FEYENOORD: VAN HANEGEM KAN WEG Wiersma bleef aan leiding na rustige elfde zitting Arie van Houwelingen wint koers Kloosterzande Ronde Midden-Zeeland op donderdag is testcase voorde organisatoren Brox: We hoeven geen 750.000 gulden Me olympische Zeeuwse Honk won van Linkeroever Antwerpen GOEDE SPRINGPRESTATIES OP HET KRINGCONCOURS TE HULST 3 3 gewichtheffers gebruikten doping NEMTSAN0V WIL TERUG WANNEER HET EEN FLOP WORDT, VOLGEND JAAR WELLICHT GEEN ONDERDEEL MEER PROFTOUR WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1976 ROTTE RD AM - Als Willem van Hahegem in het komende voet balseizoen in de Rotterdamse kuip in actie zal komen, dan zal dat zijn als tegenstander van Feijenoord De leiding van de Rotterdamse club heeft defini tief besloten mee te werken aan een transfer van de nog altijd omstreden middenvelder. De zaakwaarnemer van Willem van Hanegem, de Amsterdammer Cor Cos- ter, heeft echter van manager Guus Brox van Feijenoord niet te horen ge kregen wat de kromme nog moet kos ten. Nadrukkelijk liet Brox ons weten: „Wij zullen pas een bedrag noemen als zich een gegadigde bij ons komt mel den. We aanvaarden Cor Coster wel als tussenpersoon, maar we willen wel we ten met welke club of we in onderhan deling zijn. Ja. het ligt inderdaad voor de hand. dat we bij de ene club meer zullen vragen dan bij een andere". Kennelijk wil Brox er nog rekening mee houden, dat een Nederlandse of buiten landse topclub ook nog belangstelling voor Van Hanegem toont. In dat geval zou er meer gevraagd worden Enkele jaren geleden kreeg de toen 31-jarige Rinus Israel van Feijenoord een vrije transfer aangeboden, maar de 32-jarige Willem van Hanegem hoeft er niet op te rekenen, dat hij een dergelijk geschenk van de huidige leiding van Feijenoord aangeboden krijgt. Allerminst populair Wel stelde Guus Brox nogmaals nad rukkelijk: „Het is onzin te stellen, dat we 750.000 gulden voor Van Hanegem zouden vragen. Maar we willen hem nu wel kwijt. Hij heeft zelf immers ge vraagd om te mogen vertrekken". Uit alles is duidelijk dat Willem van Hane gem allerminst een populaire jongen is bij de leiding van Feijenoord. Integendeel: zijn veelvuldige kritiek op de leiding, op de trainers en ook op dok ter Max Abarbanel ('het enige wat die man kan is de dood constateren') heb ben hem tot een gehate speler bij de lei ding gemaakt. Onmiskenbaar heeft Wil lem van Hanegem zoveel verdiensten voor Feijenoord gehad, dat hij zeker evenveel recht als Rinus Israel op een vrije transfer kan laten gelden Maar Feijenoord wil hem met laten gaan zon der geld op tafel te zien. Nu Feijenoord echter duidelijk heeft la ten weten te willen meewerken aan een transier. mag verwacht worden, dat Cor Coster er op korte termijn in zal slagen een nieuwe werkgever voor Willem van Hanegem te vinden. Inmiddels zijn met name AZ'67 uit Alkmaar en het pas ge degradeerde MW als kandidaten ge noemd Ruud Bonewit. directeur van AZ. liet echter weten, dat AZ pas se rieuze belangstelling voor Van Hane gem zal tonen als de Pool Deyna niet naar Alkmaar komt. De leiding van AZ is er echter van overtuigd, dat de trans fervan Deyna nog deze week rond komt MVV beschikt door de verkoop van Smeets weer over enige middelen om versterking aan te trekken Daar staat tegenover, dat Van Hanegem ui de afge lopen maanden enkele malen verklaard heeft er niets voor te voelen om zijn car rière af te sluiten bij een eerste divisie club Derhalve zal Cor Coster naarstig in de kring van eredivisieclubs aan het speuren zijn WENEN (ANP) - Drie weken na afloop van de Olympische Spelen in Montreal dreigt voor drie gewichtsheffers een schorsing, aangezien het dopingson- derzoek tijdens de spelen positief zou zijn uitgevallen. Het dopingsgeval heeft betrekking op de Pool Zbigniew Kaczmarek (goud in het lichtgewicht), de Bulgaar Valentin Christov (goud in het zwaargewicht) en diens landgenoot Blagoj Blagojev (zilver in het half- zwaargewicht). Kapelle I-Meeuwen I KAPELLE - Kapelle I speelt vanavond een oefenwedstrijd tegen Meeuwen I. De wedstrijd wordt gehouden op het sportpark te Kapelle en begint om kwart voor zeven Scheidsrechter is de heer D P Arrebout. KLOOSTERZANDE - Bart van Est en Arie Houwelingen behoorden gistera vond in Kloosterzande tot de categorie renners die pas op het allerlaatste mo ment hadden ingeschreven. In feite be hoorden ze tot de categorie bijschrij vers, maar met medewerking van con sul Ben IJsebaert kregen ze toch toe stemming om in Kloosterzande te mo gen starten. Lijnrecht daar tegenover stond wel bun vraagprijs van honder dvijftig gulden die ze in eerste instantie vroegen. Toen ze van het wielercomité Kloosterzande te horen kregen dat ze dit nooit zouden krijgen, maar dat een zeer rijk gevulde premiepot hun te wachten stond schreven ze alsnog in. Het tweetal heeft daar zeker geen spijt van gekregen. Het duo Van Est-Van Houwelingen heeft de wedstrijd in Kloosterzande volledig naar de hand gezet en de verdienste was er dan ook naar. Met minder dan vierhonderd gul den per persoon hadden zij Klooster zande in ieder geval niet verlaten. Het was ook terecht dat dit tweetal de vetste greep deed uit de zeer rijk ge vulde premiepot. Zij waren onbetwist de OTTAWA (ANP) - De 17-jarige Rus sische schoonspringer Sergei Nemt- sanov. die tijdens de Olympische Spelen in Montreal politiek asiel vroeg in Canada, wil terugkeren naar de Sovjet Unie. De jonge Rus deelde maandag immigratie-autoriteiten in Ottawa mee dat hij graag naar huis wil te rugkeren. Hij zei echter wel dat hij nog enkele dagen bedenktijd wil hebben voor hij definitief beslist. TERNEUZEN - De Temeuzense honk en softbalclub 'Het Zeeuse Honk' heeft een thuiswedstrijd tegen Linkeroever uit Antwerpen met 12-6 gewonnen. Die overwinning was uitermate belangrijk voor het behoud van het hoofdklasser schap in de Belgische competitie. Het Zeeuwse Honk heeft nu met nog 3 wed strijden te spelen 4 punten voorsprong op Antwep dat de laatste plaats bezet. Het Zeeuwse Honk startte het duel tegen Linkeroever met een belangrije wijziging. Omdat pitcher Ko Doorns niet geheel fit was werd Leo Doorns op de werpheuvel gezet. Het werd een schitterend debuur. De veelbelovende 17-jarige werper slaagde erin meteen zijn eerste wedstrijd in het eerste team in een overwinning om te zetten. Hij werd hierin gesteund door een uitste kend veld. De start was overigens voor Het Zeeuwse Honk weinig hoopvol. In de eerste inning kwam de Temeuzense formatie zelfs met 4-0 achter door wat veldfouten. Met goed slag- en veldwerk werd echter daarna die achterstand weggewerkt. In de derde inning kon Het Zeeuwse Honk voor het eerst langszij komen (4-4) door punten van Dio van Uytrecht, Ko Doorns, Johan Blademan en Roland Bacuna. In de 5e inning kwam Het Zeeuwse Honk op 6-4 door een 'home run in the park' van Dio van Uytrecht In de 6e en 7e inning scoorde Het Zeeuwse Honk nog 5 punten en dat bracht de stand op 11-5 Inde 9e en laat ste inning scoorden beide negentallen nog eenmaal en dat bracht de eindstand op 12-6 De wedstrijd stond onder lei ding van de Umpires Brand en Van Wal raven De jeugd van Het Zeeuwse Honk won eveneens. Spartans werd met 12-9 ver slagen in een spannende wedstrijd die voor Het Zeeuwse Honk werd gegooid door werper Keeney Cooper. Z n start was zwak maar naarmate de wedstrijd vorderde werd Cooper sterker. Het Zeeuwse Honk speelt volgende week thuis legen Brassehaal. HULST - Tijdens het kringconcours voor landelijke rijvereniginegen en ponyclubs uit Zeeuws-Vlaanderen op het OZO terrein te Hulst zijn goede springprestaties geleverd. Over het al gemeen waren de prestaties bij het springen beter dan bij de dressuur. De helft van de combma ties moest na de dressuur ook nog springen op het par koers, dat de heer Schilleman had ge bouwd. Met de kampioenschappen voor ponyclubs voor de deur maakten de Kleppertjes en de Hanngruiters (de' twee grootste clubs) er een laatste se rieuze krachtmeting van Duidelijk werd dat de Haringruiters wat het springen betreft een met te onderschat ten tegenstander vormt De uitslagen luiden: Ring I B-dressuur pony's: IR. d'Olieslagers, Rosetta. Hulst: 2 C. Quist, Anoushka, Haringruiters; 3 C. van Bel- leghem, Fury, Haringruiters Ring U dressuur paarden Bil BeemsClau- cus Honteruiters 68. 2 M Broodman Rex Zwinrulters 63. 3 A de Hullu Mariska Zwin- ruiters 62 Ring III. dressuur pony's L' 1 L. Kielman Pinky Kleppertjes 134.5. 2 S. de Kam Marlon Kleppertjes 130, 3 L. Goossens El Tigre Klep pertjes 127.5. Ring IV, dressuur pony's L: 1 M. Kielman Be linda Kleppertjes 129. 2 -J Quist. Mira Harin gruiters 128,5; 3 M. Picavet. AslreUa Klepper tjes 125,5. Ring V. dressuur pony's LI: IC Haak Vera HARINGRUITERS 143: 2 K. Zwart Blue Bell Haringruiters 134; 3 L. de. Mey Wam Dy past Hanngruiters 132. Ring VI, dressuur paarden LI 1 R Kiennjet Brretar Zwinruiters 134. 2 J BoUeman Man- mx Oranjeruiters 133 3 G Laperdnx Prins Valiant Zwinruiters 132.5. Ring VII, vressuur paarden LI 1 C. v Hove Scarlet Oranjeruiters 127.5, 2 D. Morel Eve lien Zwinrulters 127; 3 L. Baart Lady Zwinrui ters 112 135.5. 2 A. de Exter Ravel Oranjeruiters 126:2 M. P. Picavet Showbley Kleppertjes 126. Ring IX. Capnlli paaiden en pony's. 1 E. Goossens Shirley Brown Haringruiters 127.5. 2 M. Suy Moonlight Kleppertjes 124,5. 3 M Cysouw Gnnger Kleppertjes 122.5. B-springen paarden 1 A van Gelder Marsja Zwinruiters; 2 V. Baart Lady Zwinruiters; 3 A. Beun Mylord Haringruiters L-springpaarden: 1 Ben Boidin Comme U fant Zwinruiters; 2 Amoutde FeyterTuneer Oran jeruiters; 3 Chris SeydlitzEfiopeye Oranjerui ters. M-springen paarden 1 Mark Geensen Joska Hulst B-springen pony's. 1 A. de Kraker Ringo Haringruiters: 2 E Goossens ShiUie Hanngruiters; 3 F. Braspenninck Balalaika Hulst. L-spnngen pony's' 1 A de Bruyn Tippy Hulst 2 P Wiemes Paulus Kleppertjes; 3 T Dekker Blacky Haringruiters. M-Z-springen pony's: 1 Herman Lockefeer Roamer Haringruiters; 2 Koen Lockefeer Mounty Hanngruiters; 3 Koen Lockefeer Mutty Haringruiters. twee sterksten uit de koers maar het toeval wil wel dat juist zij elkaar vonden in de beslissende ontsnapping Terwijl het tempo door de vele premie sprints hoog bleef slaagden zij erin om samen weg te komen. Maar met dit tweetal op kop heeft men in Klooster zande een geweldige koers kunnen zien. Hetduo Van Hou welingen-Van Est nam schijnbaar moeiteloos afstand van de groep. Dat dit maar schijn was bleek la ter. Vanuit de groep werd er geweldig hard achter het tweetal gereden maar enige kans om hen terug te pakken is er nooit geweest Vooral Bart van Est maakte van de twee vluchters een geweldige indruk Geen moment zocht hij naar zijn grootste ver snelling. vrijwel constant reed hij op zijn 'vijftien' van achter terwijl Ane van Houwelingen vrijwel constant de steun van zijn 'dertien' zocht Het gevolg was wel dat dit tweetal vrijwel moeiteloos voorop bleef ondanks alle reacties in de achtervolging. Vol ontzag sprak Thijs Fase na afloop over hetgeweld vooraan „Er is hier vandaag verschrikkelijk hard gekoerst. Zeker toen Van Est en Van Houwelingen weg waren. Achter hen Is hetgeen moment stil gevallen. Het zegt wel veel over hoe hard die twee wel ge reden hebben vertelde de Zeeuwse kampioen na afloop. Het ging bij het tweetal schijnbaar moeiteloos, want het was inderdaad zo dat er achter hen ontstellend hard ge koerst is. Geen moment was het stil. Eerst waren het Toon van der Steen en Maarten Pronk, die rondenlang in de achtervolging reden en nog later was het een groep van elf renners nadat eerst Heddy Nieuwdorp en ook Ad Polak zich hadden stuk gebeten op de voorsprong van het tweetal. Het hielp uiteindelijk weinig, want het tweetal bleef ruim bulten schot, evenals het elftal achtervolgers. De koers in Kloosterzande heeft over igens wel aangetoond dat men zonder te betalen en een rijke premiepot een aan trekkelijk koersverloop kan krijgen 1 Arie van Houwelingen, Heeselt. 2 Bart van Est, Dinteloord, 3 op 20 sec. Peter Kuys, Vlij men, 4 Thijs Fase, Oud-Vossemeer, 5 Peer Maas, Huvbergen, 6 John Konings, Spmndel. 7 Jan Jonkers. Oud-Gastel. 8 Jac de Goede. Standaardbuiten. 9 Peter Hellemons. Halste ren. 10 Piet Franken. Oosterhout. 11 Cees Spaans.'s-Gravenpolder: 12Toon v d Steen. Elten-Leur. 13 Bram Geense.St. Philipsland. 14op35sec VesterAarts.Kruimngen: 15Wim Lugtenburg. Zuidland. 16 John Akkermans Zevenbergen; 17 GerSL Nicolaas. Dordrecht. 18Cor Vervaei. Walsoorden; 19G Knjnen, 20 Wim Westdorp. Kapelle AMSTERDAM - Na de sensationeel verlopen tiende ronde, was de elfde zit ting in de strijd om het werledkam- pioenschap dammen dinsdag een stuk rustiger. Wiersma behield de leiding dank zij een winstparti, hij wordt di rect gevolgd door de Russen Gantwarg en Tsjegolev met elk een punt minder. Tsjegolev omzeilde een lastige klip door de winst te behalen op Hans Jansen, die eerder Wiersma op remise hield. Na een flankspel-openmg kreeg de partij spoe dig een klassieke karakteristiek In een gelijkwaardige positie in het midden spel nam Tsjegolev met zfjn 23e zet een voortzetting waardoor de jeugdige Emmenaar argwanend had moeten worden. Deze zet lag namelijk niet in de lijn van de Russische positie Jansen echter had zijn spelplan klaar en ant woordde sneL Tsjegolev bleek deze zet te hebben verwacht en besliste daarna de partij meteen fraaie damcombinatie Hiermee was tevens het belangrijkste duel in de elfde ronde beëindigd Verrassend was daarnaast de nederlaag van de Belg Verpoest tegen de Frans man Delhom. De Belgische kampioen verloor door een simpele combinatie, na eerder schijfwmst te hebben verzuimd. Clerc was de eerste die zijn partij won. Rond de twintigste zet versloeg hij Lep- sic met een slagzet Uiteraard won Wiersma van Don Kandane, die er niet voor terugdiensde om met twee stukken minder door te blijven spelen. Ook Gantwarg liet geen punt zitten. Tegen Agliardi won hij in het middenspel een stuk en speelde de partij daarna moeite loos uit Andreas Kuyken gebruikte veel be denktijd om de jonge Tsjech Marek te verslaan. Hoewel de Amerikaan Smith tegen Gen lierman lange tijd de beste kansen had, kon hij slechts via zeer veel problemen de partij uiteindelijk re mise houden. Nimbi had een licht overwicht tegen Zom. maar meer dan remise wist de Congolees niet te be werkstelligen. De langste partij was die tussen Koe- perman en Hisard. De regerende we reldkampioen ontwikkelde een zeer gunstige positie, maar maakte in het middenspel een fout, waardoor hij een stuk achter raakte. Hoewel hij zichzelf de beste kansen had. kon hij slechts met veel moeite remise bereiken. In de twaalfde ronde staan onder meer de volgende partijen op het programma Wiersma-Marek, Tsjegolev-Delhom en Kuyken-Gantwarg De uitslagen van de dinsdag gespeelde par tijen in de elfde ronde van het toernobl om het wereldkampioenschap dammen in Amster dam zijn; Nimbi (Com - Zom iltai 1-1, Gendlerman ilsn -Smith iVS) l-l, Lepsic iJoe>- Clerc iNed)0-2, Koeperman (Sov) - Hisard iFrai 1-1, Gant- warg (Sov) - Agliardi (Mon) 2-0, Marek >Tsj) - Kuyken (Zwi> 0-2. Kandane iSn Lanka) - Wiersma (Ned) 0-2, Jansen (Nedi - Tsjegolev (Sov) 0-2. Delhom (Fra) - Verpoest iBel) 2-0. De stand na de elfde ronde is: 1 Wiersma 18 punten. 2 Tsjegolev en Gantwarg 17 pt. 4 Clerc 16 pt; 5 Kuyken 15 pt. 6 Smith 14 pt 7 Jansen. Koeperman. Nimbi. Gendlerman en Verpoest 13 pt. 12 Zom en Hisard 9 pt 14 Delhom 6 pt. 15 Agliardi en Marek 4 pt: 1" Lepsic 3 pt. 18 Kandane 1 pt ANDRE DE VOS (linksen PIET LOUWERSE: Als het niet blijkt a weer eens zelf gaan proberen. i te slaan bij het publiek, moeten tve het misschien BIEZELINGE - Voor het wielercomité dat de interna tionale Ronde van Midden- Zeeland organiseert moet dit jaar duidelijk worden of de samenwerking met de Prof tour door Nederland van langdurige aard zal zijn. De ronde (tweede etappe van de Proftour) wordt donderdag 26 augustus verreden en met de keuze van die dag zijn de Zeeuwse organisatoren niet zo erg gelukkig. Wanneer dat een flop blijkt te worden en volgend jaar de 'Zeeuwse etappe' weer op een door- de-weekse dag wordt gep land zal men zich er ernstig over beraden of het comité de samenwerking met de Proftour moet bestendigen. „We moeten natuurlijk afwachten hoe de reacties van het publiek zul len zijn", vertelt comité-voorzitter Piet Louwerse vlak voor de laatste grote vergadering, van het Zeeuwse comité in motel 'De Caisson' te Bie- zelinge „Negatieve reacües hebben we natuurlijk al gehad van mensen die anders op de zaterdag een hele dag de ronde volgden. Gunstige reacties hebben we ook wel gehad en dat betrof vooral de kwaliteit van het rennersveld, voor zover dat bekend is Maar wanneer mocht blijken dat de ronde op donderdag niet aanslaat bij het publiek, zullen we ons er nader over moeten beraden. We willen voor volgend jaar wel vroeg weten waar we aan toe zijn. Dan kunnen we altijd nog iets anders doen. Misschien wel weer helemaal zelf een ronde organi seren, maar dat is wel een persoon lijke mening", stelt Louwerse. Hoewel er met veel elan wordt ge werkt aan het organiseren van de tweede etappe van de Proftour van St. Willebrord naar Goes (in het par koers is bijna de hele 'oude' Ronde van Midden-Zeeland opgenomen i is duidelijk dat de comitëleden niet op alle punten even happy zijn met het landelijk comité. Begrijpelijk, want wie zich zo inzet voor de organisatie hoopt ook van alle zaken op de hoogte gehouden te worden. Toch gebeurt dat niet. Toen het Zeeuwse comité informeerde naar de samen stelling van het rennersveld kreeg men simpel ten antwoord dat de Proftour-organisatie dat liever tot de persconferentie op donderdag aan staande geheim wilde houden. Lou werse: „Dat is het grootste nadeel, wanneer Je meedoet aan zon organi satie". Secretans André de Vos voegt daar nog aan toe „Ik vind het gek Veertien dagen voor de Tour de France weet iedereen wie er rijdt en zij willen het met vrijgeven". Zelf proberen Het feit dat men volledig is overge leverd aan de landelijke organisato ren steekt natuurlijk wel een beetje bij de Zeeuwen, die jaren achtereen zelf renners contracteerden totdat vorig jaar met de Proftour in zee werd gegaan. Tegen die achtergrond bezien is de opmerking van Piet Louwerse dan ook begrijpelijk. „Als het een tegenvaller wordt en vol gensjaar krijgen we weer woensdag of donderdag toegewezen, omdat za terdag en zondag beter geschikt zijn voor Brabant en Limburg, moeten we het volgens mij maar weer eens zelf proberen te doen". Overigens is het wielercomité (be staande uit voorzitter Piet Louwerse. penningmeester Henk Kramer, se cretarissen Johan Nieuwenhuijze en André de Vos. manager Fons Aarts. Cees Rentmeester (huishoudelijke dienst). Toon Paauwe. HansZuidweg en Ko Lokerse i technische dienst) en Tonnie Hendrikse en Rinus Moerdijk van de karavaanleiding) niet bij voorbaat pessimistisch. „Alle aan komsttijden van de etappes liggen gunstig. Iedere avond is om uur ongeveer de finish. Dat is voor iedereen een erg gunstige tijd, na tuurlijk. In Goes hebben we dan nog het voordeel dat de renners twee maal op de Bergweg passeren. Wat dat betreft denk ik wel dat er veel mensen zullen komen. Bovendien is de toegang gratis. We hopen alleen dat het publiek een programma boekje van een gulden koopt" Motorstuntteam Ondanks het feit dat de ronde van Midden-Zeeland op een donderdag valt is het aantal sponsors toch gro ter dan vorig jaar. Overigens is ma nager Fons Aarts er van overtuigd dat het aantal sponsors tweemaal zo groot zou zijn geweest, wanneer de ronde op een zaterdag zou worden verreden. Desalniettemin heeft Zee land van alle etappes de grootste re clamekaravaan. die aan de renners vooraf gaat. „Dat wordt een heel spektakel", zegt Louwerse. „Er is zelfs dat bekende motorstuntteam uit de Tour de France aangetrokken Naastde zeven landelijke auto's in de karavaan rijden er hier drieëntwintig Zeeuwse sponsors mee. Dat zal na tuurlijk toch heel wat publiek trek ken" De Ronde van Midden-Zeeland wordt onder meer ondersteund door de PZC. Hoofdsponsors van deze ronde zijn de gemeenten Goes en Reimerswaal, Massee uit Goes (dit bedrijf stelt evenals vorig jaar een keuken van 3.000,- ter beschikking voor drie premiespintsi. Bar 't Con- ma-net, Jumbo Offset en Smith Kaas. De reclamekaravaan rijdt voor de renners uit. Bij Vlissingen maakt de stoet zelfs een omwet via Middel burg. waar de renners dit jaar van wege de weekmarkt, met komen. De politiebegeleiding is in handen van het 'élitekorps' uit Driebergen. De motoragenten uit Driebergen zullen de hele Proftour escorteren. Met een helicopter zullen eventuele objecten vroegtijdig worden doorgegeven aan de begeleiding. André de Vos: „De voorbereiding van de ploeg uit Drie bergen is geweldig. Ze komen af en toe in Zeeland en dan rijden ze om te oefenen de hele ronde een keer. Daarom wisten ze bijvoorbeeld eer der dan wij, dat de Langeweg bij 's- Gravenpolder was opgebroken. Je staat wel vreemd te kijken als je op een vergadering van het landelijk comité met zo'n mededeling wordt geconfronteerd", zegt De Vos. Rinus Moerdijk stelt met nadruk dat de medewerking van de Zeeuwse Hermandad bij het organiseren van de ronde bijzonder goed is geweest. „Van de verkeersgroep Middelburg en de gemeentepolitie Vlissingen en Goes hebben we alle steun gehad. Ook de plaatselijke commandanten hebben zich bijzonder positief opge steld. Alles wat we vroegen kon". Renners drijfveer Duidelijk is wel dat de organisato ren er alles aan hebben gedaan om er voor te zorgen dat de ronde van Midden-Zeeland de goede naam be houdt. Ook vorig jaar werden de Zeeuwen geprezen om de vlekkeloze organisatie. Grote drijfveer is na tuurlijk het goede rennersveld dat naar Zeeland komt. Hoewel de deel name van de vedetten als Zoetemelk en Merckx nog steeds niet zeker is (Merckx zal waarschijnlijk toch de voorkeur geven aan Belgische crite riums en Zoetemelk heeft al een principe overeenkomst met de Prof- tour) zegt Louwerse nu al: „Zo'n sterk rennersveld zullen we nooit kunnen waarmaken als we alleen een ronde houden. Dat maakt het voor ons aantrekkelijk om toch de band te houden". Zeker is dat er dertien ploegen aan de start zullen komen. Negen ploegen staan al vast: TI Raleigh. Frisol. Or- mas Sharp. KAS. Zwitsers/Ita liaanse ploeg. MIKO. IJsboerke, BP/Lejeune en Flandria. De laatstr genoemde ploeg van directeur spor tief Guillaume Driessens herbergt de grote favoriet voor de eindzege; Freddy Maertens. „Zo'n ploeg krijgje als comité alleen niet aan de start", zegt André de Vos. „Voor een criterium kun je Maertens misschien nog wel strikken, maar zijn hele ploeg voor een eendaagse ronde is vrijwel onmogelijk te con tracteren. Dat rennersveld betekent een stimulans voor de organisatoren uit Zeeland. Bovendien wordt de Proftour gezien als de beste voorbe reiding op het wereldkampioen schap en het streelt de leden van het comité 'Internationale Ronde van Midden-Zeeland' toch wel een beetje dat ze daaraan kunnen meewerken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12