Middelburgse fabrikant: onderzoek ziekteverzuim buitenlandse werknemers Romain Goethals, Eede krulbolkeizer 1976 Reuzen-sleutel van de ossewei voor 30-jarige tweelingbroers dinsdag 17 augustus 1976 wisse/ zeeuws-Vlaanderen Nederlandse Metaalunie onderzoekt klacht MIDDELBURG - Directeur P. A. Noordermeer van Alga BV te Middel burg heeft in een brief aan de Metaal unie en liet departement van Nijver heid en Handel in Zeeland gevraagd naar een onderzoek naar het ziektever zuim bij buitenlandse werknemers. De Middelburgse fabrikant heeft in zijn bedrijf geconstateerd, dat het ziekte verzuim - in een bepaalde periode-bij buitenlandse werknemers honderd procent hoger lag dan bij de Neder landse werknemers. Op verzoek van Noordermeer zal de Ne derlandse Metaalunie in Utrecht via zijn bestuurskanalen bij de bedrijfsvereni gingen die aangesloten zijn bij het GAK de problemen van het ziekteverzuim door buitenlandse werknemers aan de orde stellen. De heer Noordermeer heeft onlangs het GAK zijn gegevens kenbaar gemaakt en om een onderzoek ge vraagd. Met name zou hij willen zien of dit verschijnsel zich ook op andere be drijven voordoet. „Ik heb gemeend de kat de bel aan te moeten binden", deelde de heer Noord ermeer maandagavond desgevraagd mee. De heer Noordermeer heeft zijn 'onderzoek' gehouden in de eerste helft van dit jaar, zo deelde hij mee. Daaruit kwam vast te staan, dat - naar zijn schatting -11,6 procent ziekteverzuim werd geconstateerd van Nederlandse werknemers, bij de buitenlanders lag dat stukken hoger: 23.42 procent. In die periode waren er bij Alga BV in totaal 74 mensen werkzaam: 23 buitenlanders. 51 Nederlanders (32 in de fabriek, 19 op kantoor). 'Uitschieter' bij de buitenlan ders was een persoon, die in dat halve jaar 107 ziektedagen op zijn naam liet schrijven. Er waren er ook met 70 en 60. „Maar aldus de heer Noordermeer. „ook bij de Nederlandse werknemers hebben we wat uitschieters. Hun klach ten zijn evenwel bij ons bekend". De heer Noordermeer - zo zei hij - zou het zonde vinden wanneer die 'uitschieters' onder de buitenlanders, anderen, die wel werkwillend zijn, schade berokke nen. „Je gaat (Jan lü-ijgen dat men zegt: die buitenlandse werknemers moeten we niet meer. Dat moet Je voorkomen als werkgever". De heer J. Kampers, sociaal- economisch medewerker van de Me taalunie, deelde mee. dat een onder zoek naar het ziekteverzuim van bui tenlandse werknemers nog niet eerder Is gehonden. .-Ais een dergelijk onderzoek Inderdaad uitwijst dat het ziekteverzuim bij de buitenlanders veel hoger is dan bij de Nederlandse werknemers, dan zullen wij ons in de organisaties toch moeten beraden", meent hij. „Wij zullen onder meermoeten bekijKen water napert aan de werkomstandigheden en misschien ligt het ook wel aan de te gunstige so ciale wetgeving", stelt hij. De heer Kampers zei verder dat de brief van de heer Noordermeer als 'een serieuze noodkreet wordt beschouwd voor de Metaalunie'. „Hij krijgt dan ook dc grootste aandacht". Gereserveerd Van de zijde van de vakbonden rea geert men gereserveerd op de brief van de heer Noordermeer, die men bij de vakbonden overigens nog niet onder ogen heeft gehad. De heer R Bil. districtsbestuurder In dustriebond CNV: „Ik vind het allemaal een eenzijdige benadering Men eaater bij voorbaat van uit. dat buitenlandse werknemers misbruik willen maken", H. Schneiders, districtsbestuurder In dustriebond NVV: „Hierover had eerst met de vakbonden moeten worden ge praat. Wij hebben juist een maand of drie geleden de heer Noordermeer vra gen gesteld over zaken als aanname van buitenlandse werknemers en arbeids voorwaarden Dat met onze veronder stelling. dat er een wat vreemd beleid zou zijn met betrekking tot onder an dere de buitenlandse werknemers. Wij zijn er nog niet over geïnformeerd. Over gegevens beschik ik dus niet. Verder lijkt het erop dat met deze gegevens van de heer Noordermeer een mening als 'de buitenlanders moeten hier weg' alleen maar wordt aangewakkerd". BURGEMEESTER OCKELOEN WIL VOORLOPIG VOORAL LUISTEREN TERNEUZEN - Terneuzens nieuwe burgemeester C. Ockeloen heeft maan dag, op een kennismakingsbijeen komst voor het gemeetepersoneel, ge zegd dat hij het komende jaar vooral naar de mensen wil luisteren. Hij voelde er niets voor om op korte termijn vergaderingen aan te brengen m de structuur van het gemeentelijk ap paraat en liet tenslotte weten, dit en b. en w. en de gemeenteraad als 'een col lectiviteit te beschouwen. De bijeenkomst in dë burgerzaal van het stadhuis, die werd geopend door loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbe, trok een groot aantal ambtenaren van alle gemeentelijke diensten. Zoals bekend wordt de heer Ockeloen vrijdagmiddag geïnstalleerd Hij maakte vrijdag kennis met de leden van de Temeuzense raad. Inbraak bij ziekenfonds Terneuzen TERNEUZEN - Bij een inbraak in het gebouw van het ziekenfonds aan het oostelijk Bolwerk in Terneuzen is dit weekeinde een aanzienlijk geldbedrag verdwenen. De daderfs) kwam(en) binnen via een brandtrap en door het forceren van een raam. Het geld werd ontvreemd uit de kluis. De politie heeft de zaak in onder zoek. Trimactiviteiten ZUIDDORPE - Vandaag, beginnen de activiteiten van de trimclub te Zuid dorpe Voorheen werden deze activitei ten verzorgd door de voetbalvereniging AZW te Axel, maar door uitbreiding van het aantal leden is de organisatie thans overgenomen door het Plaatselijk Aktie Komité SportReal. Vanavond isef een fietstocni van pius minus z uur. ue start is om 19.00 uur vanaf de Sportzaal in Zuiddorpe Op 24 augustus beginnen de aktiviteiten in en om de Sportzaal, iedere dinsdag om half acht Laatste concert in Cadzandse dorpskerk CADSZAND - Donderdag wordt in de dorpskerk van Cadzand het laatste van een reeks zomeravondconcerten gege ven.. Froukje Wiebenga uil Den Haag (fluit) Anna Cremers uit Amsterdam (clavescimbel en orgel) spelen werken van Baxh, Frescobaldi, Benda en De bussy. Het concert begint om 20.00 uur. Na afloop - er is geen pauze - kan er koffie worden gedronken in het vereni gingsgebouw. Daar is ook gelegenheid om met de uitvoerenden van gedachten Jg CliïlgC te wisselen. TERNEUZEN - Voor de Temeuzense tweeling Lou en Willie Verhage was het zaterdag groot feest. Beide verstokte vrijgezellen vierden hun 30e verjaardag en de voor Zeeuwsch Vlaanderen traditionele 'sleutel van de ossewei'was dit keer wel wat erg groot uitgevallen. Hij stond 's morgens al heel vroeg m de voortuin bij de gebroeders Verhage. De afmetingen: 3.60 m. hoog. bijna 5 meterlang met een gewicht van 140 kg. Niemand wist hoe de sleutel daar was gekomen Zondagmorgen was hij opeens weer verdwenen Voetbalwedstrijd MARKTCOMMISSIE: CONTAINERS OP MARKT VAN AXEL AXEL - De marktcommissie in de ge meente Axel adviseert het college van b. en w. om eens te bekijken of er tijdens de wekelijkse marktdag op zaterdag geen containers kunnen worden ge plaatst. B. en w denken momenteel al over het plaatsen van de containers, zo bleek SLUISKIL-Woensdagwordt in Sluiskil maandagavond tijdens de vergadering voor de tweede keer de jaarlijkse zome- van de marktcommissie. Die commissie Zomeravondwandeltocht in Sluiskil GOES - Grote Kerk, 13.20 uur: orgel concert door Kees van Eersel. HULST - StrLiduinaziekenhuis, 15.05- 16.30 uur uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Nieuwe Kerk. 20 uur: orgelconcert door Piet van Egmond. Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. VLISSINGEN- De Piek. 20.45 uur film voorstelling. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Drie dagen van de concor, 14 jr. Luxor, 20 uur: Mandingo 18 jr. GOES - Grand Theater, 20 uur De nachtportier. 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: De premiejager. 18 jr. 20130 uur: Het Deense sleutelgat. 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur De eend en de Caillac, a.l. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Emma- nuelle II, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur. Vakan- tieperikkelen met funeste gevolgen, al.l VLISSINGEN-Alhambra20 uur: Fiesll Gordon 18 jr. TENTOONSTELLINGEN DRIESCHOR - Landbouwmuseum, 13.30-16.30 uur: oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur Natuur en landschap m Zeeland. Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: Potlood tekeningen Hennie Broer. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Museum 10-17 uur: Verdronken land. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg m Zeeland. Galerie Contrast. 10.30-17.30 uur Uta Menadrdi textielsculptures en Marga Plasse edelsmeedwerk. Vleeshal 10-17 uur: werken uit collectie Museum Van Bommel-Van Dam. Zeeuwse Kunstenaarscentrum: kera miek en kleinplastiek. Galerie 't Kot, 10-18 uur: werken Frits van Til. NIEUWVLIET - Camping Nooitge- dacht: expositie Ben Bonte. SINT-ANN'ALAND - 'De Meestoof, 15- 17.00 uur* De smalstad van Jacoba var Beieren. VLISSINGEN - Stadhuis 8-12.30" en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. Serrezaal Britannia, werkstukken school voor de zeevisvaart. Stedelijk Museum. 10-12 en 14-17 uur Michiel Adnaans.zoon de Ruyter. IJZENDIJKE - Galene M 4. 12-18 uur werken van Lienke Reynhoudt en Hen nie Huster. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: te' rugbük op beleg 1575-1576. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes. tel. 01100-1444 ZEEUWCH-VLAANDEREN - Temeu- zen, tel. 01150-4444. THOLEN en SINT-PHILISLAND - Tel. 0011 ravondwandeltocht gehouden. Dit ge beuren, dat is opgezet door het Sluis- küse wandelcomité, gaat over twee af standen: 5 en 10 kilometer. De start is om 18.30 uur bij hotel-café 'Atlanta'. Iedere deelnemer die zojn tocht volbrengt ontvangt een herinne ring. Bermbrandje te Oostburg ÖOSTBURG - De Oostburgse brand weer is maandagmiddag omstreeks vijf uur voor een bermbrandje aan de Brug- vaartsedljk. De brandweer had het branche snel onder controle. heeft nu aan het college het advies ge geven de zaak grondig te bekijken. De commissieleden vinden dat het plaats sen van containers de beste oplossing is om de kooplieden van hun afval af te helpen. Voorts, zo werd in de vergader ing van de commissie besloten, zal de marktmeester gaan toezien of de koop lieden wel op tijd op de markt verschij nen. Kraamhouders moeten namelijk om elf uur op de markt zijn, enkelen houden zich niet aan die regel en komen pas later in Axel aan. Ook zal de marktmeester toezicht houden op het wel gesignaleerde feit dat kleine jongens staan te verkopen, terwijl de kraam- houder afwezig is. CLINGE - Vanavond (dinsdag) speell Clinge I tegen Hoek I op het gemeente lijk sportveld teClinge. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Zondag spelen het eerste en het tweede elftal van Clinge op het gemeentelijk sportveld te Clinge een wedstrijd tegen het eerste en het tweede elftal van de Belgische plaats Verrebroek. De wed strijden beginnen om 13.00 uur. Hulstenaar krijgt proces-verbaal wegens slechte verzorging veulen HULST - De rijkspolitie in Hulst heeft in samenwerking met de inspecteur van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren proces-verbaal opgemaakt tegen W. E. M. de B. uit Hulst wegens slechte verzorging van een ongeveer 2.5 maand oud veulen. Het veulen was veel vroeger dan gebrui kelijk bij de moedermeme weggehaald en daarna niet op de juiste wijze ver zorgd. Zo was onder meer de voeding m het geheel niet aangepast. Ook had het dier een ernstige worminfectie. Door dit alles verkeerde het veulen in een slechte concitie. SPANNENDE FINALE IN AARDENBURG Expo Schoondijke trok ruim 8000 bezoekers SCHOONDIJKE - De Expo in Schoon dijke, die van woensdag tot en met za terdag werd gehouden, is door ruim 8000 mensen bezocht Hiervan waren 5164 betalende bezoekers. Bejaarden hadden gratis toegang. Volgens de organisatoren van de Expo, die op een bezoekersaantal van 2500 hadden gerekend, is de Expo een groot succes geworden en kunnen de kosten, ruim 50.000 gulden, worden gedekt De door de Schoondijkse verenigingen op gezette bazaar heeft 10.000 in het laatje gebracht. Het rad van avontuur en de wafelbakkerij waren de grootste brbn- nen van inkomsten. Om half twee zaterdagmiddag kon de vierduizendste bezoeker op de Expo worden verwelkomd. Het was de heer de Zwart met zijn familie uit Schoondijke. Om half tien zaterdagavond werd de vijfduizendste bezoeker ingehaald. Dat was mevrouw J. Gijzeis, eveneens uit Schoondijke. Grote belangstelling was er voor de video-opnamen van de Expo, die in de tent werden vertoond. Er was zaterdag verder een spindemonstratie, die werd verzorgd door de Schoondijkse Moni que Haverbeek, een optreden van de fanfare 'Hosanna' uit Axel, die tevens een serenade bracht bij het bejaarden tehuis en een optreden van de wereld kampioen accordeon Cor Reminsen. De prijs die beschikbaar was gesteld voor degene die het totale gewicht van de bazaarcommissie had geraden (432.153 kilogram) ging naar de familie A. Luteijn uit Schoondijke. De familie gaat een weekeinde naar Londen. Twee bermbranden te Sas van Gent SAS VAN GENT - Het afgelopen wee keind moest de brandweer van Sas van Gent tweemaal uitrukken voor het blussen van bermbranden. Zaterdag middag rukte zij uit voor een be rmbrand op de Sint Albertdijk te Sas van Gent. Daar ging 500 vierkante me ter berm in vlammen op. De oorzaak van ae brand was een 13- jange jongen, die dit aangestoken had. De jongen raakte in paniek toen het vuur uit de hand liep en waarschuwde de brandweer, die met drie hagedruk- spuiten het vuur snel meester was. Zon dagmorgen 11 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een bermbrand langs de spoorlijn ter hoogte van de Benelux- straat te Sas van Gent, De brandweer, die snel ter plaatse was. wist de schade te beperken tot 150 vierkante meter berm Ook kon men voorkomen dat de spoorbielzen en de aangrenzende schuurtjes van de woningen in vlammen opgingen Ook hier was brandstichting de oorz Mej. Van Waes 25 jaar kleuterleidster AXEL - Mejuffrouw Rosa van Waes te Axel is25 jaar in dienst als kleuterleid ster. Op 1 juli reeds was het 25 jaar ge leden dat de eerste kleuters aan de zor gen van 'juffrouw Rosa' - momenteel kleuterleidster aan de r-k kleuter school 'Klein Duimpje' - werden toe vertrouwd. maar in verband met de vakantieperiode werd de viering van dit jubileum uitgesteld tot vrijdag 20 augustus. 's Morgens zal er om 9 uur een heilige jnis worden opgedragen in de rooms- katholieke kerk"aan de Walstraat Aan deze mis zullen ook de kleuters en en kele ouders hun medewerking verlenen. Na afioop zullen de kleuters hun 'juf Ro sa' met erebogen bij de school ontvan gen en huldigen. Voor de goochelvoor- stelling die vervolgens op het pro gramma staat worden ook de kleuters uitgenodigd van de in hetzelfde gebouw gehuisveste openbare kleuterschooL.. '-Middags om 4 uur is er m ae school een ontvangst georganiseerd voor het col lege van burgemeester en wethouders, schoolbestuur en oudercommissie, waarna van half vijf tot half zes een re ceptie - eveneens in de school - wordt gehouden. Echtpaar De Kindt Kapellebrug 50 jaar getrouwd KAPELLEBRUG - Onder grote belang stelling vierde het echtpaar F. de Kindt-de Klerck uit Kapellebrug zater dag zijn vijftigjarig huwelijksfeest. De daghegonmeteenKucharistievieringin het kapel letjeindekleuterschool tePaal (B). De receptie werd in groten getale be zocht. Velen kwamen hun gelukwensen aanbieden, die vergezeld gingen met het aanbieden van geschenken en bloemen, 's Avonds werd het familiefeest gevierd in zaal Fabie te Kapellebrug. Identiteit, aangespoeld lichaam, bekend BRESKENS - De identiteit ven het zondagmorgen in de haven van Bres- kens aangespoelde stoffelijk overschot van een man is bekend. Het is de 59- jarige alleenwonende B. uit Breskens. De sectie op het lichaam heeft uitgewe zen dat de man door verdrinking om hel leven is gekomen. Ook wees de sectie uil dat de man slechts enkele uren in hel water heeft gelegen. Een misdrijf wordt door de politie uitgesloten. De oorzaak van het te water raken is tot nu toe on bekend. NA KLACHTEN VAN HORECA Hontenisse gaat praten met exploitanten van kantines KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse zal een gesprek houden met zeker twee van de drie exploi tanten van kantines op sportter reinen in de gemeente over de slui tingstijden. De horecaondernemers in Kloosterzande hebben bij de ge meente geprotesteerd tegen het feit- dat zij concurrentie hebben van de kantines en in minder mate ook van de gemeenschapscentra en spe ciaal voor feesten opgezette tenten. De horeca heeft middels een brief bij de gemeente Hontenisse tegen de concurrentie geprotesteerd. Dat heeft tot gevolg gehad dat er een ge sprek is geweest tussen een delegatie van de horeca en twee ambtenaren van de gemeente. Naar aanleiding van dat gesprek zal een gesprek vol gen met de exploitanten van de kan tines op de sportvelden van Kloos terzande en Terhole. Een zegsman van de gemeente verklaarde dat er geen klachten zijn ontvangen over de kantine op het sportterrein bij Vo gelwaarde De zegsman van de ge meente zei dat er sprake is van toe neming van het openblijven van kan tines en het gebruik daarvan voor ac- tiviteiten die buiten het sportgebeu ren vallen. De klacht van de horeca is niet helemaal ten onrechte," zo zei hij. OOSTBURG - In een bijzonder span nende finale heeft de 24-jarige Romain Goethals uit Eede zaterdag de titel Ne- delands krulbolkeizer 1976 gewonnen. ,Dat gebeurde in de strijd tegen Erik de Vreeze uit Aardenburg op de overdekte baan bij het Grote Gat in Oostburg. In het eerste begin van de partij leek Goethals regelrecht op een makkelijke zege af te gaan. Hij kwam met 7-1 voor, maar toen kwam De Vreeze beter in zijn speL Hij kwam terug en de stand kwam op 10-10. Goethals beet echter door en zegevierde tenslotte met 12-10. De Vreeze moet zich tevreden stellen met de titel krulbolprins. Er waren slechts zeven deelnemers naar Oostburg gekomen om mee te doen aan deze hoogste strijd op kmlbolgebied. De prijsuitreiking nabij het strijdveld werd verzorgd door wethouder J. Ba- rendregt van Oostburg en drs. P. C. G. Vroegop. Deze laatste sprak namens de VW woorden van dank aan de heren Wage die voor de banen zorgde en de heer De Croock, die als wedstrijdleider optrad. Ook het aannemersbedrijl Strijdonck en scouting Oostburg kre gen woorden van dank voor hun mede werking, Het dankwoord aan het adres van de gemeente werd door wethouder Barendregt beantwoord met de belofte dat het gemeentebestuur er alles aan wil doen om de bolsport te behouden. Naast de uitreiking van kroon, sjerp, medailles en verdere prijzen aan de deelnemers van de keizerbolling werd ook de heer P. Hageman nog even in het zonnetje gezet omdat hij vijftig jaar ac tief boller is. Tijdens de keizerbolling werd nog een prijsbolling gehouden waar 60 boilers aan deelnamen. De uitslag van de keizerbolling: 1 en Ne derlands krulbolkeizer 1976 R. Goethals van Grensbolders uit Eede: 2 Erik de Vreeze van de Ware Vrienden uit Aar denburg, 3 Edi Minnaert van Cambri- nus uit Eede: 4 Ron de Geeter van ABC uit Aardenburg. Foto: krulbolkeizer R. Goethals in actie. Bedroefd omdat zij is heengegaan maar dank baar voor wat zij voor ons is geweest, delen wij u mee, dat na een kort ziekbed, gesterkt door het Sacrament van de Zieken, in volle berusting is overleden: mevrouw celina MATHILDA MARIA puylaert echtgenote van de heer Eugene Constant Verhèlst, geboren te Zuiddorpe 16 mei 1903 en overleden te Westdorpe 14 augustus 1976 Westdorpe: e. c. Verhelst Westdorpe: F. c. Verhelst M. a. Verhelstrde Nljs en kinderen Koewacht: F. M. L Lammens-Verhelst R. A M. Lammens en kinderen Westdorpe: L. c. M. a. van Waes-Verhelst G. J. P. van Waes en kinderen Rozendaal (Gld): H. A. M. Verhelst L. VerhelsUZuiderveld en kinderen Familie Puylaert Familie Verhelst Westdorpe, GraaQansdijk B 4 De uitvaartdienstzal plaatsvinden op woensdag 18 augustus om 10.00 uur in de Parochiekerk te Westdorpe. Hierbij wordt u vriendelijk uitgeno digd Samenkomst voor de familie: Graafians- dijk B 4. Gebedssamenkomst op heden 17 augustus om 18.30 uur in bejaardencentrum ,,'t Verlaet", Bemhardstraat 22 te Westdorpe. Korte gelegenheid tot condoleren in ,,'t Oude Raedhuys" B 5, direct na de begrafenis. Diegenen die door onachtzaamheid geen uitno diging hebben ontvangen, verzoeken wij deze aankondiging als zodanig te willen beschouwen. VEILING BERGEN OP ZOOM van 16 augus tus. Netmeloenen 136-259: vr aardappelen 60-68; bloemkool 100-261. snijbonen 160-235; staatprinsesboon 550. komkommer st 40-77: rode kool 93-109: witte kool 161-103: spitskool 78-81: savooi 35-62: waspeen 26-52. breekpeen 54-57: sla 20-43. prei 76-123. rabarber 38-47: spinazie 44-57: tomaten 250-500; uien 56-68; James Grieve 44-72: dubbele bonen 1229-236: II155-199: aanvoer 17000 kg. Tijdeman 34-97: Czar 196. Benaru 32-103; Opal 142; Preoose 29-73: R. Clando 215; R. Victor! 120-197. BARNEVELD. 16 aug. Aanvoer 1.017.130 stuks, stemming redelijk. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 50 gram 11,96, 55 gram 14.36. 60 gram 16.97. 65 gram 17.40. VEEMARKT LEIDEN - Totaalaanvoer 2780 dieren, waarvan 1326 slachtrunderen, 228 varkens en 1234 schapen en lammeren. Prijzen in guldens per kgusheren le kwaL 6,70-7.20en 2e kwal 6.40-6.60. vaarzen le kwaL 6.35-6.80 en 2e kwaL 5.65-6.15. koelen le kwaL 6.50-6.80, 2e kwaL 5,10-5.60 en 3e kwaL 4,65- 5.05. worstkoeien 4.00-4.75. slachtvarkens ex tra kwaL boven notenng. le kwaL 3.43-3.45.2e kwal. 3.41-3.43. 3e kwaL 3,39-3.41, slacbtzeu- gen 2.55-2,65. zware varkens 3.05-3.15. Prijzen ln guldens per stuk: schapen 150-180 en lammeren 170-210, Overzicht iresp aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen ruim - stuk - lager: varkens ruimer - matig - iets minder schapen en lam meren ruim - rustig - Iets minder. BARNEVELD, 16 aug. Aanvoer 661 stuks, handel traag. Prijzen iin guldens per kg lev. gew.l le kwaL 5.25-5.50. 2e kwaL 5.05-5.20. 3e kwaL 4.85-5.00. VISMIJN COLIJNSPLAAT Maandag 16 aug. Exportgamalen 2.934 kg, 2,32-2,41, tong 123 kg; tarbot 2 kg; paling 79 kg; herder 3 kg; zeebaars 7 kg; krab 4 kg; griet 3 kg; ongesorteerde vis 20 kg. CENTR. VEILING GOES-KRABBENDIJKE 16 aug. Bramen Ind 1 en 11307-324. per doos I 93-95. doomloze I 95-113; czarpruimen I 70-120. II 25-00, grof 40: belle de louvaln I 110-150. n 60-110. grof 70. fabriek 20; victoria I 160-190. II 90-130. grof 100-130, fabriek 20; mons hative I 180-210. II 85-120, grof 65. fa briek 20; reine Claude d'althan I 140-220. II 65-1100. grof 75-95. fabriek 20; reine Claude d'oulUins 1 120-130, II55. grof 70; groente: per stuk: kropsla I 46-52, II 14. Komk. 49-75, bloemkool 6 per krat 100; per kg: aardappelen grote 65-75, drielingen 39-42, tomaten al 62-77, b 163-83. cl 42. all 18; dubb. pr. bonen I 180-350. ÏIx 280. U 210-280; snijbonen I 380; pronkbonen I 220-250. IIx 180, uien middel 66-72; prei bi 155. kroten 67-74; gr. sav. kool 109; komk. afw. 50. VELING SINT-ANNALAND van 16 augustus. Doré 1 92-94; Alckmarta 2 66. bintjes 1 70-71; bintjes 2 60; bintjes apart 53-55. eigenheimers 1 75-80; eigenheimers 2 70; aanvoer 55 ton. Coöperatieve veilingvereniging 'Walcheren' g.a. te Middelburg, marktbericht van maan dag 16 augustus. Sla 2 10-71 Andijvie 164-182 Postelijn 150-151 Snijbonen 171-271 Snijbo nen krom 84-176 Prinsessebonen 300-368 Prei 79-118 Spitskool 168-172 Rode kool 80-102 Groene sa vooie kool 99-94 Kroten per kg 71-78 Boskroten 39-41 Koolrabi 22-30 Peterselie per kistje 163-274 Selderij per bos 17-20 Rabarber 81. Komkommers 61/76154-68, H 50-57.51/611 48-70. II42-47. 41/51 II38-50, 36/41 H 33. stek grof per kg21-22. Bloemkool I en II4 253-274,6 160-277. 8 129-181 Augurken Al 250-300. Aar dappelen Eerstelingen Gr. 91-97. Driel 45-63, Knel 45-58. Appelen: Benonl 75/801106.70/75 183. II71.65/60170-72.60/65162. H 40.55/601 31, II25. 50/55 II 25. James Grieve I 70/80 74. Discovery II 55/ 66, 50/55 42, Tomaten AI 55- 64. AH 42-55, BI 59-63. BH 46-53. Cl 42-49, CH 42. CCI42-45. Pruimen: Reine Victoria 91-117, Ontario 88-94. Opal 134, Czar 125. Reine Claude d'Ouillins 80-200. Peren Super Pré- coce de Trévoux II 75/ 56. 70/75 61. 65/70 51. 60/65 39. 55/60 45. Clapp's Favourite H 60/65 64. 55/6041-43. UI grof 35. Druiven: Franken- thaler 255-328. Netmeloen per stuk 52-223, Ogenmeloen per stuk 152-281, Aardbeien per doos 127-136. Bramen per doos 62-81. VELING KAPELLE-TERNEUZEN 16 aug. Bramen mduslne 3.07-324, in doosjesl 93-95. doomloze I 95-113: peren, precoce de trevpoux: I: 65 59-60. 60 57.40-61.30; 55 38,80-42, 50 18,50-24.50, lid 18.50. in fijn en grof doordraai n: 60 45.55 33; clapps favourite 1:65 81.60 76.55 52. Ud 50 25.45 18,50. IH grof en fijn doordraai, II 65 71.60 68. 55 48: kroet- peren doordraai, appelen: james grieve I. 80 51, 70-80 57,50-60,30, IL 80 49. 70-80 52-54. m grof 24; benonie I 70-80 91. 60-70 55-58, 55 24-24,30, IH grof 35; discouvery I: 70-80 120-141, 65 78-86, 60 46-49. 55 26-33. II: 70-80 81. 65-70 48, H: 55 26, II grof 24, 60 60 33; ty- demman 1:8067,70-80 69-76,60-7032,60-38,20, 70-80 33,60-70 28, III grof 30; llred L 80 47,70-80 55. II: 70-80 51, grof 24: early victoria IL 60-70 37; pruijen L 70-120. II25-00, grof 40; belle de louvain 1:110-150, XI: 60-110. grof70. fabr. 20; victoria I: 160-190, U 90-130, grog 100-130, fabr, 20; monsieur hatif L 180-210. II 85-120. grof 65. febr. 20. reine claude d'althan I 140-220, II 65-100. grof 75-95, fabr 20; reine claude d'ouilüne 1 120-130. H 55. grof 70; rode bessen per doos 1250, aardbeien per doos 185, frambozen per doos 1510-610; vijgen per stuk 10; moerbeien per doos 1,00; loganbessen per doos 4.10; aardappelen I 84-110. drielingen 32-33. kriel 24-25, groente uien 65; snijbonen 280; dubbele bomen 190-280; pronkbonen 2.00: spitskool 94; tonneboers onverkocht Aardappeltennijnmarkr. 16/8. Consump tieaardappelen. Bintje klei 40 mm opwaarts, november laten 7390. bieden 7350. slot 7300. april laten 7750. bieden 7700. slot 7650. Stem ming nov. en apnl: vast Ochtend call. h.p. nov 7400. l.p. 7250, laatste zaken 22 X 7370, april: h.p. 7700, l.p. 7500. laatste zaken 76 x 7700. Dagomzet: nov.: 195, april: 364. Aardappeltermijnmarkt. 16/8. tieaardappelen. Bintje klei 50 mm opwaarts, april: laten 9130. bieden 9000, slot 8800. Stemming nov. en april: vast Ochtend call apnl h.p 9130, Lp. 8500, laatste zaken 12 x 9130. Dagomzet april 78.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17