Verrassend sterk Terneuzen overklaste semi-profs van FC Dordrecht volledig: 3-1 ONDANKS KURKDROGE EN KEIHARDE VELDEN TOCH NOG VEEL VOETBAL IN ZEELAND KNVB en NOS gaan opnieuw praten PZC/^Port Oud Zeeuws elftal won verteranentoernooi van jubilerend Middelburg MARGA VERHEIJE-HENK MASSINK: FRAAIE TWEEDE PLAATS IN '420' Ajax houdt interesse voor Leo Koch van Terneuzen Zoetemelk wint in St Brieuc MAANDAG 16 AUGUSTUS 1976 ALLE DOELPUNTEN VIELEN NA RUST TERNEUZEN - Als een be- taalde club vriendschappelijk van een amateurclub verliest komt na afloop steevast als ver ontschuldiging naar voren dat de betaalde voetballers niet vo luit hebben gespeeld. Dat was ook zaterdag het geval bij de eerste divisieclub FC Dordrecht nadat het door tweedeklasser Terneuzen volledig was over klast en met een 3-1 nederlaag de terugreis naar Dordrecht kon aanvaarden. Een nederlaag die duidelijk hard was aangekomen bij Dordrecht-trainer Van Dijk. In ieder geval was hij na afloop zeer spaarzaam in zijn commentaar. „Och ja", zo zei hij, „het is maar vriend schappelijk en daarbij was het van daag verschrikkelijk warm. Ik til niet zo zwaar aan deze nederlaag". Toen stokte zijn commentaar. Na enig aan dringen wilde hij toch wel toegegeven dat Terneuzen verdiend had gewonnen al verklaarde hij dat niet openlijk. „Terneuzen heeft een leuke ploeg en ze hebben goed gespeeld. Ze waren duide lijk meer gemotiveerd dan wij. Daar door verdienden ze te winnen", aldus Van Dijk. Het mag dan in zijn voordeel pleiten dat hij zijn selectie niet wilde kraken de waarheid is wel dat dit FC Dordrecht een zeer moeilijk seizoen tegemoet zal gaan en zeker in de onderste regionen van de eerste divisie zal eindigen. Geen variatie Wat de betaalde voetballers op het uitr stekend bespeelbare veld van DOW Chemical lieten zien was van een be droevend niveau. Geen moment slaagde men er in om de bal redelijk in de ploeg te houden, van een technisch overwicht was totaal geen sprake en er liep bij de FC Dordrecht niet één voet baller rond die zich qua techniek of overzicht kon meten met een Temeuzen-speler Het was wat rechtlijnig voetbal en het enige gevaar dat er in de FC Dordrecht schuil ging was de hoge voorzet waarop de lange spits Karei Snijders dan met het hoofd op inging Simpeler kon het haast niet, van variatie was geen sprake. Terneuzen daarentegen liet weer eens zien hoeveel talent men momenteel werkelijk in huis heeft. Han van der Hooft moet het nog altijd zonder Frank Dey doen, die nog altijd in Engeland verblijft en vermoedelijk dit seizoen wel niet meer beschikbaar zal zijn. Frank TERNEUZEN - Leo Koch blijft voorlopig nog een jaar bij Temeu-' zen. De bijna twintigjarige midden velder is donderdag door het Am sterdamse Ajax getest. Na afloop van die test kreeg Leo Koch een C-contract aangeboden maar in overleg met adviseur Frans Derks is besloten om daar niet op in te gaan. Wel blijft Leo Koch contact houden met Ajax en zelfs zeer intensief. „Al les was goed behalve mijn conditie", vertelde Leo Koch zaterdag. „Ik had een achterstand van zeker een jaar heeft Bobby Haarms mij verteld. Daar gaan we nu aan werken. In over leg met Frans Derks ga ik nu iedere dag trainen en iedere maand moet ik bij Ajax mijn vorderingen gaan laten zien. Behalve op conditie moet ik ook veel krachtoefeningen gaan doen en verder wordt ik deze week medisch gekeurd". Die medische keuring wordt voor Leo Koch een krachtproef! Het Ter- neuzense voetbaltalent is twee jaar uit de roulatie geweest na een knieo peratie en pas dit jaar is hij weer gaan spelen. Zelfheeft hij goede hoop dat hij door de keuring zal komen. „Ik heb totaal geen last meer van die knie. Ik kan er alles mee doen, daarom geloof ik wel dat ik er door zal komen", aldus Leo Koch. Leo Koch heeft donderdag gewoon meegetralnd met de a-selectle van Ajax waarvan het grootste gedeelte bestond uit een partijtje 8 tegen 8. Na tien minuten zag het al zwart voor mijn ogen", zegt Leo Koch, „maar voor de rest is het allemaal enorm meegevallen. Ik ga er nu alles aan doen om mijn conditie-achterstand goed te maken". Vlissingen-Arnemuiden VLISSINGEN-Morgenavond idinsdag) speelt Vlissingen 1 een vriendschappe- lijke wedstrijd tegen de zaterdag tweede klasser Amemuiden. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark Bonedijke en begint om 18.45 Bogaert had donderdag een aanrijding met zijn brommer en kon niet spelen. Peter Dey moest na vijf minuten al stoppen met een achillispeesblessure en ook Franz van der Pijl was nog niet he lemaal fit al speelde hij meer dan een halve wedstrijd. Daardoor was er in de opstelling van Terneuzen nog al wat veranderd ten op zichte van vorig seizoen. Jan Kolijn speelde nu op de plaats van Frank Dey - hij speelde een zeer sterke wedstrijd - Leo Koch verving Peter Dey, en liet zien wat voor mogelijkheden hij heeft al kwam hij in de tweede helft duidelijk in ademnood, en voorin speelden Jan de Block op links en Eddie van der Hooft op rechts met daar tussen in als wat te ruggetrokken spits Alwin Dey. Al die verandering had bepaald niet tot gevolg dat Terneuzen een verzwak te indruk maakte. Duidelijker dan ooit kwam zaterdag vast te staan dat trainer Han van der Hooft in de gelukkige om standigheid verkeert dat hij de be schikking heeft voor een zes tiental vol waardige eerste elftalspelers. Verrassend Met dikwijls verrassend goed voetbal overklaste Terneuzen de FC Dordrecht volkomen. Vooral in balbezit was het klasseverschil met de betaalde voetbal lers het schrijnenst. Moeiteloos slaagde Terneuzen er in om de bal rond te laten gaan en daarmee de semiprofs verplich tend grote inspanningen te doen. „De opzet was om vanuit de verdediging direct in balbezit te komen. Dat is de enige kans om er wat van te maken. Dat is uitstekend gelukt. Ik dacht dat we verdiend hadden gewonnen, maar vooral ook uitstekend hebben ge speeld", aldus Han van der Hooft na af loop. Ook Peter Dey had geen moeite om de loftrompet te zwaaien over Terneuzen. „Het is natuurlijk triest datje er niet bij bent, maarzoals die jongens vanmiddag hebben gespeeld is grote klasse. Dat doet alleen maar erg prettig aan. Ik kan mijn blessure gerust op het gemak laten genezen. Ze hebben het geweldig goed gedaan", aldus Peter Dey. Het enige gevaar in de eerste neut voor het doel van J an Rietdijk kwam er in de achtteiende minuut toen Karei Snijders voor de eerste keer met het hoofd een voorzet van Danny Molendijk, de beste Dordtenaar. verlengde. De bal vloog echter over. Deze situatie was voor Han van der Hooft aanleiding om Alex De- hulster te waarschuwen dat hij wat kor ter op Molendijk moest gaan spelen. Wat prompt gebeurde, waarmee ook het gevaar van die kant was verdwenen al had Alex de Hulster heel wat moeite met het afstoppen van Molendijk. Voor één ding moeten de komende tegenstanders van Terneuzen bang worden. Dat zijn de vrije trappen net buitenhet strafschopgebied. Met Jan de Block en Franz van der Pijl heeft Ter neuzen twee specialisten bij uitstek. Franz van der Pijl zag zijn eerste vrije trap zaterdag met een uiterste krach tinspanning door Cock Rijkens gestopt terwijl die van Jan de Block net over vloog, terwijl Rijkens wat verbouwe- FC DORDRECHT WIL REVANCHE TERNEUZEN - De Nederlaag tegen Terneuzen zat de FC Dordrec ht za terdag, voor naar schatting zeshon derd toeschouwers op het DOW- terrein, toch niet helemaal lekker, Na afloop vroegen de Dordtenaren in ieder geval om een revanche. Dat zal dan volgend jaar gebeuren. De wed strijd zal dan opnieuw in Terneuzen worden gespeeld. „Hopelijk", zo zei voorzitter Ben Roeland, „dzn op ons eigen veld. Niet dat het hier niet goed zou zijn. maar het kost ons toch te veel geld". De wedstrijd tussen Terneuzen en FC Dordrecht zal de eerste wedstrijd van Terneuzen worden in het oefen programma. Aanval van Terneuzen tegen FC Dord recht. reerd naar de bovenhoek stond te kij ken. „De beste kans kreeg Terneuzen tien minuten voorrust toen Rijkens een kopbal van Jan Kolijn niet vast had en Eddie van der Hooft de bal uitstekend achteruitspeelde naar Alwin Dey die net overschoot In de tweede helft zou Terneuzen het goede veldspel ook nog versieren met dne doelpunten. Nadat Eugene Lauret een strafschop had gemist die Terneu zen door de uitstekend leidende Hop mans kreeg toen Leo Koch werd neer gehaald door Willy Warner was een indi recte vrye trap de inleiding tot het doel punt. Jan de Block hakte de bal terug op Alwin Dey die met een schitterende ef fectbal doelman Rijkens kansloos aan de grond liet staan. Diezelfde Alwin Dey toonde een minuut later hoe groot zijn overzicht wel is. Cock Rijkens trapte een bal wat slordig voor de voeten van de doorgebroken Eddie van der Hooft weg Die bal belandde voor de voeten van Alwin Dey en van zeker 35 meter knalde hij de bal in een keer langs de verbaasde Cock Rijkens 2-0 voor Ter neuzen Een kwartier voor het einde verkleinde Herman Kuijken de achterstand tot 2-1 na een serie mistrappen in de verdedi ging van Terneuzen maar in de laatste minuut speelde Terneuzen Dordrecht nog eens helemaaluit. Leo Koek stuurde Eddie van der Hooft op het juiste mo ment in de diepte. Alleen voor Rijkens bewaarde Van der Hooft zijn kalmte en schoof de bal in de breedte naar de mee opgekomen Jan de Block die gemakke lijk kon scoren waardoor Terneuzen verdiend met 3-1 won. Wanneer Terneuzen het dit jaar op kan brengen om iedere week met dezelfde inzet en motivatie te spelen als zaterdag tegen Dordrecht dan kan net niet an ders of de ploeg moet hoog eindigen op de ranglijst. Maar één zwaluw maakt nog altijd geen zomer zegt men en een goede wedstrijd is niet voldoende voor een titeL UTRECHT (ANP) - I)e bijzondere ver gadering van het bondsbestuur met de voorzitters van de 37 clubs uit het be taalde voetbal zaterdag in het Con gresgebouw in Utrecht, heeft in zoverre zin gehad dat de chaos binnen het be taalde voetbal uit de weg is geruimd en de voetbalbond weer als eenheid de NOS tegemoet kan treden in de onder handelingen over het al dan niet uit zenden van rechtstreekse flitsen in het zondagmiddagprogramma langs de lijn. Zoals bekend bevinden de onderhande lingen tusen KNVB en NOS zich in een patstelling. Een week voor het begin van de-nieuwe voetbalcompetitie zal de onderhandelings-delegatle bestaande uit Jacques Hogewoning, de voorzitter van de sectie betaald voetbal. Ton Zwikstra. de financieel exert van de KNVB en de nieuwe man Jo van Marle, de voorzitter van de sectie amateur voetbal. vanuit de patstelling proberen een opening te vinden Dat lijkt een moeilijke zaak. want tij dens de persconfwrentie. die na de ver gadering ln Utrecht werd gegeven, kon de officièle woordvoerder Jacques Ho gewoning niets zeggen over nieuwe standpunten, die de KNVB ten opzichte van de NOS zal innemen. Hogewoning zei. „Wij hebben van de vergadering vrij mandaat gekregen. Het eerste wat we zullen doen is de NOS vragen de onder handelingen te heropenen. Wat we al lemaal naar voren zuilen brengen weten we nog niet. Daar zullen we het voor zo veris, metelkaar nog wel overherbben." Ton Zwikstra ziet evenals Jacques Ho gewoning nog wel mogelijkheden tot een oplossing. Hij zei. „Er is inderdaad sprake van een patsteling De NOS zegt dat er geen voetbal op de televisie komt als langs de lijn met in oude vonn ge handhaafd mag blijven Ik heb niet zo veel verstand van schaken. Ik ben geen goed schaker, maar wat doen huis-tuin-en-keuken- schakers bij een patstelling? Ze verzet- ten hier en daar een paar stukken en spelen vervolgens weer verder." Optimisme bij de KNVB dus. Zij het- gematigd. Dat optimisme groeide toen Bob Spaak, de 'sportbaas' van de NOS in een radio-uitzending van de NCRV zaterdagmiddag meedeelde dat de NOS graag bereid is om opnieuw te praten. Er zal de komende dagen een nieuw ge sprek worden gearrangeerd en daarbij zal het recht van vnje nieuwsgaring op nieuw ter discussie worden gesteld. Het gesprek dat FBO-voorzit' °r Guus Cou- wenberg met Ajax-praeses Jaap van Praag op Schiphol had met Bob Spaak en Carel Enkelaar van de NOS zal niet van invloed zijn, want daar distan tieerde de vergadering in Utrecht zich van, 10 MIDDELBURG - Het veteranentoer- nooi. dat de voetbalvereniging Mid delburg zaterdagmiddag in het kader van de viering van het 60-jarig bestaan op de velden van de Nadorst afwerkte, is in een overwinning geëindigd voor het oud-Zeeuws-elftal dat voor het eerst aan een toernooi deelnam. Hel; oud-Zeeuws elftal kwam in de finale nadat het als eerste in poule B was geëindigd. De andere finialist was Wal cheren uit Vlissingen, dat in poule A de beste resultaten boekte. De finale had overigens een eenzijdig karakter, want de spelers van het oud-Zeeuws elftal speelden een veel betere partij dan hun tegenstanders die dan ook al na 5 minu ten spelen tegen een 1-0 achterstand aankeken, na een snel genomen vrije trap van Jo de Waal. Kort daarna werd Rob Moens in het Walcherse strafschopgebied onderuit gehaald en de daaruit voortkomende penalty werd benut door Wim Groene- wegen. Voordat de rust Inging zette Rob Moens (2x) zijn ploeg op een 4-0 voor sprong. Na de rust was het Moens die scoorde (5-0). Wim Groenewegen ver raste door in plaats van een voorzet te geven keihard en direct op het doel te knallen (6-0). De doelpuntenreeks werd besloten door Wim Groenwegen die de eindstand van deze finale op 7-0 bepaal de. De wedstrijd werd geleid door de heer P. Bemaards. die samen met zijn collega's J. de Graag. F. van Luxemburg en J. Willeboordse, ook een beoordeling moest maken wie van de deelnemende elftallen voor de sportiviteitsprijs in aanmerking kwam. Walcheren, dat een eervolle tweede plaats veroverde, werd tot de sportiefste ploeg van het toernooi uiteroepen. Een derde plaats was er voor het twee-provinciën-elftal be staande uit spelers van HW en TSC, AFC uit Amsterdam werd vierde, het organiserende Middelburg (dat ook nog enkele spelers aan het oud-Zeeuws- elftal afstond en daardoor niet in de sterkste opstelling in het veld kwam) behaalde de vijfde plaats. VC Vlissingen kwam op de zesde plaats. FC Vilvoorde uit België eindigde als zevende en RKC Waalwijk werd achtste en laatste van het vlot verlopen toernooi. De prijzen werden uitgereikt door Middelburg voorzitter Kees de Keijzer in het club huis van zijn vereniging. In een dankwoord prees de Middelburg- voorzitter de veteranencommissie voor het vele werk dat is verricht voor dit goed verlopen toernooi. Ook maakte de voorzitter een compliment aan het ad res van de onderhoudsdienst van de ter reinen; ze verkeerden ondanks de droogte in een goede conditie. AFC Am sterdam. die onder anderen oud international en acteur Hans Boskamp in de gelederen had, bood de jubilerende voetbalvereniging een ets aan van een stukje Amsterdam. Ook Walcheren kwam met een attentie, een foto van dl Vlissingse boulevard. De avond werd besloten met een bal in het clubhuis waarbij hetcombo Jacques Outermans voor de dansmuziek zorgde De uitslagen zijn: twee-provinciën elftal Vlissingen 0-0. Middelburg - AFC 2-1, Walcheren - RKC 1-0. FC Vilvoorde - Zeeuws elftal 0-2, Middelburg - Oud- Zeeuws elftal 1-4. twee-prov. elftal - Wal cheren 0-2, FC Vilvoorde - AF 0-7. Vlis singen - RKC 1-1, Middelburg - FC Vil voorde 1-2, Vlissingen - Walcheren 1-3, twee-prov. elftal - RKC 2-0. AFC - oud- Zeeuws elftal 1-2. Ie plaats: Walcheren - oud-Zeeuws elftal 0-7,3e plaats: AFC - twee-prov. elftal 0-1. 5e plaats: Middelburg - Vlissingen 1-1 (Middelburg wint na strafschoppen), 7e plaats: RKC - Vilvoorde 0-1. SAINT BRIEUC (AFP) - Joop Zoete melk heeft zondag in het Franse Saint Brieuc een criterium voor beroepsren ners over 90 kilometer gewonnen. Zoe temelk had aan 't einde van de wed strijd een voorsprong van 35 seconden op de Fransman Alain Mesiet. De uitslag is: 1 Joop Zoetemelk (Ned) 90 kilometer in 2 uur. 23 minuten en 13 seconden; 2 Alain Mesiet (Fra) op 35 sec.; 3 Bernard Hi- nault (Fra) op 1.03: 4 Lucien George Talbourdet (Fea) op 1.07: 5 Lucien van Impe (Belp 2.40; 6 Maurice ie Guilloux (Fra) op 3.01; 7 Raymond Delisle (Fra) z.t.; 8 Hubert Mathis (Fra) z.t.; 9 Le Denmat (Fra) op 5.15; 10 Jean-Pierre Danguillaume (Fra) op 5.37. KAMPERLAND - Marga Verheije en Henk Massink uit Vlissingen hebben zaterdagmiddag bij de zeihvedstijden van de WV Kamperland een fraaie tweede plaats behaald in de420-klasse. Winnaar werden opnieuw de Middel burgers John en Anneke Veldman, die' een flinke voorsprong opbouwden. Maar ook Marga Verheije had op de fi nish nummer drie, de Vlissingers Peter van de Buuse er Ronald Vleesdrager, ver achter zich gelaten. Achter Van den Buuse eindigden Rob de Jonge en Marco Baljeu uit Goes als vierde, net voor Peter en Kees Meerman uit Niuw- en St. Joostland.In de 470- klasse leek de Belg Fontaine een mak kelij ke zege te behalenmaar door een te vroege start kreeg hij drie strafminuten, hetgeen hem op de vierde plaats deed belanden. Eerste werden nu de Middel burgers John en Rob Pieterse die in een spannende finale op de streep Stijn Wit kamp en Jos van den Buuse uit. Goes net achter zich lieten. De simoun van Castel en De Beer. die bij de 470-klasse was ingedeeld werd derde. In de gecombineerde Spankel- Zugvogel-groep ging de overwinning naar de Duitser Heinz Schilfer met Zug- vogel. Jaap en Johan Balkenende (Spanker) werden tweede. Jan van Loon. die tijdens de wedstrijd zijn be- .manning Monique Walsteijn overboord zag gaan. haalde ondanks dit spektakel toch nog de derde plaats, ook met een Spranker. In dc grote gemengde klasse, waarin 38 van de 69 deelnemers waren onderge bracht, ging de eerste plaats naar de VLISSINGEN - Het afdelingsvoetbal is dan weliswaar uitgesteld tot het wee keinde van 18 en 19 september, het lan delijk zaterdag en zondagamateur- voetbal begint op 4 en 5 september en de Zeeuwse clubs zijn dan ook ondanks de kurkdroge en keiharde velden zo veel mogelijk aan het oefenen. Behalve de nodige betaalde clubs in Zeeland werd er ook nog meer vriend schappelijk gespeeld, waarvan ons de volgende wedstrijden bekend zijn. Vlissingen-RVC 3-0 Het omstreden Rijswijkse RVC heeft na de rust een sterk en goed voetballend Vlissingen ontmoet, dat in die tweede helft verdiend met 3-0 afstand nam. Verdédigend speelden de Vlissingers verrassend sterk met Aart Roelse als laatste man en Klaas van den Buuse als voorstopper. Jan KapeUe was terug aLs rechtervleugel verdediger. Nadat Gilles van de Rafelaar (na rust ingeval len voor Rinus van Reemst) een buiten- speldoelpunt zag afgekeurd maakte. Pattrick Dewitte (erg actief) er 1-0 van. Een grandioos doelpunt van Ronald Aarnoutse betekende 2-0 en weer De- witte maakte er 3-0 van. Scheidsrechter Cor Provoost floot uitstekend. EBOH-Middelbrg 0-1 Het ziet er naar ui t. dat Middelburg dui delijk in de breedte is gegroeid. Zonder Wim Koster (vakantie) en Anton Schoenmakers (verhinderd) kwam Middelburg met een fantasieverdedi ging in het veld, die het uitstekend deed. Jonge spelers als Ron Osselaer en Peter Huiszoon speelden een goede wedstrijd, Terwijl Pol Aartsen als laatste man ver baasde. De eerste helft deden zich bar weinig kansen voor. De groen-witten speelden behoudend, soms wel eens wat té voorzichtig, maar gaven geen kansen weg. De tweede helft pakte Middelburg de zaken met meer durf aan. De aanval len werden goed breed opgezet en er ontstonde nu volop kansen voor de spit sen Harinck en Tahapary (de laatste had Ronald Thümann vervangen). Middelburg had 't beste van het spel zeer verdiend werd het na 20 minuten 0-1 toen de meegekomen Pol Aartsen een hoekschop van Tahapary inkopte. Tahapary schoot daarna nog tegen de paal Middelburg 2 verloor "met 3-Ó de Dordtse reserves en EHBO 3 won met 2-1 van Middelburg 3. NSVV-Meeuwen 1-1 Een ondanks het keiharde veld aan trekkelijke wedstrijd. Meeuwen moest het ook nu weer van de jeugd hebben Die jeugdigen passen zich echter voort reffelijk aan Daaf Faasse viel na tien minuten met een enkelblessure uit. Hans Verstraete heeft een rugblessure en Piet Dingemanse heeft een auto,- ongeval gehad. Piet Stroo keepte weer een goede wedstrijd en met name Henk Wisse en Lou Huibregtse manifesteer den zich als spelbepalende middenvel ders. Uit een combinatie Ad Melis- Daniél Patty Scoorde Daaf Francke in de eerste helft 0-1. De kans op 0-2 werd gemist, want nadat Patty was gevloerd (en geblesseerd vervangen moest wor den) schoot Francke de strafschop in handen van de NSW-doelman. Enkele minuten voor het einde frommelden de Numansdorpers nog de gelijkmaker in het doel: 1-1. Meeuwen 2 speelde 1-1 tegen NSW 2. Walcheren-Breskens 4-0 Dankzij een uitmutende verdediging, met aan het hoofu de uitblinkende doelman Wim Zwanenburg heeft Wal- chem met 4-0 van Breskens gewonnen. Bovendien waren de Vlissinges iets ge lukkig in hetbenutten van kansen, want in het veld was er niet zo veel krachtver- schil. Na 5 minuten scoorde ex- Vlissinger Frans v. Overgaauw al 1-0 Piet de Nooijer, Rob Schinkel en weer Van Overgaauw brachten de rust en eindstand op 4-0. Walcheren 2 won met 2-1 van Breskens 2 Goes-DBGC 0-2 Eersteklasser DBGC (Oude Tonge) heeft dikverdiend van Goes gewonnen. De Zeeuwen kregen weinig kansen en kwamen vooral aanvallend veel te kort. Tot de rust liep het goed en bleef het 0-0. Toen de bezoekers de leiding hadden genomen (0-1) .werd Jan de Roo naar de frontlinie gedirigeerd en toen ook kre gen de eersteklassers nog meer kansen en kwamen na enig geharrewar nog op 0-2. Goes 2 won met 3-0 van DBGC 2. Vosmeer-VVC 1-1 De 1-1 geeft de verhouding goed weer. De zaterdagvoetballers uit Halsteren kregen even veel kansen en namen door Verbraak zelfs de leiding (0-1Twee mi nuten voor de rust maakte Leo Haver- mans gelijk 1-1). Vosmeer 2 won met 3-2 van WC 2. Mevo-Kloetinge 1-4 Een beter Kloetinge heeft gemakkelijk van de afdelings tweedeklasser Mevo gewonnen. De rust ging in met 0-2 door doelpunten van Kees de Mol Lieven van Belzen maakte er na de rust eerst nog. 0-3 van. voordat Mevo de achterstand verkleinde (1-3). Jan Meijers zorgde voor de verdiende 1-4 eindstand. Steen-Philippine 0-1 Een nog niet helemaal volledig Philip pine heeft zaterdag op het OZOterrein met 1-0 van derdeklasser Steen gewon nen. De vierdeklasser kwam tot winst via een treffer van Peter Velthoven. Biervliet-Zaamslag 1-1 Op het terrein van DOW speelden vrij dagavond Biervliet en Zaamslag tegen elkaar gelijk. Het was een zeer aantrek kelijk duel tussen de zaterdag derde klasser en de zondagvierdeklasser. Voor Biervliet scoorde Raymond Inghels, terwijl de Zaamslagtreffer werd ge scoord door Chiel de Pooter. Terneuzen-Biervliet 2-0 Daags na het uitstekende optredei. tegen FC Dordrecht speelde Terneuzen alweer een vriendschappelijke wed strijd. Op het terrein van DOW werd het na 2 x 35 minuten 2-0 voor Terneuzen, dat vooral op het middenveld de wed strijd beheerste. Voor de rust nam Ter neuzen de leiding door Jan de Block en RQS-GPC 4-1 net voor het einde kopte Alwin Dey Ter neuzen nog naar 2-0. schers. Ook de reserve elftallen speel den zaterdag tegen elkaar. Die wed strijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Donderdagavond speelt AZW in St. Jansteen een lichtwedstrijd tegen Steen die om achtuur begint, de tweede elftal len spelen dan om half zeven tegen el kaar. Hoek-Sluiskil 1-1 Een met vier invallers gehandicapt Hoek heeft zaterdag op het DOWveld niet kunnen winnen van afdelingseer steklasser SluiskiL Zonder de gebles seerde Piet de Koeyer. Peter 't Gilde. Jan Dey en Adrie Koster kwam Hoek niet verder dan een 1-1 gelijkspeL Philippine-Terneuzen 2 1-1 Op het OZO-TERREIN HEEFT Philip pine zondagmiddag vriendschappelijk gespeeld tegen het tweede elftal van Terneuzen. De wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Voor Philippine scoorde Johan Goense. terwijl voor Terneuzen George de Block scoorde; 1-1. Belg Pieters met een 490. Kees en Jan Wim Struycken voeren zich weer in de bovenste gelederen: ze werden tweede met een 4M. Van Garderen en Bos uit Goes werkten zich in de loop van de wedstrijd fraai naar voren en zagen hun moeite beloond met een derde plaats. Ook de Sailhrse van de Vlissingers Dop en De Groot viel weer in de prijzen met een vierde plaats, voor de Javelin van Van Nielen uit Breda. De Belgen De Lava wisten zich ondanks omslaan van hun Fireball van een zesde plaats te per- zekeren. Maarten de Vries uit Amemui den eindigde op de zevende plaats. Een opvallende prestatie van de Amemui den aar, die dit jaar overstapte uit de 420-klasse en zaterdag alle Lasers en OK-jollen op afstand voer. Thomas Schiller en Edith van de Poel werden met een Mowhgly achtste. Bij de start deden zich wat problemen voor toen de vele boten probeerden in het startsein weg te komen. Dat resul teerde in fors gedrang toen een boot op de startlijn nog probeerde af te vallen om een valse start te voorkomen. De we- strijdcommissie noteerde vijf boten, die in deze kluwen net iets te vroeg aan de wedstrijd begonnen en daarmee straf minuten 'verdienden'. Grootste zondaar was wel de beman ning van de Hobycat-catamaran. Dit snelle scheepje finishte met drie minu ten voorsprong ruim als eerste, maar werd gediskwalificeerd. Ten eerste waren er twee man aan boord terwijl de Hobycat een eenmansbool is, en om de uitsluiting helemaal duidelijk te maken sloegen ze ooknog een boei over. Nietemin deden zich geen echte pro blemen voor, er waren geen protesten en een snelle motorboot met een oplet tende reddingsbrigade zorgde ervoor dat omgeslagen boten meteen bulp kregen. AZVV-Arnemuiden 0-2 AZW heeft zaterdag op eigen vela vriendschappelijk gespeeld tegen Ar-, nemuiden. In een vrij aantrekkelijk duel trokken de tweedeklassers uiteindelijk aan het langste eind door doelpunten' van Joost de Ridder en Coen PruijSi Een verrassend sterk openend GPC nam door Rinus Meulmeester met een dubieus doelpunt de leiding (0-1). RCS kwam pas in de tweede helft los. De Vlis singers zakten toen terug (conditie?) en via doelpunten van Kees de Nooijer (2x),' André van Ruiten en een ouderwetse kogel van Jo van de Velde kwam de eindstand op 4-1. De reserves van RCS wonnen met 8-2 van GPC ,2. LOTTO DEN HAAG (ANP) - De winnende cijfers van lotto week 33 zijn-. 2 - 3 -11 - 21 - 32 - 36 res. getal 20. Het aantal deelnemers aan lotto week 33 bedroeg 670.656. die voor een inleg zorg den van 2.775.798 gulden. Het prijzen- bedrag Is 1.426.851 gulden. De prijzen zijn- le prijs (incl. Jackpot) 569.823; 2e prijs 131.850; 3e prijs ƒ197.776; 4e prijs ƒ263.701; 5e prijs 263.701 SUPERTRIO Supertrio: 1 Nummer acht (Lex Areta). 2 nummer vier (Leen d'Aster), 3 nummer elf (Mac Buitenzorg). Omzet: ƒ40.759. Uitbetaling 3821.10. DUITSE LOTTO HAMBURG - De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 2-6-16-26-30-39, reservegetal 7. Spiel 77 de cijfers van 'Spiel 77' lulden: 9 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10