De Lange demonstreert in havenstrijd Brekens: aanval is beste verdediging Dames Green Sox brachten eerste titel naar Zeeland SCHELDE TERNEUZEN OVERTUIGEND WINNAAR P0L0T0ERN00I BRUINVIS Ook Middelburg 1966 ging nog de diepte in Uitslagen havenstrijd Breskens 'iPZC/sport Schoolslagzege: Wilma Versluijs Walter Falhaber Tolhoek won Sportreal trok 500 Vlissingers W0LSINK KAMPIOEN Grandioze ontvangst Torontoploeg Kuiper won Corrie Konings wereldkampioene NIET VERSNELLENDE PAULA BUIJSSE BIJNA - ZOALS IN AXEL - VERRAST Hans Berg. een van de spelers van het oud-Zeeuws elftal, knalt voor de aanstor mende Middelburger Wim Langemaire op het doel. BRESKENS - John de Lange van de Middelburgse zwemver eniging Luctor heeft zaterdag middag in de Havenwedstrijd van Breskens weer eens gede monstreerd, dat de aanval nog altijd de beste verdediging is. De aanstaande student in de wis- en natuurkunde aan de Leidse universiteit joeg vanaf de eerste van de 1800 meter lange race in de door stroming en zware zeegang woelige Bres- siaanse haven naar de topplaats en won onbedreigd. De Middel burger liet de plaatselijke favo riet Pieter Polderman van Scheldestroom 35 seconden achter zich en dat betekende, dat de strijd om de Zeelandbe ker - Polderman won in de eer ste wedstrijd Hoek-Sluis een halve minuut op zijn Luctorop- ponent - weer geheel open is. John de Lange deed in feite precies, wat Jaap Keijmel van Stormvogel Vlissin- gen vorig jaar deed: ook meteen de kop nemen om de gevreesde Pieter Polder man op 'n grote achterstand te zetten, want van deze Scheldeslroomzwem- mer is het nu eenmaal bekend, dat hij pas laat op 'toeren' komt. In het woelige havenwater had de kleine en lichte Polderman het ditmaal helemaal moei lijk, terwijl hij bovendien twee maal door het midden ging (in plaats van eenmaal, zoals zijn vader voor hem uit gestippeld had) waardoor de Bres- siaander terrein verloor. Ook werd hij nog gehinderd door een afgegleden cap, die hij constant vol water moest meet rekken. „Maar dat zijn beslist geen ex cuses," verzekerde Polderman, „De Lange heeft sterk gezwommen. Hij verdiende de zege." De Middelburger had zich kennelijk de kritiek aangetrokken, die er losbarstte na zijn echec op de 1500 meter tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Axel, waar hij bijna een halve baan op Pieter Polderman verloor. „Je moet durven aanvallen," riepen de critici hem toe. „Nu er dan ook meteen van doorgaan, in hoog tempo," had Luetortrainster Ans Geervliet als opdracht meegegeven aan de sterkste zwemmers van de hoofdste- BRESKENS - De voornaamste uitsla gen van de Havenzwemwedstrijd in Breskens luiden als volgt: Vrije slag heren: 1J ohn de Lange Luctor 24.23; 2 Pieter Polderman ZVS 24.58; 3 Rob geervliet Luctor 25.12: 4 Edwin de Causemaecker Bruinvis 25 17; 5 Peter de Lange Luctor 25.23; 6 Jaap Keijmel Stormvogel 26.017 Ronnie de Nooijer Stormvogel 26.30; 8 Kees Hamelink Bruinvis 26.51; 9 Dirk de Braai Bruinvis 26.58; 10 Henk Ramondt Bruinvis 27,30; 11 Rudi Manni Luctor 27.44; 12 Erwin Blaauw Storm vogel 27.56; 13 Peter Bek Zeelandia 28.02; 14 Martin Dieleman Stormvogel 28.07; 15 Harry de Boer Luctor 28.28; 16 Bas Braat Onderdak 28.29; 17 Guust van de Velde ZVS 28.31; 18 Rudi van de Vijver ZVS 28.43,19 Johnny Lu- cieer ZVS 28 47; 20 René Kiel Ganze 28 48. Vnje slag dames: 1 Paula Buyse Schelde- strnnm 28 34: 2 Cora Solleveld Stormvogel 28.35, 3 Jolanda Spruijt Luctor 28.55; 4 Anne- mane Scherbijn Scheldestroom 29,02; 5 Magda Tiggelhoven Bruinvis 20.06. 6 Kann Klemminck Schelde 29 09; 7 Addie Dek Zee landia 29.11; 8 Ellen Parma Ganze 31.01. 9 Jacomien Zuidweg Onderdak 31.10; 10 Nico- lien Osterman Stormvogel 31.25, 11 Marleen v. d. Heuvel Scheldestroom 31 27, 12 Janina Mookhoek Scheldestroom 31.55; 13 Karolien Raaymakers Stormvogel 32.12, 14 Janine Faes Scheldestroom 32.45 15 Mylène Boek horst Braakman 33.01. 16 Toby van Sluis Stormvogel 33.02, 17 Rinke Goulooze Ganze 33 35; 18 Leonüne Geervliet Luctor 33.54. 19 Nanda Christis Stormvogel 34.40. 20 Janette Klompe Luctor 34.42 Schoolslag dames: 1 Wilma Verlsuys Braak man 32.112 Yvonne Klaassen Bruinvis 32.18; 3 Mirjam Versluys Braakman 33.01. 4 Micke Verdonk Scheldestroom 33.03; 5 Marlies Ver- kruysse Braakman 33.26, 6 Sandra Dees Schelde 33 50; 7 Tanja Hamelinck Schelde 33.51,8 Christel Lauret Bruinvis 36.37; 9 Carla Weemaes Scheldestroom 37 53,10 Heieen de Braai Bruinvis 38 22 Schoolslag heren 1 Walter Falhaber Storm vogel 28.57; 2 Jori3 Dehulsters Bruinvis30 05, 3 Paul Meerman, Stormvogel 30 06. 4 Kees Ingelse Luctor 31.48, 5 André 't Jong Onder dak 31.40; 6 Bouke Dieleman Stormvogel 32 56; 7 Carl Huis in 't Veld Luctor 33.00. 8 Ronnie,*van Ee Braakman 33 02, 9 Willy Mooyer Braakman 33.03, 10 Anthonie Ploe- gaert Braakman 33 13; 11 Peter Romkes Luc tor 33 47; 12 JohanDrenth Braakman 34.22; 13 Rudi Bron ZVS 34 37, 14 Jos Luteijn Zeelan dia 35.02.15 Leen Herweijer Braakman 35.13. 16 Hans Reinieren Zuidwester 35 19.17 Hans Weeda ZVS 36.08. 18 Chris Weeda ZVS 36.45. 19 Henk Bondewel ZVS 36.45; 20 Peter Boek horst Braakman 37 04 Clubprijs dames, de drie best geklasseerde tijden per vereniging. 1 Scheldestroom 89.03; 2 Stormvogel 92.12 Clubprijs heren: 1 Luctor 74 58; 2 Bruinvis 19,06; 3 Stormvogel 80 27. delijke club. Iedereen hield zich er aan. zowel John de Lange als Rob Geervliet, •die uitstekend derde werd) en Peter de Lange, die de vijfde plaats bezette na een - op het nippertje verloren - felle strijd met Edwin de Causemaecker van Bruinvis Sas van Gent John de Lange had minder last van de zware deining dan Polderman. ..Op de terugweg naar de boei in de nabijheid van de havenmond werd ik door de dein ingen de stroom als het ware in de goede richting gestuwd. Op de heenweg kon ik de boei niet zo goed vinden, omdat ze in verband meteen andere startplaats iets verlegd was en er bovendien boten voor me voeren." vertelde de 18-jarige Mid delburger. die eerst de route van deze volgens hem moeilijke wedstrijd uitge- Andere race De Lange gaf toe. dat hij in Axel tijdens de 1500 meter wellicht ook had moeten aanvallen. „Maar dit in Breskens is na tuurlijk een geheel andere race, hier hoef je niet constant baantjes te trek ken. Met een introductieweek aan de MIDDELBURG - Het damessoftbal- team van de Middelburgse baseball- en softballvereniging The Green Sox be haalde als eerste softballleam van Zeeuwse bodem het kampioenschap. Dit gebeurde in feite woensdagavond 11 augustus jl. toen het team van The Thunderbirds uit Capelle aan de IJssel op zeer verrassende wijze van SL- Lodewijk uit Rotterdam verloor. Ondanks de nog te spelen dubbel- header tegen Spirit uit Schiedam mochten de Zeeuwen zich toen reeds kampioen noemen. De competitie verliep voor The Green Sox dames met onverwacht weinig tegenstand. Gerenommeerde club als Schiedam, Spirit en St-Lodewijk waren niet in staat in deze 3e klas teams van zwaarder kaliber op de been te bren gen. In anderhalve competitie, waardoor z.g. 'dubbel-headers' (twee wedstrijden op één dag) moesten worden gespeeld, werd uitgemaakt welk team het volgend jaar naar de 2e klas mag promoveren. Een beter resultaat kan de MBSC The Green Sox zich bijna niet wensen. Na de successen van het honkbalsectie team de afgelopen jaren, beschikken de Mid delburgers nu ook over een damessofr- ballteam. dat duidelijk van zich heeft doen spreken. De opening van het in aanbouw zijnde honk- en softballveld, zal in elk geval met een kampioenschap worden ge vierd. Op het sportpark de Voorborch, waar STAYERS RIJDEN STRIJD NIET OVER DEN HAAG (ANP)-Desportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wicl- renunie heeft besloten de kampioens race van de profstayers niet te laten overrijden. Met die beslissing reageerde de sport- commissie op het protst dat de heer De Vries, in zijn functie van bestuurder van de SBB had ingediend. Gesteld werd dat in elke wedstrijd het reglement door de jury wordt gehanteerd en dat onre gelmatigheden - onafhankelijk van de uit te spreken straffen - nooit kunnen leiden tot het opnieuw vaststellen van de wedstrijd, mede omdat daardoor an deren beroofd zouden kunnen worden van de door hen veroverde plaatsen m de uitslag De sportcommissie heeft kennis geno men van de adviezen van de jury met betrekking tot het gebeurde. Eventuele straffen zullen echter pas worden uitge sproken nadat het schriftelijke rapport van de jury is binnengekomen. OSSENDRECHT - Ko Tolhoek is win naar geworden van de wielerronde van Ossendrecht. Hij won een massasprint van ongeveer, zestig renners. Tweede werd Rien van Brussel uit Oude Tonge, Souburger Lepoeter werd vierde. universiteit in Leiden voor de boeg is de sterke Middelburger er overigens nog helemaal niet gerust op. want de ko mende lange baanwedstrijden betreft waar Pieter Polderman met rustig water beslist in het voordeel is Zaterdag a s. al ujden^ de Ganzetrek de nieuwe naam voor de strijd in hel Goese Sas De race bij de dames vrije slag werd een felle strijd tussen Cora Solleveld van Stormvogel Vlissingen en Paula Buijsse van Scheldestroom Halfkoers was het verschil tussen de beide zwemsters mi niem, terwijl achter dit duo een groep van vijf meisjes fel om aansluiting vocht Bij de tweede ronding van de ha- venboei was JolandoSpruytvan Luctor Middelburg er dicht bij. maar op de te rugweg naar de finish moest de 1500 meter-kampioene toch terrein prijsge ven. Cora Solleveld had bij deze boei nog een lichte voorsprong op Paula Buijsse. die toch echter met haar lange soepele en sterke slag aan een niet te stuiten opmars begon. Op 200 meter voor de finish veroverde de Scheldestroom- zwemster een voorsprong, die ze gelei de te spelen wedstrijden zaterdag niet konden doorgaan, wegens niet opko men van de tegenstander, kreeg het kampioenschap nog een officieel tintje door een boeketje, dat alle dames na mens het Green Sox bestuur werd aan geboden. SAS VAN GENT - Het Terneuzense Schelde heeft zondag het waterpolo- toernooi van de Sasse zwem- en po loclub de Bruinvis op overtuigende wijze gewonnen. De Terneuzense ploèrs maakten een zeer sterke in druk. Van de zes wedstrijden verlo ren ze slechts eenmaal, met 3-2 van Scheldestroom. Het was juist deze nederlaag, die de spanning in dit uitstekend opgezette en geslaagde toernooi terugbracht. Tol op dat delijk aan uitbouwde op haar Storm- vogelconcurrente. die een week met vakantie was geweest en conditie te kort kwam. Toch had de Vlissingse nog karakter genoeg om de evenals in Axel - waar ze op de 800 meter bedreigd werd door Jolanda Spruyt zonder te versnellen naar de finish glijdende Paula Buijsse achterna te sprinten. Cora Solleveld kwam één seconde te kort... Niet zien komen „Ik zag Cora inderdaad met komen, evenmin als ik in Axel Jolanda Spruyt tijdig opmerkte Ik wist met waar ik kij ken moest en bovendien wist ik op het laatste moment met. waar ik aantikken moest. Nog juist op tijd zag ik starter Bonme Bondewel staan en zag ik ook de havenpaal waar ik kon finishen." zo ver telde de 15-jarige IJzendijkse scholiere. De achtervolgende groep maakte er een enorm spannende strijd van. Jolanda Spruyt. Amiemarie Scherbijn van Scheldestroom. Magda Tiggeloven van Bruinvis. Karin Clemminck van Schelde en Addie Dek van Zeelandia Op de foto het kampioensteam. Omstreeks 2 uur toog men naar de nieuw verworven sponsor Mariposa, waar de dames met de nodige drankjes en een grote bos anjers werden ver blijd. moment had Schelde nog alles ge wonnen, maar door die nederlaag kon Bruinvis, dat eerder al met 3-0 van Schelde had verloren, toch nog de Zuidstraatbeker in Sas van Gent houden. Als Bruinvis de laatste twee wed strijden had gewonnen zou het toer- nooiwinnaar geweest zijn. Zover kwam het niet. Reeds in de wedstrijd na de nederlaag van Schelde liep ook Bruinvis tegen een nederlaag op. Kruiningen gaven elkaar maar enkele seconden toe Bij de schoolslag dames heeft Wilma Versluys van Braakman de lijstaan- voerstersplaats van haar tweelingzusje Miriam overgenomen Tot vorig jaar was Miriam steeds de snelste, ditmaal won Wilma, na een spannend duel met Yvonne Klasen van Bruinvis. Miriam Versluys moest 50 seconden toegeven bij het geweld van zusje Wilma. Bij dc schoolslag heren bewerkstel ligde Stormvogelzwemmer Walter Falhaber zijn vierde zege in successie, al had hij veel tegenstand van Joris De hulsters van Bruinvis en ploeggenoot Paul Meerman. „Ik heb er flink voor moeten knokken," verzekerde Walter Falhaber. „Het ging beslist niet zo makkelijk als andere jaren. Vooral om dat ik op de terugweg mijn concurren ten binnendoor gepakt heb, kon ik winnen." Om de tweede plaats lever den Dehulsters en Meerman een felle strijd, die de Zeeuws-Vlaming mei handslag won. VLISSINGEN - Circa vijfhonderd spor tieve Vlissingers hebben acte de pre sence gegeven tijdens de activiteiten, die het plaatselijk actiecomité van Sportreal in elkaar gezet had. „De men sen stonden zelfs te popelen om te be ginnen." verzekerde Anton Vael, een van de organisatoren. Op hetbadstrand waren verschillende velden uitgezet, waarop men kon volleyballen, badmin tonnen, tennissen, voetballen of hoc keyen Ook was er een oriéntatietocht over 3.5 en 7 kilometer Donderdag 26 augustus verplaatst het actiecomité zijn activiteiten naar Souburg. GENDT (ANP) - Voor 5.000 toeschou wers is Gerrit Wolsink op het Gannita- eircuit in het Betuwse Gendt Neder lands kampioen 500 cc motorcross ge worden. Vorige week zondag scoorde Wolsink in het Luxemburgse Ettel- bruck slechts tweemaal een tweede plaats, waardoor de wereldtitel aan zijn neus voorbij ging. In Gendt leverde de vliegende tandarts echter wel een dubbele overwinning af. Daardoor is de vijfde, aanstaande zon dag in Gemert, van geen belang meer. want Wolsink is al kampioen Wolsinks grootste rivaal Frans Sigmans in de eer ste manche genoegen nemen met de tweede plaats, terwijl hij in de tweede manche een slechte start had en boven dien zijn wedstrijdbril verloor. Hetgeen met de door de droogte veroorzaakte stofontwikkeling geen sinecure was. Sigmans kwam vanuit het schterveld nog wel naar de negende plaats, maar het mocht allemaal niet meer baten. omdat het Goese Ganze eindelijk ook wel eens wou laten zien dat het niet voor niets naar Sas van Gent was gekomen. Ook in de tweede con frontatie met Schelde kwam de or ganiserende vereniging er niet aan te pas. Werd het de eerste wedstrijd een 3-0 zege voor Schelde, nu was het ver schil noggroter want na 2 x7 minuten bruto-speeltijd wees het scorebord 5-1 aan in het voordeel van de Ter- MIDDELBURG - Hoe vergankelijk roem is konden de spelers van het Mid delburgsteam. die tien jaar geleden landskampioen werden, vrijdagavond ervaren. In 1966 oogstten ze ovatie op ovatie tijdens schitterende wedstrijden op weg naar de districts- en de landsti tel, lieten ze elke week weer duizenden supporters van hun spel genieten. Nu ivas deze groep spelers weer bijeen ivoor de eerste maal na het kampioen schapom een wedstrijd tegen het oud- Zeeuws elftal te spelen ter gelegenheid van het 60-jarig ubileum van de hoofd stedelijke voetbalvereniging. Ditmaal stonden nauwelijks tweehonderd trouwe supporters langs de lijn.. Terwijl het toch een bijzonder leuke wedstrijd werd. met name van Middel burgkant niet zo snel meer als tien jaar terug, maar als geheel toch technisch en tactisch op hoog niveau. Natuurlijk be stond het Middelburgse team nog uiteen fors deel spelers uit de huidige competi tie Anton Schoenmakers en Henny Wijs bij Middelburg. Bert Pentury bij Jong Ambon en Tonny Hendrikse bij Koe wachtmaar oude strijdmakkers als Ju les Vogel. Wim de Vos en Jan Bostelaar gaven het spel toch ook erg veel diepte, een concept waarmee Middelburg toen en ook vrijdagavond doelpunten aan de lopende band fabriceerde Want de oud-kampioenen wonnen de stnjd dankzij een voortreffelijke eerste helft met 7-2 van de spelers van het oud- Zeeuws elftal, bij wie het middenveld in die penode te aanvallend ingesteld was en die de Middelburgers bovendien te veel vrijheid gunden. Maa r anderzijds waren daar ook de met rivaliteit geladen spectaculaire duels tussen Vlissingers en Middelburgers uit die 'gouden tijd', waarbij vooral Vlis- singer Rob Moens het mikpunt van de hoofdstedelijke defensie was. Moens werd daarbij al snel gehandicapt 'en voorzichtig gemaakt bij kopduelxi toen hij b\j een overigens ons huidige botsing een tand door de lip kreeg. Na rust wogen de partijen beter tegen elkaar op. omdat toen het oud- Zeeuwsteam iets sterker gemaakt was door elftalleider Ko Simonse en Middel burg met het vertrek van Wim de Vos tspierblessure in rechterbeen) en Bert neuzense ploeg. Bruinvis eindigde zelfs niet op de tweede plaats: die gingdankzij een beter doelsaldo naai Ganze. terwijl Bruinvis als derde eindigde en Scheldestroom uit Bres kens als vierde Bij de reserveteams voerden Scheldestroom en Bruinvis veruit de boventoon: Schelde kwam er helemaal niet aan te pas. Uiteinde lijk heeft in deze poule ook het doel saldo de beslissing moeten brengen ten voordele van Scheldestroom. De eerste wedstrijd tussen Schelde stroom 2 en Bruinvis 2 eindigde in winst (3-1) voor de Sasse formatie maar in het tweede duel won Schel destroom 2 met 4-1, terwijl Bruinvis toen aan een gelijkspel genoeg had om eindwinnaar te worden. Zelfs een nederlaag met een doelpunt verschil was voldoende geweest voor de ein doverwinning in deze poule. Bij de dames bleek Schelde te sterk voor Bruinvis. Deze laatsten slaag den er zelfs niet in om ook maar één keer te scoren. Uitslagen: a-poule Bruinvis - Schel destroom 2-2. Ganze - Schelde 1-5, Bruinvis - Ganze 3-2, Scheldestroom Schelde 0-2, Schelde - Ganze 4-2, Scheldestroom - Bruinvis 2-3, Bruin vis - Schelde 0-3, Ganze - Schelde stroom 2-2, Schelde - Scheldestroom 2-3, Ganze - Bruinvis 3-1, Schelde stroom - Ganze 3-5, Bruinvis Schelde 1-5. Eindstand: 1 Schelde Temeuzen. 1G punten. 2 Ganze Goes. 5 punten doelsaldo min 3. 3 Bruinvis Sas van Gent doelsaldo min. 7. 4 Scheid- stroom Breskens 4 punten. B-poule: Scheldstroom 2 - Schelde 2 5-0, Bruinvis 2 - Scheldestroom 2 3-1, Schelde 2 - Scheldestroom 2 0-4, Bruinvis 2 - Schelde 2 5-1, Schelde 2 - Bruinvis 2 1-6, Scheldestroom 2 - Bruinvis 2 4-1. Eindstand: 1 Scheldestroom n 6 punten doelsaldo plus 10,2 Bruinvis II 6 punten, doelsaldo plus 8, 3 Schelde 0 punten. Dames: Schelde - Bruinvis 6-0, Bruinvis - Schelde 0-3. Pentury <die in het weekeinde nog meer wedstrijden moet spelen) zijn gevaar lijkste 'angels' verloor Het grootste gevaar kivam nu van Henny Wijs, die veel honger naar de bal had en daarmee bewees, dat het besluit om zijn studie voorrang te geven in de eerste helft van de competitie waar door hij dus niet kan spelen) hem bij zonder veel moeite gekost zal hebben. Tonnie Hendrikse gaf Middelburg 1966 de leiding, een voorsprong die door Wim de Vos ma schitterende pass van Pentu ry) en Jules Vogel ma werkelijk schitte rende rush van opnieuw Bert Pentury uitgebouwd werd tot 3-0 Henny Wijs maakte er na weer enig solowerk van de Jong Ambontramer/speler 4-0 van en Henny Wijs maakte er ook 5-0 van voor dat Hans Bergs uit eenpenalty Moens was gepakt door Wim Langemaire) vlak voor rust 5-1 scoorde. Vlak na rust maakte de na rust opgestelde Wim Groenewegen zich mooi vrij en dat be tekende 5-2. maar Middelburg 1966 bleek ondanks minder overwicht schot- vaardiger via uitvallen via Henny Wijs 6-2 en 7-2. SCHIPHOL - „Grandioos". Andere woorden konden de leden van de 68 man sterke, op de Paralympics in To ronto zo succesvolle Nederlandse ploeg niet vinden voor de ontvangst die hen zaterdag bij aankomst op Schiphol werd bereid. Ondanks de vermoeidheid na de spelen en de nachtvlucht vanuit Canada, waren ze diep onder de indruk. De spelers werden direct na aankomst op pier 20 begroet door ex-zwemster Erica Terpstra. Zij was spontaan naar de luchthaven gekomen om alle deel nemers de hand te drukken uit waarder ing voor hun prestaties Daarna felici teerde prins Claus de sporters en wis selde met ieder enkele woorden. De al gemene waardering voor de verrichtin gen van de Nederlandse ploeg werd nog eens extra onderstreept door een geluk stelegram van koningin Juliana en prins Bemhard. Ook de Nederlandse Sport Federatie was vertegenwoordigd. De ontvangst vond zijn indrukwek kende afsluiting direct buiten de aan komsthal. waar de muziekvereniging Bovenkerk een langdurige muzikale hulde bracht. Onderwijl passeerden de deelnemers, intussen voorzien van bloemen door de veiling Aalsmeer, een erehaag van familieleden, vrienden en bekenden. KAMERIK - Heniie Kuiper heeft zater dagmiddag voor 12.000 toeschouwers de profronde van Kamerik gewonnen. De wereldkampioen had aan het einde van de 120 kilometer lange wedstrijd een voorsprong van een halve minuut op zijn ploegmakker Gerrie Knete- mann, die min of meer in zijn blote bil len over de eindstreep ging. Dat warea de gevolgen van een valpartij. De uitslag van de prüftoiide van Kamerik is 1 Hennie Kuiper (Ossendrecht) 120 kilometer in 2 uur en 38 minuten; 2 Gerrie Knetemann (Huybergen) op 30 seconden; 3 Gerard Vianen (Kockengen) op 45 seconden; 4 Gerben Kar stens (Prinsenbeek) op 1 minuut; 5 Ben Jan- broers (Amsterdam); 6 Joop Zoetemelk <Ge- rmigny l'Eveque); 7 Cees Priem (Goes). 8 Herman van Springe! (Bel) allen in dezelfde tijd als Karstens; 9 Aad van den Hoek (Dlrks- land) op één ronde 10 Wlcher Vlot (Wanneper- veel) COVENTRY (ANP) - Corrie Konings (Thor) is zondag in Coventry wereld kampioene marathon bij de veteranen geworden. De Roosendaalse atlete liep de 42 kilo meter en 195 meter in 3 uur 4 minuten en 44.2 seconden. De titel bU de heren ging voor de tweede achtereenvolgende maal naar de Engelsman Eric Austin. De 41- jarige Brit liep de afstand in 2 uur 20 minuten en 50.8 seconden. Zijn landge noot HampUjji legde beslag op de tweede plaats met een achterstand van bijna vijf minuten: 2.25.36.8. De Westr duitser Wetzel kwam als derde over de eindstreep in 2.27.00.56 Vooreen Neder lands succes zorgde Piet van Alphen (AAC). De Amsterdammer eindigde in 2.30.28.00 als vierde Aan de offocieuze strijd om de wereldti tel namen meer dan 400 dames (boven de 35 jaar) en heren (ouder dan 40 jaar) deeL MAANUAÜ Ib AUbUb I Ub lö/Ö

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13