Hugo Bol held van de dag bi] Yerseke-Roda JC: 1-9 Wonderbaarlijke doelman Roxy Dual heeft een uiterst laag 'teer: en nicotinegehalte. Bovendien is het een uitstekende filtersigaret. Probeer dan maar eens een zinnig argument te bedenken om niet over te stappen op Ro^Dual. |PZC/S HANS CORVER: „ALS EEN VAN ONZE KEEPERS ER HAD GESTAAN WAREN ER VIER DOELPUNTEN MEER INGEGAAN' 11 Limburgse profs scoorden eerste 14 en laatste 18 minuten niet eenmaal Voor derde maal dit jaar wielerkoers Kloosterzande Lauda blijft fanatiek Borussia MG 1-1 met MSV Watson wint GP van Oostenrijk Sparta toch zonder Skipper MAANDAG 16 AUGUSTUS 1976 sport YERSEKE - De onbetwiste ster van de avond bij de wedstrijd Yerseke-Roda JC was zaterdag de 25-jarige doelman Hugo Bol. Een nog verblufte manager Hans Corver van de Limburgse prof club gaf deze Zeeuwse doelman een opvallend compliment, toen hij na afloop van de wedstrijd bewonderend zei: „Fantastisch! Wat een schitterende reddingen liet die doelman zien. Een enorm spectakelwerk. Pure opwinding voor het publiek. Als een van onze keepers bij Yerseke onder de lat had gestaan, zou Roda zeker vier of vijf doelpunten meer hebben gescoord. De onmogelijkste ballen hield die man uit zijn doel". Kortom: een beter compliment kon de Yersekse mosselschipper zich niet wensen. Hans Corver, een broer van de bekende trainer Wiel Corver, raakte er niet over uitgesproken. Natuurlijk stond het bij voorbaat als een paal boven water, dat deze Zeeuwse zaterdagclub volmaakt kansloos was tegen de afgetrainde, geschoolde be roepsvoetballers uit Kerkrade Wat wil je; een 'derdeklassertje' uit het ama teurvoetbal tegen een eredivisieclub. Tegen die achtergrond bezien was rie 1-9-nederlaag die tenslotte op het sco rebord kwam, niet eens een afstraffing, maar eerder nog een eervol resultaat voor de Zeeuwse voetballers. Temeer ook omdat ditzelfde Roda JC een dag eerder de semi-profclub Willem II uit Tilburg nog naar een kansloze 7- O-nederlaag had gespeeld. „We zijn hier in Yerseke op pittige tegenstand ge stuit". zou Roda-tramer Bert Jacobs Ia- ter dan ook bewonderend zeggen. Niet zo fris Terecht zag trainer Cor van Aken van Yerseke grote winstpunten voor het komende seizoen, juist door het optre den in deze wedstrijd; „Conditioneel zijn we niet eens weggespeeld door de Limburgse prots Toegegeven, in de slotfase was Yerseke wel zo ongeveer aan het eind van zijn latijn, maar Roda JC was ook niet zo fris meer. Die profd waren het natuurlijk aan zichzelf ver plicht om na die 7-0-zege bij Willem II ook tegen een amateurploeg een grote score te bereiken. Maar ze moester, daar alle moeite voor doen Van een leien dakje ginghetzekerniet". concludeerde Van Aken. Daarom kon de trainer van Yerseke dan ook tevreden vaststellen: „Watonze spelers in deze wedstrijd hebben laten zien, geeft moed voor de toekomst De conditie was zo goed, dat bijna niemand eens even stil moest blijven staan om op adem te komen. Er werd door de SDelers van Yerseke enorm veel gelopen, verde digend, maar ook aanvallend. Voordu rend zat er beweging in de ploeg. Als we met dezelfde inzet en hetzelfde 'bewe- gingsvoetbal' aan de slag gaan in de komende competitie, hoeven we eigen lijk voor geen enkele tegenstander bang te zijn. Natuurlijk zorgde Roda voor een extra inspiratie Tegen clubs als Kloe- tinge en Krabbendijke zal die inspiratie er ook wel zijn, maar als we ons blijven realiseren wat iedereen kon in deze wed strijd dan moeten we in dat komende seizoen tegen iedere tegenstander gela den aan dede start komen. Dat is voor ons de grote winst van deze wedstrijd' Verbazingwekkend Maar Yerseke móest in deze wedstrijd natuurlijk wel verliezen Op het punt van techniek, taktiek, conditie en vooral ook loopvermogen en schiet- kracht, gaapt er zo'n kloof tussen een eredivisieclub en een amateurelftal dat doelpunten eenvoudig niet kun nen uitblijven. Daarom was het nogi verbazingwekkend dat de Limburgse profs in de eerste 14 minuten de verde diging van Yerseke niet konden slopen. Voorstopper André Nieuwenhuizen en vleugelverdediger Huub Koster (die de gevaarlijke Gerard van der Lem tegen over zich zag) hadden daar vooral een groot aandeel in. Maar doelman Hugo Bol verbaasde vanaf deeerste minuten vriend en vijand met zijn miraculeuze reddingen. Het op treden van deze keeper krijgt nog meer glans als men weet. dat hij ruim drie weken geleden bijna twee vingers van zijn rechterhand verspeelde; „Ik stond op het schip in het ruim en hield me losjes met een hand aan de rand vast. Plotseling was alles donker om me heen. Een ijzeren luik van enkele hon derden kilo's was dicliL geslagen Eerst voelde ik niets. Pas toen ze het luik om hoog trokken, kwam de pijn in mijn vin gers. De toppen hingen er bij" In het ziekenhuis in Goes lukte het de zaak weer aan elkaar tenaaien en Hugo Bol iz'n twee vingers nog in plastic dopjes) stond er op toch in het doel te gaan staan Trainer Cor van Aken„Hij is een spijkerharde". Geen last van Het meest verbazing vekkend was nog wel, dat Hugo Bol na afloop kon vast stellen: „Ik heb er eigenlijk helemaal geen last van gehad. Maar dat komt ook. omdat ik iedere bal met de volle hand kon stoppen" Verbazingwekkend, om dat hij dat 'stoppen' tientallen malen moest doen. Commentaar van Kees Blomaard uit Goes, lid van de techni sche commissie van de afdeling Zee land. „Als Hugo Bol niet enige tijd uit geschakeld was geweest door ge scheurde kruisbanden in zijn knie had hij al lang in het Zeeuws elftal gestaan" Maar natuurlijk moest ook Hugo Bol tenslotte capituleren voor de kwalita tieve overmacht van Roda Jc. dat vrij wel op volle oorlogssterkte was ver schenen alleen de nog aan zijn dijbeen geblesseerde centrale verdediger Jos Dijkstra was er niet bij Maar voor de rest waren ze er allemaal de keeper Da- cier (voor rust) en Bram Geilmah ma rust). Blatter. Ziegler, André Broeks, Dick Advocaat, de nieuwe aankoop Jens Kolding teen Deen). Gerard van der Lem, Dick Nanninga (alleen voor rust), Pierre Vermeulen en gastspeler Maximovic. een Joegoslaaf, die als laat ste man opereerde Roda JC verscneeu mét'XV spëiersvan deeerste selectie en bracht bovendien voortdurend verse spelers in het veld. zodat ook talenten als Toonsta, De Wit en John Pfeiffer nog binnen de lijnen kwamen Verrassend En tochwas Yerseke het eerst gevaar lijk: uit een verrassend afstandsschot van halfspeler Peter Anrooij sloeg de bal langs het doel. Roda JC, in de eredi visie gewend te spelen op de counter, had aanvankelijk wat moeite het spel te maken, maar de kansen konden na tuurlijk niet uitblijven. Zo leek een voltreffer onafwendbaar toen Vermeu len de bal zuiver op het hoofd van de lange Dick Nanninga deponeerde, maar Hugo Bol liet zijn eerste verbazing wekkende redding zien. Pas na 14 minuten braken de Limbur gers de score open Eerst schoot Nan ninga keihard tegen de paal en de bal sprong fortuinlijk voor de voeten van de vrijstaande André Broeks, die op papier rechtervleugelverdediger was. maar die KLOOSTERZANDE - Dinsdagavond wordt in Kloosterzande het laatste avondcriterium van dit seizoen afge werkt. Om zes uur gaan daar de ama teurs van start voor een wedstrijd over 60 roden (80 km). Eerder was was er dit jaar in Klosterxxzande al een ge slaagde profkoers, gewonnen door Jan Krekels, en een amateurkoers die werd gewonnen door de Canadees Jimm Lo- vell die Toine van den Bunder in de spurt versloeg. Deze twee renners zullen dinsdagavond er niet bij zijn. Toine van den Bunder niet vanwege een knieblessure en Lovell is weer begonnen aan zijn studie Een andere afwezige is uiteraard ook Peter Gódde die van de dokter voor de rest van het seizoen een startverbod heeft gekregen. Toch heeft het wielercomité Klooster zande dinsdag een uitsteknd renners- veld aan de atart. Onder de 45 inschrij vers zijn een aantal bekende namen zoals die van Adne van Houwelingen. Peter Kuys, John Akkermans. Piet Franken, Jan Damen. Wim Lugtenburg. Peer Maas. Krijn en Ger St Nicolaas en Wim van Steems. Terwijl verder ook de Zeeuwse top in Kloosterzande van start gaat met als belangrijkste kandidaten voor de eindzege Cees Spaans. Thijs Fa se, VestervAarts, Tonnie Huijzen, Wim de Wilde. Heddy Nieuwdorp, Wim Jere- miasse Voor de renners is dinsdag een grote premiepot beschikbaar. Die pot is nu reeds de vijftienhonderd gulden gepas seerd zodat er voor de renners die willen rijden genoeg te verdienen valt. „We hebben geen enkele renner reisgeldver goeding betaald. Wel hebben we steeds gezegd dat er een grote premiepot be schikbaar was. meestal een aanvallende rol speelde. Broeks kon toen gemakkelijk scoren. 0-1 Onmiddellijk sloeg Yerseke terug en spits Jac Geense bereikte de sprintende Jac de Baar die echter naast schoot André Broeks dwarrelde onhoudbaar door de hele defensie van Yerseke. maar bleef verbluft staan toen Hugo Bol hem de bal van de schoen dook De thuisclub mazzelde even toen de Deen Kolding tegen de paal knalde Compliment Voor het avondcriterium dat om zes uur van start gaat heeft men een nieuw par koers. Start en finish zijn in de Clooster- straat en het parkoers loopt verder langs de Huislerseweg Willem Alexan ders traat. Beatrixstraal. Manjkeplein. Irenestraat. Europlein terug naar de Cloosterstraat. Voor de mooist treffer zorgde Gerard van der Lem. toenhij in de 22e minuut de bal ineens op de schoen nam. 1-8. Broeks bepaalde tenslotte 18 minuten voor het einde de eindstand op 1-9 en het was een compliment voor Yerseke dat Gerard van der Lent van Roda JC ivordt fel geattaqueerd door twee spelers van Yerseke Roda in die slotfase niet meer scoorde Zelfs was de opkomende centrale ver dediger Andre Nieuwenhuizen nog dicht bij een treffertoen hij alleen door brak. maar Bram Geilman kon buiten het strafschopgebied de bal nog met de hand kon wegslaan. Yerseke had met 1-9 verloren maar was zeker niet afgegaan voor de ongeveer duizend toeschouwers. Toch was het een compliment voor een heftig strijdend Yerseke. dat het nog tot de 29e minuut duurde eer Roda zijn tweede treffer realiseerde Nanninga deed waarvoor hij ingehuurd is; met een zijdelingse sprong kopte hij de bal uit een voorzet van Broeks langs Hugo Bol (0-2). Drie minuten later was het 0-3: door een actie op links van Roda kwam Bol op het verkeerde been te staan en Nanninga schoof de bal beheerst in de netten. Toonstra (inmiddels in het veld gekomen voor Kolding) gaf Vermeulen een niet te missen kans 10-4) en twee mi nuten voor rust maakte dezelfde Ver meulen er uit een pass van Broeks 0-5 van. Op slag van rust had Yerseke pech uit een niet eens zo hard schot van Toonstra caramboleerde de bal via een verdediger in het doel: 0-6 Vaak al was Leo van Ast voor Roda JC het grootste gevaar geweest en dat leidde in de vierde minuut na rust tot succes. Een mee teruggekomen Gerard van der Lem kon met anders doen, dan de doorgebroken Van Ast in het straf schopgebied onderuit halen en Jos Po- leij benutte beheerst de penalty. Jan Minnaard moest Hugo Bol even later te hulp komen en haalde de bal van de lijn. Pas in de 18e minuut van de tweed helft trof Roda JC opnieuw de roos: Toonstra schoot raak na een pass van Vermeulen. ADVERTENTIE LUDWIGSHAFEN (SID i - Met grote te vredenheid heeft Niki Lauda zondag-» middag kennis genomen van de gebeur-1 tenissen tijdens de grote prijs van Oos tenrijk. De wereldkampioen, die dezer dagen in een kliniek in het Westduitse Ludwigshafen plastische chirurgie on dergaat. heeft nog altijd kans om zijn titel te prolongeren. Zijn eerste com mentaar op de uitslag luidde: „God zij dank is Hunt slechts vierde geworden De Oostenrijker gelooft ineens weer in zijn kansen. Hij zei „Voor de grote prijs in Zeltweg was Hunt mijn favoriet, maar wat er nu in de resterende vijf races gaat gebeuren is met geen mogelijkheid meer te zeggen DUSSELDORF (ANP)- De uitslagen op de eerste speeldag van het nieuwe sei zoen van de Bundesliga zijn: Schalke'04 - Werder Bremen 3-2. Tennis Borussia - Rot Weiss Essen 2-2. Ham burger SV - Borussia Dortmund 3-4; Eintracht Braunschweig - Emtracht Frankfurt 3-1: Bayem München - For- tuna Düsseldorf 2-1. FC Saarbrücken - VFL Bochum 0-1; FC Köln - FC Kaiser- lautem 3-1; Borussia München - Glad- bach - MSV Duisburg 1-1: Karlsruher SC Hertha BSC 0-3. ZELTWEG (REUTER) - De Ier John Watson is zondagmiddag in een Penske winnaar geworden van de grote prijs van Oostenrijk voor formule I-wagens. Op de tweede plaats eindigde de Fransman Jaques Lafitte in een Ligier. De Zweed Gunnar Nilsson werd derde in een Lotus en de Brit James Hunt vierde in een MaclAren ROTTERDAM (ANP) - De Deen Ame Skipper komt definitief niet terug naar Sparta. De aanvaller, geboren in Naes- kov. heeft in die plaats 'een huis ge kocht' Hij heeft in de Deense competitie al weer gespeeld voor Naeskov, de club die IJSSELMEERVOGELS KLOPT AMERSFOORT AMERSFOORT - Net las twee jarr ge- vleden m het nationale beker toernooi leeft de zaterdagamateurclub IJssel- neervogels van SC Amersfoort gewon- tenb. Na ccn ruststand van 0-0 scoorde laan de Graaf halverwege de tweede lelft het winnende doelpunt Er waren 1.200 toeschouwers. f^ORWTIEVE ËUKETTERUG >0£RLA>0 EE MNÖER SnPPEK MNÖERTEER EN NCOÜNE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11