potentiële kandidaten een baan bij Hoogovens te laten accepteren. Hoogovens heeft in samenwerking met het arbeidsbureau van Amsterdam 2000 persoonskaarten onderzocht van daar ingeschreven werkzoekenden. Van deze 2000 kwamen er 47 in aanmerking voor een baan bij Hoogovens. Doch na te zijn opgeroepen voor een gesprek, reageerde niemand van deze 47 mannen. Geen bijeenkomst 'slang'-ministers over koersen BRUSSEL (ANP)- De Belgische minis ter van financien. Willy de Clerc.q, die kan worden beschouwd als secretaris van het stelsel van gemeenschappelijk zwevende wisselkoersen in Europa, heeft dinsdag meegedeeld dat hij geen verzoek heeft gekregen om een bijeen komst van de ministers van financiën van de betrokken landen bijeen te roe pen. Hij deed dat naar aanleiding van de on rustdie dinsdag weer op de wisselmark ten in West-Europa heerste als gevolg van geruchten over voorbereidingen voor een ministersconferentie. In de verklaring van De Clercq staat dat hij noch uit België noch uit de andere landen van de 'slang' - Nederland. Luxemburg, West-Duitsland en de drie Scandinavische landen - een verzoek heeft gekregen voor het organiseren van een ministersconferentie. De gang van zaken op de voornaamste wisselmarkten in West-Europa werd dinsdag gekenmerkt door een sterke koersstijging van de D-mark en de Ja panse yen en ingrijpen van vrijwel alle centrale banken van het 'slang-systeem' om te voorkomen dat de zwakke broe ders onder de gemeenschappelijk zwe vende valuta's door hun onderste grens ten opzichte van de D-mark zouden zakken. In Brussel werd vernomen dat de Belgi sche Nationale Bank weer tientallen miljoenen D-marken heeft moeten uit geven om te voorkomen dat de D-mark ten opzichte van de Belgische frank door zijn 'plafond' zou schieten. De mark sloot dinsdag in Brussel op zijn hoogste koers van 15.4560 frank verge leken met 15,4320 frank maandag De Nederlandsche Bank heeft naar op de wisselmarkt in Amsterdam werd vernomen zeker 110 miljoen mark moe ten besteden om de Westduitse valuta in de hand te houden. De slotkoers be droeg 106,57 gulden voor 100 mark Toen de centrale bank zich na de sluiting van de markt niet meer met de handel be moeide steeg de mark tot 106.80 gulden DEN HAAG - De WD-kamerleden Van Aardenne en mevr. Veder-Smit vinden dat minister-president Den Uyl een deel van zijn terugreis uit Scandinavië, waar hij op vakantie was. zelf moet be talen. De premier vloog ruim een week geleden meteen Fnendschip van de koninklijke luchtmacht terug Uit kranteberiehten hebben de VVD-kamerleden begrepen dat-die reis 13.000 gulden heeft gekost. In de schriftelijke vragen die de beide kamerleden over de reis van de premier hebben gesteld, vragen zij verder op welke begroting deze kosten zullen worden opgenomen. NIPKOW-SCHIJF TOEGEKEND AMSTERDAM (ANP) - De Nipkow- schijf. de jaarlijkse onderscheiding van de televisiecritici, is toegekend aan Jaap Drupsteen, voor het grafi sche werk dat hij in tal van VPRO- programma's heeft laten zien. Zijn bekendste werk is wellicht 'het grote gebeuren', dat de VPRO op ou dejaarsavond uitzond. Ook de zilveren Reiss-microfoon, de onderscheiding van de radio-critici, werd weer toegekend en wel aan het KRO-programma Babel, dat vo rig jaar een eervolle vermelding kreeg. De televisiecritici verleenden dinsdag zo'n vermelding aan de IKON-serie 'Jouw beurt' van Yvonne Doets en Wim Neijman. De prijzen worden volgende week vrijdag in het kader van de Firato in de Amster damse Rai uitgereikt SCHIEDAM (ANP) - De Schie- damse politie is achter de iden titeit van de man. die zaterdag 7 augustus op de kermis in Schie dam de 20-jarige John Gijbeis doodstak. Het is de 24-jarige Turkse fabrieksarbeider A. I.. die volgens de Schiedamse poli tie het laatste in Maassluis heeft gewoond. Interpol zoekt de man, die vermoedelijk naar het buitenland is gevlucht. De steekpartij op de Schiedamse ker mis was aanleiding tot hevige ongere geldheden. Groepen jongelui richtten vernielingen aan in de Turkse buurt TIEL (ANP) - De Tielenaren die wonen in de wijk rond het chemisch bedrijf Verdught en nog steeds klachten heb ben in verband met de gifwolk van dit bedrijf hebben een telegram aan het ministerie van volksgezondheid ge zonden. Zij eisen dat er nog deze week een algeheel lichamelijk onderzoek van de bevolking uit deze wijk wordt ingesteld. van Schiedam, omdat zij van het begin af aan in de mening verkeerden, dat John Gijbeis was doodgestoken door een Turk. Er moet volgens het kamerlid Molleman (pvda) een uitgebreid onderzoek worden ingesteld naar de sociale achtergronden die ertoe leidden dat een steekpartij op de Schiedamse kermis enkele wseken geleden kon uitgroeien tot een terreur- campagne tegen in Schiedam wonende Turken. Het PvdA-kamerlid heeft mi nister Van Doom (erm) om dit onder zoek gebraagd om uit de Schiedamse rellen een les te trekken. KANSAS CITY (RTR/DPA/UPI) - Aan de vooravond van de be slissende krachtmeting tussen de republikeinse kandidaten voor een nominatie als presidentskandidaat hebben drie grote Ameri kaanse televisiestations dinsdag gemeld dat president Ford nu genoeg stemmen heeft verzameld om de zege te behalen in de arena van Kansas City. De stations hadden de gedelegeerden over hun voorkeur gepeild, waaruit als resultaat te voorschijn was ge komen dat Ford nu op meer dan de nodige 1.130 stemmen kan rekenen. Concurrent Ronald Reagan voerde zijn bezoeken aan gedelegeerden op en be reidde zich voor op een laatste kracht sinspanning op het conventie-podium. Hij gaat een beroep doen op de afge vaardigden te eisen dat Ford zijn vice- presidentskandidaat binnen 24 uur be kend maakt - voordat de conventie Carters tegenstander aanwijst. Reagan hoopt dat hij stemmen kan wegtrekken van Ford als hij deze kan dwingen zijn tweede man te onthullen en daarmee zijn eigen voorbeeld te volgen. De keus van een zuidelijke, conserva tieve kandidaat, als Texaans ex- gouverneur John Connally, zou een aan tal noordelijke liberalen kunnen doen afvallen en ook een omgekeenie situatie zou Ford kunnen schaden. De vroegere filmster is daarnaast van plan de conventie te vragen verschei dene binnen- en buitenlandse politieke beginselen van het door het program- comité (dat wordt gecontroleerd door aanhangers van Ford) goedgekeurde verkiezingsprogram te herzien Zo zou den de gedelegeerden een amendement moeten doordrijven, waarin de buiten landse politiek van de president, met name ten opzichte van de Sowjet-Unie. uidirect wordt gekritiseerd. Een président Ford steunende gedele geerde op de republikeinse partijcon ventie in Kansas City. heeft maandag gezegd dat haar namens de andere kan didaat - Ronald Reagan - geld is gebo den. Reagans campagne-organisatie zou er 2500 dollar voor hebben overge had wanneer de bewuste gedelegeerde. Marie Goodlow uit Chicago, haar stem zou hebben gegeven aan een resolutie die Ford zou verplichten om zijn keuze voor het vice-presidentschap al voor de beslissende stemming van woensdag bekend te maken Volgens mevrouw Goodlow werd het geld haar aangeboden door iemand die zich bekand maakte als een 'medewer ker van Reagan'. Een soortgelijk ver haal werd verteld door een andere gede legeerde. Eddie Mack Jones, eveneens uit Chicago. Reagan heeft de beschuldiging vanuit Fords kamp direct gebrandmerkt als een 'verzinsel' Hij uitte zijn 'teleurstel ling en walging' over dit staaltje van politieke vuilspuiterij". Oud-gouverneur Richard Ogilvie van Illinois, die Ford steunt en met de vermeende poging tot omkoping op de proppen kwam. zei dat Reagan naar zijn mening persoonlijk niets van de zaak heeft afgeweten. Hij achtte het gebeurde echter ernstig ge noeg om een klacht bij de justitie in te dienen. Dat is inmiddels ook gebeurd. MEVROUW GOÓDLÜW Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W. F, de Pagter. Hoofdredacteur: G A. de Kok Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Goea: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuien: Nieuwstraai 22. tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6. tel (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t.'m vrijdag vanaf 19 00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1584 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11 30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal f 37,75; franco per post 42.-; per maand f 12,75; losse nummers 0,55 (inclusief 4 pet. btw) Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11.55; ingezon den mededelingen 2''zx tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2.50 meer Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3