Eerste resultaten met druppelbevloeiing in fruitteelt veelbelovend Maritieme expositie Britannia Vlissingen in 649e Staatsloterij. 2e trekking 16 aug. 1976 Lees de PZC 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 AUGUSTUS 1976 D De heer en mevrouw Bergkotte-Stellwag geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje ARNOUD DIRK A. B. P Woudenberg E. Woudenberg- Ultee Marlies Middelburg. 14 augustus 1976 Pr. Kennedylaan 6 Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van onze zoon Serooskerke <W> Oostkapelseweg 6 16 augustus 1976 Wij zijn dankbaar en blij met de geboorte van onze zoon. Nelleke's broertje PIETER MATHIJS Zondag 15 augustus 1976 Oost-Souburg. Donge- straat 82 Met onuitsprekelijke droefheid geven wy u ken nis van het plotseling overlijden van mijn innig geliefde zorgzame man en onze lieve vader, zoon, schoonzoon, broer en zwager WILLEM HEYKOOP in de leeftijd van 36 jaar Philippine (Zeeland): E. Heykoop-Rijlaarsdam Janneke en Germa Leiderdorp: Ockerrode 7: A. P. Heykoop Namens de familie Heykoop Leiden, Besjeslaan 5: C Rijlaarsdam Namens de fam. Rijlaarsdam Overeenkomstig de wens van de familie zal de begrafenis in alle stilte in Leiderdorp plaatsvin den op de algemene begraafplaats op woensdag 18 augustus a s. om 11.30 uur Philippine. 11 augustus 1976 Geen bezoek - Geen bloemen RECTIFICATIE Van ons is plotseling door de dood weggenomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, zoon, schoonzoon, broer, zwager en oom JACOBUS BUIJZE echtgenoot van Anna Jacomina iiamelink, op de leeftijd van 42 jaar. In ons grote verdriet is onze enige troost ons vertrouwen dat hij door zijn Heiland mocht in gaan in het Vaderhuis. Axel A. J Buijze-Hamelmk Jozina en Helena A. Buijze J Buijze-Dey Zaamslag: J Hamelink H. Hamebnk-Dieleman Fam. Buijze Fam. Hamelink De teraardebestelling, waarby u wordt uitgeno digd. zal plaatshebben op woensdag 18 augustus a s. om 10.45 uur op de algemene begraafplaats te Axel. Vooraf wordt, een korte dienst gehouden in de Gereformeerde Kerk, Pironstraat. die aanvangt om 10.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Kultureel Centrum 'De Halle' na de teraardebestelling Met ontsteltenis vernamen wij de tijding van het plotseling overlijden van de heer J. BUIJZE opzichter-uitvoerder bij de afdeling gas' in het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Wij zullen hem in herinnering houden als een plichtsgetrouw lid van onze bedrijfsgemeen- schap. een humaan chef en een goed collega. Wij hopen dat degenen die hem het naast ston den uithun geloof de krachtzullen putten om dit zware verlies te dragen Axel-Middelburg. 16 augustus 1976 Bestuur, directie en personeel van de NV Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij RECTIFICATIE Door God thuis gehaald Zijn kind. onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma NEL GOUDSWAARD-DE BUCK op de leeftyd van 76 jaar Maar Gode zij dank. die ons de overwinning geeft door onze Here Jezus Christus. 1 Cor. 15, vers 57 Zwijndrechl M. J. Goudswaard Australië Mount Evelyn J W Goudswaard D. Goudswaard-Nijhuis Middelburg: W A. Goudswaard P. S Goudswaard-Meijers Grijpskerke: B Goudswaard M. Bijlsma Kleinkinderen Middelburg, 14 augustus 1976 Correspondentie-adres: Dam 86 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis Rouwbezoek van 17 30 tot 18 30 uur De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 18 augustus a s. om 14 30 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg Hieraanvoorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en belangstellenden in de aula op de begraafplaats die aanvangt om 14.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds W M. de Bakker Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleantie- ruimte van de aula. Vertrek vanaf één der zalen van de Geref Kerk 'De Hoeksteen' aan de Roozenburglaan om 13.30 uur. Met verslagenheid geven wy kennis van het overlijden van onze geachte medewerkster en collega, mejuffrouw JELTJE BIJL Haar levensstijl was bescheidenheid en toewij ding. welke wij met dankbaarheid gedenken. Directie en Personeel van de Campina - Melkinrichting Middelburg. 16 augustus 1976 Poelend aelesingel 6 RECTIFICATIE Na een langdurige ziekte heeft de Hemelse Va der thuis gehaald onze lieve broer, zw ager, oom en neef Hij is 67 jaar geworden en laat bij ons een lege plaats achter Goes. J J Ton-de Visser Middelburg C. Ton J Ton-Poppe Den Haag K Ton M Ton-Watlel Middelburg M Ton S Ton-Geelhoed Middelburg Jae Ton Gouda J Ton-de Bruin Middelburg M de Kam Neven en nichten Middelburg. 14 augustus 1976 Seisweg 121 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Rouwbezoek van 17.30 tot 18 30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 18 au gustus a s om 12.00 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats in de Getuigeniskerk aan de Adr Lauwe- ryzstraat voor familie en belangstellenden, die aanvangt om 11.15 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. H. van Benthem. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance ruimte van de aula op de begraafplaats. Op de feestdag van Maria ten Hemel Opneming wier voorbeeld zij altyd heeft proberen na te vol gen. is naar haar Schepper teruggekeerd, ge sterkt door het H Sacrament der Zieken, onze dierbare moeder en oma JOBINA DE WINTER weduwe van Jan Verinuc Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft bete kend. zullen wij haar in onze gebeden blijven gedenken. Zij overleed in het bejaardenhuis 'De Kraayert' op de leeftyd van 88 jaar. Wij bevelen de ziel van de overledene in uw ge beden aan. Kinderen. kleinkinderen en achterkleinkinde- Lewedorp. 15 augustus 1976 Huize 'De Kraayert Correspondentie-adres. P. E Vermuè. Oude Kraayertsedijk 14. 's-Heer Arendskerke De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 18 augustus a s om 10.00 uur. in de parochiekerk van de H Eligius te Lewedorp. waarna de begrafenis op het r-k kerkhof aldaar Avondmis heden om 7 30 uur in de parochiekerk De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van huize 'De Kraayert' Op donderdag 12 augustus 1976 is te SarlattFr.) overleden onze broer, zwager en oom MR. SIMON VAN HOEVE Kzn geboren te Zaamslag 2 januari 1905. Heden behaagde het de Heere. zacht en kalm. uit ons midden weg te nemen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante SARA MARIJS weduwe van Adriaan \an de Gruiter. in de ouderdom van 88 jaar Vlissingen: Johannis Marijs Uit aller naam. Amemuiden: Mana de Nooyer Amemuiden: Familie de Nooijer Amemuiden: Familie van de Gruiter Amemuiden, 15 augustus 1976 Correspondentie-adres. Schoolstraat 7. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 19 augustus 1976 om 12.00 uur op de begraafplaats te Amemuiden. Vertrek vanuit de Kerk der Geref Gemeente Nederland aan de Burgemeester Langebeke- straati De 236 000 pnjzen van deze trekking - samen groot 7.9 min zijn als volgt gevallen. een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie h op het nummer 053966 troostprijzen van 2 000 op nummer 053966 nier U53966 van elk van de andere series een extra prijs van 100 000 is gevallen in de serie r op het nummer 097713 troostprijzen van 2.000 op nummer 097713 van elk van de andere series. prijzen van 50 000 zijn gevallen op alle nummers. 030048 5.000 zijn gevallen op alle nummers: 051233 I 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 084496 2 000 zijn gevallen op alle nummers: 067133 '2.000 zijn gevallen op alle nummers: 075630 2 000 zijn gevallen op alle nummers. 028375 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 051791 en prijzen van 1 000 op alle nummers eindigende op' 4149 400 op alle nummers eindigende op: 142 200 op alle nummers eindigende op: 828 100 op alle nummers eindigende op. 560 100 op alle nummers eindigende op: 290 50 op alle nummers eindigende op 61 50 op alle nummers eindigende op 37 15 op alle nummers eindigende op 4 Gewonnen pnjzen kunnen na de derde trekking w orden geïnd De lotenverkoop voor de volgende loterij begint op 6 september a s. bij de lotenjkan- loren Heden nam de Heere. tot onze droetlieid. nog vnj plotseling uit onze familieknng weg. in de gezegende ou derdom van 88 jaar. onze gehelde tante en oudtante, mevrouw SARA MARIJS weduwe van Adriaan v.d. Gruiter Rotterdam Fam J Dyke Fam. J Mulder Utrecht Fam W Pannen tier Wed C Flentene Fam P Schaad Middelburg Fam K v Belzen Fam J v Belzen Amemuiden: Fam C v Dalen Mej G v Belzen Fam M v Belzen Fam J v Belzen Amemuiden, 16 aug. 1976 Heden 8 aug. overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde zus teren schoonzust er en tante geb. Van Stee. Yerseke fam. P Mol van Stee Yerseke: fam. J. van Stee- de Koeijer Yerseke. fam. J. van Stee- de Leeuw n Stee Yerseke. fam. F. Yerseke. fam. A. S. van Stee- Pauwe Yerseke: fam. S. A. van Es- van Stee Yerseke: fam. L C. Marteijn- van Stee Yerseke. fam. Joh. van Stee In de ouderdom van 77 jaar werd op 8 aug j.l door haar Heer en Hei land van mijn zijde weggenomen myn in nig geliefde vrouw, moeder en grootmoe der en tante geb. Van Stee Comelis van Stee Katharina Miller- van Stee Ida Moerdijke van Stee en kleinkinderen 4484 Hunsberger VS Grand Rapids Mich 49505 USA GOEDE OOGST OP ZEER DROOGTEGEVOELIGE GROND NOG WEINIG TOEGEPAST SYSTEEM GOES - Verreweg de meeste akker bouwers. eehouders en fruittelers kij ken in deze droge tijden bezorgd naar de lueht. Mooi weer vinden ze best, maar dit wordt te gek. Iedere week dat de regen langer op zich laat wachten staan de gewassen op de akkers en de bomen in de boomgaarden er troostelo- zer hij. Geen wonder dat deze zomer de beregenings- en bevloeingsinstallaties uitverkocht raakten. De extreme droogte heeft de mogelijkheid geboden om de resultaten te bekijken van een voor de Nederlandse fruitteelt vrij nieuw bevloeingssysteem. Het gaat om de druppelbevloeing, die momenteel op ongeveer vijftien Zeeuwse fruit- en tuinbouwbedrijven wordt toegepast. Bij de druppelbevloeing - de naam zegt het al - druppelt water uit een op de grond liggende of laat boven de grond hangende kunststof buis. De gestaag vallende druppels vormen een vochtige plek op de grond, die zich naar beneden toe klokvorming uitbreidt en waar de wortels van de planten het vocht uit kunnen opzuigen. Er zijn verschillende systemen. Bij sommige druppelt heet water uit doppen, die aan de buizen be vestigd zijn: bij andere systemen sijpelt het water door een zogenaamde 'zweet- •slang' of een dubbelwandige slang met kleine gaatjes. Deze manier van be- vloeing wordt in zeer droge strken ln bijvoorbeeld de Verenigde Staten. Aus tralië en Israél al enkele tientallen jaren veelvuldig toegepast. Thans krijgt het ook - zij het nog heel schoorvoetend - aandacht in Nederland. Het systeem wordt in de kassenteelt overigens al langer toegepast. „De reden dat de druppelbevloeing in Nederland zo lang buiten de belangstel ling heeft gestaan, ligt in het feil dat we hier nauwelijks met echte langdurige droogte te maken hebben. Een jaar als dit is gewoon een uitzondering aldus ïr H Sijtstra. tuinbouwconsulent voor Zeeland en West Brabant Maar in een provincie als Zeeland, waar zoet oppervlakte- of grondwater vrij schaars is. kan dc druppelbevloeing mogelijk heden bieden' Doordat by dit be vloeingssysteem maar een betrekkelijk klein plekje op de grond bevochtigd wordt is dc verdamping veel geringer dan bij de bekende beregeningsinstalla- ties, de zogenaamde 'overhead sprin kling' Voor die beregening in de fruit teelt is veel meer water nodig, omdat een groot deel naast de bomen of de planten valt. Bovendien sluit het drup- pelbevloeïngssysteem veel beter aan bij de hoeveelheid grondwater, die per uur opgepompt mag worden in Zeeland, namelijk twee kubieke meter per uur Voor een beregeningsinstallatie is meer nodig, zodat al snel een reservoir moet worden aangelegd of duur leidingwater moet worden gebruikt En dat laatste is trouwens nog niet eens altyd mogelijk Ook heeft een druppelbevloeingsinstal- latie mmder druk nodig dan een bere geningsinstallatie. zodat met een be trekkelijk kleine pomp kan worden vol staan. De kosten van een druppelbevloem- gsinstallatie bedragen vier- a vijfdui zend gulden per hectare Eventueel ko- in een rij ernaast, die het van de thans zo men daar dan nog de kosten bij van een spaarzame buitjes moeten hebben. Het- ontijzerings- en ontkalkingsmstallatie. want het systeem is nogal gevoelig voor verstopping .Het is natuurlijk dc vraag", aldus de heer Sytstra. ..of een fruitteler speciale voorzieningen moet (>f rPCien treffen voor extreme situaties zoals in dit jaar Dat is een zaak. die iedereen voor zichzelf moet beantwoorden. Het zal nu wel voor Iedereen duidelijk zijn of hij op drooggevoelige grond zit. of niet Als een fruitteler in deze droogteperiode betrekkelijk wenig problemen heeft, dan zal een beregenings- of een drup- pelbevloeiïngsinstallatie weinig effect hebben. Maai op de gronden, die gevoe liger zijn voor droogte en waar nu een aanzienlijke opbrengstderving of zelfs een totale misoogst dreigt, is misschien wel iets te zoen De mogelijkheid be staat dat de oogst daar ook negatieve invloede ondervindt van tijdelijk ge brek aan water in 'normale' seizoenen. Daar valt zo'n 'normale' oogst mis schien met tien a vijftien procent te ver groten door middel van bevloeïng Verder moet iedere fruitkweker of tuin bouwer eerst onderzoeken of hij wel aan voldoende zoet water kan komen Op hel Proefstation voor de Fruitteelt in Wilhelminadorp heeft men momen teel de druppelbevloeing in onderzoek Hoewel het onderzoek nog lang niet is afgerond, zijn de resultaten in deze droogteperiode al duidelijk te zien. De appelbomen, die van de bevloeïng profi teren. staan er veel beter bij, dan bomen zelfde geldt voor het frambozenveldje van het proefstation. Fruitteler P. Spelier in Ovezande is te vreden over de druppelbevloeing. Een deel van zijn bedrijf ligt op grond, die zeer gevoelig is voor droogte. Hij kocht die grond in 1970 en er zijn al twee oog. sten op mislukt. Nu - niet de druppel bevloeing - gaat het een stuk beter. Op drie van de veertien hectaren van de heer Spelier wordt nu druppelhe- vloeïng toegepast. „Er waren in het be gin wel eens wat probleempjes", ver telt de heer Spelier. „Regelmatig zaten cr doppen verstopt, maar nu er een ontijzerings- en een onthardingsinstal- latie bijgekomen is, zijn die kinder- zoekten een heel eind verholpen. Alleen het schoonmaken van de dippen brengt nog veel w erk met zich mee". Voor dat laatste kan ook een oplossing gevonden worden door andere (duurdere) doppen toe te passen. Deze reinig zichzelf als er op gedrukt wordt. De druppelbevloeing woordt momen teel in Zeeland op zeven fruitteeltbed- ry ven i samen twintig hectare i. zes klein- fruitbedrijven isamen 2.5 hectarei en op vier andere tuinbouwbedrijven rook samen goed voor 2.5 hectarei toegepast Vergeleken met andere provincies is men er in Zeeland het verst mee Elders in het land houden fruittelers en tuin bouwers het nog op beregeringsinstalla- ties. ..Dat komt niet alleen omdat men daar over voldoende zoet oppervlakte- DUITS JACHT vronGD7 A AKT VflflD of grondwater beschiktvertelt.de heer ViLKVJWIvA/V/A.IYl VUURp Delver van de Proefstation voor de WALCHERSE KUST OPSCHUDDING VLISSINGEN - Het Duitse jacht'Petra' heeft maandagavond in de Vlissingse Vissershaven en voor de AValcherse kust nogal wat opschudding gebracht. Het veroorzaakte een aanvaring in de Vissershaven met een ander plezier vaartuig. waarbij schade ontstond. Direci daarop is het bootje doorgevaren richting Westkapelle. Bij Zoutelande strandde het echter op een aantal paal hoofden. waardoor toch maar besloten werd terug te keren naar Vlissmgen. Op terugtocht ontkwam de 'Petra' ternau wernood aan een aanvaring met een Fruitteelt, „maar men gebruikt de bere gening ook om schade door nachtvorst te voorkomen- Maar in Zeeland, waar het nachtvorstrisico een stuk geringer is. is dat niet zo nodig" Samen sommen de heren Sytstra en Delver de voor- en nadelen van de drup pelbevloeing op. De voordelen: het sys teem vergt minder arbeid dan de bere- geningsinstallaties. waarvan steeds de buizen verlegd moeten worden, er is minder water voor nodig: de loop- en rijpaden blijven begaanbaar: jonge fruitbomen slaan beter aan; in het water kunnen meststoffen gedoseerd worden: de grond slaat niet dicht, het gewas blijft droog (minder kans op schimmel): minder groei van onkruid en gras: geen a recht op de vrachtvaarder zijn afge- stoomd. die met kunsten vliegwerk een aanvaring wist te voorkomen. De 'Petra'. 12 meter lang. had op dat moment te kampen met machine- Duits vrachtschip Het pleziervaartuig groeistoot met kans op scheuren van -li SÉ mugS -h» «<«'- het ln zlJ„ totaliteit is een drup- pelbevloeïngsinstallatie goedkoper dan 1 een beregeningsinstallatie Daar staan als nadelen tegenover de vrij grote kans °P verstopping, de eventuele kwalijke schade en bleek daardoor nauwelijks geVolgen van zoutophoping in de grond wendbaar. .-ii- Direct na aankomst in Vlissingen heeft de rijkspolitie te waterde zaak in onder zoek genomen. Mededelingen over schade aan de pleziervaartuigen en paalhoofden konden maandagavond nog niet worden gedaan Veronderstel lingen als zou de bemanning 12 mensem van de 'Petra' onder drankinvloed zijn geweest, konden evenmin worden be vestigd Het Waterschap Walcheren, zo deelde men 's-avonds van de zijde van de poli tie mee, heeft een schadeclaim inge diend. voor de schade aan het paal hoofd. en de vraag of de kosten er inderdaad uitkomen. Het onderzoek van het Proef station voor de Fruitteelt zal over een paar jaar wel antwoord kunnen geven op de vragen, die er nog bestaan ten aanzien van de druppelbevloeing On dertussen zijn de fruittelers die er nu al mee werken er best tevreden over: aan de 'bedruppelde' bomen hangt een goede oogst, die naar verwacht wordt prima prijzen zal opleveren Soos Open Hof VLISSINGEN - Vele tientallen prenten, werkstukken en foto's sie ren tot en met 26 augustus de serre- zaal van hotel Britannia te Vlissin gen. waar de Stichting Maritieme Recreatie Centrum Vlissingen een expositie heeft ingericht over het onderw erp zeevisvaart. Maandagmiddag werd de expositie geopend na vier dagen van inten sieve voorbereiding Het geheel is zo opgezet dat een logisch verhaal is omstaan De expositie begint bij en kele schoolkaarten die werddn ge leend van de Jacob Catsschool Het onderwerp zeevisvaart wordt daarna door middel van fotomateriaal en oude prenten betrokken met de stad Vlissingen, Aan de hand van ten toongestelde werkstukken van leer lingen van de Zeeuswse School vooi de Zeevisvaart wordt dieper inge gaan op het begrip van de visserij vangst. Deze werkstukken wrder gemaakt door de brugklas van d( school De opbloei van de vissen, wordt nog eens benadrukt door hei tentoonstellen van de door de leer lingen zelf vervaardige materlaler die bij de zeevisvaart worden ge bruikt Enkele leerlingen geven eer demonstratie van het knopen var netten. De expositie, die voor ieder een toegankelijk is. Is vooral bedoelc als een eerste eknntsmaking me' toekmostige zeevissers en een bena dering van diverse stichtingen. Dt Stichting Maritieme Recreatie heef deze expositie nauwkeurig voorbe reid. Zo zijn alle schepen van de 'Vlis singen 3' te zien, Gedeeltelijk oj oude foto's als ook door het plaatsei van enkele modellen. De expositie i. geopend van negen tot zes urn-. Foto: enkele leerlingen van dt Zeeuwse School voor de zeevisvaar demonstreren liet maken van netten VLISSINGEN - De SKW-soos van Open Hof. Alexander Gogelweg 59 in Paau- wenburg. gaat op vrijdag 20 augsustus weer beginnen. Van half 8 tot tien uur zijn alle jongeren van 13 t/m 15 jaar. Afspuien Veerse Meer begint 26 augustus VKERE - Donderdag 26augustus wordt begonnen met het afspuien van het Veerse Meer van het zomerpeil, dal op NAP ligt, naar het tussenpeil. dat op 30 cm onder NAP ligt. Deze waterstand zal vermoedelijk op 1 september zijn be reikt. Vanaf 4 oktober wordt daama verder af- gespuid naar een winterpeil op 70 cm beneden NAP. Deze waterstand zal vermoedelijk op 14 oktober zyn bereikt De perioden van afspuien zyn afhanke- lijk van de sluisgang als gevolg van de I buitenwaterstand. Gedurende de pe- I riode van het afspuien zal de mogelyk- I heid tot spuien door de schutsluis in de Zandkreekdam, m relatie tot de getij- I beweging op de Oosterschelde, volledig moeten worden benut. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Klaaswaal: H. Veldhuizen te Wapenveld: Aangenomen naar Niedermarsberg I Evangelische Kirche van Westfalenals geestelijk verzorger van het Psychia trisch Centrum: M. Hausmann te Woud send in Friesland die bedankte voor Merxhausen (Evangelische Kirche van Kurhessen-Waldecki als geestelijk ver zorger van het Psychiatrisch Centrum. Bedankt voor Kamerik J C. Schuur man te Putte, Voor Bodegraven, toezegging: J. Rich ter te Sleeuwijk: CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te IJmuiden P N Rubbers te Den Haag-West: Aangenomen naar Kampen, dr. T. Brte- nen te Groningen: GEREFORMEERDE KERKEN VRIJ GEMAAKT Bedankt voor Rotterdam-Noord: W Wierenga te Berkel en Rodenrijs; GEREFORMEERDE KERKEN VRIJ GEMAAKT BUITEN VERBAND Aangenomen naar Spakenburg, tweede predikantsplaats: H van Ommen te Arnhem: GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Bodegraven D. Rietdijk te Vlaardingen: Te Den Haag-Centrum D Hakkenberg te Lisse. BABTISTENGEMEENTEN Aangenomen de benoeming tot gods dienstleraar te Stadskanaal A Hofman te Nieuwe Pekela.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6